NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.192
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Što sve znamo za sada...

 

Nadam se da neće previše kasniti zbog ove corona situacije 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Što sve znamo za sada...

 

Nadam se da neće previše kasniti zbog ove corona situacije 

 

koliko sam dosada shvatio, mislim da sama proizvodnja (a bome i promocija) neće patiti zbog korone, pogotovo što je na Tajvanu situacija stvarno stabilna, kažu da se maltene normalno živi i radi.

 

mislim da će prije biti problem što će ljudi općenito biti slabijeg imovinskog statusa te će se teže odlučiti na luksuz nove grafičke, pa bi to možda moglo odgoditi izlazak. ja sam recimo namjeravao uletiti u sljedeću generaciju, al vidit ćemo šta će biti, nije žurba

9 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Što sve znamo za sada...

 

Nadam se da neće previše kasniti zbog ove corona situacije 

 Nije nerealno da je Nvidiu isto zatekla snaga novih konzola na razini RTX 2080/Ti, tako da im nije baš realno prodavati GPU za 800 koji je nekih 25% brži od konzole od 500€.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
JozoBozo121 kaže...

 Nije nerealno da je Nvidiu isto zatekla snaga novih konzola na razini RTX 2080/Ti, tako da im nije baš realno prodavati GPU za 800 koji je nekih 25% brži od konzole od 500€.

 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
JozoBozo121 kaže...

 Nije nerealno da je Nvidiu isto zatekla snaga novih konzola na razini RTX 2080/Ti, tako da im nije baš realno prodavati GPU za 800 koji je nekih 25% brži od konzole od 500€.

 Kakve veze ima to kad se i dalje nemres igrat na 144 hz ? Djabe ti i jace graficke kad si ogranicen na "120hz" koji ce isto bit kao i 60 fpsa kod PS4ke 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
JozoBozo121 kaže...

 Nije nerealno da je Nvidiu isto zatekla snaga novih konzola na razini RTX 2080/Ti, tako da im nije baš realno prodavati GPU za 800 koji je nekih 25% brži od konzole od 500€.

 Uh kad bi barem onda AMD izbacio nešto na razini 2080Ti i u svijetu desktop GPU-ova...Pa dajte shvatite da ovi silni teraflopsi navedeni kod konzola ne znače ama baš ništa.

9 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

 

 Ajde da malo objasniš? Reci mi, ako netko radi gaming PC i za 500 eura može dobit stroj koji u sebi ima grafičku na razini PC komponente od 700 eura, plus, još trebaš cijeli ostatak konfiguracije, zašto bi netko platio dva puta više, ako ne i bliže tri, da bi dobio 20-25% brži komp za istu namjenu? Reci mi, jer ja tu logiku, osim "PC master race" ne vidim. Xbox već sad podržava miš i tipkovnicu, Sony će vjerojatno slijediti primjer.

 

Pričamo o gaming kompu, ne o nekome tko možda treba vrtit PS, Solid ili neki drugi program pa mu treba gaming/workstation kombinacija. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 12:58 (JozoBozo121).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
JozoBozo121 kaže...

 Ajde da malo objasniš? Reci mi, ako netko radi gaming PC i za 500 eura može dobit stroj koji u sebi ima grafičku na razini PC komponente od 700 eura, plus, još trebaš cijeli ostatak konfiguracije, zašto bi netko platio dva puta više, ako ne i bliže tri, da bi dobio 20-25% brži komp za istu namjenu? Reci mi, jer ja tu logiku, osim "PC master race" ne vidim. Xbox već sad podržava miš i tipkovnicu, Sony će vjerojatno slijediti primjer.

 

Pričamo o gaming kompu, ne o nekome tko možda treba vrtit PS, Solid ili neki drugi program pa mu treba gaming/workstation kombinacija. 

 I onda na to jos dodas igre koje vrijede malo bogatstvo + placanje MPa pa ti tak dodje svejedno, samo sta na PCu ima puno vise mogucnosti i naravno 144/240 gaming 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 I onda na to jos dodas igre koje vrijede malo bogatstvo + placanje MPa pa ti tak dodje svejedno, samo sta na PCu ima puno vise mogucnosti i naravno 144/240 gaming 

Ovo boldano ne stoji, svatko s imalo mozga će se igrati na konzoli vrlo jeftino. Plus tu su još ekskluzive (kod PlayStationa) koje su odlične, i samo zbog jedne od njih bi vrijedilo imati konzolu...

 

Odlično mi je kako već neki znaju koliko će nove konzole biti brže/sporije od trenutnog najjačeg GPU-a. 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
  1. Ja sam kupio ps2 slim davne , 2007 ili 2008 nije mi zao posto se igre mogle przit imao sam ih preko 80 naprzenih i oko 10 originala , trebalo je samo dat 2kn za dvd i cekat da se skine igra od 3,5gb po 460kb/s to su bila vremena.Danas da ga idem prodavat pa ja ne znam jel mogu 100kn dobit za samu konzolu.U pc se tad nisam nesto kuzio imao sam neki stari Forcebook laptop nisam mogao pokrenut ni LS 2009 jer je bila slaba intel GMA 64mb.Tako da eto govorim kao osoba koja je imala konzolu i pc.Moj bratic koristi dan danas samo konzole ps1-ps4 i za pc ne zeli ni cut ima laptop sa 920m koji mu je dovoljan za LoL i AoM.
  2. Konzola je super ako se ne razumijes u tehnologiju , samo sjedi ,pali i peglaj , sa ekipom bez ekipe uvijek se nesto nade.
  3. Dok laptop/pc treba imat znanja odrzavat i mozak mora radit dok se bilo sto radi bilo to u programima , sustavu ili samo otvaranje kucista da se ubaci keks rama ili ssd.A to naravno ne zna svatko niti se zeli s time zezat jer mu fps dropa , steka sta ja znam i onda ako nemas znanja , malog od tetke saljes na servis a uobicajno to kosta , dok konzola moze smo jednom riknut tad saljes na servis i danjom procedurom ukoliko imas jamstvo boli te kifla.
  4. Ps4 kupis za 2500-3000 kn dok gaming pc za barem 1000kn vise.ps4 pobjeduje ako se gleda bilo sta igrat za manje para , super za klince.Naravno da je kuciste za 6000kn sa r5 3600 i gtx 1660ti i nekakav 144hz setup daleko bolje igrace iskustvo od ps4.
  5. Sam hardver pc i konzole se na papiru moze usporedit ali zapravo NE.Kako god sve vise igara ima crossplay tako da nema potrebe za otezanjem pc vs konzola pogotovo u Nvidia temi.
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

znači 14.05. je ta neka pressica, ne znam hoće tamo predstavljati nove grafe, vidit ćemo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

isplivalo nešta vezano za ampere, navodni kvartali izlaska i specke

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
blackdevil kaže...

isplivalo nešta vezano za ampere, navodni kvartali izlaska i specke

 Doslovno članak kaže da ništa nije confirmano i sami izvor te vijesti kaže da je sve vjerojatno fabricirano. Sve u svemu, ništa se ne zna.

Twitter: @GoldCookiez
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MGloc kaže...
  1. Ja sam kupio ps2 slim davne , 2007 ili 2008 nije mi zao posto se igre mogle przit imao sam ih preko 80 naprzenih i oko 10 originala , trebalo je samo dat 2kn za dvd i cekat da se skine igra od 3,5gb po 460kb/s to su bila vremena.Danas da ga idem prodavat pa ja ne znam jel mogu 100kn dobit za samu konzolu.U pc se tad nisam nesto kuzio imao sam neki stari Forcebook laptop nisam mogao pokrenut ni LS 2009 jer je bila slaba intel GMA 64mb.Tako da eto govorim kao osoba koja je imala konzolu i pc.Moj bratic koristi dan danas samo konzole ps1-ps4 i za pc ne zeli ni cut ima laptop sa 920m koji mu je dovoljan za LoL i AoM.
  2. Konzola je super ako se ne razumijes u tehnologiju , samo sjedi ,pali i peglaj , sa ekipom bez ekipe uvijek se nesto nade.
  3. Dok laptop/pc treba imat znanja odrzavat i mozak mora radit dok se bilo sto radi bilo to u programima , sustavu ili samo otvaranje kucista da se ubaci keks rama ili ssd.A to naravno ne zna svatko niti se zeli s time zezat jer mu fps dropa , steka sta ja znam i onda ako nemas znanja , malog od tetke saljes na servis a uobicajno to kosta , dok konzola moze smo jednom riknut tad saljes na servis i danjom procedurom ukoliko imas jamstvo boli te kifla.
  4. Ps4 kupis za 2500-3000 kn dok gaming pc za barem 1000kn vise.ps4 pobjeduje ako se gleda bilo sta igrat za manje para , super za klince.Naravno da je kuciste za 6000kn sa r5 3600 i gtx 1660ti i nekakav 144hz setup daleko bolje igrace iskustvo od ps4.
  5. Sam hardver pc i konzole se na papiru moze usporedit ali zapravo NE.Kako god sve vise igara ima crossplay tako da nema potrebe za otezanjem pc vs konzola pogotovo u Nvidia temi.

Moja prva i zadnja konzola je bila Sega Master System, da sam odrastao na konzolama umjesto na pc'u, mislim da bi sad skupljao bocice po kontejnerima i sa 42 godine žicao starce za džeparac.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 22:33 (Cryogenic).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dosta zanimljivo, sad kolko je od toga tocno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 14:19 (R4zOR229).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Dosta zanimljivo, sad kolko je od toga tocno.

 Ovo je istina, krajem godine mogli bismo vidjeti najjaču borbu GeForce-a i Radeona u dugo dugo vremena, a za nas potrošaće je to izvanredno! Odlični proizvodi po povoljnijim cjenama 

 Sad samo ostaje za vidjeti koja linija će biti zanimljivija za ubost 

Lijep pozdrav ;)
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...
R4zOR229 kaže...

Dosta zanimljivo, sad kolko je od toga tocno.

 Ovo je istina, krajem godine mogli bismo vidjeti najjaču borbu GeForce-a i Radeona u dugo dugo vremena, a za nas potrošaće je to izvanredno! Odlični proizvodi po povoljnijim cjenama 

 Sad samo ostaje za vidjeti koja linija će biti zanimljivija za ubost 

 

I ja se tome nadam. Pročitao sam na redditu prije par dana da je AMD objavio financijska izvježća prema kojima su potrošili 18% više sredstava nego prije na R&D odjel. Sad valjda će biti od toga nešto

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

I ja se tome nadam. Pročitao sam na redditu prije par dana da je AMD objavio financijska izvježća prema kojima su potrošili 18% više sredstava nego prije na R&D odjel. Sad valjda će biti od toga nešto

 teško je tu odrediti na što je otišlo povećanje, otkako su u spojili odjele procesora i grafike više se ne mogu vidjeti u izvješćima nit rashodi nit prihodi pojedinog odela

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Twitter: @GoldCookiez
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Bas sam pogledo, sad me jos vise zanima kaj bu AMD ponudil.

10 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zna li se sto mozemo ocekivati od Jensena sutra?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Očekujem da rtx izlet ide u staro gvožđe...nhf tko je kupio isti 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kojom to logikom? Pa na RTX su najviše i foukusirani.

10 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

To nema sanse, tek je ta prica pocela. RTX 20xx je preskupa serija i dalje po meni, od RTX 30xx ocekujem razumnije cijene ako nista drugo. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ZGamer kaže...

Očekujem da rtx izlet ide u staro gvožđe...nhf tko je kupio isti 

 RTX je fantastična tehnologija koja je idući korak u grafici, samo što je zasad skupa po količini hardvera koji treba. Sad će je primjenjivati i PS5 i Xbox Series X, a i AMD tako da ne postoji jedan razlog zašto bi se odustajalo od takve tehnologije. Ova generacija kartica bi performance penalty mogla dovesti na jednu umjerenu razinu, a u budućnosti će sve veći i veći fokus biti na raytracingu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 8:38 (JozoBozo121).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Čitaj sa razumjevanjem,ne diži se odmah na zadnje noge...rtx je failao na prvoj seriji kartica,osim po cijeni naravno 

 

 

...da citiram jedan ne tako davni članak..."If you’re underwhelmed by 97 fps on a $1,200 GeForce RTX 2080 Ti card, remember what’s going on here."

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 20:22 (ZGamer).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
IvanDado kaže...

To nema sanse, tek je ta prica pocela. RTX 20xx je preskupa serija i dalje po meni, od RTX 30xx ocekujem razumnije cijene ako nista drugo. 

 Ha? Od Nvidie? Na novom proizvodnom procesu i znatno boljim performansama?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

To nema veze, ako ih AMD stisne morat će dosta spuštat cijene. A i RTX serija se nije nešto proslavila po prodaji.

10 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Znam da su zeleni dosta skupi i inace, ali RTX 20xx je previse visoko drzao cijenu, sad kad bude Nvidia imala i konkurenciju sa AMD-ovima karticama ocekujem razumnije cijene.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice