NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.094
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gledam malo onu tablicu koju je netko zaljepio, kartice oba tabora i 'relative performanse', i prema tome 3060Ti nudi performanse 1080Ti za $300 manje, nakone 4(!!!) godine...Brutalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

A gle....ja vidim da ovdje clanovi jedan za drugim kupuju RTX3070.

 

A zasto i ne bi?

Koliko vidim nereferentni modeli sisaju RTX2080 ti

Kupuju srcem a ne razumom, ili isto kao što ima dost ljudi koji u Americi kupuju domače Dodge ili Chrysler aute itd.

 

Realnost, za okvirno godinu dana ekipa če počet masovno prodavat RTX 3070/8GB.Samo čekaj pa buš videl baš to, pogotovo kad izađu RDNA3 tričarije sa raznim neočekivanim performansama ili dodacima itd.

 

RX 6800 ima i više nego dosta memorije, pogotovo za određene non gejming potrebe.Taj model bit če ok minimalno dvije godine, pa eto ovaj post ide u arhivu da se pokaže za godinu dana.

 

Pa gle ako RDNA3 bude kako treba i u iducih dvije godine poprave drivere zasto ne bismo razmislili o Naviju 3?....

Za sada nema 1 razlog zasto bih uzeo ovu najacu Navi2 grafu pored RTX3080....

 

Ehh da...kazu da je Big Navi konkurent 3090 pa zato starta od 1000eu+....u AMDu ne znaju da je 3090 samo 7-10% jaca od 3080?....

Znaci platis Big Navi realno 1100eu za bolji model da imas mozda 10% jace performanse od 3080 u rasterizaciji i enormno enormno losiji raytrace...enormno losije drivere(vjerovatno)?

 

Pitali ste vise puta gdje su moji komentari na AMD prezentaciju.....evo ih,hladni,ostri i logicni.

 Stari realno stvarno nemam ništa protiv tvoje kupnje ali frajer koji živi vani i ima plaću 5x veću nego običnitis vulgaris balkanjeros i isti je glavni  rezident ovog foruma, moraš malo smanjit to obraćanje s visoka.. Ako si ti htio najbolje to si i dobio, molim te uživaj u svojoj investiciji..

I moraš shvatit da ekipa koja ovdje zalazi nisu u tvom rangu primanja i da ih žulja kaj sereš po konkurenciji koja može jedina smanjiti cijene za njih(nas).. NItko nije idealiziran (nadam se) do te mjere da u AMD-u vidi davatelja guze sirotinji ali je dobrodošla konkurencija..

Baci test, odigraj raytrace igru uživaj..

 

(G)jokaCRO ingame
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
red_bull kaže...

jbt kak sad to da nakon predstavljanja navia odma ima endivije ko na placu?? Odma cijene pale i 3080?? Znači ne treba uzimat "u indijanca"? Kad ti mozak veli strpi se i nedaj 8kkn za grafu jer je previše ti mu opališ šamar i veliš, ali ja sam early adopter, i entuzijast!!

 

 Nema ih nigdje još, nešto malo došlo i ošlo i ko zna kad će opet.Mindfactory ni komada, alza ni komada, cu ništa,caseking isto. Suša-još jedan papir lanć oli ti ga čitaj menu kuhara nema.

Dery - oštar, ali pravedan.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ja isto tako razmišljam. Poštujem ja Amd i drago mi je da su se ozbiljno digli, ali me ne zanimaju te fore da oni trenutno rade na nekom svom dlssu. Sretno im bilo, al za godinu dana tko živ tko mrtav. Također njihov ray tracing je upitan. Lako moguće da ću se nekad i ja prebaciti na amd ali zanima me trenutno. A i da prodam 3070 za pola godine upola cijene i to je skroz ok, može biti gore, samo nek je zdravlja i lova će se zaraditi. Kupio sam nešto što me uveseljava i uopće me ne zanima šta netko drugi ima za reći
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
To ti je ona Amd je odličan, ali Nvidia je za mene.

 Nešto ovako hahah prijatelj šalje i hvali se

 jesu pronašli drivere za grafu?

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
Ja isto tako razmišljam. Poštujem ja Amd i drago mi je da su se ozbiljno digli, ali me ne zanimaju te fore da oni trenutno rade na nekom svom dlssu. Sretno im bilo, al za godinu dana tko živ tko mrtav. Također njihov ray tracing je upitan. Lako moguće da ću se nekad i ja prebaciti na amd ali zanima me trenutno. A i da prodam 3070 za pola godine upola cijene i to je skroz ok, može biti gore, samo nek je zdravlja i lova će se zaraditi. Kupio sam nešto što me uveseljava i uopće me ne zanima šta netko drugi ima za reći

 Ovo je najbitnije.

 

Meni su samo ove cijene sramota. Ne mogu preći preko toga i zato čekam Navi i bolja vremena.

 

Kad sam poništio 3080 trinity sa Amazona (ćuku prije slanja), cijena je bila ravno 6000 kn. Ovo kad vidim skoči mi tlak na 1000.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ima li ovako jake a tiše i hladnije grafe od ove igdje na planetu. Svaka čas tuf-

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

A gle....ja vidim da ovdje clanovi jedan za drugim kupuju RTX3070.

 

A zasto i ne bi?

Koliko vidim nereferentni modeli sisaju RTX2080 ti

Kupuju srcem a ne razumom, ili isto kao što ima dost ljudi koji u Americi kupuju domače Dodge ili Chrysler aute itd.

 

Realnost, za okvirno godinu dana ekipa če počet masovno prodavat RTX 3070/8GB.Samo čekaj pa buš videl baš to, pogotovo kad izađu RDNA3 tričarije sa raznim neočekivanim performansama ili dodacima itd.

 

RX 6800 ima i više nego dosta memorije, pogotovo za određene non gejming potrebe.Taj model bit če ok minimalno dvije godine, pa eto ovaj post ide u arhivu da se pokaže za godinu dana.

 

Pa gle ako RDNA3 bude kako treba i u iducih dvije godine poprave drivere zasto ne bismo razmislili o Naviju 3?....

Za sada nema 1 razlog zasto bih uzeo ovu najacu Navi2 grafu pored RTX3080....

 

Ehh da...kazu da je Big Navi konkurent 3090 pa zato starta od 1000eu+....u AMDu ne znaju da je 3090 samo 7-10% jaca od 3080?....

Znaci platis Big Navi realno 1100eu za bolji model da imas mozda 10% jace performanse od 3080 u rasterizaciji i enormno enormno losiji raytrace...enormno losije drivere(vjerovatno)?

 

Pitali ste vise puta gdje su moji komentari na AMD prezentaciju.....evo ih,hladni,ostri i logicni.

 Stari realno stvarno nemam ništa protiv tvoje kupnje ali frajer koji živi vani i ima plaću 5x veću nego običnitis vulgaris balkanjeros i isti je glavni  rezident ovog foruma, moraš malo smanjit to obraćanje s visoka.. Ako si ti htio najbolje to si i dobio, molim te uživaj u svojoj investiciji..

I moraš shvatit da ekipa koja ovdje zalazi nisu u tvom rangu primanja i da ih žulja kaj sereš po konkurenciji koja može jedina smanjiti cijene za njih(nas).. NItko nije idealiziran (nadam se) do te mjere da u AMD-u vidi davatelja guze sirotinji ali je dobrodošla konkurencija..

Baci test, odigraj raytrace igru uživaj..

 

Neki od vas ovdje su previse okupirani tudjim primanjima...do granice bolesti.

Ja sam dao svoje misljenje o prezentaciji i uopce ne razumijem ovo baljezganje,niti sam ikoga prozivao za financije niti me zanimaju icije financije.

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Okupirani? Ne laskaj si..

(G)jokaCRO ingame
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Gledam malo onu tablicu koju je netko zaljepio, kartice oba tabora i 'relative performanse', i prema tome 3060Ti nudi performanse 1080Ti za $300 manje, nakone 4(!!!) godine...Brutalno.

 prespavao si mining groznicu koja je sjebala cijene između 1xxx i 3xxx generacije

a bogme, nit nevidija nit amd se nisu potrudili vratiti ih na staro kad je mining groznica prošla

 

s tim da je i 1080ti bila poprilično veliki skok u odnosu na prethodnicu 980ti, pa je već sama po sebi bila jedna od najboljih investicija u svoje vrijeme za kupce high end hardvera

što bi bilo da je minig groznica uletila prije 1080ti, pa da joj je cijena bila 50% viša od realne, da je imala 30-40% napretka u odnosu na prethodnu 980ti, što su sve realni scenariji, kolika bi onda bila razlika

 

jbga, nije to baš crno-bijelo i najlakše je izvuć iz konteksta

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neampojma kaže...
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
To ti je ona Amd je odličan, ali Nvidia je za mene.

 Nešto ovako hahah prijatelj šalje i hvali se

 jesu pronašli drivere za grafu?

 naravno da jesu https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/166374/en-us

9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Cansee kaže...
Ja isto tako razmišljam. Poštujem ja Amd i drago mi je da su se ozbiljno digli, ali me ne zanimaju te fore da oni trenutno rade na nekom svom dlssu. Sretno im bilo, al za godinu dana tko živ tko mrtav. Također njihov ray tracing je upitan. Lako moguće da ću se nekad i ja prebaciti na amd ali zanima me trenutno. A i da prodam 3070 za pola godine upola cijene i to je skroz ok, može biti gore, samo nek je zdravlja i lova će se zaraditi. Kupio sam nešto što me uveseljava i uopće me ne zanima šta netko drugi ima za reći

 Ovo je najbitnije.

 

Meni su samo ove cijene sramota. Ne mogu preći preko toga i zato čekam Navi i bolja vremena.

 

Kad sam poništio 3080 trinity sa Amazona (ćuku prije slanja), cijena je bila ravno 6000 kn. Ovo kad vidim skoči mi tlak na 1000.

 

ma je, u pravu si, previše je to love. I ovo što sam ja dao je previše, kao što je Dado zg napisao ot je 800 dolara. Eto sreća pa je r1 pa ću kao tu neštto uštediti, ali je u svakom slučaju previše love. Da je kupnja za 4200 e to je već ok

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

A gle....ja vidim da ovdje clanovi jedan za drugim kupuju RTX3070.

 

A zasto i ne bi?

Koliko vidim nereferentni modeli sisaju RTX2080 ti

Kupuju srcem a ne razumom, ili isto kao što ima dost ljudi koji u Americi kupuju domače Dodge ili Chrysler aute itd.

 

Realnost, za okvirno godinu dana ekipa če počet masovno prodavat RTX 3070/8GB.Samo čekaj pa buš videl baš to, pogotovo kad izađu RDNA3 tričarije sa raznim neočekivanim performansama ili dodacima itd.

 

RX 6800 ima i više nego dosta memorije, pogotovo za određene non gejming potrebe.Taj model bit če ok minimalno dvije godine, pa eto ovaj post ide u arhivu da se pokaže za godinu dana.

 

Pa gle ako RDNA3 bude kako treba i u iducih dvije godine poprave drivere zasto ne bismo razmislili o Naviju 3?....

Za sada nema 1 razlog zasto bih uzeo ovu najacu Navi2 grafu pored RTX3080....

 

Ehh da...kazu da je Big Navi konkurent 3090 pa zato starta od 1000eu+....u AMDu ne znaju da je 3090 samo 7-10% jaca od 3080?....

Znaci platis Big Navi realno 1100eu za bolji model da imas mozda 10% jace performanse od 3080 u rasterizaciji i enormno enormno losiji raytrace...enormno losije drivere(vjerovatno)?

 

Pitali ste vise puta gdje su moji komentari na AMD prezentaciju.....evo ih,hladni,ostri i logicni.

 Stari realno stvarno nemam ništa protiv tvoje kupnje ali frajer koji živi vani i ima plaću 5x veću nego običnitis vulgaris balkanjeros i isti je glavni  rezident ovog foruma, moraš malo smanjit to obraćanje s visoka.. Ako si ti htio najbolje to si i dobio, molim te uživaj u svojoj investiciji..

I moraš shvatit da ekipa koja ovdje zalazi nisu u tvom rangu primanja i da ih žulja kaj sereš po konkurenciji koja može jedina smanjiti cijene za njih(nas).. NItko nije idealiziran (nadam se) do te mjere da u AMD-u vidi davatelja guze sirotinji ali je dobrodošla konkurencija..

Baci test, odigraj raytrace igru uživaj..

 

 Kaj si ljut pa doći će i 3060 za papke. 

12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma ja kupujem kad se entuzijasti rješavaju... A ionako ima još dosta do izlaska CyberPunka... Ionak nemaš kaj igrat .. osim quake 2 sa raytracingom

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

Ma ja kupujem kad se entuzijasti rješavaju... A ionako ima još dosta do izlaska CyberPunka... Ionak nemaš kaj igrat .. osim quake 2 sa raytracingom

Pa tocno to, a do tad cemo vjerojatno i gledat RTX 3080 (ili Ti) 20GB (ili 12/16) koja ce napipavat cijenu. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 20:53 (Mitch).
11 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo frend iz Splita u linksu dobio rtx 3070

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Polako otici ce to prema punoj ray trace buducnosti bez hackova i fejkanja u sceni.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Navodno stizu 3070ti (i 3080ti?) kao odgovor AMDu, i navodno ce 3070ti biti za repom 3080. Što znaci da ce Nvidia sama sebe kajlat sa 3070ti, ali isplativije da si upropaste 3080 nego da te pare odu AMDu i guess

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da, a 3080 Ti opet ima 12GB.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma guraju sve te najskuplje na početku, a nas koji smo mainstream ko hebe neka papci čekaju 3060/6700.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Ma guraju sve te najskuplje na početku, a nas koji smo mainstream ko hebe neka papci čekaju 3060/6700.

 kmetovi su uvijek čekali da se gazda prvo najede 

3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stize i ovdje 3070ica

 

GTX 970, your watch is over , legendarna kartica

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa mi nismo kmetovi mi smo srednji stalež :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kako ste nabavili karticu u linksa, na web shopu nemaju ništa
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 21:10 (Volume).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Pa mi nismo kmetovi mi smo srednji stalež :)

a bogme nit mate kovač nije jeo dok se gazde ne nakusaju, nego je skupa s kmetovima gledao obžderaj

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Navodno stizu 3070ti (i 3080ti?) kao odgovor AMDu, i navodno ce 3070ti biti za repom 3080.Što znaci da ce Nvidia sama sebe kajlat sa 3070ti, ali isplativije da si upropaste 3080 nego da te pare odu AMDu i guess

Da dobra taktika, ugledaju se na Intel ili još godinu dana pa če jedni drugima vidat rane.

 

AMD če prodat svaki RDNA2 GPU koji TSMC ispeče, i to radi boljih performansi ali i radi onoga da mnogi mrze Nevidiju.Pohlepa ih skupo košta, ali tak to ide kad nisu hteli previše platit za TSMC 7nm visoke prinose itd.

 

Ukratko, bit če kao i kod Intela ili ono imamo 10nm CPU ali nema dost zaliha itd.Luda taktika, kak je to Nevidija zamislila izbacit pobjednički GPU na šepavom+prilično loši prinosi Samsung 8nm.

 

Jedina opcija za ovakav scenario je ovo podcjenili su AMD.Bit če ok i Samsung 8nm, sasvim dosta za potuč AMD pa makar nam i nestalo grafa za maloprodaju. 

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Volume kaže...
Kako ste nabavili karticu u linksa, na web shopu nemaju ništa

 moguce zato da ne mozes preko weba kupit odma 20 komada i prodavat po oglasima :D

 

ovako moras u ducan i dobijes samo 1 komad

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ima u Linksu na trešnjevci, kolega uzeo danas
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Volume kaže...
Kako ste nabavili karticu u linksa, na web shopu nemaju ništa

 

imaju ih po poslovnicama, ali nigdje ne piše. jebiga valjda kuže da će se svakako prodati, iako mi nije jasno zašto ne stavljaju na webshop. Uglavno, kontakiraj najbliži links i provjeri s njima jel imaju pa se zaleti do tamo

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice