NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.459
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

uletio u rtx 3070 gainwardicu ko budala u kredit 

 

Poslao email osječkom linksu i oni mi normalno odgovorili da imaju palit za 4900 kn i gainwardicu za 5100. Uzeo gainwardicu phoenix gs, i R1 račun, tako da se i izbije 1000 kkn pdva i super 

 

edit: dakle u osječkom linksu ih imaju još na stanju pa da znate

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 16:51 (Cansee).
Moj PC  
18 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Čestitam Đuka, hehe

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Cestitke , odlican model 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nekad su top kartice bile 2000kn max, dakle 300-350DM, a sad za te novce Intel prodaje integriranu gafiku...

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

uletio u rtx 3070 gainwardicu ko budala u kredit 

 

Poslao email osječkom linksu i oni mi normalno odgovorili da imaju palit za 4900 kn i gainwardicu za 5100. Uzeo gainwardicu phoenix gs, i R1 račun, tako da se i izbije 1000 kkn pdva i super 

 

edit: dakle u osječkom linksu ih imaju još na stanju pa da znate

 Sretno kolega. Links je jedina poštena trgovina u Hrvatskoj očito. Nisu pretjerivali ni sa RTX 3080 cijenama. A bome 5100kn za RTX 3070 je super cijena (barem kod nas) kad gledaš da si prije 2mj za snagu takve kartice morao platiti više do 10 tisuća kuna. Futura punih 1000kn skuplja Palit u Linsku 4900 u futuri 5900. Eto vam vaše futurice, pičke kao i 99% drugih trgovina. 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
Cansee kaže...

uletio u rtx 3070 gainwardicu ko budala u kredit 

 

Poslao email osječkom linksu i oni mi normalno odgovorili da imaju palit za 4900 kn i gainwardicu za 5100. Uzeo gainwardicu phoenix gs, i R1 račun, tako da se i izbije 1000 kkn pdva i super 

 

edit: dakle u osječkom linksu ih imaju još na stanju pa da znate

 Sretno kolega. Links je jedina poštena trgovina u Hrvatskoj očito. Nisu pretjerivali ni sa RTX 3080 cijenama. A bome 5100kn za RTX 3070 je super cijena (barem kod nas) kad gledaš da si prije 2mj za snagu takve kartice morao platiti više do 10 tisuća kuna. Futura punih 1000kn skuplja Palit u Linsku 4900 u futuri 5900. Eto vam vaše futurice, pičke kao i 99% drugih trgovina. 

 

hvala buraz 

 

nego, nisam ju još ni otpakovao, uzeo kutiju da pročitam šta piše, bezveze bez nekog razmišljanja, i odem na onu linksovu deklaraciju sa uputstvima, i piše da se ugradnjom od neovlaštene osobe gubi garancija. Jel to oni stvarno tako provode ili šta? neću se valjda morati vraćati da mi oni ugrađuju? Jebiga garancija 3 godine, nije malo

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
BeLLicus kaže...
Cansee kaže...

uletio u rtx 3070 gainwardicu ko budala u kredit 

 

Poslao email osječkom linksu i oni mi normalno odgovorili da imaju palit za 4900 kn i gainwardicu za 5100. Uzeo gainwardicu phoenix gs, i R1 račun, tako da se i izbije 1000 kkn pdva i super 

 

edit: dakle u osječkom linksu ih imaju još na stanju pa da znate

 Sretno kolega. Links je jedina poštena trgovina u Hrvatskoj očito. Nisu pretjerivali ni sa RTX 3080 cijenama. A bome 5100kn za RTX 3070 je super cijena (barem kod nas) kad gledaš da si prije 2mj za snagu takve kartice morao platiti više do 10 tisuća kuna. Futura punih 1000kn skuplja Palit u Linsku 4900 u futuri 5900. Eto vam vaše futurice, pičke kao i 99% drugih trgovina. 

 

hvala buraz 

 

nego, nisam ju još ni otpakovao, uzeo kutiju da pročitam šta piše, bezveze bez nekog razmišljanja, i odem na onu linksovu deklaraciju sa uputstvima, i piše da se ugradnjom od neovlaštene osobe gubi garancija. Jel to oni stvarno tako provode ili šta? neću se valjda morati vraćati da mi oni ugrađuju? Jebiga garancija 3 godine, nije malo

 pa vjerujem da je to protiv nekog zakona sigurno pisat takve gluposti

Kolko ja znam smijes si i pastu promjenit bar u USA il vec di jer nesmiju stavljat one naljepnice na šarafe

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Toliko o preporučanim cijenama kad je 3070tka u prosjeku 800 dolara 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stiglaa

Moj PC  
16 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

Ovaj forum: 3 posta koja govore o temi followed by 20 posta koji su ad-hominem napadi bazirani na radnim mjestima, gastarbajterstvu, prosjecnoj placi i o tome koji auto tko vozi.

 kako si mogao generacijski skok zaboravit, pa to je najvažnija stvar u cijeloj priči 😂😂

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

Pogledao par recenzija rtx3070,stvarno preljepa grafa.

Performanse,potrosnja,cijena sve top.

Ovo je stvarno pun pogodak u mid range segmentu.

 To je i jedina prednost, u odnosu na Navi konkurenta koji če nudit samo 2-4Gb više memorije.8GB memorije za žuto je glupost, ali eto Nevidija kuhar je izgleda zaboravil da ima konkurenciju koja više ne spava.

Zaboravljas da sam imao rtx2080 sa 8gb vrama pa znam koliko igre trose na 4K uz ultra postavke.

 

Daj mi tocne sluzbene specifikacije  tog konkurenta na kojima baziras svoju nebulozu....

Sad procitaj 3 puta sto sam napisao pa probaj zakljucit.

Valjda si u međuvremenu primjetil, kolko memorije+propusnost ima RTX 3070 konkurent RX 6800.

 

Samo 8GB memorije je šipak, to se vidi iz aviona eto friško švabe 8GB memorije vide kao ahilovu petu/Achillesferse.Nije da nam treba test za to, ili primjer moš si mislit kak če upučen vlasnik RTX 2070/8GB kupit "opet skuplju grafu sa 8GB memorije"=nema šanse.

 

https://www.pcgameshardware.de/Geforce-RTX-3070-Grafikkarte-276747/Tests/8-GB-vs-16-GB-Benchmarks-1360672/2/

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/amd-lansirao-redeone-rx-6900-xt-6800-xt-6800/278516.aspx?page=0&jumpto=6232272&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 17:53 (rambox).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Ma glupost to piše svugdje i na svemu i na napajanjima itd. Samo ti ubaci sebi grafu šta oni znaju. Nitko nema pojma tko je tebi ubacio grafu u kućište. 

 

nazvao sam ih sad i pitao, kažu oni glupost, svi si sami ugrađuju i sklapaju, šta god ne valja oni uzmu pod garanciju. tak da eto, ma i mislio sam da je tako, al sam morao provjeriti

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

Pogledao par recenzija rtx3070,stvarno preljepa grafa.

Performanse,potrosnja,cijena sve top.

Ovo je stvarno pun pogodak u mid range segmentu.

 To je i jedina prednost, u odnosu na Navi konkurenta koji če nudit samo 2-4Gb više memorije.8GB memorije za žuto je glupost, ali eto Nevidija kuhar je izgleda zaboravil da ima konkurenciju koja više ne spava.

Zaboravljas da sam imao rtx2080 sa 8gb vrama pa znam koliko igre trose na 4K uz ultra postavke.

 

Daj mi tocne sluzbene specifikacije  tog konkurenta na kojima baziras svoju nebulozu....

Sad procitaj 3 puta sto sam napisao pa probaj zakljucit.

Valjda si u međuvremenu primjetil, kolko memorije+propusnost ima RTX 3070 konkurent RX 6800.

 

Samo 8GB memorije je šipak, to se vidi iz aviona eto friško švabe 8GB memorije vide kao ahilovu petu/Achillesferse.Nije da nam treba test za to, ili primjer moš si mislit kak če upučen vlasnik RTX 2070/8GB kupit "opet skuplju grafu sa 8GB memorije"=nema šanse.

 

https://www.pcgameshardware.de/Geforce-RTX-3070-Grafikkarte-276747/Tests/8-GB-vs-16-GB-Benchmarks-1360672/2/

A gle....ja vidim da ovdje clanovi jedan za drugim kupuju RTX3070.

 

A zasto i ne bi?

Koliko vidim nereferentni modeli sisaju RTX2080 ti

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
To ti je ona Amd je odličan, ali Nvidia je za mene.
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

Pogledao par recenzija rtx3070,stvarno preljepa grafa.

Performanse,potrosnja,cijena sve top.

Ovo je stvarno pun pogodak u mid range segmentu.

 To je i jedina prednost, u odnosu na Navi konkurenta koji če nudit samo 2-4Gb više memorije.8GB memorije za žuto je glupost, ali eto Nevidija kuhar je izgleda zaboravil da ima konkurenciju koja više ne spava.

Zaboravljas da sam imao rtx2080 sa 8gb vrama pa znam koliko igre trose na 4K uz ultra postavke.

 

Daj mi tocne sluzbene specifikacije  tog konkurenta na kojima baziras svoju nebulozu....

Sad procitaj 3 puta sto sam napisao pa probaj zakljucit.

Valjda si u međuvremenu primjetil, kolko memorije+propusnost ima RTX 3070 konkurent RX 6800.

 

Samo 8GB memorije je šipak, to se vidi iz aviona eto friško švabe 8GB memorije vide kao ahilovu petu/Achillesferse.Nije da nam treba test za to, ili primjer moš si mislit kak če upučen vlasnik RTX 2070/8GB kupit "opet skuplju grafu sa 8GB memorije"=nema šanse.

 

https://www.pcgameshardware.de/Geforce-RTX-3070-Grafikkarte-276747/Tests/8-GB-vs-16-GB-Benchmarks-1360672/2/

A gle....ja vidim da ovdje clanovi jedan za drugim kupuju RTX3070.

 

A zasto i ne bi?

Koliko vidim nereferentni modeli sisaju RTX2080 ti

  Daj mega nemoj molim te, uozbilji se kakvo sisanje?

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
To ti je ona Amd je odličan, ali Nvidia je za mene.

 Nešto ovako hahah prijatelj šalje i hvali se

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Još ju je i zavezao pojasom :) Da se beba ne ošteti.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 18:11 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
To ti je ona Amd je odličan, ali Nvidia je za mene.

Uz ovu amd prezentaciju Navi2 je vezano apsolutno previse upitnika....

Citam da su mjerili performanse u modu koji je moguce postic samo sa Ryzen 5000 serijom i dize performanse i do 12%....sta je sa vlasnicima ostalih procesora....znaci apsolutno svima?...

Druga stavka...mjerili su u onom maksimalnom boost modu...zato sam i pitao dali su to mjerili u closed case ili open bench....

 

Kada se ukloni boost od Ryzen 5000 serije i maksimalni moguci boost...rage ili kako vec....koliko su stvarne realne percormanse sa nekakvim standardnim procesorima i u standardnim termalnim uvjetima?....

 

Ovdje itekako treba cekat neovisne recenzije jer je AMD odigrao vrlo mutno....

 

Sa druge strane imaju 16gb vRAMa koji je potpuno nepotreban osim za 8k a ti Radeoni nisu za 8k.

 

Uglavnom...RTX3070 je izuzetno dobar izbor za gaming.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jebote ova tuf3070 i msi gaming hladne i tihe ko grob, ne zna se koja je bolja.Sve 3070 se rasprodalo odmah.Zašto-zato jer je nevidija in.To je nepobitna činjenica iz prodajnih rezultata koliko god se fanbojsi suprostavljali tome.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 18:14 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa tko igra na 4K sumnjam da će uzeti 3070 koja je više 1440p i 1080p@144 kartica. I ove priče s VRAMom svake godine jedne te iste...

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ovdje itekako treba cekat neovisne recenzije jer je AMD odigrao vrlo mutno....

 

Sa druge strane imaju 16gb vRAMa koji je potpuno nepotreban osim za 8k a ti Radeoni nisu za 8k.

 

 

 A jes ga ubo sada

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa kaj se vi zamarate sa 3080/70 pa to su avioni za gaming, predu ko urica.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

jbt kak sad to da nakon predstavljanja navia odma ima endivije ko na placu?? Odma cijene pale i 3080?? Znači ne treba uzimat "u indijanca"? Kad ti mozak veli strpi se i nedaj 8kkn za grafu jer je previše ti mu opališ šamar i veliš, ali ja sam early adopter, i entuzijast!!

 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

A gle....ja vidim da ovdje clanovi jedan za drugim kupuju RTX3070.

 

A zasto i ne bi?

Koliko vidim nereferentni modeli sisaju RTX2080 ti

Kupuju srcem a ne razumom, ili isto kao što ima dost ljudi koji u Americi kupuju domače Dodge ili Chrysler aute itd.

 

Realnost, za okvirno godinu dana ekipa če počet masovno prodavat RTX 3070/8GB.Samo čekaj pa buš videl baš to, pogotovo kad izađu RDNA3 tričarije sa raznim neočekivanim performansama ili dodacima itd.

 

RX 6800 ima i više nego dosta memorije, pogotovo za određene non gejming potrebe.Taj model bit če ok minimalno dvije godine, pa eto ovaj post ide u arhivu da se pokaže za godinu dana.

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

A gle....ja vidim da ovdje clanovi jedan za drugim kupuju RTX3070.

 

A zasto i ne bi?

Koliko vidim nereferentni modeli sisaju RTX2080 ti

Kupuju srcem a ne razumom, ili isto kao što ima dost ljudi koji u Americi kupuju domače Dodge ili Chrysler aute itd.

 

Realnost, za okvirno godinu dana ekipa če počet masovno prodavat RTX 3070/8GB.Samo čekaj pa buš videl baš to, pogotovo kad izađu RDNA3 tričarije sa raznim neočekivanim performansama ili dodacima itd.

 

RX 6800 ima i više nego dosta memorije, pogotovo za određene non gejming potrebe.Taj model bit če ok minimalno dvije godine, pa eto ovaj post ide u arhivu da se pokaže za godinu dana.

 

Pa gle ako RDNA3 bude kako treba i u iducih dvije godine poprave drivere zasto ne bismo razmislili o Naviju 3?....

Za sada nema 1 razlog zasto bih uzeo ovu najacu Navi2 grafu pored RTX3080....

 

Ehh da...kazu da je Big Navi konkurent 3090 pa zato starta od 1000eu+....u AMDu ne znaju da je 3090 samo 7-10% jaca od 3080?....

Znaci platis Big Navi realno 1100eu za bolji model da imas mozda 10% jace performanse od 3080 u rasterizaciji i enormno enormno losiji raytrace...enormno losije drivere(vjerovatno)?

 

Pitali ste vise puta gdje su moji komentari na AMD prezentaciju.....evo ih,hladni,ostri i logicni.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

A gle....ja vidim da ovdje clanovi jedan za drugim kupuju RTX3070.

 

A zasto i ne bi?

Koliko vidim nereferentni modeli sisaju RTX2080 ti

Kupuju srcem a ne razumom, ili isto kao što ima dost ljudi koji u Americi kupuju domače Dodge ili Chrysler aute itd.

 

Realnost, za okvirno godinu dana ekipa če počet masovno prodavat RTX 3070/8GB.Samo čekaj pa buš videl baš to, pogotovo kad izađu RDNA3 tričarije sa raznim neočekivanim performansama ili dodacima itd.

 

RX 6800 ima i više nego dosta memorije, pogotovo za određene non gejming potrebe.Taj model bit če ok minimalno dvije godine, pa eto ovaj post ide u arhivu da se pokaže za godinu dana.

 

Pa gle ako RDNA3 bude kako treba i u iducih dvije godine poprave drivere zasto ne bismo razmislili o Naviju 3?....

Za sada nema 1 razlog zasto bih uzeo ovu najacu Navi2 grafu pored RTX3080....

 

Ehh da...kazu da je Big Navi konkurent 3090 pa zato starta od 1000eu+....u AMDu ne znaju da je 3090 samo 7-10% jaca od 3080?....

Znaci platis Big Navi realno 1100eu za bolji model da imas mozda 10% jace performanse od 3080 u rasterizaciji i enormno enormno losiji raytrace...enormno losije drivere(vjerovatno)?

 

Pitali ste vise puta gdje su moji komentari na AMD prezentaciju.....evo ih,hladni,ostri i logicni.

 ko puz balonja

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel uspio ko ovo uloviti? Bila je dostupna prije cc 40min. 4999 kn

 

https://www.futura-it.hr/graficka-gigabyte-gf-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6/130305/product/

 

Poslo sam im upit i čekam da se jave.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

jbt kak sad to da nakon predstavljanja navia odma ima endivije ko na placu?? Odma cijene pale i 3080?? Znači ne treba uzimat "u indijanca"? Kad ti mozak veli strpi se i nedaj 8kkn za grafu jer je previše ti mu opališ šamar i veliš, ali ja sam early adopter, i entuzijast!!

 

 Nema ih nigdje još, nešto malo došlo i ošlo i ko zna kad će opet.Mindfactory ni komada, alza ni komada, cu ništa,caseking isto. Suša-još jedan papir lanć oli ti ga čitaj menu kuhara nema.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

A gle....ja vidim da ovdje clanovi jedan za drugim kupuju RTX3070.

 

A zasto i ne bi?

Koliko vidim nereferentni modeli sisaju RTX2080 ti

Kupuju srcem a ne razumom, ili isto kao što ima dost ljudi koji u Americi kupuju domače Dodge ili Chrysler aute itd.

 

Realnost, za okvirno godinu dana ekipa če počet masovno prodavat RTX 3070/8GB.Samo čekaj pa buš videl baš to, pogotovo kad izađu RDNA3 tričarije sa raznim neočekivanim performansama ili dodacima itd.

 

RX 6800 ima i više nego dosta memorije, pogotovo za određene non gejming potrebe.Taj model bit če ok minimalno dvije godine, pa eto ovaj post ide u arhivu da se pokaže za godinu dana.

 

Ne znam zašto se tako jako brineš za naše novce. Hvala Bogu da imamo izbora...ti uzmi RX 6800 i nitko ti neće ni riječi prigovoriti, ali nemoj tuda soliti pamet. Moj stav je sljedeći: trenutno RT postaje fensi i sve više igara (odnosno sve AAA igre) će ga podržavati, a Nvidia ima to trenutno bolje izvedeno (što ne znači da AMD u sljedećoj generaciji to neće bolje izvesti)...također, tu je DLSS (kojeg će također sve nadolazeće AAA podržavati) koji digne performanse za cca. 30% i kvaliteta slike je ista ili čak bolja u pojedinim slučajevima. Kao i RT, DLSS (ili kako god tu tehnologiju AMD zove) trenutno ima bolje izvedenu Nvidia. Kažem, sigurno će netko imati više koristi od RX serije, netko koga ne zanima RT i slične kerfeke, treba mu više VRAMa zbog posla i tisuću drugih razloga, ali nemoj meni i ostalima govoriti što da kupimo i što nas zanima. A što se prodaje tiče, boli te tuki da je sutra prodajemo u pola cijene...kakve veze naši novci imaju s tobom?

4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

To je ovaj skriveni vlasnik stavio tu cijenu i samo 1 komad :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice