NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.318
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
Riot kaže...

Količina memorije kod Nvidia kartica opasno bode u oči, prosječni kupac voli velike brojke, a trgovci ih reklamirati, nema sumnje da će Nvidia pustiti 16,20 gb vram modele ili super modele, kako god early adopteri su popušili:

 

 Gdje si našo taj omjer snage? Mislim ima već recenzenata?

Moore's Law Is Dead, vidit ćemo još koliko je ta tablica točna, ali količina memorije je.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Davno prosao Metro Exodus na Xbox X pa krenuo Win store verziju koja je imala game breaking bug(MS what to say) to sam igrao sa rtx2080 i pisao kako je zahtijevna igra sa ray traceom i igrao u 1440p.....kasnije sam kupio igru na Epic storu i sad igram sa rtx3080 i razlika u performansama naspram rtx2080 je jednostavno nevjerovatna,4k sve ultra i raytrace na max i rijetko kad igra zaluta frejm ispod lock 60fps.

Vizualno to izgleda bolesno bolesno dobro na ovim postavkama,osvijetljenje je fantasticno.

Sa Ampere ne da su napravili full sposobnu 4k grafu nego su uz to jos omogucili i raytrace,ogroman generacijski skok naspram Turinga.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Tako mi je drago da je AMD napravio dobar posao s procesorima i grafama i nabijem na k**** ulijenjenu Nvidiu i Intel iako sam dao novce i jednima i drugima. 

Da nije ryzena dobili bi 4c/8t 8700k i do danas bi bilo upitno šta još.

Nvidia je s ovim launchom toliko zakazala da to nije za pričat, sramotno je da će vjerojatno prije proći 3mj nego što ću dobiti grafičku za koju mi je narudžba prošla 17 min nakon launcha.

Kako mi se čini još ću stić otkazat narudžbu za 3080 i kupit 6900xt prije nego neke trgovine pokriju launch day narudžbe. Stvarno sramota.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Davno prosao Metro Exodus na Xbox X pa krenuo Win store verziju koja je imala game breaking bug(MS what to say) to sam igrao sa rtx2080 i pisao kako je zahtijevna igra sa ray traceom i igrao u 1440p.....kasnije sam kupio igru na Epic storu i sad igram sa rtx3080 i razlika u performansama naspram rtx2080 je jednostavno nevjerovatna,4k sve ultra i raytrace na max i rijetko kad igra zaluta frejm ispod lock 60fps.

Vizualno to izgleda bolesno bolesno dobro na ovim postavkama,osvijetljenje je fantasticno.

Sa Ampere ne da su napravili full sposobnu 4k grafu nego su uz to jos omogucili i raytrace,ogroman generacijski skok naspram Turinga.

Da, igra izgleda brutalno a ima samo GI od RT-a i DLSS prvu verziju... sad zamisli to s punim RT-om i DLSS 2.1

 

Btw za sve ove koji pišaju po DLSS.... toliko je sranje od tehnologije i toliko malo igri će imati da i strani gpu portali pišu kako je to mana kod AMD kartica, pa i sam AMD kaže isto tako da rade na nekakvom sistemu da bi to omogućili.

 

Ali da... "samo smo mi idioti na forumu koji to hvalimo"...please.

 

Vrlo je vjerojatno da će AMD to napraviti na MS DirectML tehnologiji kao što ima Xbox Series X, pa sumnjam da će se moći nositi s DLSS u smislu kvalitete prikaza - performansama vjerojatno da.

 

EDIT: Evo i AMD raytracing performansi... nije ni čudo da ih nisu prikazivali na prezentaciji (Microsoft’s DXR SDK, default). Test je direktno iz AMD Engineering labsa, nikakav 3rd party.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 10:24 (mrsmith).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Evo baš škicnuo sad radi i Amd na svojoj varijanti dlss-a:
https://videocardz.com/newz/amd-is-working-on-ai-powered-supersampling-nvidia-dlss-alternative

Pošto su sve konzole na Amd-u morat će Jensen dobro podmazat za pojedine naslove. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 10:41 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...

Evo baš škicnuo sad radi i Amd na svojoj varijanti dlss-a:
https://videocardz.com/newz/amd-is-working-on-ai-powered-supersampling-nvidia-dlss-alternative

Pošto su sve konzole na Amd-u morat će Jensen dobro podmazat za pojedine naslove. 

Čekaj, šta će im DLSS? Pa to je smeće... kažu momci da je to samo za 2 i pol igre...

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...

Davno prosao Metro Exodus na Xbox X pa krenuo Win store verziju koja je imala game breaking bug(MS what to say) to sam igrao sa rtx2080 i pisao kako je zahtijevna igra sa ray traceom i igrao u 1440p.....kasnije sam kupio igru na Epic storu i sad igram sa rtx3080 i razlika u performansama naspram rtx2080 je jednostavno nevjerovatna,4k sve ultra i raytrace na max i rijetko kad igra zaluta frejm ispod lock 60fps.

Vizualno to izgleda bolesno bolesno dobro na ovim postavkama,osvijetljenje je fantasticno.

Sa Ampere ne da su napravili full sposobnu 4k grafu nego su uz to jos omogucili i raytrace,ogroman generacijski skok naspram Turinga.

Da, igra izgleda brutalno a ima samo GI od RT-a i DLSS prvu verziju... sad zamisli to s punim RT-om i DLSS 2.1

 

Btw za sve ove koji pišaju po DLSS.... toliko je sranje od tehnologije i toliko malo igri će imati da i strani gpu portali pišu kako je to mana kod AMD kartica, pa i sam AMD kaže isto tako da rade na nekakvom sistemu da bi to omogućili.

 

Ali da... "samo smo mi idioti na forumu koji to hvalimo"...please.

 

Vrlo je vjerojatno da će AMD to napraviti na MS DirectML tehnologiji kao što ima Xbox Series X, pa sumnjam da će se moći nositi s DLSS u smislu kvalitete prikaza - performansama vjerojatno da.

 

EDIT: Evo i AMD raytracing performansi... nije ni čudo da ih nisu prikazivali na prezentaciji (Microsoft’s DXR SDK, default). Test je direktno iz AMD Engineering labsa, nikakav 3rd party.

Da taj test sam linkao u svom dojmu u Navi temi.

To je bez DLSSa,kad dodas isti onda je ta Navi grafa negdje u rangu rtx2070s

U svakom slucaju raytrace performanse su odlicne u usporedbi sa Turingom ali hitno trebaju DLSS.

 

Cyberpunk ce bit gadan test za RDNA2......

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Btw za sve ove koji pišaju po DLSS.... Vrlo je vjerojatno da će AMD to napraviti na MS DirectML tehnologiji kao što ima Xbox Series X, pa sumnjam da će se moći nositi s DLSS u smislu kvalitete prikaza - performansama vjerojatno da.

 

EDIT: Evo i AMD raytracing performansi... nije ni čudo da ih nisu prikazivali na prezentaciji (Microsoft’s DXR SDK, default). Test je direktno iz AMD Engineering labsa, nikakav 3rd party.

 da, pojedinci mjesecima serendaju protiv dlss-a, a čim amd ubaci tu tehnologiju klanjat će se kao drugom dolasku isusa

no to je folklor našeg foruma, ono što je najbitnije - a što sam govorim već mjesecima - da je nevidijin dlss natjerao i konkurenciju da napravi isto, tako da ćemo svi dobiti značajan performance boost

čak i da amd-ova verzija bude nešto slabija, opet je dobitak i bolje nego ništa, a ne sumnjam da će se usavršiti vrlo brzo i doći vrlo blizu nevidiji i to je konurentnost i ono što nam ona donosi

 

isto tako i rt, da, možda je 3080 za trećinu jača u rt od 6800xt, no bitno je da amd ima konkurentnu grafu koja to podržava, isto tako ne sumnjam da će amd finim tuningom i uštimavanjem sofvera doći vrlo blizu nevidijinim rt perfomansama uz vrlo minimalni utjecaj na vizualije, pogotovo u pokretu gdje se razlika neće niti primjetiti

u sljedećoj generaciji bit će drž-nedaj i nevidja si više neće moći dozvoliti sranja kao sa 2xx serijom, a pogotovo ne bezobrazno dizanje cijena za minimalni napredak

 

sve to donosi konkurencija i koliko god ja srao zbog onog slajda, a srao sam samo zato jer neki od babe su prave sveticu i od amd-a robin hooda, amd je napravio jako dobar posao

i ovdje se 15 dana slavilo 100% perfomansi koje je jensen obećao, nasjeli jesmo, i poslije se pokazalo da je to dosta manje

ali su neki isto tako bili u pravu - kujac bi nevidija dala 60 ili 70% više perfomansi sa 3080 u odnosu na 2080 i stavljala veliki čip u nižu klasu da amd nije pripremao ovo što je sad pokazao

tako da treba biti realan, situacija je za sve nas izvrsna jer amd vraća konkurentnost, a ona najviše znači za korisnike jer će se oni međusobno mlatiti perfomansama i cijenama na naše veselje

15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Znači kod nas između 6.500 i 7.000 kn. Pa ta Nvidia je van pameti sa tim njihovim "povoljnim" cijenama. Kako će PS5 i Xbox profitirati radi ove pohlepe. Sad me još zanimaju cijene od AMD-a.

16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

https://www.0815.at/656582261

ZOTAC GAMING GEFORCE RTX 3070 TWIN EDGE - 549 €

Nasao sam jos par modela ali mi se ne linka. Cijene su od 580 do 680 € ovisno o proizvodacu. Palit 607 € za neki OC model, Gigabyte 660€...

12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Nisu normalni, jbte...

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
NEW_MAN kaže...

https://www.0815.at/656582261

ZOTAC GAMING GEFORCE RTX 3070 TWIN EDGE - 549 €

Nasao sam jos par modela ali mi se ne linka. Cijene su od 580 do 680 € ovisno o proizvodacu. Palit 607 € za neki OC model, Gigabyte 660€...

 Mene vise zanima kakvo je ovo ime stranice 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MasterOfDisaster kaže...

Znači kod nas između 6.500 i 7.000 kn. Pa ta Nvidia je van pameti sa tim njihovim "povoljnim" cijenama. Kako će PS5 i Xbox profitirati radi ove pohlepe. Sad me još zanimaju cijene od AMD-a.

 naravno da ne, pa vidis da je covjek vec kupio kod nas za 4900kn

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bit će kod nas oko 4700-5000kn kao i RTX 2070 kad je izašao.. ako ih bude doduše.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Znači kod nas između 6.500 i 7.000 kn. Pa ta Nvidia je van pameti sa tim njihovim "povoljnim" cijenama. Kako će PS5 i Xbox profitirati radi ove pohlepe. Sad me još zanimaju cijene od AMD-a.

 naravno da ne, pa vidis da je covjek vec kupio kod nas za 4900kn

 Vidis da ipak nisi pouzdan...neki dan si rekao da će se cijena kretati od 5700😂

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
FileFicho kaže...
3dfx kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Znači kod nas između 6.500 i 7.000 kn. Pa ta Nvidia je van pameti sa tim njihovim "povoljnim" cijenama. Kako će PS5 i Xbox profitirati radi ove pohlepe. Sad me još zanimaju cijene od AMD-a.

 naravno da ne, pa vidis da je covjek vec kupio kod nas za 4900kn

 Vidis da ipak nisi pouzdan...neki dan si rekao da će se cijena kretati od 5700😂

rekao sam da ce se cijene kretati od 5700 do 6500 za top modele, kao sto je Strix na primjer

 

 

 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sad sam igrao nekih 2h Metro i sa prije navedenim max postavkama temperatura grafe je maxala na 54c.......ovi u Asusu su bolesni ali sam siguran da i ovo kuciste odgovara dizajnu grafe jer na vrhu kucista izlazi topli zrak ali protocnost zraka je apsolutno fantasticna.

 

Vidim stize sutra patch za novi Wach Dogs sa boostom za RTX seriju grafa,samo dajte :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da je svakako overkill davati novce za te top tier modele, ubija poantu kartice, pogotovo sto ovo sigurno ne grije kao i 3080 i slicne, nema potrebe za nekim overkill coolerima, siguran sam da ce i lower end modeli biti sasvim dobri.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da ova 3070 serija ce kako se cini bit hladna i malo trosit u usporedbi sa snagom koju nudi,nevjerovatno je da je to klasa rtx2080ti grafi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pricate za 3080 preveliko grijanje kao da ce se skurit na 72 stupnja.

Sve da je na 80 nece joj nista biti performanse su joj zaosta moćne ako  napokon krene na lager vise komada dolazit i bude za tipa 6k bit će to zaista dobra kupnja jer na nju gledam kao na 1080ti.

Gtx 1080 ti dan danas je overkill za igre pa molim lijepo a kad je izasla...

Postali ste picajzle oko apsolutno svega scaki napredak nosi nesto svoje nvidia je napravila super posao vrijedan spomena za amd ce se tek vidjet. 

 Što se video memorije tice u igrama na 4k maks zauzeće 11gb 8k će progutat do 21 gb daljnjom optimizacijom vjerojatno ce ici mozda na manje.

Stoga 3080 i 20 gb je totalna glupost zao mi je nekih sa foruma jer zaista neznaju uzivati isli bi u nebesa a najvjerojatnije vecina ima jos uvije 1080 144 monitore.

Da ne pricam o velicini monitora pri 4 k rezi kojoj svi lete oci pogubit na monitoru sa svojih 50cm gledat ko kroz prozor.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ma ja sam odlučio da zasad neću ništa kupovati i dokurca

 

prvo sam razmišljao o kompletnom overhaulu PCa sa rtx 3080, i uzeti novi proc, matičnu, m2 ssd, napajanje itd. Onda je ta svinjarija sa dostupnosti kartica

 

onda sam si mislio ma idem uzeti rtx 3070 i gotovo, eventualno m2 ssd. Možda bi mi ju procesor bottlneckao, ali mi ne treba maksimum grafičke, treba mi da na 1440p vrti igre na 60 fpsa uz dlss i ray tracing, što mislim da je realno. A onda kad prođe malo vremena vidit proc i matičnu

 

onda jučer taj amd, i kombinacija proca i gpua, ali kad bi uletio u to, sranje mi je što imam monitor gsync. Mislim mogao bi uzeti možda novi, ali kad mi je žao jer ovaj radi odlično.

 

ono što mi se nikako ne da raditi kampirati po webshopovima i refreshat ih ko konj stalno da vidim kad će koja grafička. Neću to raditi

 

Ako bude dovoljno rtx 3070 i budu normalne cijene piknut ću tu jednu i gotovo, a ako ne igrat ću se i dalje na gtx 1080 i gotovo

 

ako netko ima neki prijedlog pretvaram se u uho i unaprijed zahvaljujem

Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Znači kod nas između 6.500 i 7.000 kn. Pa ta Nvidia je van pameti sa tim njihovim "povoljnim" cijenama. Kako će PS5 i Xbox profitirati radi ove pohlepe. Sad me još zanimaju cijene od AMD-a.

 naravno da ne, pa vidis da je covjek vec kupio kod nas za 4900kn

A gdje ju je molim te kupio kada je nema apsolutno nigdje za kupiti kod nas, ali baš nigdje.

3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nije li launch po nasem vremenu u 14h?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

ma ja sam odlučio da zasad neću ništa kupovati i dokurca

 

prvo sam razmišljao o kompletnom overhaulu PCa sa rtx 3080, i uzeti novi proc, matičnu, m2 ssd, napajanje itd. Onda je ta svinjarija sa dostupnosti kartica

 

onda sam si mislio ma idem uzeti rtx 3070 i gotovo, eventualno m2 ssd. Možda bi mi ju procesor bottlneckao, ali mi ne treba maksimum grafičke, treba mi da na 1440p vrti igre na 60 fpsa uz dlss i ray tracing, što mislim da je realno. A onda kad prođe malo vremena vidit proc i matičnu

 

onda jučer taj amd, i kombinacija proca i gpua, ali kad bi uletio u to, sranje mi je što imam monitor gsync. Mislim mogao bi uzeti možda novi, ali kad mi je žao jer ovaj radi odlično.

 

ono što mi se nikako ne da raditi kampirati po webshopovima i refreshat ih ko konj stalno da vidim kad će koja grafička. Neću to raditi

 

Ako bude dovoljno rtx 3070 i budu normalne cijene piknut ću tu jednu i gotovo, a ako ne igrat ću se i dalje na gtx 1080 i gotovo

 

ako netko ima neki prijedlog pretvaram se u uho i unaprijed zahvaljujem

 Ma 1080 rastura. Nemaš potrebe, može ti poslužiti više nego solidno još sigurno do sljedeće generacije. Ja se patim jer sam imao 8 generacija staru konfiguraciju i sad ne želim kupovat 2000 seriju niti stariji amd, kada je ova generacija toliki skok napravila. Nema mi druge nego pratit zalihu...

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Pricate za 3080 preveliko grijanje kao da ce se skurit na 72 stupnja....

Postali ste picajzle oko apsolutno svega...

 pa jebiga kad su nas razmazili i navikli na sve bolju efikasnost

od vremena prevrućih fermica prošlo je dosta serija koje su trošile i grijale se sve manje, sad se opet vraćamo na 300w

jedino je dobro što su sad i hladnjaci dosta moćniji pa barem buka nije problem, a i sposobni su ih ohladiti dosta dobro

 

sjećam se palitove gtx 570 koja mi je kurila preko 85 stupnjeva uz visoki rpm i zvuk kao da polijeće helikopter, čak i s jakim airflowom u kućištu

isprobao sam giginu 970 g1 gaming, sad imam msi 1070 gaming i to su nasljednice te 570, no nit se pregrijavaju nit se čuju čak niti u loadu

zahvaljujući tome mogu i case fanove držati na niskom rpm bez brige, ne pregrijavaju mi ni procesor i cijeli komp je hladan i tih, plus što imam dobre filtere pa ne brinem nit zbog prašine

meni osobno više zujalice koje idu na 2000rpm i griju se preko 80 stupnjeva više neće u kućište pa da su od zlata napravljene

 

12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Sam se odluči prika. Ja se isto lomim. Najbolje mi se čini složit cijelu AMD platformu u 11. Ja ću 99% tako. Ako ne naseru brutalne marže i budu dobavljive.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Sve te vrle tehnologije koje implementiraju u graficke nikad ne zazive minimalno dvije godine. Sad ko oce nek financira razvoj a ja se budem dalje igral na nekoj bullshit kartici za 300 eura.

Sljedeca kartica koju kupujem bude vjerojatno 5080 a do onda kud koji mili moji!
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Turing tema 106 stranica, ova (Ampere) već na 200...Pokazuje zainteresiranost za RTX 2000 seriju. Nek mi neko još kaže da Turing nije svijetski flop...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Turing tema 106 stranica, ova (Ampere) već na 200...Pokazuje zainteresiranost za RTX 2000 seriju. Nek mi neko još kaže da Turing nije svijetski flop...

 Po cemu je to tocno flop? 3080 kosta vise u proizvodnji od 2080 a prodaje se u pola cijene. Turing je najveci uspjeh nvidije u povjesti firme. Prodavali su kartice po duplo vecoj cijeni i zaradivali brdo love! 3080 nisu izdali jer je 2080 los i srezali cijenu jer 3080 proizvode za 10 dolara pa mogu imat bolje i jeftinije nego zato jer je AMD napokon napravio konkurentan proizvod. Da nema AMD-a ovu 3080 ne bi vidli jos valjda pol godine i kostala bi 1500 eura.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice