NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

eto, još ćemo svi ovde postati super prijatelji.

 pa mi ovdje i jesmo 'super prijatelji', koliko to možemo biti kao forumaši 

osobno sam se s frendovima znao i puno gore počupati oko nekih stvari, pa smo i dalje lokali zajedno i zajebavali se

to što se ne slažemo oko nekih stvari, što frcaju iskre, ne znači da si općenito nismo ok, a ako pak mrzi nekog radi ovakvih rasprava onda je više problem u njemu

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Ne nego ti trpas gluposti. Govorite kak gsync na freesync monitorima neradi a doslovno par tjedana nakon sto je to izaslo vec je bilo testirano na HRPETINA modela i na 70% njih je tad radilo normalno, sad nakon skoro 2 god sigurno je sve ispeglano. A ne 50/50.

kako mozes ovako nesto tvrditi ? S cim tocno ti imas iskustva? Dakle kolega je naveo da mu kod dva monitora takoder nije radio gsync kako treba...

Mogu ti video snimiti da vidis kakve brightness flickering imam + ogroman ghosting sta god da radio i koje god postavke isprobao...

Nvidia nije pokrila hrpu monitora niti ih hrpu nema na listi to su cinjenice...

 

S druge strane vjerujem da ljudi koji nemaju bas iskustva kada upale gsync s fs monitorom i misle da je to to....(dok ne isprobaju pravi fs ili gsync) ali treba malo bolje pogledati...

 

 

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bila jutros dostupna Gaunward 3090 u Linksu za 13k kn...status se promijenio u nedostupno u roku 20min. Sve se nema hehe

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Btw lik od kojega sam kupio svoju 3080 je platio ta tri komada po 725eu a prodao dvije po 1100eu i meni za 1000eu,dobru je lovu okrenuo :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Btw lik od kojega sam kupio svoju 3080 je platio ta tri komada po 725eu a prodao dvije po 1100eu i meni za 1000eu,dobru je lovu okrenuo :)

 

nabijem ja njega na kurac, nek se udavi u tim parama

 

edit: ma pretjerujem, dignu mi tlak na tren pa se nanerviram, al nije taj lik zapravo ništa kriva, kriva je jebena Nvidia

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 9:40 (Cansee).
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Btw lik od kojega sam kupio svoju 3080 je platio ta tri komada po 725eu a prodao dvije po 1100eu i meni za 1000eu,dobru je lovu okrenuo :)

 Zanima me od koga je kupio za te pare.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
MEGATAMA kaže...

Btw lik od kojega sam kupio svoju 3080 je platio ta tri komada po 725eu a prodao dvije po 1100eu i meni za 1000eu,dobru je lovu okrenuo :)

 Zanima me od koga je kupio za te pare.

Cyberport,imam racun za svoju naravno.

 

EDIT

Ispricavam se 759eu je sad sam pogledao racun ponovo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 10:05 (MEGATAMA).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa na launchu su to bile uobicajene cijene, frajer je ocito imao bota i uspio upecati 3 komada za preprodaju, smecar smrdljivi. Bilo je puno modela ispod 800 eur. TUF je bio jedan od najjeftinijih, a eto ispao najbolji i sad je i najskuplji :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Pa na launchu su to bile uobicajene cijene, frajer je ocito imao bota i uspio upecati 3 komada za preprodaju, smecar smrdljivi. Bilo je puno modela ispod 800 eur. TUF je bio jedan od najjeftinijih, a eto ispao najbolji i sad je i najskuplji :D

 Ja sam zapravo "upecao" Gigabyte Eagle OC za 760 eura na taj nacin koji sam naravno stornirao zbog nepostojece kartice, ali sad kuzim, to je onda stock koji je taj lik cuvao mjesec dana.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Pa na launchu su to bile uobicajene cijene, frajer je ocito imao bota i uspio upecati 3 komada za preprodaju, smecar smrdljivi. Bilo je puno modela ispod 800 eur. TUF je bio jedan od najjeftinijih, a eto ispao najbolji i sad je i najskuplji :D

Po meni je logicno da kad se trziste stabilizira cijene ce se vratit na pocetne,tako je bilo i sa 2080,moja strix je kostala 1004eu a kasnije su bile po 850eu za super model.

Sad ce i AMD utjecat na balans trzista tako da ce to u konacnici bit odlicno samo treba cekat.

Meni nije igralo ulogu parsto eura pa sam uzeo na ovaj nacin.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...

Pa na launchu su to bile uobicajene cijene, frajer je ocito imao bota i uspio upecati 3 komada za preprodaju, smecar smrdljivi. Bilo je puno modela ispod 800 eur. TUF je bio jedan od najjeftinijih, a eto ispao najbolji i sad je i najskuplji :D

Po meni je logicno da kad se trziste stabilizira cijene ce se vratit na pocetne,tako je bilo i sa 2080,moja strix je kostala 1004eu a kasnije su bile po 850eu za super model.

Sad ce i AMD utjecat na balans trzista tako da ce to u konacnici bit odlicno samo treba cekat.

Meni nije igralo ulogu parsto eura pa sam uzeo na ovaj nacin.

 Pa hoce sigurno, samo je pitanje kolko ce to trajat. Jos uvijek nitko tko zeli jednostavno nabavit karticu i igrat se na njoj ne moze to napravit ako ne da scalperu duplu cijenu. I to bi moglo potrajat jos mjesecima, a ako dovoljno dugo potraje lako moguce da cijene nikad ne padnu na MSRP razine...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Cekaj da zavrsim Cyberpunk pa prodam ja svoju

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...

Pa na launchu su to bile uobicajene cijene, frajer je ocito imao bota i uspio upecati 3 komada za preprodaju, smecar smrdljivi. Bilo je puno modela ispod 800 eur. TUF je bio jedan od najjeftinijih, a eto ispao najbolji i sad je i najskuplji :D

Po meni je logicno da kad se trziste stabilizira cijene ce se vratit na pocetne,tako je bilo i sa 2080,moja strix je kostala 1004eu a kasnije su bile po 850eu za super model.

Sad ce i AMD utjecat na balans trzista tako da ce to u konacnici bit odlicno samo treba cekat.

Meni nije igralo ulogu parsto eura pa sam uzeo na ovaj nacin.

 Pa hoce sigurno, samo je pitanje kolko ce to trajat. Jos uvijek nitko tko zeli jednostavno nabavit karticu i igrat se na njoj ne moze to napravit ako ne da scalperu duplu cijenu. I to bi moglo potrajat jos mjesecima, a ako dovoljno dugo potraje lako moguce da cijene nikad ne padnu na MSRP razine...

Ma sad je tu ponovo i AMD u igri,za par mjeseci bi mogao i Intel uskocit sa onom grafom za koju kazu da je u rangu rtx3070 i ima hardverski raytrace.

Mislim da cemo u drugoj polovici 2021 imat gpu trziste kakvo nismo imali od devedesetih,puno izbora i konkurencije.

 

 

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Baš me zanima kako će rulja koja je debelo preplatila te kartice formirati cijenu kad te iste kartice budu prodavali.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...

Pa na launchu su to bile uobicajene cijene, frajer je ocito imao bota i uspio upecati 3 komada za preprodaju, smecar smrdljivi. Bilo je puno modela ispod 800 eur. TUF je bio jedan od najjeftinijih, a eto ispao najbolji i sad je i najskuplji :D

Po meni je logicno da kad se trziste stabilizira cijene ce se vratit na pocetne,tako je bilo i sa 2080,moja strix je kostala 1004eu a kasnije su bile po 850eu za super model.

Sad ce i AMD utjecat na balans trzista tako da ce to u konacnici bit odlicno samo treba cekat.

Meni nije igralo ulogu parsto eura pa sam uzeo na ovaj nacin.

 Pa hoce sigurno, samo je pitanje kolko ce to trajat. Jos uvijek nitko tko zeli jednostavno nabavit karticu i igrat se na njoj ne moze to napravit ako ne da scalperu duplu cijenu. I to bi moglo potrajat jos mjesecima, a ako dovoljno dugo potraje lako moguce da cijene nikad ne padnu na MSRP razine...

Ma sad je tu ponovo i AMD u igri,za par mjeseci bi mogao i Intel uskocit sa onom grafom za koju kazu da je u rangu rtx3070 i ima hardverski raytrace.

Mislim da cemo u drugoj polovici 2021 imat gpu trziste kakvo nismo imali od devedesetih,puno izbora i konkurencije.

 

 

 Jako puno ce ovisiti prije svega o AMD pricingu. Dosad su na GPU podrucju na zalost uvijek nudili puno manje po istoj ili minimalno nizoj cijeni, cini se da im odgovara pratiti NVIDIA pricing i ne spustat cijenu. Bilo bi savrseno da se odigra nesto kao sa procesorima, al nisam bas optimistican oko toga; iako vjerujem da ce ovo bit najveci AMD uspjeh na podrucju GPU jos od 290ice, ako bude odgovarajuca cijena.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Valentin17 kaže...

Baš me zanima kako će rulja koja je debelo preplatila te kartice formirati cijenu kad te iste kartice budu prodavali.

Ja sam prodao svoju Strix 2080 za 400eu,kostala 1004eu.

To je zivot,nisu to umjetnine ili rijetki modeli auta da im cijene rastu kroz godine i desetljeca.

 

Moram rec da sam i dalje u nevjerici kako ova TUF radi,sta god da pokrenem,4k,ultra,raytrace,4k uz 120fps itd.....ova grafa se ne cuje i temperature nejdu iznad 62c....to je najvise sto sam vidio...nemam rijeci.

I to kako joj je boost konstantno oko 2ghz.....ili je ovo bolestan primjerak grafe ili je cijela TUF serija takva.

 

Igrao sam sad malo FHZ4 i Destiny 2 u 4k hdr /120fps,vrhunsko iskustvo iako sam u destiny morao spustit par stavki sa ultra na high da lockam 120fps.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ja sam prodao svoju Strix 2080 za 400eu,kostala 1004eu.

To je zivot,nisu to umjetnine ili rijetki modeli auta da im cijene rastu kroz godine i desetljeca.

Nisam mislio na tebe, ti si realan i sve pohvale za cijenu te kartice imaš od mene, kupio bih je od tebe da sam kupovao.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...

Pa na launchu su to bile uobicajene cijene, frajer je ocito imao bota i uspio upecati 3 komada za preprodaju, smecar smrdljivi. Bilo je puno modela ispod 800 eur. TUF je bio jedan od najjeftinijih, a eto ispao najbolji i sad je i najskuplji :D

Po meni je logicno da kad se trziste stabilizira cijene ce se vratit na pocetne,tako je bilo i sa 2080,moja strix je kostala 1004eu a kasnije su bile po 850eu za super model.

Sad ce i AMD utjecat na balans trzista tako da ce to u konacnici bit odlicno samo treba cekat.

Meni nije igralo ulogu parsto eura pa sam uzeo na ovaj nacin.

 Pa hoce sigurno, samo je pitanje kolko ce to trajat. Jos uvijek nitko tko zeli jednostavno nabavit karticu i igrat se na njoj ne moze to napravit ako ne da scalperu duplu cijenu. I to bi moglo potrajat jos mjesecima, a ako dovoljno dugo potraje lako moguce da cijene nikad ne padnu na MSRP razine...

Ma sad je tu ponovo i AMD u igri,za par mjeseci bi mogao i Intel uskocit sa onom grafom za koju kazu da je u rangu rtx3070 i ima hardverski raytrace.

Mislim da cemo u drugoj polovici 2021 imat gpu trziste kakvo nismo imali od devedesetih,puno izbora i konkurencije.

 

 

 Jako puno ce ovisiti prije svega o AMD pricingu. Dosad su na GPU podrucju na zalost uvijek nudili puno manje po istoj ili minimalno nizoj cijeni, cini se da im odgovara pratiti NVIDIA pricing i ne spustat cijenu. Bilo bi savrseno da se odigra nesto kao sa procesorima, al nisam bas optimistican oko toga; iako vjerujem da ce ovo bit najveci AMD uspjeh na podrucju GPU jos od 290ice, ako bude odgovarajuca cijena.

Imao sam Sapphire 290 Tri-X oc,nisam bio zadovoljan nikako i nadam se da Navi2 nece bit kao ta serija jer onda to nije konkurencija.

Da AMD kad ima konkurentan proizvod oni ne spustaju bas cijenu.....a sad imaju jaku seriju i raytrace.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zapravo NVIDIA sama sebe sjebala s ovom situacijom, a AMD ce pokupit kupce cisto na temelju toga sto NVIDIJE nema za kupiti, ako budu bar tu negdje po performansama, sto ocito hoce, pa cak i s losijim RT i bez DLSS prodavat ce se odlicno sigurno jer su ljudi ocajni :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Da AMD kad ima konkurentan proizvod oni ne spustaju bas cijenu.....a sad imaju jaku seriju i raytrace.

Pa ljudi moji, to je biznis... poanta je zaraditi novac. AMD je korporacija kao i sve druge, kad nemaju s čime - treba stvoriti iluziju lizanja guzice kupcima, smanjivanje cijene, itd. ipak treba nešto zaraditi. Čim budu imali dovoljno kvalitetan i jak proizvod, biti će na cijeni kao i nVidia.. ista stvar s procesorima.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Zapravo NVIDIA sama sebe sjebala s ovom situacijom, a AMD ce pokupit kupce cisto na temelju toga sto NVIDIJE nema za kupiti, ako budu bar tu negdje po performansama, sto ocito hoce, pa cak i s losijim RT i bez DLSS prodavat ce se odlicno sigurno jer su ljudi ocajni :D

Upravo ovo,ljudi imaju jednu granicu do koje trpe gluposti.

Da je bar nvidia transparentna pa daju izjavu u kojoj kazu imamo ovaj i ovaj problem...ali ne.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Kakva je situacija, što je amd predstavio malo nisam u toku??

 

Nikakva, što se tiče njjihovog poluproizvoda zvanog GPU.

U ostarom tj. u CPU sektoru više ljubomrna situacija... dobar primjer je Megatame, lik ima 3080 i Core i7-8700, zaboli ga za IPC i ostala nadmetanja zadnje generacije CPU-a među fanbojievima ovdjen na forumu.

Vidi se to na pojedincima ovdje na Ampere temi. 

12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Vidio... ali po meni bi to bila notorna gluposti kad je već, kako stvari stoje, toliko mizerna razlika između 3080 i 3090. No, vidjeti ćemo... bilo je i gorih stvari.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Svaki dan glasina za novi model a ne dolaze niti osnovni,ja realno ocekujem SUPER seriju naknadno kako su napravili sa serijom 20.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Hahahaha, to je za ove koji žele pol tera VRAM-a. Jer 10Gb je premalo, zato će im 12Gb sigurno odgovarati.

 

Sve u svemu ne vidim smisao kartice, 3090 je 10% brža od 3080, kaj ovo bi trebalo pokriti ovu ogromnu razliku od 10%?

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako izbace 3080Ti mislim da će sami sebi pljusku dat. Ne smije biti brža od 3090, a razlika je toliko mala da će biti tvornički OC 3080 koje će biti brže od referentnih 3080Ti... Ne vidim smisao te kartice, čak ni kao 3080 sa 20GB RAM, jer naprosto... čemu?!

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa baš glupost da, ali to im je običaj izbacit nebulozu zadnjih dvije tri generacije.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...

Zapravo NVIDIA sama sebe sjebala s ovom situacijom, a AMD ce pokupit kupce cisto na temelju toga sto NVIDIJE nema za kupiti, ako budu bar tu negdje po performansama, sto ocito hoce, pa cak i s losijim RT i bez DLSS prodavat ce se odlicno sigurno jer su ljudi ocajni :D

Upravo ovo,ljudi imaju jednu granicu do koje trpe gluposti.

Da je bar nvidia transparentna pa daju izjavu u kojoj kazu imamo ovaj i ovaj problem...ali ne.

 

ovo je živa istina. Ja ne shvaćam da tvrtke koje vrijede milijarde imaju problema sa PR-om i odnosom s kupcima. Pa kako se neće u općini Babinoj gredi događati svinjarije i skandali kad se ovako događaju tvrtkama poput Blizzarda i Nvidije!? 

Kako već nisu shvatili da internet dobro reagira na iskrenost i transparentnost, pa ja to ne mogu skužiti nikako.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Ako izbace 3080Ti mislim da će sami sebi pljusku dat. Ne smije biti brža od 3090, a razlika je toliko mala da će biti tvornički OC 3080 koje će biti brže od referentnih 3080Ti... Ne vidim smisao te kartice, čak ni kao 3080 sa 20GB RAM, jer naprosto... čemu?!

Ma gle neka izbace sto god zele...mogu 20 modela ali neka daju na trziste ove osnovne da ljudi mogu kupit po normalnim cijenama.

Ja sam imao obicnu 2080 pa me niti najmanje nije diralo sto postoji 2080s ili 2080ti ili Titan,i sad je ista situacija...zelio sam 3080 sa 10gb vRAMa a sta ce oni jos ponudit ekstra me ne dira uopce.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice