NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.925
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...
hahhaajaads kaže...
dax-lax kaže...

Ima li smisla kupovati novu 2080super za 4500-5000 obzirom na situaciju kartica na tržištu? Referiram se na giginu 2080s gaming oc waterforce s blokom za custom vodeno

Tu nema smisla kupovat, ali ima smisla uzet obicnu Gainward RTX 2080 za 3400kn u Futuri sutra.

 bulk, pretpostavljam reklamirana kartica pa se rješavaju

 sta god da je.. ima 24mj garanciju pa reklamira ak ima problema, s obzirom da se radi o futuri vjerovatno nece imat problema

 u 8:58 satnje -1 ha ha ha 

 

 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
berzerker kaže...

Evo jedan savjet za vlasnike 3xxx serije a i 2xxx. Na youtube-u odite u Settings > Playback and Performance i uključite AV1 kodek

Iznenadio sam se da na dosta videa gura av1 a mogu reći da je puno puno lakši za internet 

Ukljucio,manja potrosnja net prometa?

 

S 15 mbit vezom mi sve radi osjetno bolje i kompresiju manje vidim nego inače, možda je placebo što se kvalitete tiče ali meni je bolje

 

https://www.twitch.tv/videos/637388605

 

evo jedan test 1440p120 fps-a av1 video na twitchu, kad bi streamovi ovako izgledali to bi bio mrak, jedva čekam da postane rašireniji. Bit će zanimljivo vidjet koliko će od takvih stvari u budućnosti koristi imat servisi tipa GeForce Now i slični Cloud gaming servisi

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Pozdrav raja,

gledam malo cijene kartica,

vidim da su 3070 trenutno ove neke malo bolje oko 770 evra, dok su RTX 3080 1000 evra - najjeftinija EVGA XC3 ULTRA.

Pitanje je sljedeće. Da li neko zna da li će se ovo stanje kartica normalizovati, da ne bude da odvalim 1000 evra i da se za 3 mjeseca cijena tih kartica prepolovi, a ja ispadnem budala? Vidim da je cijena 2070 i 2080 još uvijek izuzetno visoka i slično.

Našao sam neki polovan Zootac 3070 GAMING, malu karticu sa 2 kulera i ona je 520 evra. Ne znam da li da je uzmem, jer na papiru ima bolje performanse od 2080 TI, ali pretpostavljam da će se grijati i biti bučna.

Vlado
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

stanje će se normalizirati 2021. kad točno ne zna se, to je izjavio osobno Nvidia CEO

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Normalizirat će se zaliha, za cijenu sumnjam.

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo jutros dosla 3080 gigabyte u  links i već je nema hahaaha

Garant ibyte shop otkupio, no ako nije cestitke kupcuimao je sreće.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Za koju lovu je bila?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

7800

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gledajući ostale ponude links je još moralan.

Za ovo ostalo trebali bi te dočekat još sa švedskim stolom, takp bi cijena imala logike

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da nažalost nisu normalne okolnosti pa se 3080 preplati 2000kn to je tako tko voli nek izvoli. Neka normalna cijena je 6000kn.
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma ne vrijedi nista kupovat do ozujka/travnja kada se cijene vrate u normalu.

Gledam ovaj Black Friday slabo.Malo sta je stvarno na popustu, mislim ono cijena nije uopce primamljiva da kupim.

Jedino sto sam nasao od tehnike je ssd i robot usisavac imace su po 200e sada su po 140e.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Da nažalost nisu normalne okolnosti pa se 3080 preplati 2000kn to je tako tko voli nek izvoli. Neka normalna cijena je 6000kn.

 Steta sto se kod nas ne prodaju FE kartice, iako ni to nije bajno. Mislim ovako 699eur MSRP, dodaj nas porez od 25% i jos AIB marzu i vec si na 6000 kuna a nisi ni nasim trgovcima dao "njihov" dio kolaca, jel.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Evo jutros dosla 3080 gigabyte u  links i već je nema hahaaha

Garant ibyte shop otkupio, no ako nije cestitke kupcuimao je sreće.

 
Nedostupnu su je stavili u webshop... ja sam gledao rano jutro u 6 i 40 nije je bilo, zatim oko 8 se pojavila i nedostupna je bila.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 12:34 (Luka123).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MGloc kaže...

Ma ne vrijedi nista kupovat do ozujka/travnja kada se cijene vrate u normalu.

 Bojim se da čak ni kad se poveča dostupnost cijene neće skroz dolje (samo manje korekcije). 

 To je zato što je sad 'nova normala' za te kartice ova cifra što se formirala tijekom zadnjih mjeseci i preporučane cijene od proizvođača možemo zaboraviti  

Lijep pozdrav ;)
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dobro ali ako je nedostupna, čemu onda stavljaš na webshop??

Msm imam osjećaj da je stave za svaki slučaj ako bajamaher odustane od kupnje.

Kako god valja se naoruzati strpljenjem, msm sta me briga kada vi svi pdigrate cp2077 ja cu malo kasnije bit će definitivno predobro 😁

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Situacija 1080ti je ponavlja i toj to u vezi cijena.

Tko je ugrabio ispod 7k ugrabio je

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sljedeci tjedan stize EVGA 3090 FTW3 ULTRA od scan UK

Jedini naci da do izlaska CP 2077 nabavim ampere za 4k je bilo da uzmem novu konfu .

Do sada sam igrao na laptopu. 

 

Eire
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

To sam primjetio ovdje u De u trgovinama da rtx3080 ima poprilicno u gotovim konfama i mogu se kupit a ove u free prodaji planu instant.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

3060Ti 3999kn, bit ce ih dosta 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

3060Ti 3999kn, bit ce ih dosta 

 Odakle ti ta cijena i količina? To nešto iz pouzdanog izvora ili nagađaš.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MasterOfDisaster kaže...
3dfx kaže...

3060Ti 3999kn, bit ce ih dosta 

 Odakle ti ta cijena i količina? To nešto iz pouzdanog izvora ili nagađaš.

 Hmm, ja sam gledao neki od dućana su stavili na stranicu 3060Ti, kao Alpha-M ali cijena će biti prije oko ~4500 kn...? https://alpha-m.hr/gigabyte-video-card-nvidia-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-8gb-01-gv-n306tgaming-oc-8gd-proizvod-118781/

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ova igra ima daleko daleko najbolje iskoristen raytrace za sjene,bas izgleda fantasticno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ma mrak, 1660 ti je bila prilično skupa za srednju klasu 2400 kn ali to sad izgleda kao besplatna kartica :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ova igra ima daleko daleko najbolje iskoristen raytrace za sjene,bas izgleda fantasticno.

 

Pa i nije baš najbolji primjer. Obični cube shadow mapping bi jednako odradio stvar.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa taj RT je kamilica, pod hitno vratit brand GTX i spasit gamere.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 16:18 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

To sam primjetio ovdje u De u trgovinama da rtx3080 ima poprilicno u gotovim konfama i mogu se kupit a ove u free prodaji planu instant.....

 Ovi su imali ovo na lageru manje od dana.Kad je sve planulo ,povisili cijenu za 200funti.

Tako da i gotove konfe planu u danu vjerojatno zbog EVGA 3090 FTW3 ULTRA .

Dok na ovoj stranici ponuda traje vec danima jer nude samo KFA2 RTX 3090 SG iliti galax brend koji je u aziji popularan kao asus u nas.

Bar je to moj dojam.

 

Eire
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Pa taj RT je kamilica, pod hitno vratit brand GTX i spasit gamere.

 
GTX 1080 Ti SLI, ako neželiš RTX jel... pogledaj fps u igrama. 2xGTX ubija 3080 xD

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
mislioc kaže...
Pa taj RT je kamilica, pod hitno vratit brand GTX i spasit gamere.

 
GTX 1080 Ti SLI, ako neželiš RTX jel... pogledaj fps u igrama. 2xGTX ubija 3080 xD

SLI je mrtav da mrtviji ne moze bit,smanjit nebuloze.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ikolic kaže...
MEGATAMA kaže...

Ova igra ima daleko daleko najbolje iskoristen raytrace za sjene,bas izgleda fantasticno.

 

Pa i nije baš najbolji primjer. Obični cube shadow mapping bi jednako odradio stvar.

Pa jednako dobro sigurno ne moze.

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
mislioc kaže...
Pa taj RT je kamilica, pod hitno vratit brand GTX i spasit gamere.

 
GTX 1080 Ti SLI, ako neželiš RTX jel... pogledaj fps u igrama. 2xGTX ubija 3080 xD

 Jedino u spajkovima.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice