NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.779.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

em ne postoje u trgovinama, em su skuplje, em dolaze sa radeon softverom 

 

nitko normalan nece to kupit pored nvidie

 

 

edit: jucer je Micron zatvorio tvornicu, strujni udar, a znate sta to znaci, cijene idu gore!!!!! i memorija i grafickih

 

tko moze neka kupuje, nema se vise sta cekat, bit ce cijene puno puno vece

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 11:09 (3dfx).
Moj PC  
4 4 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Brža i 180$ skuplja logično.

 Da, u principu 20% brza, a 30% skuplja. Ako u pricu ubacis DLSS i RT, bolje ne raditi usporedbe. Ne znam sta cekaju sa 6700XT.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kad Links kaže da je narudžba u fazi prikupljanja, to znači da budu vidli jel imaju na stanju ili da će razmislit kome da prodaju?

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dax-lax kaže...

Kad Links kaže da je narudžba u fazi prikupljanja, to znači da budu vidli jel imaju na stanju ili da će razmislit kome da prodaju?

 aj pls to pitaj u temi Links trgovina, jos nam samo treba da postane i ovo nova Playstation 5 tema, gdje se pise o tome tko kad treba dobit robu, zasto nije dobio, kakve su dostavne sluzbe i slicno 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
dax-lax kaže...

Kad Links kaže da je narudžba u fazi prikupljanja, to znači da budu vidli jel imaju na stanju ili da će razmislit kome da prodaju?

 aj pls to pitaj u temi Links trgovina, jos nam samo treba da postane i ovo nova Playstation 5 tema, gdje se pise o tome tko kad treba dobit robu, zasto nije dobio, kakve su dostavne sluzbe i slicno 

 Pošteno.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
DarthMarkus kaže...

https://m.youtube.com/watch?v=GQN-ycTQp-s

6800 vs 3060 ti=6,7 fpsa razlika

 U svim recenzijama navi je jača oko 20% na 1440p tako da hmmm. Razlika je 20-30fps-a po igri.

 I ne baš u praksi. Kad se oca 3060t je doslovno kao stock 3070. Još dodamo da je jeftinija 200 eura+, te ima dlss I FAKING dostupna je, 6800 je najgora kupnja od svih kartica. HU od zadnjeg fanboyiziranja ne uzimam kao relevantne za GPU testiranje. S pravom su ih popljuvali. GN je zato i dalje odličan.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 12:20 (DarthMarkus).
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja ne bih bježao ni od jedne AMD kartice, samo da ih ima na tržištu, jer bi se tada cijene trebale regulisati. 3080 bi trebala da košta maks 700 evra, a ove potonje mnogo manje. Krajem sledeće godine će nam, nadam se biti smješno kad se upotpuni garnitura 3060, 3070, 3080 Ti, Super, te AMD takmaci i slično i kad se cijene normalizuju. (na šta dadosmo pare)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma neće cijene biti baš tako niske. 3080 vjerojatno ne bude ispod 6500kn sve do izlaska nove serije

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hmm.. cijena u futuri za rtx 3060ti ghost 5300kn 😣

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
SimeVip kaže...

Hmm.. cijena u futuri za rtx 3060ti ghost 5300kn 😣

Ma skalperi su to sve :)

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
SimeVip kaže...

Hmm.. cijena u futuri za rtx 3060ti ghost 5300kn 😣

Ma skalperi su to sve :)

 Zato sad ti budi junak pa ju kupi za 3970 bez PDV i onda ucini nekom uslugu i prodaj mu za 6 000 jer tebi nije bitna lova

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 12:48 (Minneyar).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
SimeVip kaže...

Hmm.. cijena u futuri za rtx 3060ti ghost 5300kn 😣

 Jel račun iz Linksa, hehe ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
SimeVip kaže...

Hmm.. cijena u futuri za rtx 3060ti ghost 5300kn 😣

 dobra kartica, vjerojatno su je kupili u Linksu kso i ja za 3900 kn 😂

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
dery kaže...
DarthMarkus kaže...

https://m.youtube.com/watch?v=GQN-ycTQp-s

6800 vs 3060 ti=6,7 fpsa razlika

 U svim recenzijama navi je jača oko 20% na 1440p tako da hmmm. Razlika je 20-30fps-a po igri.

 I ne baš u praksi. Kad se oca 3060t je doslovno kao stock 3070. Još dodamo da je jeftinija 200 eura+, te ima dlss I FAKING dostupna je, 6800 je najgora kupnja od svih kartica. HU od zadnjeg fanboyiziranja ne uzimam kao relevantne za GPU testiranje. S pravom su ih popljuvali. GN je zato i dalje odličan.

 

 

 Nećemo gledat HU eto ista stvar ovde i ne pričamo o dostupnosti nego ono šta si napisao razlika 6fps-a nije točno. Evo nabrijana verzija asus strix na 1440p. Ne kažem da je navi6800 bolja kupnja to nikako.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 13:07 (dery).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
DarthMarkus kaže...
dery kaže...
DarthMarkus kaže...

https://m.youtube.com/watch?v=GQN-ycTQp-s

6800 vs 3060 ti=6,7 fpsa razlika

 U svim recenzijama navi je jača oko 20% na 1440p tako da hmmm. Razlika je 20-30fps-a po igri.

 I ne baš u praksi. Kad se oca 3060t je doslovno kao stock 3070. Još dodamo da je jeftinija 200 eura+, te ima dlss I FAKING dostupna je, 6800 je najgora kupnja od svih kartica. HU od zadnjeg fanboyiziranja ne uzimam kao relevantne za GPU testiranje. S pravom su ih popljuvali. GN je zato i dalje odličan.

 

 

 Nećemo gledat HU eto ista stvar ovde i ne pričamo o dostupnosti nego ono šta si napisao razlika 6fps-a nije točno. Evo nabrijana verzija asus strix na 1440p. Ne kažem da je navi6800 bolja kupnja to nikako.

 Tu se radi i obicnoj navi, znaci da nabrijani navi cip jos dize za cca 10-15fpsa.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Papirni navi je jači od jampera ali nije bolja kupnja nikako ustvari kupnje nema jer ih nema. Možda bude nešto od 6700 ranga ako ga stave jeftinije od jampera.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dery pokazao sam ti maxan gamplay na 1440p gdje je takva razlika pri framerateu od 55 do 70 fps, što kad pretočiš u postotke ispada 15-20%. Normalno da je preko 100 fpsa 20% razlika u fpsu veća. Ne kontam uopće poantu. Postotak je postotak, reza je reza. 

 Ajde mi sad izračunaj u postocima razliku te Strixice i 6800, čisto zato što vi iz armade i dalje ne kontate postotke.

  Poyyy Hrci.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 13:29 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
mrsmith kaže...
SimeVip kaže...

Hmm.. cijena u futuri za rtx 3060ti ghost 5300kn 😣

Ma skalperi su to sve :)

 Zato sad ti budi junak pa ju kupi za 3970 bez PDV i onda ucini nekom uslugu i prodaj mu za 6 000 jer tebi nije bitna lova

Uff nek' si mi rekao... frajercina na najjace 

 

P.S. Vjerojatno sam vise usluga na ovom forumu ljudima napravio nego što si ti korisnih postova napisao.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 13:36 (mrsmith).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Dery pokazao sam ti maxan gamplay na 1440p gdje je takva razlika pri framerateu od 55 do 70 fps, što kad pretočiš u postotke ispada 15-20%. Normalno da je preko 100 fpsa 20% razlika u fpsu veća. Ne kontam uopće poantu. Postotak je postotak, reza je reza. 

 Ajde mi sad izračunaj u postocima razliku te Strixice i 6800, čisto zato što vi iz armade i dalje ne kontate postotke.

  Poyyy Hrci.

 ma joj, 6800 je jača 12-20% na 1080p i na 1440p

na većim fps to je 100 vs 120 ili 150 vs 180, na nižim je to 50 vs 60, nema tu puno filozofije

 

EDIT

na 4k je razlika 24% u korist 3080

zanimljivo da 3060ti skalira bolje na nižoj rezoluciji, za razliku od jačih jampera koji su od navi jači (ili manje slabiji) kako raste rezolucija

dakle onaj zaključak kako će navi2 biti bolji na nižim rezolucijama ne vrijedi za sve čipove

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 13:39 (picajzla0707).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

To mu pokušavam objasniti. Na ms flight SIM jedna na 40 fpsa druga na 47. Ono...

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ekipa ako tko jos hoce kupiti 3060ti ghost, u links su stigle na skladiste jos cekaju preuzimanje. Cijena 3900kn. Ja narucio upravo. Pa zovite dok su cijene jos ok.

 
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tipkam HU reddit, nisam ništa loše našao. O kojem je videu riječ, ne stignem sve gledat. Zanima me sada. Znam da nisu u dobrim odnosima sa zelenima.

Edit: da nastavim u off tonu, isprike normalnim Ampere kolegama koji se drže teme. Odgovorio sam nekom liku na YT koji je pričao kako bi se Steve trebao naspavat. Ulizivao se i zahvaljivao na podacima i tablicama koje on pruža i za koje je dobro plaće  kroz sponzorski free HW, patreon, donacije i ono što da YT. Počeli su pričat o nekom crunchu i nisam i ne mogu vjerovat. Čovjek je na toplom,suhom, živi lijepo od onoga što voli te ako par dana radi 12 sati nije greda. Dobio sam hate fanboya i odgovor HU (bitno) koji je glasio da sam sretan ako radim samo 12 sati dnevno. Imam 23 godine i sigurno sam se naradio više od njih, nemaju oni pojma o crunchu. Takoder CP77 ekipa od Mr Smitha koja "cruncha". Kasnije kad dobe zasluzene bonuse, onda bude mir i tišina. Jel pekar plače kad "cruncha"? Po čemu je on manje vrijedan od SW developmenta? Govoreći striktno o vremenu na poslu, zanimanja su neusporediva. Škola košta, znanje košta, ne govorim o razlici u novcu. Revolt iskazan, lakse je sada.

Edit 2: Svaka čast Futura IT i njihovim kupcima, honorable mention to fUnboyz. Ghost 3060 TI 5300HRK. Neka rokeri, neka. Samo šišaj!!!!

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 14:20 (cvaja997).
6 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tu cijenu od 6500kn za 3080 bi prihvatio bez razmišljanja makar ti dođe slabo kada vidiš koliko su bile cijene na release day u US and A.  Odabrao sam katastrofa vrijeme za upgrade svoje 1080 za 4K gaming. Ili je preskupo, nedostupno ili neisplativo uzimat. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 15:22 (Metzger1313).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
SimeVip kaže...

Ekipa ako tko jos hoce kupiti 3060ti ghost, u links su stigle na skladiste jos cekaju preuzimanje. Cijena 3900kn. Ja narucio upravo. Pa zovite dok su cijene jos ok.

Dap, mene upravo zvao frajer da su Palit koju sam jučer naručio razgrabljene, ako može ghost za istu cijenu, naravno reko može...

U ponedjeljak bi trebala krenuti dostava

 

Ili ak hoćete ima u futuri ista za 5300 

-
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 14:14 (The Unforgiven).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ali imaju popust za forumaše 2% pa ispadne 5194kn

 
4 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ako uzmes cijelu konf. onda je popust 2%
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nema u linksu vise

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bero sve pokupio. Sad prodaje skalperima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dečki bojkotirajte Futuru. Skalpaju već godinu dana gotovo sav hardware. Ja više kod njih ni podlogu za miša neću kupit. Zapravo bojkotirajte sve nakupce. Links sam bio popljuvao zbog negativnog iskustva pri povratku, ali su izgleda najviše fer.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...

Ali imaju popust za forumaše 2% pa ispadne 5194kn

 Totalno isplativo. Ako napišeš da te Ibme uputio dobiješ album  za sličice France 98. Karticu možeš preuzet na Linksovom skladištu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice