NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.284
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
HCgamingCRO kaže...
* * *

Pa to sam radio buduci da nisam rambox- a morao sam boldati jel tada nisam kako bi doticni shvatio o cemu se radi. Ljudi su tada procitali post znaju sta je pisalo onda bi i cijene sada korigirao kao i imena da budem skroz tocan, nije bezveze dobio toliki hejt taj post tada jer sam pisao bedastoce kako Navi gazi nvidiu.

Nemam se ja sta vamo skrivati svi znamo koliko sam jadan/glup.

 



Eh sada da se vratimo na temu zvanu Ampere:
Da li to Nvidia priprema RTX 3080Ti sa 9984 CUDA jezgre? 1280 više nego "obična" 3080. Izvor ovdje.

 Ima tolko vise cuda jezgri da si pomislis da je ono 15-20% jaca od obicne 3080, i onda vidim da ce bit izmedju 3080 i 3090, znaci bit ce nekih 5% jaca 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

Megaboy svakim postom se zakapaš sve dublje u fanboy rupu i postaješ naporan..  kao prvo navi još nije vani i nema službenih usporedbi... Kao drugo kupio si grafičku od preprodavača koji ti je uzeo najmanje 200 eura.. nemoj srat ko boga te molim... Nisi faca jer imaš love ok?

 

 Jbg teško je opravdati sad sa činjenicom da je preplatio graficku karticu, zato čovjek ima elana.Mora se boriti rukama i nogama a hc ga lozi isto rusku sobaricu. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
* * *



Eh sada da se vratimo na temu zvanu Ampere:
Da li to Nvidia priprema RTX 3080Ti sa 9984 CUDA jezgre? 1280 više nego "obična" 3080. Izvor ovdje.

 Ima tolko vise cuda jezgri da si pomislis da je ono 15-20% jaca od obicne 3080, i onda vidim da ce bit izmedju 3080 i 3090, znaci bit ce nekih 5% jaca  * * *

Ne ulazim u predmet spora koliko je brža ili sporija - to nije moje polje interesa (mene zanima Quadro Ampere a na GeForce Ampere).

Samo sam linkovao vijest da se vratimo na temu. Ampere temu.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
red_bull kaže...

Megaboy svakim postom se zakapaš sve dublje u fanboy rupu i postaješ naporan..  kao prvo navi još nije vani i nema službenih usporedbi... Kao drugo kupio si grafičku od preprodavača koji ti je uzeo najmanje 200 eura.. nemoj srat ko boga te molim... Nisi faca jer imaš love ok?

 

 Jbg teško je opravdati sad sa činjenicom da je preplatio graficku karticu, zato čovjek ima elana.Mora se boriti rukama i nogama a hc ga lozi isto rusku sobaricu. 

 Pa kad mu je Lisa natukla mogucnost da uzme 6 jezgri + plocu + 6800xt(3080) za cijenu njegove kupnje grafficke i napajanja. Kao nece 5600x oderati njegovog lockanog 6 jezgrasa? Ali nije to bitno igra na 4K- hocu da kaze ja sam fanboy volim RT i dlss  i to je to. Ali da usput prizna kako je AMD combo bolji odabir za svakog gejmera koji odluci apgrejdati od neceg starijeg.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 21:17 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
* * *

 

 Jbg teško je opravdati sad sa činjenicom da je preplatio graficku karticu, * * * 

Nije teško opravdati činjenicu, ali ni malo nije teško. Dovoljno je samo da kaže da je to njegov ćef i to je to. Može nam svima začepiti usta.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
dreadmoore kaže...
* * *

 

 Jbg teško je opravdati sad sa činjenicom da je preplatio graficku karticu, * * * 

Nije teško opravdati činjenicu, ali ni malo nije teško. Dovoljno je samo da kaže da je to njegov ćef i to je to. Može nam svima začepiti usta.

 Ja se smatram fanboyem i moje misljenje nemozete shvacati objektivno. On sebe smatra izvorom mudrosti i zna sto je najbolje. A na kraju je dosla teta Lisa Su i dala mu pljusku realnosti a ne ja. Onda opet pitam kosta li toliko tj opravda li RT tu cijenu? Pojedincima da ali realnost je kao preporuka "avg vecini" NE.

U dva eventa AMD je uzeo Gaming krunu za ovu godinu.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 21:30 (HCgamingCRO).
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Panikica medu fanboyima, cvrlje se, živci se tope, hladne kaplje znoja odzvanjaju njihovim TAMNIM zidovima. Sa obje strane, crvene i zelene. Dobra tema u PM. Stranica ko zaraženih od C19, a 10 ljudi ima karticu. Jebenica.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 21:38 (cvaja997).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Panikica medu fanboyima, cvrlje se, živci se tope, hladne kaplje znoja odzvanjaju njihovim TAMNIM zidovima. Sa obje strane, crvene i zelene. Dobra tema u PM. Stranica ko zaraženih od C19, a 10 ljudi ima karticu. Jebenica.

 Cekaj sad da prodju dva, tri tjedna inkubacije pa pocne oboljevanje kad se ne budu mogle nabaviti 6000ke 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
* * *

Ja se smatram fanboyem i moje misljenje nemozete shvacati objektivno. On sebe smatra izvorom mudrosti i zna sto je najbolje. A na kraju je dosla teta Lisa Su i dala mu pljusku realnosti a ne ja. Onda opet pitam kosta li toliko tj opravda li RT tu cijenu? Pojedincima da ali realnost je kao preporuka "avg vecini" NE.

U dva eventa AMD je uzeo Gaming krunu za ovu godinu.

Ajde da još malo popričamo pa da ne idemo dublje u offtopic.

To što si sam rekao da si fanboy to je super stvar i meni se lično sviđa - bez zezanja. I ja te sada mogu gledati kroz neki spektrometar ili drugim riječima pročitati te u smislu "šta je pisac htio da kaže". Tj. znati ću kada nekada vučeš vodu na svoj mlin a kada nekada pokušavaš nešto deseto. Uopšte ne bitno. Kažeš da si fanboy i to je dobro. Zašto to kažem? Pa i ja sam redom: Nike, Lenova, Ferrarija, BMW-a, Intela, Nvidije, Sony, Nikona, Brazila (svijetu nogometa), nešto mi je u zadnje vrijeme drag i Xiaomi... itd. itd. ali nekako se moj fanboyizam istopio i prešao u konzumerizam (nisam siguran da li ova riječ postoji) jer ako pažljivo posmatraš sve marke ili brandove koje sam nabrojao su u #1 u svojoj industriji.

E sada malo o RT-u. Kožnjak je rekao da je RT tu i da je RT budućnost i definitivno ima pravo. Možda si dovoljno mlad pa dozvoli da ti objasnim. Igram igrice od kada iste postoje. Dakle Doom, Quake II pa onda Unreal igra koja je sahranila Quake (da - tako je pisalo na Bug magazinu), pa onda UT (najbolja mrežna igra ikada napravljana) itd itd i onda dođeš do današnjeg dana gdje igraš Destiny 2 a ono grafika vrišti bolja nego 10 godina najbudžetniji Sci-Fi filmovi.
Analogijom isto i za 10-tak godina RT će biti tako moćan da, tko zna. Ali ti si dobro pitanje postavio. Da li RT opravdava tu i tu cijenu? E to bi bilo za pravu debatu ali ovdje prave debate odavno nema.

Eh sada malo o teti Lisa Su. Teta je imaš tamo u Ryzen temi na svojoj prezentaciji koristila RTX 2060 sa AMD Ryzen 7 4800U procesorom i dala nekakve grafikone za video igre. Ukratko u prosjeku nekih 5-10 posto i svim onim igrama je Ryzen bio bolji osim u jednoj (mislim da je Civilizacija bila u pitanju). Ali bolji u prezentaciji.
Kada su došli stvarni testovi sa istim tim procesorom i istom tom RTX 2060 grafičkom karticom, sa istom količinom memorije i na istoj rezoluciji, niti ujednoj igri koju su naveli AMD nije bio bolji nego baš suprotno na jednoj jednoj jedino igri gdje su na prezentaciji rekli da su 1% slabiji zapravo su bili bolji.
I prozivao se na taj moj tekst i osvrt da mi netko kaže šta ova teta Lisa priča i šalje nam slajdove sa grafikonima a šta govore stvarni tekstovi, prozivao ramboxa i još 5-6 njih da mi kažu šta se desilo, i samo je jedan rekao "ajde šta si se uvatio jednog teksta". A tako to AMD radi već godinama.

Tako da ja ne bih rekao da u ta dva eventa AMD ne samo da nije uzeo krunu nego ima samo naslov "where gaming begin" tako nekako i slajdova punih šupljih obećanja. A i naslov je pomalo retard.. kao da se do juče nismo igrali. 
1. Ryzen koji je konačno (valjda je, nisam nešto pratio) prestigao Intel u igrama više nije budžet. Nije to taj Athlon 64 X2 i HD5670 koji sam ja imao. Zašto više nije budžet opcija? Pa zato što nemaju svoje pogone.
2. Jezgre na koje smo većina svi hvalili na sva usta više nisu "in". Svi su skontali da je 8/16 za sve i svima sasvim dovoljno i sobodno mogu reći naredno desetljeće.
3. Radeon odjel koji treba da konkuriše Nvidji i niti je budžet, i upitna konkurentnost a bogme i dobavljivost će biti pod velikim pitanjima. Tvrdoglavi su jer prvo nisu htjeli platiti CUDA ili kakvu već licencu pa odbijaju svoj RT itd itd. Zatim: TSMC mora doooobro da pazi komei šta daje. Prvo mora da zadovolji Sony pa onda Microsoft sa AMD-ovim proizvodima, pa tek onda samog AMD-a, a gdje su ostali?

AMD se slikovito ponašao kao AM radio gdje je frekfencija ista a Amplituda se mijenja. Sad su ok. Ali gdje će biti ta za 2-3 godine, veeeeliko je pitanje. Jer jedna je stvar kupiti FAB od primjerice Toshibe a sasvim, sasvim druga stvar (da ne kažem lakša od odlaska na Mars) napraviti proizvodni proces na lupam 3nm.

Eto odo gledati The Boyse. Kompletirao sam cijelu sezonu.
Veliki pozz.

6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
3. Radeon odjel koji treba da konkuriše Nvidji i niti je budžet, i upitna konkurentnost a bogme i dobavljivost će biti pod velikim pitanjima. Tvrdoglavi su jer prvo nisu htjeli platiti CUDA ili kakvu već licencu pa odbijaju svoj RT itd itd. Zatim: TSMC mora doooobro da pazi komei šta daje. Prvo mora da zadovolji Sony pa onda Microsoft sa AMD-ovim proizvodima, pa tek onda samog AMD-a, a gdje su ostali?

 

 WOW Radeon odjel? nije više AMD-ov grafički poluproizvod? 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neampojma kaže...
* * *

 

 WOW Radeon odjel? nije više AMD-ov grafički poluproizvod?  * * *

Jest čisti poluproizvod. Ovdje na Bug-u smo svaki od tih proizvoda i najavljivali i testirali a bogami i sahranjivali". Pa redom krećem od trenutnog proizvoda:

2019: AMD Radeon RX 5000 series [NAVI ili RDNA 1]
2017: AMD Radeon RX Vega series [Vega ili GCN 5th gen]
2017: AMD Radeon RX 500 series [Polaris ili GCN 4th gen]
2016: AMD Radeon RX 400 series [Polaris ili GCN 4th gen]
2015: AMD Radeon R5/R7/R9 300 series [Caribbean/Sea/Volcanic Islands GCN 1st, 2nd and 3rd gen]
2013: AMD Radeon R5/R7/R9 200 series [Southern/Sea/Volcanic TeraScale 2 /GCN 1st, 2nd and 3rd gen]

Sve smeće do smeća i poluproizvod do poluproizvoda. Samo reci koji te zanima i imaš google i imaš ovdje najavu AMD-ovaca pa onda i testove... i udri po searchu.
Hint: Kod serije 300 prije 5 godina bilo je pravo vatreno (ovo danas nije ništa tako da imaš tamo da se načitaš).

BTW: Našao sam ti zamjenu za tvoj Q6600 CPU za svega 700 kuna. Za tebe to neće biti avion od konfe, nego nosač aviona 

6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
neampojma kaže...
* * *

 

 WOW Radeon odjel? nije više AMD-ov grafički poluproizvod?  * * *

Jest čisti poluproizvod. Ovdje na Bug-u smo svaki od tih proizvoda i najavljivali i testirali a bogami i sahranjivali". Pa redom krećem od trenutnog proizvoda:

2019: AMD Radeon RX 5000 series [NAVI ili RDNA 1]
2017: AMD Radeon RX Vega series [Vega ili GCN 5th gen]
2017: AMD Radeon RX 500 series [Polaris ili GCN 4th gen]
2016: AMD Radeon RX 400 series [Polaris ili GCN 4th gen]
2015: AMD Radeon R5/R7/R9 300 series [Caribbean/Sea/Volcanic Islands GCN 1st, 2nd and 3rd gen]
2013: AMD Radeon R5/R7/R9 200 series [Southern/Sea/Volcanic TeraScale 2 /GCN 1st, 2nd and 3rd gen]

Sve smeće do smeća i poluproizvod do poluproizvoda. Samo reci koji te zanima i imaš google i imaš ovdje najavu AMD-ovaca pa onda i testove... i udri po searchu.
Hint: Kod serije 300 prije 5 godina bilo je pravo vatreno (ovo danas nije ništa tako da imaš tamo da se načitaš).

BTW: Našao sam ti zamjenu za tvoj Q6600 CPU za svega 700 kuna. Za tebe to neće biti avion od konfe, nego nosač aviona 

znači 6000 serija neće biti poluproizvod? 
hajd reci koji? 

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Envy  7xxx serija je prva GCN.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 19:43 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja levelam novi char u WOWu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ja završio Bioschock 2 remaster sad idem na infinite. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja idem spavat 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Computer universe trazi po 650€ za 3070, koja glupost jbt svi hoće da zarade.

Zanimljivo hr trgovci su katastrofalni, pokušavaju i sa 3070 fol napraviti nestašicu pa su i njoj zategli cijene.

U bosni ovi još gori od njih, traze 1000€ za rtx 3070 doduše to su oni na crno trgovci.

Samo da vise izađu 3060 i 6700xt da se ove cijene stabiliziraju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Prvo iskustvo sa novom grafičkom mi je bilo stvarno sjajno. Skinio preko noći metro exodus, evo sad maloprije upalim igru, odem na postavke, upalim ray tracing, dlss, hairworks, dignem rezoluciju na 1440p kad ono igra crasha. Jebiga. I to se sve zaledilo da sam morao restartat komp. Nisam stigao se igrat s time, kasnije cu vidit sta je
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Za sve ljubitelje loših vijesti:
RTX 3070 totalno rasprodata

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
4mal kaže...

Envy  7xxx serija je prva GNC.

Ne znam ja šta znači GNC osim ako ne misliš na onu suplemente za treniranje. Ako misliš na GCN (Graphics Core Next), da u pravu si, ali istu arhitekturu vukli su iz gore priložene tablice čiji je izvor Wikipedia na više generacija kartica.
Mogao sam vući do HD 5000, jer lično sam HD4670 zamjenio sa HD5670 isti proizvođač SAPPHIRE samo umjesto ATI-a pisalo je AMD i imali su do čak maximalnih 2% ubrzanja.

U glavnom za svaku seriju ovje na ovom forumu imaš najavu najave, najavu, paper prezentaciju, prezentaciju, distribuciju i onda testiranje i razočarenje poklonika koji se može jako dobro sročiti riječima "poluproizvod" i slikovitim smajlijem: 

I onda izbacivanja Drivera za seriju HD 4000 zbog 10 MB višeg koda, joj kada se sjetim kako su im ovdje na forumu svi urlali.

Ne ponovilo se više nikad.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
Prvo iskustvo sa novom grafičkom mi je bilo stvarno sjajno. Skinio preko noći metro exodus, evo sad maloprije upalim igru, odem na postavke, upalim ray tracing, dlss, hairworks, dignem rezoluciju na 1440p kad ono igra crasha. Jebiga. I to se sve zaledilo da sam morao restartat komp. Nisam stigao se igrat s time, kasnije cu vidit sta je

 to se jucer dogodilo i meni s Watch Dogs Legion, podeesio sve, applajo i igra freezala. morao restartovati komp i sve radilo super.

neki random bug u igri i to je to. 

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Di je onaj sto pita jeste nasli drivere za 3070? 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
_itsmoriarty kaže...
Cansee kaže...
Prvo iskustvo sa novom grafičkom mi je bilo stvarno sjajno. Skinio preko noći metro exodus, evo sad maloprije upalim igru, odem na postavke, upalim ray tracing, dlss, hairworks, dignem rezoluciju na 1440p kad ono igra crasha. Jebiga. I to se sve zaledilo da sam morao restartat komp. Nisam stigao se igrat s time, kasnije cu vidit sta je

 to se jucer dogodilo i meni s Watch Dogs Legion, podeesio sve, applajo i igra freezala. morao restartovati komp i sve radilo super.

neki random bug u igri i to je to. 

 

ma i kod mene sad sve štima, jedan restart i gotovo. al evo ne stingem igrati zasad, nadam se da ću danas. a de mi reci za wd legion, navodno je neka priča da se dobije uz ampere ta igra, jel znaš kako se to izovdi? jesi ti to tako uzeo?

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 sarkazam rai rusenja...vjv je do drivera nema veze 1day driveri nista strasno.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 13:42 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma driveri 100% ne rade kako treba na starijim serijama provjereno.
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Jasno je valjda da samo AMD ima driver problema, kod nvidije ti je to BUG u igri.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
_itsmoriarty kaže...
Cansee kaže...
Prvo iskustvo sa novom grafičkom mi je bilo stvarno sjajno. Skinio preko noći metro exodus, evo sad maloprije upalim igru, odem na postavke, upalim ray tracing, dlss, hairworks, dignem rezoluciju na 1440p kad ono igra crasha. Jebiga. I to se sve zaledilo da sam morao restartat komp. Nisam stigao se igrat s time, kasnije cu vidit sta je

 to se jucer dogodilo i meni s Watch Dogs Legion, podeesio sve, applajo i igra freezala. morao restartovati komp i sve radilo super.

neki random bug u igri i to je to. 

 

ma i kod mene sad sve štima, jedan restart i gotovo. al evo ne stingem igrati zasad, nadam se da ću danas. a de mi reci za wd legion, navodno je neka priča da se dobije uz ampere ta igra, jel znaš kako se to izovdi? jesi ti to tako uzeo?

Nazalost vjerojatno neces dobiti, ja i psihoroba smo tako prosli. Palit nije dio promocije opcenito a promocija ne vrijedi u Hrvatskoj. Mislim ti svakako probaj, postupak ti je:

 

Odes u GeForce Experience - > kliknes na svoj account - > Redeem i uneses promotivni kod ako si ga dobio. 

 

E sad, mozda samo mi nismo imali srece pa Palit nije dio promocije a Gainward je (ako si tu uzeo) ali tako smo nas dvojica prosli.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A fučkaj ga sad.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice