NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.755
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...
dery kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Znam da si vecinom u pravu kada tvrdis nesto, ali ovaj puta te moram razocarati buduci da LIsi vjerujem vise. Ponuda ce biti sigurno premala za potraznju buduci da AMD ima sada nna cekanju i dosta ljudi koji su se odlucili preskociti nvidiju.

Tko ce zeljeti 18.11 dobit ce gpu nece biti padanje servera kao kod Ampere ili sta ja znam, bit ce vrlo vjv rasprodano mozda i isti dan ali ce daleko vise ljudi dobiti nego su nvidiju dobili. Znaci racnaj otprilike ovako po mojoj procjeni na jednu 3080 dolaze barem 4-5 6800xt. Ovo ce biti full release sa paletama a ne sh!thole.

 Moguć je i drugi scenario da amd podbaci kad izađu testovi bez amd režije. Onda tek shvatimo kako su 6800 grafe skupe samo radi više memorije. Onda to šta je došlo na paletama samo dio se proda jer se nastavlja čekat jamper.

 Nisu retardirani, ne znam im nijedan krivo pozicionirani proizvod cijenom.

50$ ispod nVidie ne bi stavili da je 20% slabija jer ju nitko ne bi kupovao.

Ja zaista, iskreno, ne znam što vi neki očekujete od AMDa, raspad grafe po nekim komentarima...

 

Ak se desi da su toliko loše, bit će to flop stoljeća o kojem će svi pisati. Ako nitko, Lisa je toga svjesna.

 Bitno je samo da se AMD i partneri drze ovoga sto je Lisa predlozila i nece biti onda mutavih pojedinaca sa lovom da pokupe par komada pa preprodaju. Zato kazem, nevjerujem da ce biti fail kao sa nvidiom, tko ce zeljeti navi vjv ce i dobiti ako nista sigurno referentni model. I ocekujem isto tokom tijedana od release-a kontinuirano stizanje novih grafa. I kako se cini 18.11 bit ce i custom modela isto ali sigurno manji broj.

 

 Bit ce bolje jedino ako ce potraznja bit slaba pa ce bit raspolozivo.

Ali kao sto sam napisao u Navi temi....kad krenu recenzije na procesorima koji nisu serija 5000 pa kada ne budu najidealniji moguci termalni uvjeti za rage boost bit ce to debakl.

Realno se ove predstavljene performanse mogu srezat za 10-15% jer je to amd navukao do i preko granica.

A kad dodje Cyberpunk....e tu ce bit gadno.

 Problem je sto to pricas nema smisla zato sto je problem u tome da je AMD combo sa 5600x+b550+6800(najmanji navi) u 1440p-u u nekim naslovima i jaca od 3090 a uvijek daleko od 2080ti sto znaci i od 3070 i zasto bi onda netko kupio 3090 za 1500 ili 3080 za 1000 kada za manje i iste pare dobijes ciojeli novi build i onda imas taj perf boost sto kazes. 

I taj kombo je u stanju 4K 60. I kom ce se onda fuckati za skupu 3090 ili 3080 kojih i nema a vamo dobijes cijeli novi build?

AMD je prezentirao cudom vidi svoj proizvod u svojem event-u i uspio predstaviti tu novu thnologiju  cpou+mb+gpu boost. Sta mislis koliko ce samo svi letjeti na taj build bas radi toga? 

Price/perf 3080 od 1000 eura nema smisla spram taj 1000 eura navi kombo. Jednostavno nema osim teskih fanboya ali ja i njih razumijem.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 18:12 (HCgamingCRO).
15 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ima još jedan scenario, svi se bace na amd nakon čega nevidija spusti cijenu. Samo snivam.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...
dery kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Znam da si vecinom u pravu kada tvrdis nesto, ali ovaj puta te moram razocarati buduci da LIsi vjerujem vise. Ponuda ce biti sigurno premala za potraznju buduci da AMD ima sada nna cekanju i dosta ljudi koji su se odlucili preskociti nvidiju.

Tko ce zeljeti 18.11 dobit ce gpu nece biti padanje servera kao kod Ampere ili sta ja znam, bit ce vrlo vjv rasprodano mozda i isti dan ali ce daleko vise ljudi dobiti nego su nvidiju dobili. Znaci racnaj otprilike ovako po mojoj procjeni na jednu 3080 dolaze barem 4-5 6800xt. Ovo ce biti full release sa paletama a ne sh!thole.

 Moguć je i drugi scenario da amd podbaci kad izađu testovi bez amd režije. Onda tek shvatimo kako su 6800 grafe skupe samo radi više memorije. Onda to šta je došlo na paletama samo dio se proda jer se nastavlja čekat jamper.

 Nisu retardirani, ne znam im nijedan krivo pozicionirani proizvod cijenom.

50$ ispod nVidie ne bi stavili da je 20% slabija jer ju nitko ne bi kupovao.

Ja zaista, iskreno, ne znam što vi neki očekujete od AMDa, raspad grafe po nekim komentarima...

 

Ak se desi da su toliko loše, bit će to flop stoljeća o kojem će svi pisati. Ako nitko, Lisa je toga svjesna.

 Bitno je samo da se AMD i partneri drze ovoga sto je Lisa predlozila i nece biti onda mutavih pojedinaca sa lovom da pokupe par komada pa preprodaju. Zato kazem, nevjerujem da ce biti fail kao sa nvidiom, tko ce zeljeti navi vjv ce i dobiti ako nista sigurno referentni model. I ocekujem isto tokom tijedana od release-a kontinuirano stizanje novih grafa. I kako se cini 18.11 bit ce i custom modela isto ali sigurno manji broj.

 

 Bit ce bolje jedino ako ce potraznja bit slaba pa ce bit raspolozivo.

Ali kao sto sam napisao u Navi temi....kad krenu recenzije na procesorima koji nisu serija 5000 pa kada ne budu najidealniji moguci termalni uvjeti za rage boost bit ce to debakl.

Realno se ove predstavljene performanse mogu srezat za 10-15% jer je to amd navukao do i preko granica.

A kad dodje Cyberpunk....e tu ce bit gadno.

 Problem je sto to pricas nema smisla zato sto je problem u tome da je AMD combo sa 5600x+b550+6800(najmanji navi) u 1440p-u u nekim naslovima i jaca od 3090 a uvijek daleko od 2080ti sto znaci i od 3070 i zasto bi onda netko kupio 3090 za 1500 ili 3080 za 1000 kada za manje i iste pare dobijes ciojeli novi build i onda imas taj perf boost sto kazes. 

I taj kombo je u stanju 4K 60. I kom ce se onda fuckati za skupu 3090 ili 3080 kojih i nema a vamo dobijes cijeli novi build?

AMD je prezentirao cudom vidi svoj proizvod u svojem event-u i uspio predstaviti tu novu thnologiju  cpou+mb+gpu boost. Sta mislis koliko ce samo svi letjeti na taj build bas radi toga? 

Price/perf 3080 od 1000 eura nema smisla spram taj 1000 eura navi kombo. Jednostavno nema osim teskih fanboya ali ja i njih razumijem.

Za 1000eu dobijes cjeli novi amd build sa navedenim komponentama?

Opet pises nebuloze kao kad si pisao da ce big navi kostat 599eu a on kosta 1000eu.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

 Problem je sto to pricas nema smisla zato sto je problem u tome da je AMD combo sa 5600x+b550+6800(najmanji navi) u 1440p-u u nekim naslovima i jaca od 3090 a uvijek daleko od 2080ti sto znaci i od 3070 i zasto bi onda netko kupio 3090 za 1500 ili 3080 za 1000 kada za manje i iste pare dobijes ciojeli novi build i onda imas taj perf boost sto kazes. 

I taj kombo je u stanju 4K 60. I kom ce se onda fuckati za skupu 3090 ili 3080 kojih i nema a vamo dobijes cijeli novi build?

AMD je prezentirao cudom vidi svoj proizvod u svojem event-u i uspio predstaviti tu novu thnologiju  cpou+mb+gpu boost. Sta mislis koliko ce samo svi letjeti na taj build bas radi toga? 

Price/perf 3080 od 1000 eura nema smisla spram taj 1000 eura navi kombo. Jednostavno nema osim teskih fanboya ali ja i njih razumijem.

 U jbt ovo nisam ni vidio. Strašno šta radi taj smart access. 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...
dery kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Znam da si vecinom u pravu kada tvrdis nesto, ali ovaj puta te moram razocarati buduci da LIsi vjerujem vise. Ponuda ce biti sigurno premala za potraznju buduci da AMD ima sada nna cekanju i dosta ljudi koji su se odlucili preskociti nvidiju.

Tko ce zeljeti 18.11 dobit ce gpu nece biti padanje servera kao kod Ampere ili sta ja znam, bit ce vrlo vjv rasprodano mozda i isti dan ali ce daleko vise ljudi dobiti nego su nvidiju dobili. Znaci racnaj otprilike ovako po mojoj procjeni na jednu 3080 dolaze barem 4-5 6800xt. Ovo ce biti full release sa paletama a ne sh!thole.

 Moguć je i drugi scenario da amd podbaci kad izađu testovi bez amd režije. Onda tek shvatimo kako su 6800 grafe skupe samo radi više memorije. Onda to šta je došlo na paletama samo dio se proda jer se nastavlja čekat jamper.

 Nisu retardirani, ne znam im nijedan krivo pozicionirani proizvod cijenom.

50$ ispod nVidie ne bi stavili da je 20% slabija jer ju nitko ne bi kupovao.

Ja zaista, iskreno, ne znam što vi neki očekujete od AMDa, raspad grafe po nekim komentarima...

 

Ak se desi da su toliko loše, bit će to flop stoljeća o kojem će svi pisati. Ako nitko, Lisa je toga svjesna.

 Bitno je samo da se AMD i partneri drze ovoga sto je Lisa predlozila i nece biti onda mutavih pojedinaca sa lovom da pokupe par komada pa preprodaju. Zato kazem, nevjerujem da ce biti fail kao sa nvidiom, tko ce zeljeti navi vjv ce i dobiti ako nista sigurno referentni model. I ocekujem isto tokom tijedana od release-a kontinuirano stizanje novih grafa. I kako se cini 18.11 bit ce i custom modela isto ali sigurno manji broj.

 

 Bit ce bolje jedino ako ce potraznja bit slaba pa ce bit raspolozivo.

Ali kao sto sam napisao u Navi temi....kad krenu recenzije na procesorima koji nisu serija 5000 pa kada ne budu najidealniji moguci termalni uvjeti za rage boost bit ce to debakl.

Realno se ove predstavljene performanse mogu srezat za 10-15% jer je to amd navukao do i preko granica.

A kad dodje Cyberpunk....e tu ce bit gadno.

 Problem je sto to pricas nema smisla zato sto je problem u tome da je AMD combo sa 5600x+b550+6800(najmanji navi) u 1440p-u u nekim naslovima i jaca od 3090 a uvijek daleko od 2080ti sto znaci i od 3070 i zasto bi onda netko kupio 3090 za 1500 ili 3080 za 1000 kada za manje i iste pare dobijes ciojeli novi build i onda imas taj perf boost sto kazes. 

I taj kombo je u stanju 4K 60. I kom ce se onda fuckati za skupu 3090 ili 3080 kojih i nema a vamo dobijes cijeli novi build?

AMD je prezentirao cudom vidi svoj proizvod u svojem event-u i uspio predstaviti tu novu thnologiju  cpou+mb+gpu boost. Sta mislis koliko ce samo svi letjeti na taj build bas radi toga? 

Price/perf 3080 od 1000 eura nema smisla spram taj 1000 eura navi kombo. Jednostavno nema osim teskih fanboya ali ja i njih razumijem.

Za 1000eu dobijes cjeli novi amd build sa navedenim komponentama?

Opet pises nebuloze kao kad si pisao da ce big navi kostat 599eu a on kosta 1000eu.

 Evo u mf-u ce ti biti ovako: 5600x 299msrp- MF cijena 329 eura

                     b550 msi gaming plus za 118 eura

                     rx6800 msrp579 -MF cijena 600 euras za referent dizajn

 

Sve skupa 1047 eura.

Sta ti nije jasno tu? Evo gledam casekinjg ako ces naruciti 3080 i cekati do kad zna jer nema datuma najeftinija je 814 eura inno 3d dual fan model, TUF 870 a ASUS strix 998 eura.

Shvati da 6800 ima malo CU-a i nju ces najvise moci hladno klokati i kao takva je u 1440p publici bolji izbor za te pare osvjeziti cijeli build nego kupiti 3080 i nadati se da ce napajanje sljakati.

 

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 18:34 (HCgamingCRO).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

MEGATAMA 

Pišeš enormne gluposti već 10 put za redom i ne mogu više da ti ne odgovorim. Big Navi nije jebeni RX 6900XT, Big Navi je kompletan naziv za kompletnu seriju RDN2 grafičkih kartica što spada i RX 6900XT i 6800XT i 6800. Šta je 6800XT small navi?  Grafa koja tuče 3080, sa manjom potrošnjom i 6GB više Vrama i cijenom od 649 dolara. Daj spusti se na zemlju sa svojim komentarima. 10 komenatara o tome kako je Big Navi 6900XT i kako on košta 1000 dolara kao da je to jedina grafička kartica koju su predstavili.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 18:35 (BeLLicus).
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

MEGATAMA 

Pišeš enormne gluposti već 10 put za redom i ne mogu više da ti ne odgovorim. Big Navi nije jebeni RX 6900XT, Big Navi je kompletan naziv za kompletnu seriju RDN2 grafičkih kartica što spada i RX 6900XT i 6800XT i 6800. Šta je 6800XT small navi? Grafa koja tuče 3080, sa manjom potrošnjom i 6GB više Vrama i cijenom od 649 dolara. Daj spusti se na zemlju sa svojim komentarima. 10 komenatara o tome kako je Big Navi 6900XT i kako on košta 1000 dolara kao da je to jedina grafička kartica koju su predstavili.

 Bold #1: To cemo tek vidjeti, ja osobno sumnjam da ju "tuce". U najboljem slucaju tu su negdje.

 

Bold #2: HAHAHAHAHAAH, MSRP is real for the Balkans just like it was real for 3080.

 

Bold #3: To je onima koji kupuju high-end kartice (koje su dosad kupovali od Nvidie jer ona jedina ima takve kartice) jedina ZANIMLJIVA graficka kartica koju su predstavili jer je 3090 (skoro) ali za daleko manje novce, te cemo MSRP manji od 1500 dolara itekako osjetiti. 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Problem je sto to pricas nema smisla zato sto je problem u tome da je AMD combo sa 5600x+b550+6800(najmanji navi) u 1440p-u u nekim naslovima i jaca od 3090 a uvijek daleko od 2080ti sto znaci i od 3070 i zasto bi onda netko kupio 3090 za 1500 ili 3080 za 1000 kada za manje i iste pare dobijes ciojeli novi build i onda imas taj perf boost sto kazes. 

I taj kombo je u stanju 4K 60. I kom ce se onda fuckati za skupu 3090 ili 3080 kojih i nema a vamo dobijes cijeli novi build?

AMD je prezentirao cudom vidi svoj proizvod u svojem event-u i uspio predstaviti tu novu thnologiju  cpou+mb+gpu boost. Sta mislis koliko ce samo svi letjeti na taj build bas radi toga? 

Price/perf 3080 od 1000 eura nema smisla spram taj 1000 eura navi kombo. Jednostavno nema osim teskih fanboya ali ja i njih razumijem.

 U jbt ovo nisam ni vidio. Strašno šta radi taj smart access. 

 Pa "smart combo" to nam je dok cekamo dlss neki jos, vidio si 1440p rezultate par igara sta da ti kazem. AMD cache sistem funkcionira daleko efektivnije od gddr6x-a i cekaj samo da se to krene implementirati a AMD je open source dat ce sve devosima da bude samo bolje.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Synthium pre blizu su 3090 i 3080 po performansama da bi 6800xt bila flop ako je uistinu brža od 3080.
Veliki plus kod Navija je što se opasno kloka.
Da imaju nešto spremno u vidu dlss-a uskoro još bi bile opasnije jer RT je trenutno burek.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 18:55 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Dada a 6800XT je mid range gpu jel? Dok je 6900Xt high end? Daj molim te razlika je 5 do 10 fpsa... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 18:51 (BeLLicus).
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Sythium pre blizu su 3090 i 3080 po performansama da bi 6800xt bila flop ako je uistinu brža od 3080.
Imam filing da će se 6800xt moći fleshom biosa bacit možda u 6900xt.

 Nigdje ja nisam rekao da je flop, siguran sam da ce kartice bit odlicne i drago mi je za AMD. Jednostavno moram bit đavolji advokat kad je netko neobjektivan i ponasa se kao da ili posjeduje dionice te firme pa "ima konja u ovoj utrci", ili kao da mu je rođena majka u toj firmi pa svaku kritiku dozivljava kao osobni napad. 

 

Ne mislim Bellicus naravno nego inace, ljudi su neobjektivni, ili kako bi Markus rekao - Ventilator-dečki.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
mislioc kaže...
Sythium pre blizu su 3090 i 3080 po performansama da bi 6800xt bila flop ako je uistinu brža od 3080.
Imam filing da će se 6800xt moći fleshom biosa bacit možda u 6900xt.

 Nigdje ja nisam rekao da je flop, siguran sam da ce kartice bit odlicne i drago mi je za AMD. Jednostavno moram bit đavolji advokat kad je netko neobjektivan i ponasa se kao da ili posjeduje dionice te firme pa "ima konja u ovoj utrci", ili kao da mu je rođena majka u toj firmi pa svaku kritiku dozivljava kao osobni napad. 

 

Ne mislim Bellicus naravno nego inace, ljudi su neobjektivni, ili kako bi Markus rekao - Ventilator-dečki.

 Ja ni ne komentiram često. Samo me nanervira kad lik 10 puta spominje 6900xt i govori kako košta 1000 dolara kao da je to jedina grafa koju su prestavili a 6800Xt 350 dolara jeftinija a možda razlika u frejmu max 10. Naravno sve ćemo još vidjeti. Ali kad pričam o MSRP pričam o tome kako je nvidijin 700 AMDov 650 nebitno što će to kod nas biti puta 10. Opet za 6800XT ćeš dati 100 eura manje sigurno kod nas a dobiješ manju potrošnju više vrama a grafe su tu negdje u rasterizaciji. Ja nisam fanboy ničega. Iskreno jebe mi se i za jedne i za druge. Kao što vidiš pod PC proc mi je AMD, grafa Nvidia. Jednostavno što je bolje u tom trenutku kupit ću imao sam i jedne i druge nikad probleme ni sa jednima. Samo sam dao osvrt na to kako se pod Big navi spominje samo 6900XT kao da je 6800XT neki poluproizvod a razlika u grafama je minimalna. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

MEGATAMA 

Pišeš enormne gluposti već 10 put za redom i ne mogu više da ti ne odgovorim. Big Navi nije jebeni RX 6900XT, Big Navi je kompletan naziv za kompletnu seriju RDN2 grafičkih kartica što spada i RX 6900XT i 6800XT i 6800. Šta je 6800XT small navi?  Grafa koja tuče 3080, sa manjom potrošnjom i 6GB više Vrama i cijenom od 649 dolara. Daj spusti se na zemlju sa svojim komentarima. 10 komenatara o tome kako je Big Navi 6900XT i kako on košta 1000 dolara kao da je to jedina grafička kartica koju su predstavili.

Bolje da nisi isao odgovarat,razmisli zasto.

 

Big Navi ili Nvidia killer je bio interni naziv za najaci cip znaci onaj od 80cu a za taj je Hrco pisao da ce kostat oko 599eu...fulao je za skoro 50%

Sto se tice ostaloga sve sam vec napisao,AMD je gadno navukao prezentaciju i third party recenzije izvan kontroliranih uvjeta ce bit debakl.

3080 kosta 700eu top navi 1000eu a u konacnici ce 3080 samljet big navi u najiscekivanijem naslovu godine Cyberpunku.

Druga je stvar koliko kosta 3080 radi nestasice istih ali vec se najavljuju nestasice za Navi2 pa ce to bit ista situacija.

 

Poanta je da je 3090 u globalu brza oko 10fps od 3080 a top navi je zestoko nategnuta da u slajdovima dostigne tih 10fps iznad 3080....stvarnost ce bit da ce na 99% konfi top end navi kaskat za 3080 u raster igrama a o Raytraceu uz dlss sta da uopce kazem.

A cijena??

Platit ces 300eu vise da bi dobio manje....a driveri....sta uopce rec.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

MEGATAMA 

Pišeš enormne gluposti već 10 put za redom i ne mogu više da ti ne odgovorim. Big Navi nije jebeni RX 6900XT, Big Navi je kompletan naziv za kompletnu seriju RDN2 grafičkih kartica što spada i RX 6900XT i 6800XT i 6800. Šta je 6800XT small navi?  Grafa koja tuče 3080, sa manjom potrošnjom i 6GB više Vrama i cijenom od 649 dolara. Daj spusti se na zemlju sa svojim komentarima. 10 komenatara o tome kako je Big Navi 6900XT i kako on košta 1000 dolara kao da je to jedina grafička kartica koju su predstavili.

Bolje da nisi isao odgovarat,razmisli zasto.

 

Big Navi ili Nvidia killer je bio interni naziv za najaci cip znaci onaj od 80cu a za taj je Hrco pisao da ce kostat oko 599eu...fulao je za skoro 50%

Sto se tice ostaloga sve sam vec napisao,AMD je gadno navukao prezentaciju i third party recenzije izvan kontroliranih uvjeta ce bit debakl.

3080 kosta 700eu top navi 1000eu a u konacnici ce 3080 samljet big navi u najiscekivanijem naslovu godine Cyberpunku.

Druga je stvar koliko kosta 3080 radi nestasice istih ali vec se najavljuju nestasice za Navi2 pa ce to bit ista situacija.

 

Poanta je da je 3090 u globalu brza oko 10fps od 3080 a top navi je zestoko nategnuta da u slajdovima dostigne tih 10fps iznad 3080....stvarnost ce bit da ce na 99% konfi top end navi kaskat za 3080 u raster igrama a o Raytraceu uz dlss sta da uopce kazem.

A cijena??

Platit ces 300eu vise da bi dobio manje....a driveri....sta uopce rec.

 Da poanta je da je 3090 brža 10% od 3080 a košta 1500 dolara to ne spominješ? Isto kao što je 6900XT brža od 6800XT 10% i košta 350 dolara više. I jedne i druge će se kupovati minimalno jer su preskupe naspram toga da daju minimalno više od 3080/6800XT. Pa prema grafovima je 6800XT brži od tvoje 3080 i imaju manju potrošnju te daleko više memorije i košta manje. Te priče da je nešto nategnutno blabla neću komentirat jer to ne znamo i treba sačekat prave grafove kad ih 18.11 Stevo testira u više od 30 naslova. Usporedujes 3080 koji kosta 700 eura sa 6900XT koja je 1000 eura a te kartice ne spadaju u isti segment znaš? Uspoređuj 6800XT sa 3080 a 6900XT uspoređuj sa 3090 kao što su i oni uspoređivali na prezentaciji. 6900XT sa 3080 nije nigdje ni usporedit. Tako da zašto uspoređuješ 6900XT sa nečime kad je 6800XT sa svojih 650 dolara izjebala 3080? 

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koliko se natezete na jednu ili drug stranu pa to je fascinantno, jednostavno ne kuzim od kud odraslim ljudima taj fanatican fanbojizam pa da mi AMD ili NVIDIA svake godine posalju hardwarea za 10,000 eura nebi imal volje tolko braniti jedne ili druge.

 

Konkurencija je dobra stvar, ajmo pogledati do prije doslovno jucer situatciju sa CPU i mislim da je svakome jasno zakaj je konkurencija važna.

 

 

 

twice the pride double the fall
Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

MEGATAMA 

Pišeš enormne gluposti već 10 put za redom i ne mogu više da ti ne odgovorim. Big Navi nije jebeni RX 6900XT, Big Navi je kompletan naziv za kompletnu seriju RDN2 grafičkih kartica što spada i RX 6900XT i 6800XT i 6800. Šta je 6800XT small navi?  Grafa koja tuče 3080, sa manjom potrošnjom i 6GB više Vrama i cijenom od 649 dolara. Daj spusti se na zemlju sa svojim komentarima. 10 komenatara o tome kako je Big Navi 6900XT i kako on košta 1000 dolara kao da je to jedina grafička kartica koju su predstavili.

Bolje da nisi isao odgovarat,razmisli zasto.

 

Big Navi ili Nvidia killer je bio interni naziv za najaci cip znaci onaj od 80cu a za taj je Hrco pisao da ce kostat oko 599eu...fulao je za skoro 50%

Sto se tice ostaloga sve sam vec napisao,AMD je gadno navukao prezentaciju i third party recenzije izvan kontroliranih uvjeta ce bit debakl.

3080 kosta 700eu top navi 1000eu a u konacnici ce 3080 samljet big navi u najiscekivanijem naslovu godine Cyberpunku.

Druga je stvar koliko kosta 3080 radi nestasice istih ali vec se najavljuju nestasice za Navi2 pa ce to bit ista situacija.

 

Poanta je da je 3090 u globalu brza oko 10fps od 3080 a top navi je zestoko nategnuta da u slajdovima dostigne tih 10fps iznad 3080....stvarnost ce bit da ce na 99% konfi top end navi kaskat za 3080 u raster igrama a o Raytraceu uz dlss sta da uopce kazem.

A cijena??

Platit ces 300eu vise da bi dobio manje....a driveri....sta uopce rec.

 Ajde odi umij se ocito te navi osamutio. Ili budi fer i pocni citati jer vec jednom sam ti objasnio da je big navi sve tri gpu isti die samo cut-an ist apovrsina isti cache isto vram-a sve osim CU-a. nesmeta menni sto iznosis destruktivne cinjenice oko Navi-a vec sto siris pojmove kako si ti jedini u pravu svi mi lazemo.

I taj tvoj "nvidia" killer je nazov jos od vremena kada je bilo 2080ti killer za 580 eura a na kraju si dobio daleko vise se ocekivalo.

Budi muski i ja sam se tebi ispricao kad si imao pravo. Uporno tvrdis cinjenice koje nemaju logike kada je AMD opet ubio u price/perf.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Megaboy svakim postom se zakapaš sve dublje u fanboy rupu i postaješ naporan..  kao prvo navi još nije vani i nema službenih usporedbi... Kao drugo kupio si grafičku od preprodavača koji ti je uzeo najmanje 200 eura.. nemoj srat ko boga te molim... Nisi faca jer imaš love ok?

 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Daj shvatite vise da Navi zasad jos nije nista ubio. Sve sto se zna su njihovi nabrijani marketinski slajdovi - sjetite se kakvi su bili Ampere inicijalni slideovi i najave i kako je to sve zapravo ispalo. Sanse su da ce biti isto ili jos gore s AMDom i da su sve informacije s njihove prezentacije teski cherrypick koji se nece dogoditi nikad i nikome...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
8 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Daj shvatite vise da Navi zasad jos nije nista ubio. Sve sto se zna su njihovi nabrijani marketinski slajdovi - sjetite se kakvi su bili Ampere inicijalni slideovi i najave i kako je to sve zapravo ispalo. Sanse su da ce biti isto ili jos gore s AMDom i da su sve informacije s njihove prezentacije teski cherrypick koji se nece dogoditi nikad i nikome...

 Nemoj usporedjivat AMD slajdove sa nvidijiom. Pogledaj proslu prezentaciju 5700 i XT. 5700XT je bila tu negdje sa RTX 2070, 5700 je bila malo jaca od RTX 2060, i kad su izasle bilo je tocno ono sto su oni predstavili. Pa je onda nvidia uzvratila super verzijama, i onda je AMD uzvratio fine wineom tak da...

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma joj, AMD je isto zasrao s najavama i ispale su krive nebrojeno puta. Fury, Vega... Sve u svemu sanse su da sve njihovo receno treba smanjiti za bar 15% da se dobije kolko tolko realna slika. Oni su predstavili 100% idealan cherrypickani scenarij s cherrypickanom kombinacijom hardvera... Ne kuzim kak je cijeli svijet pao na to ko da je sveto pismo il nesto, a dobro je poznato da te najave nikad ne ispadnu 100% tocne...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Ma joj, AMD je isto zasrao s najavama i ispale su krive nebrojeno puta. Fury, Vega... Sve u svemu sanse su da sve njihovo receno treba smanjiti za bar 15% da se dobije kolko tolko realna slika. Oni su predstavili 100% idealan cherrypickani scenarij s cherrypickanom kombinacijom hardvera... Ne kuzim kak je cijeli svijet pao na to ko da je sveto pismo il nesto, a dobro je poznato da te najave nikad ne ispadnu 100% tocne...

Imas na Navi teme neke bencheve, ili su i ono vjerovatno cherry pickane igre hm... Najbolje da se onda vratimo u Quake 2 doba, igru koju igra aktivno 100injak ljudi sve zajedno i koja vjerovatno radi bolje na RTX grafama.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Ma joj, AMD je isto zasrao s najavama i ispale su krive nebrojeno puta. Fury, Vega... Sve u svemu sanse su da sve njihovo receno treba smanjiti za bar 15% da se dobije kolko tolko realna slika. Oni su predstavili 100% idealan cherrypickani scenarij s cherrypickanom kombinacijom hardvera... Ne kuzim kak je cijeli svijet pao na to ko da je sveto pismo il nesto, a dobro je poznato da te najave nikad ne ispadnu 100% tocne...

 BAs nedugo na vege cudno kako je Raja napustio AMD- ili je dobio nogu od Lise?

Sasvim drugi Gpu team od tada i onda je krenuo navi. A budimo realni isto vega64 koliko god da trosi je na vodi osisala 1080 uvijek ili se izjednacila- rijetko izgubila. 

Bitno je da je AMD prestavio svoj gaming eko sustav i gpu+cpu+mb napokon rade povezano i daju boost/profit.

daleko ispod 1500 eura (3090) mozes napraviti nice build, imas i najjacu cpu jezgru onda, nemozete reci da je to glupo. Glupo da nisu omogucili na sve ali ocito neide... ipak je normano da ima novog tech-a u novim proizvodima koji medjusobno onda profitiraju i tu nema nista lose- za 1000-1500 eura dobit ces vrhunski AMD combo gdje 3090 i 3080 stvarno izgledaju pomalo smijesno.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 20:20 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Joj ako ih Sandy ne propara u gamingu još jednom...
Samo da ne bude još jedna lekcija onda u qurac stvarno s njima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 20:32 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

prodajem 2500k s pločom i memorijom.. ponude u box

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...

Ma joj, AMD je isto zasrao s najavama i ispale su krive nebrojeno puta. Fury, Vega... Sve u svemu sanse su da sve njihovo receno treba smanjiti za bar 15% da se dobije kolko tolko realna slika. Oni su predstavili 100% idealan cherrypickani scenarij s cherrypickanom kombinacijom hardvera... Ne kuzim kak je cijeli svijet pao na to ko da je sveto pismo il nesto, a dobro je poznato da te najave nikad ne ispadnu 100% tocne...

 BAs nedugo na vege cudno kako je Raja napustio AMD- ili je dobio nogu od Lise?

Sasvim drugi Gpu team od tada i onda je krenuo navi. A budimo realni isto vega64 koliko god da trosi je na vodi osisala 1080 uvijek ili se izjednacila- rijetko izgubila. 

Bitno je da je AMD prestavio svoj gaming eko sustav i gpu+cpu+mb napokon rade povezano i daju boost/profit.

daleko ispod 1500 eura (3090) mozes napraviti nice build, imas i najjacu cpu jezgru onda, nemozete reci da je to glupo. Glupo da nisu omogucili na sve ali ocito neide... ipak je normano da ima novog tech-a u novim proizvodima koji medjusobno onda profitiraju i tu nema nista lose- za 1000-1500 eura dobit ces vrhunski AMD combo gdje 3090 i 3080 stvarno izgledaju pomalo smijesno.

 Kakve su to usporedbe jedne grafe pod vodom i druge na zraku :) Nemres to tako gledat...

 

Ugl vjerujem da su napravili dobru stvar, ali mislim da neki daleko pretjeruju s izjavama o smrti NVIDIJE i nevidenom gazenju itd. Bit ce vrlo vjerojatno dobra alternativa za slicne ili malo manje novaca, al isao bi u okladu da nece biti vise od "tu negdje" kad se sve zbroji i oduzme...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...

Ma joj, AMD je isto zasrao s najavama i ispale su krive nebrojeno puta. Fury, Vega... Sve u svemu sanse su da sve njihovo receno treba smanjiti za bar 15% da se dobije kolko tolko realna slika. Oni su predstavili 100% idealan cherrypickani scenarij s cherrypickanom kombinacijom hardvera... Ne kuzim kak je cijeli svijet pao na to ko da je sveto pismo il nesto, a dobro je poznato da te najave nikad ne ispadnu 100% tocne...

 BAs nedugo na vege cudno kako je Raja napustio AMD- ili je dobio nogu od Lise?

Sasvim drugi Gpu team od tada i onda je krenuo navi. A budimo realni isto vega64 koliko god da trosi je na vodi osisala 1080 uvijek ili se izjednacila- rijetko izgubila. 

Bitno je da je AMD prestavio svoj gaming eko sustav i gpu+cpu+mb napokon rade povezano i daju boost/profit.

daleko ispod 1500 eura (3090) mozes napraviti nice build, imas i najjacu cpu jezgru onda, nemozete reci da je to glupo. Glupo da nisu omogucili na sve ali ocito neide... ipak je normano da ima novog tech-a u novim proizvodima koji medjusobno onda profitiraju i tu nema nista lose- za 1000-1500 eura dobit ces vrhunski AMD combo gdje 3090 i 3080 stvarno izgledaju pomalo smijesno.

 Kakve su to usporedbe jedne grafe pod vodom i druge na zraku :) Nemres to tako gledat...

 

Ugl vjerujem da su napravili dobru stvar, ali mislim da neki daleko pretjeruju s izjavama o smrti NVIDIJE i nevidenom gazenjuitd. Bit ce vrlo vjerojatno dobra alternativa za slicne ili malo manje novaca, al isao bi u okladu da nece biti vise od "tu negdje" kad se sve zbroji i oduzme...

 Da nemozes ali i mozes, na kraju je koliko TI sam mozes izvuci iz arhikteture- a vega kad si je bacio na vodu i digao takt i hbm je vukla blizu 350-400W ali je oderala 1080 vise manje onda. A i ja glupost pricam nemozes o ni usporedjivati kad je 1080 vukla 200W ili malo vise kad si je bas nafrljao

To nije iskljuceno ni koliko ako AMD bude paper launch. Ipak market share je sve, a nvidia vec 2 mjesec skoro nemoze napuniti stock kako treba.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
* * *

 Ajde odi umij se ocito te navi osamutio. Ili budi fer i pocni citati jer vec jednom sam ti objasnio da je big navi sve tri gpu isti die samo cut-an ist apovrsina isti cache isto vram-a sve osim CU-a. nesmeta menni sto iznosis destruktivne cinjenice oko Navi-a vec sto siris pojmove kako si ti jedini u pravu svi mi lazemo.

I taj tvoj "nvidia" killer je nazov jos od vremena kada je bilo 2080ti killer za 580 eura a na kraju si dobio daleko vise se ocekivalo.

Budi muski i ja sam se tebi ispricao kad si imao pravo. Uporno tvrdis cinjenice koje nemaju logike kada je AMD opet ubio u price/perf.

Nema postavljanja slika sa screenshotom ako je isti post uređivan.

Editovao si post u 19:38, onda ga slikao, pa onda postavio novi post u 19:46. Nešto si muljao. Ja bi te na doping kontrolu poslao a oprostio bi ti "neznam" i sl. bedastoće.

Because anything Korea does, Japan does it better.
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
HCgamingCRO kaže...
* * *

 Ajde odi umij se ocito te navi osamutio. Ili budi fer i pocni citati jer vec jednom sam ti objasnio da je big navi sve tri gpu isti die samo cut-an ist apovrsina isti cache isto vram-a sve osim CU-a. nesmeta menni sto iznosis destruktivne cinjenice oko Navi-a vec sto siris pojmove kako si ti jedini u pravu svi mi lazemo.

I taj tvoj "nvidia" killer je nazov jos od vremena kada je bilo 2080ti killer za 580 eura a na kraju si dobio daleko vise se ocekivalo.

Budi muski i ja sam se tebi ispricao kad si imao pravo. Uporno tvrdis cinjenice koje nemaju logike kada je AMD opet ubio u price/perf.

Nema postavljanja slika sa screenshotom ako je isti post uređivan.

Editovao si post u 19:38, onda ga slikao, pa onda postavio novi post u 19:46. Nešto si muljao. Ja bi te na doping kontrolu poslao a oprostio bi ti "neznam" i sl. bedastoće.

 Pa to sam radio buduci da nisam rambox- a morao sam boldati jel tada nisam kako bi doticni shvatio o cemu se radi. Ljudi su tada procitali post znaju sta je pisalo onda bi i cijene sada korigirao kao i imena da budem skroz tocan, nije bezveze dobio toliki hejt taj post tada jer sam pisao bedastoce kako Navi gazi nvidiu.

Nemam se ja sta vamo skrivati svi znamo koliko sam jadan/glup.

 

EDIT: razlog tomu svemu je sto "doticnom" postoji samo 6900xt a sam nema top DIE. nije ni 3090 full die- AMD je dao ffull DIE gamerima za 1000 eura. ILI ste u utopiji vasoj nekoj zaludjeni ili neznam. Valjda ti razumijes da je jedan DIE samo cut down CU. Ista povrsina isto cache-a isto Vram-a sve tri graffulje. 6800xt je sweet spot.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 21:01 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
* * *

Pa to sam radio buduci da nisam rambox- a morao sam boldati jel tada nisam kako bi doticni shvatio o cemu se radi. Ljudi su tada procitali post znaju sta je pisalo onda bi i cijene sada korigirao kao i imena da budem skroz tocan, nije bezveze dobio toliki hejt taj post tada jer sam pisao bedastoce kako Navi gazi nvidiu.

Nemam se ja sta vamo skrivati svi znamo koliko sam jadan/glup.

 

Tko ti je rekao da si jadan i/ili glup? To je nedefinisan pojam. Ja sam ovdje kolegu forumaša nazvao idiotom (ali nisam naglasio, kao što inače radim da je to stručni medinski pojam) što krši pravila foruma (vrijeđanje) i popušio crveni karton (tako mi i treba). Ali to sam uradio namjerno nakon što sam istog kolegu razotrkio do u srž - čisti glumac i fantazer, a inače mi je drag.

Inače drži se svog uvjerenja i svog stava i na konju si pa i da zemlja stane. 

Eh sada da se vratimo na temu zvanu Ampere:
Da li to Nvidia priprema RTX 3080Ti sa 9984 CUDA jezgre? 1280 više nego "obična" 3080. Izvor ovdje.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
HCgamingCRO kaže...
* * *

Pa to sam radio buduci da nisam rambox- a morao sam boldati jel tada nisam kako bi doticni shvatio o cemu se radi. Ljudi su tada procitali post znaju sta je pisalo onda bi i cijene sada korigirao kao i imena da budem skroz tocan, nije bezveze dobio toliki hejt taj post tada jer sam pisao bedastoce kako Navi gazi nvidiu.

Nemam se ja sta vamo skrivati svi znamo koliko sam jadan/glup.

 

Tko ti je rekao da si jadan i/ili glup? To je nedefinisan pojam. Ja sam ovdje kolegu forumaša nazvao idiotom (ali nisam naglasio, kao što inače radim da je to stručni medinski pojam) što krši pravila foruma (vrijeđanje) i popušio crveni karton (tako mi i treba). Ali to sam uradio namjerno nakon što sam istog kolegu razotrkio do u srž - čisti glumac i fantazer, a inače mi je drag.

Inače drži se svog uvjerenja i svog stava i na konju si pa i da zemlja stane. 

Eh sada da se vratimo na temu zvanu Ampere:
Da li to Nvidia priprema RTX 3080Ti sa 9984 CUDA jezgre? 1280 više nego "obična" 3080. Izvor ovdje.

 Naravno da priprema mora odgovoriti ovo sto sad ima na stolu neide vise. Svjestan je koznjak da je AMD sa combo access cacheom na necemu pa ce biti i malo vise Vram-a cak ce i 3070ti Dobiti veci DIE tj 3080-tke samo malo manje SM-ova tj isto cut-down.

I 3090 nebi me cudilo da ako neprimi neke titan drivere da ce isto ispod 999 letvice.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice