NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.572
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

A u tom slučaju jbg...  ali vidjet ćemo drugi tjedan detaljnije  

Lijep pozdrav ;)
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako tko vidi u divljini Gigabyte Aorus varijante bio zahvalan da mi javi, volio bi ulovit tog pokemona.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 10:37 (Zeus_CM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Voleo bih da ih nova radenka šašije čisto u inat zelenim govnarima....
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...
Voleo bih da ih nova radenka šašije čisto u inat zelenim govnarima....

I to ne znaci apsolutno nista,AMDu ide sa procesorima i vidimo posljedicu....sve su skuplji.

Zamjenili bi jednu Nvidiju sa drugom Nvidijom i losijim driverima.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Brzo se ovdje okrenula priča sa iByte-a... koji je definitivno povezan sa Linksom dalje, radio ili neradio tamo.

Čovjek ima na stanju u ovom trenutku Palito-ve i ASUS TUF kartice, Palitova je bila 6300 kn u Linksu inače na webshop-u, i nakon par minuta nedostupna.

Tko zna koliko ih je pobrao preko veze i poznanstva sa LINKS-om i sad ih iz vlastitog poduzeća i privatno prodaje.

Također je imao konfiguraciju sa palitovom RTX 3080 za 10k ravno, sa Ryzen 3600 i 16GB Rama koliko se sjećam. Makao ih je iz prodaje, PC-ovi su mu sada 15-16K.

A kartice prodaje po 8000Kn.

Još kako ih je uzeo preko svog poduzeća sigurno ih je uzeo na R1 što miče i porez, ovo je dupli profit njemu, a nama ostalima LINKS lijepo šalje "tko vas j***" jeli.

Hvala LINKS, nikad više u vaš dućan niti webshop.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
3 1 hvala 1
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Meanwhile ja eto skoro 2 tjedna cekam Paliticu iz Linksa i nista jos :( Lova jos uvijek rezervirana na racunu i mailom mi odgovaraju da je kartica rezervirana i salju mi "cim stigne" ...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Meanwhile ja eto skoro 2 tjedna cekam Paliticu iz Linksa i nista jos :( Lova jos uvijek rezervirana na racunu i mailom mi odgovaraju da je kartica rezervirana i salju mi "cim stigne" ...

 

I sad ti lova leži negdje u limbu dok kao ne dođe grafa jel?

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Brzo se ovdje okrenula priča sa iByte-a... koji je definitivno povezan sa Linksom dalje, radio ili neradio tamo.

Čovjek ima na stanju u ovom trenutku Palito-ve i ASUS TUF kartice, Palitova je bila 6300 kn u Linksu inače na webshop-u, i nakon par minuta nedostupna.

Tko zna koliko ih je pobrao preko veze i poznanstva sa LINKS-om i sad ih iz vlastitog poduzeća i privatno prodaje.

Također je imao konfiguraciju sa palitovom RTX 3080 za 10k ravno, sa Ryzen 3600 i 16GB Rama koliko se sjećam. Makao ih je iz prodaje, PC-ovi su mu sada 15-16K.

A kartice prodaje po 8000Kn.

Još kako ih je uzeo preko svog poduzeća sigurno ih je uzeo na R1 što miče i porez, ovo je dupli profit njemu, a nama ostalima LINKS lijepo šalje "tko vas j***" jeli.

Hvala LINKS, nikad više u vaš dućan niti webshop.

 + ako je dao gazdi pinku od prodaje i tu je ušićario porez.

 

Čista marža cca 150% jebote - prejebali kupce, održavu i sustav.

 

Tipično za naše prostore.

Cansee kaže...
Minneyar kaže...

Meanwhile ja eto skoro 2 tjedna cekam Paliticu iz Linksa i nista jos :( Lova jos uvijek rezervirana na racunu i mailom mi odgovaraju da je kartica rezervirana i salju mi "cim stigne" ...

 

I sad ti lova leži negdje u limbu dok kao ne dođe grafa jel?

 U Cloudu :-)

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 11:00 (DarthMarkus).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Luka123 kaže...

Brzo se ovdje okrenula priča sa iByte-a... koji je definitivno povezan sa Linksom dalje, radio ili neradio tamo.

Čovjek ima na stanju u ovom trenutku Palito-ve i ASUS TUF kartice, Palitova je bila 6300 kn u Linksu inače na webshop-u, i nakon par minuta nedostupna.

Tko zna koliko ih je pobrao preko veze i poznanstva sa LINKS-om i sad ih iz vlastitog poduzeća i privatno prodaje.

Također je imao konfiguraciju sa palitovom RTX 3080 za 10k ravno, sa Ryzen 3600 i 16GB Rama koliko se sjećam. Makao ih je iz prodaje, PC-ovi su mu sada 15-16K.

A kartice prodaje po 8000Kn.

Još kako ih je uzeo preko svog poduzeća sigurno ih je uzeo na R1 što miče i porez, ovo je dupli profit njemu, a nama ostalima LINKS lijepo šalje "tko vas j***" jeli.

Hvala LINKS, nikad više u vaš dućan niti webshop.

 + ako je dao gazdi pinku od prodaje i tu je ušićario porez.

 

Ćista marža cca 150% jebote - prejebali kupce, održavu i sustav.

 

Tipično za naše prostore.

 

a ne znam baš za naše prostore, ljudi svuda lažu, mažu, petljaju, pa evo šta je MSI izvodio. 

 

Mislim nek jedu govna, i vi ste to dobro detektirali šta se događa, samo kažem, svuda se laže i vara. 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni se čini da je taj iByte čisti crnjak... nema firme, brisana iz registra. Tko će znati kakva je to muljaža. Nebi tamo kupio ni usb stick a da ne govorimo nešto što će možda trebati jamstvo i račun nekada...

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
DarthMarkus kaže...
Luka123 kaže...

Brzo se ovdje okrenula priča sa iByte-a... koji je definitivno povezan sa Linksom dalje, radio ili neradio tamo.

Čovjek ima na stanju u ovom trenutku Palito-ve i ASUS TUF kartice, Palitova je bila 6300 kn u Linksu inače na webshop-u, i nakon par minuta nedostupna.

Tko zna koliko ih je pobrao preko veze i poznanstva sa LINKS-om i sad ih iz vlastitog poduzeća i privatno prodaje.

Također je imao konfiguraciju sa palitovom RTX 3080 za 10k ravno, sa Ryzen 3600 i 16GB Rama koliko se sjećam. Makao ih je iz prodaje, PC-ovi su mu sada 15-16K.

A kartice prodaje po 8000Kn.

Još kako ih je uzeo preko svog poduzeća sigurno ih je uzeo na R1 što miče i porez, ovo je dupli profit njemu, a nama ostalima LINKS lijepo šalje "tko vas j***" jeli.

Hvala LINKS, nikad više u vaš dućan niti webshop.

 + ako je dao gazdi pinku od prodaje i tu je ušićario porez.

 

Ćista marža cca 150% jebote - prejebali kupce, održavu i sustav.

 

Tipično za naše prostore.

 

a ne znam baš za naše prostore, ljudi svuda lažu, mažu, petljaju, pa evo šta je MSI izvodio. 

 

Mislim nek jedu govna, i vi ste to dobro detektirali šta se događa, samo kažem, svuda se laže i vara. 

 Da, svejedno imam dojam da u obilaženju/iskoriĆavanju sustava mi imamo krunu.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Meanwhile ja eto skoro 2 tjedna cekam Paliticu iz Linksa i nista jos :( Lova jos uvijek rezervirana na racunu i mailom mi odgovaraju da je kartica rezervirana i salju mi "cim stigne" ...

 Kako si uopce uspio naruciti? Mislim, jesi u jednom trenutku imao tipku dodaj u kosaricu?

7 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
psihoroba kaže...
Voleo bih da ih nova radenka šašije čisto u inat zelenim govnarima....

I to ne znaci apsolutno nista,AMDu ide sa procesorima i vidimo posljedicu....sve su skuplji.

Zamjenili bi jednu Nvidiju sa drugom Nvidijom i losijim driverima.

Ryzen 7 1800X  $499

Ryzen 7 5800X: $449

 

Meni ovo ne izgleda kao neko poskupljenje kroz godine rasta na tron.

Na kraju krajeva, normalno mi je da kompanija naplati to što je na vrhu.

 

Svaki normalni potencijalni kupac želi da AMD sašije nvidiu ili bar postane konkurentan jer je za nas svakako najbolje da imamo konkurenciju. Čak je i za nvidia fanboya bolje da ima konkurenciju.

Želiš reći da je bolje da nvidia bude to što je sad jer bi u protivnom imali samo drugu nvidiu?

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
tomglo kaže...
MEGATAMA kaže...
psihoroba kaže...
Voleo bih da ih nova radenka šašije čisto u inat zelenim govnarima....

I to ne znaci apsolutno nista,AMDu ide sa procesorima i vidimo posljedicu....sve su skuplji.

Zamjenili bi jednu Nvidiju sa drugom Nvidijom i losijim driverima.

Ryzen 7 1800X  $499

Ryzen 7 5800X: $449

 

Meni ovo ne izgleda kao neko poskupljenje kroz godine rasta na tron.

Na kraju krajeva, normalno mi je da kompanija naplati to što je na vrhu.

 

Svaki normalni potencijalni kupac želi da AMD sašije nvidiu ili bar postane konkurentan jer je za nas svakako najbolje da imamo konkurenciju. Čak je i za nvidia fanboya bolje da ima konkurenciju.

Želiš reći da je bolje da nvidia bude to što je sad jer bi u protivnom imali samo drugu nvidiu?

 Ne nego da bi se AMD prokurcio i poceo naplacivati proizvode jednako kao i Nvidia, s tim da su AMD-ovi driveri za graficke govno naspram Nvidijinih pa bi to bio apsurd.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
tomglo kaže...
MEGATAMA kaže...
psihoroba kaže...
Voleo bih da ih nova radenka šašije čisto u inat zelenim govnarima....

I to ne znaci apsolutno nista,AMDu ide sa procesorima i vidimo posljedicu....sve su skuplji.

Zamjenili bi jednu Nvidiju sa drugom Nvidijom i losijim driverima.

Ryzen 7 1800X  $499

Ryzen 7 5800X: $449

 

Meni ovo ne izgleda kao neko poskupljenje kroz godine rasta na tron.

Na kraju krajeva, normalno mi je da kompanija naplati to što je na vrhu.

 

Svaki normalni potencijalni kupac želi da AMD sašije nvidiu ili bar postane konkurentan jer je za nas svakako najbolje da imamo konkurenciju. Čak je i za nvidia fanboya bolje da ima konkurenciju.

Želiš reći da je bolje da nvidia bude to što je sad jer bi u protivnom imali samo drugu nvidiu?

Citaj sa razumjevanjem onoga sto citas ako mozes,rekao sam da nema nikakve razlike i da ce AMD ako.dodje na vrh imat jednako skupe proizvode ali sa klasicno losijim driverima od nvidie.

Dali si sad shvatio?

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Cansee kaže...

 Da, svejedno imam dojam da u obilaženju/iskoriĆavanju sustava mi imamo krunu.

 

 

 

A ne znam baš. Ponzijeva šema je stvorena u SAD-u. Također je SAD zemlja u kojoj su se događale neke od najvećih prevara u povijesti, od kojih je jedna Madoff skandal. To je trajalo preko 10 godina, milijuni ljudi su prevareni, milijarde ukradene, a glavne face iza toga se godinama družile sa sucima, državnim odvjetnicima, senatorima itd itd. Dakle svi su znali. Malo sam čitao o tome kad sam gledao Wolf of Wall street, nisam stručan naravno, ali neke info znam. Iako taj film nema veze s ovom prevarom, ali nema veze.


Da ne skrećem s teme, vara se i laže svugdje, samo imam dojam da su naši ljudi generalno gluplji i padaju na lošije i primitivnije fore, pa se nama čini da je kriminal veći, ali mislim da baš i nije tako

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Amd može sašit nevidiju jedino ako stave nižu cijenu ali ne omjeru kao u prošloj gen. nego još niže. Znači ništa od prišivanja i sašivanja.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 11:23 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Amd može sašit nevidiju jedino ako stave nižu cijenu ali ne omjeru kao u prošloj gen. nego još niže. Znači ništa od prišivanja i sašivanja.

 Pa na to se i misli. 10% + - nije nikome bitno kad kartica bude jeftinija i najbolje od svega - DOSTUPNA

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
dery kaže...

Amd može sašit nevidiju jedino ako stave nižu cijenu ali ne omjeru kao u prošloj gen. nego još niže. Znači ništa od prišivanja i sašivanja.

 Pa na to se i misli. 10% + - nije nikome bitno kad kartica bude jeftinija i najbolje od svega - DOSTUPNA

ili 50% s DLSS :)

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 Pa na to se i misli. 10% + - nije nikome bitno kad kartica bude jeftinija i najbolje od svega - DOSTUPNA

 Ako se misli na tako malo đaba si mislio.Nevidija je in u modi nema te cijene koja će okrenit to.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 11:45 (dery).
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
Minneyar kaže...

Meanwhile ja eto skoro 2 tjedna cekam Paliticu iz Linksa i nista jos :( Lova jos uvijek rezervirana na racunu i mailom mi odgovaraju da je kartica rezervirana i salju mi "cim stigne" ...

 Kako si uopce uspio naruciti? Mislim, jesi u jednom trenutku imao tipku dodaj u kosaricu?

 Da, refreshao cijeli dan i vidio sam iste sekunde kad se pojavio gumb za kosaricu, obavio checkout u 10 sekundi jer sam sve unio vec unaprijed podatke. I svejedno nisam odma dobio karticu jer je ocito neki zaposlenik sve pokupio :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Što mislite kolike su mogućnosti, da sve poznatiji gaming naslovi u bliskoj budućnosti doslovno integriranju dlss i raytracing u igre.Pa tako ovi sto imaju starije graficke budu sjebani po tom pitanju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
Synthium kaže...
Minneyar kaže...

Meanwhile ja eto skoro 2 tjedna cekam Paliticu iz Linksa i nista jos :( Lova jos uvijek rezervirana na racunu i mailom mi odgovaraju da je kartica rezervirana i salju mi "cim stigne" ...

 Kako si uopce uspio naruciti? Mislim, jesi u jednom trenutku imao tipku dodaj u kosaricu?

 Da, refreshao cijeli dan i vidio sam iste sekunde kad se pojavio gumb za kosaricu, obavio checkout u 10 sekundi jer sam sve unio vec unaprijed podatke. I svejedno nisam odma dobio karticu jer je ocito neki zaposlenik sve pokupio :D

 Tako i TUF OC isto

BE HAPPY 要開心 : )
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Zašto je neko sjeban ako ima stariji gpu. Ono šta je kupio dobio je za tadašnje vrijeme. Patiš li od toga da si u toku onda kupuj novo nema tu milosti.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ajmo realno mnogi će zažmirit na amd ove drivere ako izbace gpu ove slične jačine s 20 posto nižom cjenom.

Jer po meni ovo igranje nvidije nije fer niti 5 posto sa izbacivanjem mic po mic. Što se cijene tiče tu samo pojedinci zarađuju podosta više jer ima ljudi kojima se može i koji će dat 10k za 3080.

U suštini gledajući najveći problem su trenutno ti ljudi.

Protis mi se gadi zbog cijene toliko da kod njih nebi ništa kupio pa makar imali za badava. Links također ne krivim nego samo osobu koja šverca da je jedan komad za osobne potrebe to bi razumio jer grafa je zvijer. Sami će sebi otjerat kupce treba li veće nedaće. 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Što mislite kolike su mogućnosti, da sve poznatiji gaming naslovi u bliskoj budućnosti doslovno integriranju dlss i raytracing u igre.Pa tako ovi sto imaju starije graficke budu sjebani po tom pitanju.

Procjena je bila da ce se 2022/23 pojavit prva igra koja nece moc radit bez RT hardvera.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Ajmo realno mnogi će zažmirit na amd ove drivere ako izbace gpu ove slične jačine s 20 posto nižom cjenom.

Jer po meni ovo igranje nvidije nije fer niti 5 posto sa izbacivanjem mic po mic. Što se cijene tiče tu samo pojedinci zarađuju podosta više jer ima ljudi kojima se može i koji će dat 10k za 3080.

U suštini gledajući najveći problem su trenutno ti ljudi.

Protis mi se gadi zbog cijene toliko da kod njih nebi ništa kupio pa makar imali za badava. Links također ne krivim nego samo osobu koja šverca da je jedan komad za osobne potrebe to bi razumio jer grafa je zvijer. Sami će sebi otjerat kupce treba li veće nedaće. 

Kako možeš biti siguran da šverca? Možda je čovjek doslovno razgovarao s njima i tražio 3-4-5 kartica na firmu i rekao da plaća odmah i u tom momentu mu je voditelj prodaje rekao "može"... Ne vidim razloga zašto mu nebi prodali? Ne razumijem... ako su meni tako prodali jednu mimo webshopa, ne vidim razloga da ne prodaju 5 komada. Cijena im je ok, nisu oni krivi uopće po meni (pričam o Linksu ovdje).

 

Uostalom taj iByte koji navodno ima bezbroj 3080 kartica je neka xy smeće ilegalna "firma" koja se tako reklamira a ni ne postoji na papirima... te na webshopu ima 50 konfiguracija virtualno složenih sa 3080, a kladim se u što hoćeš da dođeš tamo lik ima možda jednu ili dvije kartice koje će složiti u konfu koju netko odabere / naruči.

 

Ne padajte na jeftine trikove...

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 12:19 (mrsmith).
9 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
DarthMarkus kaže...

 Pa na to se i misli. 10% + - nije nikome bitno kad kartica bude jeftinija i najbolje od svega - DOSTUPNA

 Ako se misli na tako malo đaba si mislio.Nevidija je in u modi nema te cijene koja će okrenit to.

 10% je samo startna razlika radi goleme vojske nvidijinih nekritičkih fanova tipa ovaj smith i megatama, koji samo teško i sporo prihvaćaju promjene. Profil ljudi koji će radije uzeti 2060S nego 5700xt (rt je ipak tu brale) i koji su smatrali da je za nedostupnost 30xx serije u trgovinama bila odgovorna velika navala

Smiješno je vidjeti kako ste ispočetka s podsmijehom sprdali nadolazeću big navi seriju da bi danas došli do toga da se grozničavo držite dlss za koga pitaj boga kako i u kojoj mjeri će biti implementiran. Par AAA naslova u naredne dvije godine ipak nikom normalnom neće biti dovoljan razlog da da 15% više, no kada je vašem profilu to bio kriterij? Kao i ona sranja uloženo/dobiveno, best buy i sl.-to je za klošare

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 12:20 (Spitfire_zg).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
E na to sam ciljao sa pitanjem
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...
dery kaže...
DarthMarkus kaže...

 Pa na to se i misli. 10% + - nije nikome bitno kad kartica bude jeftinija i najbolje od svega - DOSTUPNA

 Ako se misli na tako malo đaba si mislio.Nevidija je in u modi nema te cijene koja će okrenit to.

 10% je samo startna razlika radi goleme vojske nvidijinih nekritičkih fanova tipa ovaj smith i megatama, koji samo teško i sporo prihvaćaju promjene. Profil ljudi koji će radije uzeti 2060S nego 5700xt (rt je ipak tu brale) i koji su smatrali da je za nedostupnost 30xx serije u trgovinama bila odgovorna velika navala

Smiješno je vidjeti kako ste ispočetka s podsmijehom ismijavali big navi seriju da bi danas došli do toga da se grozničavo držite dlss za koga pitaj boga kako i u kojoj mjeri će biti implementiran. Par AAA naslova u naredne dvije godine ipak nikom normalnom neće biti dovoljan razlog da da 15% više, no kada je vašem profilu to bio kriterij? Kao i ona sranja uloženo/dobiveno, best buy i sl.-to je za klošare

 

DLSS će biti implementiran u sve moguće nove igre... o čemu pričamo..

 

2060S je shit za raytrace, ali ubije 5700XT za 30-40% ako igra ima DLSS.. tako da je definitivno bolji odabir. Ono što ti očito ne shvaćaš jer nisi isprobao iz prve ruke, je da je DLSS 2.X besplatan performance boost bez gubitka vizulne kvalitete... tako da je jako velika stvar.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 12:23 (mrsmith).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice