NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.788.359
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

To je IPS kad je tako nizak kontrast?

Nisu ti ovo televizije, tu je IPS oduvijek klasa iznad VA....

 Kakva nebuloza,na ovo necu niti pisat odgovor.

Lol, bolje nemoj... al bilo bi smijesno...

Moje isprike u pravu si,ima VA monitora medju top modelima ali IPS je u vecini.

Kakva tragedija je to sa kvalitetom slike.....

Cekat micro led monitore jednog dana.

VA paneli na televizijama su dalje dogurali nego ovi sta ih stavljaju u pc monitore. Al 99% najboljih profi displaya su IPS, da ne spominjemo dual layer lcd-ove koji efektivno imaju 2M dimming zona...

 Mislim da nije problem u samim VA panelima u monitorima nego u skucenom prostoru za ugradit kvalitetni FALD,wide filter itd.

Mini led bi mogao napravit cuda za pc monitore,vidjet cemo kako ce to Apple odradit oni puno ulazu u mini i micro led.

Dual layer su genijalno rijesenje ali to jos nije zazivjelo u modelima za mase.

OLED nikako nije za svrhu monitora,igrao sam FF14 na svom oledu i nakon samo 200h sam imao sve ikonice trajno vidljive nazalost.

 

Ove nove grafe otvaraju nove mogucnosti za monitore uz hdmi 2.1....naprimjer 4k/144hz isl.

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

To je IPS kad je tako nizak kontrast?

Nisu ti ovo televizije, tu je IPS oduvijek klasa iznad VA....

 Kakva nebuloza,na ovo necu niti pisat odgovor.

Lol, bolje nemoj... al bilo bi smijesno...

Moje isprike u pravu si,ima VA monitora medju top modelima ali IPS je u vecini.

Kakva tragedija je to sa kvalitetom slike.....

Cekat micro led monitore jednog dana.

VA paneli na televizijama su dalje dogurali nego ovi sta ih stavljaju u pc monitore. Al 99% najboljih profi displaya su IPS, da ne spominjemo dual layer lcd-ove koji efektivno imaju 2M dimming zona...

 Mislim da nije problem u samim VA panelima u monitorima nego u skucenom prostoru za ugradit kvalitetni FALD,wide filter itd.

Mini led bi mogao napravit cuda za pc monitore,vidjet cemo kako ce to Apple odradit oni puno ulazu u mini i micro led.

Dual layer su genijalno rijesenje ali to jos nije zazivjelo u modelima za mase.

OLED nikako nije za svrhu monitora,igrao sam FF14 na svom oledu i nakon samo 200h sam imao sve ikonice trajno vidljive nazalost.

 

Ove nove grafe otvaraju nove mogucnosti za monitore uz hdmi 2.1....naprimjer 4k/144hz isl.

 Mini led vs micro led su potpuno druge tehnikalije. mini led se odnosi samo na pozadinsko osvjetljenje, dok je micro led izvedba samog panela. Microled je po radu dosta sličan oled-u minus vremensko propadanje 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

To je IPS kad je tako nizak kontrast?

Nisu ti ovo televizije, tu je IPS oduvijek klasa iznad VA....

 Kakva nebuloza,na ovo necu niti pisat odgovor.

Lol, bolje nemoj... al bilo bi smijesno...

Moje isprike u pravu si,ima VA monitora medju top modelima ali IPS je u vecini.

Kakva tragedija je to sa kvalitetom slike.....

Cekat micro led monitore jednog dana.

VA paneli na televizijama su dalje dogurali nego ovi sta ih stavljaju u pc monitore. Al 99% najboljih profi displaya su IPS, da ne spominjemo dual layer lcd-ove koji efektivno imaju 2M dimming zona...

 Mislim da nije problem u samim VA panelima u monitorima nego u skucenom prostoru za ugradit kvalitetni FALD,wide filter itd.

Mini led bi mogao napravit cuda za pc monitore,vidjet cemo kako ce to Apple odradit oni puno ulazu u mini i micro led.

Dual layer su genijalno rijesenje ali to jos nije zazivjelo u modelima za mase.

OLED nikako nije za svrhu monitora,igrao sam FF14 na svom oledu i nakon samo 200h sam imao sve ikonice trajno vidljive nazalost.

 

Ove nove grafe otvaraju nove mogucnosti za monitore uz hdmi 2.1....naprimjer 4k/144hz isl.

 Mini led vs micro led su potpuno druge tehnikalije. mini led se odnosi samo na pozadinsko osvjetljenje, dok je micro led izvedba samog panela. Microled je po radu dosta sličan oled-u minus vremensko propadanje 

Znam,imao sam priliku u zivo vidjet LGov micro led i Samsungov The Wall.

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hoće li mini led riješiti problem niskog kontrasta kod IPS panela?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Hoće li mini led riješiti problem niskog kontrasta kod IPS panela?

Tome i sluzi, al donosi neke druge problemice...

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bas gledam ebay.de podrucje Berlina,lik prodaje msi ventus 3080 3x oc za 970eu zato jer mu je stigla i TUF 3080 😂😂

Pa od kuda su ti ljudi narucili 😑😑😑😑

Bas me zanima dali je istina kako sad stize 400 tisuca komada Ampere na trziste....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Bas gledam ebay.de podrucje Berlina,lik prodaje msi ventus 3080 3x oc za 970eu zato jer mu je stigla i TUF 3080 😂😂

Pa od kuda su ti ljudi narucili 😑😑😑😑

Bas me zanima dali je istina kako sad stize 400 tisuca komada Ampere na trziste....

 naravno, samo jos da vide koju ce cijenu opalit amd pa ih pustaju.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
idemoooo 😁
Moj PC  
25 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...
idemoooo 😁

 fakat psihoroba 

uzivaj

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 18:00 (jovial).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Finally! Vrijeme je za testiranje :)

Moj PC  
25 0 hvala 1
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

sretno vama sa novim 3080/3090, uživajte u njima :)

a ako ima tko 2070s, 2080 ili 2080ti po realnoj cijeni mogu ju udomiti, pozz

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 22:51 (chupa206).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Netko zna zasto MSI Kombustor benchmarka 1440p preset sa samo 66 fps dok mi Heaven bencha oko 141 fps? Cudna razlika, vise nego duplo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sa vi kupuju ove palitove, nemojte mi reći da su to one sa njuške po 8K... ili iz protisa po 10k.

Teško se strpit da amd neizbaci navi, i da se cijene vrate na 6300 koliko su već i i bile palitove.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Sa vi kupuju ove palitove, nemojte mi reći da su to one sa njuške po 8K... ili iz protisa po 10k.

Teško se strpit da amd neizbaci navi, i da se cijene vrate na 6300 koliko su već i i bile palitove.

Sa Protisa ne ali ja sam kupio s Njuskala.

 

Evo kako ja to vidim - boga pitaj kada ce se stock normalizirat, vjerojatno ne do iduce godine. Isto tako, jednom kad se normalizira, cijene ce biti iste kao sada. Cijena od 8000 koju sam ja dao je mozda sitnicu vise nego sto bi je ja cijenio, al sam cak i pretpostavljao da ce toliko doci u trgovini jer je kod nas sve skoro MSRPx2. Da nije scalpana ja bi i dalje refreshao 8 webshopova 5 puta na dan nadajuci se da cu refreshat 5 sec nakon sto se pojavi i stisnut "dodaj u kosaricu" i ispitivao trgovine mogu li rezervirati pologom (sto sam cuo da su ljudi ovdje s foruma radili u Linksu ali kad ja pitam navodno ta opcija ne postoji xD xD ). Ovako sam miran, dao sam realno 1k vise nego sto bi dao iza nove godine (pitanje koji mjesec bi zapravo dosle u prodaju) i imam je odma. Bas u vrijeme za AC Valhalla, Cyberpunk i sl.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Iskreno, tvoj novac, ali za 10ak dana je reveal, kroz 3-4 tjedna release BigNavi. Imam osjećaj da nVidia čeka to za rerelease svojih.

Nove se priča svašta, od toga da je u prvom valu bilo 20 000, a da sada dolazi veća pošiljka od 400 000 komada, da će 3080 dolaziti sa 20GB umjesto 10GB i slično.

 

Ja bi pričekao u svakom slučaju... u najboljem slučaju si dao 1000-1500 kn za 3-4 tjedna čekanja. U najgorem... ko zna? Možda si to dao za obsolete karticu.

 

Vjerujem, ipak, da ćeš bit zadovoljan njome, drugi korisnici jesu. Ako si na 1440p, definitivno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 9:54 (Rhodin).
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
Možda si to dao za absolete karticu. (obsolete?)

Lol... ma daj molim te. 3080 će biti best kartica sljedeće 2 godine, 20gb verzije su pointless za barem 99% igrača, a AMD se može sakriti as always.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Iskreno, tvoj novac, ali za 10ak dana je reveal, kroz 3-4 tjedna release BigNavi. Imam osjećaj da nVidia čeka to za rerelease svojih.

Nove se priča svašta, od toga da je u prvom valu bilo 20 000, a da sada dolazi veća pošiljka od 400 000 komada, da će 3080 dolaziti sa 20GB umjesto 10GB i slično.

 

Ja bi pričekao u svakom slučaju... u najboljem slučaju si dao 1000-1500 kn za 3-4 tjedna čekanja. U najgorem... ko zna? Možda si to dao za absolete karticu.

 

Vjerujeđ, ipak, da ćeš bit zadovoljan njome, drugi korisnici jesu. Ako si na 1440p, definitivno.

 Lol da sad su ove kartice vec obsolete :) sta se sve nece procitat na ovom forumu...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa velim da se svašta piše. Između ostalog da početkom 2021. sele proizvodnju sa Samsunga na TSMC, da dodaju RAM, svašta.

Niš ne kažem definitivno, samo ne znam.

Ajde ko je kupio za 6500 u dućanu, toliko će UVIJEK vrijediti. Problem je ak si platio 10k, a stvarno dođe puno ovih po 6.5k ili dođe "TI" verzija za 8K sa 20GB i slično.

 

Radi se o kojem tjednu čekanja u ovom trenutku, a teorija ima raznoraznih zašto kartica nema.

 

Nije mi jasna nVidia koja tvrdi da kartice stalno dolaze, a stalno ih nitko nema.

 

EDIT: 

 

https://www.guru3d.com/news-story/nvidia-allegedly-moving-ampere-to-7-nm-tsmc-in-2021.html

 

baš mi iskočilo na mobu. Doduše youtube stream koji se referencira na link.

Teško da će se ovo desiti prije Uskrsa, možda ljeto , al sve ostalo... ja definitivno čekam rasplet slijedećih tjedana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 10:46 (Rhodin).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gluposti, cekaj 3-4 nedelje da vidis BN kako izlazi, pa cekaj jos par nedelja da izadje sa 20gb pa cekaj jos godinu dana da izadje 4xxx serija ma daj molim te...
realna cena kod nas je oko 7000kn za karticu(trgovine) a to nece biti jos dugo pa cak i nakon te 3-4 nedelje..
Ovo sto radi protis je previse, i cca 20dana sigurno nece biti na stanju U HR...

EDIT: Testirao samo BF5 i realno ima 10-15fps vise u odnosu na 2080ti tako da i one YT recenzije sto sam gledao 70% kenjatori..

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 11:21 (psihoroba).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
Rhodin kaže...

Iskreno, tvoj novac, ali za 10ak dana je reveal, kroz 3-4 tjedna release BigNavi. Imam osjećaj da nVidia čeka to za rerelease svojih.

Nove se priča svašta, od toga da je u prvom valu bilo 20 000, a da sada dolazi veća pošiljka od 400 000 komada, da će 3080 dolaziti sa 20GB umjesto 10GB i slično.

 

Ja bi pričekao u svakom slučaju... u najboljem slučaju si dao 1000-1500 kn za 3-4 tjedna čekanja. U najgorem... ko zna? Možda si to dao za absolete karticu.

 

Vjerujeđ, ipak, da ćeš bit zadovoljan njome, drugi korisnici jesu. Ako si na 1440p, definitivno.

 Lol da sad su ove kartice vec obsolete :) sta se sve nece procitat na ovom forumu...

 Ma proširiš šit listu i mirna Bosna. Najgore je kad nebuloze ostanu citirane i kad staviš nekoga na shit listu. To bi trebali promijeniti pronto.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

 

 

https://www.guru3d.com/news-story/nvidia-allegedly-moving-ampere-to-7-nm-tsmc-in-2021.html

 

baš mi iskočilo na mobu. Doduše youtube stream koji se referencira na link.

Teško da će se ovo desiti prije Uskrsa, možda ljeto , al sve ostalo... ja definitivno čekam rasplet slijedećih tjedana.

 Nebu vjerovatno nis od toga 

 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stvar je vrlo jednostavna - ako i izađu verzije s 20 GB RAM - sto vjerujem da hoce - bit ce MSRP cijena 150-300 dolara veca. A shodno tome i skalperska cijena jos raste u odnosu na cijenu 10 GB verzija; a realno 20 GB VRAM je zbilja potrebno jedino nekome ko ce ju koristiti za render a ne za gaming - a takvi ce ionako vjerojatno uzeti 3090.

 

A sto se tice prelaska na TSMC - nece tu biti nekakvog ne znam kakvog dobitka, dobit ce se eventualno nesto bolja potrosnja. A i pitanje kako ce sve to izgledati, ne mogu si bas dopustiti da tolko sjebu early adoptere i izdaju "odmah" nesto znacajno bolje za istu cijenu...

 

Tako da def se slazem da je suludo dati preko 7000 kn trenutno za 3080, jer jednostavno ne vrijedi toliko, na toj cijeni padaju u vodu svi "bang per buck" hvalospjevi, pogotovo posto su vec na vidiku druge opcije, refresh itd; ali za sretnike koji su uspjeli dobiti po normalnoj cijeni od 6 - 6500, mislim da nema govora o losem dealu i tome da je kartica "obsolete". U najgorem slucaju sanse su da ce se moc prodat za isto para za kolko smo kupili i za nekoliko mjeseci...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da kad ih dođu u vecim kolicinama kod nas u 11.mj karticama ce se normlaizirati cijena od 6500 do 7500(hig end AIB modele)

a sve ovisi kako ce big navi proc krajem ovog .mj treba cekat..kako se kaze strpljen spasen imho....

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znači čovjek ima 2080Ti i kupuje 3080 za 8000kn, da bi dobio par fps-a u battlefieldu 1, no comment 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ali boli na tuki šta tko kupuje, daj nama više 3060ti i 6700xt za 400 ojra jebote nek idu u trokur nevidija i amd 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 13:11 (dery).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Znači čovjek ima 2080Ti i kupuje 3080 za 8000kn, da bi dobio par fps-a u battlefieldu 1, no comment 

 Ejj, mozda mu fali tih par fpsa da dobije 240 fpsa 

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Znači čovjek ima 2080Ti i kupuje 3080 za 8000kn, da bi dobio par fps-a u battlefieldu 1, no comment 

 Nije zbog toga kupio, i sam je reko da je underwhelming.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.techpowerup.com/review/evga-geforce-rtx-3080-ftw3-ultra/

Napokon solidan review za FTW3 Ultra, evo izgleda da je negdje na pol puta između referentne 3080 i 3090... ili ti 3-4% sporija od 3090

Jesam ju pre skupo platio, no ovim se mogu barem malo opravdati :D

I s obzirom da mi kartica radi na cca 60C na 4k max detaljima u svakoj igri koju sam do sada probao 

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

https://www.techpowerup.com/review/evga-geforce-rtx-3080-ftw3-ultra/

Napokon solidan review za FTW3 Ultra, evo izgleda da je negdje na pol puta između referentne 3080 i 3090... ili ti 3-4% sporija od 3090

Jesam ju pre skupo platio, no ovim se mogu barem malo opravdati :D

I s obzirom da mi kartica radi na cca 60C na 4k max detaljima u svakoj igri koju sam do sada probao 

 

 Moj prvi pick tkđ. Onda Strix.


Samo daj više reci kako si došao do kartice jebemu, ubi me čekanje.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice