NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Znači od kad je firma uvela dreger ti si progledao.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Pošto je off, ja vidim samo razliku u "glatkoći" na 144Hz u odnosu na 60 Hz. Kod FPS igara je to prednost, ali ne tako značajna. Govorim kao casual gamer koji odigra par sati tjedno. Nekome tko igra 8+ sati, za novce (jako mali postotak, ostali su ovisnici), vidi razliku 60 i 240 i ne može se priviknut. Doslovno se stvori profesionalna deformacija. Radim repetitivni posao sortiranja ambalaže pive i oko se privikne toliko da u gajbi vidiš ako je čep od pive ispod boce. Vidiš razliku u visini. Pošto je tempo brz, prvih par tjedana ne vidiš niti bocu u gajbi kako treba, zna otić kriva boca. Kamoli da vidiš čep ispod boce.

 

, daj javi šta trošiš da se i ja malo odmorim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 14:31 (Cryogenic).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Studenti ne pušu.

Cryogenic nisam siguran u čemu je problem, ali meni ne smeta 60 Hz nakon što se prebacim sa 144Hz. Bio sam u dilemi koji monitor kupit i isprobao sam 144Hz, 75Hz i 60Hz, Vsyinc lock u CS go kod frenda. Isti monitor, 1080p ips 24". 144 je bilo glatko, ali nije mi toliko game breaking za mojih 3,4 sata gaminga uz pivu tjedno. Rađe sam uzeo 32"1440p monitor.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 14:39 (cvaja997).
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Čitam, nevolje u raju ha? Kao što sam pisao, treba izbjegavati biti beta tester i pričekati da svi problemi izađu na vidjelo.... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

E, doslovce se vidi razlika kada vučeš miš po desktopu u windowsima između 60Hz i 144Hz , ovo su gluposti da razlika nije vidljiva. U igrama kad mi potegne preko 100Hz na 1440p, vratit se na 1080p60 ne bih nikada, ako neću morat.

 

To si i ja pričam kad sjednem u svoj auto da je za po gradu identičan ko da vozim BMW7 sa onim udobnim sjedalima, savršeno posloženom klimom, savršeno preciznim njemačkim dizajnom, bez ijednog djela plastike koji cvili, motorom koji prede, zakuca te u sjedalo kad stisneš gas... samo jbg, nemrem si ga priuštit pa mi je i moj dobar... a i ne treba, samo za po gradu, maltene je to isti auto

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

 Kako misliš da im ne treba?

Evo ja recimo... imam 1080Ti, to je ekvivalent 2070 Super, recimo, plus, minus. igre mi na 144Hz monitoru rade 60-100Hz večina, bez RT. Recimo da netko ima RTX grafu i želi RT funkcionalnost, Control bi mu na mojoj rezi bio na 50? fps, možda i manje.

Ako sa 3080 RT i DLSS dobije stabilnih 144Hz na SVEMU (a neće) već to bi se isplatilo.

 

4k monitori još gora situacija, tam tek štucaju SVE grafe, ukljlučujući 2080Ti.

 

 

... mogu komotno preskočit. Ako se nešto trebalo "komotno preskočit" to je trebala biti serija 2000, ovo je taman upgrade. 3080 tuče 2080Ti 30-50% , vjerujem iskreno što više igri bude podržavalo DLSS i RT to će u više slučajeva prednost biti vidljiva, a u pola cijene na releaseu.

 Tužbe RTX 2080ti kupaca protiv Nevidije gomilaju se kao smeče na Jakuševcu.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Iskreno? Sami su si krivi. Puno nas je po forumu pisalo da ne kupuju te kartice, da pričekaju jesen. Jbg, svaka škola košta, nije ih nvidia prisilila da daju pare na kartice. Ko je kupio u periodu gdje su mogli vratit ili raditi tradeup, OK, ali ostali...

Kupili su proizvod koji im je odgovarao, za pare koje su bili spremni dati za njega. Nit ih je ko silio, niti ih je netko prevario - dobili su točno što su platili.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Novi driver navodno popravlja rušenje.

 

Version : 456.55 WHQL

Game Ready for NVIDIA Reflex Support for ‘Call of Duty: Modern Warfare’ and ‘Call of Duty: Warzone’
Our latest GeForce Game Ready driver provides support for NVIDIA Reflex in the blockbuster titles :
Call of Duty : Modern Warfare
Call of Duty : Warzone,
as well as offers the best experience in Star Wars : Squadrons .
The new Game Ready Driver also improves stability in certain games on RTX 30 Series GPUs.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ivicask kaže...

Novi driver navodno popravlja rušenje.

 

Version : 456.55 WHQL

Game Ready for NVIDIA Reflex Support for ‘Call of Duty: Modern Warfare’ and ‘Call of Duty: Warzone’
Our latest GeForce Game Ready driver provides support for NVIDIA Reflex in the blockbuster titles :
Call of Duty : Modern Warfare
Call of Duty : Warzone,
as well as offers the best experience in Star Wars : Squadrons .
The new Game Ready Driver also improves stability in certain games on RTX 30 Series GPUs.

 Smanje ti takt i to prezentiraju kao rješenje, nikad nisam bio fan rješavanja hardverskih problema softverskim putem, sjetimo se samo Intelovih procesora i onih silnih update-ova zbog traljave i propusne arhitekture.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 18:30 (Riot).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
ivicask kaže...

Novi driver navodno popravlja rušenje.

 

Version : 456.55 WHQL

Game Ready for NVIDIA Reflex Support for ‘Call of Duty: Modern Warfare’ and ‘Call of Duty: Warzone’
Our latest GeForce Game Ready driver provides support for NVIDIA Reflex in the blockbuster titles :
Call of Duty : Modern Warfare
Call of Duty : Warzone,
as well as offers the best experience in Star Wars : Squadrons .
The new Game Ready Driver also improves stability in certain games on RTX 30 Series GPUs.

 Smanje ti takt i to prezentiraju kao rješenje, nikad nisam bio fan rješavanja hardverskih problema softverskim putem, sjetimo se samo Intelovih procesora i onih silnih update-ova zbog traljave i propusne arhitekture.

 Pa ja ni na jednoj 3080 u spec nisam vidio da mora ići preko 2ghz?? Link?

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Riot Dakle... te kartice su deklarirane na 1710-1750 Hz boost takt - tu NIJEDNA kartica nema problema. Imaju otključan autoboost koji ide više i puno više od toga. Da su dostatno testirali i zaključili da preko 2000Hz sve skupa postaje nestabilno i crasha, nikad toga u driveru ne bi ni bilo moguće i kartice bi day one bile ispod toga zaključane driverski, bez OC-a.

Dakle softverski MORAŠ ograničiti SVAKI proizvod koliko struje vuče, na kojim radnim taktovima radi, do kojih temperatura radi normalno, a gdje treba počet limitirat da se ne ošteti.

 

To nije popravak hardverskog problema siftverkim putem, već normalno funkcioniranje stvari. Jbg motori na vozilima dolaze sa blokadom tvornički ugrađenom iz kojekakvih razloga.

 

Ovo sad nije pravdanje nVidie, već sam reko da će se limitirati performanse i onima koji nisu imali problema sa rušenjem kartice. Očito se nvidia "prekombinovala", kako bi rekli istočni susjedni i ne mogu im kartice baš tako radit... ružno izgleda to sad radit nakon releasea, ali realno, ovo je trebalo biti odrađeno prije i ne bi bilo problema.

 

Bitno je na kraju da sve radi i da je ljudima stabilno ono što imaju u računalu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

Evo je strix na reviewu napokon.

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Zašto... pobogu... kupit RTX 3080 i downclockat da dobiješ malo jače od 3070... pobogu... kad možeš znatno jeftinije dobit 3070, sa nekim OCom postić to isto?

Što dobiješ kao gamer downclockanjem kartice... i kako je to isplativo!?

Eto uredio sam gornji post. Imaš link kako je lik Undervoltao 3080-tku pa vidi zbog čega i kakve je rezlutate dobio. Uživaj! 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
* * *

 

 

Kraljuuu!    

Častim pivom za ovaj video. Istopit ćemo moj Pentium MMX i od zlata jagnje okrenuti.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
Rhodin kaže...

Zašto... pobogu... kupit RTX 3080 i downclockat da dobiješ malo jače od 3070... pobogu... kad možeš znatno jeftinije dobit 3070, sa nekim OCom postić to isto?

Što dobiješ kao gamer downclockanjem kartice... i kako je to isplativo!?

Eto uredio sam gornji post. Imaš link kako je lik Undervoltao 3080-tku pa vidi zbog čega i kakve je rezlutate dobio. Uživaj! 

 Sad ti nisi rekao "undervoltam" već "downclockam" - to nije isto. Možda si krivo napisao, a dobro mislio. Jasno mi je zašto bi undervoltao, te sad ima smisla.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Evo, dolazi 2020 i navodno se radi o 7nm čipu.

 

Nadam se da bude adekvatna nadogradnja na 20xx (RTX) seriju koja me nije baš impresionirala jer će mi do tada biti vrijeme za upgrade sa moje 1070-tke 

Pogodio si godinu ali nije 7nm čiš nego Samsungov 8nm.
 

Dado_ZG78 kaže...

Šuška se o dosta nižim cijenama kod nove generacije....

 

pqweasdyxc kaže...

Cijene još mogu samo rasti jer AMD niti kurcem neće mignuti po pitanju grafičkih kartica.

E pa vidite kako se čovjek nekada može zeznuti.. i to sa $1200 sa modela 2080Ti na $700 za 3080 za skoro 30 bolje performanse.
A navodno će 3070 od $500 imati iste performanse kao 2080Ti

 

4mal kaže...

Navodno je ampere odgodjen za 2k21 ...ali to su samo glasine...

Ja sam prošle godine rekao da može doći te 2019. a da im se može prestaviti proizvod 2020. pa čak i 2021.

 

Valentin17 kaže...
* * *

Očito se dobro zarađuje od prodaje RTX modela, AMD za sada nema konkurenta u gornjem domu, pa nemaju gdje žuriti.

Ako i kad AMD izda karticu koja će preteći RTX 2080 Ti, za čas Nvidia bude reagirala i izdala novu seriju.

A tek Quadro RTX koji će da radi TSMC i on će biti na 7nm

Ispričavam se ljudi iz sveg srcašto sam vas kvotao jer svaki put kada otvorim post šikira me ovaj komentar "ampere odgodjen za 2k21" kontam šta se sad desilo.

Inače da podržim malo i žutog tj kolegu rambox  i da konačno poduprem njegovu izjavu da će sledeći AMD RDNA2 ili kako se već zove, biti jako jako blitu ako ne čak i nadmašiti RTX 3080. Čik nek se ukamene ove riječi da sam ovo izašlo iz mojih usta.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
Envy kaže...
Rhodin kaže...

Zašto... pobogu... kupit RTX 3080 i downclockat da dobiješ malo jače od 3070... pobogu... kad možeš znatno jeftinije dobit 3070, sa nekim OCom postić to isto?

Što dobiješ kao gamer downclockanjem kartice... i kako je to isplativo!?

Eto uredio sam gornji post. Imaš link kako je lik Undervoltao 3080-tku pa vidi zbog čega i kakve je rezlutate dobio. Uživaj! 

 Sad ti nisi rekao "undervoltam" već "downclockam" - to nije isto. Možda si krivo napisao, a dobro mislio. Jasno mi je zašto bi undervoltao, te sad ima smisla.

Mislio sam na downclockanje a ne undervoltanje, dobro si me ispravio. Ali eto, bilo je povezano pa sam dao link jer je stvarno dobar članak. ;-)

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

RTX 3090, omjer uloženo-dobiveno je.............................

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

RTX 3090, omjer uloženo-dobiveno je.............................

 

Ma daaaaj, nije im fer ni malo za skoro više od duplo para 700 (3080) naspram 1500 (3090) za koliko 8 sličica u sekundi? 

 

Uređivano: Da li je tko čitao kao kraj SLI sa serijom 30? Neki rummors sam negdje pročitao iako kartice imaju one gore mostove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 20:58 (Envy).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Majke mi moje ako ovo nije Vrapče.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Brisi

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 21:35 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Majke mi moje ako ovo nije Vrapče.

Kad se dva prijatelja sretnu u hodniku na psihijatriji...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 21:47 (Promster).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nije najbolja gaming kartica trenutno zaslužila da tako pišete o njoj.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Netko im je stavio drogu u heroin biti će bolje kad popusti. 

Moj PC  
4 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ne, ne, nisam rekao da se ne vidi "glatkoća" između 144 i 60 Hz. Rekao sam da mi ne smeta kompromis između iste i 60 Hz te da mi ta prednost ne predstavlja toliku vrijednost za 3-4 sata gaminga tjedno. Rađe sam otišao na ovdje predloženi AOC 1440P 75 Hz FreeSync monitor koji trenutno pogonim sa polovnom majnerskom RedDevil RX 580 8 GB od 600kn. Skroz isti novci bili u pitanju. Jedina igra koju igram, Apex legends, radi na nativnoj rezoluciji u FreeSync rangeu. O duplom prozoru u cadu, serijama i filmovima da i ne govorim. Iako da sad kupujem išao bih na 27" 1440p. Auto i monitor nisu ni blizu. Kupio sam A klasu, dizela. Htio sam alfu benzinca. I još uložit u nju, amortizeri sa oprugama, felge, atest istog... Ali razum je ono što me zasad odvuklo od toga. Imam pouzdanog mehaničara za merc, audi, BMW pored kuće. Auto je kupljen od obiteljskog čovjeka. Uštedio sam par tisuća kuna koje sam uložio na nove komponente ovjesa, ulje, filter ulja, klime, zraka, 2 gume (vidjet ćemo rezultate dekanskog hoće bit sve 4), hrpu goriva i zaštitu limarije. Još ima kuku pa ću moć vuć svoje Tomose na utrke, ako se uspijem izvuć od obaveza, pošto nemam puno ispita za odslušat ove godine, parcijala.  Isprike na offu, zadnji post.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

 

Evo je strix na reviewu napokon.

 

 

 il je lik toliko mrsav da to izgleda ogromno  u njegovim rucicama, ili je bas ogromna grafa 🤣

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
DarthMarkus kaže...

Majke mi moje ako ovo nije Vrapče.

Kad se dva prijatelja sretnu u hodniku na psihijatriji...

 Ima i zutog i zelenog i bijelog omfg, mogu dobiti broj mozda, i ja bi malo

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 22:38 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ljudi, nisan pratia ništa zadnje vrime, pričajte mi o snazi 3070.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Snaga neviđena još, ne znamo kad će se to ukazaat, zapravo zna se ali ko zna hoće li zapravo.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 22:47 (dery).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
LogicusMPS kaže...

Ljudi, nisan pratia ništa zadnje vrime, pričajte mi o snazi 3070.

Trebala bi biti tu negdje ili malo bolja od RTX 2080 Ti.

Ko zna, svašta se i za 3080 pričalo, više o ovoj bi se za 2-3 tjedna trebalo znat.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice