NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sve je to zajebancija, barem sa moje strane. Čovjek radi vjv u IT sektoru, ima iskustva i znanja. Neću dalje, poštujem ga, popratio sam neke teme i postove još prije nego sam se registrirao na ovaj forum. Treba znat granice, stat kad postane neukusno. Malo sam i prešao tu granicu, jbg.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Evo probao Death Stranding 1440p...nije bas neka razlika iznenadio sam se... 

Native 110fps

DLSS Quality 135fps

DLSS performance 145fps

A DLSS ultra performance daje jednak rezultat pa mi je to cudno.... nista idem ponovit sve na 4k pa da vidimo. 

 

Ok evo 4k ista scena

Native 70fps

Quality 90fps

Performance 110fps

Ultra performance 120fps

 

Znaci na 1440p mi u ovoj igri ne radi dlss ultra performance na 1440p dok na 4k radi.

U svakom slucaju skok je 50-55fps ovisi o sceni.

 ovo su vrhunske brojke.. s boljim procesorom bi ti rasle performanse pogotovo na 1440p na 4k nesto manje ili nista treba vidjeti, jedno je native a drugo dlss u smislu koliko je cpu bitan

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 20:35 (toxic).
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Sve je to zajebancija, barem sa moje strane. Čovjek radi vjv u IT sektoru, ima iskustva i znanja. Neću dalje, poštujem ga, popratio sam neke teme i postove još prije nego sam se registrirao na ovaj forum. Treba znat granice, stat kad postane neukusno. Malo sam i prešao tu granicu, jbg.

 moraš imat problema u glavi ako poštuješ tog isusa  a izgleda da si loš trol kad te on nije još blokirao 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
cvaja997 kaže...

Morat ću normabel popit koliko ćeš me uništit.

 Jesi ga išta skužio što je rekao ?

Ne kužim, jel on nešto kao rambo ili...?

 

Ozbiljno pitam.

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
DarthMarkus kaže...
cvaja997 kaže...

Morat ću normabel popit koliko ćeš me uništit.

 Jesi ga išta skužio što je rekao ?

Ne kužim, jel on nešto kao rambo ili...?

 

Ozbiljno pitam.

 Da.

 

Na ignoru mi je otkad je umjesto profi 34" monitora ženi preporučio 3x15" za CAD.

 

Rambo je jedan jedini. #uloženodobiveno

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
DarthMarkus kaže...
cvaja997 kaže...

Morat ću normabel popit koliko ćeš me uništit.

 Jesi ga išta skužio što je rekao ?

Ne kužim, jel on nešto kao rambo ili...?

 

Ozbiljno pitam.

 jel znaš ti zašto intel sada ima više jezgri na svojim procesorima? 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo probao Death Stranding 1440p...nije bas neka razlika iznenadio sam se... 

Native 110fps

DLSS Quality 135fps

DLSS performance 145fps

A DLSS ultra performance daje jednak rezultat pa mi je to cudno.... nista idem ponovit sve na 4k pa da vidimo. 

 

Ok evo 4k ista scena

Native 70fps

Quality 90fps

Performance 110fps

Ultra performance 120fps

 

Znaci na 1440p mi u ovoj igri ne radi dlss ultra performance na 1440p dok na 4k radi.

U svakom slucaju skok je 50-55fps ovisi o sceni.

 ovo su vrhunske brojke.. s boljim procesorom bi ti rasle performanse pogotovo na 1440p na 4k nesto manje ili nista treba vidjeti, jedno je native a drugo dlss u smislu koliko je cpu bitan

Zaboravio sam pogledat dali DLSS utjece na vram usage, to cu iduce testirat. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Morat ću normabel popit koliko ćeš me uništit

Mani se dijete tableta, premlad si za toga. Taj Diazepam će ti rupu u mozgu napraviti:

https://www.centarzdravlja.hr/proizvodi-za-zdravlje/lijekovi-na-recept/normabel-tablete/

Zadnja na forumu koja se "hvalila" pijenjem tih lijekova je famozni slučaj Arendelle (u svojoj već tko zna kojoj verziji).

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo probao Death Stranding 1440p...nije bas neka razlika iznenadio sam se... 

Native 110fps

DLSS Quality 135fps

DLSS performance 145fps

A DLSS ultra performance daje jednak rezultat pa mi je to cudno.... nista idem ponovit sve na 4k pa da vidimo. 

 

Ok evo 4k ista scena

Native 70fps

Quality 90fps

Performance 110fps

Ultra performance 120fps

 

Znaci na 1440p mi u ovoj igri ne radi dlss ultra performance na 1440p dok na 4k radi.

U svakom slucaju skok je 50-55fps ovisi o sceni.

 ovo su vrhunske brojke.. s boljim procesorom bi ti rasle performanse pogotovo na 1440p na 4k nesto manje ili nista treba vidjeti, jedno je native a drugo dlss u smislu koliko je cpu bitan

Zaboravio sam pogledat dali DLSS utjece na vram usage, to cu iduce testirat. 

 a sta je sa RT-ingom? ako mos tol pogledati/ili se vec pogledao pa da kazes?

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo probao Death Stranding 1440p...nije bas neka razlika iznenadio sam se... 

Native 110fps

DLSS Quality 135fps

DLSS performance 145fps

A DLSS ultra performance daje jednak rezultat pa mi je to cudno.... nista idem ponovit sve na 4k pa da vidimo. 

 

Ok evo 4k ista scena

Native 70fps

Quality 90fps

Performance 110fps

Ultra performance 120fps

 

Znaci na 1440p mi u ovoj igri ne radi dlss ultra performance na 1440p dok na 4k radi.

U svakom slucaju skok je 50-55fps ovisi o sceni.

 ovo su vrhunske brojke.. s boljim procesorom bi ti rasle performanse pogotovo na 1440p na 4k nesto manje ili nista treba vidjeti, jedno je native a drugo dlss u smislu koliko je cpu bitan

Zaboravio sam pogledat dali DLSS utjece na vram usage, to cu iduce testirat. 

 a sta je sa RT-ingom? ako mos tol pogledati/ili se vec pogledao pa da kazes?

 Nema ga u Death Strandingu, samo dlss.

Stavio sam prije neki dan 3D Mark raytrace bench DLSS rezultate, par stranica unazad vjerovatno. 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo probao Death Stranding 1440p...nije bas neka razlika iznenadio sam se... 

Native 110fps

DLSS Quality 135fps

DLSS performance 145fps

A DLSS ultra performance daje jednak rezultat pa mi je to cudno.... nista idem ponovit sve na 4k pa da vidimo. 

 

Ok evo 4k ista scena

Native 70fps

Quality 90fps

Performance 110fps

Ultra performance 120fps

 

Znaci na 1440p mi u ovoj igri ne radi dlss ultra performance na 1440p dok na 4k radi.

U svakom slucaju skok je 50-55fps ovisi o sceni.

 ovo su vrhunske brojke.. s boljim procesorom bi ti rasle performanse pogotovo na 1440p na 4k nesto manje ili nista treba vidjeti, jedno je native a drugo dlss u smislu koliko je cpu bitan

Zaboravio sam pogledat dali DLSS utjece na vram usage, to cu iduce testirat. 

 a sta je sa RT-ingom? ako mos tol pogledati/ili se vec pogledao pa da kazes?

 Nema ga u Death Strandingu, samo dlss.

Stavio sam prije neki dan 3D Mark raytrace bench DLSS rezultate, par stranica unazad vjerovatno. 

 Ma mislim Vram usage  Ima li razlike izmedju on/off, opcenito?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 21:48 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Sve je to zajebancija, barem sa moje strane. Čovjek radi vjv u IT sektoru, ima iskustva i znanja. Neću dalje, poštujem ga, popratio sam neke teme i postove još prije nego sam se registrirao na ovaj forum. Treba znat granice, stat kad postane neukusno. Malo sam i prešao tu granicu, jbg.

Eh kasno vidijeh da je zezancija a još kasnije da si 99. godište, (samo sam predpostavio radi slike) što ne znači ništa loše. Iskreno, nadam se da ne piješ te dijazepame i da je to također zezancija. Ako sam i ja prešao granicu, također sorry.

Pomislio sam da si informatički trol a zapravo nisi jer postoji i pravi Fakultet za Organizirano trolanje u Informatici - FOI. Ti likovi znaju sve o kompjuterima.. ali kroz slajdove. I imaju pun kufer iskustva ali na Core 2 Quad Q6600 procesoru.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 22:04 (Envy).
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
cvaja997 kaže...

Sve je to zajebancija, barem sa moje strane. Čovjek radi vjv u IT sektoru, ima iskustva i znanja. Neću dalje, poštujem ga, popratio sam neke teme i postove još prije nego sam se registrirao na ovaj forum. Treba znat granice, stat kad postane neukusno. Malo sam i prešao tu granicu, jbg.

Eh kasno vidijeh da je zezancija a još kasnije da si 99. godište, (samo sam predpostavio radi slike) što ne znači ništa loše. Iskreno, nadam se da ne piješ te dijazepame i da je to također zezancija. Ako sam i ja prešao granicu, također sorry.

Pomislio sam da si informatički trol a zapravo nisi jer postoji i pravi Fakultet za Organizirano trolanje u Informatici - FOI. Ti likovi znaju sve o kompjuterima.. ali kroz slajdove. I imaju pun kufer iskustva ali na Core 2 Quad Q6600 procesoru.

 kolko su informatičke diplome u bosni? 

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav ljudi,

 

evo updatea sa mojom grafičkom. Već par dana igram i testiram igre i situacija je slijedeća. Hvala Bogu sa stock postavkama (znači factory OC) niti jedan crash ili stability issue (ovaj model ima dva MLCC modula kao i FE)). Grafička boosta do max 2070 Mhz (viši boost nisam primjetio) dok je in game prosječan boost 2010 Mhz (od 1995 do 2025) ovisno o temperaturi naravno (najviše testirano sa RDR2). Napravio sam custom fan curve za sada fan max je na 65% sa max temperaturom od 63 stupnja (vjerujem da se radi o dosta agresivnom fan curveu tako da se to može još malo tweakati). Jedina zamjerka za sada je što je fan iznad 50% dosta glasan pa ću probati malo modificirati fan curve tako da max temp ostane ispod 70 stupnjeva (što smatram dobrim rezultatom) i ok komromisom između buke i temperature. Čitajući sve ove probleme koji su pogodili Ampere što se tiče stabilnosti mišljenja sam da je moguće da jednostavno silicon binning nije napravljen kako treba i da isti model grafičke na jednom primjerku može držati boost preko 2000 Mhz dok kod drugog istovjetnog modela navedeno nije moguće (jednostavno moguće da se radi o lutriji). Inače kao što sam već rekao radi se o Palit 3090 gaming pro OC. Za sada iznenađujuće dobar proizvod za Pailit koji je inače više orijentiran na budget proizvode nego na high end. Nadam se da će tako i ostati.

 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 

Na ignoru mi je otkad je umjesto profi 34" monitora ženi preporučio 3x15" za CAD.

 

Rambo je jedan jedini. #uloženodobiveno

 

DarthMarkus Ajde ne seri (ovo ne seri ti govorim jer si moje godište) da sam nekome preporučio 3x15" za CAD.
Ako imaš tolika muda nađi mi taj post (jednostavno progooglaj) i ako sam ja nekome to preporučio idemo live na youtubu organizovati događaj da ti ja kupim profi 34" ili ako sam pogriješio ti kupiš meni.

Ako imaš petlje a nemaš. Momak 99. godište ima više odgoja od tebe koji puniš 4 banke. Znam da ćeš ovo pročitati u da će te zaboliti. Ali.. sam si kriv. Ja apsolutno nikoga nisam nikada stavio na Ignore i nikome ne udaram TD koliko god da su krivi.

Dakle ponuda stoji: 34" monitor. Na tebi je hoćeš li ga uzeti ili nećeš.

6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
DarthMarkus kaže...

 

Na ignoru mi je otkad je umjesto profi 34" monitora ženi preporučio 3x15" za CAD.

 

Rambo je jedan jedini. #uloženodobiveno

 

DarthMarkus Ajde ne seri (ovo ne seri ti govorim jer si moje godište) da sam nekome preporučio 3x15" za CAD.
Ako imaš tolika muda nađi mi taj post (jednostavno progooglaj) i ako sam ja nekome to preporučio idemo live na youtubu organizovati događaj da ti ja kupim profi 34" ili ako sam pogriješio ti kupiš meni.

Ako imaš petlje a nemaš. Momak 99. godište ima više odgoja od tebe koji puniš 4 banke. Znam da ćeš ovo pročitati u da će te zaboliti. Ali.. sam si kriv. Ja apsolutno nikoga nisam nikada stavio na Ignore i nikome ne udaram TD koliko god da su krivi.

Dakle ponuda stoji: 34" monitor. Na tebi je hoćeš li ga uzeti ili nećeš.

ja sam mislio po izjavama da imaš bar 65 godina 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pingvin1717 kaže...

Pozdrav ljudi,

 

evo updatea sa mojom grafičkom. Već par dana igram i testiram igre i situacija je slijedeća. Hvala Bogu sa stock postavkama (znači factory OC) niti jedan crash ili stability issue (ovaj model ima dva MLCC modula kao i FE)). Grafička boosta do max 2070 Mhz (viši boost nisam primjetio) dok je in game prosječan boost 2010 Mhz (od 1995 do 2025) ovisno o temperaturi naravno (najviše testirano sa RDR2). Napravio sam custom fan curve za sada fan max je na 65% sa max temperaturom od 63 stupnja (vjerujem da se radi o dosta agresivnom fan curveu tako da se to može još malo tweakati). Jedina zamjerka za sada je što je fan iznad 50% dosta glasan pa ću probati malo modificirati fan curve tako da max temp ostane ispod 70 stupnjeva (što smatram dobrim rezultatom) i ok komromisom između buke i temperature. Čitajući sve ove probleme koji su pogodili Ampere što se tiče stabilnosti mišljenja sam da je moguće da jednostavno silicon binning nije napravljen kako treba i da isti model grafičke na jednom primjerku može držati boost preko 2000 Mhz dok kod drugog istovjetnog modela navedeno nije moguće (jednostavno moguće da se radi o lutriji). Inače kao što sam već rekao radi se o Palit 3090 gaming pro OC. Za sada iznenađujuće dobar proizvod za Pailit koji je inače više orijentiran na budget proizvode nego na high end. Nadam se da će tako i ostati.

Čekaj malo.. rekao si da imaš Palit 3090 gaming pro OC i kako kažeš "niti jedan crash ili stability issue"

Ajde ponovi to što sam boldao da te častim čim god poželiš. Znači brojimo ljude koji imaju Ampere grafičku i za sada koliko sam ja nabrojao 3 čovjeka imaju na ovom forumu i gle čuda niti jedan nema problema.

A sada ozbiljan savjet: Bolje ti je da taj GPU downclockaš osim ako se baš moraš igrati da to čudo vrtiš na maximumu. Predpsotavljam da igraš na 4K.

10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

sta je ovaj? Duh iz boce?

Inace, moj susjed, nije clan foruma isto ima 3090, ne krasa mu se na 8k. ispricao sam mu tvoju ponudu i kaze da bi on jos jednu 3090 (ili barem 3080). Ja obecavam da cu mu proslijediti karticu kad mu ispunis zelju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 22:42 (jovial).
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kazem out of the box sa samo modificiranim fan curveom i niti jedan crash ili neki drugi issue. Nadam se da ce tako i ostati. Kao sto sam i rekao moja pretpostavka je da bi se moglo raditi i o silicon lotteriu gdje jednostavno neka jezgra ne moze drzati zadani clock na stock voltazi. Kako AIB-evi nisu imali dovoljno vremena za pravilno testirati dobivene cipove vjerujem da se dogodio propust kod binninga i neki cipovi su zavrsili u OC-anim grafickama no u real life scenariju ne mogu drzati taj clock donkoje gpu boost algoritam ide.

Malo sam pratio boost na novim driverima i moram priznati da ja osobno nisam primjetio neku razliku. Mozda je clock malo stabilniji sada nego prije ali moguce da se radi i o placebo efektu. Max bolst je i prije i sada bio 2070 ali samo na kratko vrijeme dok se graficka ne zagrije

Takodjer zasto da downclcockam graficki ako nemam nikakvih problema za sada?
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo Death Stranding vRAM usage

Native 4K 6034mb

Quality 5416mb

Performance 5184mb

Ultra performance 4977

To je znaci sve 4k iste postavke samo drukciji DLSS seting.

Nije prevelika razlika. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Poz jovial. Koji model ima tvoj susjed i je li on imao kakvih problema sa stabilnoscu?
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

sta je ovaj? Duh iz boce?

Inace, moj susjed, nije clan foruma isto ima 3090, ne krasa mu se na 8k. ispricao sam mu tvoju ponudu i kaze da bi on jos jednu 3090 (ili barem 3080). Ja obecavam da cu mu proslijediti karticu kad mu ispunis zelju.

 izgleda da se internet vratio u njegovo selo, nije dugo pisao svoje nebuloze 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Čitam, izašli su novi nvidia driveri koji "pomažu smanjiti broj slučaja crashanja" i da... radi se o smanjivanju boost mogućnosti, odnosno slabljenju kartica, bilo da su imale problema ili ne. Navodno pomaže.

Ima više članaka, nisu pisali detalje koliko točno pate performanse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pingvin1717 kaže...
Kazem out of the box sa samo modificiranim fan curveom i niti jedan crash ili neki drugi issue. Nadam se da ce tako i ostati. Kao sto sam i rekao moja pretpostavka je da bi se moglo raditi i o silicon lotteriu gdje jednostavno neka jezgra ne moze drzati zadani clock na stock voltazi. Kako AIB-evi nisu imali dovoljno vremena za pravilno testirati dobivene cipove vjerujem da se dogodio propust kod binninga i neki cipovi su zavrsili u OC-anim grafickama no u real life scenariju ne mogu drzati taj clock donkoje gpu boost algoritam ide.

Malo sam pratio boost na novim driverima i moram priznati da ja osobno nisam primjetio neku razliku. Mozda je clock malo stabilniji sada nego prije ali moguce da se radi i o placebo efektu. Max bolst je i prije i sada bio 2070 ali samo na kratko vrijeme dok se graficka ne zagrije

Takodjer zasto da downclcockam graficki ako nemam nikakvih problema za sada?

Pa generalno da joj produžiš životni vijek. Šta ti znači 70 MHz?!

Ja ću ti živi primjer dati Athlon 64 X2 na +50 MHz i imaš rušenje sustava.. a na 50 MHz manje imaš pasivno hlađen CPU. Ukratko pričao sam tu priču ovdje nekoliko puta.
Ali ako si imaop novaca za 2080Ti sada za 3090 onda zanemari svu priču i samo uživaj. Javi nam se ako bude kakav crash.

Pingvin1717 kaže...
Poz jovial. Koji model ima tvoj susjed i je li on imao kakvih problema sa stabilnoscu?

Nema ni on ni susjed mu nikakavu 3090. Pokušavaju istrolati mene a nemaju diplomu iz Fakultetsko Organiziranog trolanja u Informatici - popularnom FOI-u.
Dakle generalno uživaj.. a može li se znati gdje i koliko si platio tu 3090? 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Znači neće radit na deklariranom taktu, ovo je slično kao gtx970 sa "4gb".Prodaju pod jedno dobiješ drugo, isproban recept koji prolazi. 

kradem mine iz minskog polja
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Sto nije da na zivotni vijek CPUa ili GPUa najvecu ulogu igraju napon i temperatura tj. njihova kombinacija. Ako je moguce na istom naponu i na istoj temperaturi imati veci clock to ne bi trebalo utjecati na lifespan tog proizvoda. Naravno sa vecim clockom dobivamo i visu temperaturu na istom naponu (temperatura raste linearno sa porastom radnog takta a kvadratno sa porastom napona, ako me pamcenje dobro sluzi) inace hvala na savijetu.

O cijeni ne bih jer sto god kazem biti cu prozvan da sam budala i da se moglo preko tete babe i striceva za 50 posto jeftinije i te spike. Nadam se da me razumijes.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Znači neće radit na deklariranom taktu, ovo je slično kao gtx970 sa "4gb".Prodaju pod jedno dobiješ drugo, isproban recept koji prolazi. 

Prouci deklarirani takt prije nego krenes u trolanje.

bljuv

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Boosta i preko 2Ghz i nema nikakvog rusenja.

I na 4K je i ovaj Ryzen dovoljan.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pingvin1717 kaže...
Sto nije da na zivotni vijek CPUa ili GPUa najvecu ulogu igraju napon i temperatura tj. njihova kombinacija. Ako je moguce na istom naponu i na istoj temperaturi imati veci clock to ne bi trebalo utjecati na lifespan tog proizvoda. Naravno sa vecim clockom dobivamo i visu temperaturu na istom naponu (temperatura raste linearno sa porastom radnog takta a kvadratno sa porastom napona, ako me pamcenje dobro sluzi) inace hvala na savijetu.

O cijeni ne bih jer sto god kazem biti cu prozvan da sam budala i da se moglo preko tete babe i striceva za 50 posto jeftinije i te spike. Nadam se da me razumijes.

Meni iskustvo govori da zagrijavanje i hlađenje veću ulogu igraju za važnost životnog vijeka. Znao sam neke ABIT-ove ploče (matične) savijem sve radi dok držim tako savijeno, pustim BSoD na ekranu. A pogotovo te grafulje još iz vremena GeForce GTX 295 i nešto, uvijek su trošile struje kao lude i na istom principu rade. Obično im odu prvo kondezatori.
Dakle računar koji radi non-stop u većini slučajeva zakazat će tek kada zakaže ventilator, dok sa druge strane računar koji se svaki dan pali i gasi obično ode jedna od komponenti.

Što se tiče cijene tvoj ćef tvoja stvar, da se lako zaključiti da si gamer (što i jeste svrha ovog dijela foruma) i da imaš novaca čim imaš za 3090. Ono što mene više brine jeste ta 4 dana na forumu. Eto samo zbog toga.

I meni su govorili da sam budala što sam kupvoao BMW-a 320D jer po svemu (dakle potrošnja, veći prtljažnjik, bolji konfor za putnike) Passat je bolja opcija.. ali moje auto moja stvar.

6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
Pingvin1717 kaže...
Sto nije da na zivotni vijek CPUa ili GPUa najvecu ulogu igraju napon i temperatura tj. njihova kombinacija. Ako je moguce na istom naponu i na istoj temperaturi imati veci clock to ne bi trebalo utjecati na lifespan tog proizvoda. Naravno sa vecim clockom dobivamo i visu temperaturu na istom naponu (temperatura raste linearno sa porastom radnog takta a kvadratno sa porastom napona, ako me pamcenje dobro sluzi) inace hvala na savijetu.

O cijeni ne bih jer sto god kazem biti cu prozvan da sam budala i da se moglo preko tete babe i striceva za 50 posto jeftinije i te spike. Nadam se da me razumijes.

Meni iskustvo govori da zagrijavanje i hlađenje veću ulogu igraju za važnost životnog vijeka. Znao sam neke ABIT-ove ploče (matične) savijem sve radi dok držim tako savijeno, pustim BSoD na ekranu. A pogotovo te grafulje još iz vremena GeForce GTX 295 i nešto, uvijek su trošile struje kao lude i na istom principu rade. Obično im odu prvo kondezatori.
Dakle računar koji radi non-stop u većini slučajeva zakazat će tek kada zakaže ventilator, dok sa druge strane računar koji se svaki dan pali i gasi obično ode jedna od komponenti.

Što se tiče cijene tvoj ćef tvoja stvar, da se lako zaključiti da si gamer (što i jeste svrha ovog dijela foruma) i da imaš novaca čim imaš za 3090. Ono što mene više brine jeste ta 4 dana na forumu. Eto samo zbog toga.

I meni su govorili da sam budala što sam kupvoao BMW-a 320D jer po svemu (dakle potrošnja, veći prtljažnjik, bolji konfor za putnike) Passat je bolja opcija.. ali moje auto moja stvar.

 ovdje je dečko lijepo objasnio šta se događa

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice