NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.032
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...
X-Wind kaže...

Ampere će imati malo bolje RT performanse i taj DLSS koji tu neki forumaši toliko hajpaju makar je i dalje dostupno u par igri u križ, a čak i da nije što ti znači ako ne možeš kupiti Ampere trenutno ni da hočeš. Uz to bude i AMD imao svoju upsampling tehnologiju ovaj put, navodno da će biti manje kvalitete nego DLSS, ali i da će biti brža tj. zahtjevati će manje GPU resursa. Tako da doslovno nema nikakvog razloga zašto bi ih dali puno jeftinije,

Mislim da ce AMD imati poprilicno lošije RT performanse jer po onom sto trenutno znamo nece podržavati hardware level rt, a necemo se lagat buducnost je. Meni ne znaci toliko, ali sve više igara su najavili RT, cak i Witcher 3 ce dobiti upgrade sa boljom grafikom i ray tracingom. Vjerojatno ce se i DLSS proširit.

6900XT treba kostat oko 4000 ne više i onda ce radeon napokon vidit veliki jump u prodaji.

 Od kud ti to da RDNA2 neće podržavati hardware level RT?

 

Obje konzole koje su bazirane na RDNA2 imaju HW RT support i apsolutno sve što dosad znamo o RDNA2 kaže da ima HW RT support. Sam AMD je službeno objavio u ožujku da RDNA2 ima HW RT support.

 

Dosad se uvijek govorilo da će RT performanse biti bolje od Turinga (ima već sada benchmarka vani koji pokazuju 2080Ti RT level performansi), a Ampere i nije baš daleko otišao po tom pitanju tako da...

 

6900XT 4000kn? Ma najbolje da ti ju daju besplatno... Pa taj SKU će se worst case tuči sa 3080 čiji je MSRP 700 USD i koju ne možeš kupiti ni da hoćeš, a ono malo ljudi koji uspiju dobiti to daju po 1000 eura za to. Pa 3070 koju će i 6800XT razvaljivat će se prodavati po 5000kn+. Zašto bi prodavali nešto po 4000 kn "da dobiju jump u prodaji" kada će prodati apsolutno sve što uspiju proizvesti i po 700 USD+?

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 16:09 (X-Wind).
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

da, cijene ce biti sulude, posebno ako se nvidia ne sabere i pocne izbacivati 30 seriju kako treba. ima na redditu vijest da se u iraku (!!!) 3070 vec prodaje. po 700$ doduse.

 

ako 3080 ide za 1000 ne vidim kako bi 6800 bio ispod 900 bez obzira na to kakav ce oni msrp okacit. mogu stavit i 100 eura, to ce sve ici 20%-30% preko msrp.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ok zivi bili pa vidjeli, samo ne znam jesi bio tu nekoliko godina dok se o Vegi pricalo. Mislilo se da ce odrat Nvidiju toliko jako da ce bit revolucija, na kraju dobili mlaku i pre skupu karticu.

Skeptican sam jako oko njihovog hw level raytracinga iskreno. Pogotovo kad za prikaz kartice stave non rt igre aka best case scenario.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Ok zivi bili pa vidjeli, samo ne znam jesi bio tu nekoliko godina dok se o Vegi pricalo. Mislilo se da ce odrat Nvidiju toliko jako da ce bit revolucija, na kraju dobili mlaku i pre skupu karticu.

Skeptican sam jako oko njihovog hw level raytracinga iskreno. Pogotovo kad za prikaz kartice stave non rt igre aka best case scenario.

 sve govori da ce navi u RT biti generaciju iza Ampera, ali i da ce na 4k biti u egalu, a u nizim rezolucijama bolji. imas pravo biti skeptican, tu se apsolutno slazem i dok ne vidim 3rd party review sve je to jos samo marketinski rat. 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...
D3lBoy kaže...
X-Wind kaže...

Ampere će imati malo bolje RT performanse i taj DLSS koji tu neki forumaši toliko hajpaju makar je i dalje dostupno u par igri u križ, a čak i da nije što ti znači ako ne možeš kupiti Ampere trenutno ni da hočeš. Uz to bude i AMD imao svoju upsampling tehnologiju ovaj put, navodno da će biti manje kvalitete nego DLSS, ali i da će biti brža tj. zahtjevati će manje GPU resursa. Tako da doslovno nema nikakvog razloga zašto bi ih dali puno jeftinije,

Mislim da ce AMD imati poprilicno lošije RT performanse jer po onom sto trenutno znamo nece podržavati hardware level rt, a necemo se lagat buducnost je. Meni ne znaci toliko, ali sve više igara su najavili RT, cak i Witcher 3 ce dobiti upgrade sa boljom grafikom i ray tracingom. Vjerojatno ce se i DLSS proširit.

6900XT treba kostat oko 4000 ne više i onda ce radeon napokon vidit veliki jump u prodaji.

 Od kud ti to da RDNA2 neće podržavati hardware level RT?

 

Obje konzole koje su bazirane na RDNA2 imaju HW RT support i apsolutno sve što dosad znamo o RDNA2 kaže da ima HW RT support. Sam AMD je službeno objavio u ožujku da RDNA2 ima HW RT support.

 

Dosad se uvijek govorilo da će RT performanse biti bolje od Turinga (ima već sada benchmarka vani koji pokazuju 2080Ti RT level performansi), a Ampere i nije baš daleko otišao po tom pitanju tako da...

 

6900XT 4000kn? Ma najbolje da ti ju daju besplatno... Pa taj SKU će se worst case tuči sa 3080 čiji je MSRP 700 USD i koju ne možeš kupiti ni da hoćeš, a ono malo ljudi koji uspiju dobiti to daju po 1000 eura za to. Pa 3070 koju će i 6800XT razvaljivat će se prodavati po 5000kn+. Zašto bi prodavali nešto po 4000 kn "da dobiju jump u prodaji" kada će prodati apsolutno sve što uspiju proizvesti i po 700 USD+?

 

Ljudi jos uvijek gledaju na AMD kao poor mans Intel/Nvidia, jebeni idioti kupuju 30xx seriju po 2-3 puta vecoj cjeni od MSRP-a i onda ocekuju da kartica slicnih performansi od AMD-a kosta kikiriki.

 

Pa jebem ti logiku.

twice the pride double the fall
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dad0r kaže...
X-Wind kaže...
D3lBoy kaže...
X-Wind kaže...

Ampere će imati malo bolje RT performanse i taj DLSS koji tu neki forumaši toliko hajpaju makar je i dalje dostupno u par igri u križ, a čak i da nije što ti znači ako ne možeš kupiti Ampere trenutno ni da hočeš. Uz to bude i AMD imao svoju upsampling tehnologiju ovaj put, navodno da će biti manje kvalitete nego DLSS, ali i da će biti brža tj. zahtjevati će manje GPU resursa. Tako da doslovno nema nikakvog razloga zašto bi ih dali puno jeftinije,

Mislim da ce AMD imati poprilicno lošije RT performanse jer po onom sto trenutno znamo nece podržavati hardware level rt, a necemo se lagat buducnost je. Meni ne znaci toliko, ali sve više igara su najavili RT, cak i Witcher 3 ce dobiti upgrade sa boljom grafikom i ray tracingom. Vjerojatno ce se i DLSS proširit.

6900XT treba kostat oko 4000 ne više i onda ce radeon napokon vidit veliki jump u prodaji.

 Od kud ti to da RDNA2 neće podržavati hardware level RT?

 

Obje konzole koje su bazirane na RDNA2 imaju HW RT support i apsolutno sve što dosad znamo o RDNA2 kaže da ima HW RT support. Sam AMD je službeno objavio u ožujku da RDNA2 ima HW RT support.

 

Dosad se uvijek govorilo da će RT performanse biti bolje od Turinga (ima već sada benchmarka vani koji pokazuju 2080Ti RT level performansi), a Ampere i nije baš daleko otišao po tom pitanju tako da...

 

6900XT 4000kn? Ma najbolje da ti ju daju besplatno... Pa taj SKU će se worst case tuči sa 3080 čiji je MSRP 700 USD i koju ne možeš kupiti ni da hoćeš, a ono malo ljudi koji uspiju dobiti to daju po 1000 eura za to. Pa 3070 koju će i 6800XT razvaljivat će se prodavati po 5000kn+. Zašto bi prodavali nešto po 4000 kn "da dobiju jump u prodaji" kada će prodati apsolutno sve što uspiju proizvesti i po 700 USD+?

 

Ljudi jos uvijek gledaju na AMD kao poor mans Intel/Nvidia, jebeni idioti kupuju 30xx seriju po 2-3 puta vecoj cjeni od MSRP-a i onda ocekuju da kartica slicnih performansi od AMD-a kosta kikiriki.

 

Pa jebem ti logiku.

 U gpu segmentu je tako. Sjebani driveri i općenito nisu konkurentni u high endu. Jedna 1080ti iz 2016./17. je pojam za sve što je do sada AMD izbacio. Činjenica.

 

Ako Navi i bude u rangu 3080, ne mogu tražit istu cijenu budući da Nvidia nudi DLSS i RT.

 

Ja sam itekako voljan platiti 600-700 eura za Navi (ako bude u rangu 3080), međutim 800-900 nikako.

 

Ukratko nema lošeg proizvoda - samo loša cijena.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 U gpu segmentu je tako. Sjebani driveri i općenito nisu konkurentni u high endu. Jedna 1080ti iz 2016./17. je pojam za sve što je do sada AMD izbacio. Činjenica.

 

Ako Navi i bude u rangu 3080, ne mogu tražit istu cijenu budući da Nvidia nudi DLSS i RT.

 

Ja sam itekako voljan platiti 600-700 eura za Navi (ako bude u rangu 3080), međutim 800-900 nikako.

 

Ukratko nema lošeg proizvoda - samo loša cijena.

 

Sve to stoji ja sam s AMD-a presel na Nvidiu upravo zato  jer su mi driver krv popili na tri razlicite grafe isti problemi.

 

Zato se nadam da budu imali ovaj put konkurentni GPU i prije svega drivere koji rade kako spada, a cijenu budemo vidli ali sve to pada u vodu kad su ljudi sprmeni platiti kolko god treba da imaju cim prije komad hardwarea da stave sliku na reddit.

 

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 17:38 (dad0r).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Napokon.

Moj PC  
32 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Napokon.

 Svaka cast :D Izbaci i ti neki poor man's benchmark video da vidimo :D

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

ne priznamo dok ne vidimo GPU uguran u case pa makar macolom

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 U gpu segmentu je tako. Sjebani driveri i općenito nisu konkurentni u high endu. Jedna 1080ti iz 2016./17. je pojam za sve što je do sada AMD izbacio. Činjenica.

 

Ako Navi i bude u rangu 3080, ne mogu tražit istu cijenu budući da Nvidia nudi DLSS i RT.

 

Ja sam itekako voljan platiti 600-700 eura za Navi (ako bude u rangu 3080), međutim 800-900 nikako.

 

Ukratko nema lošeg proizvoda - samo loša cijena.

Ma taman da su isti u frame, i da nude isti RT i DLSS, nije im pametno tražiti istu cijenu. Ljudi jednostavno imaju puno bolja i bezbrižnija iskustva s Nvidiom, jednostavno postoji ta stigma koja je u neugodno velikom broju slučajeva opravdana. Mislim da jednakom cijenom neće dobiti ništa, tj. neće uzeti značajan udio na tržištu. Povjerenje se gradi s vremenom, neće ljudi preći na AMD grafe bezveze, ako ne ponude nešto kaj zeleni ne nude (bolju cijenu). I ako opravdaš tu (jeftiniju) kupnju, i izgradiš povjerenje, tad možeš polako dizati cijene i polako postajati đubre. S Ryzenom su točno tako postupali, i gledajte sad stanje tamo...Doduše Intel si puca u nogu gdje stigne, što Nvidia ne radi.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
blackdevil kaže...

ne priznamo dok ne vidimo GPU uguran u case pa makar macolom

 😁😁😁😁😁

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Napokon.

Ti se bas uvali dva dana 1k€  prije nego će amd izbaciti big navi, pa kad si toliko čekao mogao si ova dva dana da znas na čemu si.E jedino ako ti nije bitno sto si nesto preplatio onda sto drugo reci neka ti je sretno.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pokrenuo AC Odyssey 4k skoro sve max,grafa najnize 1980mhz a prosjecno 1995mhz i radi ispod 60c 😂😂😂😂

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
I to TUF MEGATAMA čestitam!
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
MEGATAMA kaže...

Napokon.

Ti se bas uvali dva dana 1k€  prije nego će amd izbaciti big navi, pa kad si toliko čekao mogao si ova dva dana da znas na čemu si.E jedino ako ti nije bitno sto si nesto preplatio onda sto drugo reci neka ti je sretno.

Ma ovo je ono sto sam htio,valid 4k gaming,hladna i necujna.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jebeš mi sve, svi smo sretni zbog Megatame. Sad bi preporuka bila da dva mjeseca ne zalaziš ovdje i ne čitaš ljubomorne postove. Ja tako uvijek napravim kad kupim nešto novog hwa. Ono, uživaš...jer naći će se neki moralist da ti se posere po kupnji.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
5 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Pokrenuo AC Odyssey 4k skoro sve max,grafa najnize 1980mhz a prosjecno 1995mhz i radi ispod 60c 😂😂😂😂

 U jebote onda je fakat hladnija od FTW3 Ultra. Koliko vuće iz struje?

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ali trebao si pričekat 3060ti :)
To ti s dlss-om dođe na isto ako ne upališ na 3080 :) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 20:47 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Lik radi u Njemačkoj boli njega kita jel grafa 1000 eura ili 700 eura... 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
MEGATAMA kaže...

Pokrenuo AC Odyssey 4k skoro sve max,grafa najnize 1980mhz a prosjecno 1995mhz i radi ispod 60c 😂😂😂😂

 U jebote onda je fakat hladnija od FTW3 Ultra. Koliko vuće iz struje?

 Ne znam koliko vuce 😁

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Probavam sve zivo,ovo je takav skok naspram rtx2080 da nemam rijeci.

Kupio sam hdmi kabal od 48gbps i sad sa ampere mogu vrtit 4k/120hz uz 10bit,odusevljen sam.

Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Daj si vrijeme pomakni unazad jedan sat.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

danas mi žena bacila TV u kuhinju dok se ne okreći dnevna. I sad si kontam da ga dovučem do sobe i spojim na komp i pokrenem Crysis Remastered . Živo me zanima kako bi to izgledalo na 65" OLEDu

be Cool
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zaboli me glava od nvidije... mislin da cu nakraju od svega 6800 uzet, ionako imam ovaj novi freesync monitor.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Zaboli me glava od nvidije... mislin da cu nakraju od svega 6800 uzet, ionako imam ovaj novi freesync monitor.

 freesync radi isto sa nvidia ili amd grafuljama...

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Zaboli me glava od nvidije... mislin da cu nakraju od svega 6800 uzet, ionako imam ovaj novi freesync monitor.

 najbolje ti je da nist ne mislis sada nego jednostavno cekas i kasnije uzmes ono sto bude najbolje ili ono sto bude dostupno ^^

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Lik od kojega sam kupio je uzeo 3 komada sa Cyberporta,meni je prodao za 1000 trazio je u oglasu 1100,jove dvije ostale je prodao po 1100eu.

Sve tri TUF.

 

Otkazao sam danas onu na Computeruniverse.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne znam zasto je ovako ogromna razlika u Port Royale benchu....

 

EDIT:

Ahh nije isti dlss sad skuzio.

Dodao i quality run

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 23:20 (MEGATAMA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
* * *

Ma ovo je zafrkancija na temu toga sto sam morao birat po gabaritima kucista,zato sam uzeo TUF jer je mjerama kao moja bivsa Strix 2080.

Kućište ti je najmanji problem. Doslovce ga možeš od drveta napraviti ali bitno ti je samo da GRND žicom, žutozelena da se razumijemo, povežeš napajanje sa pločom.

U stvari, možeš, kad bolje razmislim, običnom žicom na matelani dio kućišta od napajanja spojiti sa nekim metalnim dijelom matične ploče i to obično na vijak koji se matična ploča zašarafi za kućište. Tako je stvar funkcionalna (čitaj: nemaš statičkog elektriciteta) a o izgledu ne bih da komentarišem.

Evo par primjera nakon nekoliko sekundi googlanja:

 
 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice