NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.790.921
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Jebe mi se i za raytrace i za dlss. Zanima me kao i uvijek sirova snaga grafickih kartica. Osoba sam koja prvo uziva u gameplayu i prici pa tek onda u grafici i nebi nikad zrtvovao 50% preformansi za raytrace. Dlss ili ti ga direct learning super sampling je obicno upscalnje rezolucije ili ti ga gubis nativnu rezoluciju kako bi dobio veci fps. Sry za mene je native resolution Bog i batina. A za fejk upscaleanja me zaboli tuki.

Vec si napisao ovakav post prije....valjda kuzis da Nvidia nije maknula RT i DLSS od tvog prethodnog posta do ovoga?

Zasto si uopce u temi grafe kojoj je primarna snaga upravo DLSS i RT ako tebi to ne treba?

Razumio bih jedan post gdje iznosis svoje nezadovoljstvo ali ovo je tvoj nekakav osobni rat posto se ponavljas.

Mozes napisat jos 10 tisuca identicnih postova i neces postic promjenu koju prizeljkujes od strane Nvidie,postici ces samo da budes oznacen kao trol.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
dax-lax kaže...

Nisam NV fan, ali dlss ipak nije samo upscale, odnosno je, ali mnogo bolje izgleda. Očekujem od amd-a da će uz promjenu paradigme izvući sličnu tehnikaliju, ali ne vjerujem da će to biti ove godine.

 Jel nemaju oni neki polu ekvivalent tome nesto Fidelity? Ili je to nes skroz drugo?

 Nemaju,imaju klasicni upscale uz sharpening.

Ako to primjenis na 720p izvor sigurno se neces zabunit da je to nativnih 1440p ili vise.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nisam ni rekao da je gubitak od 50% u detaljima nego sam tih 50% spominjao kod gubitka fpsa kad se upali raytrace. Ja vjerujem da nema tu vizualne razlike i da je to sve super. Ali ponavljam za mene je native rezolucija jedino ono pravo. 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
dax-lax kaže...

Nisam NV fan, ali dlss ipak nije samo upscale, odnosno je, ali mnogo bolje izgleda. Očekujem od amd-a da će uz promjenu paradigme izvući sličnu tehnikaliju, ali ne vjerujem da će to biti ove godine.

 Jel nemaju oni neki polu ekvivalent tome nesto Fidelity? Ili je to nes skroz drugo?

 Imaju, fidelityFx, ali nije to to. Dobitak performasi je dosta manji jer se koriste klasičnim jezgrama. tensor flow ipak bolje radi na hw-u namjenjenom isključivo za to.

 

Da imam para za hitit nepotrebno, opet bi uzeo rx umjesto rtx jer mi u vr, što najviše i igram, koristi samo sirova snaga, a tu će moguće rx biti nešto jači

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Nisam ni rekao da je gubitak od 50% u detaljima nego sam tih 50% spominjao kod gubitka fpsa kad se upali raytrace. Ja vjerujem da nema tu vizualne razlike i da je to sve super. Ali ponavljam za mene je native rezolucija jedino ono pravo. 

Samo što ti tih 50% DLSS vrati uz minimal loss u kvaliteti prikaza (teško se primjeti da nije native rezolucija)... osim toga, kad budeš igrao kakav AAA naslov u tih 1440p na 155Hz monitoru i imao 70-80 fps sa novom Radeonkom... kod nVidia bi lagano uključio DLSS i imao 155 lock - bez značajnog gubitka kvalitete prikaza.

It is always darkest just before the dawn.
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kao prvo nigdje to nisam napisao do sada. Kao drugo u temi sam jer me zanima 3080 kartica koja je prije svega jaka i dobra u sirovim preformansama. Raytrace primarna snaga? Ajde dobro. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Rhodin kaže...

mrsmith pa gle... prodali su ti jednu mimo webshopa na direktnu komunikaciju.

 

Ovdje se znalo da će kartica u startu falit. Puno sam slušao o tome kako je bio limit na jednu po kućanstvu, čak ne po osobi, već kućanstvu! Ne znam je li to preporuka, obaveza, kako, ali sumnjam da je links samo tako prodavao 5 , a da nije znao netko tamo kome to ide i zašto. nVidia je navodno uložila napor da ne ide minerima i prekopcima, po cijelom svijetu... kakve veze to ima sa nama i Linksom, vjerojatno nikakve.

Indikativno je isto da je čovjek bio zaposlenik Linksa barem nekad u karijeri, te sam siguran da ga nisu u skladištu i trgovini u potpunosti zaboravili kad da nije nikada postavio i da se neka ekstrapolacija napravit i doć do zaključka da je vjv mimo reda, bez neke posebne rezervacije, došao do kompletne ponude kartica koje bi ionako planule prije nego su uopće kupcima van te priče, bile dostupne, a sa ciljem da ih on odmah preproda dalje uz vlastitu zaradu, a vjv i sa barem simboličnom nagradom onome ko je tu prodaju izvršio.

 

E, sad... jel se to desilo tako ? Vjerujem da ima dovoljno indicija da se takav zaključak opravdano može donijet, ali, mislim... ko to može dokazati?

Ma, meni je to sve čudno svejedno. On piše sve i svašta a pitanje je što ima uopće. Možda ima jednu karticu koju pokušava prodati u bilo kojoj varijanti konfiguracije.

 

Kažem ti, lik ima facebook trgovinu.. nema imena ni prezimena, vlasnika, oiba, samo adresa i nadimak tzv. firme. To treba sve s dozom rezerve uzimati.

Ima i ime i prezime ako nisi vidio oglas... znači sa privatnog računa je objavio oglas!

Također webstranicu i adresu, na kojoj je on vlasnik.

Ivan Bajtal

Adresa

Krste Odaka 6C, Zadar

informacije su ti doslovno dostupne na webshop-u: ibyte hr

Tako da nemoj govoriti da ima "facebook trgovinu".... i na njuškalo stavlja isto. Očito ti neki frend ili nešto.
Sljedeći put odi par stranica prije, pogledaj moje postov-e,
te pogledaj malo facebook profil koji mu je public iz nekog razloga, i vidjet ćeš kako lijepo se druži na slikama s ekipom iz linksa.

Očito je da je imao informacije i pokupovao kartice "preko reda", jer nemože tek tako nestati neznam koliko komada u par minuta.

I sad ih faca prodaje po 8K i da ima već prodanih tko zna koliko, i jedan je od forumaša kupio od njega već karticu, tako da ih ima sigurno.

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Ima i ime i prezime ako nisi vidio oglas... znači sa privatnog računa je objavio oglas!

Također webstranicu i adresu, na kojoj je on vlasnik.

Ivan Bajtal

Adresa

Krste Odaka 6C, Zadar

informacije su ti doslovno dostupne na webshop-u: ibyte hr

Tako da nemoj govoriti da ima "facebook trgovinu".... i na njuškalo stavlja isto. Očito ti neki frend ili nešto.
Sljedeći put odi par stranica prije, pogledaj moje postov-e,
te pogledaj malo facebook profil koji mu je public iz nekog razloga, i vidjet ćeš kako lijepo se druži na slikama s ekipom iz linksa.

Očito je da je imao informacije i pokupovao kartice "preko reda", jer nemože tek tako nestati neznam koliko komada u par minuta.

I sad ih faca prodaje po 8K i da ima već prodanih tko zna koliko, i jedan je od forumaša kupio od njega već karticu, tako da ih ima sigurno.

Gledao sam mu web, nisam vidio info nigdje... doduše nisam se ni previše trudio. A na njusci sam vidio oglas na ibyte samo, sorry..

 

Ne zanima me toliko da bi proučavao detaljno, ali vidim da ta firma ne postoji kao registrirana.. meni ni iz džepa ni u džep, samo sam rekao da nebi od takvog ništa kupovao i da je pitanje koliko ih ima i što ima.

 

EDIT: WTF ček pa to je Croteam developer? Ili je samo slučajnost? Ma ne, no way... mora biti samo slučajnost

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 14:57 (mrsmith).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Luka123 kaže...

Ima i ime i prezime ako nisi vidio oglas... znači sa privatnog računa je objavio oglas!

Također webstranicu i adresu, na kojoj je on vlasnik.

Ivan Bajtal

Adresa

Krste Odaka 6C, Zadar

informacije su ti doslovno dostupne na webshop-u: ibyte hr

Tako da nemoj govoriti da ima "facebook trgovinu".... i na njuškalo stavlja isto. Očito ti neki frend ili nešto.
Sljedeći put odi par stranica prije, pogledaj moje postov-e,
te pogledaj malo facebook profil koji mu je public iz nekog razloga, i vidjet ćeš kako lijepo se druži na slikama s ekipom iz linksa.

Očito je da je imao informacije i pokupovao kartice "preko reda", jer nemože tek tako nestati neznam koliko komada u par minuta.

I sad ih faca prodaje po 8K i da ima već prodanih tko zna koliko, i jedan je od forumaša kupio od njega već karticu, tako da ih ima sigurno.

Gledao sam mu web, nisam vidio info nigdje... doduše nisam se ni previše trudio. A na njusci sam vidio oglas na ibyte samo, sorry..

 

Ne zanima me toliko da bi proučavao detaljno, ali vidim da ta firma ne postoji kao registrirana.. meni ni iz džepa ni u džep, samo sam rekao da nebi od takvog ništa kupovao i da je pitanje koliko ih ima i što ima.

 
Onda nemoj braniti stoku... vidiš da ih je uzeo po bagateli i sad preprodaje, a i točno to upitno je koliko i što ih ima. Kako znam?

Jer reklamira i prodaje TUF i PALIT, znači dvije kartice koje su bile točno u LINKS-a na webshopu?? slučajnost?

A već sam ti i rekao da jedan od forumaša je uzeo palitovu, a ostale kartice te PC-ovi koje prodaje mu stoje "na zalihi".

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Onda nemoj braniti stoku... vidiš da ih je uzeo po bagateli i sad preprodaje, a i točno to upitno je koliko i što ih ima. Kako znam?

Jer reklamira i prodaje TUF i PALIT, znači dvije kartice koje su bile točno u LINKS-a na webshopu?? slučajnost?

A već sam ti i rekao da jedan od forumaša je uzeo palitovu, a ostale kartice te PC-ovi koje prodaje mu stoje "na zalihi".

Ako ih prodaje po 8000-8500kn otići će odmah... mene je troje ljudi zvalo (Osijek, Zg i Pula) da bi došli osobno po karticu za 8-8.5k ako ću spustiti cijenu kad sam iz zajebancije stavio za 10k na njušku. Tako da sam deaktivirao oglas jer ne planiram prodavati, niti da zajebavam ljude bezveze.

 

Ovo je dosta zanimljiva situacija.. prilično bezveze, ali eto - tako je kako je. Kažem opet, meni ni iz džepa ni u džep.. ali vjerujem da su ljudi ogorčeni.

It is always darkest just before the dawn.
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://videocardz.com/newz/danish-retailer-received-86-geforce-rtx-3070-graphics-cards-in-12-days

 

Ne znam je li postavljeno već, ali ako stvarno opet bude ovakvo stanje, izgleda da se mi koji želimo 3070 nećemo veseliti.

 

Iskreno se nadam da je Big Navi spreman na launch i da će ovo znati iskoristiti jer želim napokon umiroviti svoju 970.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Luka123 kaže...

Ima i ime i prezime ako nisi vidio oglas... znači sa privatnog računa je objavio oglas!

Također webstranicu i adresu, na kojoj je on vlasnik.

Ivan Bajtal

Adresa

Krste Odaka 6C, Zadar

informacije su ti doslovno dostupne na webshop-u: ibyte hr

Tako da nemoj govoriti da ima "facebook trgovinu".... i na njuškalo stavlja isto. Očito ti neki frend ili nešto.
Sljedeći put odi par stranica prije, pogledaj moje postov-e,
te pogledaj malo facebook profil koji mu je public iz nekog razloga, i vidjet ćeš kako lijepo se druži na slikama s ekipom iz linksa.

Očito je da je imao informacije i pokupovao kartice "preko reda", jer nemože tek tako nestati neznam koliko komada u par minuta.

I sad ih faca prodaje po 8K i da ima već prodanih tko zna koliko, i jedan je od forumaša kupio od njega već karticu, tako da ih ima sigurno.

Gledao sam mu web, nisam vidio info nigdje... doduše nisam se ni previše trudio. A na njusci sam vidio oglas na ibyte samo, sorry..

 

Ne zanima me toliko da bi proučavao detaljno, ali vidim da ta firma ne postoji kao registrirana.. meni ni iz džepa ni u džep, samo sam rekao da nebi od takvog ništa kupovao i da je pitanje koliko ih ima i što ima.

 

EDIT: WTF ček pa to je Croteam developer? Ili je samo slučajnost? Ma ne, no way... mora biti samo slučajnost

 Taj lik je radia u Splitu u Linksa prije par godina.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
LogicusMPS kaže...

Taj lik je radia u Splitu u Linksa prije par godina.

Onda je vjerojatno dobio preko veze, tj. sigurno. Možda da im se pošalje mail direktoru :D da vide jel' diša dao preko veze ili je neki od zaposlenika umočio malo.

It is always darkest just before the dawn.
9 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...

https://videocardz.com/newz/danish-retailer-received-86-geforce-rtx-3070-graphics-cards-in-12-days

 

Ne znam je li postavljeno već, ali ako stvarno opet bude ovakvo stanje, izgleda da se mi koji želimo 3070 nećemo veseliti.

 

Iskreno se nadam da je Big Navi spreman na launch i da će ovo znati iskoristiti jer želim napokon umiroviti svoju 970.

 Valjda kužiš da će za tjedan dana biti samo prezentacija, prodaja navija kreće valjda tek za mjesec a do tada će i nvidija srediti opskrbu. Valjda neće picajzla opet o paper launchu 28.

 

Nvidija je samo izgubila startnu prednost a laganjem i dio tržišta (ali neznatno jer rulja nikad nema kičmu)

 

A što se preprodavača tiče, ne znam zašto netko od ekipe koja njime razbija glavu jednostavno nije nazvao lika i muljao da želi uzeti sve kartice, čisto da sazna koliko ih ima? Sve bi bilo puno jasnije

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
LogicusMPS kaže...

Taj lik je radia u Splitu u Linksa prije par godina.

Onda je vjerojatno dobio preko veze, tj. sigurno. Možda da im se pošalje mail direktoru :D da vide jel' diša dao preko veze ili je neki od zaposlenika umočio malo.

 A to nemam pojma, al znan da san ga vidia više puta dok je još Links bia u zgradi 'Kineski zid' kad bi isa doli. I po izgledu i po imenu.

7 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
tomglo kaže...
MEGATAMA kaže...
psihoroba kaže...
Voleo bih da ih nova radenka šašije čisto u inat zelenim govnarima....

I to ne znaci apsolutno nista,AMDu ide sa procesorima i vidimo posljedicu....sve su skuplji.

Zamjenili bi jednu Nvidiju sa drugom Nvidijom i losijim driverima.

Ryzen 7 1800X  $499

Ryzen 7 5800X: $449

 

Meni ovo ne izgleda kao neko poskupljenje kroz godine rasta na tron.

Na kraju krajeva, normalno mi je da kompanija naplati to što je na vrhu.

 

Svaki normalni potencijalni kupac želi da AMD sašije nvidiu ili bar postane konkurentan jer je za nas svakako najbolje da imamo konkurenciju. Čak je i za nvidia fanboya bolje da ima konkurenciju.

Želiš reći da je bolje da nvidia bude to što je sad jer bi u protivnom imali samo drugu nvidiu?

Citaj sa razumjevanjem onoga sto citas ako mozes,rekao sam da nema nikakve razlike i da ce AMD ako.dodje na vrh imat jednako skupe proizvode ali sa klasicno losijim driverima od nvidie.

Dali si sad shvatio?

 U tom slučaju mislim da ti komentar nema smisla. Radi se samo o tome da je konkurencija bitna. Svejedno je tko na vrhu u danom trenutku. Bitno je da obje kompanije imaju proizvode koji se mogu međusobno natjecati. Kako ti znaš kakve će drivere AMD imati sutra i prekosutra?

Očito je da se moraju i tu srediti ako žele biti na vrhu.

Po primjeru politike, poteza i napretku Ryzena, logično je priželjkivati i nadati se da će tako biti i Radeon odjelom.

Sudeći po leakovima i informacijama koje su curile iz industrije što namjerno, što slučajno, AMD bi svakako trebao imati karticu koja će biti konkuretna 3080 trošeći puno manje energije. To je već konkretan pomak u odnosu na zadnjih 10 godina. Konačno i blago svima nama. I jedan od razloga zašto je pala odluka i kod mene da preskačem i Ampere je ta. Konkurencija - konkretniji međugeneracijski pomaci.

Da nisam uložio novac u gsync, vjerojatno bih uzimao Radeonku kad bi bila konkuretna. Ovako sam, bar trenutno, zaključan na nvidii (čije inače kartice imam još od gtx 480, ali mi je jasna politika i način poslovanja koji su sve gori--uključujući i Ampere po svim stavkama). 

 

Ja sam samo stekao dojam po tvojim komentarima tu i tamo, u zadnjih 30ak,40ak stranica koliko pratim ovu temu, da bi militatno glasao za nvidiu neovisno o stanju stvari

Zato je moj komentar i bio kakav je bio. Al možda sam u krivu.

 

 

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

zahvaljujem Vam se na javljanju i žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva.
Djelatnici Links d.o.o. nemaju prednost prilikom kupovine te navedeni gospodin Ivan Bajtal nije djelatnik Links d.o.o. duže vrijeme.

Ne možemo znati gdje je gospodin Bajtal kupio artikle koje prodaje, ali svakako ih ne prodaje u bilo kakvom svojstvu i doticaju sa Links d.o.o.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
tomglo kaže...
MEGATAMA kaže...
tomglo kaže...
MEGATAMA kaže...
psihoroba kaže...
Voleo bih da ih nova radenka šašije čisto u inat zelenim govnarima....

I to ne znaci apsolutno nista,AMDu ide sa procesorima i vidimo posljedicu....sve su skuplji.

Zamjenili bi jednu Nvidiju sa drugom Nvidijom i losijim driverima.

Ryzen 7 1800X  $499

Ryzen 7 5800X: $449

 

Meni ovo ne izgleda kao neko poskupljenje kroz godine rasta na tron.

Na kraju krajeva, normalno mi je da kompanija naplati to što je na vrhu.

 

Svaki normalni potencijalni kupac želi da AMD sašije nvidiu ili bar postane konkurentan jer je za nas svakako najbolje da imamo konkurenciju. Čak je i za nvidia fanboya bolje da ima konkurenciju.

Želiš reći da je bolje da nvidia bude to što je sad jer bi u protivnom imali samo drugu nvidiu?

Citaj sa razumjevanjem onoga sto citas ako mozes,rekao sam da nema nikakve razlike i da ce AMD ako.dodje na vrh imat jednako skupe proizvode ali sa klasicno losijim driverima od nvidie.

Dali si sad shvatio?

 U tom slučaju mislim da ti komentar nema smisla. Radi se samo o tome da je konkurencija bitna. Svejedno je tko na vrhu u danom trenutku. Bitno je da obje kompanije imaju proizvode koji se mogu međusobno natjecati. Kako ti znaš kakve će drivere AMD imati sutra i prekosutra?

Očito je da se moraju i tu srediti ako žele biti na vrhu.

Po primjeru politike, poteza i napretku Ryzena, logično je priželjkivati i nadati se da će tako biti i Radeon odjelom.

Sudeći po leakovima i informacijama koje su curile iz industrije što namjerno, što slučajno, AMD bi svakako trebao imati karticu koja će biti konkuretna 3080 trošeći puno manje energije. To je već konkretan pomak u odnosu na zadnjih 10 godina. Konačno i blago svima nama. I jedan od razloga zašto je pala odluka i kod mene da preskačem i Ampere je ta. Konkurencija - konkretniji međugeneracijski pomaci.

Da nisam uložio novac u gsync, vjerojatno bih uzimao Radeonku kad bi bila konkuretna. Ovako sam, bar trenutno, zaključan na nvidii (čije inače kartice imam još od gtx 480, ali mi je jasna politika i način poslovanja koji su sve gori--uključujući i Ampere po svim stavkama). 

 

Ja sam samo stekao dojam po tvojim komentarima tu i tamo, u zadnjih 30ak,40ak stranica koliko pratim ovu temu, da bi militatno glasao za nvidiu neovisno o stanju stvari

Zato je moj komentar i bio kakav je bio. Al možda sam u krivu.

 

 

 Pratis temu i moje postove zadnjih 40 stranica(jos jedan fan) i propustis poantu da je meni bitan raytrace,dlss,da ja igram u 4k ultra gdje god mogu,da me ne brine cjena komponenti dok god nude ono sto zelim.....

 

Zasto ocekujes skockane drivere od AMDa sad?Imas nekakav uzorak na kojemu baziras svoje misljenje jer ja imam uzorak na kojemu baziram svoje misljenje oko amd drivera.

Ako nemas uzorak na osnovu cega onda ocekujes to sto ocekujes?

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

zahvaljujem Vam se na javljanju i žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva.
Djelatnici Links d.o.o. nemaju prednost prilikom kupovine te navedeni gospodin Ivan Bajtal nije djelatnik Links d.o.o. duže vrijeme.

Ne možemo znati gdje je gospodin Bajtal kupio artikle koje prodaje, ali svakako ih ne prodaje u bilo kakvom svojstvu i doticaju sa Links d.o.o.

Znaci nije ih kupio u Linksu?

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
alscaul kaže...

zahvaljujem Vam se na javljanju i žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva.
Djelatnici Links d.o.o. nemaju prednost prilikom kupovine te navedeni gospodin Ivan Bajtal nije djelatnik Links d.o.o. duže vrijeme.

Ne možemo znati gdje je gospodin Bajtal kupio artikle koje prodaje, ali svakako ih ne prodaje u bilo kakvom svojstvu i doticaju sa Links d.o.o.

Znaci nije ih kupio u Linksu?

 Ma dolaze s garancijom u linksu... seru

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
tomglo kaže...

 U tom slučaju mislim da ti komentar nema smisla. Radi se samo o tome da je konkurencija bitna. Svejedno je tko na vrhu u danom trenutku. Bitno je da obje kompanije imaju proizvode koji se mogu međusobno natjecati. Kako ti znaš kakve će drivere AMD imati sutra i prekosutra?

Očito je da se moraju i tu srediti ako žele biti na vrhu.

Po primjeru politike, poteza i napretku Ryzena, logično je priželjkivati i nadati se da će tako biti i Radeon odjelom.

Sudeći po leakovima i informacijama koje su curile iz industrije što namjerno, što slučajno, AMD bi svakako trebao imati karticu koja će biti konkuretna 3080 trošeći puno manje energije. To je već konkretan pomak u odnosu na zadnjih 10 godina. Konačno i blago svima nama. I jedan od razloga zašto je pala odluka i kod mene da preskačem i Ampere je ta. Konkurencija - konkretniji međugeneracijski pomaci.

Da nisam uložio novac u gsync, vjerojatno bih uzimao Radeonku kad bi bila konkuretna. Ovako sam, bar trenutno, zaključan na nvidii (čije inače kartice imam još od gtx 480, ali mi je jasna politika i način poslovanja koji su sve gori--uključujući i Ampere po svim stavkama). 

 

Ja sam samo stekao dojam po tvojim komentarima tu i tamo, u zadnjih 30ak,40ak stranica koliko pratim ovu temu, da bi militatno glasao za nvidiu neovisno o stanju stvari

Zato je moj komentar i bio kakav je bio. Al možda sam u krivu.

 

 

 tocno. samo sto s jedne strane imas uspjeh Ryzena zasnovan na visegodisnjoj stagnaciji razvoja konkurenta, Intela u ovome slucaju, koji se nije pomaknuo od Skylake arhitekture. I tu je trebalo AMD-u 4 godine da ih stigne od kada je Zen nastao.

 

kod grafickih kartica je sasvim druga situaciju, nVIDIA je potpuni i apsolutni lider i na trzistu i u razvoju i u tehnologiji. AMD nema konkuretni proizvod vec godinama, ni blizu nisu nVIDI

 

a nVIDIA s druge strane daje trzistu taman toliko koliko joj treba da ih AMD ne moze ni blizu stici, jer tako maksimiziraju profit, imaju kudikamo jacu i tehnologiju i arhitekture, ali nemaju potrebe to nuditi trzistu jer su godinama ispred AMD-a

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
MEGATAMA kaže...
alscaul kaže...

zahvaljujem Vam se na javljanju i žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva.
Djelatnici Links d.o.o. nemaju prednost prilikom kupovine te navedeni gospodin Ivan Bajtal nije djelatnik Links d.o.o. duže vrijeme.

Ne možemo znati gdje je gospodin Bajtal kupio artikle koje prodaje, ali svakako ih ne prodaje u bilo kakvom svojstvu i doticaju sa Links d.o.o.

Znaci nije ih kupio u Linksu?

 Ma dolaze s garancijom u linksu... seru

Nisam se htio previse uplitat u ovu temu ali i ta trgovina i taj lik su najobicniji oportunisti.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
MEGATAMA kaže...
alscaul kaže...

zahvaljujem Vam se na javljanju i žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva.
Djelatnici Links d.o.o. nemaju prednost prilikom kupovine te navedeni gospodin Ivan Bajtal nije djelatnik Links d.o.o. duže vrijeme.

Ne možemo znati gdje je gospodin Bajtal kupio artikle koje prodaje, ali svakako ih ne prodaje u bilo kakvom svojstvu i doticaju sa Links d.o.o.

Znaci nije ih kupio u Linksu?

 Ma dolaze s garancijom u linksu... seru

 jel tebi jasno da nema nikakav nacim da itko kontrolira djelatnike da prodaju nekome koga znaju u bilo kakvom ducanu?

 

moze ici direktiva da im se kaze da to ne rade, a daj ti reci na koji naci se to moze kontroliratli?

 

dodes fizicki u ducan i kupis, na racunu ne pise ime i prezime tko je kupio. sta bi oni sad trebali ici pregledavati kamere da vide jel netko prodo nekom frendu karticu

 

smijesan si i nadrkan jer nemres doci do sarenog artikla i sad su ti svi zivi krivi

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
alscaul kaže...
MEGATAMA kaže...
alscaul kaže...

zahvaljujem Vam se na javljanju i žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva.
Djelatnici Links d.o.o. nemaju prednost prilikom kupovine te navedeni gospodin Ivan Bajtal nije djelatnik Links d.o.o. duže vrijeme.

Ne možemo znati gdje je gospodin Bajtal kupio artikle koje prodaje, ali svakako ih ne prodaje u bilo kakvom svojstvu i doticaju sa Links d.o.o.

Znaci nije ih kupio u Linksu?

 Ma dolaze s garancijom u linksu... seru

 jel tebi jasno da nema nikakav nacim da itko kontrolira djelatnike da prodaju nekome koga znaju u bilo kakvom ducanu?

 

moze ici direktiva da im se kaze da to ne rade, a daj ti reci na koji naci se to moze kontroliratli?

 

dodes fizicki u ducan i kupis, na racunu ne pise ime i prezime tko je kupio. sta bi oni sad trebali ici pregledavati kamere da vide jel netko prodo nekom frendu karticu

 

smijesan si i nadrkan jer nemres doci do sarenog artikla i sad su ti svi zivi krivi

Znas da postoji mogucnost da je netko prije njega prednarucio i bio prvi na redu ali lik je preko poznanstva/bivsih kolega probio red/listu cekanja i ugrabio sve raspolozivo.

Ne podrzavam rudare pa necu niti ovo.

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

zahvaljujem Vam se na javljanju i žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva.
Djelatnici Links d.o.o. nemaju prednost prilikom kupovine te navedeni gospodin Ivan Bajtal nije djelatnik Links d.o.o. duže vrijeme.

Ne možemo znati gdje je gospodin Bajtal kupio artikle koje prodaje, ali svakako ih ne prodaje u bilo kakvom svojstvu i doticaju sa Links d.o.o.

 Ne kuzim koja je bila poanta tog maila. Zar si ocekivao da ce ti Links reci: "Da, gospodin Bajtal je nabavio kartice jer pije kafu s direktorom svaki dan tako da jebite se vi ostali"? Osim toga, osoba koju ti dobijes preko web upita ili fejsa ili telefonski je najobicniji agent u SZK i niti ima informaciju niti bi ti ju smio reci i da ima, a vjerojatno on sam pojma nema sto se događa niti ga je briga. Drugim rijecima, nema smisla Linksu slati ikakve upite niti zalbe, ljudi koje ti dobijas veze nemaju s cim god da se događa (ako se događa).

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da fanatici ne grizu, nebi oni ništa prodali. Ali kad je malo dijete nestrpljivo neka gule.
A to koliko je netko spreman platit njegova stvar, netko 10k zaradi za 10 dana netko za 2 mjeseca.
Još bi skužio da je graba za kartice od 2k kuna, ali jbt ove su po 8k.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 16:25 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
3dfx kaže...
alscaul kaže...
MEGATAMA kaže...
alscaul kaže...

zahvaljujem Vam se na javljanju i žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva.
Djelatnici Links d.o.o. nemaju prednost prilikom kupovine te navedeni gospodin Ivan Bajtal nije djelatnik Links d.o.o. duže vrijeme.

Ne možemo znati gdje je gospodin Bajtal kupio artikle koje prodaje, ali svakako ih ne prodaje u bilo kakvom svojstvu i doticaju sa Links d.o.o.

Znaci nije ih kupio u Linksu?

 Ma dolaze s garancijom u linksu... seru

 jel tebi jasno da nema nikakav nacim da itko kontrolira djelatnike da prodaju nekome koga znaju u bilo kakvom ducanu?

 

moze ici direktiva da im se kaze da to ne rade, a daj ti reci na koji naci se to moze kontroliratli?

 

dodes fizicki u ducan i kupis, na racunu ne pise ime i prezime tko je kupio. sta bi oni sad trebali ici pregledavati kamere da vide jel netko prodo nekom frendu karticu

 

smijesan si i nadrkan jer nemres doci do sarenog artikla i sad su ti svi zivi krivi

Znas da postoji mogucnost da je netko prije njega prednarucio i bio prvi na redu ali lik je preko poznanstva/bivsih kolega probio red/listu cekanja i ugrabio sve raspolozivo.

Ne podrzavam rudare pa necu niti ovo.

vrlo jednostavno, dokazi tvrdnju. 

 

meni se nista od toga svega ne mora svidati, ali brate moj, isto tako ste vikali i derali po protisu futuri i ko zna kome jer su kartice skupe, to se zove slobodna trgovina, slobodno trziste, ponuda i potraznja

 

nisu te firme tu da bi vama bilo dobro, vec da zarade novce  da mogu i dalje poslovati, cista ekonomija i kapitalizam, dok god ne krse zakone i prava potrosaca, zivo im bilo

 

Links je jedini imao korektne cijene i normalno da je bila ogromna navala na 3 komada ili koliko vec su imali

 

i sad svi pizdite jer vi nise dobili od stotina kupaca

 

ono, daj se skulirajte i smirite, to su samo graficke kartice, za par tjedana se necete niti sjecati svega ovoga.

 

nitko nece umrijet ako nema kartica ili bilo cega takvog par mjeseci

 

kad nestane hrane u ducanima, onda pizdite 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 16:20 (3dfx).
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kakve veze ima što je netko kupio x komada grafičkih kartica i sad pokušava preprodat? Nemojte kupit od njega i gotovo. Dao Bog da mu stoje još pa da se minusi il kredit malo peku. Sigurno imate nešto što radi, nije vam krepala kartica pa sad ne možete koristit PC. Da imate karticu bolio bi vas, jel. Nemojte tu svoje frustracije ispuljavat, ako ste ogorčeni zovite i hebite čovjeka koji scalpa.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
psihoroba kaže...
Voleo bih da ih nova radenka šašije čisto u inat zelenim govnarima....

I to ne znaci apsolutno nista,AMDu ide sa procesorima i vidimo posljedicu....sve su skuplji.

Zamjenili bi jednu Nvidiju sa drugom Nvidijom i losijim driverima.

 Osim što smo se makli od 4 jezgre....

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
alscaul kaže...
MEGATAMA kaže...
alscaul kaže...

zahvaljujem Vam se na javljanju i žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva.
Djelatnici Links d.o.o. nemaju prednost prilikom kupovine te navedeni gospodin Ivan Bajtal nije djelatnik Links d.o.o. duže vrijeme.

Ne možemo znati gdje je gospodin Bajtal kupio artikle koje prodaje, ali svakako ih ne prodaje u bilo kakvom svojstvu i doticaju sa Links d.o.o.

Znaci nije ih kupio u Linksu?

 Ma dolaze s garancijom u linksu... seru

 jel tebi jasno da nema nikakav nacim da itko kontrolira djelatnike da prodaju nekome koga znaju u bilo kakvom ducanu?

 

moze ici direktiva da im se kaze da to ne rade, a daj ti reci na koji naci se to moze kontroliratli?

 

dodes fizicki u ducan i kupis, na racunu ne pise ime i prezime tko je kupio. sta bi oni sad trebali ici pregledavati kamere da vide jel netko prodo nekom frendu karticu

 

smijesan si i nadrkan jer nemres doci do sarenog artikla i sad su ti svi zivi krivi

imam ja FTW3 ultra 3080... ovo ponašanje jednostavno nije fer prema kupcima...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice