NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.402
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Što se tiče TUF kartice recimo i MSI X TRIO testirane u zatvorenim kućištima sa kaljenim staklom (kućišta kakva svi većinom imamo danas) MSI X TRIO je pretopla ide do 81 stupanj, TUF je sabija u istom zatvorenom kućištu je da je malo RPM veći ali nikako mi se ne sviđa ovolika temperatura na TRIO X.

 

 

 

 

 ma tuf je zakon. niti je ikad bio najlosiji niti je ikad bio najbolji a pristupacni modeli opcenito ne samo kod grafickih kartica nego u svim segmetnima

po ovome sto mogu vidjeti malo stavis na tufu ventove na manual smanjis rpm vjerujem dobis par stupnjeva vise i opet si 10 stupnjeva nize od msi trio koji je ocito podbacio..

Bnet: mNik987#2148
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Mislis nvidia/amd su krivi buduci da dosad nikako nismo ni imali a ni jos nemamo 120+ sve high 1440p karticu? Nekome je 60 frejmova dosta za vecinu potreba ali onaj koji je iskusio 120+ se preporodio vjerujem jel imas totalno drugo/fluidno iskustvo.

A i 1080p se morao popratiti jos jednom naglasujem... Evo bas radi toga sam neki dan opet probao shootati na 27 inch jel je to buduci minimun sto ima za 1440p i jednostavno nemozes na toj velicini igrati ni cs, ni valorant, ni apex. 

Tako da, 8k buduci da na trzistu imas samo doslovno 3,4 uredjaja s tom rezom je cisti gimmick nista vise.

pa normalno da ti ne mozes 1440@120, kad imas ryzen 

 

 

 PA naravno! Zna se da je AMD otpadak za nas sa posebnim potrebama. Ipak samo ludjaci kupuju AMD full build da  muku muce sa 60 frejmova na ful hadeu uopce.

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ja bih uzeo Founders Edition za 700$.
Tak i tak kad prelaze preko 2000mhz crashaju se :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 13:32 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...
mislioc kaže...
Kaj nije 3090 za 8k rezu?

Tako ju je Nvidia pozicionirala uz profi upotrebu.

I iznenadjujuce dobro vrti igre u 8K,barem ove koje su odlicno optimizirane. 

 barem ove koje nvidija kaze linusu da treba vrtit. lik cita sa salabahtera koje postavke smije stavit 

 Točno to, dali su mu scenarije gdje to radi dobro. Sam priča "netko u nvidiji ima isti ukus kao ja, te ne pali RT funkcionalnosti" - Control je benchmark igra, tech demo za RT funkcionalnosti, nijednu nije rekao "ON" dok je postavljao u filmu koji sam gledao.

Usprkos tome vaka čast na 8k 60fps i kristalno čistoj slici, da se krivo ne razumijemo, ali volio bih vidjet njegov standardni review, 15 igara, sve max, pa što dobije, te kako mora prilagoditi igru da bi bila igriva na 8K.

 

DLSS je čudo, tamo gdje radi, ali budući nije univerzalna istina da radi svuda, te jednako dobro, ne bih se na to naslanjao. Sam kaže da generira sliku u 1440p i onda uplifta na 8k. Tamo gdje to ne radi dobro, ili nije kristalno čista slika, ili nema 60K.

Također koristi motion blure... OK, prihvaćam, ali donekle, meni je to uvijek ugašeno.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
BeLLicus kaže...

Što se tiče TUF kartice recimo i MSI X TRIO testirane u zatvorenim kućištima sa kaljenim staklom (kućišta kakva svi većinom imamo danas) MSI X TRIO je pretopla ide do 81 stupanj, TUF je sabija u istom zatvorenom kućištu je da je malo RPM veći ali nikako mi se ne sviđa ovolika temperatura na TRIO X.

 

 

 

 

 ma tuf je zakon. niti je ikad bio najlosiji niti je ikad bio najbolji a pristupacni modeli opcenito ne samo kod grafickih kartica nego u svim segmetnima

po ovome sto mogu vidjeti malo stavis na tufu ventove na manual smanjis rpm vjerujem dobis par stupnjeva vise i opet si 10 stupnjeva nize od msi trio koji je ocito podbacio..

Za TUF serije 20 sam cuo da je prosjek ali ova za seriju 30 je izradjena kao moja ROG 2080 Strix, dali su si bome truda.

I pise da su ju radili "od nule" da bi bila adekvatna za 3080.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Ma kakav 8k to neće još 15 godina biti rezolucija korisnika, prema steamu 80% ljudi još koristi 1080p monitore, tek sad lagano 1440p preuzima inicijativu i kroz 2 godine će postati standard, na 4K igra manje od 1% ljudi na PCu, kakav 8K kakvi bakrači.

Koga briga za Steam..... vec na Ps Pro i Xbox X doslovno nista nije 1080p a na Ps5, XsX nista nece bit na 1080p tojest doslovno sve ce bit na 4K.

8K je sluzbeno dosao sa rtx3090 jer ima dovoljno snage a i najbitnije hdmi 2.1 pa je propusnost dovoljna za 8K/60 sto do ovih grafa nije bilo moguce.

Vec od iduce Nvidia serije mozemo ocekivat poprilicno dobre 8K sposobnosti i ispod serije 90.

 

Tko je kriv pc gamerima sto su zastekali na rezoluciji od prije desetljeca pa i vise, tuzno jer je u devedesetima pa i duze pc gurao granice. 

 Mislis nvidia/amd su krivi buduci da dosad nikako nismo ni imali a ni jos nemamo 120+ sve high 1440p karticu? Nekome je 60 frejmova dosta za vecinu potreba ali onaj koji je iskusio 120+ se preporodio vjerujem jel imas totalno drugo/fluidno iskustvo.

A i 1080p se morao popratiti jos jednom naglasujem... Evo bas radi toga sam neki dan opet probao shootati na 27 inch jel je to buduci minimun sto ima za 1440p i jednostavno nemozes na toj velicini igrati ni cs, ni valorant, r6 siege, ni apex. 

Tako da, 8k buduci da na trzistu imas samo doslovno 3,4 uredjaja s tom rezom je cisti gimmick nista vise.

 Pa intelasima je ovo dosta posto se oni i igraju na tom RRu.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Dafuq??? Još vele kako na MSI trio cooler izgleda puno masivniji i bolje izrađeniji.

 

MSI nekad očara, nekad razočara. Nema između.

Pa još na dan releasea smo vidjeli da je TUF bolji i puno jeftiniji.

 

Trio inače ne razočarava, sad bome malo jest.

 

toxic kaže...
 ma tuf je zakon. niti je ikad bio najlosiji niti je ikad bio najbolji a pristupacni modeli opcenito ne samo kod grafickih kartica nego u svim segmetnima

po ovome sto mogu vidjeti malo stavis na tufu ventove na manual smanjis rpm vjerujem dobis par stupnjeva vise i opet si 10 stupnjeva nize od msi trio koji je ocito podbacio..

TUF 5700XT je bio krš, tako da...Iznenđujuće kolko isti 'model' podbaci (ili prebaci) ponekad, iz serije u seriju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 13:56 (Promster).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
TUF se vrti na 500 okretaja vise, na skoro 30% vise okretaja i ima skoro 30% manju temperaturu. Tak da ono kaj ti mislis koja mudrost.
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Toxic ova verzija je ispala iznenađujuće dobra, očigledno asus ipak ispavlja pogreške.

Što se 8k rezolucije tiče i gaminga, neka oni napreduju nije to ništa loše. Gledajući realno veličine ekrana pri toj rezi će biti ekstremno velike idealne za izgubit vid, fora definitivno za sportske igre i igre tipa poput forze ali nis drugo po meni cak ni sp.

2k za mp  i 4k max za sp igre, moje očekivanje je ispunjeno sa 3080, nek se mane većih reza i raytracing nek usavrše.

Rtx 3090 za gaming je čist promašaj uloženo dobiveno  međutim za neke druge stvari vjerojatno se isplati. To je samo moje mišljenje naravno oome se može neka kupuje ne treba ga odgpvarat nakon sto mu prilozis cinjenice.

Bero
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
_itsmoriarty kaže...
naručio sam karticu prije 3 dana tak nešto. Živim u Švicarakoj i platio sam karticu 730.- fr. U prijevodu 5,100 kn.

 Koja radnja i gdje si tacno u svici (imam rodbinu pa zato pitam) cisto da njima objasnim gde da odu uzet :D

 

edit: sry ali ne mogunti na PM poslat pa moram ovako 😭

ili evo ti broj moba pa mi se javi na viber kad stignes: 098730755

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 16:12 (psihoroba).
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

 Aha, malo trošena... Prošlo kroz nju kilometara budi bez brige. ;)

 

Koliko moze biti trosena u zemlji sa <4 Mil. ljudi, gdje je to ilegalan sport (ili legalan,

naziv starleta i influencerica se koristi u exYu), naspram AT i DE koji zajedno imaju preko 90 Mil. stanovnika?

 

A tek koliko turista prodje kroz AT/DE, a koliko kroz HR? Osobito zimi. Hej, ova u HR - nova, ispod cekica taman isklesana,

a ova u AT/DE, nacjedis limun, radi mirisa, a i da stisne malo.

 

BTW:

 

 

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
NEW_MAN kaže...
TUF se vrti na 500 okretaja vise, na skoro 30% vise okretaja i ima skoro 30% manju temperaturu. Tak da ono kaj ti mislis koja mudrost.

TUF više okretaja, manja buka i manja temperatura...

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ubrao sam ja jednu, mada mislim da ću je cancelat prije nego što pošalju, ali aj, za svaki slučaj

Mislim da će se u međuvremenu jeftinija uspjeti ubrati, ovo je bilo online samo par minuta, tako da vjerojatno broj primljenih narudžba odgovara dostavi

A možda i samo uzmem PS5 pa koga jebo skupi PC gaming

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&xf=9810_16+0035581+-+RTX+3090

 

2200€ za 10% vece performanse naspram 3080, koja je oko 800€ 

 

Svaka cast magarcu koji kupi!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

jedna stvar me posebno nervira kod 30 serije. Naime, MSRP 700/1500 eura je ocito totalna lakrdija. ipak, svi se odnose prema ovoj seriji kao da uistinu kosta 700 eura. Mogli su tako najavit i cijenu od 500 eura za 3080. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 15:37 (jovial).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa MSRP je 700$, dakle 600€, a kartica se prodaje za 800€.

Uz svo oporezivanje, dakle najgore moguce je u madjarskoj, 27%, to bi bilo 762€,

i svejedno je nema nigdje za te novce.

 

MSRP od 1500$ je 1290€, to je sa 27% madjarskog PDV-a 1640€, a ne 2200€

 

Inace, bullshit sa ovozom i skladistenjem je bullshit - po tome ispada da su te kartice dostavljane rukama

djevojcica iz Tibeta, i skladistene na cicama plasticne doline u Srbiji.

 

Bullshit - MSRP je samo prodavanje magle, da bi se digao sto veci hype i bolje zaradilo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

Pa MSRP je 700$, dakle 600€, a kartica se prodaje za 800€.

Uz svo oporezivanje, dakle najgore moguce je u madjarskoj, 27%, to bi bilo 762€,

i svejedno je nema nigdje za te novce.

 

MSRP od 1500$ je 1290€, to je sa 27% madjarskog PDV-a 1640€, a ne 2200€

 

Inace, bullshit sa ovozom i skladistenjem je bullshit - po tome ispada da su te kartice dostavljane rukama

djevojcica iz Tibeta, i skladistene na cicama plasticne doline u Srbiji.

 

Bullshit - MSRP je samo prodavanje magle, da bi se digao sto veci hype i bolje zaradilo.

 ne znam kako ti to racunas, ali u italiji je 3080 na sluzbenim stranicama 749 eura. uglavnom, nebitno. kao sto kazes, hype na 120% jer te se kartice prodaju i za 30% vecu cijenu (kad ih ima). 

 

sigurno ce biti bisera koji ce se javit da cijene lupam iz dupeta i da su one ipak manje, takvima odmah kazem da nisu razumjeli poantu. 

 

inace, Isus ima fantastican review, ko nije pogledao neka si uzme malo vremena neko ga je ranije okacio 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa realno koje bi performanse opravdale 3090 za 16k kuna :)
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Pa realno koje bi performanse opravdale 3090 za 16k kuna :)

 Performanse proporcionalne razlici u cijeni?

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Pa realno koje bi performanse opravdale 3090 za 16k kuna :)

 ma ti kuzis da su oni Titan isli prodat pod gaming card?

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa to su strahote.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 16:17 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
NEW_MAN kaže...
TUF se vrti na 500 okretaja vise, na skoro 30% vise okretaja i ima skoro 30% manju temperaturu. Tak da ono kaj ti mislis koja mudrost.

TUF više okretaja, manja buka i manja temperatura...

 Valjda veća buka ? 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nisu ljudi valjda stvarno mislili da bi 3090 vozio 8K u punom smislu riječi? Glasine od oko 10-15% više performansi u odnosu na 3080 koji se provlačio nikako nije mogao bit dovoljan za 8K.

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Na forumu ne nitko nema 8k televizor.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

TehIsus presmješan review

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 16:30 (DarthMarkus).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ono što nas zanima većinom a to je 1440p rezolucija high/ultra detalji... Rtx 3090 je prevara od kartice, previše novca za 14 fpsa više. I još jedna jako bitna stvar na koju se ne smije zaboraviti znači premali je prostor između 3080 i 3090 što znači da 3080Ti/super verzija neće donjeti nikakav napredak u preformansa evenutalno više VRAMA ali i to će se sigurno plaćati. Što još jednom daje do znanja treba kupiti 3080 jer Nvidia je trenutno dosegla svoj maksimum, 3080 je prekrasna kartica za ne previše novaca i 10GB vrama je sasvim dovoljno. Još ostaje vidjeti ima li AMD konja za utrku... 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Lijene neke CUDA jezgre. El netko to probau iskoristit u renderu prema 2080ti? Ne mislim na cinebench

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Ono što nas zanima većinom a to je 1440p rezolucija high/ultra detalji... Rtx 3090 je prevara od kartice, previše novca za 14 fpsa više. I još jedna jako bitna stvar na koju se ne smije zaboraviti znači premali je prostor između 3080 i 3090 što znači da 3080Ti/super verzija neće donjeti nikakav napredak u preformansa evenutalno više VRAMA ali i to će se sigurno plaćati. Što još jednom daje do znanja treba kupiti 3080 jer Nvidia je trenutno dosegla svoj maksimum, 3080 je prekrasna kartica za ne previše novaca i 10GB vrama je sasvim dovoljno. Još ostaje vidjeti ima li AMD konja za utrku... 

 tocno, ako je nadjes za MSRP ali bojim se da ce ovo ici blize cijenama 20 serije nego MSRP 30. 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Promster kaže...
NEW_MAN kaže...
TUF se vrti na 500 okretaja vise, na skoro 30% vise okretaja i ima skoro 30% manju temperaturu. Tak da ono kaj ti mislis koja mudrost.

TUF više okretaja, manja buka i manja temperatura...

 Valjda veća buka ? 

Ne. Govorim o Quiet BIOS modu. Steve sa HUB-a kaže da su frekvencije iste na oba BIOS-a, tako da ne vidim razloga zašto se nebi gledao Quiet BIOS, doslovno samo drugačiji fan curve. A imaš i na samom HUB-u 'noise normalised' uvjete gdje se vidi da je TUF nešto bolja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 16:50 (Promster).
4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Ma kakav 8k to neće još 15 godina biti rezolucija korisnika, prema steamu 80% ljudi još koristi 1080p monitore, tek sad lagano 1440p preuzima inicijativu i kroz 2 godine će postati standard, na 4K igra manje od 1% ljudi na PCu, kakav 8K kakvi bakrači.

Koga briga za Steam..... vec na Ps Pro i Xbox X doslovno nista nije 1080p a na Ps5, XsX nista nece bit na 1080p tojest doslovno sve ce bit na 4K.

8K je sluzbeno dosao sa rtx3090 jer ima dovoljno snage a i najbitnije hdmi 2.1 pa je propusnost dovoljna za 8K/60 sto do ovih grafa nije bilo moguce.

Vec od iduce Nvidia serije mozemo ocekivat poprilicno dobre 8K sposobnosti i ispod serije 90.

 

Tko je kriv pc gamerima sto su zastekali na rezoluciji od prije desetljeca pa i vise, tuzno jer je u devedesetima pa i duze pc gurao granice. 

 4K neće biti ni blizu popularnosti dok god treba samo za grafu i pošten 4K monitor  dat 10000kn.... 1440p se polako približava mainstreamu, al još uvijek treba koju godinu da u potpunosti zamijeni 1080p... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice