NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.876
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaby kaže...

Definitivno 1440p.. 1080p je postalo jednostavno premalo a 4K je prevelik zalogaj za 3070 već sada a kamoli za 2-3 god. 

 Uz te RT performanse i 1440p će ga znojiti....

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 23:55 (Riot).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
mislioc kaže...
Bit će jednaka ili koju mrvicu jača od 2080ti i opet super.
Za 4k vrlo dobra, a za 1440p odlična uz dosta nižu potrošnju.

 Za 1440p sa RT modom i ne baš toliko future proof....barem ako ciljas na high detalje i 80+fps....

 

Osim ako igra ima i DLSS pored RT...jer tada poništavaš taj FPS hit RT-a.

 

Btw ja samo čekam RTX3060 (ili eventualno neko čudo od AMD-a), jer davati za jednu komponentu preko 500 eura, to mi ne djeluje pretjerano racionalno, pogotovo jer je najveci fps/$ u nižem i srednjem segmentu svake serije kartica. Ali možda sam samo staromodan..

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 0:00 (AFARON).
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

 Uz te RT performanse i 1440p će ga znojiti....

A kako gdje, al svejedno neki 27'' 1440p preporučam uvijek prije 1080p, pa sve i da ima GTX1070 a ne 3070.  

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Motorino kaže...

Ja čekam 3070 i uz nju uzimam novi monitor tako da stalno razbijam glavu između 1080, 1440 i 4k reze.. 

Mislim da je 1440p nekako taman za tu grafu jer ne igram ništa u čemu će me 240hz spasiti a za 4k me strah da će prebrzo ostariti jer već sad ima naslova u kojima će ić oko 40-50 fps-a :/

Najgore je šta nemam iskustva sa novijim monitorima osim 1080 240hhz..

 Nemaš laj razmišljat, 1440p144Hz , 27" , je sweetspot. 

1080p, ako nisi fps entuzijazast, pa imaš 240+ Hz monitor, nema smisla, 4k još manje. 4k da bi vidio razliku, mora imati min 32", takvih ima ravno 0 preko 60Hz, a 27" 4k 120-144Hz ima tek nekoliko modela, do nedavno jedini vrijedan spomena bio skuplji "G-Sync Ultra" , 27" Acer Predator cijene oko 20k kuna (mislim da je bio oko 16k u jednom trenu).

Jeftiniji model sa freesync je imao problema sa bleedom itd.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kako funkcioniše upscaling na novijim 4k monitorima u globalu, da li izgleda ok ili? Razmišljam o 4k monitoru samo zato jer ga ne planiram mijenjati 7-8 godina, ali bi prve dvije-tri godine vjerovatno igrao na 1440p. (a hoću 4k jer preferiram da mi rezolucija bude kao na tv-u zbog windows ui scalinga jer često prebacujem output sa tv-a na monitor, a windows zahtjeva logout login nakon promjene scale faktora, što je iritantno.)

 

Primjetio sam da mi na tv-u upscaling izgleda odlično sa 1440p na 4k (q85r), pa me zanima da li je tako i sa monitorima, ako netko ima iskustva..

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 0:32 (AFARON).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

 Nemaš laj razmišljat, 1440p144Hz , 27" , je sweetspot. 

1080p, ako nisi fps entuzijazast, pa imaš 240+ Hz monitor, nema smisla, 4k još manje. 4k da bi vidio razliku, mora imati min 32", takvih ima ravno 0 preko 60Hz, a 27" 4k 120-144Hz ima tek nekoliko modela, do nedavno jedini vrijedan spomena bio skuplji "G-Sync Ultra" , 27" Acer Predator cijene oko 20k kuna (mislim da je bio oko 16k u jednom trenu).

Jeftiniji model sa freesync je imao problema sa bleedom itd.

 Dap, najvjerovatnije će tako i bit, 1440p144hz

A eto, čitam dosta po internetu i od 20 njih nađe se jedan biser koji vidi razliku između 1440 i 4k na 27" pa onda kalkuliram dali je moguće i tako..

Ali sad definitivno idem na 1440p144hz... 

 

hvala momci

16 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Motorino kaže...
Rhodin kaže...

 Nemaš laj razmišljat, 1440p144Hz , 27" , je sweetspot. 

1080p, ako nisi fps entuzijazast, pa imaš 240+ Hz monitor, nema smisla, 4k još manje. 4k da bi vidio razliku, mora imati min 32", takvih ima ravno 0 preko 60Hz, a 27" 4k 120-144Hz ima tek nekoliko modela, do nedavno jedini vrijedan spomena bio skuplji "G-Sync Ultra" , 27" Acer Predator cijene oko 20k kuna (mislim da je bio oko 16k u jednom trenu).

Jeftiniji model sa freesync je imao problema sa bleedom itd.

 Dap, najvjerovatnije će tako i bit, 1440p144hz

A eto, čitam dosta po internetu i od 20 njih nađe se jedan biser koji vidi razliku između 1440 i 4k na 27" pa onda kalkuliram dali je moguće i tako..

Ali sad definitivno idem na 1440p144hz... 

 

hvala momci

 Naravno da se vidi razlika izmedju 2k i 4k,jedino ako si corav to je druga stvar.

Mexx
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Motorino kaže...
Rhodin kaže...

 Nemaš laj razmišljat, 1440p144Hz , 27" , je sweetspot. 

1080p, ako nisi fps entuzijazast, pa imaš 240+ Hz monitor, nema smisla, 4k još manje. 4k da bi vidio razliku, mora imati min 32", takvih ima ravno 0 preko 60Hz, a 27" 4k 120-144Hz ima tek nekoliko modela, do nedavno jedini vrijedan spomena bio skuplji "G-Sync Ultra" , 27" Acer Predator cijene oko 20k kuna (mislim da je bio oko 16k u jednom trenu).

Jeftiniji model sa freesync je imao problema sa bleedom itd.

 Dap, najvjerovatnije će tako i bit, 1440p144hz

A eto, čitam dosta po internetu i od 20 njih nađe se jedan biser koji vidi razliku između 1440 i 4k na 27" pa onda kalkuliram dali je moguće i tako..

Ali sad definitivno idem na 1440p144hz... 

 

hvala momci

 Sad me malo mozak zabolio od ovog "jedan biser koji vidi razliku". Ti shvacas da je rezolucija doslovno broj pixela na ekranu horizontalno puta vertikalno. Monitor moze podrzavati vecu rezoluciju u manjim dimenzijama ako ima mjesta za sve te pixele, i cak stovise slika bude puno ostrija i dublja jer su pixeli blize jedan drugome. Cuj, jedan biser koji vidi razliku... Ja na svom nativnom 1440p 27'' monitoru mogu staviti i 1080p pa je razlika nebo i zemlja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

 Sad me malo mozak zabolio od ovog "jedan biser koji vidi razliku". Ti shvacas da je rezolucija doslovno broj pixela na ekranu horizontalno puta vertikalno. Monitor moze podrzavati vecu rezoluciju u manjim dimenzijama ako ima mjesta za sve te pixele, i cak stovise slika bude puno ostrija i dublja jer su pixeli blize jedan drugome. Cuj, jedan biser koji vidi razliku... Ja na svom nativnom 1440p 27'' monitoru mogu staviti i 1080p pa je razlika nebo i zemlja.

 Oko čega ti skačeš, za nevjerovat..

 Većina razliku ili ne vidi ili je vrlo mala, ne znam, napisao sam da nemam iskustva sa takvim monitorima... Razlog zašto sam napisao biser je zbog toga šta sam zbog toga preispitivao svoju odluku a dali je razlika stvarno toliko velika?

Moguće da sam se krivo izrazio ali stvarno... mozak te zabolio?

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Motorino kaže...
Synthium kaže...

 Sad me malo mozak zabolio od ovog "jedan biser koji vidi razliku". Ti shvacas da je rezolucija doslovno broj pixela na ekranu horizontalno puta vertikalno. Monitor moze podrzavati vecu rezoluciju u manjim dimenzijama ako ima mjesta za sve te pixele, i cak stovise slika bude puno ostrija i dublja jer su pixeli blize jedan drugome. Cuj, jedan biser koji vidi razliku... Ja na svom nativnom 1440p 27'' monitoru mogu staviti i 1080p pa je razlika nebo i zemlja.

 Oko čega ti skačeš, za nevjerovat..

 Većina razliku ili ne vidi ili je vrlo mala, ne znam, napisao sam da nemam iskustva sa takvim monitorima... Razlog zašto sam napisao biser je zbog toga šta sam zbog toga preispitivao svoju odluku a dali je razlika stvarno toliko velika?

Moguće da sam se krivo izrazio ali stvarno... mozak te zabolio?

 2560  ×  1440 = 3,686,400 pixela

3840  ×  2160 = 8,294,400 pixela

 

kada se te 2 vrijednosti podijele dobijes 2,25 sto znaci da 4k rezolucija ima 2,25 puta cistiju i bolju sliku od 1440p. A mozak me zabolio je samo izraz, metafora.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Motorino kaže...
Synthium kaže...

 Sad me malo mozak zabolio od ovog "jedan biser koji vidi razliku". Ti shvacas da je rezolucija doslovno broj pixela na ekranu horizontalno puta vertikalno. Monitor moze podrzavati vecu rezoluciju u manjim dimenzijama ako ima mjesta za sve te pixele, i cak stovise slika bude puno ostrija i dublja jer su pixeli blize jedan drugome. Cuj, jedan biser koji vidi razliku... Ja na svom nativnom 1440p 27'' monitoru mogu staviti i 1080p pa je razlika nebo i zemlja.

 Oko čega ti skačeš, za nevjerovat..

 Većina razliku ili ne vidi ili je vrlo mala, ne znam, napisao sam da nemam iskustva sa takvim monitorima... Razlog zašto sam napisao biser je zbog toga šta sam zbog toga preispitivao svoju odluku a dali je razlika stvarno toliko velika?

Moguće da sam se krivo izrazio ali stvarno... mozak te zabolio?

 nemoj se nervirat. neko vidi, neko ne vidi. ja imam uw na 3440x1440 i uopce ne vidim razliku u odnosu na stari 27" 1080p. ljudi su razliciti i to su subjektivne stvari. prije nego sta pocnes koji ces monitor uzet, otidji u neki shop i pogledaj ih sve u zivo. Refresh, rezoluciju... niko ti ne moze reci kako ces dozivit monitor dok ga ne vidis. ja recimo ne vidim razliku izmedju 60hz i 100hz. 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kvaliteta slike ovisi o puno faktora, rezolucija je samo jedan od njih. To što ima duplo više piksela apsolutno ne znači duplo bolja slika. Utjecaj rezolucije ćeš najbolje vidjeti ako sjediš na 10cm od monitora, pa možeš razaznati individualne piksele. Ako sjediš na nekoj normalnoj udaljenosti razlika je stvarno mala, nikako "2.25" puta bolja.

Ugl. monitor se mijenja puno rjeđe od grafičke tak da je 1440p 144 Hz baš sweet spot trenutno. 4k monitori su za sada preskupi, a i grafičke koje ih mogu iskoristiti. Po meni je ludost dati npr. tisuću € samo za monitor i igrati se na 60 Hz. Puno više se kuži prelazak na sa 60 na 144 Hz nego povećanje rezolucije.
14 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

ja recimo ne vidim razliku izmedju 60hz i 100hz. 

 Nemoguce, ako ne vidis razliku onda nesto nije u redu s tobom

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ATiGamer kaže...
jovial kaže...

ja recimo ne vidim razliku izmedju 60hz i 100hz. 

 Nemoguce, ako ne vidis razliku onda nesto nije u redu s tobom

 to je ko da kazes nemoguce da ne mozes obuti moje cipele. pa meni tako dobro stoje :D moguce. razliciti smo.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
Kaby kaže...
toxic kaže...

Jel ovo mala razlika?

 

71 vs 48 (low fps) na High end amdu s 4.5ghz

prvi chart je naklokani intel takoder

1% je inače jako malen uzorak tako da nije nužno pokazatelj nekakvog bottlenecka ili tako nešto.. recimo tom's hardware u istoj igri nije zabilježio takvu razliku.

 Sad si mu pokvario raspolozenje sa tom slikom... Jer mogao je uzet R5 3600 za malo love i imat iste performanse kao i sa 10700k, ali dobro, na greskama se uci.

 

btw, najzesce mi je kad likovi rade usporedbu sa grafom koja je stara 3 godine, ono, mogli su skocit u 2010 pa usporedit i tad 

decko ti pojma nemas....

ja ne moram cherry pickat apsolutno nista... sve radi onako kako treba radit i znam da niti u jednom trenutku nisam izgubio niti jedan frejm... niti se moram brinut koju grafu cu piknut, koji monitor na kojoj rezoluciji s kojim ramom niti s kojim postavkama.

Dodatno ovu platformu ne moram mjenjat za moje potrebe dok sve ne krepa

To su iskljucivo tvoji problemi...

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 2:52 (toxic).
11 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Cudno kak neko vec nije posto ali evo RTX 3090 samo 10% jaca od 3080 osobno sam happy zbog toga,i da offical je.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-gaming-performance-review-leaks-out

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nvidia GTX 680 kaže...

Cudno kak neko vec nije posto ali evo RTX 3090 samo 10% jaca od 3080 osobno sam happy zbog toga,i da offical je.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-gaming-performance-review-leaks-out

 

10% vise performanse za 100% vise cijene, porez na budale.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 8:50 (dad0r).
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Što bi značilo (ma koliko nevjerovatno zvučalo) - Big Navi može konkurirat 3090.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dad0r kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Cudno kak neko vec nije posto ali evo RTX 3090 samo 10% jaca od 3080 osobno sam happy zbog toga,i da offical je.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-gaming-performance-review-leaks-out

 

10% vise performanse za 100% vise cijene, porez na budale.

Ta kartica nije nikad bila za gamere.

8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

RTX 3090 ima smisla za gaming samo ako mislite kupit dvije i spojit u SLI, potrošit još nekoliko tisuća dolara na ostatak PC-a, sve to vodeno hladit i naravno overclokirat. Što će netko i napravit. Osobe koje kupe samo jednu RTX 3090 umjesto da samo clockaju 3080 za iste performanse, su budale.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DuxCro kaže...

RTX 3090 ima smisla za gaming samo ako mislite kupit dvije i spojit u SLI, potrošit još nekoliko tisuća dolara na ostatak PC-a, sve to vodeno hladit i naravno overclokirat. Što će netko i napravit. Osobe koje kupe samo jednu RTX 3090 umjesto da samo clockaju 3080 za iste performanse, su budale.

 SLI je mrtav.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Po specifikacijama 3090 ima oko 17% vise raznoraznih jezgri i 50%+ vrama, vidjet cemo kako ce se tih 17% odrazit na performanse ali bilo bi logicno 10-15% vise performansi. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
iMik kaže...
dad0r kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Cudno kak neko vec nije posto ali evo RTX 3090 samo 10% jaca od 3080 osobno sam happy zbog toga,i da offical je.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-gaming-performance-review-leaks-out

 

10% vise performanse za 100% vise cijene, porez na budale.

Ta kartica nije nikad bila za gamere.

 Naravno da nije ali budu ljudi svejedno kupovali kao i uvijek, ko voli nek izvoli ali kupiti tu grafu iskljucivo za gaming je malo bzvz.

twice the pride double the fall
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
iMik kaže...

 SLI je mrtav.

 PA očito nije u potpunosti pošto RTX 3090 možeš spojit u SLI. Naravno da ga nema na recimo RTX 3070 jer bi onda ljudi kupili te dvije kartice i dobili bolje performanse od jedne RTX 3090. Koja je $500 skuplja od dvije RTX 3070.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 12:02 (DuxCro).
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DuxCro kaže...
iMik kaže...

 SLI je mrtav.

 PA očito nije u potpunosti pošto RTX 3090 možeš spojit u SLI. Naravno da ga nema na recimo RTX 3070 jer bi onda ljudi kupili te dvije kartice i dobili bolje performanse od jedne RTX 3090. Koja je $500 skuplja od dvije RTX 3070.

NVIDIA Ends SLI Support and is Transitioning to Native Game Integrations (read terminated)

 

I kao što sam već rekao, 3090 nije zamišljena kao gaming kartica.

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
iMik kaže...

NVIDIA Ends SLI Support and is Transitioning to Native Game Integrations (read terminated)

 

I kao što sam već rekao, 3090 nije zamišljena kao gaming kartica.

 Reci to Nvidii koja je stavila SLI na RTX 3090 i svima koji će je kupiti za gaming. Profesionalci će kupovati RTX quadro kartice. Što misliš zašto izlaze sve one fancy RTX 3090 sa RGB-om? Zato jer je profesionalnim korisnicima stalo do RGB-a?

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DuxCro kaže...
iMik kaže...

NVIDIA Ends SLI Support and is Transitioning to Native Game Integrations (read terminated)

 

I kao što sam već rekao, 3090 nije zamišljena kao gaming kartica.

 Reci to Nvidii koja je stavila SLI na RTX 3090 i svima koji će je kupiti za gaming. Profesionalci će kupovati RTX quadro kartice. Što misliš zašto izlaze sve one fancy RTX 3090 sa RGB-om? Zato jer je profesionalnim korisnicima stalo do RGB-a?

 AI, video obrada ne igraju svi igrice. Quadro je za dosta ljudi preskup.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Svejedno će se prodavati kao gejmerska kartica. Da nije 'zamišljena' za gejmanje izgledala bi sasvim drukčije, a to što može pislužiti i za druge namjene i što je za naš standard daleko preskupa je sasvim druga stvar
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ray tracing jos uvijek nije ok s performansama ocito...

 

 

prebacite na fortnite RTX

trenutno najjaci moguci cpu za gaming + rtx 3080 ogromnih problema grafa ima i na nizim rezolucijama s rtx on

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma gle, sve mbo (osim serverslih) se prodaju danas kao gejmerske. Sve imaju rgb kao i "gejmerski" ram, hladnjaci, napajanje i čak i ssd. Činjenica je pak da se top tier 3090 kao i njeni raniji prethodnici titan serije prodaju 90% profesionalcima u content creationu. Vendori ih nakite jer ipak žele.lrikazati neko opravdanje masivne cijene, ali ovoliki vram je ipak pogodniji za cuda aplikacije. Eto ja svoju rtx 2080 ti nisam nikad upogonil za ni jednu igru, ali često satima roka na full opterećenju.
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice