NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.788.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
VooDooZg je istina za casual igrače, ali imaš ove nove 340 ili neznam kolko herca monitore od milion kuna pa to ima nekog smisla u pro svrhe inače naravno za nas casual no sense.
Za nas su ove sa zadnja dva broja 60 ili 70.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 13:52 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ako se ne varam ta TUF je jedna od boljih u seriji 3000.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
VooDooZg je istina za casual igrače, ali imaš ove nove 340 ili neznam kolko herca monitore od milion kuna pa to ima nekog smisla u pro svrhe inače naravno za nas casual no sense.
Za nas su ove sa zadnja dva broja 60 ili 70.

 

 

i opet ne drži vodu jer je

1080 gotovo isključivo cpu bound 

1440 pola pola

4k full GPU bound 

 

a to već i vrapci na grani znaju a i isprobano je "u naturi"..

 

tak da nebuš dobio ništ posebno više fps-a u 1080 ak ti je cpu šljuka bolje da uzmeš ne znam 10900k i memoriju odgovarajucu da imap 5.1 nego da bacaš novce na GPU tipa 2080ti / 3080 koji će ti biti na 40% iskorišten i to ako..

 

ako hoces reci cu ti na svom primjeru kad sam uzeo 240hz fullHD monitor - znači igrao sam/igram na 4k na 1080ti i R5 3600 COD MW i to je uredno namješeno na 60hz da radi bez greške ili akohoću gpu na 90% iskorištenosti onda je na 55Hz na 4k, cpu mi je na 15-20%, kad sam to isto spojio na taj 240Hz monitor grafičku nisam nikako ali nikako natjerati da radi na preko 60% iskorištenosti a cpu mi se gušio i dobio sam max nekih 178HZ....

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 14:00 (VooDooZg).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
VooDooZg kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Odavno je receno modeli sa 8/16 te 10/20 tako da ne kuzim cemu iscudjavanje.

Takodjer cijena ce bit podosta visa za dodatnih 10gb vrama. 

Uporaba Vrama....jedan sam od rijetkih na ovom forumu koji igra na 4k ultra... vecina vas je na 1080p i kao zabrinuti ste za Vram usage 😂😂😂😂

Jedina igra gdje mi je falilo vrama je LOTR 4k/ultra plus ekstra paket ultra tekstura i tu je doslo do 8800mb a moja grafa ima 8000mb.

 

Danas isao dva puta u Bauhaus kupovat alat da mogu rastvorit ovo sm560 kuciste....uspio,promjenio napajanje sad jos samo sutra grafu stavit ako stigne.... 

 

Aha pa da sad smo svi na 1080p  Ako se ravnamo po tom, odlican boost performansi, cak 10-15 fpsa vise na 1080p naspram 2080ti, sto je daleko od onoga sto je nvidia rekla 

 

 

Onaj ko ima 2080ti ili 3080 za igranje u fullHD iliti 1080 je notorni kreten i to je fakt jbg..

 Cuj nisam ja to rekao, pogledaj malo komentare iznad mojeg... Kad se spomenuo da ce 10gb bit malo odma ide protunapad da ovdje ljudi tak i tak igraju na 1080p 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Cuj nisam ja to rekao, pogledaj malo komentare iznad mojeg... Kad se spomenuo da ce 10gb bit malo odma ide protunapad da ovdje ljudi tak i tak igraju na 1080p 

 

Ma ja samo konstatiram - tebe sam "citirao" čisto da se zna o čemu se priča..

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tech Jesus nas tješi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
VooDooZg kaže...

 

 

Onaj ko ima 2080ti ili 3080 za igranje u fullHD iliti 1080 je notorni kreten i to je fakt jbg..

 Ima i još večih čudaka, navodno i RX 5700XT ekipa pokušava gejmat u 4K.

 

 

U međuvremenu.................Ray tracing napredak.

 

 

"Hm u video netko spominje Brute Force dizajn", pa to sam ja odma napisal još 1.9.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=19&jumpto=6188699&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 14:20 (rambox).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

U međuvremenu.................Ray tracing napredak.

 

 

"Hm u video netko spominje Brute Force dizajn", pa to sam ja odma napisal još 1.9.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=19&jumpto=6188699&sort=asc&view=flat

 Nije toliki problem to što spominje da je dizajn brute force (jer bmk kakav je dizajn ako dobijem performanse koje su najavljivali) koliko to koliko je puta rekao riječ "disappointing" u Conclusion djelu videa, a to dovoljno govori o tome koliko Ampere RT performanse nisu ni blizu onoga što su najavljivali i da je i dalje performance hit skoro isti kao na Turingu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 14:31 (X-Wind).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam uzeo u Protisu. Za 7300kn, tako nesto je bilo. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znaci nikakav napredak u RT performansama....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Dečki izgleda da smo izviseli s zotacovom od njemačkog amazona. Vidim da su švabama s njemačke na redditu već poslali

Ja sam ubo na amazonu, computeruniversu i casekingu.

Ko prvi od njih pošalje/ako pošalje ostale otkazujem osim ako je netko zainteresiran da preuzme.

Dajem ih po nabavnoj cijeni 6700kn jedna je Zotac trinity a druga EVGA XC3 gaming.

Amazon veli da stižu između 24-29.9 a caseking kaže da šalje od 25.9 

TheVeka
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 14:44 (TheVeka).
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ljudi moji pomazite, dobit cu cir na zelucu od ovolikog nerviranja oko graficke. Sad citam prijasnje komentare oko bottlenecka i neznam jesam li se zajebo sa 3080. 

Trenutno u kompu imam i5 8600k@4.5GHz i gtx 1080. Da stvar bude gora,monitor nisam planirao mjenjat jer sam pred godinu i nesto sitno pljunuo 3.5k za alienwarea koji je 1080p@240hz. 
Zanima me sad ocu uopce vidit razliku izmedu te dve grafe ako cu igrat na 1080p il ce CPU sjebat i sefa i stanicu? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 14:44 (xLockdown).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
 
1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...

Ljudi moji pomazite, dobit cu cir na zelucu od ovolikog nerviranja oko gradicke. Sad citam prijasnje komentare oko bottlenecka i neznam

jesam li se zajebo za 3080. 
Trenutno u kompu imam i5 8600k@4.5GHz i gtx 1080. Da stvar bude gora,monitor nisam planirao mjenjat jer sam pred godinu i nesto sitno pljunuo 3.5k za alienwarea koji je 1080p@240hz. 
Zanima me sad ocu uopce vidit razliku izmedu te dve grafe ako cu igrat na 1080p il ce CPU sjebat i sefa i stanicu? 

 Osma generacija bi teoretski trebala biti dovoljna, imas video na youtubeu gdje lik benchmarka 2080Ti sa i7 4790k i nema bottlenecka, pa bi onda i5 4 generacija noviji trebao davati slican ako ne i bolji performans ali nemoj me drzat za rijec. Ja bi na tvom mjestu uzeo polovan 9700k posto je isti socket, to ti sigurno nece bottleneckat, taj proc imam ja i mogu ti rec da je najbolji kojeg sam ikad imo. Ali opet, 1080p je niska rezolucija za tu karticu pa ti tu proc moze malo vise uzrokovat bottleneck. Iskreno ne znam zasto imas 240Hz monitor ali ako igras pucacine kompetitivnije iovako ionak pretpostavljam da spustas grafiku da postignes 200+ fps?

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...

Ljudi moji pomazite, dobit cu cir na zelucu od ovolikog nerviranja oko graficke. Sad citam prijasnje komentare oko bottlenecka i neznam jesam li se zajebo sa 3080. 

Trenutno u kompu imam i5 8600k@4.5GHz i gtx 1080. Da stvar bude gora,monitor nisam planirao mjenjat jer sam pred godinu i nesto sitno pljunuo 3.5k za alienwarea koji je 1080p@240hz. 
Zanima me sad ocu uopce vidit razliku izmedu te dve grafe ako cu igrat na 1080p il ce CPU sjebat i sefa i stanicu? 

 Kakva 3080 pobogu na 1080p... Radije cekaj i gledaj 3060/ti/super i to je to. 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Nvidia fanboyevi već danima pričaju i pokušavaju uvjeriti ekipu kako će 10 GB biti i više nego dovoljno za idućih 5 godina (i da zato grafa nema više od 10 GB). Sad me živo zanima kako će onda opravdati da Nvidia bude launchala 20 GB model ni dva mjeseca nakon 10 GB modela

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 14:47 (X-Wind).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...

Ljudi moji pomazite, dobit cu cir na zelucu od ovolikog nerviranja oko graficke. Sad citam prijasnje komentare oko bottlenecka i neznam jesam li se zajebo sa 3080. 

Trenutno u kompu imam i5 8600k@4.5GHz i gtx 1080. Da stvar bude gora,monitor nisam planirao mjenjat jer sam pred godinu i nesto sitno pljunuo 3.5k za alienwarea koji je 1080p@240hz. 
Zanima me sad ocu uopce vidit razliku izmedu te dve grafe ako cu igrat na 1080p il ce CPU sjebat i sefa i stanicu? 

Nominacija za post dana!!!  

 

p.s. kolega hvala ti, i nemoj zamjeriti, al tvoj post ocrtava svu HW raspravu u duugo vremena, čak na filozofskoj razini.

lps

Survivor - eye of the tiger
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...

 Nvidia fanboyevi već danima pričaju i pokušavaju uvjeriti ekipu kako će 10 GB biti i više nego dovoljno za idućih 5 godina (i da zato grafa nema više od 10 GB). Sad me živo zanima kako će onda opravdati da Nvidia bude launchala 20 GB model ni dva mjeseca nakon 10 GB modela

 Jer zele da ljudi koji misle da je to toliko bitno u performansama kupe skuplju verziju kartice iz koje nece izvuci apsolutno nista extra. Ja trenutno igram RDR2 koja je jedna od najzahtjevnijih igara trenutno vani i na 1440p sa 2070 Super i full Ultra presetom igra koristi 5250MB video RAM-a. To je pola onog sto nove kartice imaju. Povrh toga, 5250MB je samo ono sto igra ALOCIRA, zapravo se koristi nesto manje od toga u praksi. Vjerojatno zato. :)

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
30% u odnosu na 2080ti je super pomak ma koliko se pojedinci trude dokazat suprotno. Cijena joj je bila 700eura u nekim shopovima i za tu cijenu dere flagshipa prošle generacije 2080ti.
Ne kužim šta su trebali izbacit po vama za 700eura?
Kaj nije dosta šta je prešišala 2080ti za 30% u nekim situacijama i više?
 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
30% u odnosu na 2080ti je super pomak ma koliko se pojedinci trude dokazat suprotno. Cijena joj je bila 700eura u nekim shopovima i za tu cijenu dere flagshipa prošle generacije 2080ti.
Ne kužim šta su trebali izbacit po vama za 700eura?
Kaj nije dosta šta je prešišala 2080ti za 30% u nekim situacijama i više?

 Ja se ne bih nervirao na njihove komentare, za 6k kuna dobiti takve performanse je i vise nego dovoljno

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Sad ce amd dati 6900xt za 400€ eto zašto misle hoce ali u mudima
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 14:56 (dreadmoore).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
xLockdown kaže...

Ljudi moji pomazite, dobit cu cir na zelucu od ovolikog nerviranja oko gradicke. Sad citam prijasnje komentare oko bottlenecka i neznam

jesam li se zajebo za 3080. 
Trenutno u kompu imam i5 8600k@4.5GHz i gtx 1080. Da stvar bude gora,monitor nisam planirao mjenjat jer sam pred godinu i nesto sitno pljunuo 3.5k za alienwarea koji je 1080p@240hz. 
Zanima me sad ocu uopce vidit razliku izmedu te dve grafe ako cu igrat na 1080p il ce CPU sjebat i sefa i stanicu? 

 Osma generacija bi teoretski trebala biti dovoljna, imas video na youtubeu gdje lik benchmarka 2080Ti sa i7 4790k i nema bottlenecka, pa bi onda i5 4 generacija noviji trebao davati slican ako ne i bolji performans ali nemoj me drzat za rijec. Ja bi na tvom mjestu uzeo polovan 9700k posto je isti socket, to ti sigurno nece bottleneckat, taj proc imam ja i mogu ti rec da je najbolji kojeg sam ikad imo. Ali opet, 1080p je niska rezolucija za tu karticu pa ti tu proc moze malo vise uzrokovat bottleneck. Iskreno ne znam zasto imas 240Hz monitor ali ako igras pucacine kompetitivnije iovako ionak pretpostavljam da spustas grafiku da postignes 200+ fps?

 Planiram si u buducnosti nekad uzet 1440 sa 144Hz, a ovaj sam najvise uzeo radi kompetitivnih igrica. Htio bih barem dobiti neki gain na fpsu bez da moram spustat postavke iako bi sa 140 fpsa bio zadovoljan sa normalnim postavkama tipa u warzoneu i nadolazecem COD-u. 
Takoder htio bi dobiti gain na SP igrama, red dead redemption 2 mi stoji na kompu vec 3 mjeseca i cekam da ga odigram s nekim normalnim postavkama kojima se nadam uz novu grafu

4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...

 Nvidia fanboyevi već danima pričaju i pokušavaju uvjeriti ekipu kako će 10 GB biti i više nego dovoljno za idućih 5 godina (i da zato grafa nema više od 10 GB). Sad me živo zanima kako će onda opravdati da Nvidia bude launchala 20 GB model ni dva mjeseca nakon 10 GB modela

 20GB je za bitange poput tebe koje puše te fore sa VRAMom i koje su spremne dat dodatnih 100EU za VRAM koji nikad neće biti iskorišten, a u vrijeme kada će igre trebat toliku količinu VRAMa ta grafa će biti zastarijeli šrot...... Od svih igra na tržištu jedino je MFS sposoban napunit tih 10GB VRAMa i to je specifična igra koja ima ogromnu scenu za rendiranje sa hrpom textura, sve ostalo ne može napunut ni 8GB kako spada, niti će moči u dogledno vrijeme u kojemu će ova grafa biti aktualna za 4K igranje... Nvidia to dobro zna i zato su napravili ovakav potez, jer zašto ne dodatno izvuč lovu na takvima?... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 15:04 (NoDe31).
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...

 Nvidia fanboyevi već danima pričaju i pokušavaju uvjeriti ekipu kako će 10 GB biti i više nego dovoljno za idućih 5 godina (i da zato grafa nema više od 10 GB). Sad me živo zanima kako će onda opravdati da Nvidia bude launchala 20 GB model ni dva mjeseca nakon 10 GB modela

to ćemo zapravo tek vidjeti, što nevidija odgovara sa 16 i 20gb grafama na amd-ove najave 16gb kartica uopće ništa ne znači u u tome koliko će doista biti potrošnja vrama u budućim igrama, to je više stvar marketinga

svojevremeno je r9 390 bila slavljena zbog 8gb, pričale su se beskonačne priče o future proof u odnosu na nevidijinih 4gb i što se dogodilo - tjorak, jer r9 390 nikad nije mogla iskoristiti tih 8gb, a kad je možda i zatrebalo na jednoj od 100 igara, velika većina je tu grafu već odavno zamijenila za jaču

kolega i dan danas ima gtx 970, samo jednom je trzala radi manjka vrama - na tomb rideru i kad smo maknuli teksture sa ultra na v.high, problem je nestao bez ikakve vidljive razlike u kvaliteti prikaza - dakle, da je nevidija i odgovorila na r9 3xxx seriju sa povećanjem vrama na svojoj 9xx seriji, to bi bilo uzaludno i bezveze

 

dopuštam, možda će se stvarno dogoditi ista situacija kao sa gtx 770 gdje je 2gb doista bilo premalo, no u vrijeme 7xx serije se dogodio i značajniji skok u potrošnji vrama u igrama, zasad još uvijek nema naznaka da će se to dogoditi i sada - eventualno, možda, tkozna kad i na koliko igara...

uostalom, neka trenutna situacija s potrošnjom vrama potraje još tri godine, sve te 3080 ionako će uglavnom biti zamijenjene za nove, a ako se i pojavi koja igra poput tomb raidera, nikome neće biti teško spustiti teksture sa ultra na high

uostalom, nevidija je predstavila i novu tehnologiju nvcache s kojom će se dodatno optimizirati korištenje vrama, pa i tu treba računati na neki bonus, sve je to još debeli šbbkbb

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma ta 6900xt da bude ista kao 3080 u benchu za soma kuna manje, 80% posto ljudi će uzet Nvidiu jer im je pun kuki Amd-a i njihovih drajvera.
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Za sve vas koji ste kao ja narucili sa Amazon. de nije istina da su nama u Njemackoj vec poslali, kad mi promjene status u poslano napisat cu ovdje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Očito da nisi pogledao grafove... RTX je raytracing valjda... i za igre koje koriste full raytracing performance su brutalne naprema 2080ti... pogledaj malo grafove npr. za quake2 i minecraft koje imaju pure raytracing mode

Ili npr. pogledaj koliki gain ima Control (DLSS quality + RT) 77fps vs 121fps - 57%

Edit: ili npr metro exodus:

Metro Exodus 36fps vs 57fps - 58%

Metro Exodus (RT)23fps vs 38fps - 65%

Metro Exodus (DLSS+RT)43fps vs 66fps - 53%

 Da danas malo utvrdimo gradivo... pošto sam jučer ispao smješan očito :)

 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne vezano previše za temu ali maltene samo ovo otvaram i čitam.

U planu mi je nabavit rtx 3080 samo čekam  strpljiv sam sada ubijam vrijeme serijama i filmovima što nisam dosta dugo. Trenutni i5 8600k ne planiram mjenjat bar 3 do 4 godine, msm dere guzove na stock frenkvenciji.

Nisam ga clockao međjutim u planu mi je nabavit vodeno neko do neki 280mm  i onda ga bacit na 4.8gh .

Trenutno kućište phanteks p400a tg po meni je sasvim dovoljno veliko no planiram radijator stavit na top kako bi mi naprjed 3 fana  bacala topal zrak nazad i gore. Da li je to dobro ili pak je bolje stavit naprijed te koje vodeno bi bilo najbolje uzeti  novci nisu problem ali opet nisam osoba koja će rad8 estetike dat 100€više .

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Htio sam bijelo vodeno i našao sam od corsaira međutim kao što rekoh ako ima nešto tiše i kvalitetnije kupujem pa makar bili ružičasto

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice