NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.790.544
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo malo detaljniji komentari/analize nakon reviewova (od 22:47 na dalje):

 

 

Dosta zanimljivo za poslušati, pogotovo da se smanji malo prenapumpani hype.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 0:47 (X-Wind).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Jeje sigurno, to si isto govorio prije par mjeseci i uvijek bude bude bude, i nikad ne bude... Eto ti sad 5700 XT je raw perf jaca od 2070s...

 ćeš da vidiš, samo dok izađe cyberpunk sve će ti biti jasnije 

5700xt neće bit jača od najobičnije 2060, a kamo li koje jače rtxice

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 1:02 (picajzla0707).
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zotacova verzija kolike su temperature??

 

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Zotacova verzija kolike su temperature??

 

 

 50 idle

73 load

74 OC

 

super temperature. kazu da je hladjenje fakat sjajno. ali i da toliko kosta izrada da ih niko ne zeli raditi 

overclocka prakticki nema.

 

da neko ne bi mislio da su nasi trgovci posebno losi:

 

naravno, tip je totalno fulo zakljucak... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 1:43 (jovial).
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Na kraju ce ispasti FE najlosiji :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Jeje sigurno, to si isto govorio prije par mjeseci i uvijek bude bude bude, i nikad ne bude... Eto ti sad 5700 XT je raw perf jaca od 2070s...

 ćeš da vidiš, samo dok izađe cyberpunk sve će ti biti jasnije 

5700xt neće bit jača od najobičnije 2060, a kamo li koje jače rtxice

 

 

 Jos jedna od nahajpanih igara za koju ces dat masne pare i odigrat 50h gameplaya u SPu ? 😂😂

11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ako ti je samo mp pojam gejmanja i sereš po najiščekivanijoj igri čisto radi serendanja, vidjet ćeš isto i kod fortnajta za koji dan :)
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Synthium kaže...
DarthMarkus kaže...
molnyi kaže...
mislioc kaže...
Bilo kako bilo Nvidija je sa ovom serijom razvalila.
Ovakva navala na shopove nije niti na Black Friday.
Ljudi im daju 6k kuna i još su sretni kaj su uhvatili svoj primjerak to dovolnjo govori o kakvoj se tu kartici radi.

 Ako ćemo iskreno, onaj tko je bio pametan taj će čekat mjesec dana AMD release.

 

Vrlo vjerojatno bit će bolja kartica performansama za manje para... a ja se nadam da će onda Nvidia još spustit svoje cijene, e tada će bit pravo vrijeme za kupovinu.


Danas me hajp skoro ponjeo, umalo sam kupio preko amazona... 

 Ok 

 

Tu tvrdnju baziraš na čemu ?

 To i mene iskreno zanima, ljudi cijelo vrijeme zaboravljaju da je AMD sto se tice grafickih kartica najpoznatiji kao jeftinija alternativa Nvidiji, na nacin da daju nesto manje performanse i softver im je krš, ali za to platis nesto manje. 

 Gdje je onaj AMD fanboy padobranac što je rekao da će kartice bit BUČNE i VRUĆE ???

 

Zavist je jebena stvar. 

 

 

 Evo ti igorov Video pa ces Vidjeti par Hotspotova sa 90+ stupnjeva.

Kad je Amd kucao na 100tinjak hotspot cijeli forum digao frku kako kartiice gore

Sta Marketing napravi, natjerate da kupis iako nije to sto au najavljivali.

Da podsjetim nvidia prezentacija je najavila 20db manje buke naspram predhodnika.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 1:52 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

 

currently on twitter currently on twitter
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dakle BUČNE SU I VRUĆE ???

 

 

picajzla0707 kaže...
Ako ti je samo mp pojam gejmanja i sereš po najiščekivanijoj igri čisto radi serendanja, vidjet ćeš isto i kod fortnajta za koji dan :)

 Je. Tamo je poznat kao cheater. On i hrpa profića sa Ryzenima 1600.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 2:07 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Fortnite RTX preplavio YT, uistinu vrhunska ray implementacija.... 4 ili 5 ray tehnologija....skoro kao Control. 

Kako ce ovo pogurat RTX seriju grafa.....a i ovako ih nema dovoljno. 

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Fortnite RTX preplavio YT, uistinu vrhunska ray implementacija.... 4 ili 5 ray tehnologija....skoro kao Control. 

Kako ce ovo pogurat RTX seriju grafa.....a i ovako ih nema dovoljno. 

 

 

 Tesko da ce Mama i tata nekome kupiti 3080... ipak ko uopce igra tu igru osim frustriranih klinaca?

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav ljudi, novi sam ovdje. Prije koji dan prodao pola PCa kaj malo nadogradim za RTX 3080 i sad mi je onak bed kaj nemam na cime igrati jer nemam GPU. Ako ima tko mozda link di se da narucit neka 3080 samo nije Palit ili Gainward. Za cim jeftinije to bolje makar iz Njemacke ili Austrije iako nemam nikoga tamo. Platil bi na rate inace. I kakve su cijene onda sa shippingom? Posto sam narucival par stvari iz drugih drzava i bukvalno sam moral na posti placati dosta para cak i vise nego neka stvar kosta samo da bi mi dosla doma. Ako bi me neko mogo korak po korak voditi kroz tu narudzbu puno bi mi znacilo. Btw frend mi je reko da kupim nekvu rabljenu grafu cist za surfanje/ light igranje, ali mi se neda davati pare za to takda bi odma ovo uzimal. Hvala unaprijed ako bilo kak pomognete 😌

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hajdarovic20 kaže...

Pozdrav ljudi, novi sam ovdje. Prije koji dan prodao pola PCa kaj malo nadogradim za RTX 3080 i sad mi je onak bed kaj nemam na cime igrati jer nemam GPU. Ako ima tko mozda link di se da narucit neka 3080 samo nije Palit ili Gainward. Za cim jeftinije to bolje makar iz Njemacke ili Austrije iako nemam nikoga tamo. Platil bi na rate inace. I kakve su cijene onda sa shippingom? Posto sam narucival par stvari iz drugih drzava i bukvalno sam moral na posti placati dosta para cak i vise nego neka stvar kosta samo da bi mi dosla doma. Ako bi me neko mogo korak po korak voditi kroz tu narudzbu puno bi mi znacilo. Btw frend mi je reko da kupim nekvu rabljenu grafu cist za surfanje/ light igranje, ali mi se neda davati pare za to takda bi odma ovo uzimal. Hvala unaprijed ako bilo kak pomognete 😌

 Kolega nema vise 3080 sve rasprodano... cekaj drugu Turu koja dolazi pitaj Boga kad.

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kome treba dosta svaba kupilo 2 kartice pa sad prodaju. Ovaj jedan cak mijenja za 2080ti

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeigen/deutschland/rtx-3080/c0-l0

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 3:47 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

 

 Tesko da ce Mama i tata nekome kupiti 3080... ipak ko uopce igra tu igru osim frustriranih klinaca?

 "Ignorance is bliss"... Ne bi fortnite bio tu di je da je tvoja teza imalo točna...

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
NoDe31 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 

 Tesko da ce Mama i tata nekome kupiti 3080... ipak ko uopce igra tu igru osim frustriranih klinaca?

 "Ignorance is bliss"... Ne bi fortnite bio tu di je da je tvoja teza imalo točna...

 Kazem onako kako je... fortnite nema veze sa shooterom tako da nemam ni ja snjime.

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo svima koji nisu dobili karticu pa su malo ostali razocarani, nvidija se uspijela porukom ispricati. Ali nebrinite pise da salju svaki dan pa ce ih biti ocito ko toplih kiflica u pekari. Ali isto procitajte da radije pricekajte dragu Lisu i proci cete bolje

https://videocardz.com/newz/nvidia-issues-a-statement-on-geforce-rtx-3080-going-immediately-out-of-stock

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 7:27 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Baš sam se iznervirao jučer s našim shopovima, užas... 3 shopa bi uzeli novac, šalju ponude za uplatu... nazovem ih (pošto sam već Protisu uplatio bez provjere, pa da ne bude opet) i ni jedni nemaju stanje. Da sam normalan, poludio bi.

 

 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

Evo svima koji nisu dobili karticu pa su malo ostali razocarani, nvidija se uspijela porukom ispricati. Ali nebrinite pise da salju svaki dan pa ce ih biti ocito ko toplih kiflica u pekari. Ali isto procitajte da radije pricekajte dragu Lisu i proci cete bolje

https://videocardz.com/newz/nvidia-issues-a-statement-on-geforce-rtx-3080-going-immediately-out-of-stock

Neceka se nikome AMD jer nemaju nista konkurentno za ponuditi nazalost.

 

Ako netko zeli RX 6900 XT moze je kupiti vec danas u vidu RTX 2080Ti na oglasima, i opet ce bolje proci jer je jeftinija i ima 30% bolje performanse DLSS, win win

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Nema vise niti Trinity na Amazon.de sve planulo...pola otislo na BUG forum :) :) :)

IMO, neće ti sa Amazon.de nitko u RH dobiti. Tko ima iskustvo sa Amazonom, zna da se i za puno jeftinije stvari koje "kupiš" naknadno ispostavi da ih nisu imali na lageru u trenutku kada si ih stavljao u košaricu pa naknadno krenu sa promjenama procijenjenih datuma dostave.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 9:29 (Rootsman).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ako ti je samo mp pojam gejmanja i sereš po najiščekivanijoj igri čisto radi serendanja, vidjet ćeš isto i kod fortnajta za koji dan :)

 Najiscekivanija igra na koju se posra?o vec hrpetina ljudi, bas me zanima ovo za koji dan posto to slusam vec 6mj.

 

Btw, zasto je nevidija nedavno najavila 3080 20gb ? Ili nije valjda i da oni misle da je 10gb premalo (osim ako se za gleda iducih 6mj 😅).

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 11:29 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Koliko se čini nove kartice od Nvidije će biti jako tople i bučne. Čini se da je bolje preskočiti ovu seriju. AMD ima povijesnu šansu da se vrati u utrku. AIB cijene će biti dosta skuplje stoga tko može bolje fa uzme referentnu.

 Prognozer mjeseca.

 

Čestitke !

 

Kao nagradu možeš dići rtx 3080 od Bloodravena uz sitnu naknadu od 10 keka.

  

 

 

Sad kad je testirao, i otvorio kutiju nek se cijena ruši do poda.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
online
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ako ti je samo mp pojam gejmanja i sereš po najiščekivanijoj igri čisto radi serendanja, vidjet ćeš isto i kod fortnajta za koji dan :)

Badava ti picajzla razum, ima ljudi koji su super-pro-competitive gejmeri koji igraju na čudnim rezolucijama gdje su character modeli izduženi, sve low itd...Oni ostalo ne priznaju ili si njihov ili si beta.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Ti velim, ovdje ljudi tvrde da je 10GB dovoljno za sljedecih 5 godina, i onda uleti nvidia dan nakon launcha sa 20GB verzijom i vjerovatno cijenom jedne nove 2080Ti 

10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

evo malo konteksta

 

Petak, 11.9. Dionice Nvidie su 486$

Nedjelja, 13.9. Nvidia najavila da kupuje arm

Ponedjeljak, 14.9. Dionice nvidie skocile na 523$

Do jucer, 17.9. polako padaju na 484$ (cijena koja je bila prije najave kupovine arm)

Tijekom jucerasnjeg dana, dakle na release 30 serije, dionice opet rastu i trenutno su na 500$ s uzlaznim trendom. vidit cemo kako ce se jos razvijati ovo.

 

isto jucer, nvidija se iznenadila navalom na njihove kartice pa kazu da je "Over 50 major global retailers had inventory at 6 a.m. pacific." Halo? 50 global retailers? 50 trgovina je imalo kartice? Nadam se da ovo krivo razumijem. U svakom slucaju, navodno je samo 20k kartica u prodaji. ne znam koliko tu ima istine, ali sve upucuje na to da je kartica toliko skupa za proizvest da se njima uopce ne isplati prodavati te kartice. rast dionica zbog navale samo je lijepi bonus.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Ti velim, ovdje ljudi tvrde da je 10GB dovoljno za sljedecih 5 godina, i onda uleti nvidia dan nakon launcha sa 20GB verzijom i vjerovatno cijenom jedne nove 2080Ti 

Većina ljudi se ovdje igra na 1080p ili 1440p, tako da im je to dovoljno za sljedećih par godina. Nije samo problem koliko će koštati neko koliko će trošiti kada dodaju još 10GB memorije.

4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

 Kazem onako kako je... fortnite nema veze sa shooterom tako da nemam ni ja snjime.

 Ne kažeš "onako kako je", kažeš onako kako misliš da je...  No popularnost fortnitea, a i financijska uspješnost te igre, govori ipak da krivo misliš...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice