NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.788.615
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Povlačite to pitanje VRAM-a (i tu i u Navi temi), i mislim da pretjerujete. Naravno da bi bilo bolje da su dali više, mirna duša jel, ali ipak..

 

Tko se tu točno igra na 4K rezi? Vi koji planirate kupiti 3080, dal planirate kupiti i 4K monitor? Koji? Kolko Hz, 60, 120? Skupo? Reza>framerate? Zakaj onda ne konzola?

 

Možda griješim ali većina koja planira kupiti je na 1440p (ne ispod nadam se), a tu VRAM nebi trebao biti problem.

 

 

 

 

Ja igram na 4k već godinama, probao sam nedavno 1080 u 240hz i vratio ga sljdeći dan i zamjenio za 4k tak da..  Zakaj ne konzola pa ne znam to kao da te pitam za printer a ti me pitaš kaj si ne kupim pernicu sa flomasterima ...

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Timo kaže...

nakon 15h 

 

jedan hr shop, jako jako male kolicine

 

3080 6900kn

 

3090 14300kn

Sad su mi u Futuri rekli da će danas iza 15:00 imati 3080ke od Palita za oko 8k kn.....

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel neko zvao ove trolove sto po njuskalu prodaju 2080ti i al rabljene za 6 7milja.

Fino im ponudit 3000kn

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Timo kaže...

nakon 15h 

 

jedan hr shop, jako jako male kolicine

 

3080 6900kn

 

3090 14300kn

Sad su mi u Futuri rekli da će danas iza 15:00 imati 3080ke od Palita za oko 8k kn.....

 Lol, mogu si ih zabiti znas gdje :D iako ne sumnjam da ce bit idiota koji ce i to kupit

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Timo kaže...

nakon 15h 

 

jedan hr shop, jako jako male kolicine

 

3080 6900kn

 

3090 14300kn

Sad su mi u Futuri rekli da će danas iza 15:00 imati 3080ke od Palita za oko 8k kn.....

 

mogu im jedino dati toliko ako ovo k označava kuraca

 

Uzet ću iz švabije za 800 eura i boli me tuki

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Timo kaže...

nakon 15h 

 

jedan hr shop, jako jako male kolicine

 

3080 6900kn

 

3090 14300kn

Sad su mi u Futuri rekli da će danas iza 15:00 imati 3080ke od Palita za oko 8k kn.....

8k za graficku koju mozes vani uzet za 6k..? Sta im je s mozgom??

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znači show Zovem ADM i lik mi kaže nema šanse da neki shop u HR ima prije 11. mjeseca 3080ki za prodaju zbog korone, nestašice, sve najprije ide za USA tržište, bla bla... kad je završio propovijed, kažem da sam pitao samo iz razloga jer kažu u Futuri da će ih imati danas a on "hmm čisto sumnjam da hoće, ali dobro.. neka im". Reko' u redu hvala na informaciji, doviđenja.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ReventoN kaže...
mrsmith kaže...
Timo kaže...

nakon 15h 

 

jedan hr shop, jako jako male kolicine

 

3080 6900kn

 

3090 14300kn

Sad su mi u Futuri rekli da će danas iza 15:00 imati 3080ke od Palita za oko 8k kn.....

8k za graficku koju mozes vani uzet za 6k..? Sta im je s mozgom??

 Pohlepa zavladala, vide uzbuđenje oko novih kartica pa nabijaju cijene. Balkanski mentalitet

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Zanemari ADM, upravo pišem prijavu na MIGO na konto prava reklamacija. Od HR dućana jedino Futura, ali ga oni seru sa cijenama.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nabijaju nazalost i vani cijene sve mi se cini. Ne znam bas kolko je realno ocekivati "samo" 800 eur za dobar model i izvana. Vidite da svako malo nestaju listinzi i pojavljuju se s vecim cijenama.

 

Ocito su skuzili da ce prodati ionako iste sec koju god cijenu stavili, pa evo imamo ovdje ekipe koja jedva ceka dati 950 eura za Strixicu i boje se da nece biti dovoljno, pa nisu ni ducani ludi da prodaju za 800 nesto sto mogu za 1000 :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 11:38 (Minneyar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ajde navaljujte, 8000kn, još malo pa nestalo ajmooo...

 

Pa kome se toliko žuri da tolko preplati karticu???

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Nabijaju nazalost i vani cijene sve mi se cini. Ne znam bas kolko je realno ocekivati "samo" 800 eur za dobar model i izvana. Vidite da svako malo nestaju listinzi i pojavljuju se s vecim cijenama.

 

Ocito su skuzili da ce prodati ionako iste sec koju god cijenu stavili, pa evo imamo ovdje ekipe koja jedva ceka dati 950 eura za Strixicu i boje se da nece biti dovoljno, pa nisu ni ducani ludi da prodaju za 800 nesto sto mogu za 1000 :)

Moja trenutna Strixica je kostala 1000eu tako da ce ova nova bit jeftinija ako je placeholder blizu prave cijene.

6 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bas gledam ovaj shop i navedene modele imaju stock sve osim Strix koja stize tek 29 koliko vidim lol.

Ako ih nece bit uzet cu https://www.proshop.de/Grafikkarte/MSI-GeForce-RTX-3080-GAMING-X-TRIO-10GB-GDDR6X-RAM-Grafikkarte/2876877

 

EDIT:

Ali to je Denmark mozda ce ih ovdje bit....

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 11:57 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Da, sad ih ubacuju na webshop je rekao. Link je down trenutno, vjerojatno si ubo točno kad je publishao draft prije deaktivacije proizvoda :)

 

Palit/GW će imati na webu za naručiti iza 3 sata (nisam pitao ako će biti fizički lager)... ali da, 8k kn.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Da, sad ih ubacuju na webshop je rekao. Link je down trenutno, vjerojatno si ubo točno kad je publishao draft prije deaktivacije proizvoda :)

 

Palit/GW će imati na webu za naručiti iza 3 sata (nisam pitao ako će biti fizički lager)... ali da, 8k kn.

Koji model od Palita za tu cijenu?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Da, sad ih ubacuju na webshop je rekao. Link je down trenutno, vjerojatno si ubo točno kad je publishao draft prije deaktivacije proizvoda :)

 

Palit/GW će imati na webu za naručiti iza 3 sata (nisam pitao ako će biti fizički lager)... ali da, 8k kn.

Koji model od Palita za tu cijenu?

Nisam pitao, nazovi i pitaj :) Pretpostavio bih onaj Gamepro. Ja bi uzeo tu karticu bez problema (isti cooler kao i Gainward GS, 1:1 su...), samo 8k kn nedam (i PDV kad vratim opet je puno) - radije uzmem na CU.de bez VAT-a.

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koja je tocno logika sa prelaska 2080 Super ili 2080 ti na 3080? Za te ljude nema gotovo nikakvog upgradea ako se uzme u obzir koliko su dali za 2080ti i onda opet za 3080. Nema tog performance boosta koji bi sav taj novac opravdao, cak ni bragging rights.

Možda bolje pricekati 3080 Super ili Ti koji ce vjerojatno iduce ljeto. Jer nije da ce apsolutno igdje 2080S/ti štucat. Cyberpunk? Mislim da zrtvovat draw distance sjena je bolje nego istrest 8000kn a onda opet htjet novu za manje od god. dana. No to sam samo ja

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...
Da, sad ih ubacuju na webshop je rekao. Link je down trenutno, vjerojatno si ubo točno kad je publishao draft prije deaktivacije proizvoda :)

 

Palit/GW će imati na webu za naručiti iza 3 sata (nisam pitao ako će biti fizički lager)... ali da, 8k kn.

Koji model od Palita za tu cijenu?

Nisam pitao, nazovi i pitaj :) Pretpostavio bih onaj Gamepro. Ja bi uzeo tu karticu bez problema (isti cooler kao i Gainward GS, 1:1 su...), samo 8k kn nedam (i PDV kad vratim opet je puno) - radije uzmem na CU.de bez VAT-a.

Ma samo me zanimalo sto cijene toliko,ne budem kupovao u Hr blize mi je ovdje u Njemackoj :) :)

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Koja je tocno logika sa prelaska 2080 Super ili 2080 ti na 3080? Za te ljude nema gotovo nikakvog upgradea ako se uzme u obzir koliko su dali za 2080ti i onda opet za 3080. Nema tog performance boosta koji bi sav taj novac opravdao, cak ni bragging rights.

Možda bolje pricekati 3080 Super ili Ti koji ce vjerojatno iduce ljeto. Jer nije da ce apsolutno igdje 2080S/ti štucat. Cyberpunk? Mislim da zrtvovat draw distance sjena je bolje nego istrest 8000kn a onda opet htjet novu za manje od god. dana. No to sam samo ja

3080 ispada savrsena za 4k ultra a to je reza na kojoj ja igram pa mi se isplati ic sa 2080 na 3080.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

2080 na 3080 mozda, ali 2080ti? Pa to vrti sve, a vidim da ray tracing performanse nisu baš TOLIKO bolje na Ampereu (bar po BFu suđeno)

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Koja je tocno logika sa prelaska 2080 Super ili 2080 ti na 3080? Za te ljude nema gotovo nikakvog upgradea ako se uzme u obzir koliko su dali za 2080ti i onda opet za 3080. Nema tog performance boosta koji bi sav taj novac opravdao, cak ni bragging rights.

Možda bolje pricekati 3080 Super ili Ti koji ce vjerojatno iduce ljeto. Jer nije da ce apsolutno igdje 2080S/ti štucat. Cyberpunk? Mislim da zrtvovat draw distance sjena je bolje nego istrest 8000kn a onda opet htjet novu za manje od god. dana. No to sam samo ja

Slažem se da je skup upgrade sa 2080S ili 2080Ti... sa 2080 ili pak 1080Ti kao što ja imam, to je više nego solidan skok - barem meni :)

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sa 1080ti da, iiiiiiiako ako nije 4k ekskluzivno igranje, ja bi jos bio na njoj.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

2080 na 3080 mozda, ali 2080ti? Pa to vrti sve, a vidim da ray tracing performanse nisu baš TOLIKO bolje na Ampereu (bar po BFu suđeno)

Quake 2 rtx koji je najbolje mjerilo za raytrace je oko 98% brzi nego na mojoj 2080.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Sa 1080ti da, iiiiiiiako ako nije 4k ekskluzivno igranje, ja bi jos bio na njoj.

3440x1440@100 :) fali dosta

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Trenutno mi se najisplativija cini ova inno3d iChillx4 sa casekinga za 744 eur. 100 eur manje nego MSI Gaming X Trio - nema bas puno informacija po netu ali ovo malo sto sam nasao cini se da je na razini top coolera ostalih proizvodaca, odnosno u proslim generacijama je bio po 7-8 stupnjeva hladniji od Strixa...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
D3lBoy kaže...

2080 na 3080 mozda, ali 2080ti? Pa to vrti sve, a vidim da ray tracing performanse nisu baš TOLIKO bolje na Ampereu (bar po BFu suđeno)

Quake 2 rtx koji je najbolje mjerilo za raytrace je oko 98% brzi nego na mojoj 2080.

 Samo ta igra je iznimka, a ne pravilo. Pitanje i u buducnosti kolko ce igara podrzavat full raytrace

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mali 40mm prdekavac, fuj to fuj fuj...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Hmm PS5, novi Xbox, RTX i novi Navi - sve ima raytrace support. Mislim da je samim time potvrđeno da ce polako postati standard, no za sad su remasteri starih igara u RT, sto u potpunosti podrzavam, ionako su stare igre bolje - objektivno.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

2080 na 3080 mozda, ali 2080ti? Pa to vrti sve, a vidim da ray tracing performanse nisu baš TOLIKO bolje na Ampereu (bar po BFu suđeno)

 Slažem se, no recimo prelazak s 1080 na 3080 bi se itekako osjetio ;) 

Lijep pozdrav ;)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice