NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.087
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BugInterventna kaže...
mrsmith kaže...

 

 Ma lik pokusava iskopati probleme tamo gdje ih nema. Kao prvo malo je blesavo izletavati sa zakljuccima da je 3080 pandan 2080 ti posto je izmedu 3080 gap toliki da se bez problema moze ugurati nekakva 3080 ti (super), a sto se ostaloga i potrosnje tice vazne su samo tri stvari:

 

1. Porast performansi ~25% na 1440p i ~30% na 4K + nekakvih 5-10% manji udar sa ukljucenim RT-om

2. Sve to za 300$ manje

3. Perf per watt na vrhu ljestvice

 O čemu ti? Ja sam samo napisao točno kako stvari stoje i nije nikakva namjera "iskopati" ikakve probleme. "malo je blesavo izletavati sa zakljuccima da je 3080 pandan 2080 ti" -> daj molim te pojasni ovo, kako pobogu nije 3080 pandan 2080ti kada se radi o pandanu istog čipa (GA102 vs TU102) . Pa nećemo valjda uspoređivati TU104 (2080) sa GA102 na 3080 kada gledamo koliko je neka arhitektura napredovala u odnosu na prijašnju, to su kruške i jabuke onda...

 

Gap između 3080 i 3090 je možda ogroman što se cijene tiče jer su nabili cijenu na 3090 jer ju pokušavaju uvaliti kao zamjenu za Titan jer Titana neće biti ove generacije radi power consumptiona ilitiga "dajemo vam Titana ove godine za 1000 USD manje nego prošle generacije", ono moš mislit Daju zapravo 3080 sa max 20% više performansi za duplu cijenu.

 

Ali gap između 3080 i 3090 je max 20% pa to ne daje baš previše prostora za ugurati neki 3080ti tu. Eventualno iduće godine ako uspiju prebaciti Ampere na TSMC 7nm i onda izbaciti cijeli "super" lineup.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 8:41 (X-Wind).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...
BugInterventna kaže...
mrsmith kaže...

 

 Ma lik pokusava iskopati probleme tamo gdje ih nema. Kao prvo malo je blesavo izletavati sa zakljuccima da je 3080 pandan 2080 ti posto je izmedu 3080 gap toliki da se bez problema moze ugurati nekakva 3080 ti (super), a sto se ostaloga i potrosnje tice vazne su samo tri stvari:

 

1. Porast performansi ~25% na 1440p i ~30% na 4K + nekakvih 5-10% manji udar sa ukljucenim RT-om

2. Sve to za 300$ manje

3. Perf per watt na vrhu ljestvice

 O čemu ti? Ja sam samo napisao točno kako stvari stoje i nije nikakva namjera "iskopati" ikakve probleme. "malo je blesavo izletavati sa zakljuccima da je 3080 pandan 2080 ti" -> daj molim te pojasni ovo, kako pobogu nije 3080 pandan 2080ti kada se radi o pandanu istog čipa (GA102 vs TU102) . Pa nećemo valjda uspoređivati TU104 (2080) sa GA102 na 3080 kada gledamo koliko je neka arhitektura napredovala u odnosu na prijašnju, to su kruške i jabuke onda...

Usporedjuju se cijenovni rangovi, tako da je usporedba sa 2080 logicna. Ostalo je sve manje bitno, cinjenica je da za istu cijenu dobivas skoro 70% vise performanse i zato je Amper veliki pomak u odnosu na Turing. Vrlo prosto...

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
X-Wind kaže...
BugInterventna kaže...
mrsmith kaže...

 

 Ma lik pokusava iskopati probleme tamo gdje ih nema. Kao prvo malo je blesavo izletavati sa zakljuccima da je 3080 pandan 2080 ti posto je izmedu 3080 gap toliki da se bez problema moze ugurati nekakva 3080 ti (super), a sto se ostaloga i potrosnje tice vazne su samo tri stvari:

 

1. Porast performansi ~25% na 1440p i ~30% na 4K + nekakvih 5-10% manji udar sa ukljucenim RT-om

2. Sve to za 300$ manje

3. Perf per watt na vrhu ljestvice

 O čemu ti? Ja sam samo napisao točno kako stvari stoje i nije nikakva namjera "iskopati" ikakve probleme. "malo je blesavo izletavati sa zakljuccima da je 3080 pandan 2080 ti" -> daj molim te pojasni ovo, kako pobogu nije 3080 pandan 2080ti kada se radi o pandanu istog čipa (GA102 vs TU102) . Pa nećemo valjda uspoređivati TU104 (2080) sa GA102 na 3080 kada gledamo koliko je neka arhitektura napredovala u odnosu na prijašnju, to su kruške i jabuke onda...

Usporedjuju se cijenovni rangovi, tako da je usporedba sa 2080 logicna. Ostalo je sve manje bitno, cinjenica je da za istu cijenu dobivas skoro 70% vise performanse i zato je Amper veliki pomak u odnosu na Turing. Vrlo prosto...

 

Da, ali ekipa hajpa Ampere kao najveći generacijski pomak u performansama ikad, što pokušavam ukazati da uopće nije baš tako kako Nvidia želi prodati priču oko Amperea kao arhitekture. Druga stvar je sam launch koji je dobar jer daje 70% više performansi za istu cijenu.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Povraca mi se, od kada su izasle recenzije i od reda su pozitivne ova tema je demolirana trolanjem i nemam volje vise pisat ovdje. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaby kaže...
3dfx kaže...

ovakak generacijski skok necemo vidjeti opet 10 godina

O kako ne, pa TSMC već starta sa proizvodnjom 5nm za Apple a TSMCov 5nm je neusporediv sa samsungovim 8nm, mislim skoro pa duplo veći density.. tako da, sve i da ne bude nikakvog napretka u arhitekturi opet ćemo dobit veliki pomak na račun finijeg procesa.

14nm na 8nm je ogroman pomak za nagurat tranzistore, 8nm na 5nm bas i ne, i isto tako vise nije sve u tranzistorima, nvidia je upravo pokazala da je buducnost gaminga u AI i Deep learning a ne vise kao prije u brute snazi i broju tranzistora

 

zato ne ocekujem ovakvu razliku izmedu 3000 i buduce 4000 kao to je naspram 2000 serije

 

 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
Kaby kaže...
3dfx kaže...

ovakak generacijski skok necemo vidjeti opet 10 godina

O kako ne, pa TSMC već starta sa proizvodnjom 5nm za Apple a TSMCov 5nm je neusporediv sa samsungovim 8nm, mislim skoro pa duplo veći density.. tako da, sve i da ne bude nikakvog napretka u arhitekturi opet ćemo dobit veliki pomak na račun finijeg procesa.

14nm na 8nm je ogroman pomak za nagurat tranzistore, 8nm na 5nm bas i ne, i isto tako vise nije sve u tranzistorima, nvidia je upravo pokazala da je buducnost gaminga u AI i Deep learning a ne vise kao prije u brute snazi i broju tranzistora

 

zato ne ocekujem ovakvu razliku izmedu 3000 i buduce 4000 kao to je naspram 2000 serije

 

 

 Turing je na TSMC 12nm, a ne 14.

 

https://www.techcenturion.com/7nm-10nm-14nm-fabrication#nbspnbspnbspnbsp7nm_vs_10nm_vs_12nm_vs_14nm_Transistor_Densities

 

TSMC’s 12nm: 33.8 MTr/mm²

Samsung’s 8nm: 61.2 MTr/mm²

TSMC’s 7nm (HPC): 66.7 MTr/mm²

TSMC’s 5nm EUV: 171.3 MTr/mm²

 

Dakle skok sa TSMC 7 na 5 će biti još veći nego što je bio ovaj Turing na Ampere (TSMC 12 na Samsung 8), a kamoli kad gledaš skok sa Samsung 8 na TSMC 5 nm.

 

 

"nvidia je upravo pokazala da je buducnost gaminga u AI i Deep learning a ne vise kao prije u brute snazi i broju tranzistora"

 

Zanimljivo da to kažeš baš za Ampere koji je školski primjer brute forcanja performansi

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 9:06 (X-Wind).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
Kaby kaže...
3dfx kaže...

ovakak generacijski skok necemo vidjeti opet 10 godina

O kako ne, pa TSMC već starta sa proizvodnjom 5nm za Apple a TSMCov 5nm je neusporediv sa samsungovim 8nm, mislim skoro pa duplo veći density.. tako da, sve i da ne bude nikakvog napretka u arhitekturi opet ćemo dobit veliki pomak na račun finijeg procesa.

14nm na 8nm je ogroman pomak za nagurat tranzistore, 8nm na 5nm bas i ne, i isto tako vise nije sve u tranzistorima, nvidia je upravo pokazala da je buducnost gaminga u AI i Deep learning a ne vise kao prije u brute snazi i broju tranzistora

 

zato ne ocekujem ovakvu razliku izmedu 3000 i buduce 4000 kao to je naspram 2000 serije

Upravo to. Zato je Nvidia miljama, ako ne i svjetlosnim godinama ispred AMD-a koji je (bez custom drivera i modova) neupotrebljiv u hrpetini AI scenarija gdje Nvidia rastura vec godinama. Vjerujem da je cak i Intel sa svojim Movidius neural computing stickom ispred AMD-a sto je zalosno. Doduse, mozda izvuku asa iz rukava, samo da ne bude nesto tipa AMD tricikl ili neko drugo sranje.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Porast u performansama je impresivan i ako ta brojka nije baš kako su oni obećali ali nije ni puno manja. Naravno skok se može vidjeti jedino kad uspoređuješ sa 2080 jer i ovo je takav model. retardirano mi je kad  gledate razliku između 2080 super ili ti verzije sa 3080, to će te moći tek kad izađe ti verzija 3080 ke. Što se tiče pada performansa kod ryzen procesora on je relativno .al svega par posto jedino retard koji ima malog se moze kurcit da njegov intel njemu daje 5 do 8 fps a više.

Velika mana prije svega je glupa cijena 2*** serije koja da je zelenašima bez konkurencije za pravo ovakvih cijena i kurčenja s tim da kartice bacaju na kapaljku. Meni je ova cijena vani donekle oke ali sto ocekivati kad dođe kod nas, naravno nisu krivi trgovci. Druga mana je 10gb vram-a. Nije mi jasno čemu to, ili pak nemaju  druge opcije pa će boostat ti verzije i staviti 20gb vrama ako je tako nema tu neke razlike u performansama. Gospoda tvrdi da se buka čuje do 57 db na 3500 rpma, meni se rx 5700xt cula toliko na 2700 rpma, naravno optimalno gledajući išla bi kao do 40 db i 73 stupnja.

Ljudi zaboravljaju koliko su plaćali komponente ova kartica sa tim performansama  i tom cijenom bez obzira na potrošnju ne bi smjela biti niti glasna niti topla.

Vjerujemo da će custome verzije odraditi kvalitetno posao, no prije svega čekamo. Nikud mi se ne zuri dolazit će kartice i dalje. A sada ekipa nek me dobro popljuje samo zato što ću najvjerojatnije i sam kupit tu karticu jer amd izgleda prodaje motokultivator pored ovog john deere

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ali postoje razlike u proizvodnim procesima, da je Nvidia ostala klijent TSMC-a i 7nm+ proizvodnja, imala bi više frekvencije i manji TDP uz sve novosti koje su ubacili u RTX 3000.
To bi zapravo bio Turing 2.0 i sve te jezgretine im ne bi bile potrebne.
SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Computeruniverse.de je maknuo sve RTX 30xx iz ponude   Prije su bile gore samo nisi mogao staviti u košaricu... od sinoć ih uopće nema na listi.

 

Kampiram kao šatoraši

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Iskreno? nVidia je rekla up to 100% better

Problem, sa druge strane, je u tome da nisam vidio 100% , a i 90% je u specifičnim uvjetima, realno je oko 45-50% bolje. To smo već vidjeli.

 

Ako su lagali i sa 3070 i da nije ni blizu 2080 Ti, onda AMD itekako ima šanse pokazat nešto.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...
3dfx kaže...
Kaby kaže...
3dfx kaže...

ovakak generacijski skok necemo vidjeti opet 10 godina

O kako ne, pa TSMC već starta sa proizvodnjom 5nm za Apple a TSMCov 5nm je neusporediv sa samsungovim 8nm, mislim skoro pa duplo veći density.. tako da, sve i da ne bude nikakvog napretka u arhitekturi opet ćemo dobit veliki pomak na račun finijeg procesa.

14nm na 8nm je ogroman pomak za nagurat tranzistore, 8nm na 5nm bas i ne, i isto tako vise nije sve u tranzistorima, nvidia je upravo pokazala da je buducnost gaminga u AI i Deep learning a ne vise kao prije u brute snazi i broju tranzistora

 

zato ne ocekujem ovakvu razliku izmedu 3000 i buduce 4000 kao to je naspram 2000 serije

 

 

 Turing je na TSMC 12nm, a ne 14.

 

https://www.techcenturion.com/7nm-10nm-14nm-fabrication#nbspnbspnbspnbsp7nm_vs_10nm_vs_12nm_vs_14nm_Transistor_Densities

 

TSMC’s 12nm: 33.8 MTr/mm²

Samsung’s 8nm: 61.2 MTr/mm²

TSMC’s 7nm (HPC): 66.7 MTr/mm²

TSMC’s 5nm EUV: 171.3 MTr/mm²

 

Dakle skok sa TSMC 7 na 5 će biti još veći nego što je bio ovaj Turing na Ampere (TSMC 12 na Samsung 8), a kamoli kad gledaš skok sa Samsung 8 na TSMC 5 nm.

 

 

"nvidia je upravo pokazala da je buducnost gaminga u AI i Deep learning a ne vise kao prije u brute snazi i broju tranzistora"

 

Zanimljivo da to kažeš baš za Ampere koji je školski primjer brute forcanja performansi

 To je u biti TSMC 16nm.

8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

znaci rezultati ipak nisu onakvi kakve je nvidia obecala, 10GB vrama u pojedinim naslovima u 4k sa RTX nije dovoljno (a da ne govorimo o tome da ce tek pocet dolazit zahtjevnije igre)
cijene isto nisu onakve kakve su trebale bit

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jedva cekam AMD reveal

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Jedva cekam AMD reveal

 pa valjda je svima u interesu da amd bude dobar zar ne ?
nemres bit valjda takav fanboy da radis protiv sebe

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da, cijene ce izgleda radi ove pomame biti daleko previsoke. Pretpostavljam da ce ih CU vratiti s 50-100 eur visim cijenama. A onda vise nismo u rangu 700 eura nego skoro 1000... Ako ne bude dobrog modela za 800 eur ili manje, preskacem. Doci ce iducih mjeseci nesto isplativije vjerojatnom, recimo 3070 ako nista drugo

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Da, cijene ce izgleda radi ove pomame biti daleko previsoke. Pretpostavljam da ce ih CU vratiti s 50-100 eur visim cijenama. A onda vise nismo u rangu 700 eura nego skoro 1000... Ako ne bude dobrog modela za 800 eur ili manje, preskacem. Doci ce iducih mjeseci nesto isplativije vjerojatnom, recimo 3070 ako nista drugo

 da ovaj hype koji su nabili sa cijenama je cista prevara, a jos ce bit skuplje nego sad

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa ako bude kao Radeon 7 i 5700xt onda cu biti protiv njih.
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa tko će onda kupovati TI i Super refresh kartice??

Šalu na stranu. Čitao sam da nije sve u količini memorije jer je ona brža i s time može bolje hraniti jezgre kojih je više. I sami programeri igrica sad ne moraju ubiti HW sa poluproizvodima jer im RT nije potpuna nepoznanica a ubrzo postaje standard.

Više me veseli to što se sukladno razvija i softwerski RT, loš je ali još se razvija.

EDIT: sad se sve više IT novinara javlja kako si je Nvidia pucala u nogu sa 10gb i 8gb memorijom, puno će pokazati nezavisni testovi
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 11:10 (Bur33k).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
Bero_ng95 kaže...

prvenstveno 2080 ti nije nitko prodao ispod 700eura 

druga stvar koliki moron trebas bit da ee zaletis i prodaš takvu karticu a tada si nisi znao nista osim onoga cime je nvidia punila javnost radi marketinga. Rtx 2080 ti bude još harala pošteno ako joj performanse ne sruse nadogradnjom. Valjda će danas imat muda i jedni i drugi i predstavit ono šta prodaju.

jucer prodana jedna nova novcata za 4000kn..

zvao sam lika osobno.

a zašto je jos nije povukao iz oglasa ne znam : https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/msi-rtx2080ti-gaming-z-trio-11gb-gddr6-oglas-32313627

 

 

 sad je frajer stavio 5000kn.

 

dakle muljator...

Bnet: mNik987#2148
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
toxic kaže...
Bero_ng95 kaže...

prvenstveno 2080 ti nije nitko prodao ispod 700eura 

druga stvar koliki moron trebas bit da ee zaletis i prodaš takvu karticu a tada si nisi znao nista osim onoga cime je nvidia punila javnost radi marketinga. Rtx 2080 ti bude još harala pošteno ako joj performanse ne sruse nadogradnjom. Valjda će danas imat muda i jedni i drugi i predstavit ono šta prodaju.

jucer prodana jedna nova novcata za 4000kn..

zvao sam lika osobno.

a zašto je jos nije povukao iz oglasa ne znam : https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/msi-rtx2080ti-gaming-z-trio-11gb-gddr6-oglas-32313627

 

 

 sad je frajer stavio 5000kn.

 

dakle muljator...

 ja sam ti reko odma kaj je

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Povlačite to pitanje VRAM-a (i tu i u Navi temi), i mislim da pretjerujete. Naravno da bi bilo bolje da su dali više, mirna duša jel, ali ipak..

 

Tko se tu točno igra na 4K rezi? Vi koji planirate kupiti 3080, dal planirate kupiti i 4K monitor? Koji? Kolko Hz, 60, 120? Skupo? Reza>framerate? Zakaj onda ne konzola?

 

Možda griješim ali većina koja planira kupiti je na 1440p (ne ispod nadam se), a tu VRAM nebi trebao biti problem.

 

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

koliko vidim na caseking.de ova gigabyte ima garanciju 4 godine. Stvarno nije loše. Vidim da piše na kutiji, valjda je onda tako u svakoj trgovini. Piše da im kreću prednarudžbe u 15h danas

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

 

koliko vidim na caseking.de ova gigabyte ima garanciju 4 godine. Stvarno nije loše. Vidim da piše na kutiji, valjda je onda tako u svakoj trgovini. Piše da im kreću prednarudžbe u 15h danas

Danas u 15:00 bi trebale krenuti i narudžbe / isporuke. Pisalo je 2-4 dana za HR dostavu na CU.de

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

 

koliko vidim na caseking.de ova gigabyte ima garanciju 4 godine. Stvarno nije loše. Vidim da piše na kutiji, valjda je onda tako u svakoj trgovini. Piše da im kreću prednarudžbe u 15h danas

Ta 4. godina ide preko Gigabyta, trebaš se registrirati (unutar nekog vremenskog perioda od kupnje) online da bi je ostvario...Ništa novo, Gigabyte je to još nudio i na Pascalu za određene modele.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Cansee kaže...

 

koliko vidim na caseking.de ova gigabyte ima garanciju 4 godine. Stvarno nije loše. Vidim da piše na kutiji, valjda je onda tako u svakoj trgovini. Piše da im kreću prednarudžbe u 15h danas

Danas u 15:00 bi trebale krenuti i narudžbe / isporuke. Pisalo je 2-4 dana za HR dostavu na CU.de

 Mislim da ce biti lakse pogodit eurojackpot nego piknut koju grafu danas. Refresham ko manijak od jutra ako slucajno negdje prije puste u prodaju makar sam 99% siguran da ni s tom metodom necu stic uzet niti jednu.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...
mrsmith kaže...
Cansee kaže...

 

koliko vidim na caseking.de ova gigabyte ima garanciju 4 godine. Stvarno nije loše. Vidim da piše na kutiji, valjda je onda tako u svakoj trgovini. Piše da im kreću prednarudžbe u 15h danas

Danas u 15:00 bi trebale krenuti i narudžbe / isporuke. Pisalo je 2-4 dana za HR dostavu na CU.de

 Mislim da ce biti lakse pogodit eurojackpot nego piknut koju grafu danas. Refresham ko manijak od jutra ako slucajno negdje prije puste u prodaju makar sam 99% siguran da ni s tom metodom necu stic uzet niti jednu.

Vjerojatno

It is always darkest just before the dawn.
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Cansee kaže...

 

koliko vidim na caseking.de ova gigabyte ima garanciju 4 godine. Stvarno nije loše. Vidim da piše na kutiji, valjda je onda tako u svakoj trgovini. Piše da im kreću prednarudžbe u 15h danas

Danas u 15:00 bi trebale krenuti i narudžbe / isporuke. Pisalo je 2-4 dana za HR dostavu na CU.de

 

možda će ovo biti glupo pitanje, ali bojim se da im se možda neće dati zafrkavati sa dostavama bilo gdje izvan njemačke, možda totalno to onemoguće? Zašto bi se petljao s time kad ti sve može otići u njemačku?

4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
mrsmith kaže...
Cansee kaže...

 

koliko vidim na caseking.de ova gigabyte ima garanciju 4 godine. Stvarno nije loše. Vidim da piše na kutiji, valjda je onda tako u svakoj trgovini. Piše da im kreću prednarudžbe u 15h danas

Danas u 15:00 bi trebale krenuti i narudžbe / isporuke. Pisalo je 2-4 dana za HR dostavu na CU.de

 

možda će ovo biti glupo pitanje, ali bojim se da im se možda neće dati zafrkavati sa dostavama bilo gdje izvan njemačke, možda totalno to onemoguće? Zašto bi se petljao s time kad ti sve može otići u njemačku?

 Pa kakve to veze njima ima , svejedno je napisali oni na paket da šalju Hansu u Minken il Antiši u Imocki. Neće ih oni vozit.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

nakon 15h 

 

jedan hr shop, jako jako male kolicine

 

3080 6900kn

 

3090 14300kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice