NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.259
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...
Minneyar kaže...

Dovoljna mi je cinjenica da je strix 930 eura a najjeftinija izvedba (i to s 3 venta) 700 eura. Ne vrijedi 230 eura razlike dati za Strix pa da je najbolja na svijetu svih vremena (a nije)

 Istina, rade bi tih 200+€ preusmjerio na upgrade CPU-a.

 Ma dobro, ali opet ne zelis imat avion u kucistu, treba nac neku osrednje cijene sa dobrih hlađenjem

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Santana kaže...
xLockdown kaže...
Minneyar kaže...

Dovoljna mi je cinjenica da je strix 930 eura a najjeftinija izvedba (i to s 3 venta) 700 eura. Ne vrijedi 230 eura razlike dati za Strix pa da je najbolja na svijetu svih vremena (a nije)

 Istina, rade bi tih 200+€ preusmjerio na upgrade CPU-a.

 Ma dobro, ali opet ne zelis imat avion u kucistu, treba nac neku osrednje cijene sa dobrih hlađenjem

 Pa ima i drugih top modela koji su jeftiniji a isti su sto se tice hladjenja/buke.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ne znam što se neki čude prvim cijenama, kao da dosad nikad nije bilo nabijanja cijena prvim komadima koje dolaze u trgovinu

sjećam se za pascal seriju, prije mining ludnice i prije dizanja cijena rtx serije, da su prve gtx 1080 prodavane po 800-900 eura 

treba malo pričekati da se cijene unormale, osim ako doista ne krene još jedno mining ludilo, al onda ga jebi, onda nema više nikakvih pravila u cijenama

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Jako dobar potez, 3 godine garancije bez ikakvih dodatnih zavrzlama.

https://www.techpowerup.com/272208/zotac-announces-extended-warranty-for-nvidia-geforce-rtx-30-series

 Da je to 3 godine, svekupno 5 godina garancije, znači miran si dokle god je imaš jer ti 5 godina sigurno neće biti u kućištu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 13:05 (BeLLicus).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 13:12 (Cakija_ST).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Po meni je to i dokaz da vjeruju u svoj proizvod sto vjerujem svima nama puno znaci.

 

Mislim da nisi nikad cuo za OCZ i BFG. Oba su imali "Lifetime" na grafike i RAM module...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nisam siguran za ZOTAC, ali mogu reći da Palit JetStream modeli serije 2xxxS imaju brutalno dobar hladnjak i općenito hlađenje.

 

Kod kolege sam gledao 1 na 1 Gigabyte Gaming OC RTX 2080S model i Palit JetStream RTX 2080S. Iako Palit nije bila neka ljepotica i imala je poprilično velike gabarite naspram Gige, osjetno tiše je radila i temperature su bile niže.

 

Čak mi se čini da Palit JetStream serija 2xxx ima identičan hladnjak u svim modelima (RTX2060S, RTX2070S, RTX2080S) tako da su 2060 i 2070 vjerojatno još hladnije / tiše.

 

Palit ima 3g jamstva isto kao i Giga.

 

Bez problema bi uzeo Palit Gamingpro 3080 ako bude raspoloživa, vjerujem da će biti dobre.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...
MEGATAMA kaže...

Po meni je to i dokaz da vjeruju u svoj proizvod sto vjerujem svima nama puno znaci.

 

Mislim da nisi nikad cuo za OCZ i BFG. Oba su imali "Lifetime" na grafike i RAM module...

 Ja sam naručivao GTX280 BFG 10 godina garancije je imala. ako se ne varam... ili lifetime? Mislim ipak 10g preko Hardveraja.

7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moje BGF kartice su tad bile uvoz od ASBIS-a i ElkoTech-a, i imale su "lifetime" jamstvo,

sa "bring in" jamstvom u hrvatskoj od 120 mjeseci. Nakon tih 120 mjeseci, jamstvo bi ostvario direktno preko BFG-a.

 

Naravno, nije ni jedna crkla - dok BFG nije bankrotirao. Tad su u vrlo kratkom roku crkle dvije BGF 9800GT.

Na srecu, nitko u HR nije rekao da PNY uskocio da preuzme na 12 mjeseci BFG jamstva, ali samo u obliku da daju kupone

za PNY grafike, i to su bile sice, 20-30$ kupon, al opet bolje ista nego nista.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Nisam siguran za ZOTAC, ali mogu reći da Palit JetStream modeli serije 2xxxS imaju brutalno dobar hladnjak i općenito hlađenje.

 

Kod kolege sam gledao 1 na 1 Gigabyte Gaming OC RTX 2080S model i Palit JetStream RTX 2080S. Iako Palit nije bila neka ljepotica i imala je poprilično velike gabarite naspram Gige, osjetno tiše je radila i temperature su bile niže.

 

Čak mi se čini da Palit JetStream serija 2xxx ima identičan hladnjak u svim modelima (RTX2060S, RTX2070S, RTX2080S) tako da su 2060 i 2070 vjerojatno još hladnije / tiše.

 

Palit ima 3g jamstva isto kao i Giga.

 

Bez problema bi uzeo Palit Gamingpro 3080 ako bude raspoloživa, vjerujem da će biti dobre.

 Ti nešto kažeš uzimao bi na firmu bez pdva. Šta neide da platiš prvo punu cifru i tražiš R1 račun pa tek ono u 2/3 mjesecu ti se otpište porez tj dobiješ povrat? 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Ti nešto kažeš uzimao bi na firmu bez pdva. Šta neide da platiš prvo punu cifru i tražiš R1 račun pa tek ono u 2/3 mjesecu ti se otpište porez tj dobiješ povrat? 

Pa da naravno, ali se vrati :) Znaš kako ide, troška u firmi nikad dosta

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 13:30 (mrsmith).
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
mrsmith kaže...

Nisam siguran za ZOTAC, ali mogu reći da Palit JetStream modeli serije 2xxxS imaju brutalno dobar hladnjak i općenito hlađenje.

 

Kod kolege sam gledao 1 na 1 Gigabyte Gaming OC RTX 2080S model i Palit JetStream RTX 2080S. Iako Palit nije bila neka ljepotica i imala je poprilično velike gabarite naspram Gige, osjetno tiše je radila i temperature su bile niže.

 

Čak mi se čini da Palit JetStream serija 2xxx ima identičan hladnjak u svim modelima (RTX2060S, RTX2070S, RTX2080S) tako da su 2060 i 2070 vjerojatno još hladnije / tiše.

 

Palit ima 3g jamstva isto kao i Giga.

 

Bez problema bi uzeo Palit Gamingpro 3080 ako bude raspoloživa, vjerujem da će biti dobre.

 Ti nešto kažeš uzimao bi na firmu bez pdva. Šta neide da platiš prvo punu cifru i tražiš R1 račun pa tek ono u 2/3 mjesecu ti se otpište porez tj dobiješ povrat? 

 Ako uzmeš "izvana" PDV ne plaćaš uopće... znači platiš VPC. Bar je tako bilo prošle godine... nezz je li se šta mijenjalo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 13:42 (miki_the_pirat).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bgang kaže...
Jedno pitanje s obzirom da sam totalni newb, koliko se može zaraditi od mineanja? Tipa ako kupiš karticu da malo novca povratiš kroz neki period

Ovisi koja je kartica u pitanju. No tesko da ce bit nesto znacajnije sa jednom karticom

hummer0 kaže...

 D3lBoy

LOL pa nije valjda da ima još ljudi koji bi se uvalili u kredit i kupili kartice za rudarenje??

Itekako.

mrsmith kaže...

Pa već sad je 2x 5700 brža i jeftinija opcija i po potrošnji i po cijeni... o čemu pričaš? Linkao sam ti tablicu gore..

 Tu 5700 sto je u tablici je taj youtuber nabavio full jeftino, zato je takva cijena, to nije cijena nove.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...

Ako uzmeš "izvana" PDV ne plaćaš uopće... znači platiš VPC. Bar je tako bilo prošle godine... nezz je li se šta mijenjalo.

Ništa se nije mijenjalo. Čim se ulogiraš kao pravna osoba odmah su cijene bez VAT-a. Jedino što se ne može još kupiti iako piše dostupno odmah - javi error kod ubacivanja u košaricu.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 13:54 (mrsmith).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...
Bgang kaže...
Jedno pitanje s obzirom da sam totalni newb, koliko se može zaraditi od mineanja? Tipa ako kupiš karticu da malo novca povratiš kroz neki period

Ovisi koja je kartica u pitanju. No tesko da ce bit nesto znacajnije sa jednom karticom

hummer0 kaže...

 D3lBoy

LOL pa nije valjda da ima još ljudi koji bi se uvalili u kredit i kupili kartice za rudarenje??

Itekako.

mrsmith kaže...

Pa već sad je 2x 5700 brža i jeftinija opcija i po potrošnji i po cijeni... o čemu pričaš? Linkao sam ti tablicu gore..

 Tu 5700 sto je u tablici je taj youtuber nabavio full jeftino, zato je takva cijena, to nije cijena nove.

 Full jeftino ? Pa sta bi nazvao onda 5700 XT koja je nova 350€ ? Full full jeftino ?

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Di ima 5700XT nova za 350€ da kupim?

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Jel se NDA skida u 18h po našem vremenu ili u 15h ?

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Di ima 5700XT nova za 350€ da kupim?

 Eto ista takva tvoja u mindfactoriju 347€, platis dostavu 10€ i eto za 357€. Inace u susjednoj Srbiji su u jednom ducanu bile hrpetina RX 5700 za 280€ (znaci cistih 280€ tj. 2100kn) i to nereferantne.

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

15:00.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
itomic009 kaže...

 Jel se NDA skida u 18h po našem vremenu ili u 15h ?

 navodno u 15

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Di ima 5700XT nova za 350€ da kupim?

U kojem god shopu u EU/US gledaš ima RX5700XT po 350€... RX 5700 je oko 300€.

 

Mislim da naše cijene nisu baš relevantne, pošto smo mi možda 1% GPU prodaje u svijetu - tako da smo beznačajni. Uostalom kod nas će cijena 3080 biti jednako veća naspram vani, kao i RX5xxx. Dođeš na istu razliku.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 14:03 (mrsmith).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako temperature budu ovakve, ovo će biti zakon

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Eto ista takva tvoja u mindfactoriju 347€, platis dostavu 10€ i eto za 357€. Inace u susjednoj Srbiji su u jednom ducanu bile hrpetina RX 5700 za 280€ (znaci cistih 280€ tj. 2100kn) i to nereferantne.

Vidim najjeftiniju 5700XT za 360€, dakle 2 takve + sigurno 20€ postarine = 740€. Dok 3080 je novija i bolji resell value ce joj bit, nemas 2 kartice vec jednu (manje risera, manje grijanja, manje kablova, više memorije...) za ispod 700€. Jos uvijek čuđenje?
EDIT: Nasao sam tu no pise "Lite retail" sta god im to znacilo. Tako da nije standardna cijena i pakiranje

mrsmith kaže...
D3lBoy kaže...

Di ima 5700XT nova za 350€ da kupim?

U kojem god shopu u EU/US gledaš ima RX5700XT po 350€... RX 5700 je oko 300€.

 

Mislim da naše cijene nisu baš relevantne, pošto smo mi možda 1% GPU prodaje u svijetu - tako da smo beznačajni. Uostalom kod nas će cijena 3080 biti jednako veća naspram vani, kao i RX5xxx. Dođeš na istu razliku.

Kako sam napisao ugl. su oko 360 XT verzije, i kad uzmes u obzir da ti trebaju dvije zbog gore navedenih razloga bolje uzet jednu 3080

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 14:14 (D3lBoy).
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...
hahhaajaads kaže...

 Eto ista takva tvoja u mindfactoriju 347€, platis dostavu 10€ i eto za 357€. Inace u susjednoj Srbiji su u jednom ducanu bile hrpetina RX 5700 za 280€ (znaci cistih 280€ tj. 2100kn) i to nereferantne.

Vidim najjeftiniju 5700XT za 360€, dakle 2 takve + sigurno 20€ postarine = 740€. Dok 3080 je novija i bolji resell value ce joj bit, nemas 2 kartice vec jednu (manje risera, manje grijanja, manje kablova, više memorije...) za ispod 700€. Jos uvijek čuđenje?

mrsmith kaže...
D3lBoy kaže...

Di ima 5700XT nova za 350€ da kupim?

U kojem god shopu u EU/US gledaš ima RX5700XT po 350€... RX 5700 je oko 300€.

 

Mislim da naše cijene nisu baš relevantne, pošto smo mi možda 1% GPU prodaje u svijetu - tako da smo beznačajni. Uostalom kod nas će cijena 3080 biti jednako veća naspram vani, kao i RX5xxx. Dođeš na istu razliku.

Kako sam napisao ugl. su oko 360 XT verzije, i kad uzmes u obzir da ti trebaju dvije zbog gore navedenih razloga bolje uzet jednu 3080

@D3lBoy za koga ti navijaš ovdje? Za minere ili gamere?

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stari, zašto bacaš crnjake ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...

@D3lBoy za koga ti navijaš ovdje? Za minere ili gamere?

Oboje u neku ruku... No samo najavljujem sta bi se moglo dogodit, da ne ostane neko bez kartice opcenito.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Rijetko će tko uložiti hrpetinu love za minimal gain / razliku ako već ima rigove s AMD karticama, bez obzira na prostor koji zauzimaju/risere/štoveć.

 

2x RX5700 daju još uvijek nešto veći hash nego single 3080 za istu/manju cijenu, uz 10-20W veću potrošnju eventualno.

 

Ako netko slaže od nule, onda da - ali da će ljudi ulagati toliku lovu u rigove samo da bi sačuvali prostor - jedino ako su ludi. Dok vrate investiciju spušili su čistu lovu.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Ako temperature budu ovakve, ovo će biti zakon

A sta si ti to molim te zakljucio iz tih slika?

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Rijetko će tko uložiti hrpetinu love za minimal gain / razliku ako već ima rigove s AMD karticama, bez obzira na prostor koji zauzimaju/risere/štoveć.

 

2x RX5700 daju još uvijek nešto veći hash nego single 3080 za istu/manju cijenu, uz 10-20W veću potrošnju eventualno.

 

Ako netko slaže od nule, onda da - ali da će ljudi ulagati toliku lovu u rigove samo da bi sačuvali prostor - jedino ako su ludi. Dok vrate investiciju spušili su čistu lovu.

Ok necu vise o mineanju da ne kvarim launch.... Ali.... 3080 je puno bolji resell value, i duzi. Sta ce 5700 vrijedit za 2 god? Biber

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
mrsmith kaže...

Ako temperature budu ovakve, ovo će biti zakon

A sta si ti to molim te zakljucio iz tih slika?

Pa zaključio sam da ako je heatsink na 65c u full loadu, kartica neće biti na 100c kako doomsayeri najavljuju.. vjerojatno standardnih 80c.

 

Uostalom, čisto sumnjam da će 3rd party kartice biti toplije od ovoga.

 

EDIT: Za usporedbu ansha , progooglaj FLIR 2080Ti Foundersice... 60-65c na heatsink finovima. STRIX 2080Ti FLIR na heatsinku je isto tako oko 55-66c, ovisno o mjestu mjerenja.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 14:26 (mrsmith).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice