NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.790.036
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa i na laptopima otraga slika 50C termalnom kamerom pa kada ukljucis hwinfo ono gori na 90c.. lol

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma slažem se da nije mjerilo, ali na prvu bi rekao da neće biti toliko strašno koliko se AMD fanovi nadaju. 60 stupnjeva na heatsinku je normalno za highend grafu u loadu - ne vjerujem da će biti puno iznenađenja.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Ma slažem se da nije mjerilo, ali na prvu bi rekao da neće biti toliko strašno koliko se AMD fanBOYEVI nadaju. 60 stupnjeva na heatsinku je normalno za highend grafu u loadu - ne vjerujem da će biti puno iznenađenja.

 Lako moguće, budući da isti svoju pretpostavku baziraju na čistom sranju u vlastitoj tikvi.

 

 

Pazi, lik je već i prognozirao da će bit kartice bučne. Pazi -  B U Č N E. To ni sam vrag ne zna dok ne izmjere buku na svim aftermarket coolerima.

 

Ignora vrijedno.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 14:34 (DarthMarkus).
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Di ima 5700XT nova za 350€ da kupim?

Vulgaris:

https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&xf=9809_10+0009754+-+RX+5700+XT

 

100mm ventovi:

https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&xf=5587_100%7E9809_10+0009754+-+RX+5700+XT

 

Sa 3 venta:

https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&xf=11555_3%7E9809_10+0009754+-+RX+5700+XT

 

3 venta od 100mm:

https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&xf=11555_3%7E5587_100%7E9809_10+0009754+-+RX+5700+XT

 

Mislim, izbora ima. Jos zna na Amazonu biti iz njihovog WareHousea "rabljeno" sa punim jamstvom da popustu.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Na Alzi već 49% popusta iako nemaju definiranu cijenu

 

hehe

 

https://www.alzashop.com/search.htm?exps=3080%20rtx

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Na Alzi već 49% popusta iako nemaju definiranu cijenu

 

hehe

 

https://www.alzashop.com/search.htm?exps=3080%20rtx

A lol :D dobri su, 49% popusta na šta... možda na HR cijene

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

Kosooka je spremna

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

49% popusta na cijenu koju oni odrede. Dakle cijena od 1500eura sa 49% je dobitak za "omć-a".

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Na Alzi već 49% popusta iako nemaju definiranu cijenu

 

hehe

 

https://www.alzashop.com/search.htm?exps=3080%20rtx

 Ako je tocna ta prekrizena cijena i 49% popusta na nju, to je 847 eura za šrot model. Plus Alza afaik nema vise besplatno slanje iznad nikojeg iznosa, a slanje kosta 27 eur, tako da, bilo je lijepo dok je trajalo.

 

BTW, ako bi se uzimalo prek mailboxa s nekog DE shopa, kak ide garancija u tom slucaju? Jel mudro uzeti neki brand kod kojeg mozes direkt reklamirati, npr EVGA, jel postoji jos koji?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Danas se dize embargo sa referentnih a sutra sa nereferentnih samo ne znam u koliko sati sutra.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 benchmarks.

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Danas se dize embargo sa referentnih a sutra sa nereferentnih samo ne znam u koliko sati sutra.... 

 Vjerojatno isto u 15h.

 

A sada idemo vidjeti što kažu recenzije....  

Lijep pozdrav ;)
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Za sve koji znaju njemacki,evo Doktor krece sad sa recenzijom,teardownom ugl hrpa informacija Live naravno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 15:03 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
DarthMarkus kaže...

Na Alzi već 49% popusta iako nemaju definiranu cijenu

 

hehe

 

https://www.alzashop.com/search.htm?exps=3080%20rtx

 Ako je tocna ta prekrizena cijena i 49% popusta na nju, to je 847 eura za šrot model. Plus Alza afaik nema vise besplatno slanje iznad nikojeg iznosa, a slanje kosta 27 eur, tako da, bilo je lijepo dok je trajalo.

 

BTW, ako bi se uzimalo prek mailboxa s nekog DE shopa, kak ide garancija u tom slucaju? Jel mudro uzeti neki brand kod kojeg mozes direkt reklamirati, npr EVGA, jel postoji jos koji?

 jesam ja corav ili ne vidim nikakvu cijenu, samo popust od 44%?

 

meni se cini da to znaci kako ce ove kartice bit oko 1500 eura, a trenutno su na 44% (cca700 eura). Znaci, mala kolicina s popustom od 44% a ostalo 1500 :D 

 

shitshow pocinje :D 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 15:03 (jovial).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da ponovimo Jaya - 2080ti on 1080p was the same as 3080 on 1440p.

 

 

Jedva čekam benčeve...

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pogledao, uglavnom sad svi dežurni seratori sa foruma koji su pisali da su je 30xx serija refresh 20xx i ta sranja. RTX 3080 ŠAMARA 2080Ti u svim segmentima. Znači šamaranje na najjače!!!

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dakle tamo gdje je 2080ti imala 100 fps na 1080p, 3080 ima 100 fps na 1440p

 

Ma da, refresh serije.... Mislim da sad tek krece rasprodaja stocka kad krene lol

 

Da se razumijemo - ovo je čista rasterizacija, bez DLSS lol

 

400 dolara jeftinija od 2080Ti, a 35-40% brza u rasteru hahahahhaa

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 15:15 (mrsmith).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
Minneyar kaže...
DarthMarkus kaže...

Na Alzi već 49% popusta iako nemaju definiranu cijenu

 

hehe

 

https://www.alzashop.com/search.htm?exps=3080%20rtx

 Ako je tocna ta prekrizena cijena i 49% popusta na nju, to je 847 eura za šrot model. Plus Alza afaik nema vise besplatno slanje iznad nikojeg iznosa, a slanje kosta 27 eur, tako da, bilo je lijepo dok je trajalo.

 

BTW, ako bi se uzimalo prek mailboxa s nekog DE shopa, kak ide garancija u tom slucaju? Jel mudro uzeti neki brand kod kojeg mozes direkt reklamirati, npr EVGA, jel postoji jos koji?

 jesam ja corav ili ne vidim nikakvu cijenu, samo popust od 44%?

 

meni se cini da to znaci kako ce ove kartice bit oko 1500 eura, a trenutno su na 44% (cca700 eura). Znaci, mala kolicina s popustom od 44% a ostalo 1500 :D 

 

shitshow pocinje :D 

 Jucer je bila prekrizena cijena 1641 eur, rofl.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
jovial kaže...
Minneyar kaže...
DarthMarkus kaže...

Na Alzi već 49% popusta iako nemaju definiranu cijenu

 

hehe

 

https://www.alzashop.com/search.htm?exps=3080%20rtx

 Ako je tocna ta prekrizena cijena i 49% popusta na nju, to je 847 eura za šrot model. Plus Alza afaik nema vise besplatno slanje iznad nikojeg iznosa, a slanje kosta 27 eur, tako da, bilo je lijepo dok je trajalo.

 

BTW, ako bi se uzimalo prek mailboxa s nekog DE shopa, kak ide garancija u tom slucaju? Jel mudro uzeti neki brand kod kojeg mozes direkt reklamirati, npr EVGA, jel postoji jos koji?

 jesam ja corav ili ne vidim nikakvu cijenu, samo popust od 44%?

 

meni se cini da to znaci kako ce ove kartice bit oko 1500 eura, a trenutno su na 44% (cca700 eura). Znaci, mala kolicina s popustom od 44% a ostalo 1500 :D 

 

shitshow pocinje :D 

 Jucer je bila prekrizena cijena 1641 eur, rofl.

 Bubnio sam, kad ono stvarno ??? Motherfuckers

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stock fancurve na founderici na open air benchu 72c na core max sta su izmjerili nakon 6 sati

 

Kaze Jay "ima i look i flow - how the hell did they do it"

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gledam Igorovu recenziju i dosta igara ima CPU BN i sa 10900k cak  ...toliko o tome da ce AMD kociti 3080.  

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 15:24 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

1440p rezolucija 2080Ti vs 3080

 

Shadow of Tomb Raider 112 vs 148

Battlefield V 131 vs 158

Division 2 100 vs 136

Control 48 vs 68

Ghost Recon Wildlands 107 vs 127

 

35 do 40% brža u samoj rasterizaciji, kad se RTX upali i DLSS brža do 20 frejmova od 2080Ti, i sve to za 400 dolara jeftiniju cijenu. ŠAMARANJE. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Stock fancurve na founderici na open air benchu 72c na core max sta su izmjerili nakon 6 sati

 

Kaze Jay "ima i look i flow - how the hell did they do it"

 ALI JEL SE GRIJU I JEL SU BUČNE ??? ŠKOT JE REKAO DA SE GRIJU

 

 

 

BeLLicus kaže...

Pogledao, uglavnom sad svi dežurni seratori sa foruma koji su pisali da su je 30xx serija refresh 20xx i ta sranja. RTX 3080 ŠAMARA 2080Ti u svim segmentima. Znači šamaranje na najjače!!!

 Čekaj sad će se armada doć posrat. 

 

Čekamo prvoga....

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

1440p - 21% brža od 2080Ti

4K - 31% brža od 2080Ti

Moj PC  
9 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

1440p - 21% brža od 2080Ti

4K - 31% brža od 2080Ti

 De skontaj što će 3090 tek biti.

  

Prvi put nakon dugo vremene osjetim rush u glavući.

 

Ryzen će ovo bottleneckat i na 4k. haha 

 

Možda čak i Intel.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 15:25 (DarthMarkus).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gledam sad Gamers Nexus jer Jay nije rekao da li je bučna

 

Temperature i kod njih oko 72c na max ~45-50% fan speed po defaultu (oko 40 db), tako da nije baš tiha ali za očekivati kod Founders Edition.

 

Mislim da smo sigurni uz 3rd party kartice doduše!

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ALI ALI ALI ŠKOT JE REKAO, NEMA VEZE ŠTO NEMAM TEHNIČKO ZNANJE ON JE REKAO DA ĆE MOJA 5700 BIT NAJBOLJA BB KARTICA U GALAKSIJII da SU OVE KARTICE BUČNE I DA SE GRIJU

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 15:28 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

MEGATAMA ti kad ovo vidiš ustat ćeš se ujutro u 5 otići pred Mediamarkt i čekati da se otvori :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni je sad žao što Lav nije tu. Kakav bi to bukakke bio.

 

BeLLicus kaže...

MEGATAMA ti kad ovo vidiš ustat ćeš se ujutro u 5 otići pred Mediamarkt i čekati da se otvori :D

 Ne može ti se javit, već kampira pred shopom.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 15:31 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice