NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Riot kako to sad cpu kupit kaj nije taj Zen kaj imaš future proof?
Vi o future proof i nekim sitnim procesima, a Intel maže sa 14nm+++
Sve nešto ako, kada, sutra, prekosutra, mene zanima sada tko je najbolji za trenutno najbolji Gpu 3080?
I onda ako Zen 3 bude brži 20% od prethodnika što je u prijevodu 10% od Intela šta onda će Intelaši morat na Zen3?

Kupujes? ili samo hypeas,teoritiziras o necemu sto nemas? Sve nesto ako, sutra, preksutra, ovako, onako. Moraju li AMD-ovci zbog 10% na Intel? Ne moraju, dobit ce Zen 3, i uz to nece morati mijenjati maticne ploce, za razliku od cije ime necemo spominjati....... no vratimo se onome prvotnom, svi trenutni procesori bottleneckaju Ampere, a Intel se uz to moze pohvaliti da trosi nista manje impresivno od Ampere arhitekture pa bas i nisu idealna kombinacija. Sa Zen 3 cemo skinuti s liste i bottleneck i potrosnju na razini grijalice za sobu, a nista manje bitno je i pcie 4.0 podrska za featurese poput directstorage i RTX I/O (ne škodi ih imati, a moze posluziti u skorije vrijeme), a mozda ne skodi dodati na listu i samu sigurnost arhitekture zbog koje necemo morati na mjesecnoj bazi skidati update-ove....

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 19:55 (Riot).
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

vecinom se slazem, ali da je igor sarlatan... pa GN ga citira vise puta :D ali jest malo analan i pretjeruje ponekad s reklamiranjem te termalne kamere :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav, 

 

kada bi mogle izaći 3060/3060Ti? Naletio sam na komentar na redditu da bi trebale biti najavljene do kraja studenog i u prodaju sredinom prosinca, sad ne znam koliko je to točno i je li ima kakvih drugih informacija. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Jel ovo mala razlika?

 

71 vs 48 (low fps) na High end amdu s 4.5ghz

prvi chart je naklokani intel takoder

1% je inače jako malen uzorak tako da nije nužno pokazatelj nekakvog bottlenecka ili tako nešto.. recimo tom's hardware u istoj igri nije zabilježio takvu razliku. Također na AMDu je isključen SMT, ne znam baš zašto ali eto..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 20:44 (Kaby).
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Malo humora, ovako to izgleda na forumu :

 

 
7 0 hvala 0
7 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sta se desi kada moderni menederi dobiju vodece pozicije tech kompanija a pojma nemaju o techu.

evo Intel se dobije.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
fromilid kaže...

Sta se desi kada moderni menederi dobiju vodece pozicije tech kompanija a pojma nemaju o techu.

evo Intel se dobije.

 To sto je Intel sebi napravio je muzejski primjer kako katastrofalno voditi kompaniju (epskih razmjera), unatoc svim tim resursima i novcima. Nadam se da Nvidia nece tako traljavo poslovati i dovesti se u slicnu situaciju, zapravo to je nemoguce i da zele, Huang je miljama ispred svih vodecih ljudi u Intelu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 20:26 (Riot).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaby kaže...
toxic kaže...

Jel ovo mala razlika?

 

71 vs 48 (low fps) na High end amdu s 4.5ghz

prvi chart je naklokani intel takoder

1% je inače jako malen uzorak tako da nije nužno pokazatelj nekakvog bottlenecka ili tako nešto.. recimo tom's hardware u istoj igri nije zabilježio takvu razliku.

 Sad si mu pokvario raspolozenje sa tom slikom... Jer mogao je uzet R5 3600 za malo love i imat iste performanse kao i sa 10700k, ali dobro, na greskama se uci.

 

btw, najzesce mi je kad likovi rade usporedbu sa grafom koja je stara 3 godine, ono, mogli su skocit u 2010 pa usporedit i tad 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 20:35 (hahhaajaads).
14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
fromilid kaže...

Sta se desi kada moderni menederi dobiju vodece pozicije tech kompanija a pojma nemaju o techu.

evo Intel se dobije.

 To se dobije kada CFO postane CEO. Previše se fokusira na kratkoročni i srednjoročni profit bez vizije produkta (kao što npr šaraju sa Intelove strane po svemu i svačem u zadnjih par godina, po svemu samo ne na stavljanju novog proizvodnog procesa u punu funkciju).

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja bum isto ubo ovu Asus TUF kad dođe dođe - nije da nemam s ćim igrati, lovu imam spremnu tak da teži dio sam obavio 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
VooDooZg kaže...

Ja bum isto ubo ovu Asus TUF kad dođe dođe - nije da nemam s ćim igrati, lovu imam spremnu tak da teži dio sam obavio 

Gdje si narucio? 

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
VooDooZg kaže...

Ja bum isto ubo ovu Asus TUF kad dođe dođe - nije da nemam s ćim igrati, lovu imam spremnu tak da teži dio sam obavio 

Gdje si narucio? 

 kako ne kuzite da ce vam Megatama progutat sve dostupne 3080ice? prestanite mu davat tipove i ostavite nesto za nas 

10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

grozno u sta se ovo pretvara. jedan otvara akaunt jer se srami samog sebe, drugi optuzuje prvoga za fanboizam, a AMD zove svojim... dajte se uozbiljite. pa da smo na nekom navijackom forumu jos bi i skuzio da vam vase boje nesto znace ali ovde, di svake godine jedna ili druga firma laze i potkrada svakog od nas vi jedva cekate da pokradu onog drugog. valjda da zaboravite kako je zadnji put pokralo vas?

 

on topic...

u italiji na 2nd hand trzistu nakon dva dana ponovo se pojavljuju 2080TI. Zadnji put kad sam ih vidio bile su na oko 600 eura sad opet 900 :D toliko o seriji 3080 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
VooDooZg kaže...

Ja bum isto ubo ovu Asus TUF kad dođe dođe - nije da nemam s ćim igrati, lovu imam spremnu tak da teži dio sam obavio 

Gdje si narucio? 

 

Nigdje - čekam da u HR dođe ..

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
OvoNisuIstine kaže...

 

HCgamingCRO kaže...

Cek ti si onaj kaj stvara stalno te nove profile ili? 

Ti je tesko pogledati kak je launch fail i cemu problem priznati to nerazumijem

100 eura su skuplji nego li je na day one launch-u bilo, vidis tu tije razlika... nacin na kojoj neki pojedinci mogu izvuci sasvim dobar kraj sto se tice zarade 

Meni je Lisa dala a vama Huang trpa 

 

 

 Malo si se uzbudiopa su ti recenice zbrda zdola, ugl kakve veze ista sto si napisao ima sa cinjenicom da je Navi mjesecima (dok je prakticki bio poluproizvod zbog drivera) bio 100+ eura skuplji od najavljene cijene? 

 

Kaj ti je dala, Vegu 64 i sto razloga da ti se ljudi smiju? U tom slucaju ti ga je posteno dala. 

 Mogu ti reci da jesam kad vidim ovu 3080-tku, a pogotovo ovakve kao ti koji zive u svojoj subjektivnosti, masti, paralelnom svijetu... Neznam jesi li stvarao profile dok sam blatio navi oko temp idriver-a, a vamo mi prodajes pricu pored doktora informatike kako on racuna temperaturu a ti lijepis kojekakve diode. Stvara mi se dojam da marketinski team nvidie ima utjecaj na covjekovu sub-svijesti kako bi im utjerali u mozgovima kako je ovo launch stoljeca, nesto sto se nije vidjelo dosad. Buduci da sam prije godinu dana morao malo blatiti i svoj AMD jel me navi prerazocarao, tako onda moram i vamo ukazati na informacije sto se tice iskrivljene nvidijeve prezentacije. Pricalo se da FE dizajn ima 20db-a manje buke nego prethodnik,x2 perf nad 2080( duplo znaci 100% ne 50% kuzis) i stime jos sve nagurali su vam 8tisuca CUda-e jezrgi koje zapravo i u nekim situacijma nisu 8tisuca.

RTX 3080 je super kartica, ali daleko od onoga sto se ocekivalo. A tebi ako je problem sto ja svojih 300W u gejmingu drzim ispod 70 stupnjeva onda ti mogu samo preporuciti novi kryonaut extrem-e od thermal grizzly-a i dosta brusnog papira. Moja vega ide na policu imao sam snjime vise uspomena nego sa lijepsim spolom.

 Ovaj koji radi nove acountove je mala beba za vas par koji trulite Ampere temu tjednima i ponavljate isto visestrukim postovima na dnevnoj bazi.

Ogavno i za povracanje pa makar i za jedan balkanski forum....ogavno.

 Pa da imas zapravo i pravo... ali sacekajmo koji mj pa cemo viditi kako ce AMD opet proci pored nekih korisnika, vec vidim puno njih i tebe u redu kako ce krenuti spamati tamo. 

Gdje je tu onda razlika uopce? Krs i lom sjedne i s druge strane

 Pa mogao bih spamat ovaj Navi od jutra do noci, linkat desetine postova sa interneta sa probleimam oko drivera pa dali radim to? NE

Iznormalizirajte se. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
OvoNisuIstine kaže...

 

HCgamingCRO kaže...

Cek ti si onaj kaj stvara stalno te nove profile ili? 

Ti je tesko pogledati kak je launch fail i cemu problem priznati to nerazumijem

100 eura su skuplji nego li je na day one launch-u bilo, vidis tu tije razlika... nacin na kojoj neki pojedinci mogu izvuci sasvim dobar kraj sto se tice zarade 

Meni je Lisa dala a vama Huang trpa 

 

 

 Malo si se uzbudiopa su ti recenice zbrda zdola, ugl kakve veze ista sto si napisao ima sa cinjenicom da je Navi mjesecima (dok je prakticki bio poluproizvod zbog drivera) bio 100+ eura skuplji od najavljene cijene? 

 

Kaj ti je dala, Vegu 64 i sto razloga da ti se ljudi smiju? U tom slucaju ti ga je posteno dala. 

 Mogu ti reci da jesam kad vidim ovu 3080-tku, a pogotovo ovakve kao ti koji zive u svojoj subjektivnosti, masti, paralelnom svijetu... Neznam jesi li stvarao profile dok sam blatio navi oko temp idriver-a, a vamo mi prodajes pricu pored doktora informatike kako on racuna temperaturu a ti lijepis kojekakve diode. Stvara mi se dojam da marketinski team nvidie ima utjecaj na covjekovu sub-svijesti kako bi im utjerali u mozgovima kako je ovo launch stoljeca, nesto sto se nije vidjelo dosad. Buduci da sam prije godinu dana morao malo blatiti i svoj AMD jel me navi prerazocarao, tako onda moram i vamo ukazati na informacije sto se tice iskrivljene nvidijeve prezentacije. Pricalo se da FE dizajn ima 20db-a manje buke nego prethodnik,x2 perf nad 2080( duplo znaci 100% ne 50% kuzis) i stime jos sve nagurali su vam 8tisuca CUda-e jezrgi koje zapravo i u nekim situacijma nisu 8tisuca.

RTX 3080 je super kartica, ali daleko od onoga sto se ocekivalo. A tebi ako je problem sto ja svojih 300W u gejmingu drzim ispod 70 stupnjeva onda ti mogu samo preporuciti novi kryonaut extrem-e od thermal grizzly-a i dosta brusnog papira. Moja vega ide na policu imao sam snjime vise uspomena nego sa lijepsim spolom.

 Ovaj koji radi nove acountove je mala beba za vas par koji trulite Ampere temu tjednima i ponavljate isto visestrukim postovima na dnevnoj bazi.

Ogavno i za povracanje pa makar i za jedan balkanski forum....ogavno.

 Pa da imas zapravo i pravo... ali sacekajmo koji mj pa cemo viditi kako ce AMD opet proci pored nekih korisnika, vec vidim puno njih i tebe u redu kako ce krenuti spamati tamo. 

Gdje je tu onda razlika uopce? Krs i lom sjedne i s druge strane

 Pa mogao bih spamat ovaj Navi od jutra do noci, linkat desetine postova sa interneta sa probleimam oko drivera pa dali radim to? NE

Iznormalizirajte se. 

 Znaci oke, teme su tu samo zato da bi se neznam pitalo: ej koja je najbolja navi, rtx graficka i sta ja znam, i onda dobijes odg i to je to, odes kupis, platis sretan si...

Kuzis ja sam ko ti sjedio sa paypal racunom i casekingom i cekao da mogu sta uzeti, a kasnije kako inf od recenzije dolaze nije uredu napisati i nesto o tome? Znaci nasro sam se o temp ddr6x-a o zapravom funkcioniranju "broja" cuda-e i odmah su se neki nasli pogodjeni jel sam i rekao ajmo sacekajte NAVI niste nasli pare na putu... oke sorry 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

 Ovaj koji radi nove acountove je mala beba za vas par koji trulite Ampere temu tjednima i ponavljate isto visestrukim postovima na dnevnoj bazi.

Ogavno i za povracanje pa makar i za jedan balkanski forum....ogavno.

Dozivljavas graficku karticu kao svoju partnericu pa te to toliko vrijedja na osobnoj razini? Mozda da nadjes pravu partnericu.... Pisemo ono sto se zna, cinjenice, dok grafe ne dodju u ruke veceg broja ljudi pisat cemo i dalje iste stvari, inace bi tema davno zamrla. Sta bi trebali hvaliti ju? Pa i da zelimo ne mozemo dok ju ne dobijemo u ruke, pouzdamo se u recenzije, a i nacin na koje su lansirane, kolicina itd su za svaku kritiku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 22:36 (Riot).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
MEGATAMA kaže...

 Ovaj koji radi nove acountove je mala beba za vas par koji trulite Ampere temu tjednima i ponavljate isto visestrukim postovima na dnevnoj bazi.

Ogavno i za povracanje pa makar i za jedan balkanski forum....ogavno.

Dozivljavas graficku karticu kao svoju partnericu pa te to toliko vrijedja na osobnoj razini? Mozda da nadjes pravu partnericu.... Pisemo ono sto se zna, cinjenice, dok grafe ne dodju u ruke veceg broja ljudi pisat cemo i dalje iste stvari, inace bi tema davno zamrla. Sta bi trebali hvaliti ju? Pa i da zelimo ne mozemo dok ju ne dobijemo u ruke, pouzdamo se u recenzije, a i nacin na koje su lansirane, kolicina itd su za svaku kritiku.

 Bolje bi bilo da tema i zamre nego što čitam vaše budalaštine i prepucavanja.

Dječja posla

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja se vise radujem doci kuci grafickoj nego partnerici!

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kakav Navi čekamo RTX 3070 220w i pad interneta u svijetu na par dana zbog ogromne navale.
Od ovih 3080 Aib za sada po izgledu ichillx4 mi izgleda najbolje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 22:44 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...

 Bolje bi bilo da tema i zamre nego što čitam vaše budalaštine i prepucavanja.

Dječja posla

 Pa i ti si dosta sudjelovao u tim igricama, tim gore kad sam vidio tvoje godiste, poprilicno sam se iznenadio....

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 22:40 (Riot).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
nicky.sl kaže...

 Bolje bi bilo da tema i zamre nego što čitam vaše budalaštine i prepucavanja.

Dječja posla

 Pa i ti si dosta sudjelovao u tim igricama, tim gore kad sam vidio tvoje godiste, poprilicno sam se iznenadio....

 A šta ću kad sam povodljiv

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kakav Navi čekamo RTX 3070 220w i pad interneta u svijetu na par dana zbog ogromne navale.
To je šta velika većina ovdje traži 500$ msrp, i ono najbitnije 4k će i na njoj šajbat bez beda, a 1440p će samljet u prašinu za 4k kuna.

 3070 bi bila super da Ampere nema jednak performance penalty pri ukljucenju RT moda. RT performanse su vece onoliko koliko i sirova snaga, znaci kao i na prethodnoj generaciji,  a ocekivali smo najvise upravo u tom segmentu, pa nek je i pomak u raster performansama mali...

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Problem sa rtx 3070 je duplo sporija memorija od rtx 3080.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bit će jednaka ili koju mrvicu jača od 2080ti i opet super.
Za 4k vrlo dobra, a za 1440p odlična uz dosta nižu potrošnju.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Bit će jednaka ili koju mrvicu jača od 2080ti i opet super.
Za 4k vrlo dobra, a za 1440p odlična uz dosta nižu potrošnju.

 Za 1440p sa RT modom i ne baš toliko future proof....barem ako ciljas na high detalje i 80+fps....

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Trenutno me smeta, nVidia, usprkos paper launchu, najavljuje/leaka 3060, ti, 3070ti, 3080 Super 20GB , uz već poznate 3070, 3080, 3090, AMD još šuti.

28.10. je release ili najava sa releaseom pred Božić?

 

Pitamnza prijatelja koji se nada normalnoj dostupnosti sa nižim cijenama u 11. mjesecu

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Najava za Big Navi.
Ali ovo big mi se sviđa tak je bil i onaj proc Bulldozer, a na kraju došel Tomo Vinković.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 23:30 (mislioc).
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja čekam 3070 i uz nju uzimam novi monitor tako da stalno razbijam glavu između 1080, 1440 i 4k reze.. 

Mislim da je 1440p nekako taman za tu grafu jer ne igram ništa u čemu će me 240hz spasiti a za 4k me strah da će prebrzo ostariti jer već sad ima naslova u kojima će ić oko 40-50 fps-a :/

Najgore je šta nemam iskustva sa novijim monitorima osim 1080 240hhz..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Motorino kaže...

Ja čekam 3070 i uz nju uzimam novi monitor tako da stalno razbijam glavu između 1080, 1440 i 4k reze.. 

Mislim da je 1440p nekako taman za tu grafu jer ne igram ništa u čemu će me 240hz spasiti a za 4k me strah da će prebrzo ostariti jer već sad ima naslova u kojima će ić oko 40-50 fps-a :/

Najgore je šta nemam iskustva sa novijim monitorima osim 1080 240hhz..

Definitivno 1440p.. 1080p je postalo jednostavno premalo a 4K je prevelik zalogaj za 3070 već sada a kamoli za 2-3 god. 

ansha: Pomelo te
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice