NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.779.878
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo ljudi hvatajte se ventiolatora, klime bilo cega, dr igor je izmjerio prave temp gddr6x... 100+ stepeni taman da se pocne kuhati

 AMD je ne tako davno tvrdio da je 100c normalna radna temperatura za grafu tako da takve temps za tako brz ram nisu nista cudno ili novo. 

 Znaci smijeno. AMD svi srali kad je izmjerena hot spot temp od 100 stupnjeva- iako sam i ja bio protiv toga to je neprihvatljivo za kucne korisnike. Vamo se sada veli samo kak je to normala nema brige.

Znaci za koju godinu bit ce potrebno imati reaktor kraj stola da pokrece grafe i neki chiller da ju hladi? 

Razlika je da nazalost Nvidia grafe dobiju bolja hladjenja i kvalitetu izrade koja mogu ohladit tih 100c a naprimjer na Naviu cak niti Strix nije kako treba.... sta vise rec. 

 Kakvih 100 stupnjeva ? Problem je sta su oni iz nekog razloga dodalo junction temp i hrpa ljudi su se bunili da su im temperature visoke, a na kraju su bile normalne. STRIX nije radio kako treba jer su sjebali hladnjak (tj. imali su prekratke sarafice), ali ipak je to strix pa se nit ne cudim... Ovi tvoji odgovori izgledaju kao da svaka 5700/xt radi na 100 stupnjeva i to strix model, sigurno mislis da im je onda nornala 110/120 sa nekim "trash" hladnjakom.

 100c nije vezano uz Navi nego prijasnje serije kada je amd tvrdio da je to normalna radna temperatura...mozda i je ali hladnjaci to nisu pratili.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Ne kuzim u cemu je fora da Asus ROG 3080 Strix OC kosta 849eu....?

Mogu ju prednarucit sa njihovog portala i ne vidim nigdje da pise kako se cijena moze promjenit.....

 

https://m.computeruniverse.net/de/asus-rog-strix-geforce-rtx3080-gaming-oc-10-gb-oc-enthusiast-grafikkarte

 

prejeftino ti je? ma naruči i šta te briga, morali bi ti isporučiti prema cijeni koja piše

 Jel' se zna kad bi isporučivali tu strixicu ako bi se sad naručila?

Ne zna se ali ne moze ovo dugo potrajat,ocekujem da ce se zalihe restockat u ok vremenskom roku.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Ne kuzim u cemu je fora da Asus ROG 3080 Strix OC kosta 849eu....?

Mogu ju prednarucit sa njihovog portala i ne vidim nigdje da pise kako se cijena moze promjenit.....

 

https://m.computeruniverse.net/de/asus-rog-strix-geforce-rtx3080-gaming-oc-10-gb-oc-enthusiast-grafikkarte

 

prejeftino ti je? ma naruči i šta te briga, morali bi ti isporučiti prema cijeni koja piše

 Sad bas gledam recenziju Msi 3080 tri X vs Asus 3080 TUF OC i full iznenadjen koliko je ova TUF dobra, bolja od moje ROG 2080 Strix u doslovno svim elementima. 

 Da full cudno, TUF je inace onak kao neki mid tier a sada rasturio sve. Evo ti malo der8uer rastavio ako nemas mozda video o hladnjaku ili pcb-u. JEsi nju uzeo mozda u obzir ili bas zelis strix?

 Mislim da cu uzet TUF.

 Ako planiraš uzeti GPU iz ComputerUniversa,imaš opciju da se subscribe na newsletter i dobiješ 5€ popusta na narudžbu,možeš se odmah i unsubscribe i svejedno se broji.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
e to je dobra kupnja, sa 5 evra popusta.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Jurassic Park kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Ne kuzim u cemu je fora da Asus ROG 3080 Strix OC kosta 849eu....?

Mogu ju prednarucit sa njihovog portala i ne vidim nigdje da pise kako se cijena moze promjenit.....

 

https://m.computeruniverse.net/de/asus-rog-strix-geforce-rtx3080-gaming-oc-10-gb-oc-enthusiast-grafikkarte

 

prejeftino ti je? ma naruči i šta te briga, morali bi ti isporučiti prema cijeni koja piše

 Jel' se zna kad bi isporučivali tu strixicu ako bi se sad naručila?

Ne zna se ali ne moze ovo dugo potrajat,ocekujem da ce se zalihe restockat u ok vremenskom roku.

 Mene je samo strah da nisam uspio upasti među rijetke koji su uspjeli kupiti grafičku na CaseKingu,a pošto se još ne zna da li sam upao,bojim se otkazati i naručiti neku iz computeruniversa,a opet ne znam kad bi trebale doći u computeruniverse.

Čak i piše na GPU:

Delivery date has significant fluctuations

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Ne kuzim u cemu je fora da Asus ROG 3080 Strix OC kosta 849eu....?

Mogu ju prednarucit sa njihovog portala i ne vidim nigdje da pise kako se cijena moze promjenit.....

 

https://m.computeruniverse.net/de/asus-rog-strix-geforce-rtx3080-gaming-oc-10-gb-oc-enthusiast-grafikkarte

 

prejeftino ti je? ma naruči i šta te briga, morali bi ti isporučiti prema cijeni koja piše

 Jel' se zna kad bi isporučivali tu strixicu ako bi se sad naručila?

 NE! Nvidia nije nista konkrento rekla, svugdje su grafe na cekanju bez datuma isporuke...moje misljenje jedno u najboljem slucaju 30 dana ali ipak mislim jos jedno 15-20 dana na to.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
e to je dobra kupnja, sa 5 evra popusta.

 Pa ako već misli kupiti u tom dućanu,dobije 5 eura džabe.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
e to je dobra kupnja, sa 5 evra popusta.

 Pa cuj i je! Mi svi koji nemamo firme i to uzimamo sa osmijehom

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 18:08 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
Rhodin kaže...
toxic kaže...

Jel ovo mala razlika?

 

71 vs 48 (low fps) na High end amdu s 4.5ghz

prvi chart je naklokani intel takoder

 

 

 Aj pitaj za mjesec dana, rado ću prokomentirati koji chartic sa tobom.

cherrypickanje je bedasto, al ako te veseli, eto, priznajem, na chartu koji si pokazao razlika je ogromna.

Ja sam na 3600 na AC Odyssey bemchmarku imao 0.1% low 8 fps. Ubaci i to negdje!

 

Intel rulez, Intel ftw!

 

 ne nego ste vi butthurt na najjace... cak kad sam bio na AMD-u je isto tako bilo... cim vidite da na konkurenciji nesto radi bolje odmah skacete to je zbog ovog ili onog nikad ne priznate da ja Intel bolja platforma za gaming jos uvijek...

RDR 2 baš nije neki žnj naslov dakle gpu zahtjevan... u svakom chartu intel ima prednost od 2.5% pa do ohoho prednosti a to sto je tesko priznati je drugi par cipela.

 

 

 Nisam butthurt nego pokazuješ low i mid settings jedne igre na 1440p gdje je razlika veća.

Imaš GN od neki dan, 14 igara, razni scenariji, 0 na 4K, oko 5% na 1440p overall - vjerujeđ da su zaista temeljito mtestirali, definitivno temeljitije od tvog primjera.

 

Nitko na 3080 neće igrat 1080p low niti 1440p low niti ikakvu drugu sličnu kombinaciju.

 

Ja nemam što dokazivat, znam što sam uzeo i zašto, al ako dokazuješ onda dokazuj dokazima, a ne cherrypickanim primjerima gdje je razlika najveća, pri postavkama koje nitko ne koristi.

 

Ja nemam problema priznat da je intel i dalje bolji u igrama, ono što je bedasto je što je razlika u cijeni po 300%, u performansama sa postavkama koji ljudi zaista koriste, 3-10% , prosjek overall 5%

 

Na 1440p sa 1080ti između 10900k i 3600 sa freesync monitorom na RDR2 nema razlike koja je vidljiva.To što meni padne fps na 62 , a nekome sa 10900k na 69 pojede freesync i ne primjeti se. Na 40 mo ne pada.

Sa 3080 je razlika još manja. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 18:13 (Rhodin).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma lako za tih 5 eura kad mi još fali 845 :)
 
5 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Nitko na 3080 neće igrat 1080p low niti 1440p low niti ikakvu drugu sličnu kombinaciju.

 

 Znaci cijeli esport svijet na ovo tko ce. Po nekoj logici ta grafa sa tolikom snagom bi trebala oderati 1080p sa 20-30% usage-a. CS go, valorant sada, apex da nepricam, sigurno par stotina tisuca ljudi, turniri, milijunski price pool-ovi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 18:12 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...

Nitko na 3080 neće igrat 1080p low niti 1440p low niti ikakvu drugu sličnu kombinaciju.

 

 Znaci cijeli esport svijet na ovo tko ce. Po nekoj logici ta grafa sa tolikom snagom bi trebala oderati 1080p sa 20-30% usage-a. CS go, valorant sada, apex da nepricam, sigurno par stotina tisuca ljudi, turniri, milijunski price pool-ovi.

 Ko igra za 200 000$ nagradu će uložiti 300$ više u intel procesor. Tvoj argument je ko da pričamo o autu za gradsku vožnju i da velim da se ne isplati uložiti na renault Cliu u michelin gume od 900kn po komadu naspram Sava gume, a ti kažeš da su deseci i stotine tisuća ljudi koji se bave relijem i autoutrkama po meni debili jer to rade...

Ajde se spustite na zemlju, kupujete GPU i CPU za igru, razlike u performansama su daleko premale da mi kažeš da je 10900k koji sam po sebi košta više od b450 i 3600 cpu zajedno isplati da mi rdr2 da 5-7fps više u prosjeku na 1080ti

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo kupio ju na Computeruniverse,doplatio extra 1 godinu garancije 34eu.

834.75eu sama grafa.

Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...

Nitko na 3080 neće igrat 1080p low niti 1440p low niti ikakvu drugu sličnu kombinaciju.

 

 Znaci cijeli esport svijet na ovo tko ce. Po nekoj logici ta grafa sa tolikom snagom bi trebala oderati 1080p sa 20-30% usage-a. CS go, valorant sada, apex da nepricam, sigurno par stotina tisuca ljudi, turniri, milijunski price pool-ovi.

 Ko igra za 200 000$ nagradu će uložiti 300$ više u intel procesor. Tvoj argument je ko da pričamo o autu za gradsku vožnju i da velim da se ne isplati uložiti na renault Cliu u michelin gume od 900kn po komadu naspram Sava gume, a ti kažeš da su deseci i stotine tisuća ljudi koji se bave relijem i autoutrkama po meni debili jer to rade...

Ajde se spustite na zemlju, kupujete GPU i CPU za igru, razlike u performansama su daleko premale da mi kažeš da je 10900k koji sam po sebi košta više od b450 i 3600 cpu zajedno isplati da mi rdr2 da 5-7fps više u prosjeku na 1080ti

 Pa ne samo kazem, stream-eri svi vrte 1080p sa 10900k i 2080ti vecinom... znaci oni kompetetivci koji love taj frejm. Samo kazem, ako znas pa mi objasni molim te, kako je moguce da toliko jaka gejming karta toliko lose radi na ipak najpopularnijoj/najigranijoj rezi jos?

Samo kazem da mi je cudno, moja logika govori da bi trebala oderati 1080p rezu a da se ventovi nepomaknu a tak doslovno u idle-u. 

Buduci da nepostoji high refresh rate 1440p 24 inca nemamo sta pricati, oni koji razumiju ovo zadnje sto sam rekao znat ce, ostali jebiga. A sa cienom od 699$ morala je popratiti i 1080p, valjda je do drivera, neznam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 18:22 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
toxic kaže...
Rhodin kaže...
toxic kaže...

Jel ovo mala razlika?

 

71 vs 48 (low fps) na High end amdu s 4.5ghz

prvi chart je naklokani intel takoder

 

 

 Aj pitaj za mjesec dana, rado ću prokomentirati koji chartic sa tobom.

cherrypickanje je bedasto, al ako te veseli, eto, priznajem, na chartu koji si pokazao razlika je ogromna.

Ja sam na 3600 na AC Odyssey bemchmarku imao 0.1% low 8 fps. Ubaci i to negdje!

 

Intel rulez, Intel ftw!

 

 ne nego ste vi butthurt na najjace... cak kad sam bio na AMD-u je isto tako bilo... cim vidite da na konkurenciji nesto radi bolje odmah skacete to je zbog ovog ili onog nikad ne priznate da ja Intel bolja platforma za gaming jos uvijek...

RDR 2 baš nije neki žnj naslov dakle gpu zahtjevan... u svakom chartu intel ima prednost od 2.5% pa do ohoho prednosti a to sto je tesko priznati je drugi par cipela.

 

 

 Nisam butthurt nego pokazuješ low i mid settings jedne igre na 1440p gdje je razlika veća.

Imaš GN od neki dan, 14 igara, razni scenariji, 0 na 4K, oko 5% na 1440p overall - vjerujeđ da su zaista temeljito mtestirali, definitivno temeljitije od tvog primjera.

 

Nitko na 3080 neće igrat 1080p low niti 1440p low niti ikakvu drugu sličnu kombinaciju.

 

Ja nemam što dokazivat, znam što sam uzeo i zašto, al ako dokazuješ onda dokazuj dokazima, a ne cherrypickanim primjerima gdje je razlika najveća, pri postavkama koje nitko ne koristi.

 

Ja nemam problema priznat da je intel i dalje bolji u igrama, ono što je bedasto je što je razlika u cijeni po 300%, u performansama sa postavkama koji ljudi zaista koriste, 3-10% , prosjek overall 5%

 

Na 1440p sa 1080ti između 10900k i 3600 sa freesync monitorom na RDR2 nema razlike koja je vidljiva.To što meni padne fps na 62 , a nekome sa 10900k na 69 pojede freesync i ne primjeti se. Na 40 mo ne pada.

Sa 3080 je razlika još manja. 

 Nemres to protiv njega... I on ti je imao 2600 a ne 3600, pa je usoredjivao 2600 i 10700k i govorio kak je intel puno bolji

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads pa i ti spominješ Ryzen 1600 i competitive daj me mojne :)
Vezano za ovu TUF verziju fakat su je napravili vanserijski.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bitno da sam narucio i platio pa me ne moze zaobic iduca posiljka grafa.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
hahhaajaads pa i ti spominješ Ryzen 1600 i competitive daj me mojne :)
Vezano za ovu TUF verziju fakat su je napravili vanserijski.

Zasto nebi ? Ti si jos uvijek onaj koji misli da sto imas veci fps da si bolji igrac ili ? Izgleda da meni ovaj rivatuner neke krive brojke prikazuje onda... U six siege on meni prikazuje 220 fpsa, moguce da imam 2 viska jel ?

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Bitno da sam narucio i platio pa me ne moze zaobic iduca posiljka grafa.

 Tko zna kolko je tisuca ljudi vec dosad narucilo ^^ Mozda si tek u 10. posiljci, just sayin

 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...

Bitno da sam narucio i platio pa me ne moze zaobic iduca posiljka grafa.

 Tko zna kolko je tisuca ljudi vec dosad narucilo ^^ Mozda si tek u 10. posiljci, just sayin

 

 Ma naravno mislio sam ja na to ali ovaj shop je ogroman prodaju tisuce i desetke tisuca komada hardvera pa je moja pretpostavka da narucuju velike kolicine.

Uglavnom kad stigne stigne, ovo je ok cijena i imam do tada ovu 2080 Strix pa imam na cemu igrat.

Prije Cyberpunka ce stic 😁

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Čemu nervoza, sljedeći mjesec izlazi Zen 3, procesor kao stvoren za Ampere kojeg bottleneckaju svi trenutni procesori, i dosta nas ovdje mora samo CPU kupiti za upgrade, dok za ostale.... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kako to sad cpu kupit kaj nije taj Zen kaj imaš future proof?
Vi o future proof i nekim sitnim procesima, a Intel maže sa 14nm+++
Sve nešto ako, kada, sutra, prekosutra, mene zanima sada tko je najbolji za trenutno najbolji Gpu 3080?
I onda ako Zen 3 bude brži 20% od prethodnika što je u prijevodu 10% od Intela šta onda će Intelaši morat na Zen3?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 19:27 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nemrem naci nikakav review niti nista grafe koju sam narucio: http://www.inno3d.com/products_detail.php?refid=556

 

Ovako na papiru izgleda solidno. Posto sam vjerojatno u prvom valu posiljki s casekinga (bar se nadam :) ), glupo mi je sad otkazivati i narucivati TUF za koji cu vjerojatno cekati mjesecima. Mozda uzmem i njega kad se malo unormali situacija, ovu svoju cu moc prodat tu u HR za minimalno tolko kolko sam ju platio (5975 kn s dostavom), vjerojatno jos i zaradit koju stoticu... i opet ce kupca doc 2000 kn manje neg kod nasih lihvara :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar po toj cijeni ostavi lako to prodaš za 6500-7000.
Bit će i ta sasvim u redu ako ne patiš na neke uber niske temp.
Mogu ti reć da mi i super izgleda, a i ovaj ichill4 će to hladit bez frke.
Neće biti za neki overclock ali niti bučna jer te su dosta tihe.
Barem na ovim prethodnim serijama.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 19:06 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Minneyar po toj cijeni ostavi lako to prodaš za 6500-7000.
Bit će i ta sasvim u redu ako ne patiš na neke uber niske temp.

 Bit ce u svakom slucaju bolja i po temp i po buci od moje trenutne Asus Dual :D

 

EDIT: I da ne dira me overclock uopce ovaj put s obzirom da mi je malo nategnuto napajanje vec (650 W gold), a novo uzeo prosli crni petak pa ne planiram novi upgrade. Bitna jedino tisina i temperatura, i izgled je bonus, meni se isto sviđa prilicno

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 19:11 (Minneyar).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...

Bitno da sam narucio i platio pa me ne moze zaobic iduca posiljka grafa.

 Tko zna kolko je tisuca ljudi vec dosad narucilo ^^ Mozda si tek u 10. posiljci, just sayin

 

 Ma naravno mislio sam ja na to ali ovaj shop je ogroman prodaju tisuce i desetke tisuca komada hardvera pa je moja pretpostavka da narucuju velike kolicine.

Uglavnom kad stigne stigne, ovo je ok cijena i imam do tada ovu 2080 Strix pa imam na cemu igrat.

Prije Cyberpunka ce stic 😁

 Koju si uzeo na kraju?

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...

Bitno da sam narucio i platio pa me ne moze zaobic iduca posiljka grafa.

 Tko zna kolko je tisuca ljudi vec dosad narucilo ^^ Mozda si tek u 10. posiljci, just sayin

 

 Ma naravno mislio sam ja na to ali ovaj shop je ogroman prodaju tisuce i desetke tisuca komada hardvera pa je moja pretpostavka da narucuju velike kolicine.

Uglavnom kad stigne stigne, ovo je ok cijena i imam do tada ovu 2080 Strix pa imam na cemu igrat.

Prije Cyberpunka ce stic 😁

 Koju si uzeo na kraju?

 sve, sad ceka bignavi :D 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...

Bitno da sam narucio i platio pa me ne moze zaobic iduca posiljka grafa.

 Tko zna kolko je tisuca ljudi vec dosad narucilo ^^ Mozda si tek u 10. posiljci, just sayin

 

 Ma naravno mislio sam ja na to ali ovaj shop je ogroman prodaju tisuce i desetke tisuca komada hardvera pa je moja pretpostavka da narucuju velike kolicine.

Uglavnom kad stigne stigne, ovo je ok cijena i imam do tada ovu 2080 Strix pa imam na cemu igrat.

Prije Cyberpunka ce stic 😁

 Koju si uzeo na kraju?

 Ovu Asus TUF 3080 OC

7 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nego umjesto da kupim grafu novu i komp ulozit cu nekih 20tisuca u dionice.

nvidia je kandidat dobar, kupili su ovog ARM proizvodaca za 40milijardi usd prije par dana.

 

Ono sto mi je bitno, dal ce im nove amdove grafe uzet veliki dio low-mid kolaca ili ampere rastura i u tom segmentu

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
https://www.youtube.com/user/Microwilli0 tu na ovom kanalu ima nešto o temp i buci pojedinih modela.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice