NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.545
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Ok dečki - ajmo ovako:

 

 

Bio sad u jednom našem poznatijem servisu (rimuje se badeEM), veli mi lik ništa ove godine. Ako bude, onda će biti puno veće cijene od ove navedene pošto se riješavaju 2xxx lagera.

 

Dakle jedino riješenje će biti naručiti iz vana. Tu mi je tip počeo kakit kao za problem u slučaju reklamacije, mislim si, radije ću slat u CU, Caseking nego dat Vama da mjesec dana drkarite i onda vratite nazad nepopravljeno. ADM je poznat po tome.

 

Btw, kupio sam Sharkoonov mobilni DAC kod njih. Radio 2 mjeseca i onda mi ostane onaj limić od jacka u mobu. Izvadim ga, reko idem ga lijepit/lemit, ma ipak bolje na servis.


Sad mi tamo vele to je fizičko oštećenje. Reko kad kupiš tenisice i otpadne ti đon, jel to fizičko oštećenje ? Veli lik to nije isto.

 

Reko OK.

 

Čini mi se da ću potpuno počet ignorirat naše trgovine. Da Futura samo malo korigira cijene, nikad ne bih nigdje osim kod njih kupovao.

To je već 4 različita informacija koja dolazi od dućana/dobavljača/servisa...Kome sad vjerovati?

 

A i ne kužim čemu strka, kome se toliko žuri uzeti karticu po napuhanim cijenama?

 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sony ce isporucit 4 miliona manje konzola nego su planirali, Nvidia ce bit razgrabljena.....

Bit ce tesko kupit ista u Hr ove blagdane.

 

EDIT:

Kako se cini svi mjenjaju planove radi Ampere.... 

 

https://wccftech.com/intel-evaluating-xe-hpg-gpu-with-7680-cores-and-23-tflops-of-compute/

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 13:14 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
DarthMarkus kaže...

Ok dečki - ajmo ovako:

 

 

Bio sad u jednom našem poznatijem servisu (rimuje se badeEM), veli mi lik ništa ove godine. Ako bude, onda će biti puno veće cijene od ove navedene pošto se riješavaju 2xxx lagera.

 

Dakle jedino riješenje će biti naručiti iz vana. Tu mi je tip počeo kakit kao za problem u slučaju reklamacije, mislim si, radije ću slat u CU, Caseking nego dat Vama da mjesec dana drkarite i onda vratite nazad nepopravljeno. ADM je poznat po tome.

 

Btw, kupio sam Sharkoonov mobilni DAC kod njih. Radio 2 mjeseca i onda mi ostane onaj limić od jacka u mobu. Izvadim ga, reko idem ga lijepit/lemit, ma ipak bolje na servis.


Sad mi tamo vele to je fizičko oštećenje. Reko kad kupiš tenisice i otpadne ti đon, jel to fizičko oštećenje ? Veli lik to nije isto.

 

Reko OK.

 

Čini mi se da ću potpuno počet ignorirat naše trgovine. Da Futura samo malo korigira cijene, nikad ne bih nigdje osim kod njih kupovao.

To je već 4 različita informacija koja dolazi od dućana/dobavljača/servisa...Kome sad vjerovati?

 

A i ne kužim čemu strka, kome se toliko žuri uzeti karticu po napuhanim cijenama?

 

 Hype must flow

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Koliko se čini nove kartice od Nvidije će biti jako tople i bučne. Čini se da je bolje preskočiti ovu seriju. AMD ima povijesnu šansu da se vrati u utrku. AIB cijene će biti dosta skuplje stoga tko može bolje fa uzme referentnu.

 Daj na linkove da vidimo buku i koje modele da preskočimo i kako si došao do tog zaključka, osim ako nisi ukupnu potrošnju izjednačio sa bukom i temp.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=tXb-8feWoOE&feature=emb_title

 

Po ovome čini mi se da 3000 serija neće biti tako dobra kupnja kao što svi misle i bit će puno skuplja nego što je Nvidija najavila. Ako je istina što kaže Škot, AMD ima povijesnu šansu da se vrati u igru. 

A i čini se da ni polovne kartice neće pojeftiniti s dolaskom novih serija. Rekao bi da sada nije dobro vrijeme ni za prodavat ni kupnju kartice.

Cijene na njuškalu su totalno podivljale.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 13:28 (Alfredo nr.2).
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...
DarthMarkus kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Koliko se čini nove kartice od Nvidije će biti jako tople i bučne. Čini se da je bolje preskočiti ovu seriju. AMD ima povijesnu šansu da se vrati u utrku. AIB cijene će biti dosta skuplje stoga tko može bolje fa uzme referentnu.

 Daj na linkove da vidimo buku i koje modele da preskočimo i kako si došao do tog zaključka, osim ako nisi ukupnu potrošnju izjednačio sa bukom i temp.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=tXb-8feWoOE&feature=emb_title

 

Po ovome čini mi se da 3000 serija neće biti tako dobra kupnja kao što svi misle i bit će puno skuplja nego što je Nvidija najavila. Ako je istina što kaže Škot, AMD ima povijesnu šansu da se vrati u igru. 

A i čini se da ni polovne kartice neće pojeftiniti s dolaskom novih serija. Rekao bi da sada nije dobro vrijeme ni za prodavat ni kupnju kartice.

Cijene na njuškalu su totalno podivljale.

 Nisi mi odgovorio na pitanje.

 

Meni jedan bosanac veli da će po svemu viđenom AMD biti totalni promašaj. Ako je istina što kaže taj bosanac, čini se da će 2xxxx jako pojeftiniti i da će AMD spasti na 5% gpu udjela.

 

Cijena na njuškalu su iste (prenapuhane) godinama.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Napisao sam prije neki dan da su cijene na Ebay. de otisle gore 150-200eu nakon sto su krenuli prodavat uistinu jeftino i vidim da se sad niti na njuskalu ne moze nac dobra rtx2080 ispod 500eu.

Skuzila je ekipa da ce se nacekat za Ampere seriju....

Sto se tice kakve su Ampere....AMD je srezao cijene svojima prije izlaska a Intel poduplava jezgre na svojim nextgen modelima....prema glasinama ali sve su to glasine o cemu mi pisemo opcenito. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Zato i treba prestat srat do službenih benčeva i dok ne krene prodaja ovaj tjedan.

 

Ne kažem je da nije moguć usran scenarij, ali nekako sumnjam. 2xxx je doslovno 1xxx osim 2080ti i svaka ima ekvivalenta po perfomansama. Njuškalo je pretrpano karticama.

 

Ovo sa 3070+ je stepenica više (po najavama i hajpu Nvdije)

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja se nadam uzet 3080 Strix na dan izlaska sto je cini mi se za dva dana..... iako me cudi kako ih nema jos na Computeruniverse.

Btw neki navedeni modeli su po 50eu jeftiniji tamo nego sto je navedeno na Caseking... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
DarthMarkus kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Koliko se čini nove kartice od Nvidije će biti jako tople i bučne. Čini se da je bolje preskočiti ovu seriju. AMD ima povijesnu šansu da se vrati u utrku. AIB cijene će biti dosta skuplje stoga tko može bolje fa uzme referentnu.

 Daj na linkove da vidimo buku i koje modele da preskočimo i kako si došao do tog zaključka, osim ako nisi ukupnu potrošnju izjednačio sa bukom i temp.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=tXb-8feWoOE&feature=emb_title

 

Po ovome čini mi se da 3000 serija neće biti tako dobra kupnja kao što svi misle i bit će puno skuplja nego što je Nvidija najavila. Ako je istina što kaže Škot, AMD ima povijesnu šansu da se vrati u igru. 

A i čini se da ni polovne kartice neće pojeftiniti s dolaskom novih serija. Rekao bi da sada nije dobro vrijeme ni za prodavat ni kupnju kartice.

Cijene na njuškalu su totalno podivljale.

 Nisi mi odgovorio na pitanje.

 

Meni jedan bosanac veli da će po svemu viđenom AMD biti totalni promašaj. Ako je istina što kaže taj bosanac, čini se da će 2xxxx jako pojeftiniti i da će AMD spasti na 5% gpu udjela.

 

Cijena na njuškalu su iste (prenapuhane) godinama.

Dao sam ti link gdje čovjek lijepo objašnava problem s Ampere karticama i zašto nisu dobra kupnja. Grijati će se ko pećnice. U laptope izgleda neće ni ulaziti.

Jučer također jedan talijan je objavio video u kojem kaže da će nvidija isporučiti jako malo kartica, bit će sve prodane u par minuta jer im se ne isplati prodavati founders modele koji će po svemu sudeći biti najbolji modeli tih kartica. 

Cijene na njuškalu nisu bile ovako visoke već duže vrijeme, ali i poslijedično tome gotovo ništa se ne prodaje. Svi oglasi koje sam spremio još stoje, nijedan nije prodan. 

No da ja prodajem karticu isto ne bi spuštao cijenu, jer će zbog velike potražnje, a male ponude i majnjanja cijene još rasti barem još mjesec-dva, dok se stvari ne normaliziraju. Tko želi kupiti karticu morati će platiti veću cijenu.

Puno će ovisiti o AMD-ovim novim karticama, tj. da li će s potrošnjom ispod 300w biti konkurentne 3000 seriji. Bude li AMD isporučio možemo se nadati realnijim cijenama novih i rabljenih kartica.

 

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...

Dao sam ti link gdje čovjek lijepo objašnava problem s Ampere karticama i zašto nisu dobra kupnja. Grijati će se ko pećnice...

 a amd predstavlja onakav kuler sa tri venta zato jer će imat prohladni čip 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Dao sam ti link gdje čovjek lijepo objašnava problem s Ampere karticama i zašto nisu dobra kupnja. Grijati će se ko pećnice...

 a amd predstavlja onakav kuler sa tri venta zato jer će imat prohladni čip 

AMD nema teoretske šanse izdati karticu koja će biti bolja + hladnija nego nVidijina. Ni na papiru, ni u stvarnosti...

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pogledajte video pa onda komentirajte. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

AMD nema teoretske šanse izdati karticu koja će biti bolja + hladnija nego nVidijina. Ni na papiru, ni u stvarnosti...

 

A nDivija moze, jer su srbi pa izdaju?

 

Śaimse - iskreno, za sve je bolje da i AMD i nVidia imaju konkurentne kartice, tako da cijene idu dolje.

Jedino ce biti lose ako ponovno nastane rudokopacka manija, onda sve ide u tri fine.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...
mrsmith kaže...

AMD nema teoretske šanse izdati karticu koja će biti bolja + hladnija nego nVidijina. Ni na papiru, ni u stvarnosti...

 

A nDivija moze, jer su srbi pa izdaju?

 

Śaimse - iskreno, za sve je bolje da i AMD i nVidia imaju konkurentne kartice, tako da cijene idu dolje.

Jedino ce biti lose ako ponovno nastane rudokopacka manija, onda sve ide u tri fine.

i za to je kriv AMD jer nisu sposobni napravit konkurentski proizvod, pa nvidia mora svoje kupce sjebat

 

ne valja kada je izasla 2000 serija, jer prodaju muda pod bubrege sa RT tehnologijom, sada ne valja jer su performanse duple, pa su ponovo zajebali ove koji su kupili 2000 seriju itd itd itd

 

i onda kao kupac gledas sta sve dobijes kupnjom nvidia grafe kao zaokruzeni proizvod, tehnologijom, performansama i podrskom od strane igrace industrije, pa pogledas AMD kao konkurenciju koja ce navodno ponudit sto tocno, top GPU u rangu 2080Ti, kupus od drivera, nikakve tehnoloske inovacije, podrska proizvodaca igara nula

 

i sad bi ja kao kupac trebao kupiti AMD jer je jeftini na polici?

 

pa da radim u AMD-u ne bi si ju kupio za doma

 

a i sam AMD korsiti nvidia graficke kod prezentacije procesora, nuff said

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 15:18 (3dfx).
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

nDivija je mogla cekati s predstavljanjem chipova jos pol godine, i ako AMD predstavi nesto konkurentno, spustiti cijene trenutnih kartica,

na njima i dalje brati dobru lovu. A ako AMD ne predstavi nista konkurentno - samo peglat dalje.

 

No uvjeren sam u dvije stvari:

1. AMD mora imati nesto, inace nece dugo ostati u bransi grafike, ostat ce samo nDivija i Intel #nDivijaJeBoljaOdKristalke

2. RTX3000 serija nece biti ni priblizno cijenama koju je nDivija najavila, a i performanse nece biti onakve kakve su najavili,

odnosno "3080 je 35% brza od 2080Ti", odnosno ta cinjenica moze biti tocna u naslovima sa niskim frameovima u 4K rezoluciji,

primjerice u naslovu gdje na 4K ultra imas sad 40FPS-a, sa novom karticom ces imati 50-55FPS-a, sto ispadne od 30-35% veci rezultat,

al u praksi i nije neka razlika - osobito ako se budu gledali rezultati na 1440p i na 1080p, gdje ce ta razlika biti jos manja u postotku

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nista u zivotu nije jednodimenzionalno 3dfx, osim mozda mozgova nvidinih  i intelovih grupija.

Ima nas svakakvih. Imas primjerice cak i likova jako osjetljivih na nepravdu kojima se neizrecivo gadi nvidijina pohlepa, marze i opcenito nacin poslovanja, pa ce radije riskirati s amd driverima nego šopati i dalje tu masnu i gadnu nvidijnu gusku. I jedno je sigurno, da vise ima takvih a manje ljudi tebi nalik, brzo bi im se mijenjala politika.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Dao sam ti link gdje čovjek lijepo objašnava problem s Ampere karticama i zašto nisu dobra kupnja. Grijati će se ko pećnice...

 a amd predstavlja onakav kuler sa tri venta zato jer će imat prohladni čip 

 ona 3 kulera su zbog estetike nije zbog hlađenja

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

koliko bi sad rig sa desetak rtx 3080 mogao grijati kvadrata? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

koliko bi sad rig sa desetak rtx 3080 mogao grijati kvadrata? 

 lako se to izracuna sa 10 komda mozes grijati citavu sobu od 15-20m2

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 15:36 (dreadmoore).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

nDivija je mogla cekati s predstavljanjem chipova jos pol godine, i ako AMD predstavi nesto konkurentno, spustiti cijene trenutnih kartica,

na njima i dalje brati dobru lovu. A ako AMD ne predstavi nista konkurentno - samo peglat dalje.

 

No uvjeren sam u dvije stvari:

1. AMD mora imati nesto, inace nece dugo ostati u bransi grafike, ostat ce samo nDivija i Intel #nDivijaJeBoljaOdKristalke

2. RTX3000 serija nece biti ni priblizno cijenama koju je nDivija najavila, a i performanse nece biti onakve kakve su najavili,

odnosno "3080 je 35% brza od 2080Ti", odnosno ta cinjenica moze biti tocna u naslovima sa niskim frameovima u 4K rezoluciji,

primjerice u naslovu gdje na 4K ultra imas sad 40FPS-a, sa novom karticom ces imati 50-55FPS-a, sto ispadne od 30-35% veci rezultat,

al u praksi i nije neka razlika - osobito ako se budu gledali rezultati na 1440p i na 1080p, gdje ce ta razlika biti jos manja u postotku

 

 

 AMD nema nista vec godinama, niti ce ikad vise imati nesto, izgubio je utrku, over done, gg, zaraduje vise od licenci i patenata koje su dobili kupnjom ATI-a nego od prodaje grafickih kartica 

 

napises da performanse nece biti kako su najavili, a onda dve rijece kasnije napises da ce ipak bit kako su najavili, i to 35%. 

 

35% je 35% 

 

najboje da gledamo peformanse grafickih kartici na 720p rezoluciji 

 

sta pircas ti covjece umirem od smijeha 

 

normalno da se razlika u performansama graficke kartice gleda na 4k, gdje je najmanja ovisnos o ostalim komponentama racunala

 

mislim ja serem puno, ali ti bome me sisas kao nvidia amd 

 

 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Nista u zivotu nije jednodimenzionalno 3dfx, osim mozda mozgova nvidinih  i intelovih grupija.

Ima nas svakakvih. Imas primjerice cak i likova jako osjetljivih na nepravdu kojima se neizrecivo gadi nvidijina pohlepa, marze i opcenito nacin poslovanja, pa ce radije riskirati s amd driverima nego šopati i dalje tu masnu i gadnu nvidijnu gusku. I jedno je sigurno, da vise ima takvih a manje ljudi tebi nalik, brzo bi im se mijenjala politika.

oprosti a kakav sam ja to ljud ?

 

netko tko zeli najbolje za svoje tesko zaradene pare? da to je istina. 

 

nepada mi napamet za pare za koje se najebem ko isus, kupovati poluproizvode da bi "pomogao" tamo nekoj koorporaciji koja je nesposobna napraviti proizvod kao neka druga

 

i ATI i 3DFX su bili bog i batina pa su nestali, isto zato sto su bili nesposobni, kako me to pogodilio, isto me pogada nesposobnost AMD-a, a mozda u buducnosti nvidie

 

medutim to ne mjenja cinjenicu da ovi zeleni imaju visestruko bolje proizvode, nisam ja niti ljudovi kao ja krivi za to

 

btw ne kupujem nove grafe, da ne bi mislio da sada hvalim ili opravdavam svoju neku buducu kupnju, jos godinu dana imam gare na ovaj stroj sto imam pa tek onda kupujem i tako vec godinama. bilo 3dfx, bilo ati bilo amd bilo nvidia, koja bude najbolja toga dana kada kupujem uzimam 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 15:44 (3dfx).
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Procitaj jos jednom, pa jos jednom i jos jednom.

 

Usput, RX5700(XT) nisu lose kartice, dapace, nisu high-end rangirane, ali

su cjenovno plasirane tamo gdje trebaju biti - 300-400€ je redovno klasa koja se najbolje kupuje.

 

Pogledaj malo unazad pa ce bit biti jasnije, ili nece, koga briga.

 

2002: 9700 Pro
2003: 9800 Pro
2004: X800XT
2005: X1800XT
2006: X1900XTX
2007: 8800GT
2008: HD4850/HD4870
2009: HD5850/HD5870
2010: HD6850/HD6870
2011: GTX 560Ti
2012: HD7850/HD7870
2013: R9 280/280X
2014: GTX 750Ti / GTX 760
2015: GTX 960
2016: GTX 1060 / R7 470/480 (pocinje mining kriza)

 

Kao sto vidis, uvjek su te kartice od 300-400€ bile najprodavanije u toj godini.

 

Nakon pumpanja cijena u 2016., nVidia nikad nije sluzbeno spustila cijene kartica na razinu prije rudarenja,

a ni AMD se nije previse trudio sa spustanjem cijena. Tako da sad imas prenapumpane cijene kartica, koje toliko ne vrijede.

 

RX5700 i RX5700XT za 400€ su dobar deal, i sigurno su se dobro i prodavale... no problemi sa driverima ih sigurno kosta dio prodaje.

Ok, Radeon driveri su s godinama sve bolji, i izvuku vise od grafika s vremenom, al to se ne gleda kad se kupuje kartica, nego

sto pruza kad se kupuje, i kakvi su driveri kad se kupuje.

 

Meni je gornji limit 500€ za karticu, al gledam proci sto povoljnije. Hej, kupio sam 2070 Super novu ispod cijene,

sad kosta 523€, a prije pol godine sam ju platio 476€:

https://geizhals.at/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-v372-257r-a2091022.html

 

Al realno ta kartica vrijedi 350-400€ max, s obzirom na performanse naspram AMD-ove RX5700XT serije.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 16:05 (Čitatelj).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Nista u zivotu nije jednodimenzionalno 3dfx, osim mozda mozgova nvidinih  i intelovih grupija.

Ima nas svakakvih. Imas primjerice cak i likova jako osjetljivih na nepravdu kojima se neizrecivo gadi nvidijina pohlepa, marze i opcenito nacin poslovanja, pa ce radije riskirati s amd driverima nego šopati i dalje tu masnu i gadnu nvidijnu gusku. I jedno je sigurno, da vise ima takvih a manje ljudi tebi nalik, brzo bi im se mijenjala politika.

 Mislim da su ih zadojeni bignavi/nvidiakiller fanovi prešišali odavno, pa čak do te granice da bacaju svoju lovu na poluproizvod za "opće dobro"... if you know what I mean... oh wait

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Na computeruniverse cijena 3080 Zotac Trinity je ista kao i cijena 3080 MSI Gaming X Trio. Znači kad se doda HR PDV to je 860 eura plus 25 eura dostava dakle 885 eura što je oko 6700kuna. Na Futuri je cijena Zotaca 7300kn dakle Gaming X Trio bi i kod njih trebala imati istu cijenu. Razlika je dakle 600kn. Ako se ide preko mailbox.de cijena će bit još niža(cca 6300kn) i razlika se penje i do 1000kn pa i više ovisno o tome dal će computeruniverse stavit da je dostava za Njemačku besplatna. Nikad nisam kupovao preko mailbox.de ali sam ovih dana napravio profil i ak će cijene bit takve bome ću prvi put kupit na takav način. Jasno, to će otežat situaciju kad ću prodavat tu grafu za nekih godinu-dvije jer garancija će vrijedit samo za Njemačku ali ću zato moć stavit nižu cijenu u oglasu jer ću u startu kod kupnje proći dosta jeftinije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 16:12 (t00mob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Da, iskreno malo su mi cudne te cijene na CU trenutne, vjerujem da ce se to jos korigirati. Vise manje je samo 800 eur za top modele i 750 za losije. Ako su zbilja 800 eur top modeli, s DE 16% porezom i mailboxom moglo bi se to dosta isplatiti...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nabasah na ovaj screen shot

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

I ovi iz future su debili, stave karticu i cijenu, sada sve makli^^

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

 

svaki proizvod vrijedi tocno onoliko koliko treba vrijediti da bi se prodavao

 

ako se ne prodaje znaci da ne vrijedi koliko se trazi za njega, ako se prodaje znaci da vrijedi

 

mozemo mi misliti sta hocemo, trziste se samo regulira i cijena ne pokazuje koliko nesto vrijedi vec kako ga je onaj tko prodaje pozicionirao na trzistu

 

mogu ja isto tvrditi da vrijedi platiti vise za tu 2070 nego za 5700XT jer ima 60% bolje performanse u igrama kada ukljucis DLSS, za 20% vecu cijenu, shut up and take my money!!! (brojeve bubam napamet)

 

kako god okrenes AMD nema konkurentan proizvod u segmentu iznad GTX serije grafickih kartica

 

 

10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel zna neko se mogu u HR kupit/naručit Founders Edition verzije?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Malo slika novih kartica :)

 

Počela je prodaja! 

Besplatna kartica i 15€ na Revolutu http://revolut.com/referral/igor8a8d7!G10D21
Moj PC  
13 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice