Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 748.988
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ma vdi čuda grafa mi bottlenecka cpu

 {#}

nicky.sl
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 1:30 (nicky.sl).
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
nicky.sl kaže...

Ma vdi čuda grafa mi bottlenecka cpu {#}

izgleda nicky 88% average, evo sinoc mjerio takoder s 2600k@4,8ghz+280x matrix platinum(stock), crysis3, bf4 stvarno razokarajuci rezultati;)

cpu usage na 1440p-40%

cpu usage na 1080p-60%

crysis3/1080p/max crysis3/1080p/max
jedino je bf3 radio u zavidnom broju fps-a kao sto se vidi po gpu usage-u gpu je zakucan do kraja u sva tri grafa!(ne obazirite se na ovih 30% to sam misem presao prek grafa)

bf4/ultra/64p/1080p bf4/ultra/64p/1080p
bf4mp takoder grafa cca 99% no fps-a katastrofa za 20fps-a manje nego sto bi trebao imati s 280x, fps average oko avg:50

bf4/ultra/64p/1440p bf4/ultra/64p/1440p
bf4mp i na 2550x1440 fps pada na cca avg:35fps-a!

s ovim haswellom i7 4770s i starim i7 3820 na stocku sve, tih problema nema cak niti na high postavkama bez AA grafa zakucana na 99%! inace avg:70fps-a!

da vas cujem di je problem jer je cpu potpuno ispratio gpu????u igri sigurno?

LP{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 11:49 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Taj average nije ništa posebno, ja se usudim reć da imam još veći pošto igram bez AA. Nisi ti ništa poseban s tim i7 4770s pošto sa svakim procesorom minimum je užas u DX11. Tebi je usage skoro uvijek 99% jer ti framerate nije toliko visok da bi istakao bottleneck.

 

BF4 je problem kod svih nas, ne procesor, ne grafa. Tj DX11 ako ćemo točnije reć.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

Taj average nije ništa posebno, ja se usudim reć da imam još veći pošto igram bez AA. Nisi ti ništa poseban s tim i7 4770s pošto sa svakim procesorom minimum je užas u DX11. Tebi je usage skoro uvijek 99% jer ti framerate nije toliko visok da bi istakao bottleneck.

 

BF4 je problem kod svih nas, ne procesor, ne grafa. Tj DX11 ako ćemo točnije reć.

 

Eto ga na, ti sad velis da 70fpsa average na ultri nije nis posebno! Lol, bez aa to skace prek 90! Minimum mi je 35fpsa i to samo u par navrata! Na 2600k to sve pada za najmanje 20%!!! Debil skroz sam zaboravio da pogledam kaj se desava s mantleom!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne govorim ja da 70fps na full ultra s 4xMSAA nije posebno nego da taj framerate od 70fps nije ništa specijalno. Sam si rekao koliki ti je minimum i taj minimum ti ne diktira procesor nego grafička kartica. Kada bi igrao bez AA, minimum fps bi ti diktirao procesor i bio bi oko 60 pošto ipak imaš 8 jezgri, za razliku od i5 kojem je minimum oko 50. To ti je jedina razlika između tih procesora. Oni slavni grafovi koje si stavio su na praznom serveru, što ne znači ništa jer kad uračunaš još 63 igrača jedva bi razlikovao svoj i7 od i5. Vjeruj mi na riječ. I sam DICE je rekao da je limitirajući faktor DX11, ne ničiji procesor, a Mantle ti tome i svjedoči, kao i novi Nvidia driveri. Prodaješ toplu vodu, govoriš da je tvoj procesor miljama ispred svakog od naših, a realno nije. Ima i7 prednost, to je istina, no sigurno nije tolika kolikom ju ti predstavljaš.

 

Vrtili smo i ja i ti CPU benchmark u temi koju si TI pokrenio i framerate u CPU testu ti nije ništa bolji od mog, a ima i puno varijacija gdje je procesor koji je slabiji od mog puno bolji score dobio. To ti govori koliko je BF4 besmisleno benchmarkat jer je sami software ograničavajući faktor i stvara hrpu varijacija u performansama s naizgled identičnim i jako sličnim hardwareom.

 

*drops mic* 

Peace out.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 15:29 (buljo781).
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ja ne znam kako vi gledate al meni je najbitniji minimum FPS a ne neki average

ganjam minimum 60 ostalo mi ne dolazi u obzir.

a sa mantle-om na 64 igraca koja god da je mapa sa High postavkama imam 65 kao sto sam i ukucao u konzoli :D

meni je ne igrivo 35-40 fpsa,neko je i sa tim zadovoljan al et svakom svoje.

jos da se moze snimat gameplay u mantle-u bilo bi fenomenalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Testiran GPU% usage na sljedećem :

1) G2010 + HD7850

2) G2010 + HD7970

 

-Valley bench

-Tomb Raider bench

-Metro bench

 

Sve ostalo je isto: iste verzije softvera, isti hardver, isti driver

 

Preliminrani rezultat (dok ne uredim fotke) - Valley grafe na 100%, Metro oko 58% sa 7970, ali ima zanimljivih, meni neobjašnjivih reultata gdje 7970 usage % ide više nego s 7850 ???

 

PS1, koji proc i5 da nabavim za 7970 odnosno jel najjeftiniji i5 s1155 dobar za 1080p ?

PS2, sve ovo radi znanosti, nemojte mi soliti oko Pentiuma i bottlenecka please :)

7850 Valley 7850 Valley
7970 Valley 7970 Valley
TR 7850 TR 7850
TR 7970 TR 7970
metro 7850 metro 7850
Metro 7970 Metro 7970
7850 Valley vs 7970 7850 Valley vs 7970
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 21:27 (Asta).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Asta, izgleda da imas neku "bottleneck friendly" 7970. :)

P.s. sto je bilo sa FX-om?

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Asta kaže...

 

Preliminrani rezultat (dok ne uredim fotke) - Valley grafe na 100%, Metro oko 58% sa 7970, ali ima zanimljivih, meni neobjašnjivih reultata gdje 7970 usage % ide više nego s 7850 ???

 

A gdje si tacno testirao, koja scena? Jesi isao bench ili u igru direktno?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
metallic kaže...

Asta, izgleda da imas neku "bottleneck friendly" 7970. :)

P.s. sto je bilo sa FX-om?

Ma to je samo Valley, mislim. Podsjeti me što s FX-om?

chaselol kaže...
Asta kaže...

 

Preliminrani rezultat (dok ne uredim fotke) - Valley grafe na 100%, Metro oko 58% sa 7970, ali ima zanimljivih, meni neobjašnjivih reultata gdje 7970 usage % ide više nego s 7850 ???

 

A gdje si tacno testirao, koja scena? Jesi isao bench ili u igru direktno?

Bench, Very High, AAx8, više o rezultatima danas-sutra.

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ljudi jedno pitanje,koristi li ko od vas Single channel RAM a da ima 99% zakucan GPU usage u BF4 MP

Ovak čitajući po netu gledam kako su neki dobili ogroman boost jednostavno sto su stavili jos jedan stick i dobili dual channel

 

pomalo pocinjem da sumnjam da je zapravo to kod mene problem jer je ajmo reci nemoguce da prokleti i7 2600K nikako ne moze izgurati R9 270X

Moram to pod hitno testirat sa ramom od kolege koji ima 2x4GB dok je kod mene jedna od 8GB samo.

 

https://battlelog.battlefield.com/bf4/en/forum/threadview/2955065670133117270/

 

et u tom topicu covjek kaze koliki je boost dobio sa jednostavnim switchom u dual channel

 

EDIT:

jos jedno pitanje,mogu li ja kupiti ovakav kingston ram od 4GB plocicu pa da imam 12GB ukupno a da radi u dual channel ili moraju imati i isti kapacitet?

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2014 22:39 (mersimh).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

nemaš ti tu bottleneck ako je GPU na 99%, da imaš CPU na 100% a GPU recimo na 70% onda je to bottleneck CPU-a kojem fali još tih 30% da izgura GPU na 98-100%

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mirzet1976 kaže...

nemaš ti tu bottleneck ako je GPU na 99%, da imaš CPU na 100% a GPU recimo na 70% onda je to bottleneck CPU-a kojem fali još tih 30% da izgura GPU na 98-100%

nisi skonto sta sam napisao,znam ja sta je bottleneck i NEMAM 99% GPU usage a i procesor kulira u igrama poprilicno ne trudi se uopce

zato pitam ima li iko sa single channel memorijom zakucan 99% usage u BF4 MP jer ja NEMAM

11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

pitaš dal neko ima zakucanu memoriju od 8gb na 99% u single channel neo bračaj pažnju na ovo

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2014 23:12 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mersimh kaže...
mirzet1976 kaže...

nemaš ti tu bottleneck ako je GPU na 99%, da imaš CPU na 100% a GPU recimo na 70% onda je to bottleneck CPU-a kojem fali još tih 30% da izgura GPU na 98-100%

nisi skonto sta sam napisao,znam ja sta je bottleneck i NEMAM 99% GPU usage a i procesor kulira u igrama poprilicno ne trudi se uopce

zato pitam ima li iko sa single channel memorijom zakucan 99% usage u BF4 MP jer ja NEMAM

Imas poprilicno dobar setup i koristis single channel? Ne postoji nacin da to zamijenis s nekim, u krajnjem slucaju da prodas i kupis dva keksa od po 4GB ?

11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mersimh kaže...
mirzet1976 kaže...

nemaš ti tu bottleneck ako je GPU na 99%, da imaš CPU na 100% a GPU recimo na 70% onda je to bottleneck CPU-a kojem fali još tih 30% da izgura GPU na 98-100%

nisi skonto sta sam napisao,znam ja sta je bottleneck i NEMAM 99% GPU usage a i procesor kulira u igrama poprilicno ne trudi se uopce

zato pitam ima li iko sa single channel memorijom zakucan 99% usage u BF4 MP jer ja NEMAM

Nemam BF4 al imam BF3 ako to moze bit neki orjentir. Grafa u mp uvik na 96 do 100% a cpu ne prilazi 60% ram 2x4gb u dual chanelu.

Izvadim jedan ram i gpu i dalje 96% do 100% a cpu ista stvar oko 60% tako da ja mislim da tebe igra prci a ne HW

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

a da povećaš malo detalje u igri pa da opteretiš tu grafu

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mirzet1976 kaže...

a da povećaš malo detalje u igri pa da opteretiš tu grafu

Sve na maximumu

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ne ti, nego mersimh

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
nicky.sl kaže...

Nemam BF4 al imam BF3 ako to moze bit neki orjentir. Grafa u mp uvik na 96 do 100% a cpu ne prilazi 60% ram 2x4gb u dual chanelu.

Izvadim jedan ram i gpu i dalje 96% do 100% a cpu ista stvar oko 60% tako da ja mislim da tebe igra prci a ne HW

BF3 nije problem ni kod mene druze niti kod mnogih sa tog linka sto sam postavio vec samo BF4 izgleda gotivi tu dual channel memoriju

 

gledat cu da probam na svom sistemu sa ramom od jarana pa javim da li ima ikakva razlika.

 

nista ni detalji ne pomazu,mogu stavit sve na ultra i opet usage nije konstantan a naravno usput mi i framerate nezadovoljavajuci

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2014 23:23 (mersimh).
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mirzet1976 kaže...

ne ti, nego mersimh

Pardoncek mislija san da je meni upuceno

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
nicky.sl kaže...
mirzet1976 kaže...

ne ti, nego mersimh

Pardoncek mislija san da je meni upuceno

znaci cakk na mantleu ja NEMAM 99% Usage mislim wtf ako bude do te memorije ujest cu se za dupe sto sam uzeo samo jednu plocicu od 8GB umjesto 2 po 4 cc

16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pa jel možeš isprobati SC vs DC? Jerbo i ja imam memoriju u single chanell i grafa mi ne ide baš preko 80% ako ne koristim Mantle.

U mom slučaju mogu imati 4GB u DC i 5GB u SC, zdravorazumski sam pretpostavio da je 5GB u SC bolje od 4 u DC jer je smisleno da brzina ne može nadoknaditi količinu.

Ali ako se tebi pokaže da ti grafa pati s RAM u SC a ne pati s RAM u DC onda ću i ja preći na DC pa makar imao gigu manje.

No ne mogu ja prvi testirati jerbo bih za to morao raskupusati 2 kompa. Sumnjam u efekt a bilo bi dost posla.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Pa jel možeš isprobati SC vs DC? Jerbo i ja imam memoriju u single chanell i grafa mi ne ide baš preko 80% ako ne koristim Mantle.

U mom slučaju mogu imati 4GB u DC i 5GB u SC, zdravorazumski sam pretpostavio da je 5GB u SC bolje od 4 u DC jer je smisleno da brzina ne može nadoknaditi količinu.

Ali ako se tebi pokaže da ti grafa pati s RAM u SC a ne pati s RAM u DC onda ću i ja preći na DC pa makar imao gigu manje.

No ne mogu ja prvi testirati jerbo bih za to morao raskupusati 2 kompa. Sumnjam u efekt a bilo bi dost posla.

probat cu prvom prilikom druze,do kraja sedmice cu se vidjeti sa jaranom,pa ima da odnesem svoj komp njemu da to isprobam.

ako bude do toga bit cu istovremeno sretan i veoma pissed xD

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2014 23:39 (mersimh).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ja imam 3 pločice DDR3 na 1333MHz (sveukupno 6GB), tak da sam tehnički i ja u single channel modu i s HD7850 sam imao velikih problema s GPU usage bio ja u single ili dual channel (6GB vs 4GB), a otkad sam prešao na GTX 760 GPU usage je ravan ko crta na 97-99% dok je framerate veći u isto vrijeme. Imao sam u početku 2x2GB što je bilo sasvim dovoljno za BF3, no BF4 mi je jeo svu memoriju pa sam nabavio još 2GB. Stavio sam i slike u GTX 7XX temi ako te zanima. Ne znam kako ni zašto, al s GTX 760 trenutno nemam bottleneck, dok sam s HD7850 OC navodno imao.

 

Doduše, ja sam s Mantle imao 99% GPU usage na HD7850, samo što je Mantle meni radio na način da bolje da nije.

 

Testirao sam davnih dana BF3 u kojem sam isto istraživao kao ti GPU usage dropove i spletom okolnosti (odnosno iz čista mira) mi je krepao jedan keks memorije (isto sam imao 6GB prije) pa sam pao na 4GB i GPU usage i performanse se ni malo nisu popravile. Čitao sam i ja članaka i članaka kako BF4 voli brzu memoriju i da je ima minimalno 8GB, al evo meni igra radi savršeno sa 6GB 1333MHz u single channel modu otkad sam prešao na Nvidiu. Znam da si pričao da je tebi prije s GTX 660 bilo katastrofa, eto meni je obrnuto, HD7850 ispo šrot {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2014 23:44 (buljo781).
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

Ja imam 3 pločice DDR3 na 1333MHz (sveukupno 6GB), tak da sam tehnički i ja u single channel modu i s HD7850 sam imao velikih problema s GPU usage bio ja u single ili dual channel (6GB vs 4GB), a otkad sam prešao na GTX 760 GPU usage je ravan ko crta na 97-99% dok je framerate veći u isto vrijeme. Imao sam u početku 2x2GB što je bilo sasvim dovoljno za BF3, no BF4 mi je jeo svu memoriju pa sam nabavio još 2GB. Stavio sam i slike u GTX 7XX temi ako te zanima. Ne znam kako ni zašto, al s GTX 760 trenutno nemam bottleneck, dok sam s HD7850 OC navodno imao.

 

Doduše, ja sam s Mantle imao 99% GPU usage na HD7850, samo što je Mantle meni radio na način da bolje da nije.

 

Testirao sam davnih dana BF3 u kojem sam isto istraživao kao ti GPU usage dropove i spletom okolnosti (odnosno iz čista mira) mi je krepao jedan keks memorije (isto sam imao 6GB prije) pa sam pao na 4GB i GPU usage i performanse se ni malo nisu popravile. Čitao sam i ja članaka i članaka kako BF4 voli brzu memoriju i da je ima minimalno 8GB, al evo meni igra radi savršeno sa 6GB 1333MHz u single channel modu otkad sam prešao na Nvidiu. Znam da si pričao da je tebi prije s GTX 660 bilo katastrofa, eto meni je obrnuto, HD7850 ispo šrot {#}

ah mati mila haha,ma haj ne kosta me nista probat jaranovu memoriju

testirat cu pa javim rezultate do kraja sedmice

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Sretno ti bilo.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Hvala ti na ovome 😊
Mene samo zanima dali bi ja dobio neke dobre rezultate s e5700 na 3 ghz i s r7 260x?
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Almin94 kaže...
mersimh kaže...
mirzet1976 kaže...

nemaš ti tu bottleneck ako je GPU na 99%, da imaš CPU na 100% a GPU recimo na 70% onda je to bottleneck CPU-a kojem fali još tih 30% da izgura GPU na 98-100%

nisi skonto sta sam napisao,znam ja sta je bottleneck i NEMAM 99% GPU usage a i procesor kulira u igrama poprilicno ne trudi se uopce

zato pitam ima li iko sa single channel memorijom zakucan 99% usage u BF4 MP jer ja NEMAM

Imas poprilicno dobar setup i koristis single channel? Ne postoji nacin da to zamijenis s nekim, u krajnjem slucaju da prodas i kupis dva keksa od po 4GB ?

sa dual channelom neće dobiti ništa opipljivo.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ja mislim da imam loše performanse a da nije ipak bottleneck.

 

Far Cry 3, Battlefield 3 nemože mi na više od medium. Vidim po YT-u igraju na ultra s isto 5770 i možda malo jačim procesorom. Pogledam hi-performance sys-req i skoro sve imam.... Tomb Raider isto na medium-high otprilike.

 

Neznan stvarno u čemu je problem.... Btw, nedavno sam prominia napajanje, matičnu i RAM, i prije mi je isto bilo ovako. Dakle da isključimo ove komponente ko problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2014 0:14 (dr. zlo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice