AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 550.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
BoobZ kaže...

Mislio je na Titan X i lijepo piše Fury X, i u pravu je jer je 980Ti G1 dost brža kartica od Fury-a X.

 aj ti procitaj sta je on napisao još jednom..

 

covjek tvrdi da je 980Ti brža od Titan X 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Rasho kaže...
BoobZ kaže...

Mislio je na Titan X i lijepo piše Fury X, i u pravu je jer je 980Ti G1 dost brža kartica od Fury-a X.

 aj ti procitaj sta je on napisao još jednom..

 

covjek tvrdi da je 980Ti brža od Titan X 

 Tocno, 980Ti u Giga G1 verziji je brza 10ak % od Titan X-a...

13 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series
Pa prema iskazanim testovima, G1 prilično dobro odere Titan X. Na LTT imate test i začudio sam se kolika je razlika u odnosu na referentnu i Titan

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_980_Ti_G1_Gaming/30.html
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

GTX 980 Ti je zapravo srezana Titan X (Cuda cores i memorija), a morate isto shvatiti da tim kartica nije stavljen isti clock speed pa je zato bolji rezultat kod G1, a pošto se Titan isto clocka bijesno, ne vidim nikakvu dilemu oko toga koja je jača kartica.

 

Netko će vjerovatno reći, ali G1 je hladnija, ovo-ono.. Osoba koja kupi Titan X, već ima spreman i custom loop za nju, ako mu je stalo do performansi!

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Rasho kaže...

GTX 980 Ti je zapravo srezana Titan X (Cuda cores i memorija), a morate isto shvatiti da tim kartica nije stavljen isti clock speed pa je zato bolji rezultat kod G1, a pošto se Titan isto clocka bijesno, ne vidim nikakvu dilemu oko toga koja je jača kartica.

 

Netko će vjerovatno reći, ali G1 je hladnija, ovo-ono.. Osoba koja kupi Titan X, već ima spreman i custom loop za nju, ako mu je stalo do performansi!

 

 Taj podatak vadis iz guzice da prostis, otidji na oc.net pa ces vidjet da vecina ljudi ima titan-a sa stock hladjenjem...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...
Rasho kaže...

GTX 980 Ti je zapravo srezana Titan X (Cuda cores i memorija), a morate isto shvatiti da tim kartica nije stavljen isti clock speed pa je zato bolji rezultat kod G1, a pošto se Titan isto clocka bijesno, ne vidim nikakvu dilemu oko toga koja je jača kartica.

 

Netko će vjerovatno reći, ali G1 je hladnija, ovo-ono.. Osoba koja kupi Titan X, već ima spreman i custom loop za nju, ako mu je stalo do performansi!

 

 Taj podatak vadis iz guzice da prostis, otidji na oc.net pa ces vidjet da vecina ljudi ima titan-a sa stock hladjenjem...

 a tebi je oc.net neko svjetsko mjerilo?(dosao prvi put tamo i srusio odma rekord s gtx970 daj molim te:) ti ga kao NE vadis iz guzice? imas podatak sta ostatak ljudi koji ne bauljaju po forumima rade s titanima-x?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 19:24 (Stjepanj).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

 a tebi je oc.net neko svjetsko mjerilo?(dosao prvi put tamo i srusio odma rekord s gtx970 daj molim te:) ti ga kao NE vadis iz guzice? imas podatak sta ostatak ljudi koji ne bauljaju po forumima rade s titanima-x?

 Jok, bug.hr je svjetsko mjerilo  

 

Daj Stjepko dosta si se jucer osramotio na unigine temi, nemoj vise neugodno mi je. Ignoriraj mi postove priti pliz...

12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

cime sam se ja osramotio? daj molim te naporan si! odi jos malo guglaj...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

jos koji dan pa cemo vidjet cija je teorija tocna.. stavit cu titana na 1329mhz koliki je boost na g1..nadam se da ce opravdat moje sumlje nakon ovih par postova iznad :)

liquid
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...
Rasho kaže...

GTX 980 Ti je zapravo srezana Titan X (Cuda cores i memorija), a morate isto shvatiti da tim kartica nije stavljen isti clock speed pa je zato bolji rezultat kod G1, a pošto se Titan isto clocka bijesno, ne vidim nikakvu dilemu oko toga koja je jača kartica.

 

Netko će vjerovatno reći, ali G1 je hladnija, ovo-ono.. Osoba koja kupi Titan X, već ima spreman i custom loop za nju, ako mu je stalo do performansi!

 

 Taj podatak vadis iz guzice da prostis, otidji na oc.net pa ces vidjet da vecina ljudi ima titan-a sa stock hladjenjem...

 Ja bi je isto imao na stocku ali samo zato jer mi je predivan :)

 

No ja mislim da ljudi sigurno ne kupuju titan x radi gaminga već radi posla i baš sumnjam da neko radi posla bi ugradio i vodeno hlađenje.

 

Entuzijasti koji si za gaming priušte titanx 99.9% će staviti vodu, mislim da je jedan i na forumu? u svakom slučaju oba ste u pravu.

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Rasho kaže...

 

covjek tvrdi da je 980Ti brža od Titan X 

nazalost po testovima je brza , sto apsolutno yebeno nema smisla jer promovisu titan kao najjacu graficku karticu na svijetu a onda izbace nesto jeftinije sto je cak i brze :D

Kako se samo osjecaju onu koji su kesirali za titan x (prvenstveno mislim za gaming) i onda dobili ovakav samar od nvidia tima 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Pa mozete i vi stavit custom loop na 980 ti..Btw titan x sa referentnim hladjenjem ne ide preko 1400 mhz core clock,a 980 ti ide preko toga..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
drakula789 kaže...

Pa mozete i vi stavit custom loop na 980 ti..Btw titan x sa referentnim hladjenjem ne ide preko 1400 mhz core clock,a 980 ti ide preko toga..

 samo što se titan prži na 90°C, a g1 na 60°C.. a to je vjerovanto i glavni razlog zasto ne ide bolji OC na titanici

 

također možeš staviti i 980ti na custom loop, pa bi teoretski i jedna i druga grafa radile na istoj temp, jer su to 2 ista čipa (iz toga razloga bi i OC bio isti).. samo što titan ima više cuda cores i 6gb više, što opet teoretski znači da titan može biti malo jača ili ista, ali nikako slabija :D

 

to su neke moje teorije :P

 

 

12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Oni koji zele znaju koja je kartica najjaca,

http://www.3dmark.com/hall-of-fame-2/fire+strike+3dmark+score+extreme+preset/version+1.1/1+gpu

titan x ima vise cuda jezgri i amen! mozes ti dizati mhz na jednoj i drugoj hw snaga na kraju izvlaci deblji kraj!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Rasho kaže...
drakula789 kaže...

Pa mozete i vi stavit custom loop na 980 ti..Btw titan x sa referentnim hladjenjem ne ide preko 1400 mhz core clock,a 980 ti ide preko toga..

 samo što se titan prži na 90°C, a g1 na 60°C.. a to je vjerovanto i glavni razlog zasto ne ide bolji OC na titanici

 

također možeš staviti i 980ti na custom loop, pa bi teoretski i jedna i druga grafa radile na istoj temp, jer su to 2 ista čipa (iz toga razloga bi i OC bio isti).. samo što titan ima više cuda cores i 6gb više, što opet teoretski znači da titan može biti malo jača ili ista, ali nikako slabija :D

 

to su neke moje teorije :P

 

 

 Eh i zaboravljate da za Titan X nema custom PCB, dok 980Ti G1 je custom PCB. 

Evo kod

se vidi da obična GTX 980Ti je sporija za 6 FPS od GTX 980Ti G1 Stock, dok GTX 980Ti G1 OC je brža za 10 FPS od obične GTX 980Ti 

http://valid.x86.fr/4fgk63
11 godina
online
Re: AMD Radeon R9 300 Series
kako su se izmjesale ove dvije teme, da ne pogledas naslov mislio bi da je ovo nvidia 9xx tema
Moj PC  
12 0 hvala 5
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...

Hm sad gledam opet slike.....firestrike R9 390?

 Brijem da si ti to prvi primjetio...namjerno sam šutio :D

 

I meni je to čudno, ali očito 3dmark ne prepoznaje dobro grafu...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
zagy15061984 kaže...

jos koji dan pa cemo vidjet cija je teorija tocna.. stavit cu titana na 1329mhz koliki je boost na g1..nadam se da ce opravdat moje sumlje nakon ovih par postova iznad :)

 Normalno da je titan na istom taktu cca. 7-8% brzi, tako jasno..

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...
picajzla0707 kaže...
kako su se izmjesale ove dvije teme, da ne pogledas naslov mislio bi da je ovo nvidia 9xx tema

 Hahahhaha

 Tonci je za sve kriv!!

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ja ne kužim zašto uopće usporedbe nereferentnih sa referentnim...? Kruške i jabuke...

 

Ako se dobro sjećam nisu li na Linusu radili benčeve max oc vs max oc sa svim karticama ?

 

FakeDeath kaže...
chaselol kaže...

Hm sad gledam opet slike.....firestrike R9 390?

 Brijem da si ti to prvi primjetio...namjerno sam šutio :D

 

I meni je to čudno, ali očito 3dmark ne prepoznaje dobro grafu...

 

Već kad to spominješ , bilo bi dobro roknit jednu usporedbu 290/x sa 390/x, čisto zato što je dosta skuplja od 7950/7970/280/280x rebranda

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 21:21 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

zagy ima ali ali cijeli sustav od prije tako da je samo kupio T-x 

 

uostalom da se i stock fino kloknut ...  ocan titan vs ocan ti opet titan pobjedjuje

 

minorno ali je brzi ...

 

ide pool fast singe gpu za vas je iz 2k15

 

 

22 Titan x
6 980Ti
27 Fury x
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 21:23 (4mal).
12 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

naravno, ovo gore možete saznati na bilo kojem službenom benchu i poredak je 1,2,3 - 1,2,3, ali eto kliknite na odabrani brand čisto da podržite omiljeni proizvod...Hebo činjenice

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

win 10 + dx12 + 290/290x i 300,fury/x best solution pogotovo hbm-a radi hihg bandwitcha i tocka.

 

ove god. je amd bolja solucija a next ce bit nv sa pascalom ... ljudi nemojte bit fanboyevi, uzivajte u oba svijeta 

 

Darth hvala ti na TD bez ikakvog argumenta 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 23:04 (4mal).
Moj PC  
8 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

win 10 + dx12 + 290/290x i 300,fury/x best solution pogotovo hbm-a radi hihg bandwitcha i tocka.

 

ove god. je amd bolja solucija a next ce bit nv sa pascalom ... ljudi nemojte bit fanboyevi, uzivajte u oba svijeta 

 

Darth hvala ti na TD bez ikakvog argumenta 

 TD sam ti dao zato što mislim da nema smisla raditi anketu nečega što je trenutno javno dostupno na bilo kojim službenim benchmark stranicama...O budućnosti ćemo kad ona dođe...Ok ? A o HBM memoriji bi se dalo još puno toga ispričati....Za sada vidim skupoću ,mali kapacitet i relativnu sporost naušrtb visoke prospusnosti..HBM2 će bit druga priča...

 

 

EDIT : evo mako sam ti td da mi ne zamjeriš do kraja života, a budem te još trebao danas,sutra ....emti td i ko ga smisli

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 23:27 (DarthMarkus).
16 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

Nisam ti dao TD jer se time retko zamaram, ali priča o DX12 performansama je pravljenje ražnja dok je zec još u šumi. Niko od nas ne zna ni kojim tempom će developeri usvojiti novi API, a još manje kako će se koja arhitektura ponašati u budućim igrama koje ga budu koristile.

 

Osim toga, sam visoki bandwidth ne znači ništa ako je GPU spor. Primer: Radeon HD 2900XT, koji je imao 512-bitni memorijski kontroler, takođe navodno naprednog tipa, ring-bus (koji je nakon tog modela napušten) i za to vreme brutalnih 128GB/s propusnosti (što je više nego 3870 i 4890 i tek malo manje nego 5870). Impresivno, ali nepotrebno i na kraju beskorisno, 8800 kartice su bile brže (kao i kasnije AMD-ove kartice, uprkos manjem bandwidthu).

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 23:25 (Ivan(4)).
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

ne zamjeram ja nikome nishta 

bdw sjecam se ja tog fijaska i onda nedugo dosla 3850/70 

koja je bila brza bolja i efikasnija od 2900x a sa uzom sabirnicom 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Ivan(4) kaže...

Nisam ti dao TD jer se time retko zamaram, ali priča o DX12 performansama je pravljenje ražnja dok je zec još u šumi. Niko od nas ne zna ni kojim tempom će developeri usvojiti novi API, a još manje kako će se koja arhitektura ponašati u budućim igrama koje ga budu koristile.

 

Osim toga, sam visoki bandwidth ne znači ništa ako je GPU spor. Primer: Radeon HD 2900XT, koji je imao 512-bitni memorijski kontroler, takođe navodno naprednog tipa, ring-bus (koji je nakon tog modela napušten) i za to vreme brutalnih 128GB/s propusnosti (što je više nego 3870 i 4890 i tek malo manje nego 5870). Impresivno, ali nepotrebno i na kraju beskorisno, 8800 kartice su bile brže (kao i kasnije AMD-ove kartice, uprkos manjem bandwidthu).

 pa ja evo bas citam bespucima interneta kako win10+dx12 umjesto video rama(kad zafali) koristi sitemski ram dakle prakticki u neogranicenim kolicinama, moguce je zapisivanje i 5-16itd gb podataka u sistemski ram, no ima jedan problem a to je mala propusnost, i tu stupa amd-ova hbm ultra fast memorija ne...bit ce zanimljivo u svakom slucaju!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

zanimljivo, čini se da amd ipak nije odmah promijenio pumpicu na fury x za grafe namijenjene tržištu, nego to čini naknadno

a jedini način za saznati jesi li kupio "cvilidretu" ili onu s promijenjenom pumpom je rastaviti grafu da vidiš koja je naljepnica na bloku

 

dakle, dođeš u trgovinu i pitaš - jel možete molim vas lijepo raskopati grafu da vidim koja je pumpa

 

http://www.techpowerup.com/213993/amd-revises-pump-block-design-for-radeon-r9-fury-x.html

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Za sad AMD nije ispunio moja ocekivanja,cjela 300 serija je za mene besmislena posto sam vec imao 290 tri-x koju sam si ionako sam mogao dic tih par mhz sto su napravili na rebrandovima.

Fury je ispala slabija od ocekivanog post je amd najavljivao najbrzi single gpu ikad a bome su daleko od toga a cjenom nisu uopce povoljni,brza memorija po benchevima igara itd ne znaci ocito nista i pitanje je kad ce pocet znacit post se igre razvijaju i za konzole....

Moj PC  
5 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
MEGATAMA kaže...

Za sad AMD nije ispunio moja ocekivanja,cjela 300 serija je za mene besmislena posto sam vec imao 290 tri-x koju sam si ionako sam mogao dic tih par mhz sto su napravili na rebrandovima.

Fury je ispala slabija od ocekivanog post je amd najavljivao najbrzi single gpu ikad a bome su daleko od toga a cjenom nisu uopce povoljni,brza memorija po benchevima igara itd ne znaci ocito nista i pitanje je kad ce pocet znacit post se igre razvijaju i za konzole....

 Blasphemy! Ti si obicni nvidiot kad tako razmisljas, pokaj se i pocni stovat svetog Fury-a! 

 

Odusevljenje Fury-em pojedinaca na ovom thread-u je ocito nekakav psiholoski fenomen, meni nedokucivo, potrebna strucna osoba...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice