AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 549.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

fury-x je opcenito bolja grafa, mene jedino smeta oc potencijal koji trenutno ne postoji! cak ni boost valjda ce izdati boost seriju tamo za par mjeseci kao s 7950/7970

Bolja je od 980-ke, 980-ki Ti objektivno nije ni blizu kao ukupan proizvod....

 

 Ne vrijedi ti ansha, čekaj godinu dana da naprave novi test

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

fury-x je opcenito bolja grafa, mene jedino smeta oc potencijal koji trenutno ne postoji! cak ni boost valjda ce izdati boost seriju tamo za par mjeseci kao s 7950/7970

Bolja je od 980-ke, 980-ki Ti objektivno nije ni blizu kao ukupan proizvod....

 

 sta tebi znaci ukupan proizvod? nesto trenutno ne valja s novom Radeon karticom?? TI verzija je bukvalno jaca od Fury-x kartice, slazem se no ta "TI" verzija je u startu skuplja za 50€ od Radeona, zapravo ne 50€ vec 150€ ako ces uzimati hibridnu 980 ti verziju! budimo posteni usporedujmo iste proizvode koji se trenutno nude...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Darth onda ti sebi kupi titan x i mirna Bosna ! 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 22:24 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

 Kod pojedinih ljudi očito vlada mišljenje da ako ne igraš igru na Ultra, super, uber ili šta god je najviša moguća grafička postavka, da je ne treba uopće niti igrati onda !! Što uopće komentirati za takav rezon. Koliko ja vidim, s R9 390X se može uredno igrat na 4K uz adekvatno podešene postavke i sigurno će iskustvo igranja bit puno bolje nego kod nekog na 1080p panelu sa svim na ultra.

12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...
DarthMarkus kaže...

Tko je lud da danas kupi 980 pored 980Ti ? A o ogromnoj brzini r9 390 i 980 na 4k uopće ne treba raspravljat..To su kartice za 1080p, eventualno 1440p , a na nižim rezama je nvidia bolja...totalno loša usporedba

to su marketinske izmisljotine tko puši uopce te fore?

i ne kuzim ovo tko je lud da pored 980ti koja je debelo skuplja(kod nas min 1300kn referentna) se neisplati uzimati obicnu 980? bas se neisplati...

 

 

 Zašto bi uzeo netko danas UOPĆE uzeo 980 ili 390 za 4 k ? I taj cjenovni razred od 4500 do 5500 , za koga je to ? Ako već imaš blizu pet soma, mislim da takvome nije problem otići na 5700...Ono...Ako ćemo o isplativosti možemo u krug opet...290x vs 290 vs gtx 970 , 280 vs 280x  itd...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
itomic009 kaže...

 Kod pojedinih ljudi očito vlada mišljenje da ako ne igraš igru na Ultra, super, uber ili šta god je najviša moguća grafička postavka, da je ne treba uopće niti igrati onda !! Što uopće komentirati za takav rezon. Koliko ja vidim, s R9 390X se može uredno igrat na 4K uz adekvatno podešene postavke i sigurno će iskustvo igranja bit puno bolje nego kod nekog na 1080p panelu sa svim na ultra.

 ja od kad je izasao vsr od nvidie dosta toga vrtim na 4k na svom 27", odusevljen sam, no na 1440p monitoru to izgleda stravicno bolje(takoder i to dosta cesto koristim na mac 27")! naravno AA je nepotreban a samim gasenjem njega se dobiva ogroman boost od sigurnih 20%!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

lol za logiku neko jedva skupi odvoji 5k pa je bitno ovih 700 itekako...

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 22:29 (4mal).
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

lol za logiku neko jedva skupi odvoji 5k pa je bitno ovih 700 itekako...

 Pa da ...A kupit ću si titana x 9. lamburga kad se majmuni šišaju

12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

je sav pucas po šavovima od šuske vidimo kako znas kako je to dali izabrati 980 ili dati 200€ vise za Ti verziju...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 22:35 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
DarthMarkus kaže...
Stjepanj kaže...

 

 

 Zašto bi uzeo netko danas UOPĆE uzeo 980 ili 390 za 4 k ? I taj cjenovni razred od 4500 do 5500 , za koga je to ? Ako već imaš blizu pet soma, mislim da takvome nije problem otići na 5700...Ono...Ako ćemo o isplativosti možemo u krug opet...290x vs 290 vs gtx 970 , 280 vs 280x  itd...

  Tvoja matematika je očito neka druga, jel ti isto koristiš arapske brojke ili nešto drugo ?? R9 390X košta (koliko sam vidio) ispod 4000 kn, i to odlični nereferentni modeli. Dakle, nije to od 4500 do 5500 kn. Daleko je od 3800 kn pa do blizu 6000 kn. To je jedino u tvojoj računici blizu. Uzeo bi netko R9 390X ili možda GTX 980 za 4K zato što se želi IGRATI a ne zato što je opsesivan da bude lock 60 fps na Ultra !!

12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Jedva skupiti 5k za grafičku...zanimljiv koncept :D. Tržišni udio tog segmenta je ionako malen, a unutar tog segmenta je još manje onih koji jedva skupljaju 5k da bi kupili grafičku.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
6 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
itomic009 kaže...
DarthMarkus kaže...
Stjepanj kaže...

 

 

 Zašto bi uzeo netko danas UOPĆE uzeo 980 ili 390 za 4 k ? I taj cjenovni razred od 4500 do 5500 , za koga je to ? Ako već imaš blizu pet soma, mislim da takvome nije problem otići na 5700...Ono...Ako ćemo o isplativosti možemo u krug opet...290x vs 290 vs gtx 970 , 280 vs 280x  itd...

  Tvoja matematika je očito neka druga, jel ti isto koristiš arapske brojke ili nešto drugo ?? R9 390X košta (koliko sam vidio) ispod 4000 kn, i to odlični nereferentni modeli. Dakle, nije to od 4500 do 5500 kn. Daleko je od 3800 kn pa do blizu 6000 kn. To je jedino u tvojoj računici blizu. Uzeo bi netko R9 390X ili možda GTX 980 za 4K zato što se želi IGRATI a ne zato što je opsesivan da bude lock 60 fps na Ultra !!

 Što će mi 390x rebrand  pored 290 koja se nađe za 2 i nešto soma kn ? Ova usporedba 4500 do 5500 je bila za 980 vs 980 Ti i odgovarao sam Sjepanju ...Jel ti koristiš arapske brojke ?

13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
itomic009 kaže...
DarthMarkus kaže...
Stjepanj kaže...

 

 

 Zašto bi uzeo netko danas UOPĆE uzeo 980 ili 390 za 4 k ? I taj cjenovni razred od 4500 do 5500 , za koga je to ? Ako već imaš blizu pet soma, mislim da takvome nije problem otići na 5700...Ono...Ako ćemo o isplativosti možemo u krug opet...290x vs 290 vs gtx 970 , 280 vs 280x  itd...

  Tvoja matematika je očito neka druga, jel ti isto koristiš arapske brojke ili nešto drugo ?? R9 390X košta (koliko sam vidio) ispod 4000 kn, i to odlični nereferentni modeli. Dakle, nije to od 4500 do 5500 kn. Daleko je od 3800 kn pa do blizu 6000 kn. To je jedino u tvojoj računici blizu. Uzeo bi netko R9 390X ili možda GTX 980 za 4K zato što se želi IGRATI a ne zato što je opsesivan da bude lock 60 fps na Ultra !!

 r9 290x košta još manje, a kolko znam to je ista kartica

16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

da ali nije f-proof 

Moj PC  
3 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

 sta tebi znaci ukupan proizvod? nesto trenutno ne valja s novom Radeon karticom?? TI verzija je bukvalno jaca od Fury-x kartice, slazem se no ta "TI" verzija je u startu skuplja za 50€ od Radeona, zapravo ne 50€ vec 150€ ako ces uzimati hibridnu 980 ti verziju! budimo posteni usporedujmo iste proizvode koji se trenutno nude...

 Lol! Usporedjujmo iste proizvode? Meni se cini da sam usporedjivao 2 graficke kartice a ne traktor i graficku. 

Osobno mi je jeftini zujajuci AIO veliki minus i nikad ne bih uzeo hibridnu grafulju. Tebi je prvome riknula pumpa na seidonu a ovo je po svemu sudeci isti cooler...

 

Trenutno referentne kostaju isto, a nereferentne 980Ti su malo skuplje od Fury X. Uzmes Gigabyteicu recimo, imas brutalno hladjenje i garantiranih 1400+ mhz u boostu i doslovno metes pod sa Fury X. A i 50% vise memorije je zgodno imat...

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...

Osobno mi je jeftini zujajuci AIO veliki minus i nikad ne bih uzeo hibridnu grafulju

Jos nisam nasao da se vlasnik fury-a pozalio na AIO a ti vec poceo a ko bi rekao grafa jos ni na trzistu nije kako treba.
Klasicni ansha 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 23:22 (chaselol).
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 23:56 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

 sta tebi znaci ukupan proizvod? nesto trenutno ne valja s novom Radeon karticom?? TI verzija je bukvalno jaca od Fury-x kartice, slazem se no ta "TI" verzija je u startu skuplja za 50€ od Radeona, zapravo ne 50€ vec 150€ ako ces uzimati hibridnu 980 ti verziju! budimo posteni usporedujmo iste proizvode koji se trenutno nude...

 Lol! Usporedjujmo iste proizvode? Meni se cini da sam usporedjivao 2 graficke kartice a ne traktor i graficku. 

Osobno mi je jeftini zujajuci AIO veliki minus i nikad ne bih uzeo hibridnu grafulju. Tebi je prvome riknula pumpa na seidonu a ovo je po svemu sudeci isti cooler...

 

Trenutno referentne kostaju isto, a nereferentne 980Ti su malo skuplje od Fury X. Uzmes Gigabyteicu recimo, imas brutalno hladjenje i garantiranih 1400+ mhz u boostu i doslovno metes pod sa Fury X. A i 50% vise memorije je zgodno imat...

zamisi sad odjednom ti je jeftini aio minus,

da je bio skuplji onda bi govorio sto nisu stavili jeftinij jer su idioti nagruvali cijenu

ja jos nevidjeh da se netko(vecina) zalio na nekakvo zujanje??

od kud ti uopce to da je CM Seidon u Furyu, pa 99% aio vodenih izgleda isto bez plastike ni to nije potvrdeno!

i kakve uopce ima veze moja pumpa koja je kakti riknula s cijelom pricom, pobogu pa nemam ja jedini vodeno hladenje na svijetu(evo je jos uvjek hladi...to tebe uopce netreba zabrinjavati)

dobro referentna fury-x(citaj hibrid) kost isto kao referentna 980ti(citaj turbinski hladnjak)? nemres usporedivati hybrida s referentnom turbinom?! lol

kaj sad odjednom je visak memorije ponovno u modi

daj ansha kani se interneta i debilnih informacija pojedinaca...

i sto se tice opcenito aio vodenih rijesenja pa yebo te da si ga imao znao bi zasto je i bilo kakav zvuk iz kompa iritantan nakon i najgoreg vodenog sistema!

lp

 

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 0:05 (Stjepanj).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
ansha kaže...

Osobno mi je jeftini zujajuci AIO veliki minus i nikad ne bih uzeo hibridnu grafulju

Jos nisam nasao da se vlasnik fury-a pozalio na AIO a ti vec poceo a ko bi rekao grafa jos ni na trzistu nije kako treba.
Klasicni ansha 

 Jay se zalio na ogromni coil whine i da nikad do sad nije veci cuo.Takodjer ima utisak kao da pumpa radi stalno na 100%

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

dobro referentna fury-x(citaj hibrid) kost isto kao referentna 980ti(citaj turbinski hladnjak)? nemres usporedivati hybrida s referentnom turbinom?! lol

kaj sad odjednom je visak memorije ponovno u modi

daj ansha kani se interneta i debilnih informacija pojedinaca...

i sto se tice opcenito aio vodenih rijesenja pa yebo te da si ga imao znao bi zasto je i bilo kakav zvuk iz kompa iritantan nakon i najgoreg vodenog sistema!

lp

 Znaci ne mogu usporedjivat dvije kartice jer imaju razlicit cooler? A ja mislio da performanse usporedjujemo...

Cesto pises idiotarije al ovo je i za tvoje pojmove puno... 

 

Da sam ga imao? Imam neptona 140 u kucistu...

 

Nego kako fanboyi pravdate uzimanje fury-a pored 30-40€ skupljih nereferentnih 980Ti koje su po 20% brze? To ce morat.bit neka zanimljiva objasnjenja...

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

 A samo si trebao procitat prvi post do kraja...

12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

daj molim te gdje ti gledas te cijene, i rekao sam ti sta usporedujes fury hibrida s mlaznjakom iz nvidije kojoj koliko znam boost neda da ide prek cca 1200mhz zbog temperatura koji kartici nakon 83°c spusta taktove...referentni nvidia cooler proizvodi buku prek 50db, dakle kao zenina perilica suda! super usporedba a? trkom po nju

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 0:20 (Stjepanj).
Moj PC  
5 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
drakula789 kaže...

 Jay se zalio na ogromni coil whine i da nikad do sad nije veci cuo.Takodjer ima utisak kao da pumpa radi stalno na 100%

 daj molim te jesi ti ikad snimao svoj gpu s mobitelom ili bilo cim kvalitetnijim?

pa moja trenutna strix zuji kao mjesalica naspram ovoga dolje

problemi kazu oni? "debilni" pojedinci s youtubea

rekli su i da se iphone 6+ savija, ali pod nogom slona...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 0:27 (Stjepanj).
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Nv je trenutno bolja radi ispeglanijih drivera sto njima svaka cast a tu kudim amd radi toga.

Ali fury x je zaokruzen nov svjez f-proof proizvod od 980ti iako je trenutno nezamarivo slabiji od nj.

No fury je nova arhitektura i treba ispeglanije drivere cca za par mj. Ce sve sjest na svoje kao i niza cijena

Iste..tako da fury x ftw !

 

A sad djeco odoh i l.n neki moraju i na posao vjutro i rano se dich:-p

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 0:31 (4mal).
Moj PC  
2 6 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Evo jos jedan pametnjakovic, pogledajte sta je stavio u graficku?, mogao je kilu cevapa nagruvati unutra ili mjesanog mesa jos bolje

dali vi primjecujete da je svaki od tih video uradaka sve od reda kucista s ogromnim coolerima s 12heat pipova od 120/140mm fanovima na minimalcu(sto se jako dobo vidi), dakle kompovi su necujni i onda vele da se nesto cuje u grafickoj, zamislite za nepovjerovati...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 0:33 (Stjepanj).
Moj PC  
2 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Bolje izgleda 4k na medium/high bez aa nego ultra 1080p sa AA.

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Evo sa testa gdje je Fury oc-an 9% GPU a 20% HBM

Page 18: Testresults: Noise levels and temperature

Noise levels of graphics cards is tested in a sound proof box with the sound meter posuitioned at an angle and 10cm away from the graphics card. In case of the Fury X we positioned our meter so card and fan were both around 10cm from the microphone, to ensure we captured both the noise from the fan and the waterpump.

The load-test is and average of a 1 minute measurement during the 3DMark Fire Strike Extreme run, after we have warmed up the card for around 10 minutes before hand.

Idle results are 36.4 dB(A) on the Fury X, completely in line with other high end cards we have tested. Point of note is that the majority of custom GTX 980 Ti cards use coolers that stop turning in idle mode, so do not produce any sound at all. Under load we measure 38.7 dB(A) on the Fury X, a lot lower than a GeForce GTX 980Ti with the reference cooler. Custom versions of the 980Ti are obviously not as noisy as the reference cards but we have not found a single 980Ti that is as quiet as the Fury X.

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
3 5 hvala 1
10 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Mene uzasno nervira to sto ako amd ima ikakav minus, ali bilo kakav - to je to "amd opet s*ebo"... "ništa novo, za ocekivati"... Svi se svega uzmu ko pijan plota i stoje iza tog za vijeke. Kad bi gledali svakakvu sitnicu mogli bi nac na bilo kojoj kartici slicne male iritacije. Ovo za pumpu, koliko ja znam pumpe se trebaju cut, znam mozda ne glasno, ali iz gore navedenih videa jedino je bucno kad stave kameru 2cm od kartice, ako cemo tako gledat sta se onda ima rec za karticu od 1000$ a zvuci ovako ?

 

Normalno niko ju nikad nece drzati na 100% ali tako se sudilo 290 sto nebi i titan x ?

 

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
9 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

dvojica iz ove teme nebi sigurno!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
D3lBoy kaže...

 

Normalno niko ju nikad nece drzati na 100% ali tako se sudilo 290 sto nebi i titan x ?

 

 da ne spominjemo koliko košta titan x i da bi za te novce trebali uračunati hlađenje koje radi kako spada, ne samo zbog zvuka nego i zbog trokiranja

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice