AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 550.633
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Znači u pravu je moja ljubavnica kada mi kaže da veličina nije bitna!

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ne bi bilo čudno da je tako mala, čak dapače, očekivano. Više nema širokih sabirnica i memorijskih čipova da zauzimaju brdo prostora na PCBu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Penryn kaže...

Ne bi bilo čudno da je tako mala, čak dapače, očekivano. Više nema širokih sabirnica i memorijskih čipova da zauzimaju brdo prostora na PCBu.

 Koji kuki je ovo O.o Taman danas naručim i uplatim kučište ko ormar i sad vidim ovo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
phoenix2003 kaže...

Znači u pravu je moja ljubavnica kada mi kaže da veličina nije bitna!

 Napokon je došlo naše vrijeme (nas s malim.....) 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Shockwave kaže...
phoenix2003 kaže...

Znači u pravu je moja ljubavnica kada mi kaže da veličina nije bitna!

 Napokon je došlo naše vrijeme (nas s malim.....) 

Džabe ti je da je inžinjer!

10 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Samo da budu 'ladne da si mogu napokon kupit referentnu karticu, nekako su mi lijepse referentne :) Doduse kod mene ce ic 380X jer vjerujem da ce 390X bit dosta skupa

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Novi AMD GPU Fiji arhitekture(GCN 1.2), on če nosit kodno ime Radeon Fury, nema kaj vrlo zgodno i simpatično ime.

 

http://videocardz.com/55763/amd-fiji-to-be-codenamed-radeon-fury

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 23:13 (rambox).
Moj PC  
8 0 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

http://videocardz.com/55996/gigabyte-radeon-r9-380-g1-gaming-marketing-materials-leak-out

 

Iako me zanima kakav će biti flagship, kupac sam u ovoj kategoriji - treba vidjeti kako će 285-ica (tj r9 380) funkcionirati sa 4gb i kakva će biti cijena. Spominje se 199$, što bi kod nas lako moglo biti 2000kn, a to je imho previše. 280-ke se još uvijek nađu za cca 1600, sad već i gtx960, još ako zeleni korigiraju cijene.. Ne znam, izuzev top modela, dojma sam da se neću nešto usrećiti novom serijom.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ElektričnaOvca kaže...

http://videocardz.com/55996/gigabyte-radeon-r9-380-g1-gaming-marketing-materials-leak-out

 

Iako me zanima kakav će biti flagship, kupac sam u ovoj kategoriji - treba vidjeti kako će 285-ica (tj r9 380) funkcionirati sa 4gb i kakva će biti cijena. Spominje se 199$, što bi kod nas lako moglo biti 2000kn, a to je imho previše. 280-ke se još uvijek nađu za cca 1600, sad već i gtx960, još ako zeleni korigiraju cijene.. Ne znam, izuzev top modela, dojma sam da se neću nešto usrećiti novom serijom.

 

Zašto je 200 dolara previše kada još ne znaš ni performanse grafe. Biće minimalno u rangu 960 (285 je već u tom rangu) i imat će vise vrama (koji je današnjim AAA igrama potreban), vjerovatno će bit neki boost na performanse (10-30%).

12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

30% nebus sigurno gledo, stvar je u tome da 280/285 imaju niske taktove a znamo da se stara 7950 klokala(rebrand 280/285) i cak 40%, malo ce ih nafrljiti staviti jedan heat-pipe vise ispod hladnjaka i to je to! eto kakti nove i brze grafe za neupucene! ovakav rebrand nisam mislio da je uopce moguce napraviti u hw svijetu, zato i losa prodaja pa nisu svi ljudi glupi...ljudi zele potpuno novi proizvod!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
kenan.M kaže...
ElektričnaOvca kaže...

http://videocardz.com/55996/gigabyte-radeon-r9-380-g1-gaming-marketing-materials-leak-out

 

Iako me zanima kakav će biti flagship, kupac sam u ovoj kategoriji - treba vidjeti kako će 285-ica (tj r9 380) funkcionirati sa 4gb i kakva će biti cijena. Spominje se 199$, što bi kod nas lako moglo biti 2000kn, a to je imho previše. 280-ke se još uvijek nađu za cca 1600, sad već i gtx960, još ako zeleni korigiraju cijene.. Ne znam, izuzev top modela, dojma sam da se neću nešto usrećiti novom serijom.

 

Zašto je 200 dolara previše kada još ne znaš ni performanse grafe. Biće minimalno u rangu 960 (285 je već u tom rangu) i imat će vise vrama (koji je današnjim AAA igrama potreban), vjerovatno će bit neki boost na performanse (10-30%).

 Nije isto 10% i 30%, a vjerujem da će skok biti oko 10% što i nije puno.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Nije 200 dolara problem, već što tih 200 dolara često znači kod nas. Previše je ako to kod nas bude značilo 2000kn - 2000kn sam platio nekoć HD4870 nedugo nakon izlaska, iz te perspektive mi je smiješno dati tu cifru za karticu koja je rebrand.

Meni ne smeta načelno rebrand, smeta mi rebrand sa cijenom nove serije. Trenutno je 285 kod nas na nekih 1800kn pa na više, nekako sam sklon vjerovati da će 380 sa 4 gige ići kod naših lihvara za cca 2100. Živi bili pa vidjeli, al ne vidim odakle bi mogli izvući više od 10% performansi, možda ako konačno srede drivere i famozni cpu overhead. I sve je to  opet nekako premalo ako se usporedi sa jednom 7950 koja je izašla kada, prije 3 godine?

 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ElektričnaOvca kaže...

http://videocardz.com/55996/gigabyte-radeon-r9-380-g1-gaming-marketing-materials-leak-out

 

Iako me zanima kakav će biti flagship, kupac sam u ovoj kategoriji - treba vidjeti kako će 285-ica (tj r9 380) funkcionirati sa 4gb i kakva će biti cijena. Spominje se 199$, što bi kod nas lako moglo biti 2000kn, a to je imho previše. 280-ke se još uvijek nađu za cca 1600, sad već i gtx960, još ako zeleni korigiraju cijene.. Ne znam, izuzev top modela, dojma sam da se neću nešto usrećiti novom serijom.

Do 2k i dalje je polovna r9 290 (s urednom garancijom) najbolji izbor i mislim da ce ostati i kad izadje nova generacija...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...

Do 2k i dalje je polovna r9 290 (s urednom garancijom) najbolji izbor i mislim da ce ostati i kad izadje nova generacija...

 Da, mene osobno jedino hebe to što bi trebao to čudo kačiti na svoj seasonic od 520W, a upgrade napajanja pored ovog mi nema smisla - 290 je odlična kartica u svemu osim u psu zahtjevima gdje je jednostavno odvratna :D

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
ElektričnaOvca kaže...

http://videocardz.com/55996/gigabyte-radeon-r9-380-g1-gaming-marketing-materials-leak-out

 

Iako me zanima kakav će biti flagship, kupac sam u ovoj kategoriji - treba vidjeti kako će 285-ica (tj r9 380) funkcionirati sa 4gb i kakva će biti cijena. Spominje se 199$, što bi kod nas lako moglo biti 2000kn, a to je imho previše. 280-ke se još uvijek nađu za cca 1600, sad već i gtx960, još ako zeleni korigiraju cijene.. Ne znam, izuzev top modela, dojma sam da se neću nešto usrećiti novom serijom.

Do 2k i dalje je polovna r9 290 (s urednom garancijom) najbolji izbor i mislim da ce ostati i kad izadje nova generacija...

 "Bojim" se da će cijena polovne r9 290 kartice još dodatno pasti i tako postati apsolutni best buy na našem području.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ElektričnaOvca kaže...
chaselol kaže...

Do 2k i dalje je polovna r9 290 (s urednom garancijom) najbolji izbor i mislim da ce ostati i kad izadje nova generacija...

 Da, mene osobno jedino hebe to što bi trebao to čudo kačiti na svoj seasonic od 520W, a upgrade napajanja pored ovog mi nema smisla - 290 je odlična kartica u svemu osim u psu zahtjevima gdje je jednostavno odvratna :D

 r9 290 ti nebu radila jedino da imas i7 na 5ghz s tim napajanjem! dakle trk po nju!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 0:14 (Stjepanj).
10 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ceka se 16.6. sluzbeno potvrdjeno od AMD-a :)

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ako je suditi po dosadašnjim glasinama, ispada da se čeka jedna nova kartica koja će biti cjenovno nedostupna velikoj većini, a ostatak rebrandova sa (moguće) višim cijenama http://wccftech.com/amd-radeon-300-series-pricing-leaked-expensive-200-series/

 

Ovo će biti smiješno ako bude zaista ovako.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ElektričnaOvca kaže...

Ako je suditi po dosadašnjim glasinama, ispada da se čeka jedna nova kartica koja će biti cjenovno nedostupna velikoj većini, a ostatak rebrandova sa (moguće) višim cijenama http://wccftech.com/amd-radeon-300-series-pricing-leaked-expensive-200-series/

 

Ovo će biti smiješno ako bude zaista ovako.

 Ma ovo su sve nagađanja. Treba se strpit još 2 tjedna pa ćemo svi znat što se (ne)kupuje.

13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Proizvod duplo manji od konkurencije,  a tehnologija izrade daleko slabija(proizvodni proces) i što ako bude 20-50 posto jači nego što trenutno konkurencija daje, ostvariti će veliki upjeh. AMD tehnologija u radeonu je revolucionarna......

http://videocardz.com/56122/amd-radeon-r9-fury-exposed-in-new-renders

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 22:20 (jobi123).
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

o cemu ti?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ja se nadam niskoj potrošnji.

Nisam ništa pratio do sada pa se ispričavam ako je negdje objavljena očekivana potrošnja :)

 

Sa nižom potrošnjom bi došla niža temperatura, a k tome i niža razina buke.

Ako je kartica toliko mala, sumnjam da će ići veliki hladnjak na nju, što povlači ili vodeno hlađenje, u što sumnjam, ili mali hladnjak-čip niskog TDP-a.

Što bi moglo značiti da bi se malim doradama na odličnim hladnjacima(Asus, MSi, XFX) zadržale približno iste performase hlađenja u pasivnom pogledu što bi sa sobom donijelo niske brzine ventilatora.

Ali to je AKO.

 

Naravno, ako će biti uglavnom rebrand, bit će isto kao do sada. Puno W topline, veliki hladnjaci, brzi ventilatori. Meh

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 22:32 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

http://videocardz.com/56096/powercolor-radeon-r9-390x-devil-pictured

 

Hmmm sve mi se čini kako su nove AMD i Nvidija grafe velike grijalice uz dosta buke...

Najbolje bude sad prvo kupiti frižider umjesto kućišta obavezno onaj A+++ ( ostvariti povrat od 800 kn ), prodati postojeće kućište i upiknuti neki flag ship.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

30% nebus sigurno gledo, stvar je u tome da 280/285 imaju niske taktove a znamo da se stara 7950 klokala(rebrand 280/285) i cak 40%, malo ce ih nafrljiti staviti jedan heat-pipe vise ispod hladnjaka i to je to! eto kakti nove i brze grafe za neupucene! ovakav rebrand nisam mislio da je uopce moguce napraviti u hw svijetu, zato i losa prodaja pa nisu svi ljudi glupi...ljudi zele potpuno novi proizvod!

 Ma baš, samo da opet nadodam ovo je rerebrand pa moguće bude i rererebrandiranja.Logičan slijed je trebao biti rebrand R290 koji prelazi u srednji segment,možda je to sljedeči potez.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2015 11:06 (dery).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

 kako ovo brutala izgledalollll, da uzimam!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2015 13:13 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

380X ce biti rebrand 285 cipa koji je i naj noviji iz 200 serije, uz novu GCN arhitekturu, tako da ako performanse budu ok ne tice me se jel rebrand ili ne. Nece biti rebrand 280X koji je vec rebrand od 7970 ko sto vecina misli

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

 kako ovo brutala izgledalollll, da uzimam!

Brutalno izgledaju PowerColor grafe, pogotovo iz Devil serije.
Pogledaj samo ovo

www.powercolor.com/event/devil13/


Sve detaljno rastavljeno imas da pogledas sta i kako, a o izgledu necemo pricati jer slike sve govore!
Jedini problem, devil serija je strasno teska za kupiti, uvijek je manjak proizvoda 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
Stjepanj kaže...

 kako ovo brutala izgledalollll, da uzimam!

Brutalno izgledaju PowerColor grafe, pogotovo iz Devil serije.
Pogledaj samo ovo

www.powercolor.com/event/devil13/


Sve detaljno rastavljeno imas da pogledas sta i kako, a o izgledu necemo pricati jer slike sve govore!
Jedini problem, devil serija je strasno teska za kupiti, uvijek je manjak proizvoda 

 Ja nisam štovatelj vraga kao vi.

Kad izađe yahweh ili jesus verzija odmah kupujem

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Ikarus01 kaže...

 Ja nisam štovatelj vraga kao vi.

Kad izađe yahweh ili jesus verzija odmah kupujem

U raju je lijepo, ali u paklu je ekipa 

Devil™

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
Ikarus01 kaže...

 Ja nisam štovatelj vraga kao vi.

Kad izađe yahweh ili jesus verzija odmah kupujem

U raju je lijepo, ali u paklu je ekipa 

Devil™

 Tješi se s time kad te nečastivi "uzme" straga s rukom na jednom guzu a vilama u drugom.Dok te topla muda peku tokom čina.A hrpa demona cikću s veseljem zajedno s "ekipom" sretni što nisu ti.

 

Za kraj jedna motivacijska

 

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice