AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.635.992
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Nisu ni sve sluske zatvorene kao Cloud ili CM 751/752. Ima ih hrpu open-back pa bi mogla zasmetati vanjska buka. Isto tak, ak radis nest ozbiljno vjerojatno neces imat sluske, a i kad si na kompu dugo vjerojatno kad tad skines sluske tako da ono.. ak moze bolje tise i hladnije za 100-200 pa nekad i 300-400kn po meni je pametno ulozit. Cini se da je 5700xt najbolja kupnja od cijelog Navi lineupa. Sto ides nize, jeftinije to je nekako vece razocaranje ulozeno/dobivenim, pogotovo 5500xt.
15 godina
offline
AMD Navi

Ja nisam baš ljubitelj imati fen kraj glave koji bruji cijelo vrijeme, a nije mi ni supruga dok koji metar dalje gleda TV.

Da je razlika, kako smo pisali ranije po temi 1-2 dB - nikome ništa, iako i taj broj nije sam po sebi ništa, radi se i o razlici u boji tog zvuka, (šumu, zujanju... )

Ali platit 50-100kn više za znatno tišu i hladniju grafu se isplati.

Zato i nisam kužio ljude koji prodaju/kupuju wraith prism cooler za proc. Iako ima RGB, i dalje je to stock cooler koji je zujalica i ne hladi dobro. Samo zato kaj je šareno za malo para ne znači da je iole pametna kupnja.

 

Zanima me samo jesen... dolaze velike navi kartice, serija 6xx0 i paralelno ampere 3xx0. nove Navi kartice su navodno jače nego je nvidia mislila, pa su digli performanse svojih 3xx0 kartica, a bojim se, kad sam pročitao brojke gdje se spominje 375W (i vjerujem da je to konzervativno da će sa laganim Oc ili u stvarnim uvjetima biti 400+) da ponovo ulazimo u eru vrućih, glasnih kartica.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo opet nekih poslastica za ljude sto cekaju novu AMD-u karticu.

Video kaze sve, i sam sam skeptican kad se najava tice i kad na kraju dobijes proizvod u ruke, ali navodno AMD ima uskoro nekakav "briefing" za NAVI pa mozda su grafovi i "real" tko ce ga znati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Evo opet nekih poslastica za ljude sto cekaju novu AMD-u karticu.

Video kaze sve, i sam sam skeptican kad se najava tice i kad na kraju dobijes proizvod u ruke, ali navodno AMD ima uskoro nekakav "briefing" za NAVI pa mozda su grafovi i "real" tko ce ga znati.

 Oba dvije strane puštaju u ovom momentu dosta dezinformacije, tako da ćemo realnu sliku vidjeti tek u 09. mj kada bi 3xxx serija i Navi 2 trebali izači.

BF3:fluffy_inside
15 godina
offline
AMD Navi

Koje drivere instalirati za 5700? Ima li stabilnih ili je i dalje lutrija?

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Koje drivere instalirati za 5700? Ima li stabilnih ili je i dalje lutrija?

 

 

 Ja peglam na najnovijima i radi, mislim ima tu i tamo pokoja mušica al Bože moj.

 

 edit: Adrenalin 2020 Edition 20.5.1

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 5:51 (rokonja).
15 godina
offline
AMD Navi

Ok, hvala, probat ću.

Je li možda netko flashao bios na 5700? Kako znate koji bios staviti i je li lako vratiti natrag ako ne radi?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ako ti kartica ima 2 BIOS-a, onda je lako,

jer flashash samo preko BIOS-a koji je "silent", dok "power" BIOS ostavljas original za backup.

 

Na svoju vec bivsu 5700 XT sam flashao BIOS od RedDevil, Sapphire itd,

radili su mi svi BIOS-i osim od ASUS grafike - taj BIOS ju je brickao.

 

Reboot sa backup BIOS-om, u WinOS-u prebacim prekidac na neispravni BIOS i flasham natrag BIOS koji radi.

 

A ako nemas dual-bios grafiku, onda je rizik (i ja sam riskirao na sadasnjoj 2070S, kad sam ju flasao sa Gaming-Trio-X na Gaming-Trio-Z).

 

Najlakse ti je usporediti BIOS-e od XT verzije svoje grafike od istog proizvodjaca, u 99% slucaja radi bez muke.

Jos ako imas dual-bios na grafici, mozes se igrati i isprobavati, vidjeti koji BIOS ti daje najvise taktive i najtise profile ventilatora.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Ja san na svoju 5700 red devil flasha bios od red devil xt

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Ako ti kartica ima 2 BIOS-a, onda je lako,

jer flashash samo preko BIOS-a koji je "silent", dok "power" BIOS ostavljas original za backup.

 

Na svoju vec bivsu 5700 XT sam flashao BIOS od RedDevil, Sapphire itd,

radili su mi svi BIOS-i osim od ASUS grafike - taj BIOS ju je brickao.

 

Reboot sa backup BIOS-om, u WinOS-u prebacim prekidac na neispravni BIOS i flasham natrag BIOS koji radi.

 

A ako nemas dual-bios grafiku, onda je rizik (i ja sam riskirao na sadasnjoj 2070S, kad sam ju flasao sa Gaming-Trio-X na Gaming-Trio-Z).

 

Najlakse ti je usporediti BIOS-e od XT verzije svoje grafike od istog proizvodjaca, u 99% slucaja radi bez muke.

Jos ako imas dual-bios na grafici, mozes se igrati i isprobavati, vidjeti koji BIOS ti daje najvise taktive i najtise profile ventilatora.

 Super, hvala. Imam dual bios. Kartica je asus rog 5700 oc. Kako znam koji bios trenutno koristim? Znači skinem bio od asus rog xt i flasham. Se gubi garancija? 

Inače kartica je odlična, full optetećenje u heaven bencharku vent 100% 60 stupnjeva, hladna i dosta tiha. 

Prije nje sam imao 2070, buka je tu negdje, no 5700 je hladnija za 8 stupnjeva. No, koliko je slika bolja na AMD-u. Uz svo namještanje na nvidiji nisam mogao postići ovu čistoću boje i kolorit.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Za boje ti vjerujem jer i osobno sam se uvjerio da mi je slika na radeon karticama nekako ostrija, a boje zivlje.

 

Gle, ako je tvoja iz ROG serije, to bi trebala biti ova kartica:

https://geizhals.at/asus-rog-radeon-rx-5700-oc-90yv0dd0-m0na00-a2113131.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

A njena XT blizanka je ova kartica:

https://geizhals.at/asus-rog-radeon-rx-5700-xt-oc-90yv0d90-m0na00-a2113101.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Prebacis na silent BIOS i njega flashash, a primarni BIOS ne diras i stoji ti samo za backup.

Jamstvo ne mozes izgubiti jer se ne moze dokazati da je kartica umrla raditi toga, ali imas i backup BIOS,

moras stvarno biti idiot da brickas prvi BIOS, pa ides jos jednom brickat drugi BIOS,

bez da prije toga oporavis prvi BIOS.

 

Ovdje trazis BIOS koji ti pase:

https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=&manufacturer=Asus&model=RX+5700+XT&version=&interface=&memType=&memSize=&since=

 

Ovo je zadnja verzija za ROG Strix OC model:

https://www.techpowerup.com/vgabios/218394/asus-rx5700xt-8192-200210

 

A sve toolove i tutorijale ces naci na stranici TechPowerUp, ne mozes fulati,

https://www.techpowerup.com/download/ati-atiflash/

https://www.techpowerup.com/review/flashing-amd-radeon-rx-5700-with-xt-bios-performance-guide/

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Super, hvala. Samo još nešto, Biose prebacujem ručno na kartici? Vidio sam da ima prekidač tamo gdje je prekidač za isključiti rgb. I kako znam na kojem sam biosu?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Obicno se prebacuje rucno, prije nego sto ukljucis PC, ali ako si dosta spretan i imas dobre nokte na nogama, mozes i nozno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: AMD Navi

meni je na rx570 nitro + puknuo i ostao u slabijem režimu ima li neki software od sapphirea za prebacit softverski u jači mod možda TRIXX?

 

Nažalost trixxom samo rx 5000 serija se prebacuje softverski

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 15:32 (dejo74).
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Prefleshash BIOS za power mod.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Obicno se prebacuje rucno, prije nego sto ukljucis PC, ali ako si dosta spretan i imas dobre nokte na nogama, mozes i nozno.

 :)

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
AMD Navi

Imam spojen monitor na HDMI te želim spojiti TV preko adaptera displayport na hdmi, no ne daje sliku na tv-eu. Adapter i kabel sigurno rade. Možda je stvar u radeon opcijama. U windows display opcijama ne prepoznaje tv i daje opciju za clone. U čemu je stvar?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Pokušao flashat, kaže systemid mismatch. Uspio sam 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 16:14 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Rezultati:

3D Mark

Stock

7585

XT

8097

 

Heaven Benchmark 

Stock

93,5 fps

2355

XT

102,9

2593

 

Temperature, vent 99% :

Stock

60 - 61

2355

XT

69-70

GPU hot spot 87

u idleu 46.

 

 

 

 

 

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Jako sam iznenađen u igrama, npr. Painkiller Reshade RTGI na 2070 je s uključenim ray tracingom imao oko 60fps-a, a 5700 15fps manje i više. To me baš iznenađeuje, stara igra i mislio sam da RTX neće imati utjecaja. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Sa xt flashom max temp:

gpu temp 73

hot spot 92

mem temp 82

gpu vrm 72

mem1 vrm temp 59

mem2vrm temp 58

 

ostalo:

gpu clock 1961

mem clock 1750

 

GPU chip power draw 222W

GPU voltage 1,2 V

mem voltage 0,850 V

 

Je li hot spot temp prevelika? Bi li bilo bolje da undervoltam?

 

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ma to ne treba ni gledati, meni je na XFX-ici bilo i iznad 110°C hot-spot, al ne znam ni di ni sta,

napipat nisam mogao nigdje.

 

Tak da ignoriraj, bitnije je temperatura jezgre i memorije, a to ti je super.

 

A besplatne performanse su uvjek dobrodosle.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Super, hvala.

Znaš možda kako da riješim problem vezan uz tv, spojen je tv na drugi ulaz preko adaptera, tv prepoznaje vezu no nema slike. Windowsi ne prepoznaju drugi uređaj i ne daju nikakve opcije. U čemu je stvar?

Na drugoj kartici prije par dana sve je radilo s istim adapterom i hdmi kabelom.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 21:19 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

A kad preko tog adaptera spojis na monitor, a TV direktno sa HDMI-om?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Radi bez problema. Znači nije port problem , kada spojim hdmi kabel od hdmi direktno u hdmi isto radi. Znači i kabal, i adapter i svi portovi uredno rade. Ali slike nema na tveu, a u AMD opcijama mi neda mogućnost eyefinitiya. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Inače, rezultat u 3d marku 8337, a kod 2070 max je bio 8295. Nisam očekivao da će preteći 2070.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Da, zato kazem, spoji monitor sa adapterom a TV direktno sa HDMI-om, pa vidi jel radi skupa kak spada.

Ako tad prepozna TV, onda znas da taj adapter radi probleme.

 

Eventualno kupis DP->HDMI kabel za direktno spajanje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Logično riješenje. Kako se toga nisam sjetio. Hvala

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Inače, rezultat u 3d marku 8337, a kod 2070 max je bio 8295. Nisam očekivao da će preteći 2070.

 To odere stara GTX 1080

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Moja bivša EVGA 1080 je imala znatno niži rezultat jer ostatak moje konfiguracije je ryzen 2600, 16gb ddr4 2666. Tvoj proc i memorija su puno brži zato imaš taj rezultat. Nije do grafičke.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 23:18 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice