AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Navi

Na msi-u da, a sad gigabyte vs msi, nije. Ima na HUB channelu usporedba, ako se ne varam MSI je nesto bolji, ali i skuplji. Mislim da je overall gigabyte bio bolji.

For everything you gain, You lose something else.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Ne znam kako se kreću cijenama, ali sam čuo lošije stvari u prosjeku o MSI karticama vezano za cooling.

Pulse, Nitro, Red Devil su među boljima, ako me sjecanje sluzi.

Imam Pulse i zadovoljan sam.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Od 5700xt msi gaming ima najbolje hladenje. Slijede red devil, aorus i nitro. Pulse nije top klasa, on je u klasi sa giga gaming oc i red dragon.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

AKo se ne varam, MSIjeve jeftinije izvedbe RTX kartica su bile na lošijem glasu dok sam njih gleda.

 

 

Pulse je tu negdi sa Gaming X.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 13:06 (insomniac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
insomniac kaže...

AKo se ne varam, MSIjeve jeftinije izvedbe RTX kartica su bile na lošijem glasu dok sam njih gleda.

 

 

Pulse je tu negdi sa Gaming X.

 Gaming X je najtisa, tipa za primjer, tamo gdje se gaming x (i obicna gaming bez X, to je zapravo ista karta sa trunku manjim klokovima, ali ne utice na fps) i pulse vrte na istim temperaturama, pulse ce bit na tipa 1600 rpma a gaming x na 1000-1100, kad bi ih povisio na rpm od pulsice onda bi opet dobio manje temperature.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 13:27 (hahhaajaads).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
insomniac kaže...

AKo se ne varam, MSIjeve jeftinije izvedbe RTX kartica su bile na lošijem glasu dok sam njih gleda.

 

 

Pulse je tu negdi sa Gaming X.

 Da, nije baš lol, dvije različite klase.

 

 

 

 

 

 

Lošiji modeli su im koma da, ali gaming x je vrh.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
AMD Navi

Ja isto sad ne vidim svrhu kupovat ista drugo osim MSI Gaming (X). Tipa, RX 5700 XT Gaming (bez X) kosta 3450kn, jedina razlika je ta sta ima trunku manje klokove koje u realnosti neces primjetit, onda opet RX 5700 gdje opet gaming (ali ovog puta sa X) krece od 3080kn, dok najjeftinija Evoke krece od 2850kn, kod 5600XT bi pak gledao pulse jer je cca 400kn jeftinija od gaming x.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Best buy je kupiti MSI 5700 GamingX i staviti na nju ROM od XT. Za 350€ dobijes karticu od 450€.

Cudno sto nema nigdje pravih testova THICC III, koja je isto tako vrh. Ali driveri kod AMD-a

i dalje su musicavi i kako te pogode.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ljudi jel i vi imate ovakve probleme? Znaci kupio novu graficku(5600xt) i monitor(dell s2419hgf) i od samog pocetka grafika u igrama nije kakva treba bit pa makar postavke bile na ultra. Linije, kablovi, rubovi na objektima koji su malo udaljeniji podrhtavaju, svjetlucaju i pomalo su pixelasti. To se prije svega događa kod kretanja. Pokusavao sa svakakvim postavkama(najvise kod anti aliasinga) al nista nije previse pomoglo. Jedina solucija donekle je povecavanje rezolucije vece od koliko ima monitor a tu pak fps pati. Bacio preko 4000kn da bi mi grafika bila losija nego sa starim monitorom i grafickoj.

 

Guglanjem doso do toga da se kroz vise godina javila hrpa ljudi kojima se taj problem pojavio ili preko noci, ugradnjom novih komponenata ili kupnjom novog pc-a. Neki kazu da je to normalno, drugi kazu da je do struje, treci kazu da se ti ljudi gube. Al fakat, ja na starom monitoru i grafickoj nisam nikad to vidio. Ovdje cim sam upalio prvu igru odmah sam primjetio.

 

Evo 2 primjera kako to izgleda

i

A ovdje imamo brdo tema o tome https://www.google.hr/search?ei=y37KXtTUGuOdjLsPkeedwAU&q=shimmering+jagged+edges+in+games&oq=shimmering+jagged+edges+in+games&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzoECAAQE1DwQli_SmCCTGgBcAB4AIABfYgByAaSAQM0LjSYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwiU5u6p1czpAhXjDmMBHZFzB1gQ4dUDCAs&uact=5

 

Ugl nisam ovdj dosao trazit rijesenje jer ga po svemu sudeci nema.  Al me zanima dal vi mozda imate takve probleme ili dal vam je to normalno mozda

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 16:09 (danijel00).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ovo u videima je sve u granicama normale.. Uvijek ima u odredjenim igrama sitnih vizualnih gresaka, bilo to do samog game engine, bilo do drivera.. Ovo je stvarno minimalno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
U isto vrijeme si promijenio grafičku i monitor pa je teško reći u čemu je problem. Jesi počistio sve stare drivere prije ubacivanja nove grafičke? Ugl. prvo bih počistio drivere s ddu, instalirao nove sa svim stock postavkama. Nakon toga test s drugim monitorom, ili bar televizorom, pa s drugom grafičkom ako možeš.
12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Pocistio sam vec prije sve drivere sa ddu al nikakve promjene. Jedino nisam probao s televizorom jos

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 20:41 (danijel00).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Da ti iskreno kazem, da oni to nisu povecali ja to nebi nit skuzio 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Da ti iskreno kazem, da oni to nisu povecali ja to nebi nit skuzio 

Normalno, to svi imaju.. Malo vise s AMD-om nego nvidijom doduse ;)

5 godina
offline
Re: AMD Navi

uninstall the amd driver in factory mode restart your pc and install your normaly driver when it finishes the installation the radeon will offer you 3 profile mode Gaming-esports-standard you must choose standard mode because this mode disable all features causing this problem enjoy and dont touch setting you can juste activate anti lag and image sharpening if you want nothing more .

 

probaj ovo?

4 godine
odjavljen
offline
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Malo je naporan ovaj forum vise s tom Futurom, ima i drugdje ista cijena: https://www.nabava.net/search.php?q=Asrock+RX5600XT+Phantom+Gaming+ Hajd da je zbilja akcija, nebi nista rekao, ali to nije akcija.

4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Navi

Ma zanima me ima li tko grafičku, kakva su isksutva, temperature, buka i to. Cijena nije bitna sad toliko da mora biti u Future. Koliko vidim imaju D2 i D3 verzija. O D3 ima dosta materijala a o D2 ne baš.

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 21:39 (VladimirLem).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Malo je naporan ovaj forum vise s tom Futurom, ima i drugdje ista cijena: https://www.nabava.net/search.php?q=Asrock+RX5600XT+Phantom+Gaming+ Hajd da je zbilja akcija, nebi nista rekao, ali to nije akcija.

 Drito to. Odavno im cijene nisu među boljima dok jedan (do sada)preskupi Links često ima dobre akcije.

 

Vlasnik je ok, susretljiv, ali ono što kod mene kao korisnika uvijek prevagne je cijena.

 

Ja npr imam pozitivno iskustvo sa ADM-om i Protisom gdje su gotovo uvijek jeftiniji.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
AMD Navi

Futura je cool za cijelu konfu jer pristojno slože i ko forumaš dobiješ 2% popusta i uglavnom kao takvo bude najbolja opcija.

 

Uglavnom.

 

Komponente zasebno uvijek ima nabava.net pa usporedite i kupite gdje vam je najzgodnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Naravno, 2% popusta naspram 3 ili 4 trgovine gdje su komponente u startu min 5% jeftinije je odlično.

 

Ako si mulac.

 

isto kao i ovaj popust koji nije popust.

 

Dok su bili tamo blizu Rudeša i mini trgovina bili su mi zakon.

 

Isto kao i Brba sa UZIjem, magazin RS i Arhiteh.

 

Sad su cijenama buć.

 

Najbolji je Nixy. Amazon i ćaobao.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 13:26 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Najbolje je lupit nabavu i geizhals, pa nek si svatko kupi gdje hoce, da nebi bilo "e ti si mi rekao da to tamo kupim, pa su me zajebali tamo".

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Naravno, ako pratiš cijene i imaš volje složiti.

 

Kod nas cijene dosta osciliraju. Npr. u MALLu i Ekupi se su neke stvari dosta jeftinije, dok su im neke za čak 20%-30% skuplje.

 

Dodajmo još popuste za VISU promo kodove etc.

 

Ogomna je ušteda ako se slaže po gaizhalsu, idealu i nabavi.

 

Sad ADM ima te bundle (ploča, mem, ram) koji se isplate.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 13:54 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
AMD Navi

Jel ovaj popis najboljih AIB 5700ki točan da bi se po njemu moglo ravnati?

https://www.techsiting.com/best-rx-5700-xt/

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
VladimirLem kaže...

Jel ovaj popis najboljih AIB 5700ki točan da bi se po njemu moglo ravnati?

https://www.techsiting.com/best-rx-5700-xt/

 Ne valja. Mech OC je smeće, Evoke još gore, Raw II slično. Ostale su dobre, ali ne baš njihovim redoslijedom.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ta stranica ima prepisane podatke sa stranica proizvodjaca i nista vise.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Tko traži RX 5600 XT i ne daje mu se previše novca, izgleda da je Asrock napravio dobar deal sa svojom baznom grafom. Koliko vidim, kod nas je najpovoljnija a sasvim ok grafa. 

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/asrock-rx-5600-xt-challenger-d-review/

10 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Tko traži RX 5600 XT i ne daje mu se previše novca, izgleda da je Asrock napravio dobar deal sa svojom baznom grafom. Koliko vidim, kod nas je najpovoljnija a sasvim ok grafa. 

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/asrock-rx-5600-xt-challenger-d-review/

 Nemoj da te Fichek cuje 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Neda mi se ni citat.. ali mozda kad smognem volje uz kavu. Pogledo sam prije video od usera koji ju uzivo fino istestirao i veli da je ok, ali da je bucnija i toplija od boljih modela sto je zdravologicki. Hajd da kosta 2150kn, max. 2250kn, ali ovak blize 2500kn je neisplativa pored pulse ili strix za 2650kn.
10 godina
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...
Neda mi se ni citat.. ali mozda kad smognem volje uz kavu. Pogledo sam prije video od usera koji ju uzivo fino istestirao i veli da je ok, ali da je bucnija i toplija od boljih modela sto je zdravologicki. Hajd da kosta 2150kn, max. 2250kn, ali ovak blize 2500kn je neisplativa pored pulse ili strix za 2650kn.

 Ma kolko god ona bila bucna, nije bucna obicnom useru koji nosi slusalice na glavi (a i da ne nosi opet je ok). Ali slazem se sto se tice cijene, ajd da je cijena ostala stalno onih 2150kn sto je bila ok ali ovak je bolje pulse uzet za 50ak kn vise...

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 19:14 (hahhaajaads).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice