AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.245
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Navi

AMD je službeno predstavio/lansirao nekoliko novih RDNA2 Mobile GPU modela.

 

https://videocardz.com/newz/amd-introduces-radeon-rx-6850m-xt-6nm-6500m-6300m-and-low-power-6000s-mobile-gpus

 

 

 

Zeleno označeno, to je zapravo(osim IC i različite memorijske konfuguracije) identičan GPU kao 12CU iGPU na budučem 8/16 Rembrandt APU.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Navi

RX 6500XT za 200$, dakle to je startna ili početna minimalna maloprodajna cijena.

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6500xt-with-6nm-navi-24-gpu-to-feature-2815-mhz-boost-clock

 

 
 

 

Sasvim očekivana cijena, s obzirom na današnju situaciju ili nestašicu gejming grafa.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 16:36 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Navi
rambox kaže...

RX 6500XT za 200$, dakle to je startna ili početna minimalna maloprodajna cijena.

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6500xt-with-6nm-navi-24-gpu-to-feature-2815-mhz-boost-clock

 

  

 

Sasvim očekivana cijena, s obzirom na današnju situaciju ili nestašicu gejming grafa.

 

 

 

Wow, brži je 30% od gpu-a koji je koštao isto toliko prije 5000 godina.

 

(jk znam da je stanje takvo)

16 godina
offline
Re: AMD Navi
AFARON kaže...
Wow, brži je 30% od gpu-a koji je koštao isto toliko prije 5000 godina.

 

(jk znam da je stanje takvo)

 A da RX 570, ali ipak to su sasvim različite generacije GPU proizvoda ili tehnologije.Detalji su bitni, pa ako to usporediš eto kakva je situacija.

 

RX 570

 

- 32CU Polaris ili AMD GCN

 

- GDDR5 memorija

 

- memory bus 256bit

 

- Globalfoundries 14nm

 

- die size 232mm2

 

- radna GPU frekvencija 1200mhz, boost varira ovisno o modelu grafe recimo do 1400mhz

 

- TDP 150W

 

RX 6500XT

 

- 16CU AMD RDNA2

 

- GDDR6 memorija

 

- memory bus 64bit

 

- 16mb infinity cache

 

- TSMC 6nm

 

- die size 107mm2

 

- radna GPU frekvencija 2600mhz, boost 2800mhz 

 

- TDP 107W

 

Ako gledaš samo GPU tehnologiju ili napredak, realno RX570 je samo rastrošna stara krama.

 

Cijene su takve kakve jesu, ali ako zanemariš cijenu RX 6500XT je vrlo dobar ali i štedljiv GPU.Radne GPU frekvencije su ludnica, ili do prije par godina to je bilo misija nemoguče.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 13:18 (rambox).
16 godina
offline
AMD Navi

U stvari , RX 570 MSRP je bio $30 niži, a na izradu se trošilo duplo više silicija.

Također, izrada kartice je bila značajno skuplja zbog čak 4 puta šire memorisjke

sabirnice (256 bit vs 64 bit), a i hlađenje je bilo skuplje. Znači, treba ponajprije

čestitati AMD-u jer im je sad zarada po kartici vjerojatno 5 puta veća

Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Navi

memory bus 64bit

 

Po kojoj to oni cijeni misle prodavati, pa to je office kartica.

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

 

RX 6500XT

  

- GDDR6 memorija

 

- memory bus 64bit

 

- 16mb infinity cache

 

- TSMC 6nm

 

- die size 141mm2

 

- radna GPU frekvencija 2600mhz, boost 2800mhz 

 

- TDP 107W

 

Ako gledaš samo GPU tehnologiju ili napredak, realno RX570 je samo rastrošna stara krama.

 

Cijene su takve kakve jesu, ali ako zanemariš cijenu RX 6500XT je vrlo dobar ali i štedljiv GPU.Radne GPU frekvencije su ludnica, ili do prije par godina to je bilo misija nemoguče.

 Žuto je office kartica, zeleno je dno dna, smeće. Sve ovisi o cijeni, ali neće bit normalna za rang te kartice. Teško, teško smeće, meni neće valjat m*da pod bubrege, fuj.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
6 godina
offline
AMD Navi

Da nastavim u svom "rant" tonu. U 2022. godini, mi dobivamo perf RX 480. Iz 2016. RX 580 je rebrand 480, 590 je rebrand 480, RX 5500 XT je performansama isti kao i 580, a smeće od kartice koja se brendira kao "entry level" u 2022. ima 15% veće performanse za 30USD veću cijenu. Da, da. One kartice su bile oko 200 USD MSRP (što ne znači ništa danas, znamo svi situaciju), ali ovakav stav, namjernog "bottlenecka" u smislu sabirnice, nema AV1 Sve to bi bilo u redu da je cijena u redu. 4GB rama je sasvim dovoljno za ovakav rang kartice, ali ta cijena, ovakva segragacija proizvodnog segmenta i namjernog "gimpanja" proizvoda radi "moaaar muunneeyy". Ne. Ne. Ne. Od mene nece dobit novce, nikad. Kad moras gulit svakog kupca, svake klase, nudit manje od konkurencije za istu cijenu. Ne. Ne. Ne.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 14:32 (cvaja997).
Moj PC  
4 1 hvala 2
11 godina
offline
AMD Navi

rx 6500xt videocardz....

 

Dodaj da podrazava samo PCE4.0 ako je provjereno. Nova vijest, ja sam se izzivcirao instant.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 15:17 (metallic).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Ha ha ha
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

 ali ovakav stav, namjernog "bottlenecka" u smislu sabirnice, nema AV1 Sve to bi bilo u redu da je cijena u redu. 4GB rama je sasvim dovoljno za ovakav rang kartice, ali ta cijena, ovakva segragacija proizvodnog segmenta i namjernog "gimpanja" proizvoda radi "moaaar muunneeyy". Ne. Ne. Ne. Od mene nece dobit novce, nikad. Kad moras gulit svakog kupca, svake klase, nudit manje od konkurencije za istu cijenu. Ne. Ne. Ne.

 AMD-u ni netreba vise od toga kada ima in DIE cache koji ce uvijek biti daleko efikasniji od bilo koje sabirnice. Da su na 6900xt nabubali pola GB toga vjv bi sprasila 3090-tku totalno.

Jedino u 4k pocinje sabirnica malo biti BN. 

A ovo nije ni 1080p kartica, 4gige je premalo, isto kao i 16Gb rama.  pazi ovo izbacuju APU sa 12 CU-a...kome treba ovakve grafe jos kad ces uskoro za 200-300 dolara dobiti proc i takvu grafiku u njem. KO kupi ovo neka se ispovijedi kasnije.

6 godina
offline
AMD Navi
GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Pa ipak očekivnao,a Asus ko Asus(jeftine matične ploče su smeče sa pohvalom) uvijek je skuplji od konkurencije recimo MSI ili Gigabyte.

 

Teško je danas očekivat maloprodajnu cijenu od samo 200eura za RX 6500XT.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

 

Teško je danas očekivat maloprodajnu cijenu od samo 200eura za RX 6500XT.

 

 

 To smeće od kartice ljudi nebi ni trebali kupovat. Osim minera, ako je njima dobra. Roditelji djeci i oni kojima je stari HW prdnuo, niti slučajno uzimat. 330 eura je pola od RTX 3060. Strpit se koliko je moguće i ako se mora kupit karticu koja obiluje featurima, ima i RT gimmick te osnovne stvari koje bi dedicated gpu trebao imat. Čak i tih nepotrebnih 12 GB VRAMa nije loše, neka, bolje da ima. Iako, totalno nepotrebno za taj rang kartice. I 6600XT nije loša, pored ovoga.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
16 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
 

Teško je danas očekivat maloprodajnu cijenu od samo 200eura za RX 6500XT.

 

 

 

Da sutra ETH ode na POS, bili bi sretni da neko kupi po 100 eura

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Super za starije konfe, da im pcie 3.0 uzme pola od ionako bijednih perfomansu, pa kad jednom kupe novu ploču s pcie 4.0 dobiju neočekivane 'free' performanse, taman za nove simse ili doru istraživačicu u 720p :D
Moj PC  
1 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Eto moja 1800 eura graficka ode na servis uskoro, zalio se neki dan kako je hot spot na 95 stepeni. Kazem jos casekingu kako je vjv ili pasta ili pumpa nelezi dobro mogu li sam to napravit. Ni A ni B odgovorili mi kako se slazu sa mojom reklamacijom i odobravaju retour. WTF??

Sapphire ce nadomjestiti ''pokvarenu'' graficku, a oni ce na mojoj fino zamjeniti pastu i  gotovo. xD 

E sad im se necu ni javiti ni poslati grafu pa neka vide. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

 

cvaja997 kaže...
To smeće od kartice ljudi nebi ni trebali kupovat. Osim minera, ako je njima dobra. Roditelji djeci i oni kojima je stari HW prdnuo, niti slučajno uzimat. 330 eura je pola od RTX 3060. Strpit se koliko je moguće i ako se mora kupit karticu koja obiluje featurima, ima i RT gimmick te osnovne stvari koje bi dedicated gpu trebao imat. Čak i tih nepotrebnih 12 GB VRAMa nije loše, neka, bolje da ima. Iako, totalno nepotrebno za taj rang kartice. I 6600XT nije loša, pored ovoga.

Majnerima je grafa sa samo 4GB memorije okvirno nezanimljiva.

 

To je premalo radne memorije za ozbiljno majnanje.Samo pogledaj kak se kreču cijene, dakle kolko košta rabljena RX 580/4GB vs RX 580/8GB a košta da ti zubi otpadnu.

 

 

 

 

Eto potvrde, ili ipak sad točne informacije kolko je zapravo mali RX 6500XT.

 

- die size 107mm2

 

https://twitter.com/CDemerjian/status/1480597930780229633

 

Dakle nije 141mm2, nego još znatno manji a to znači još jeftiniji u proizvodnji+znatno više grafa.

 

Za tak sitnu grafu to su vrlo impresivne performanse, a cijena je več druga priča.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=254&jumpto=6459425&sort=asc&view=flat

 

Da nema majning ludnice, to bi se prodavalo za 150eura i to u maloprodaji realna cijena.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 22:40 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Powercolor RX 6500XT ITX, tak bi treba izgledat bilo koja kompletna grafa od samo 100W TDP-a.Nikakva dva vražja ventilatora, dakle kvalitetan hladnjak+samo jedan ventilator=mala grafulja.

 

 

 

https://www.powercolor.com/product?id=1640244971

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 22:19 (rambox).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

AMD, Radeon sramoto. Niti slučajno trošiti novce na šrot RX 6500XT. Niti slučajno, APU kad dođe sa RDNA će bit bolja opcija od ovoga. Niti slučajno ljudi koji imate starije ploče sa PCIE 3.0. Ne kupovati! 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Smeće od kartice, popljuvali su ju oba Stevea uzduž i poprijeko...

 

 

Moj PC  
7 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: AMD Navi
X-Wind kaže...

Smeće od kartice, popljuvali su ju oba Stevea uzduž i poprijeko...

 

 

 Sporija nego 5500xt  bravo AMD treba znati prodati muda pod bubrege.

Ne sumnjam da će se ovaj trash od kartice prodavati.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
X-Wind kaže...

Smeće od kartice, popljuvali su ju oba Stevea uzduž i poprijeko...

 

 

 

Iz prvog videa zaključujem da je gtx 1650 još veća šljuka od kartice, za ove novce za koje se kod nas prodaje

(2500-3000kn)

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 16:25 (segregator).
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Nisam bas pratio, al jel moguce da je AMD izbacio ovakvu sramotu od gpu-a? 64bit memory bus plus x4 pci-e i onda pitaju 200$, a bit ce i puno vise u praksi... Koji cigani...

 

 

Rambo, ako ovo ne osudis, ovaj forum ce te se jos vise sramiti.

 

Bilal - stavi mi td pa ti dam keks. Dobar decko.

 

 

Moze i nize

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 17:00 (ansha).
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Tako je to Kad se nekadašnji underdog jadnici razbahate i postanu veča govna nego je intel ikad bio.

Anša- ide to preko 300€ majke im ga gurnem.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 17:01 (dery).
Moj PC  
2 2 hvala 1
12 godina
offline
AMD Navi

Iskreno bas sam nekako polagao nade da ce ova kartica popravit stanje na trzistu, kada ono corak.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ali to nije sve, 6500 XT nema ni hardwareski AV1 decoder 

Ovaj AMD se stvarno posteno zapišao sa ovim release-om.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Tako je to Kad se nekadašnji underdog jadnici razbahate i postanu veča govna nego je intel ikad bio.

Anša- ide to preko 300€ majke im ga gurnem.

 https://videocardz.com/newz/amds-199-radeon-rx-6500xt-officially-gets-e300-324-msrp-from-asus
i
skreno, drago mi je da sam u pravu bio koliko sam pljuvao po ovoj kartici prije releasea, morao bih govna jest da su nekom magijom uspjeli bit bolji od 5500xt. RX 580 je svemirski brod za ovaj gnojni iscjedak. Iduća kartica bude Nvidia, da je ne znam kakav proizvod, od Radeona više ne, novo ne. Polovno ako bude dobra cijena.
Edit edita: ja ne vidim u ovom videu fanboyizam prema AMDu. Toliko pljuvačine, ali kaj je najgore, nije dosta koliko je kartica loša.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 17:42 (cvaja997).
13 godina
offline
AMD Navi

Grafa možda nije brza, ali je zato skupa.🤣🤣🤣

Ne zaboravite da je Gigabyte izbacio veeziju sa 3 ventilatora.

3 ventilatora na grafu sa TDP-om od cca. 100W.🤔

Čekamo dalje Nvidiu i Intel za mogući Upgrade.

 

Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 20:40 (tadic).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
tadic kaže...

Grafa možda nije brza, ali je zato skupa.🤣🤣🤣

Ne zaboravite da je Gigabyte izbacio veeziju sa 3 ventilatora.

3 ventilatora na grafu sa TDP-om od cca. 100W.

Čekamo dalje Nvidiu i Intel za mogući Upgrade.

 

I 100W je puno previse za tu razinu performansi....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice