AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.275
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
neampojma kaže...

sad kad su ovi predstavili svoje grafe, čekamo intel da izbaci svoju i ukrade show 

 MA oni jadni se nemogu pomaknuti 5 godina sa istog Node-a sta mislis da ce grafa prije kraja 2021, ako uopce

Meni je njih bas onako full zao, kao crna ovcica su sada izolirani totalno

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
neampojma kaže...

sad kad su ovi predstavili svoje grafe, čekamo intel da izbaci svoju i ukrade show 

 MA oni jadni se nemogu pomaknuti 5 godina sa istog Node-a sta mislis da ce grafa prije kraja 2021, ako uopce

Meni je njih bas onako full zao, kao crna ovcica su sada izolirani totalno

 ma nek izbace bar nešta u rangu 1070 za 500kn za nas sirotinju 

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo i linus izvan sebe 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Siguran sam da ako prodaja 6800XT bude dobra, da ce u nju trpati punokrvni 6900XT chip,

jer nece imati dovoljno "skarta", i da ce se jednostavnim BIOS flashom (kao i do sada kod AMD-a) dobiti punokrvna 6900XT.

 

Usput, kupujem RTX3090, nudim 500€.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Intel će izbacit ove za narod. Oni su sad postali dosta buđet orijentirani.

 AMD ih guzi na desktopu, Apple prešao na ARM, za mobile nemaju apsolutno ništa, jedino se serveri (HP...) drže a to tko zna do kad će protiv Epyca i budućih varijanti...

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Evo i linus izvan sebe 

 čovjek odljepio tolko da je odijelo obukao  

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Jel su ove CU ono što je kod nvidije RT core?
Edit: a skuzio sam, ovo su compute units
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 19:09 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Cansee kaže...
Jel su ove CU ono što je kod nvidije RT core?

 NE... to je kao kod nvidie SM-ovi

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Cansee kaže...
Jel su ove CU ono što je kod nvidije RT core?

 ne

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
Cansee kaže...
Jel su ove CU ono što je kod nvidije RT core?

 NE... to je kao kod nvidie SM-ovi

 i ovo je relativno tocno jer okvirno imaju isti smisao ali ne skaliraju linearno i nisu direktno usporedivi.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...
HCgamingCRO kaže...
Cansee kaže...
Jel su ove CU ono što je kod nvidije RT core?

 NE... to je kao kod nvidie SM-ovi

 i ovo je relativno tocno jer okvirno imaju isti smisao ali ne skaliraju linearno i nisu direktno usporedivi.

 Pa da gpu ima clustere sa grafickim jezgrama, kod nvidie je SM kod AMD-a je CU, ali da nisu bas direktno usporedivi.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Iskreno draze mi je gledati Lisu su nego Lisu ann...

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Navi

Otkupljujem 2070ke i 2080 povoljno 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...

Iskreno draze mi je gledati Lisu su nego Lisu ann...

 

11 godina
offline
AMD Navi

AMD sa predstavljanjem novih grafa donio vise respiratornih problema nego corona 

Ako do sada nije falilo respiratora od veceras sigurno hoce  

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

btw Hu pitao AMD sto se tice dostupnosti na launch dayu...

 

"they are well aware of the high demand for GPUs right now and hoping to satisfy customers on launch day"

 

Sto znaci da mozda i bude paper launch, a mozda i nebude... amd im vise nista nije htio reci

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Vjerujem da će nakon ovakvog predstavljanja Nvidijini fanbojsi reći ali AMD nema DLSS :)
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Zapravo 3070 je ok kupnja za 500 baka. Mislim da su sad sve kartice u svom cjenovnom razredu donekle dobro poredane, osim 3090. E sad marža i dostupnost će puno igrat ulogu. Ako 6900 bude 10000kn zbog ciganije onda u pm. Jedva čekam 6800 vs 3080 duel.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...
Vjerujem da će nakon ovakvog predstavljanja Nvidijini fanbojsi reći ali AMD nema DLSS :)

 

Ima, rade na svojoj verziji DLSS-a

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Zna li se kad će biti predstavljena rx 6700
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Vjerujem da će nakon ovakvog predstavljanja Nvidijini fanbojsi reći ali AMD nema DLSS :)

 

Ima, rade na svojoj verziji DLSS-a

 PA to mozes sa koliko hoces strelica pokazivati kada opet ljudi nevjeruju...al ono kako da AMD tzo nazove? nemoze dlss to je vec zauzeto ime 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

3080 pada barem u 50% igara, to vise nije tajna/mokri snovi-vec realnost.

 da realnost 

najprije treba skočiti, pa reći hop

 

naslušali smo se priča o nvidia killerima i od samog amd-a, a kamo li od kojekakvih jubito wannabe proroka, pa bi slijedio hladni tuš nakon izlaska

da ne govorimo o drugim marketinškim forama kad su se cherrypickale tri igre na predstavljanju pa se onda po tome mjerio odnos prema konkurenciji ili one priče kako će brzina hbm vrama nadoknaditi nedostatak od samo 4gb, pa bi začas uslijedilo razočaranje

 

treba malo stati na loptu, pričekati izlazak i prave recenzije jer ovako se samo bezveze dižu hajp i očekivanja, a poslije će biti pljuvanja po amd-u bezveze iako se amd praktično nije niti oglasio niti išta obećao otkako je izašla nevidijina 3xxx serija

 

 

 Ja sam ovo arhivirao.

 

Ako je istina kupit ću AMD grafu, ako nije ide u "sig" pokraj Derya).

 Jel ide "sig" ili nova grafa? Ili se cekaju recenzije, ili ray tracing, ili DLSS, ili ....?

AMD Fanboyčina
15 godina
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Vjerujem da će nakon ovakvog predstavljanja Nvidijini fanbojsi reći ali AMD nema DLSS :)

 

Ima, rade na svojoj verziji DLSS-a

Ovo nema veze s DLSS-om btw... to je njihov pandan nVidijinom DSR-u (dakle ništa novo, imaju to već neko vrijeme)

 

https://www.amd.com/en/technologies/vsr

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 20:16 (mrsmith).
13 godina
offline
AMD Navi

Tek sam sad uspio pogledati prezentaciju, i zanimljivo.

 

RTX 3090 i RX 6900XT me uopće ne zanimaju.

 

RX 6800XT je tu sa 3080 jeftiniji za $50...OK, ali ništa specijalno da me izuje iz cipela, imaju upitan RT (dobro, to mi nije bitno), ali ništa nije rečeno oko njihove verzije DLSS-a (2.0, jedinica je smeće). S obzorom na manjak tehnologije $600 bi se meni činilo prikladnije.

 

RX 6800 je 'navodno' 18% brži od 2080Ti, što ujedno znači 18% brži od 3070. Ali cijena me neugodno iznenadila, $80 skuplja od 3070? Uz, opet, manjak tehnologije. Za $500 nebi se puno žalio.

 

Eh, sad sve to su samo glupe brojke na papiru, i performanse i cijene. Treba vidjeti 3rd party review-eve i dostupnost, to mijenja sve...

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
GdjeSuBikovi kaže...
DarthMarkus kaže...
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

3080 pada barem u 50% igara, to vise nije tajna/mokri snovi-vec realnost.

 da realnost 

najprije treba skočiti, pa reći hop

 

naslušali smo se priča o nvidia killerima i od samog amd-a, a kamo li od kojekakvih jubito wannabe proroka, pa bi slijedio hladni tuš nakon izlaska

da ne govorimo o drugim marketinškim forama kad su se cherrypickale tri igre na predstavljanju pa se onda po tome mjerio odnos prema konkurenciji ili one priče kako će brzina hbm vrama nadoknaditi nedostatak od samo 4gb, pa bi začas uslijedilo razočaranje

 

treba malo stati na loptu, pričekati izlazak i prave recenzije jer ovako se samo bezveze dižu hajp i očekivanja, a poslije će biti pljuvanja po amd-u bezveze iako se amd praktično nije niti oglasio niti išta obećao otkako je izašla nevidijina 3xxx serija

 

 

 Ja sam ovo arhivirao.

 

Ako je istina kupit ću AMD grafu, ako nije ide u "sig" pokraj Derya).

 Jel ide "sig" ili nova grafa? Ili se cekaju recenzije, ili ray tracing, ili DLSS, ili ....?

 Čekaju se nepristrane recenzije, onda 6900xt ili ako me prejako kriza okine 6800xt …Sve ovisi koliko bude blizu 3080.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
AMD Navi

jedna nezgodna začkoljica, jbga kad sam picajzla pa moram 

 

hvale se 2x većim perfomansama u odnosu na prošlu seriju (baš kako se i jensen hvalio 2x većim perfomansama pa je lagao kao pas), i stave slajd s prikazom 5700xt vs rdna2, mudro ne stavljajući koja je to rdna2

zašto mudro - vidi se u sljedećem slajdu da se radi o 6800xt (u prvom je rdna2 na malo ispod 120fps u bf5, na drugom je 6800xt na istoj razini - dakle radi se o istoj grafi), a da bi bio 2x performance morala bi i cjenovna klasa biti ista jer nemereš uspoređivat rast perfomansi različitih klasa

 

obzirom da je launch price 6800xt naveden kao 649usd, a launch price 5700xt je bio 399usd jasno je da je 2x performance marketinški trik, jer ako je cijena skoro duplo veća, onda i performance nije 2x nego tek mrvu iznad prijašnjeg price/performanse odnosa

 

da da, serem naravno, ali jednostavno se mora to reći obzirom koliko se prije mjesec dana uprlo pljuvati po 3080 perfomansama, uspoređivalo ju se sa 2080ti i 'samo' 30% rasta perfomansi (doduše uz dobar pad cijena)

znači u usporedbi rasta perfomansi u odnosu na prošle serije - 3800xt je 2x jača od 5700xt i skoro 2x skuplja - rast perfomansi je zapravo skoro na nuli, 3080 je bar 50-60% jača od 2080 za istu cijenu - zaključak usporedbe napišite sami 

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Pa ja moram priznati da su mene iznenadili... barem sa brute force snagom ako ništa drugo. Držim im fige da uspiju i da nemaju problema sa driverima i rušenjima i black screenovima opet kao u RX5xxx seriji.

 

Ali po meni nisu ok kupovina po takvoj cijeni, dok god ne mogu parirati DLSS-u i RT performansama... (za RT u biti više manje, ali DLSS će biti jako bitan za future proof). Dati 6500kn za 6800XT ili 7000-7500kn za 3080, po meni je trenutno 3080 no brainer za nekog tko planira igrati nove igre sljedeće 2-3 godine (a da ne govorimo za one koji je mogu kupiti za 5k kn kao što sam ja npr.)

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Daj spustite se na zemlju mi papci čekamo 3060 ili 6700.
Za nas još nisu ništa otkrili, ove do sad kaj su pokazali sve su milion kuna.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 20:26 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

jedna nezgodna začkoljica, jbga kad sam picajzla pa moram 

 

hvale se 2x većim perfomansama u odnosu na prošlu seriju (baš kako se i jensen hvalio 2x većim perfomansama pa je lagao kao pas), i stave slajd s prikazom 5700xt vs rdna2, mudro ne stavljajući koja je to rdna2

zašto mudro - vidi se u sljedećem slajdu da se radi o 6800xt (u prvom je rdna2 na malo ispod 120fps u bf5, na drugom je 6800xt na istoj razini - dakle radi se o istoj grafi), a da bi bio 2x performance morala bi i cjenovna klasa biti ista jer nemereš uspoređivat rast perfomansi različitih klasa

 

obzirom da je launch price 6800xt naveden kao 649usd, a launch price 5700xt je bio 399usd jasno je da je 2x performance marketinški trik, jer ako je cijena skoro duplo veća, onda i performance nije 2x nego tek mrvu iznad prijašnjeg price/performanse odnosa

 

da da, serem naravno, ali jednostavno se mora to reći obzirom koliko se prije mjesec dana uprlo pljuvati po 3080 perfomansama, uspoređivalo ju se sa 2080ti i 'samo' 30% rasta perfomansi (doduše uz dobar pad cijena)

znači u usporedbi rasta perfomansi u odnosu na prošle serije - 3800xt je 2x jača od 5700xt i skoro 2x skuplja - rast perfomansi je zapravo skoro na nuli, 3080 je bar 50-60% jača od 2080 za istu cijenu - zaključak usporedbe napišite sami 

 oni spominju perfromance per wat a ti performance per dollar... dvije razlicite stvari...

Bnet: mNik987#2148
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
ibme74 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Vjerujem da će nakon ovakvog predstavljanja Nvidijini fanbojsi reći ali AMD nema DLSS :)

 

Ima, rade na svojoj verziji DLSS-a

Ovo nema veze s DLSS-om btw... to je njihov pandan nVidijinom DSR-u (dakle ništa novo, imaju to već neko vrijeme)

 

https://www.amd.com/en/technologies/vsr

 Pa cekaj ti spominjes tech "VIRTUAL" super resolution a vamo se spominje samo super resolucion. Znaci evo mucni glavom nemoj biti tako, jos uvijek si anti navi-sta cccc

Dosad je to bio AA princip da umjetno dignez rezu kako bi bolje izgledalo a imao 10 frejmova na ekranu, sada ce raditi kao princip nvidie da vrti u 1080o npr a ti vidis i lazes si oci na 4K. 

Inace bi se zvalo Virtual super rezolucion, jer je tech ostao isti-i ja ali su ga doradili jer nvi ima AI sposobnosti sto ste svi isto nijekali.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 20:28 (HCgamingCRO).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice