AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.272
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...

Problem je kaj je nv izbacio 4090 koji je jači od očekivanja a još je ostalo mjesta i za TI. Ne sumnjam da će i amd izbaciti 7950xtx i da će dohvatiti 4090 ali to će, kao i do sada biti "too little, too slow and too late". 

 A zasto bi to bio problem, ionako im nije konkurencija ni cijenom ni performansama. Konkurent im je 4080 koji koliko vidim po ducanima isto kosta, uz debelo manju potrosnju pa ni tu nisu konkurentni jer ova nudi sem raw performansi koje su na istom nivou i RT i dlss u paketu, uz stabilne drajvere i bez hardverske mane.

 

A o dostizanju 4090ke zaboravi, to je to sta oni mogu ponuditi jer im je i ovaj die dosta veci od onog od 4080ke. Ali sigurno ce biti neki refresh za max 10% uz brzu memoriju i vece bazne taktove, kao sta je bila 6950xt.

Samo posto ova grafa troši 460w, pitam se koliko ce taj refresh sa jos vecim taktovima povuci... 550w?

metallic kaže...

Kazes pratis HW 30 g. Na forum BUG si sad tek prije 3 dana dosao podjelit misljenje s nama... zanimljivo.

 

Jel to slucajnost bas za ovaj launch ili...?

 Ja sam zapravo tu oko 2 tjedna kako ti i pise, javio se jer sam u potrazi za 4090 modelom od MSI-a Suprim X. Vidio neki forumasi uspjeli kupiti pa sam pitao u kojem ducanu, a ja jos nista ni da se na trepavice postavim nemogu uloviti.

 

Tako da sam jos u zasjedi i vrebam.

 

I sta ako sam podijelio misljenje, nisam bio clan bug-a nego davno moderator na forum.hr koji je međutim za hardware mrtav odavno a niti sam nesto imao vremena za forume. 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Balerion kaže...
dax-lax kaže...

Problem je kaj je nv izbacio 4090 koji je jači od očekivanja a još je ostalo mjesta i za TI. Ne sumnjam da će i amd izbaciti 7950xtx i da će dohvatiti 4090 ali to će, kao i do sada biti "too little, too slow and too late". 

 A zasto bi to bio problem, ionako im nije konkurencija ni cijenom ni performansama. Konkurent im je 4080 koji koliko vidim po ducanima isto kosta, uz debelo manju potrosnju pa ni tu nisu konkurentni jer ova nudi sem raw performansi koje su na istom nivou i RT i dlss u paketu, uz stabilne drajvere i bez hardverske mane.

 

A o dostizanju 4090ke zaboravi, to je to sta oni mogu ponuditi jer im je i ovaj die dosta veci od onog od 4080ke. Ali sigurno ce biti neki refresh za max 10% uz brzu memoriju i vece bazne taktove, kao sta je bila 6950xt.

Samo posto ova grafa troši 460w, pitam se koliko ce taj refresh sa jos vecim taktovima povuci... 550w?

metallic kaže...

Kazes pratis HW 30 g. Na forum BUG si sad tek prije 3 dana dosao podjelit misljenje s nama... zanimljivo.

 

Jel to slucajnost bas za ovaj launch ili...?

 Ja sam zapravo tu oko 2 tjedna kako ti i pise, javio se jer sam u potrazi za 4090 modelom od MSI-a Suprim X. Vidio neki forumasi uspjeli kupiti pa sam pitao u kojem ducanu, a ja jos nista ni da se na trepavice postavim nemogu uloviti.

 

Tako da sam jos u zasjedi i vrebam.

 

I sta ako sam podijelio misljenje, nisam bio clan bug-a nego davno moderator na forum.hr koji je međutim za hardware mrtav odavno a niti sam nesto imao vremena za forume. 

Nista ako, nek si dosa.

Pitao sam jel slucajnost, nista drugo. 2 tjedna-3 dana isti vrag, ionako se ne znamo dok ne predstavis svoj HW u slike vaseg HW i ne prokomentiras malo.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: AMD Navi
lobotomac90 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
lobotomac90 kaže...
evincar kaže...
DarthMarkus kaže...

Ako aludiras na mene fulao si micek.

Ja cekam i kupujem RTX 4070 model a ti i dalje nastavi sa konstruktivnim postovima.

Zivio jos jednom :)

 

Ako sam dobro shvatio rtx 4070 ti bi trebala izaći u siječnju?

Ja također ciljam na rtx 4070 ili Ti verziju, ovisno od cijene naravno...točnije nadam se cijeni za Ti verziju ispod 1000 eura, iako čisto sumnjam s obzirom na cijenu 4080.

Pošto su nove AMD kartice blaga katastrofa i cijenovno i po preformansama i sa svim problemima koje imaju s driverima, NVIDIA nema razloga smanjivate cijene, još će i povećati jer nemaju konkurenciju. Stanje na tržištu grafičkih kartica je katastrofa, polako samo NVIDIA ostaje, a to je za sve nas užas. Ne razumijem AMD, kako su tako mogli sjebati stvar. Prijašnja generacija se približila NVIDIJI i sad opet ništa. Nisu nikakva konkurencija.

 

Slažem se, ali i dalje se nadam nekako pristupačnijim cijenama, jer realno da jedna 4070 ti bude i 6000 kn puno je (iako bi o prožvakao još),a ne neke cifre od 10 000 pa naviše.

A uostalom nitko nam ne brani da peglamo u FHD rezi sve pa bude dobra i grafa za 2500 kn, ali hebat ga kad jednom probaš veću rezoluciju nema nazad 

 

 

Da, kada probaš veću rezu nema natrag. Ja sam imao 3070 i sada sam na 3080. Mislim da ću 4000 seriju preskočit, osim ako se cijene ne stabiliziraju. Još kad je bio mining bilo je jasno zašto grafe toliko koštaju, ali sada je čista ludost davati takav novac. Da je AMD napravio konkurentne grafe bila bi druga priča, ovako će cijene biti visoke. AMD je zezno i s cijenama procesora, koju su daleko preskupi, pa su počeli smanjivati cijenu jer prodaja nije išla. AMD se uvijek percipirao kao firma koja proizvodi best buy proizvode. Bili su slabiji performansama i driverima, ali su se natjecali cijenom. Tu strategiju su bacili u vodu i to će ih koštati. NVIDIJU ne mogu stići, ni prestići, preslabi su. Nvidia je uvijek korak ii dva naprijed. Trebali su se držati starog recepta, ponuditi best buy grafe. 1000us za grafu koja je kao 4080 u rasterizaciji, u RT je puno slabija i ima hardverskih i softverskih problema će teško prodat. Pa bolje kupiti 4080 za 1200 dolara, ako već dajem 1000 dolara onda mogu dodati još 200 i dobiti puno bolji proizvod.

Po meni trebali su 7900xtx prodavati za 700us i 7900xt za 550us. Po tim cijenama bili bi dobra kupnja unatoč svim manjkavostima i pokazali bi kupcima da su ok firma, da nisi pohlepni kao Nvidija. Ovako su izgubili kredibilitet, a mi kao korisnicima smo izgubili konkurentno tržište. Nvidia može raditi što želi, AMD joj je otvorio put.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
AMD Navi

Neprepoznatljvi su gade mi se kao da su preuzeli neki novi ljudi firmu, glupaci stavljaju sebi omču oko vrata. Bolest je to megalomanija, krivi su šta čemo dobit monopol. Intelu je u povojima trebaju malo ubrzat uskočit.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Balerion kaže...
dax-lax kaže...

Problem je kaj je nv izbacio 4090 koji je jači od očekivanja a još je ostalo mjesta i za TI. Ne sumnjam da će i amd izbaciti 7950xtx i da će dohvatiti 4090 ali to će, kao i do sada biti "too little, too slow and too late". 

 A zasto bi to bio problem, ionako im nije konkurencija ni cijenom ni performansama. Konkurent im je 4080 koji koliko vidim po ducanima isto kosta, uz debelo manju potrosnju pa ni tu nisu konkurentni jer ova nudi sem raw performansi koje su na istom nivou i RT i dlss u paketu, uz stabilne drajvere i bez hardverske mane.

 

A o dostizanju 4090ke zaboravi, to je to sta oni mogu ponuditi jer im je i ovaj die dosta veci od onog od 4080ke. Ali sigurno ce biti neki refresh za max 10% uz brzu memoriju i vece bazne taktove, kao sta je bila 6950xt.

Samo posto ova grafa troši 460w, pitam se koliko ce taj refresh sa jos vecim taktovima povuci... 550w?

metallic kaže...

Kazes pratis HW 30 g. Na forum BUG si sad tek prije 3 dana dosao podjelit misljenje s nama... zanimljivo.

 

Jel to slucajnost bas za ovaj launch ili...?

 Ja sam zapravo tu oko 2 tjedna kako ti i pise, javio se jer sam u potrazi za 4090 modelom od MSI-a Suprim X. Vidio neki forumasi uspjeli kupiti pa sam pitao u kojem ducanu, a ja jos nista ni da se na trepavice postavim nemogu uloviti.

 

Tako da sam jos u zasjedi i vrebam.

 

I sta ako sam podijelio misljenje, nisam bio clan bug-a nego davno moderator na forum.hr koji je međutim za hardware mrtav odavno a niti sam nesto imao vremena za forume. 

 Kolko ja vidim, amdov xtx s dva 8 pin konektora ne može povući više od 375w, kolko mu dobava dopušta. ploča 75w, 2x 150w 8 pin. Aib modeli imaju drugu politiku i slobodu ali očito ide i niže. S druge strane, iako si mi tu spočitavamo kak koja strana ima flop, činjenica je da skoro nikog potrošnja u igrama ne zanima niti stvara nemu veliku razliku dugoročno. Osobno mislim da će dostići u nekoj verziji 4090 ali ne i prestići. Govorimo isključivo o raw power rasterizaciji.

 

A realno, treba pričekat 1.-2. mjesec da se malo amd spusti na jedno 10k i po meni je i to dobra cijena naspram 4090 koji je duplo a performanse nisu duplo. Kad kažem dobra cijena, mislim na trenutnu situaciju jer inače cijene nemaju veze s mozgom.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...

 Eto, debeli best buy gpu i još sapphire. Kaj dalje uopće gledat.

 Jedina mana je samo 2 godine garancije po meni pre malo za grafu od soma+ eura ali to je više do adm-a jedino oni imaju ove ćudne garancije od 2 godine i tu i tamo 30 mjeseci drugi dućani uredno imaju po 3 godine garu.

:)
12 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
DarthMarkus kaže...

 Da je ovo Nvidja napravila Armada bi potopila forum i Rambo bi obojao Empire State building sa postovima.

 Ja nemam riječi za izgadit ih bez teksta sam eto ako ti išta znači.Pišam im se u čašu gdje zube drže. Jel to prolazi?

 Bitno da je iz srca

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Balerion kaže...

 

Nemogu se sjetiti lošijeg launcha od kad pratim hardware zadnjih 30 godina i toliko muljanja od strane neke firme, treba im lupit bojkot zbog ovog pa neka prodaju odjel za gpu nekom relevantnijem, ionako im se smijesi jos veca katastrofa od tih 8% udjela jer je serija 6000 bila daleko vise konkurentna nego ova sada.

 

Pa kako si mogao zaboravit Intel prezentaciju kad se lik osramotio jer je glumio da igra igru, i to kao okreće volan, prebacuje brzine,

a onda se ukazao VLC toolbar i svi u dvorani skužili da nije slučajno što on okreće volan desno, a auto ide lijevo :)

16 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
Balerion kaže...

 

Nemogu se sjetiti lošijeg launcha od kad pratim hardware zadnjih 30 godina i toliko muljanja od strane neke firme, treba im lupit bojkot zbog ovog pa neka prodaju odjel za gpu nekom relevantnijem, ionako im se smijesi jos veca katastrofa od tih 8% udjela jer je serija 6000 bila daleko vise konkurentna nego ova sada.

 

Pa kako si mogao zaboravit Intel prezentaciju kad se lik osramotio jer je glumio da igra igru, i to kao okreće volan, prebacuje brzine,

a onda se ukazao VLC toolbar i svi u dvorani skužili da nije slučajno što on okreće volan desno, a auto ide lijevo :)

 To je bilo prije vise od 10 godina, i to je bila prezentacija performansi iGPU sa Ivy Bridge-a koja ionako nije nikoga interesirala i imala neki znacaj.

14 godina
offline
AMD Navi

Ipak je kralj muljanja Intel sa ovim svojim garfama koje gube 30% bez uključenog ReBARa, i još su pokušali prodati takav poliproizvod.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Vjerojatno su znali unaprijed situaciju pa toliko cekaju da izbace, a nemaju cak ni jedan render slike kako bi hladnjaci trebali izgledati

 

MSI to launch custom AMD Radeon RX 7900 graphics cards in Q1 2023

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ono malo šta su izbacili xtx modela se rasprodalo nema ih nigdje. Nasapunalo jadnike pa sad vjerojatno ebu mamicu babi lisi šta im uvali obrije zakaluma začera.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 15:47 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ono malo šta su izbacili xtx modela se rasprodalo nema ih nigdje. Nasapunalo jadnike pa sad vjerojatno ebu mamicu babi lisi šta im uvali obrije zakaluma začera.

 Prijevod?

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Izzy kaže...
dery kaže...

Ono malo šta su izbacili xtx modela se rasprodalo nema ih nigdje. Nasapunalo jadnike pa sad vjerojatno ebu mamicu babi lisi šta im uvali obrije zakaluma začera.

 Prijevod?

 U tome jest ljepota gdje nema prijevoda i sad se ti misli. Ne smije se to ovde prevodit.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 16:51 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ono malo šta su izbacili xtx modela se rasprodalo nema ih nigdje. Nasapunalo jadnike pa sad vjerojatno ebu mamicu babi lisi šta im uvali obrije zakaluma začera.

 Ti kaj su kupili ni ne čitaju ovakve vijesti. Njima je zak svejedno kak tadi 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
dery kaže...

Ono malo šta su izbacili xtx modela se rasprodalo nema ih nigdje. Nasapunalo jadnike pa sad vjerojatno ebu mamicu babi lisi šta im uvali obrije zakaluma začera.

 Ti kaj su kupili ni ne čitaju ovakve vijesti. Njima je zak svejedno kak tadi 

 I ti koji su kupili su vjerovatno trgovine koje će ih krknut u gotove konfe.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
online
Re: AMD Navi
dery kaže...
Izzy kaže...
dery kaže...

Ono malo šta su izbacili xtx modela se rasprodalo nema ih nigdje. Nasapunalo jadnike pa sad vjerojatno ebu mamicu babi lisi šta im uvali obrije zakaluma začera.

 Prijevod?

 U tome jest ljepota gdje nema prijevoda i sad se ti misli. Ne smije se to ovde prevodit.

 Znam inače da "začera" znači "staviti" ga. A za to "zakaluma" mi google kaže nešto slično. Onda je jasno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...

 Eto, debeli best buy gpu i još sapphire. Kaj dalje uopće gledat.

 Bas gledam to uzet da uparim sa 5800x3D, ali morat cu i neki PSU uzet, 650W bi bilo bas plesanje na rubu :D

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Bazinga kaže...
dax-lax kaže...

 Eto, debeli best buy gpu i još sapphire. Kaj dalje uopće gledat.

 Bas gledam to uzet da uparim sa 5800x3D, ali morat cu i neki PSU uzet, 650W bi bilo bas plesanje na rubu :D

 Upgrade sa 8 jezgi na 8 jezgri + 3d v cache hm.

Ja bi rade upgreidao na 5900x ili 5950x da se iskoristi ptencial am4 socketa + 5900x je jeftiniji od 5800x3d.

Ryzen 7 5800X3D

Ryzen 9 5900X

 

PS. Obavezno upgreidaj jos 16gb rama posto 16 gb je postalo sve manje i manje dosta ako upgreidas na 5900x + 32Gb rama + rx 6950x taj pc ce jos ici 4-5 god.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2022 13:53 (Iwan7SeVeN).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Vec sam a uzeo, ali nisam updateao podatke pod moj PC.

Znam da nije najisplativiji, ali netreba mi vise jezgri, uglavnom se samo igram na PCu. Niti streamam, niti radim ista sta treba vise jezgri. Zapravo sam prije 3 god trebo uzet 3600x umjesto 3700x :D

Uzeo sam 5800x3D jer sam odlucio ic na najbolje sta mogu uzet na AM4 za ono za sta koristim PC, pare nisu bile toliki problem. Sad iducih 5+ godina i do nekog AM6 ili kako ce se god zvat ne planiram mjenjat ista osim GPU.

RAM isto nisam primjetio da ikoja igra tjera do granice bas, mislim da je 16GB jos uvijek optimalno, a za par godina ako ce trebat updateam kad bude jos jeftiniji :)

Cekao sam novu generaciju AMD grafi, ali kraj 6950xt se 7900xt ne isplati, a i nema mi smisla davat vise od 1k eura za GPU, osim ako je bas masu bolji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2022 10:52 (Bazinga).
12 godina
offline
AMD Navi
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 7:21 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
AMD Navi

Od kada je to novo normalno? Moj rayzen 5 5600H u laptopu ne throttla ništa ispod 100°c, a i RX5700XT se isto tako ponašala dok mi je bila u konfi... To je staro normalno za AMD...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Zaboravio sam stavit /s. Skužaj...
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Navi

https://m.youtube.com/watch?v=26Lxydc-3K8

 

Sjebani hladnjaci.

 

Derbauer skuzio zasto hotspot ide na 110°C

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2023 10:39 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Ali odbijaju povrate i dalje.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Ali odbijaju povrate i dalje.

Bizarno....zahvaljujuci ovakvim potezima Nvidia ce doc na 98% trzisnog udjela.

Gadno se pise pc gamingu.

13 godina
online
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Ali odbijaju povrate i dalje.

 Vjerovantno sada neće odbijati jer su službeno priznali da imaju problem.

 

"Friday - Matt_AMD Community Manager

We are investigating reports that some AMD Radeon RX 7900 XTX graphics cards (reference models made by AMD) are reaching the 110C temperature and throttling. Thermal throttling may impact the performanceof the card by reducing clock rates, but the graphics card can continue to be used.

 

Users experiencing unexpected thermal throttling on their AMD Radeon RX 7900 XTX (reference models made by AMD) should contact AMD Support via telephone as our e-ticket system is currently under maintenance.

 

I will update this thread once I have more information to share, meanwhile we appreciate your patience."

 

https://community.amd.com/t5/graphics/reference-7900-xtx-110c-junction-temp-and-maxed-fan-speed-on/m-p/572202#M92894

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2023 12:16 (iMik).
10 godina
offline
AMD Navi

Bravo za sve aib brandove koji se nisu zaletili sa štancanjem..

Ovo su žeatoki problemi jedino i pravo riješenje je da inžinjeri uvide greške i polako rješavaju nedostatke.

Ako sve poprave i za ispriku malo smanje cijenu ne sumnjam da će se prodavati. 

Tu im nvidia može šah mat dati da opadne cijen 4080 nesto malo  a 4070ti da ide isto malo ispod. Jer pored dlss3 fsr nema sta trazit

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

 

Tu im nvidia može šah mat dati da opadne cijen 4080 nesto malo  a 4070ti da ide isto malo ispod. Jer pored dlss3 fsr nema sta trazit

 

Kad se samo sjetim koliko sam puta čuo da Freesync pored Gsynca nema što tražiti

10 godina
offline
AMD Navi

Legendo moja drag si mi jer si uporan ali stvari nisu bas tako idealne po stranu amd a.

Jeste radili testiranja g synca i  free synca?

Zar su g monitori bezvze toliko skuplji prije bili?

Dan danas je razlika postojeća ali je smješna i glupa za komentirat ali im je trebalo dosta vremena.

Također trebat će dosta vremena da se suport slozi da fsr ima u puno više igara. Do tada nvidia krade i onaj mali dio amd ovog kolaca

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice