AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.080
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Mad Ant kaže...

Znaci spali se 1000+ eura bez problema...

 

Onda smo i zasluzili ovakove bezobrazne duple cijene. Ja glasam da se sve graficke stave pod luksuz porez i to dupli, ionako se ocito ima para i svi se vesele bez obzira...

 a jbga sad, ajmo na grafičkim karticama povuć granicu, zazivat porez na luksuz i nabijat grižnju savjesti 

 

ceste pune bembura, audija i ostalih prometala koji koštaju ko 50 takvih kartica, o viletinama koje niču ko gljive da ne govorim, u dim i nosinu neki mjesečno strpaju više nego što košta takva grafa, ali ajmo kolegu forumaša zajebavat

 

tko će bojkotirat neka bojkotira, radi to radi svojih principa i ničeg drugog, nemojmo se zavaravat da ćemo se mi sad skupit i napravit nekakvu akciju bojkota koja će naštetit takvim kompanijama, a onaj tko kupi da je pi*da štrajkolomac kojeg treba je*at na forumu

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Triba zgazit đubre i uzet mu grafu.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
AMD Navi

Da vam bar sarkazam valja... Gnjusi obicni.  Sad da preduhitrim kolegu "blokirao sam pola foruma" megatamu, "zazto mi gledas u novcanik, neces ti meni govorit sto cu ja kupit, kme". 

Kolege cestitam, mrak strojevi. Nadam se da ce valjat bez ikakvih problema. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 1:27 (cvaja997).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Navi

AMD potvrdio problem 

https://videocardz.com/newz/amd-confirms-a-small-batch-of-radeon-rx-7900-xtx-has-vapor-chamber-issues-company-offers-replacements

 

Fali vode

 

Al vele da je mali broj kartica zahvacen tim problemom.

Znaci nemaju pojma kolko.

Uglavnom nude zamjenu.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

Uglavnom nude zamjenu.

 pošteno, ako nikako drukčije nejde

i ne vade se na krivicu 'vanjskog dobavljača' kako su već počela opravdanja po forumima

13 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Mad Ant kaže...

Znaci spali se 1000+ eura bez problema...

 

Onda smo i zasluzili ovakove bezobrazne duple cijene. Ja glasam da se sve graficke stave pod luksuz porez i to dupli, ionako se ocito ima para i svi se vesele bez obzira...

 a jbga sad, ajmo na grafičkim karticama povuć granicu, zazivat porez na luksuz i nabijat grižnju savjesti 

 

ceste pune bembura, audija i ostalih prometala koji koštaju ko 50 takvih kartica, o viletinama koje niču ko gljive da ne govorim, u dim i nosinu neki mjesečno strpaju više nego što košta takva grafa, ali ajmo kolegu forumaša zajebavat

 

tko će bojkotirat neka bojkotira, radi to radi svojih principa i ničeg drugog, nemojmo se zavaravat da ćemo se mi sad skupit i napravit nekakvu akciju bojkota koja će naštetit takvim kompanijama, a onaj tko kupi da je pi*da štrajkolomac kojeg treba je*at na forumu

 Jesi ti upravo usporedio vozila i nekretnine i njihovu vrijednost sa debilnim grafickim karticama? Koje kao komponenta kostaju kao cijeli PC sto ih debelo gura u klasu luksuza?

 

Zato i treba dodatni porez, ionako ces bilo koju cijenu pokusati ovako traljavo racionalizirati.

 

Ovo nije situacija kada umjesto Corse ides pregrist pa jednom u zivotu, jer zivot je kratak bla bla, si odes kupiti M5 ili Porschea koji oduvijek kostaju puno - ovo je kad ti Corsu naplacujemo kao da je M5 i jos bi trebao biti sretan, sa naznakom da ce slijedeca Corsa biti jos skuplja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 10:02 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...
filter160 kaže...

Preuzeo, ak bude recall... bude recall i ok 

 

Trenutno je 3x FHD pa se ne može iskazati, ali plan je 3x 2,5K, to bu je dobro testiralo.

 

A kako ti živiš s svojom xtx-com? Dal ima požara i to? Ajd javi bar nešto.

Izgorio kolega skupa sa PC na benhmarku. . . ?

 

Nadam se da je sve 5, jel.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

Ubacio u komp Radeonku 7900 XT, komp radi, igre rade bolje nego na 6800XT, nista se još nije zapalilo ili eksplodiralo!

 

\o/\o/

Odlicno,sad imamo dojmove iz prve ruke i za tu seriju.

Cestitke na novom komadu hardvera 🥂

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Mad Ant kaže...

 Jesi ti upravo usporedio vozila i nekretnine i njihovu vrijednost sa debilnim grafickim karticama? Koje kao komponenta kostaju kao cijeli PC sto ih debelo gura u klasu luksuza?

 jesam i?

jer vila na moru i nova bembura za klinca od 20 godina nisu luksuz, jel?

 

ajde, jebote, ne bi da pričamo o milijun kuna, pa tri takve grafe ja spalim na jednom odmoru, a nejdem često na odmor

zamisli koliko su takvih grafa spalili ljudi ovih dana na zimovanju, prije par mjeseci na ljetovanju itd. itd. itd.

radi se o high end grafama koje si ionako može i želi priuštiti mali broj ljudi, pa što ih zajebavat radi toga ako si to i mogu priuštiti

za one s malo love ima i grafa male vrijednosti

 

jesi jalan? ne vjerujem

jel bi bojkotirao đubrad koja su stavila te cijene? pretpostavljam da je to motiv

pa jebiga, bojkotiraj, tko ti brani, predlaži porez na grafe, napravi jubito kanal i pokreni nešto

ja bi volio da mogu napravit nešto da im naškodim, jer se i meni gadi što rade od cijena - pa eto, ja sam kupio polovnu grafu, dalje od toga ionako im nemerem ništa

al jebat kolegu koji je kupio novu grafu, kakvog to ima smisla, pa nije on stavio te cijene

13 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Mad Ant kaže...

 Jesi ti upravo usporedio vozila i nekretnine i njihovu vrijednost sa debilnim grafickim karticama? Koje kao komponenta kostaju kao cijeli PC sto ih debelo gura u klasu luksuza?

 jesam i?

jer vila na moru i nova bembura za klinca od 20 godina nisu luksuz, jel?

 

ajde, jebote, ne bi da pričamo o milijun kuna, pa tri takve grafe ja spalim na jednom odmoru, a nejdem često na odmor

zamisli koliko su takvih grafa spalili ljudi ovih dana na zimovanju, prije par mjeseci na ljetovanju itd. itd. itd.

radi se o high end grafama koje si ionako može i želi priuštiti mali broj ljudi, pa što ih zajebavat radi toga ako si to i mogu priuštiti

za one s malo love ima i grafa male vrijednosti

 

jesi jalan? ne vjerujem

jel bi bojkotirao đubrad koja su stavila te cijene? pretpostavljam da je to motiv

pa jebiga, bojkotiraj, tko ti brani, predlaži porez na grafe, napravi jubito kanal i pokreni nešto

ja bi volio da mogu napravit nešto da im naškodim, jer se i meni gadi što rade od cijena - pa eto, ja sam kupio polovnu grafu, dalje od toga ionako im nemerem ništa

al jebat kolegu koji je kupio novu grafu, kakvog to ima smisla, pa nije on stavio te cijene

 Nemoj se izvlacit, uspoređivao si visestruko vrednije stvari sa glupom elektronikom.

 

A racionaliziranje ovakvih cijena na takav infantilni nacin je i vise nego degutantno.

 

Stoga, trebaju jos vise cijene jer ako trziste trpi i jos se tvrdi da je OK, to ce se i desiti.

 

To sto se ne mozete suzdrzati ni mrvu je druga stvar.

 

I zadnje, ako toliko spalis na odmoru, znaci da imas, zasto se uopce raspravljas onda na forumu i zasto nisi kupio novu 4090 za 18000kn kad ti nije problem?

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Mad Ant kaže...

 Nemoj se izvlacit, uspoređivao si visestruko vrednije stvari sa glupom elektronikom.

 

I zadnje, ako toliko spalis na odmoru, znaci da imas, zasto se uopce raspravljas onda na forumu i zasto nisi kupio novu 4090 za 18000kn kad ti nije problem?

 što bi se izvlačio, takvo mi je mišljenje

zašto jebat nekog za grafu od soma eura, kad se na druge luksuze troše deseci tisuća eura

tim više jer smo na takvom forumu, nismo na forumu katoličke mladeži da se zgražamo i nabijamo ljudima grižnju savjesti

 

zašto bi morao kupiti 4090 ako imam za nju, meni osobno je to previše love i radije ću to potrošit na nešto drugo, 4090 mi i ne treba

s druge strane kako ti ili ja možemo procijeniti za nekog trećeg što je njemu puno ili koji su mu prioriteti, pa da ga jebeš što je pljunuo soma+ eura na grafu

ostavi se lažnog moraliziranja

13 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Mad Ant kaže...

 Nemoj se izvlacit, uspoređivao si visestruko vrednije stvari sa glupom elektronikom.

 

I zadnje, ako toliko spalis na odmoru, znaci da imas, zasto se uopce raspravljas onda na forumu i zasto nisi kupio novu 4090 za 18000kn kad ti nije problem?

 što bi se izvlačio, takvo mi je mišljenje

zašto jebat nekog za grafu od soma eura, kad se na druge luksuze troše deseci tisuća eura

tim više jer smo na takvom forumu, nismo na forumu katoličke mladeži da se zgražamo i nabijamo ljudima grižnju savjesti

 

zašto bi morao kupiti 4090 ako imam za nju, meni osobno je to previše love i radije ću to potrošit na nešto drugo, 4090 mi i ne treba

s druge strane kako ti ili ja možemo procijeniti za nekog trećeg što je njemu puno ili koji su mu prioriteti, pa da ga jebeš što je pljunuo soma+ eura na grafu

ostavi se lažnog moraliziranja

 O kakvom moraliziranju ti pricas, radi se o trzisnoj ekonomiji, ne katolickoj mladezi.

 

A kada u recesiji se dođes pohvaliti sa luksuzom koji maloprije nije bio te svi pizde i jos to racionaliziras sa "pa kaj onda", fenomenalno je da ne ocekujes reakciju.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 13:36 (Mad Ant).
8 godina
offline
AMD Navi

Dođeš ma temu pročitati nekaj o kraticama, a vas dva pričate neboluze cijeli stranu. Imate PP pa se raspravljajte koliko želite, ovdje trolate malo previše i to nas ne zanima...

 

lp

Moj PC  
13 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Taraba kaže...

Dođeš ma temu pročitati nekaj o kraticama, a vas dva pričate neboluze cijeli stranu. Imate PP pa se raspravljajte koliko želite, ovdje trolate malo previše i to nas ne zanima...

 

lp

 Istina, slobodno dalje uzivajte u cijenama u miru.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
 pa da ga jebeš što je pljunuo soma+ eura na grafu

ostavi se lažnog moraliziranja

 Neće ti to proći treba i tebe zgazit, sve čemo vas ebat šta kupujete grafe od +1000 ojra.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...
filter160 kaže...

Preuzeo, ak bude recall... bude recall i ok 

 

Trenutno je 3x FHD pa se ne može iskazati, ali plan je 3x 2,5K, to bu je dobro testiralo.

 

A kako ti živiš s svojom xtx-com? Dal ima požara i to? Ajd javi bar nešto.

 

Nema požara, ali nema niti nekih igri koje mogu baš natjerati karticu. 3x2k ekrani ju ne mogu iskoristiti. Javim kad dođu 2,5k ili još bolje 3x4k

 

Mad Ant kaže...

Znaci spali se 1000+ eura bez problema...

 

Onda smo i zasluzili ovakove bezobrazne duple cijene. Ja glasam da se sve graficke stave pod luksuz porez i to dupli, ionako se ocito ima para i svi se vesele bez obzira...

 To od kad smo ušli u euro zonu, XTXice padaju s neba 

 

 

EDIT: Vidim da su se neki dotakli kartica od 1000+€

7970 je bio koliko točno u dućanu?

Jesam ja u tih 12 godina osobno naštampo pare tak da je sada high end kartica duplo skuplja?

 

Uostalom kupiš novi auto i u prvoj godini cijena padne ko 20 godina gejmanja na high end karticama. Luksuz... ajde da se netko tu kurčio sa jahtom od 27 metara.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2023 9:24 (filter160).
10 godina
offline
AMD Navi

Eto uzeo si danas ASrock RX 7900 XTX Taichi da dovrsim kompletan AMD PC.

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Iwan7SeVeN kaže...

Eto uzeo si danas ASrock RX 7900 XTX Taichi da dovrsim kompletan AMD PC.

 Tu bi lijepo sjeo jedan Ryzen 7 5800X3D, ako ga već nisi uzeo.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Mile 74 kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Eto uzeo si danas ASrock RX 7900 XTX Taichi da dovrsim kompletan AMD PC.

 Tu bi lijepo sjeo jedan Ryzen 7 5800X3D, ako ga već nisi uzeo.

 Uzeo Ryzen 9 7950X sa 4x16Gb Kingston DDR5 6000Mhz CL36 EXPO i ASUS Rog Strix X670E-E.

11 godina
online
Re: AMD Navi

Znači ima se, može se. 

Reci kakve su ti temperature i općenito dojmovi.

8 godina
offline
Re: AMD Navi
Iwan7SeVeN kaže...
Mile 74 kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Eto uzeo si danas ASrock RX 7900 XTX Taichi da dovrsim kompletan AMD PC.

 Tu bi lijepo sjeo jedan Ryzen 7 5800X3D, ako ga već nisi uzeo.

 Uzeo Ryzen 9 7950X sa 4x16Gb Kingston DDR5 6000Mhz CL36 EXPO i ASUS Rog Strix X670E-E.

 Pa mogo si pricekat X3D kad vec uzimas najjace

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
online
Re: AMD Navi

Za X3D je pisalo na AMD stranici da izlazi 14.2.2023. ali su to neki dan maknuli.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Mile 74 kaže...

Znači ima se, može se. 

Reci kakve su ti temperature i općenito dojmovi.

Zadnjih 10 godina uvjek sam kupovao neki mid range sada sam odlucio za high end jer sa mid range svake 2 god bi morao nesto mjenjati ili procesor, rame ili graficku pogotovo posto sada imam 3440x1440p ultra wide tako da sam odluci za high end da vidim dali se ispalti. Danas tek narucio grafu tako da je nemam do pon.

Santana kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
Mile 74 kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Eto uzeo si danas ASrock RX 7900 XTX Taichi da dovrsim kompletan AMD PC.

 Tu bi lijepo sjeo jedan Ryzen 7 5800X3D, ako ga već nisi uzeo.

 Uzeo Ryzen 9 7950X sa 4x16Gb Kingston DDR5 6000Mhz CL36 EXPO i ASUS Rog Strix X670E-E.

 Pa mogo si pricekat X3D kad vec uzimas najjace

Istina bas sam razmisljao da vratim ali jos se nezna kako ce funcionirati 3D na 2 chipleta posto je jedan 3D drugi normalan govorim za 7950X3D, a opet 7800X3D je ok samo sam zelio vec kada nadogradim da nebude sa 8 na 8 jezgi nego na nes jace razlika u cijeni izmedu 12 i 16 jezri je mala a ako taj 16 jezgreni uspije trajati 1-2 godina vise nego 12 jezgerni to savrseno. 7950X3D ce vjerovatno kostati cca 800 dolara sto je kod nas 1100 eura trenutno 7950X je oko 670 eura neko ce reci ako ides na max idi na max samo placati 40% visu cijenu za 15-20% jace performase je neisplativo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 17:41 (Iwan7SeVeN).
16 godina
offline
AMD Navi

Klasika za nove grafe, GPU drajveri malo po malo peglaju početne problemčiče.

 

https://videocardz.com/newz/updated-amd-radeon-rx-7900-drivers-reduce-power-consumption-in-fps-limited-games

 

"The video playback on YouTube has shown 71W consumption on RX 7900 XT and 81W with RX 7900 XTX GPUs before the driver was released. The December driver update has massively improved power consumption for both cards, dropping to 46W and 54W respectively. Although that is a good improvement, it is still nowhere near as good as last-gen Radeon RX 6900 XT GPU which only requires 34W or RTX 4080’s 30W power.

 

The video playback power optimization were mentioned by the driver update, but AMD did not say anything about gaming power efficiency also being better. As discovered by ComputerBase, RX 7900 GPUs consumer less power but only when the framerate is capped. This can be seen in titles such as Doom Eternal at 1440p resolution with RX 7900 XTX seeing a massive 57% efficiency improvement and RX 7900 at 34%. The consumption has decreased by 57W up to 90W."

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Klasika za nove grafe, GPU drajveri malo po malo peglaju početne problemčiče.

 

https://videocardz.com/newz/updated-amd-radeon-rx-7900-drivers-reduce-power-consumption-in-fps-limited-games

 

"The video playback on YouTube has shown 71W consumption on RX 7900 XT and 81W with RX 7900 XTX GPUs before the driver was released. The December driver update has massively improved power consumption for both cards, dropping to 46W and 54W respectively. Although that is a good improvement, it is still nowhere near as good as last-gen Radeon RX 6900 XT GPU which only requires 34W or RTX 4080’s 30W power.

 

The video playback power optimization were mentioned by the driver update, but AMD did not say anything about gaming power efficiency also being better. As discovered by ComputerBase, RX 7900 GPUs consumer less power but only when the framerate is capped. This can be seen in titles such as Doom Eternal at 1440p resolution with RX 7900 XTX seeing a massive 57% efficiency improvement and RX 7900 at 34%. The consumption has decreased by 57W up to 90W."

 rambox  

Majstore, a što je sa ovim da na grafama možeš peći roštilj?

 

15 godina
offline
AMD Navi

Hrabri su ovi šta kupuju rx7900 seriju.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Malo po malo driveri peglaju....🤣

Dal si realan čovječe??

Daj lijepo budi čovijek i reci da je more modela falši napravljeno.

U prodaji dostupno tko želi nek riskira, zna koji je novac u igri. 

Dogodilo se što se dogodilo ide se dalje.

 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Hrabri su ovi šta kupuju rx7900 seriju.

 Pa valjda će im zamjeniti kartice ispravnima.

8 godina
offline
Re: AMD Navi
hummer0 kaže...
dery kaže...

Hrabri su ovi šta kupuju rx7900 seriju.

 Pa valjda će im zamjeniti kartice ispravnima.

 Budu samo na kupcima je da detektiraju problem.

Umjesto da vele serijski broj od xx1xxx do xx2xxx ne valja i odma vratite u trgovinu kak se to inace radi.

 Kolko ce ljudi detektirat taj problem ? Graficka radi, samo sporije.

 

Gle ovdje

Nikon je imo problem sa gumbom na fotoaparatu i ovdje mozes po serijskom broju saznat dal tvoj fotoaprat ima taj problem

 

https://nikon.tfaforms.net/625

 

https://www.nikonusa.com/en/service-and-support/service-advisories/technical-service-advisory-for-users-of-nikon-z-9-cameras.html

 

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2023 0:11 (Santana).
14 godina
offline
AMD Navi

 Eto da imaju običnu PowerColor garfičku a ne Hellhound, ja bi je 99% kupio. Pa ne kupuje mi se koje-kakva popratna softverska sranja za 190€ više (najlošiji model). Još samo recite kako je 1.0 TURBO motor zakon na auto od 1.5t onda + još teret.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice