AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.637.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Navi

Vidjet čemo hoče li sutra biti grabež u mikrocentar, javim.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Dosta lose ovo izgleda, 7900 xtx je u raster performansama skoro pa jednaka 4080 a u ray tracingu pusi naveliko. Ocekivao sam da ce sredit RT performanse i barem bit malo konkurentniji nvidiji na tom polju ali nista se nije promijenilo od prosle generacije. Potrosnja im je kao bila adut u najavi a ispalo je da je 4080 cak efikasija i trosi ~50w manje od XTX. U idleu i video playbacku je potrosnja posebno zabrinjavajuca ali to se nadam da ce sredit kroz drivere.

 

Volio bi vidjet neku konkretnu frametime analizu jer me brine kako ce chiplet dizajn utjecat na to, ali jedino zasad sta sam vidio je od Guru3D koji kazu few stutters here and there (more than normal). Not worrying ali ipak mi se ni to ne svidja.

 

Sve u svemu apsolutno nista od ove serije me nije odusevilo, cini se da je prosla generacija bila daleko konkurentnija od ove...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
AMD Navi

Pa bome fine perfomanse, u samom vrhu, ovi kaj su dali 20 000 00kn za 4090 mora da su oduševljeni

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Pa bome fine perfomanse, u samom vrhu, ovi kaj su dali 20 000 00kn za 4090 mora da su oduševljeni

4090 i 7900 xtx su nebo i zemlja, radije dam 16k za 4090 nego 10k za ovu.. sto je btw pun k para i stvarno je zalosno da cijene idu u tom smjeru da je postalo pod normalno dat 10k za grafu. Al eto dok ih kupujemo nema razloga bit jeftinije

3 godine
offline
Re: AMD Navi
ATiGamer kaže...
Boris grozni kaže...

Pa bome fine perfomanse, u samom vrhu, ovi kaj su dali 20 000 00kn za 4090 mora da su oduševljeni

4090 i 7900 xtx su nebo i zemlja, radije dam 16k za 4090 nego 10k za ovu.. sto je btw pun k para i stvarno je zalosno da cijene idu u tom smjeru da je postalo pod normalno dat 10k za grafu. Al eto dok ih kupujemo nema razloga bit jeftinije

 veliš nebo i zemlja?https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-7900-xtx/32.html


Sad jos samo pricekati nekakve 7950x 7950x3dfx ili cak dvoglave 7999 modele

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 19:31 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Pa ne kupuj.Što fali 1080p 144 Hz monitoru? Lijepo ne zahtjeva neku moćnu grafičku karticu, igraš što dulje na nekoj srednjeg ranga i to je to.

7 godina
offline
AMD Navi

Opet točan u bebu, mjesecima unaprijed, u pojedinim recenzijama je i gore nego sam se nadal 

 

Opet smo se morali naslušat raznog trolanja o 7900xtx 4090 pandanu, veličini kartica koje su isti klinac, potrošnji i radijatorima da bi kartice uz nikakav OC i UV potencijal trošile kao undervoltana 4090 na 350w i 30%  vise performansi.... 

 

Sve mi je jasno kad je 4080ka pospremila u žep te taragikomične modele kaj su izbacili i u raw perf kaj nisam ni ja ocekival, uništile u RT performansama, i sahranile u potrošnji i efikasnisti gdje jedna 4080 na 250w zadrzava iste performanse a troši 70-100w manje od 7900xtx...

 

O razlici u profi alatima i grafickim obradama uopce necu komentirati...

 

E sad nam slijede tek crni dani...

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 19:32 (Zwer54).
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

Opet točan u bebu, mjesecima unaprijed, u pojedinim recenzijama je i gore nego sam se nadal 

 

Opet smo se morali naslušat raznog trolanja o 7900xtx 4090 pandanu, veličini kartica koje su isti klinac, potrošnji i radijatorima da bi kartice uz nikakav OC i UV potencijal trošile kao undervoltana 4090 na 350w i 30%  vise performansi.... 

 

Sve mi je jasno kad je 4080ka pospremila u žep te taragikomične modele kaj su izbacili i u raw perf kaj nisam ni ja ocekival, unixtile u RT oerformansama, i sahranile u potropnji i efikasnisti gdje jesna 4080 na 250w zadrzava iste performanse a troši 70-100w manje od 7900xtx...

 

O razlici u profi alatima i grafickim obradama uopce necu komentirati...

 

E sad nam slijede tek crni dani...

 Ok nije pandan no evo u nekim naslovima slicna, u nekima malo bolja a u vecini nesto gora cekamo jaci i jeftiniji model!

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 19:33 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
ATiGamer kaže...
Boris grozni kaže...

Pa bome fine perfomanse, u samom vrhu, ovi kaj su dali 20 000 00kn za 4090 mora da su oduševljeni

4090 i 7900 xtx su nebo i zemlja, radije dam 16k za 4090 nego 10k za ovu.. sto je btw pun k para i stvarno je zalosno da cijene idu u tom smjeru da je postalo pod normalno dat 10k za grafu. Al eto dok ih kupujemo nema razloga bit jeftinije

 Ne dam ni 10k a kamoli 16k za ovo drugo treba bit opsjednuti frik bez obzira imao love na bacanje.Oni šta su dali 20k e to nema dijagnozu koliko se god dotični uvrijedili.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

 veliš nebo i zemlja?https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-7900-xtx/32.html

Sad jos samo pricekati nekakve 7950x 7950x3dfx ili cak dvoglave 7999 modele

I ovo sta si linkao potvrduje da su nebo i zemlja, a cak i RT nije uracunat koji je zesce govno na 7900

 

Serija je zesci fail jebiga

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Ne dam ni 10k a kamoli 16k za ovo drugo treba bit opsjednuti frik bez obzira imao love na bacanje.Oni šta su dali 20k e to nema dijagnozu koliko se god dotični uvrijedili.

 A gle ko hoce imat high end karticu danas dat ce te pare ili je nece imati.. vrlo jednostavno

7 godina
offline
AMD Navi

A da ne pricam o prezentaciji koliko su opet slagali i izmuljali kao za zen5... Odma se znalo da nemaju nista kaj su svi relevantni izvori poput Frane Chasersa, Coreteksa i ostalih tvrdili.

 

Za iste raw performanse, loš RT i potrošnju spram 4080, koja ima i dlss3 i složene drajvere i ogromnu podršku i raširenost u igrama ovo je loš vic... 7900xtx bude 10500kn kod nas a 4080 11800kn...uz napomenu da Nvidia spušta službeno cijene 

Uopce nema dvojbe kako ce izgledati market share na kraju Q1

 

Da ne pricam kako je x900 radeon razred isao na xx90 od Nvidia-e, sada se muce sa xx80 razredom (od kojega 7900xtx ima dosta veci die) koji je i pun kufer slabiji nego ranije od xx90 razreda.

I sad kad dođu 4080ti i 4090ti Nvidia ce imati puna 3 razreda bez premca i konkurencije...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 19:44 (Zwer54).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
ATiGamer kaže...
dery kaže...

 Ne dam ni 10k a kamoli 16k za ovo drugo treba bit opsjednuti frik bez obzira imao love na bacanje.Oni šta su dali 20k e to nema dijagnozu koliko se god dotični uvrijedili.

 A gle ko hoce imat high end karticu danas dat ce te pare ili je nece imati.. vrlo jednostavno

 Imaš hi end grafa za 5k na bacanje dok 20k cijena je ruganje sa budalama

kradem mine iz minskog polja
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Imaš hi end grafa za 5k na bacanje dok 20k cijena je ruganje sa budalama

 Kojih? Daj mi linkaj pa da kupim ahah

 

Proslu generaciju vise ne racunamo u high end da se razumijemo, niti bilo sta ispod x8xx, a i to je diskutabilno posto bi se u high end kontekstu trebalo pricat samo o x9xx

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 19:45 (ATiGamer).
7 godina
offline
AMD Navi

Pa imali bi jače grafe da su shrinkali rx 6000 seriju sa 7nm na 5nm i zadrzali monolitan dizajn...

 

Davno sam pricao, to sta su imali srece oko prednosti proizvodnog procesa prošle generacije tsmc 7nm vs 8nm samsung koji je duplo lošiji proces sada im se vratilo ko bumerang kad nisu imali orednost u procesu.

Da je Ampere bio na tsmc 7nm svaka grafa bi bila 20% jača i manje trošila...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

7900XTX je moja dok joj cijena padne na 7500 kn

 

\o/\o/

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
DarthMarkus kaže...
Eto ti Dery...

 Šta mi eto, rekao sam da će se postavit cijenom po performansama kao uvijek. Držimo se ovoga šta je prezentirano pa da vidimo koliko su i jesu li pričali pizdarije bar za ove prikazane igre.Ako bude kao ovaj grafikon dole onda sam se prevario procjeni cijena -perf.Ovako bi trebalo izgledat pa da ih vidimo koliko lažu:

 Eto sad si se uvjerio da lažu ko psetad, hrač fuj 

 Ovo si zaljepil ko primjer ocekivanih performansi prema rezultatima sa prezentacije 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 19:57 (Zwer54).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Uglavnom nisu lagali osim malo cyberpunk za oko 10% dok legion i MW2 je točno.Vidi testove slažu se poprilično.Također nisu lagali jer su rekli da idu na rtx4080 što smo pretpostavljali kao i ti. 10-25% razlike ovisno o rezoluciji i igri, dok je perf per $ nenadjebivo na strani amd-a tu je razlika 50%. Stoga nisu oni toliko podbacili uzevši tako računicu u obzir mene su razočarali manje nego nevidija ali ista su govnad.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 20:19 (dery).
7 godina
offline
AMD Navi

Za CP su puno slagali, prikazivali ko podjednak, a za ostale igre jesu napisali da su slabije ali manje nego u stvari jesu za prosječno 10-15%... Klasično muljanje sa FSR-om i SAM-om kao na zen 5 prezentaciji.

 

I nije mi jasno odakle tebi 50% bolji cost per frame od 4090 kad je razlika u ~25% sta je apsolutno ocekivano da top dog ima gori value od nizih razreda zbog gaming krune i flagship marketinga, plus veca kolicina brzeg vrama itd jer se kupuju na velko i za graficke obrade....

 

A i cinjenica da AMD nikako nemoze kostati kao Nvidia zbog svih ostalih featura itd..

 

A ovo su bile tvoje prognoze, znači nikakva 4080ka level performansi

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 20:47 (Zwer54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

Za CP su puno slagali, prikazivali ko podjednak, a za ostale igre jesu napisali da su slabije ali manje nego u stvari jesu za prosječno 10-15%... Klasično muljanje sa FSR-om i SAM-om kao na zen 5 prezentaciji.

 

A ovo su bile tvoje prognoze, znači nikakva 4080ka level performansi

 

 

 Ja ne prognoziram rekao sam "ako" po onome šta su prezentirali. Kad več hočeš cjepidlačit cyberpunk su stavili 78fps dok po hwu 70fpsa to je 11% strašno velika greška.Ostale su točne ili ne gledamo isto.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 20:47 (dery).
7 godina
offline
AMD Navi

Kad je amd shill HW unboxed ostao razočaran i rekao to, onda je jasno kolko je sati.

 

Trenutnu cijenu 4080ki Nvidia nema potrebe ni dirat... Možemo bit sretni da ostanu tako kako jesu a ne odu gore.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Jednostavno ova se grafička  trebala zvati 7800XTX , bilo bi prirodnije :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 20:50 (evincar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Mah, dovoljno da pogledate ovu recenziju i kupujete odma 

 

Ovaj je bogatiji za apartman na moru cini mi se 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
AMD Navi

Najisplativija kupnja

2 RTX 4090
0 RTX 4080
10 7900XTX
0 7900XT
0 RTX 3090
0 RTX 3080ti
5 RTX 3080
0 RTX 3070ti
0 RTX 3070
21 burek od mesa i jogurt
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 21:11 (OnTime).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
ATiGamer kaže...
dery kaže...

 Imaš hi end grafa za 5k na bacanje dok 20k cijena je ruganje sa budalama

 

 Proslu generaciju vise ne racunamo u high end da se razumijemo

 Kažeš ti. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...
ATiGamer kaže...
dery kaže...

 Imaš hi end grafa za 5k na bacanje dok 20k cijena je ruganje sa budalama

 

 Proslu generaciju vise ne racunamo u high end da se razumijemo

 Kažeš ti. 

 Bome ja računam sve šta je 700€ itekako hi end. Ove od 2/3k € je cijena polovnog auta stoga ne postoje.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 21:23 (dery).
11 godina
online
Re: AMD Navi
gil kaže...

To je multi monitor potrošnja.

 a ovo dolje je single monitor potrošnja, ako uzmeš malo jači 4k monitor, ide ona u idle i na 170w 

dakle, ne radiš ništa, samo desktop i grafa vuče 170w, jebote 

7 godina
offline
AMD Navi

Plus na to sve power spajkovi zbog lošije sređenog PCB-a, užasan coil whine i usrani drajveri u igrama uz rušenje i black screen... Opet dominiraju nema sta 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Znači totalno zbugani driveri kad grafa toliko vuče i en radi ništa. Budu popravili, ali sramoita je da to nitko kod njih nije tetirao i ispravio prije prvih recenzija.

I još da im damo 10 000+ kn, nisu normalni.

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Ovo da kupis moras bit ozbiljan tudum 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice