AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.688
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Navi

Ekipa,

 

ja ne znam sto se ovo događa no činjenica je da je iz nekog razloga moja kombinacija 10700k i asus tuf z490 plus nekompatiblna s rx 6700xt

Garfička je 100% ispravna i ploca je 100% ispravna.

 

Jučer na najnovijem bios od ploce graficku nisam mogao osposobiti da mi radi nikako. Radila je u drugom slotu a u prvom slotu je uvijek prebacivala na igpu (hvala bogu sto ga imam, naucio sam u vise navrata da nikada necu kupovat vise cpu bez igpua).

U tom prvom slotu od maticne imam doma jos 1070ti i radi bez greske od prve, također sam izvadio drugu amd karticu rx 570 i radi bez greške.

 

Zatim sam grafičku karticu 6700xt stavio u staro racunalo s starim intelom na z68 plocu, graficka kartica radi bez greške.

Vratim je opet u svoje racunalo u prvi pice slot, graficka ne radi....

 

U međuvremenu dok sam sve to radio stavio sam bios prije podrške za novu seriju intela na svojoj ploci i naravno nije sljakalo, izvadio sam karticu van, napravio bios switch na karticu i vratio natrag karticu unutra i graficka radi sada ponovo uredno.

Nakon toga sam probao iduce: ugasit racunalo na silu, graficka radi. Istekat racunalo iz struje, graficka radi, restartat nekoliko puta racunalo, graficka radi... i eto danas ujutro grafička ponovo radi...

 

Recite Vi meni jel ovo sve ima smisla ?

Oboje ispravno, oboje radi savršeno no jedno s drugim zbog neceg sto se dogodi kod ucitavanja biosa shebe to da ploca u prvom slotu vise ne prepozna graficku karticu.... Sto je najgore ja ovo ne mogu reproducirati (probao sam kako sam gore naveo) pa da mogu grafu ili plocu otpeljat na RMA...

 

Ovo je iznad mojih kapaciteta, pocinjem vjerovat u duhove i tako to...

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 8:12 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...

Ekipa,

 

ja ne znam sto se ovo događa no činjenica je da je iz nekog razloga moja kombinacija 10700k i asus tuf z490 plus nekompatiblna s rx 6700xt

Garfička je 100% ispravna i ploca je 100% ispravna.

 

Jučer na najnovijem bios od ploce graficku nisam mogao osposobiti da mi radi nikako. Radila je u drugom slotu a u prvom slotu je uvijek prebacivala na igpu (hvala bogu sto ga imam, naucio sam u vise navrata da nikada necu kupovat vise cpu bez igpua).

U tom prvom slotu od maticne imam doma jos 1070ti i radi bez greske od prve, također sam izvadio drugu amd karticu rx 570 i radi bez greške.

 

Zatim sam grafičku karticu 6700xt stavio u staro racunalo s starim intelom na z68 plocu, graficka kartica radi bez greške.

Vratim je opet u svoje racunalo u prvi pice slot, graficka ne radi....

 

U međuvremenu dok sam sve to radio stavio sam bios prije podrške za novu seriju intela na svojoj ploci i naravno nije sljakalo, izvadio sam karticu van, napravio bios switch na karticu i vratio natrag karticu unutra i graficka radi sada ponovo uredno.

Nakon toga sam probao iduce: ugasit racunalo na silu, graficka radi. Istekat racunalo iz struje, graficka radi, restartat nekoliko puta racunalo, graficka radi... i eto danas ujutro grafička ponovo radi...

 

Recite Vi meni jel ovo sve ima smisla ?

Oboje ispravno, oboje radi savršeno no jedno s drugim zbog neceg sto se dogodi kod ucitavanja biosa shebe to da ploca u prvom slotu vise ne prepozna graficku karticu.... Sto je najgore ja ovo ne mogu reproducirati (probao sam kako sam gore naveo) pa da mogu grafu ili plocu otpeljat na RMA...

 

Ovo je iznad mojih kapaciteta, pocinjem vjerovat u duhove i tako to...

 

 

 Nista od napisanoga nema smisla u 2021.

Nije na tebi da moras rijesavat problem kompatibilnosti hardvera.

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi

Neka placu dusmani...

 

P.S Imao sam problema sa 3060 na svojoj X570 Tomahawk ploci koja nije htjela raditi na full brzini u prvom slotu, a bome ni u drugom dok mi 6700xt radi normalno (probao i drugu 3060 i isto)...Koji je razlog i zasto nisam uspio na kraju dokucit, ali kada stavim nove winse saznati cemo dal' je do toga bilo ili cu i dalje trazit uzrok poblema, a do tad ova radi i sluzi...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 12:33 (Tomo53nja).
16 godina
offline
AMD Navi

Meni je samo zanimljivo kako ljudi, prema vlastitim fanboy preferencijama,

npr za ovaj problem okrive odmah grafičku i AMD, a ne ploču i Intela

(vrijedi i za sve druge AMD/Nvidia/Intel kombinacije)

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Meni je samo zanimljivo kako ljudi, prema vlastitim fanboy preferencijama,

npr za ovaj problem okrive odmah grafičku i AMD, a ne ploču i Intela

(vrijedi i za sve druge AMD/Nvidia/Intel kombinacije)

 Tako iskljucivo fanboy preferancama ništa drugo..

Ako ti sve grafe rade a jedna ne radi na tom sugavom intelu da serem po intelu ?

 

Radila mi je 3070, radila mi je 1070ti radi mi i rx 570, a ova 6700xt radi kak ona hoce i da kenjam po intelu tj po ploci? Radi cega to tocno?

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...

Neka placu dusmani...

 

P.S Imao sam problema sa 3060 na svojoj X570 Tomahawk ploci koja nije htjela raditi na full brzini u prvom slotu, a bome ni u drugom dok mi 6700xt radi normalno (probao i drugu 3060 i isto)...Koji je razlog i zasto nisam uspio na kraju dokucit, ali kada stavim nove winse saznati cemo dal' je to toga bilo ili cu i dalje trazit uzrok poblema, a do tad ova radi i sluzi...

 

Gle ja bi shvatio da ona ne radi ali ona radi kak ona hoce a jucer sam testirao i grafu i plocu sve ispravno...

Pretpostvljam da u post biosu kod ucitavanja neceg ploca ili grafa jedno drugom ne salje nesto ili salje krive informacije i onda se sve zblesira dok ponovo ne odluci radit...

 

 

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Možda da probaš zadnji chipset instal.Vjerovatno neče pomoć ali eto.Clear cmos probaj.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 13:41 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Možda da probaš zadnji chipset instal.Vjerovatno neče pomoć ali eto.Clear cmos probaj.

 Sve vec napravljeno :)

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Radila ti je rtx 3070 i ti je zamijenio za to. Dok radi ne diraj tebi java ne da mira.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
segregator kaže...

Meni je samo zanimljivo kako ljudi, prema vlastitim fanboy preferencijama,

npr za ovaj problem okrive odmah grafičku i AMD, a ne ploču i Intela

(vrijedi i za sve druge AMD/Nvidia/Intel kombinacije)

 Tako iskljucivo fanboy preferancama ništa drugo..

Ako ti sve grafe rade a jedna ne radi na tom sugavom intelu da serem po intelu ?

 

Radila mi je 3070, radila mi je 1070ti radi mi i rx 570, a ova 6700xt radi kak ona hoce i da kenjam po intelu tj po ploci? Radi cega to tocno?

 

Radi toga što ploča ima slabu podršku za 6700XT?

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Znači sad treba paziti koliko se vole ploča i nova grafa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
toxic kaže...
segregator kaže...

Meni je samo zanimljivo kako ljudi, prema vlastitim fanboy preferencijama,

npr za ovaj problem okrive odmah grafičku i AMD, a ne ploču i Intela

(vrijedi i za sve druge AMD/Nvidia/Intel kombinacije)

 Tako iskljucivo fanboy preferancama ništa drugo..

Ako ti sve grafe rade a jedna ne radi na tom sugavom intelu da serem po intelu ?

 

Radila mi je 3070, radila mi je 1070ti radi mi i rx 570, a ova 6700xt radi kak ona hoce i da kenjam po intelu tj po ploci? Radi cega to tocno?

 

Radi toga što ploča ima slabu podršku za 6700XT?

 to prvi put čujem da ploča ima slabu podršku za grafu, pa nije to ram da moraš gledat qvl listu

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Ja sam imao sličnu situaciju gdje mi Vega 56 nije radila na ovoj B150 ploči, a radila kod frenda, prijašnjem i idućem vlasniku. A na mojoj ploči radile normalno rx 480 i sada rtx 2060. Jednostavno te tak posere lutrija i možeš se slikat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...
 

Radi toga što ploča ima slabu podršku za 6700XT?

 to prvi put čujem da ploča ima slabu podršku za grafu, pa nije to ram da moraš gledat qvl listu

 

To je zato što si novi glede hardvera, ja sam se svačega nagledao od 1980-te

11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

 

To je zato što si novi glede hardvera, ja sam se svačega nagledao od 1980-te

ne kužim zašto ljudi imaju potrebu pametovati o nečemu o čemu nemaju pojma

nemaš blage veze tko sam i koliko godina imam, ali bitno da sereš

 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Fino, fino, sad ćemo vidjet kako moderatori rade ili bolje rečeno ne rade. Čekam rasplet situacije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

 

To je zato što si novi glede hardvera, ja sam se svačega nagledao od 1980-te

ne kužim zašto ljudi imaju potrebu pametovati o nečemu o čemu nemaju pojma

nemaš blage veze tko sam i koliko godina imam, ali bitno da sereš

 

 

Pa očigledno je iz riječnika, ponašanja i fanbojizma da ako i imaš dosta godina fizički, mentalno

si nezreo

14 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...
 

Radi toga što ploča ima slabu podršku za 6700XT?

 to prvi put čujem da ploča ima slabu podršku za grafu, pa nije to ram da moraš gledat qvl listu

 

To je zato što si novi glede hardvera, ja sam se svačega nagledao od 1980-te

 Meni je osamdestih ZX Spetrum radio sasvim OK, a radi mi danas i trenutni komp. Uštako, zapalio i ide.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

 

Pa očigledno je iz riječnika, ponašanja i fanbojizma da ako i imaš dosta godina fizički, mentalno

si nezreo

 eto vidiš, muški su uvijek pomalo nezreli i imaju svoje igračke, čak i sa pet banki

ali mlad si još, shvatit ćeš 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Radila ti je rtx 3070 i ti je zamijenio za to. Dok radi ne diraj tebi java ne da mira.

 Nope, ja sam imao rtx 3070 i nekoliko mjeseci sam imao 1070ti...

Ne kužim cemu ovoliko forsanje ali ocito neki nikad zadovoljni.

 

Ako si na Nvidiji si fanboy ako  si na AMD-u i slucajno imas problem opet je problem u Intelu..

AMD je svetinja u koju se ne dira...

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
toxic kaže...
segregator kaže...

Meni je samo zanimljivo kako ljudi, prema vlastitim fanboy preferencijama,

npr za ovaj problem okrive odmah grafičku i AMD, a ne ploču i Intela

(vrijedi i za sve druge AMD/Nvidia/Intel kombinacije)

 Tako iskljucivo fanboy preferancama ništa drugo..

Ako ti sve grafe rade a jedna ne radi na tom sugavom intelu da serem po intelu ?

 

Radila mi je 3070, radila mi je 1070ti radi mi i rx 570, a ova 6700xt radi kak ona hoce i da kenjam po intelu tj po ploci? Radi cega to tocno?

 

Radi toga što ploča ima slabu podršku za 6700XT?

 Next level 

 

Uglavnom dok radi dobro je, performanse graficke su mi prihvatljive. Temperatura su vrhunske kao i buka koje je prakticki za mene neposotojeca.

Ventovi se recimo u AC Valhalli vrte do 30% :) to je to što meni treba, tisina a pri tome dobre performanse

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 18:10 (toxic).
11 godina
offline
Re: AMD Navi

prvo tebe nazove fenbojem, onda meni patronizira kak sam novi u tome, pa zatim krene s moralnim prodikama o nezrelosti

pa radije sam nezreo nego seronja 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
dery kaže...

Radila ti je rtx 3070 i ti je zamijenio za to. Dok radi ne diraj tebi java ne da mira.

 Nope, ja sam imao rtx 3070 i nekoliko mjeseci sam imao 1070ti...

Ne kužim cemu ovoliko forsanje ali ocito neki nikad zadovoljni.

 

Ako si na Nvidiji si fanboy ako  si na AMD-u i slucajno imas problem opet je problem u Intelu..

AMD je svetinja u koju se ne dira...

 

 

 

 

Di sam ja rekao da je problem u Intelu? Moguće da je i do Asusa

15 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
toxic kaže...
dery kaže...

Radila ti je rtx 3070 i ti je zamijenio za to. Dok radi ne diraj tebi java ne da mira.

 Nope, ja sam imao rtx 3070 i nekoliko mjeseci sam imao 1070ti...

Ne kužim cemu ovoliko forsanje ali ocito neki nikad zadovoljni.

 

Ako si na Nvidiji si fanboy ako  si na AMD-u i slucajno imas problem opet je problem u Intelu..

AMD je svetinja u koju se ne dira...

 

 

 

 

Di sam ja rekao da je problem u Intelu? Moguće da je i do Asusa

 Ma do svih je samo ne do AMD-a, jel to ok ?

Bnet: mNik987#2148
16 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
segregator kaže...
toxic kaže...
dery kaže...

Radila ti je rtx 3070 i ti je zamijenio za to. Dok radi ne diraj tebi java ne da mira.

 Nope, ja sam imao rtx 3070 i nekoliko mjeseci sam imao 1070ti...

Ne kužim cemu ovoliko forsanje ali ocito neki nikad zadovoljni.

 

Ako si na Nvidiji si fanboy ako  si na AMD-u i slucajno imas problem opet je problem u Intelu..

AMD je svetinja u koju se ne dira...

 

 

 

 

Di sam ja rekao da je problem u Intelu? Moguće da je i do Asusa

 Ma do svih je samo ne do AMD-a, jel to ok ?

 

Ne, moguće je i da je do AMD-a...za razliku od vas fanboya, ja držim sve opcije otvorenima dok se ne pronađe

uzrok...sam si rekao da kartica radi u drugim računalima, ali si svejedno zaključio da je ona krivac

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 21:21 (segregator).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
toxic kaže...
segregator kaže...
toxic kaže...
dery kaže...

Radila ti je rtx 3070 i ti je zamijenio za to. Dok radi ne diraj tebi java ne da mira.

 Nope, ja sam imao rtx 3070 i nekoliko mjeseci sam imao 1070ti...

Ne kužim cemu ovoliko forsanje ali ocito neki nikad zadovoljni.

 

Ako si na Nvidiji si fanboy ako  si na AMD-u i slucajno imas problem opet je problem u Intelu..

AMD je svetinja u koju se ne dira...

 

 

 

 

Di sam ja rekao da je problem u Intelu? Moguće da je i do Asusa

 Ma do svih je samo ne do AMD-a, jel to ok ?

 

Ne, moguće je i da je do AMD-a...za razliku od vas fanboya, ja držim sve opcije otvorenima dok se ne pronađe

uzrok...sam si rekao da kartica radi u drugim računalima, ali si svejedno zaključio da je ona krivac

Vas Fanboya ? Znaš li uopce sto znaci Fanboy ? Fanboy nikad ne kupuje niti ne podržava proizvod za koji smatra da je škart...

Ako si Fanboy onda si vjeran jednom proizvodu uvijek ili bilo cemu drugom

Dajes titule a ne znas niti definiciju toga.

 

Fora je da uzroka nema, sistemom eliminacije sam dosao da je graficka glavni krivac na prvu. Kasnije sam napravio dodatne provjere i vidio da mozda ipak nije graficka jedini krivac vec i sam Intel ili Asus... Cak sam i zvucnu vadio van da slucajno nije tu neki problem...

 

da je problem u PCI stazicama onda valjda grafa uopce nebi radila.. Meni su zazueti apsolutno sve u ovom trenu. Cak sam i napajanje dodatno provjerio, rame sam dirao.. Nema što nisam pokušao...

Da mi prvi utor ploce riknuo niti jedna graficka nebi radila a kamo ova opet da proradi na tom slotu.

 

Zakljucak je da mi nisi dosao pomoc niti jednim savjetom ovdje, vec me prozivas Fanboyom itd... u svim tvojim postovima koji je tvoj savjet ?

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
16 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...

 

Zakljucak je da mi nisi dosao pomoc niti jednim savjetom ovdje, vec me prozivas Fanboyom itd... u svim tvojim postovima koji je tvoj savjet ?

 

 

 

 

Kako ne, rekao sam da se fokusiraš na pci-e, znači probaj sve 3 postavke (pci-e 1.0,2.0 ili 3.0), pogledaj da nije uključena bifurkacija, tj 

podrška za Asus hyper kartice, te se probaj poigrati sa CSM postavkama, ne bi me čudilo da AMD izbacuje podršku za legacy ROM-ove

15 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
* * *

AMD je svetinja u koju se ne dira...

 

 

 

Je li se ti ovo šališ ili ozbiljno mnisliš? 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
toxic kaže...

 

Zakljucak je da mi nisi dosao pomoc niti jednim savjetom ovdje, vec me prozivas Fanboyom itd... u svim tvojim postovima koji je tvoj savjet ?

 

 

 

 

Kako ne, rekao sam da se fokusiraš na pci-e, znači probaj sve 3 postavke (pci-e 1.0,2.0 ili 3.0), pogledaj da nije uključena bifurkacija, tj 

podrška za Asus hyper kartice, te se probaj poigrati sa CSM postavkama, ne bi me čudilo da AMD izbacuje podršku za legacy ROM-ove

 Sad sve sljaka tak da necu nista vise petljat.

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
segregator kaže...
toxic kaže...

 

Zakljucak je da mi nisi dosao pomoc niti jednim savjetom ovdje, vec me prozivas Fanboyom itd... u svim tvojim postovima koji je tvoj savjet ?

 

 

 

 

Kako ne, rekao sam da se fokusiraš na pci-e, znači probaj sve 3 postavke (pci-e 1.0,2.0 ili 3.0), pogledaj da nije uključena bifurkacija, tj 

podrška za Asus hyper kartice, te se probaj poigrati sa CSM postavkama, ne bi me čudilo da AMD izbacuje podršku za legacy ROM-ove

 Sad sve sljaka tak da necu nista vise petljat.

 Kako šljaka kad je segregator rekao da se ne slazu ploča i gpu, odjedaput sad sljaka daj nam pojasni sto si uradio ili nisi nista uradio, samo od sebe proradilo jer zivo me zanima kako je proradilo.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice