AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.145
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...
Krunoo7 kaže...
* * *

 I šta je onda po tebi najbolje rješenje, da AMD zaključa samo na AMD hardver?

 

* * *

Najbolej rješenje da AMD otkači taj lanac oko vrta da ga ne povuče na dno oceana.

Protiv AMD-ovih CPU nemam za sada ništa protiv, ali te proizvode zvane Radeon zakonom bi zabranio. Evo stiže i DG2 biti će u svakom slučaju jefitniji od AMD/Intel rješnjea za isti FPS/$.

 Ma glupost! Nema nista bolje od zdrave konkurencije. Kako mozete uopce pomisliti takvo sto samo zato sto volite neki brend. Nemate nijednu novu AMD-ovu karticu a pricate ka da ste ih dizajnirali. 

Odlicno je da intel ulazi, ali shvatite da ce ta graficka biti slabija malo od 3070 i trositi daleko vise, a problemi sa driverima ce vjv rjesavati nakon release-a...tako VAS opet molim za malo razumjevanja i to je to.

Znate sto je najbolji scenarij ove telenovele? Da AMD negdje kako najavljuju u 2022. uzme gejming krunu od nvidie. Onda cemo imati jeftiniju nvidiu sto se nikako nesmije propustiti. Pa ovi lihvari ce ko sa procesorima odmah premium cijene.  Pa vec su sada stavili 1000+ dolara graficku koja nista nemoze osim igranja igara bez RT-a. Graficke su "prosumer" produkti, i dok AMD tu nesto nepromjeni u svojoj arhikteturi ce i dalje biti samo "solidna" zamjena za nvidiu. Ali MCM graficka sigurno zvuci zanimljivo i jedva cekam vidjeti slicnu sto prije u ponudi za mainstream.

16 godina
offline
AMD Navi

Stižu još dvije grafetine, ili eto očekivano na kraju dva najslabija modela.

 

https://videocardz.com/newz/amd-navi-24-beige-goby-entry-level-gpu-to-offer-1024-cores

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Stizu na papiru i stizu poznatim tech kanalima na recenzije da mozemo vidjeti sta bi imali kad bi ih mogli kupiti 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 15:52 (ibme74).
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Za ove se+ace po amd i RT svrsitelje..

 

 

R33mba#2892
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Cisto za informaciju ako ikoga bude zanimala kupovina 6700xt u svrhu igranja. Graficka na kojoj sam probao HZD i CP2077 je XFX speedster swift 309, znaci ono sto sam po netu citao "entry" model xfx-a iza qick i merc-a. Buduci da se radi o najmanjem modelu koji svejedno kostao kao suho zlato, hladjenje i buka su po mojem na nivou. Tvornicke postavke tjeraju graficku na cak 2.6GHz-a, ali vise manje konstantno 2500-2550 mhz-a. Rucno se da stabilno na ovom mojem primjerku narediti 2.8 Ghz-a, gdje je onda graficka tu negdje izmedju 2700-2750 mhz-a. 

Slike su relativno velike, pa sam odlucio vam staviti samo HZD i CP2077 RT. Bez RT-a CP2077 je na 1440p i sve ultra relativno igriv sa avg-om oko 50-60 fps-a. HZD isto na 1440p sve ultra.

 

Nadopuna: da kazem jos samo kako su 21.4.1 i 21.5.1 driveri cisto smece. Ovi prvi spomenuti su mi jedva bootali u windowse, a ovaj drugi se rusi u HZD-u i CP -u stp sam probao. NA kraju jedini driver koji radi je ovaj prvi od release-a 21.3.1.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 14:35 (Ivan Majstorovic).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Ovo nece ni AMD dlss spasiti. Psycho su postavke, ali to vamo doslovno nema veze, kada iskljucim refleksije i sve osim sjena, eto imam 11 fps-a. Ali meni se cini da je vamo neki BUG u pitanju. Naime, graficka bez RT-a vuce oko 180-200W a sa RT-om 130-150W

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 14:30 (Ivan Majstorovic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Cisto za informaciju ako ikoga bude zanimala kupovina 6700xt u svrhu igranja. Graficka na kojoj sam probao HZD i CP2077 je XFX speedster swift 309, znaci ono sto sam po netu citao "entry" model xfx-a iza qick i merc-a. Buduci da se radi o najmanjem modelu koji svejedno kostao kao suho zlato, hladjenje i buka su po mojem na nivou. Tvornicke postavke tjeraju graficku na cak 2.6GHz-a, ali vise manje konstantno 2500-2550 mhz-a. Rucno se da stabilno na ovom mojem primjerku narediti 2.8 Ghz-a, gdje je onda graficka tu negdje izmedju 2700-2750 mhz-a. 

Slike su relativno velike, pa sam odlucio vam staviti samo HZD i CP2077 RT. Bez RT-a CP2077 je na 1440p i sve ultra relativno igriv sa avg-om oko 50-60 fps-a. HZD isto na 1440p sve ultra.

 

Nadopuna: da kazem jos samo kako su 21.4.1 i 21.5.1 driveri cisto smece. Ovi prvi spomenuti su mi jedva bootali u windowse, a ovaj drugi se rusi u HZD-u i CP -u stp sam probao. NA kraju jedini driver koji radi je ovaj prvi od release-a 21.3.1.

 Meni 21.4 driveri rade savrseno.. rx6800

Jos kopam na njima.instaliro ove 21.5  srusio mi se komp jedno 65x plus BSOB ..

Vratio expresno ove 21.4

R33mba#2892
16 godina
offline
AMD Navi

Očekivane GPU frekvencije, RX 6600XT do 2680mhz i 2600mhz za RX 6600.

 

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6600-series-to-feature-up-to-8gb-gddr6-memory-and-pcie-gen4-x8-interface

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Očekivane GPU frekvencije, RX 6600XT do 2680mhz i 2600mhz za RX 6600.

 

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6600-series-to-feature-up-to-8gb-gddr6-memory-and-pcie-gen4-x8-interface

 

 

 A sta sa intel korisnicima koji nema gen4? Bas me zanimaju rezultati, ali ovih x8 ce na gen3 biti usko grlo. I znam da je gen4 x8 kao gen3 x16, ali ova graficka ima samo 8 linija, znaci bit ce gen3x8 kod intel korisnika sve do 11th gen-a. Ocito da AMD ima problema nekih sa propusnoscu sa ovim memory layout-om jel ovako nema apsolutno nikakvog smisla staviti 8 linija samo osim ako imas probleme.

15 godina
offline
AMD Navi

To im je normalna praksa, vec je i 5500xt imala samo 8.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 A sta sa intel korisnicima koji nema gen4? Bas me zanimaju rezultati, ali ovih x8 ce na gen3 biti usko grlo. I znam da je gen4 x8 kao gen3 x16, ali ova graficka ima samo 8 linija, znaci bit ce gen3x8 kod intel korisnika sve do 11th gen-a. Ocito da AMD ima problema nekih sa propusnoscu sa ovim memory layout-om jel ovako nema apsolutno nikakvog smisla staviti 8 linija samo osim ako imas probleme.

 

https://www.gamersnexus.net/guides/2488-pci-e-3-x8-vs-x16-performance-impact-on-gpus

 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 A sta sa intel korisnicima koji nema gen4? Bas me zanimaju rezultati, ali ovih x8 ce na gen3 biti usko grlo. I znam da je gen4 x8 kao gen3 x16, ali ova graficka ima samo 8 linija, znaci bit ce gen3x8 kod intel korisnika sve do 11th gen-a. Ocito da AMD ima problema nekih sa propusnoscu sa ovim memory layout-om jel ovako nema apsolutno nikakvog smisla staviti 8 linija samo osim ako imas probleme.

 

https://www.gamersnexus.net/guides/2488-pci-e-3-x8-vs-x16-performance-impact-on-gpus

 

 Ma jasno mi je to, ali nemozemo bas uspordivati 5 godina staru graficku i igre sa ovim sada. Druga arhiktetura, memorija, igre su sve vece. Evo jedan mi je kolega rekao da je AMD to sa 5500xt vec uradio. Iako i tu je vecinom razlika neprimjetna do 2% vecinom samo, ali evo BFV je 10% razlike, sa 4 GB jos veca. Sad sto ce biti buduci da 6600xt stavljaju u isti kos kao neka 2080 po perf, a tek dolaze next gen igre sa kojekakvim kerefekama RT i slicno. Ma znat ce se sve uskoro kada recezenti dobiju u ruke i testiraju. Samo me zanima razlog tomu, cemu staviti 8 linija...nisi ustedio na nicem, potrosnja ili nesto slicno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 14:56 (Ivan Majstorovic).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
R4zOR229 kaže...

To isto tako znaci vrlo vjerojatno losiju kvalitetu.

 pa radeon sharpening je godinama ispred nvidia sharpeninga (bilo kroz geforce experience il kroz control panel)

Cisto jer vidim da ovdje ima iskusnijih i korisnika istih, ja sam nedavno presao sa 1080p monitora na 1440p s freesyncom koji ima podrsku za gsync al imam 2060 super sto je ipak mrvicu ispod onog sto bi volio imati za igru na 1440p, a uz sharpening koji je odlican i vjerovatno bolji dlss koji ce amd imati, ja sam planirao preci na AMD grafiku, konkretno na 5700xt ili dostupniju 6700xt. 
Pa me zanima da li se isplati samo zbog softwarea preci na amd? Naravno u trenutnoj situaciji nije nesto pretjerano jeftino, al mi djeluje kao itekako dobra grafika koja ce dugo moci pokretati sve naslove bez problema, a i naravno bit ce odlicna u 3d i cadu sto mi je podjednako bitno. 
Sto se cijena tice i dostupnosti, nvidia 3060 je nekih 100e jeftinija, 2070 i 2080 serije nisu dostupne nikako, a 3070 je puno skuplja, 5700xt takodjer nije dostupna. Vjerovatno necu kupovati graficku zasebno nego u custom buildu preko stranice slicne ibuypower (sharkgaming.com), pa me zanima vase misljene za tu grafiku i da li je 10600k il 11600k velik bottleneck ili ipak bolje uzeti nego ryzen procesor? 

Al konkretno sto me zanima je 6700xt

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Furymaker kaže...
R4zOR229 kaže...

To isto tako znaci vrlo vjerojatno losiju kvalitetu.

 pa radeon sharpening je godinama ispred nvidia sharpeninga (bilo kroz geforce experience il kroz control panel)

Cisto jer vidim da ovdje ima iskusnijih i korisnika istih, ja sam nedavno presao sa 1080p monitora na 1440p s freesyncom koji ima podrsku za gsync al imam 2060 super sto je ipak mrvicu ispod onog sto bi volio imati za igru na 1440p, a uz sharpening koji je odlican i vjerovatno bolji dlss koji ce amd imati, ja sam planirao preci na AMD grafiku, konkretno na 5700xt ili dostupniju 6700xt. 
Pa me zanima da li se isplati samo zbog softwarea preci na amd? Naravno u trenutnoj situaciji nije nesto pretjerano jeftino, al mi djeluje kao itekako dobra grafika koja ce dugo moci pokretati sve naslove bez problema, a i naravno bit ce odlicna u 3d i cadu sto mi je podjednako bitno. 
Sto se cijena tice i dostupnosti, nvidia 3060 je nekih 100e jeftinija, 2070 i 2080 serije nisu dostupne nikako, a 3070 je puno skuplja, 5700xt takodjer nije dostupna. Vjerovatno necu kupovati graficku zasebno nego u custom buildu preko stranice slicne ibuypower (sharkgaming.com), pa me zanima vase misljene za tu grafiku i da li je 10600k il 11600k velik bottleneck ili ipak bolje uzeti nego ryzen procesor? 

Al konkretno sto me zanima je 6700xt

 Istina je da je AMD sharpening opcija daleko zrelija nego nvidia sto nudi. Mozes isljuciti/ukljuciti u letu dok si u igri, klizacem namjestiti ostrinu. AMD jednostavno uspije izvuci vise detalja iz tekstura s ovom opcijom, nije bas da je neki sharpening filtar samo nabacen. Kad sam tek dobio 6800 bas sam probao stariji FarCry4, gdje se vidi koliko bolje izlgedaju teksture bez nekakvih grain efekata, oversharpeninga (buduci da imas klizac) ili sto ja znam.

Isto tako samo software sucelje je daleko bolje-ljepse-preglednije-jednostavnije-modernije nego nvidia sto nudi. Sve je na jednom mjestu: od snimanja gif-ova, video isjecaka, preko klokanja, i cak stremanja igara na druge uredjaje, cak ima svoj web pretrazivac. 

Ali stabilnost je drugo pitanje i ostatak software-a nije na nivou ka nvidia. AI-a nema ni u mrvicama kod AMD-a, driveri nisu svi bajni/stabilni- primjer je 6700xt gdje meni samo jedan od tri drivera radi normalno. 

I sad kako se moze reci da ce AMD dlss biti bolji od nvidia? Sigurno da ce AMD za razliku od nvidie imati vecu podrsku u razvoju i optimiranju toga-microsoft, sony-u je ovo vrlo potrebno. AMD RT naslovi radi bolje na AMD-u nego na nvidia ili nije toliko u zaostatku, a imate vec par primjera toga: godfall, dirt5, the riftbreaker, i sada novi RE village. Vidjet cemo sto ce donjeti novi FAR CRY(neznam vise ni kada izlazi), i ostale SONY eksluzive npr koje su ionako najavili za PC. Ovaj potez sony-a mi je od pocetka bio vrlo zanimljiv, ocito je bas indenticna arhiktetura konzola i ovih desktop grafickih, da se radi samo o malo optimiranju, debugging-u, driverima i to je to.

 

Ali sto se tice 6700xt, za te novce sto kosta sada 800-900 po europi i nije toliko skupa koliko nudi. Vise-manje ovo je performanca 3070,2080ti nekih 4% slabije po techpower up-u u 1440p-u, a 8% po HWU-u, ali imas 12GB memorije i mozes ju klokati kao ludu do 2.8 GHz i ovo sto sam ja testirao u igrama nigdje nije trosila vise od 180-200W. Znaci evo u ovoj ludoj situaciji, mislim do prije godinu- godinu ipo nitko se nebi bunio dobiti 2080ti performance za 800-900 eura. Ali RT sto nije AMD naslov zaboravite odmah na pocetku ako se odlucite za taj potez, evo gore sam postao 5 FPS-a u CP-u.

 

 

Nadopuna: ali 3060 je skoro ista cijena ili jeftinija cak, imate isto 12GB memorije, daleko stabilinije drivere, AI, cuda-u nemoram ni spominjati mislim. Sad je to sto VI zelite: malo slabije perf u gejmingu ali zato daleko stabilnije drivere i podrska za AI i cuda ili 2080ti,3070 perf u gejmingu, blink-blink driver sucelje, ali zato relativna lutrija sto su sljedeci driveri, hoce mi pc bootati, nikakav AI nikakva cuda. 

Po meni bez dvojbe 3060 odnosi pobjedu jel je daleko vise "prosumer" kartica od 6700xt.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 20:45 (Ivan Majstorovic).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
Furymaker kaže...
R4zOR229 kaže...

To isto tako znaci vrlo vjerojatno losiju kvalitetu.

 pa radeon sharpening je godinama ispred nvidia sharpeninga (bilo kroz geforce experience il kroz control panel)

Cisto jer vidim da ovdje ima iskusnijih i korisnika istih, ja sam nedavno presao sa 1080p monitora na 1440p s freesyncom koji ima podrsku za gsync al imam 2060 super sto je ipak mrvicu ispod onog sto bi volio imati za igru na 1440p, a uz sharpening koji je odlican i vjerovatno bolji dlss koji ce amd imati, ja sam planirao preci na AMD grafiku, konkretno na 5700xt ili dostupniju 6700xt. 
Pa me zanima da li se isplati samo zbog softwarea preci na amd? Naravno u trenutnoj situaciji nije nesto pretjerano jeftino, al mi djeluje kao itekako dobra grafika koja ce dugo moci pokretati sve naslove bez problema, a i naravno bit ce odlicna u 3d i cadu sto mi je podjednako bitno. 
Sto se cijena tice i dostupnosti, nvidia 3060 je nekih 100e jeftinija, 2070 i 2080 serije nisu dostupne nikako, a 3070 je puno skuplja, 5700xt takodjer nije dostupna. Vjerovatno necu kupovati graficku zasebno nego u custom buildu preko stranice slicne ibuypower (sharkgaming.com), pa me zanima vase misljene za tu grafiku i da li je 10600k il 11600k velik bottleneck ili ipak bolje uzeti nego ryzen procesor? 

Al konkretno sto me zanima je 6700xt

 Istina je da je AMD sharpening opcija daleko zrelija nego nvidia sto nudi. Mozes isljuciti/ukljuciti u letu dok si u igri, klizacem namjestiti ostrinu. AMD jednostavno uspije izvuci vise detalja iz tekstura s ovom opcijom, nije bas da je neki sharpening filtar samo nabacen. Kad sam tek dobio 6800 bas sam probao stariji FarCry4, gdje se vidi koliko bolje izlgedaju teksture bez nekakvih grain efekata, oversharpeninga (buduci da imas klizac) ili sto ja znam.

Isto tako samo software sucelje je daleko bolje-ljepse-preglednije-jednostavnije-modernije nego nvidia sto nudi. Sve je na jednom mjestu: od snimanja gif-ova, video isjecaka, preko klokanja, i cak stremanja igara na druge uredjaje, cak ima svoj web pretrazivac. 

Ali stabilnost je drugo pitanje i ostatak software-a nije na nivou ka nvidia. AI-a nema ni u mrvicama kod AMD-a, driveri nisu svi bajni/stabilni- primjer je 6700xt gdje meni samo jedan od tri drivera radi normalno. 

I sad kako se moze reci da ce AMD dlss biti bolji od nvidia? Sigurno da ce AMD za razliku od nvidie imati vecu podrsku u razvoju i optimiranju toga-microsoft, sony-u je ovo vrlo potrebno. AMD RT naslovi radi bolje na AMD-u nego na nvidia ili nije toliko u zaostatku, a imate vec par primjera toga: godfall, dirt5, the riftbreaker, i sada novi RE village. Vidjet cemo sto ce donjeti novi FAR CRY(neznam vise ni kada izlazi), i ostale SONY eksluzive npr koje su ionako najavili za PC. Ovaj potez sony-a mi je od pocetka bio vrlo zanimljiv, ocito je bas indenticna arhiktetura konzola i ovih desktop grafickih, da se radi samo o malo optimiranju, debugging-u, driverima i to je to.

 

Ali sto se tice 6700xt, za te novce sto kosta sada 800-900 po europi i nije toliko skupa koliko nudi. Vise-manje ovo je performanca 3070,2080ti nekih 4% slabije po techpower up-u u 1440p-u, a 8% po HWU-u, ali imas 12GB memorije i mozes ju klokati kao ludu do 2.8 GHz i ovo sto sam ja testirao u igrama nigdje nije trosila vise od 180-200W. Znaci evo u ovoj ludoj situaciji, mislim do prije godinu- godinu ipo nitko se nebi bunio dobiti 2080ti performance za 800-900 eura. Ali RT sto nije AMD naslov zaboravite odmah na pocetku ako se odlucite za taj potez, evo gore sam postao 5 FPS-a u CP-u.

 

 

Nadopuna: ali 3060 je skoro ista cijena ili jeftinija cak, imate isto 12GB memorije, daleko stabilinije drivere, AI, cuda-u nemoram ni spominjati mislim. Sad je to sto VI zelite: malo slabije perf u gejmingu ali zato daleko stabilnije drivere i podrska za AI i cuda ili 2080ti,3070 perf u gejmingu, blink-blink driver sucelje, ali zato relativna lutrija sto su sljedeci driveri, hoce mi pc bootati, nikakav AI nikakva cuda. 

Po meni bez dvojbe 3060 odnosi pobjedu jel je daleko vise "prosumer" kartica od 6700xt.

 si siguran da je 3060 bolja? 

 ja npr. pogledam taj benchmark i vidim 38fps razlike u Warzoneu na 1440p i odmah me odbija 3060 bez obzira sto bi mene izasla tih 100 eura jeftinije. Ne znam za drivere i ponasanja, raytracing nisam nikad upalio jos uvijek, dlss je trenutno prednost na nvidia jer ga nema na amdu jos uvijek i kad bude i to je solidno. Za crashanje i bootanje pc, nisam bas znao da su driveri toliko nestalni, dok taj AI i to, ne znam sta to znaci u praksi, kakve koristi imam od toga? 

15 godina
offline
AMD Navi

meni vrag nije dao spavati pa sam ipak odlucio naruciti pc s ryzen 5 5600x i 6700xt, cekao sam podugo da dodje na stanje i nisam mogao da ne iskoristim priliku da za 300e razlike napravim upgrade s prebuilt sistema s i5 9400f i 2060super

jedino sto me brine su poprilicno visoke temperature koje sam vidio na dosta benchmarka 6700xt

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Furymaker kaže...

meni vrag nije dao spavati pa sam ipak odlucio naruciti pc s ryzen 5 5600x i 6700xt, cekao sam podugo da dodje na stanje i nisam mogao da ne iskoristim priliku da za 300e razlike napravim upgrade s prebuilt sistema s i5 9400f i 2060super

jedino sto me brine su poprilicno visoke temperature koje sam vidio na dosta benchmarka 6700xt

 Ma krivo ste me shvatili! Mislio sam ako trebate graficku za vise profesionalnog rada nego igranja, onda bi 3060 bila definitivno bolji izbor. A za sam gejming i usput ovako nesto sredjivati je 6700XT daleko bolja/jaca grafika od 3060, a jos dolazi amd dlss.

A ovo za temp nemam pojma gdje ste gledali i koja je to bila graficka od 6700xt. AMD-ov model je malo slabasan da, ali ovi ostali su vecinom oke i neces imati temperature preko 70 vjeruj mi. Evo ja sam odigrao 45 minuta HZD sa 6700xt i nije temp dosla ni do 90 na hotspot-u, a imam dvije graficke u sistemu. Nekako mi se cini da ovi partneri koji rade samo za AMD naprave i najbolji posao, imam sapphire, powercolor, xfx i stvarno kod nijedne nije bilo problema ni sa bukom ni sa temperaturama...sad neznam koju ste vi uzeli.

Ali driveri su sada problem. meni od 3 sluzbena samo jedan(prvi) radi kak treba, mozda je kod vas druga prica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 6:49 (Ivan Majstorovic).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
Furymaker kaže...

meni vrag nije dao spavati pa sam ipak odlucio naruciti pc s ryzen 5 5600x i 6700xt, cekao sam podugo da dodje na stanje i nisam mogao da ne iskoristim priliku da za 300e razlike napravim upgrade s prebuilt sistema s i5 9400f i 2060super

jedino sto me brine su poprilicno visoke temperature koje sam vidio na dosta benchmarka 6700xt

 Ma krivo ste me shvatili! Mislio sam ako trebate graficku za vise profesionalnog rada nego igranja, onda bi 3060 bila definitivno bolji izbor. A za sam gejming i usput ovako nesto sredjivati je 6700XT daleko bolja/jaca grafika od 3060, a jos dolazi amd dlss.

A ovo za temp nemam pojma gdje ste gledali i koja je to bila graficka od 6700xt. AMD-ov model je malo slabasan da, ali ovi ostali su vecinom oke i neces imati temperature preko 70 vjeruj mi. Evo ja sam odigrao 45 minuta HZD sa 6700xt i nije temp dosla ni do 90 na hotspot-u, a imam dvije graficke u sistemu. Nekako mi se cini da ovi partneri koji rade samo za AMD naprave i najbolji posao, imam sapphire, powercolor, xfx i stvarno kod nijedne nije bilo problema ni sa bukom ni sa temperaturama...sad neznam koju ste vi uzeli.

Ali driveri su sada problem. meni od 3 sluzbena samo jedan(prvi) radi kak treba, mozda je kod vas druga prica.

 ja sam ovu uzeo MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X 12G OC, bila je ta kao opcija i ASRock Radeon RX 6700 XT Phantom Gaming D 12G OC, nisam gledao razlike izmedju njih dvije, al ova prva je 150 eura jeftinija, ne znam koliko losija moze biti pa da je toliko jeftinija

 

edit. sad sam bas gledao, nekih 4-5% slabija, al glavna razlika je ova jeftinija (moja) ima samo 2 ventilatora, skuplja ima tri, pa je tu mozda to pitanje s temperaturom, al mislim da se moze neki undervolt uraditi ili promijeniti fan curve da malo hladnije radi ako bude problema s njom, al tek cu za 5-10 dana dobiti komp tako da to tada mogu samo nagadjati

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 12:23 (Furymaker).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Msi je loše odradio hlađenje na liniji 6700 jer je stavljao hladnjake sa dva venta. Ovaj rang i na više obavezno veliki hladnjaci sa tri venta tko želi tišinu i normalnije temp.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Msi je loše odradio hlađenje na liniji 6700 jer je stavljao hladnjake sa dva venta. Ovaj rang i na više obavezno veliki hladnjaci sa tri venta tko želi tišinu i normalnije temp.

 nadam se da nece biti preveliki problem, iako i za to ima nekih solucija al po cijeni performansa, samo da te drivere srede. 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Furymaker kaže...
dery kaže...

Msi je loše odradio hlađenje na liniji 6700 jer je stavljao hladnjake sa dva venta. Ovaj rang i na više obavezno veliki hladnjaci sa tri venta tko želi tišinu i normalnije temp.

 nadam se da nece biti preveliki problem, iako i za to ima nekih solucija al po cijeni performansa, samo da te drivere srede. 

 Ova sto ste uzeli je onak bas entry entry lvl. Recimo premium MSI 2 venta bi bila gamingX. Ali to nema veze, i nemora znaciti da ce lose hladiti. Nevidim po netu nigdje neku recenziju sa istom grafickom, znaci morate cekati desetak dana sada kako bi isprobali. Ali nevjerujem da je losija od AMD referentnjace, a tamo imas temp oko 80 edge i 90 na hot spotu, sto nije bas bajno ali nije ni lose nece vas bas muciti. UV opcija uvijek postoji, ali sto sam ja gledao po netu IPC izmedju navi1 i navi2 je indenticna. ZNaci ako spustite graficku na 2GHz ili 1.8 Ghz-a onda cete imati performance kao 5700xt. Ja na vasem mjestu to nebih radio, graficka ionako radi na 2.5-2.6 iz kutije i nevuce vise od 200w u prosjeku, gledajte da imate dobar propuh u kucistu i naravno bacite koju sliku temp i perf da ljudi znaju za ubuduce ako mozda zele taj model. Samo napon spustiti nije rjesenje za 6700xt jel ce gubiti masno na kloku(nafrljana je do kraja 2.6ghz-a iz kutije), a nije svaka igra ista da ima isti load na grafickoj. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 16:13 (Ivan Majstorovic).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
Furymaker kaže...
dery kaže...

Msi je loše odradio hlađenje na liniji 6700 jer je stavljao hladnjake sa dva venta. Ovaj rang i na više obavezno veliki hladnjaci sa tri venta tko želi tišinu i normalnije temp.

 nadam se da nece biti preveliki problem, iako i za to ima nekih solucija al po cijeni performansa, samo da te drivere srede. 

 Ova sto ste uzeli je onak bas entry entry lvl. Recimo premium MSI 2 venta bi bila gamingX. Ali to nema veze, i nemora znaciti da ce lose hladiti. Nevidim po netu nigdje neku recenziju sa istom grafickom, znaci morate cekati desetak dana sada kako bi isprobali. Ali nevjerujem da je losija od AMD referentnjace, a tamo imas temp oko 80 edge i 90 na hot spotu, sto nije bas bajno ali nije ni lose nece vas bas muciti. UV opcija uvijek postoji, ali sto sam ja gledao po netu IPC izmedju navi1 i navi2 je indenticna. ZNaci ako spustite graficku na 2GHz ili 1.8 Ghz-a onda cete imati performance kao 5700xt. Ja na vasem mjestu to nebih radio, graficka ionako radi na 2.5-2.6 iz kutije i nevuce vise od 200w u prosjeku, gledajte da imate dobar propuh u kucistu i naravno bacite koju sliku temp i perf da ljudi znaju za ubuduce ako mozda zele taj model. Samo napon spustiti nije rjesenje za 6700xt jel ce gubiti masno na kloku(nafrljana je do kraja 2.6ghz-a iz kutije), a nije svaka igra ista da ima isti load na grafickoj. 

 naravno, okacim koju slikicu jer moguce da ce upravo ovaj model biti i najdostupniji (sto je obicno i slucaj kod ovih system building kompanija)

16 godina
offline
AMD Navi

AMD FSR očito ima ili nudi četri postavke.

 

https://twitter.com/VideoCardz/status/1399438204584054785

 

Dodatak, kad mi se več ne spava ili Nevidija DLSS šaptom pade.

 

https://videocardz.com/newz/amd-fidelityfx-super-resolution-fsr-launches-june-22nd-supported-by-radeon-and-geforce-gpus

 

 

FSR radit če na svim AMD Ryzen APU procesorima, pogodak u sridu.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 5:30 (rambox).
Moj PC  
1 1 hvala 3
16 godina
offline
Re: AMD Navi

sviđaju mi se brojke, samo treba vidjet hoće li u svim igrama biti približan broj kao u godfallu ili je to cherry pickana igra isto kao što je bio onaj tech demo sa 3080 pa ispalo nategnuto skroz :D

sve u svemu, za prvu verziju dosta impresivno :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
14 godina
offline
AMD Navi

Jednino što je na gtx 1060 razlika u grafici osjetno lošija, vidljiva niža rezolucija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Dodatak, kad mi se več ne spava ili Nevidija DLSS šaptom pade.

ne budi salty, nakloni se nevidiji i zahvali, jer bez dlss ne bi vidio niti fsr

blackdevil kaže...

sviđaju mi se brojke, samo treba vidjet hoće li u svim igrama biti približan broj kao u godfallu ili je to cherry pickana igra isto kao što je bio onaj tech demo sa 3080 pa ispalo nategnuto skroz :D

sve u svemu, za prvu verziju dosta impresivno :D

 samo neka radi koliko-toliko dobro, nećemo gledat poklonjenom konju u zube 

16 godina
offline
Re: AMD Navi

Ajde da bar AMD ide na wide adoption i unifikaciju nekih standarda pa bu ovo delalo i na Nvidia GPU-ovima...  sad treba vidit u praksi kolko se to bude proširilo i koje sve igre misle podržat  

Lijep pozdrav ;)
14 godina
offline
AMD Navi

Za nvida korisnike win-win, DLSS i FX pa kombiniraš što bolje radi ili što koja igra ima. Konačno su oboje skočili sami sebi u želudac i produžuju vijek grafičkih kartica, osim ako podrška naglo ne prestane izlaskom novih modela 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Dodatak, kad mi se več ne spava ili Nevidija DLSS šaptom pade.

ne budi salty, nakloni se nevidiji i zahvali, jer bez dlss ne bi vidio niti fsr

blackdevil kaže...

sviđaju mi se brojke, samo treba vidjet hoće li u svim igrama biti približan broj kao u godfallu ili je to cherry pickana igra isto kao što je bio onaj tech demo sa 3080 pa ispalo nategnuto skroz :D

sve u svemu, za prvu verziju dosta impresivno :D

 samo neka radi koliko-toliko dobro, nećemo gledat poklonjenom konju u zube 

Imam Nvidiu, i toj gramzivoj sugi se ne treba nikako klanjati.

Amd je bar open source orjentiran kao sto su pokazali sa Freesync. Tako ce valjda biti i s ovim.

 

GPU je danas nazalost nuzno Zlo postao.

Survivor - eye of the tiger
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Znaci FSR ce postati standard. Lipo dela dlss 2.0 ali ako je FSR i priblizno kvaliteti prikaza ka dlss 2.0 onda je nazalost dlss po mojoj logici lanjski snijeg. I to cisto zbog toga sto je FSR open Source i sto ce podrzavati sve i apu-e cak.

Pametan potez amd-a, sada navuci sto vise igara na ovaj nacin i kada dodje navi3 onda ce AMD vjv biti najjaci u Tom segmentu jel ce vrlo vjv bazirati navi3 da renda najbolje od svih.

Ugl najveca vijest je da ce apu-i dobiti podrsku, znaci 1080p netreba vise graficka?! Ali svakako ce vise igara prihvatiti FSR nego dlss cisto jel je jednostavniji i netreba nitko iz AMD-a dolaziti u develop studio da bi isti implementirao sto kosta i devose i nvidiju.

Bravo AMD ovo je pobjeda za nas gejmere, i jos jedan dokaz koliko je zdrava dobra konkurencija. 

Ugl nadam se da ce nvidia prestati sa preseravanjima i neka daju Source kodove devosima. Nebi me cudilo da nvidiu saceka ono sto se intelu dogodilo, a to da bude Underdog. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 10:40 (Ivan Majstorovic).
 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice