AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.503
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...
mirzet1976 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
R3nchi kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
R3nchi kaže...
@ansha

Iskreno pre glup sam da bi uopce skuzio prvi dio poruke.. 🦧

Samo znam da po Mojoj matematici 62hasha na 115w nije losije od 110hash na 300w.. Osim u cijeni 1gpu vs 2 gpua da to dostignem 2x 62h/115w..

Nisam ni probavo.. Eo upalit cu danas one metric pizd. kad Budem rdr2 igro.. Tad ju samo stavim na automatic default postavke.. 1440p sve high il ultra i igra klizi.. Al sta god da pokaze bit ce osjetno nize za razliku od 5700 koju sam imo.

 Covjek je htio reci kako su to dosta velike temperature za custom water loop.

Ajde poprati molim te u rdr2 kolicinu Vrama, Meni dedicira stalno 12 GB sve to 16, zavisi koliko podrucja posjecujes.Ajde pliz pa javi.

 

I dalje ne kuzim kakav custom water loop..?

Ja imam obicnu xfx rx 6800 

 

Jeb me stalno fff greska zadnjih par dana..

Danas sam glupan zaboravio vratit postavke za gemanje i igro na majnerskim..

Osim sto se nakon 90min gejmanja opet ffff srusila sve normalno kao na default postavkama. 

Ajd budem.. PA ti javim.. 

 Pa rastavio covjek hladnjak i stavio vodeni blok. A i meni je cudno da pri 100w ima takve temp onda u rudarenju dok sam cip miruje.

 

FFF? Nerazumijem sto je to. A da ti se srusi na minerskim postavkama je normalno ako si snizavao sam napon na jezgri.

 Kako može čip mirovati kod majnanja, čip je u compute modu smanji klok i hash ide dole, kombinacija GPU i memory kloka daju odredjenji hash/s. Da smanjim klok sa 1330mhz na koliko je sada na 1000mhz sigurno bi bio ispod 50mh/s.

 Ne znam kako je na naviju ali meni je isti hash bio gpu na def ili -500, na koliko je za majn (3070)

 Ma to sigurno jest tako ali idi minus 800 ili 1000 pa reci da je isti hash kao na defu kad je klok.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
offline
Re: AMD Navi
mirzet1976 kaže...
dax-lax kaže...
mirzet1976 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
R3nchi kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
R3nchi kaže...
@ansha

Iskreno pre glup sam da bi uopce skuzio prvi dio poruke.. 🦧

Samo znam da po Mojoj matematici 62hasha na 115w nije losije od 110hash na 300w.. Osim u cijeni 1gpu vs 2 gpua da to dostignem 2x 62h/115w..

Nisam ni probavo.. Eo upalit cu danas one metric pizd. kad Budem rdr2 igro.. Tad ju samo stavim na automatic default postavke.. 1440p sve high il ultra i igra klizi.. Al sta god da pokaze bit ce osjetno nize za razliku od 5700 koju sam imo.

 Covjek je htio reci kako su to dosta velike temperature za custom water loop.

Ajde poprati molim te u rdr2 kolicinu Vrama, Meni dedicira stalno 12 GB sve to 16, zavisi koliko podrucja posjecujes.Ajde pliz pa javi.

 

I dalje ne kuzim kakav custom water loop..?

Ja imam obicnu xfx rx 6800 

 

Jeb me stalno fff greska zadnjih par dana..

Danas sam glupan zaboravio vratit postavke za gemanje i igro na majnerskim..

Osim sto se nakon 90min gejmanja opet ffff srusila sve normalno kao na default postavkama. 

Ajd budem.. PA ti javim.. 

 Pa rastavio covjek hladnjak i stavio vodeni blok. A i meni je cudno da pri 100w ima takve temp onda u rudarenju dok sam cip miruje.

 

FFF? Nerazumijem sto je to. A da ti se srusi na minerskim postavkama je normalno ako si snizavao sam napon na jezgri.

 Kako može čip mirovati kod majnanja, čip je u compute modu smanji klok i hash ide dole, kombinacija GPU i memory kloka daju odredjenji hash/s. Da smanjim klok sa 1330mhz na koliko je sada na 1000mhz sigurno bi bio ispod 50mh/s.

 Ne znam kako je na naviju ali meni je isti hash bio gpu na def ili -500, na koliko je za majn (3070)

 Ma to sigurno jest tako ali idi minus 800 ili 1000 pa reci da je isti hash kao na defu kad je klok.

 Afterburner mi ne dopušta manje od -500. Sad, može li se forsat, nisam probao. Klok je na 800

16 godina
online
AMD Navi
AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Jos smo na zraku, a ovo u svemu radi sa firmware fan curve......

btw, u svemu radi, samo je bitno gpu temp ispod 70C drzat.

Victory or death
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 13:06 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi

 Kako god bolesno je da jedan gpu cip uopce moze ic tako visoko....apsolutno nevjerovatno.

 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

 Kako god bolesno je da jedan gpu cip uopce moze ic tako visoko....apsolutno nevjerovatno.

 

 Mislim budimo realni, 2.5GHz-a na zraku na svakoj 6000 grafickoj mozes postici, je vec po meni vrlo "futuristicki" nisam mislio da cemo 2GHz tako lako preci. Ipak je graficka vrlo kompleksnija izvedba od procesora recimo- daleko je gusci sam computing proces na grafickoj.

A 3Ghz je i 1080ti mogla na tekucem dusiku tako da nista tu novo i nevidjeno nije. Osim toga da je AMD dao zakljucati cip na odredjenoj brzini sto se i u prikazanom vidi. Sad da je to 4Ghz onda ajmo pricati, ovako mislim da se nije srusio nijedan rekord od nvidia-e jos.

11 godina
offline
AMD Navi

E ovo je na zalost jako losa vijest jer znaci nista ni od podrske na konzolama a veselio sam se Ps5 verziji igre sa super resolutionom..

 

https://wccftech.com/amd-super-resolution-isnt-compatible-with-metro-exodus-enhanced-rendering-techniques-and-wont-be-added-to-the-game/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

E ovo je na zalost jako losa vijest jer znaci nista ni od podrske na konzolama a veselio sam se Ps5 verziji igre sa super resolutionom..

 

https://wccftech.com/amd-super-resolution-isnt-compatible-with-metro-exodus-enhanced-rendering-techniques-and-wont-be-added-to-the-game/

 Pa kada pokrenes igru izbaci ti sve od Nvidie one gluposti PhysX ,DLSS,Ray-trace itd...Iskreno nisam ni očekivao da će ubaciti ista od Crvenih. unutra...Neke igre se jednostavno dijele na Zelene i Crvene.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...
MEGATAMA kaže...

E ovo je na zalost jako losa vijest jer znaci nista ni od podrske na konzolama a veselio sam se Ps5 verziji igre sa super resolutionom..

 

https://wccftech.com/amd-super-resolution-isnt-compatible-with-metro-exodus-enhanced-rendering-techniques-and-wont-be-added-to-the-game/

 Pa kada pokrenes igru izbaci ti sve od Nvidie one gluposti PhysX ,DLSS,Ray-trace itd...Iskreno nisam ni očekivao da će ubaciti ista od Crvenih. unutra...Neke igre se jednostavno dijele na Zelene i Crvene.

 DLSS i SR bi morali bit podrzani u svim igrama jednako to je ipak enormno bitniji tech od physxa itd.

Nije mi jasan taj dio da SR nije kompatibilan sa novom verzijom Metroa jer bi trebalo bit da nove igre ili nove verzije po defoltu imaju podrsku za novi tech...

Razumijem da mozda nece ic retroaktivno dodavat podrsku za stare igre ali ovo tek dolazi....

7 godina
offline
AMD Navi

Baš me zanima da li će izaći Super resolution i za seriju kartica 5000, mislim si, ipak je Navi.

 

Bila bi lijepa gesta od njih 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Pricalo se da pripremaju za sve sto je na rdna2 arhitekturi ali tko zna sto ce ispast na kraju.

SR je jako bitna stavka jer je i Turing bez DLSSa lagano banana....

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi

Tako su izuzeli i image sharpening s Vege 56 i 64 jer kao nisu bile popularne kartice, ali su ga onda stavili na i na njih.

Ali se slažem da pitaj boga što će biti od svega toga.

Čak me ugodno iznenadilo koliko još peglaju Polaris čipove, ali s obzirom na trenutnu situaciju i da su te kartice premija sada, mislim da je u redu i od njih.

I want to believe
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Ha jbg, mogo bi bit problem ako koriste RT jezgre koje 5000 serija nema, onda je ta serija kartica shit outta luck.

Say hello to my little friend
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Krunoo7 kaže...

Ha jbg, mogo bi bit problem ako koriste RT jezgre koje 5000 serija nema, onda je ta serija kartica shit outta luck.

 Ne vjerujem da ce na RT cores u rdna2 trpat jos i SR.....to bi dodatno srezalo rt performanse.

16 godina
online
AMD Navi

Zanimljive sitnice, ako to na kraju ipak ispadnu manje više točne informacije.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Nisam vidio da netko ima 6700xt vamo, pa ako vas zanima gejming perf/temp recite, ovako se ipak kupila u druge svrhe.

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Navi

AMD DLSS verzija navodno stiže drugi mjesec, ili vjerojatno bit če predstavljeno na Computex 2021.Ovo zeleno je vrlo bitno, za razliku od Nevidija DLSS s kojim ima puno više posla.

 

 

 

https://videocardz.com/newz/coreteks-amd-fidelityfx-super-resolution-fsr-to-launch-in-june

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

To isto tako znaci vrlo vjerojatno losiju kvalitetu.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
R4zOR229 kaže...

To isto tako znaci vrlo vjerojatno losiju kvalitetu.

U logici svemira, nekad su najjednostavnija rijesenja upravo najucinovitija, najbolja.

 

Morat cemo de strpiti pa viditi.

Survivor - eye of the tiger
7 godina
offline
AMD Navi

Ovo mijenja stvar ako se FSR bazira da bude "open source" budući da ne radi na deep learning-u, tj. ne koristi AI kao što to radi DLSS i ne zahtijeva "tension cores" za takvu zadaću.

Nadam se da će AMD to omogućiti i na Vegama i Rx5000 seriji iako nemaju ray tracing, mogle bi učiniti ove kartice nešto dugoročnijima i čak dobirim budget rješenjima na 4K.

 

Cijela situacija mi sliči kada je AMD najavio Freesync kao konkurent Gsyncu, pa nakraju i Nvidia ima benefit od Freesync-a.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 14:13 (Brki1994).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

A jesi li vidio da taj AMD-ov FSR pod:
7. Comatibile with NVidia GPUs.Što misliš tko će opet od toga imati korist? 

8 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...

A jesi li vidio da taj AMD-ov FSR pod:
7. Comatibile with NVidia GPUs.Što misliš tko će opet od toga imati korist? 

 svi ce imat korist i ako nebu zbilja lose ocekujem da ce velik broj igara podrzavat tu tehnologiju, a s vremenom pojest DLSS kao sto je bilo sa freesync-gsync

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
AMD Navi

Ocito nas ocekuje fragmentacija trzista.....jeste skuzili da recimo Dirt 5,Village i jos par amd sponzoriranih raytrace igara ne podrzava dlss.

Eto upravo to ce bit...dio igara ce bit dlss a dio SR ekskluzive.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Koji je trebo bit msrp za 5600xt ?

KAd je izlazila?

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

ako se ne varam mrsp je bio 279$->što bi kod nas bilo oko 2100 - 2300kn.

 

BF3:fluffy_inside
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

ako se ne varam mrsp je bio 279$->što bi kod nas bilo oko 2100 - 2300kn.

 

 Bila je asrock, ak se ne varam, challenger jednom u linksu na akciji za 2100. Niže od toga nisu baš bile.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...
Envy kaže...

A jesi li vidio da taj AMD-ov FSR pod:
7. Comatibile with NVidia GPUs.Što misliš tko će opet od toga imati korist? 

 svi ce imat korist i ako nebu zbilja lose ocekujem da ce velik broj igara podrzavat tu tehnologiju, a s vremenom pojest DLSS kao sto je bilo sa freesync-gsync

Neće imati koristi vlasnici AMD-ovih grafičkih kartica koji igraju igricu prilagođenu Nvidiji tj. DLSS-u.
 

MEGATAMA kaže...

Ocito nas ocekuje fragmentacija trzista.....jeste skuzili da recimo Dirt 5,Village i jos par amd sponzoriranih raytrace igara ne podrzava dlss.

Eto upravo to ce bit...dio igara ce bit dlss a dio SR ekskluzive.

A obrnuto ne važi kao što sam gore rekao :"Comatibile with NVidia GPUs" dakle vlasnici Nvidije će moći da pokreću taj AMD-ov FSR a AMD-aši neće moži pokretati Nvidijin DLSS.

Kako god da okreneš imaš li Nvidiju dobar si a ako imaš AMD-ov poluproizvod - donji si.
Naravno kolega kojeg sam citirao tkzv. marker, lagano je tu tačku pod 7. zaobišao jer mu ne godi njegovom preduzeću.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 13:43 (Envy).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...


Kako god da okreneš imaš li Nvidiju dobar si a ako imaš AMD-ov poluproizvod - donji si.
Naravno kolega kojeg sam citirao tkzv. marker, lagano je tu tačku pod 7. zaobišao jer mu ne godi njegovoj tvrtci.

 I šta je onda po tebi najbolje rješenje, da AMD zaključa samo na AMD hardver?

 

Ljudi naprave potez vrijedan hvale, a nekako dežurni nvidia dron uspije pronaći nešta loše u tome.

Ako situacija bude slična kao sa Freesync/Gsync, onda će velika većina gamera profitirati, pa tako i ja s nVidia grafičkom.

 

 

I piše se tvrtki.

Say hello to my little friend
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Krunoo7 kaže...
* * *

 I šta je onda po tebi najbolje rješenje, da AMD zaključa samo na AMD hardver?

 

* * *

Najbolej rješenje da AMD otkači taj lanac oko vrta da ga ne povuče na dno oceana.

Protiv AMD-ovih CPU nemam za sada ništa protiv, ali te proizvode zvane Radeon zakonom bi zabranio. Evo stiže i DG2 biti će u svakom slučaju jefitniji od AMD/Intel rješnjea za isti FPS/$.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice