AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.717
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
AMD Navi

Baš me je obradovala ova vijest 

Bio sam u jednom od prethodnih postova napisao da će bit isituacija kao s FreeSyncom; open source za sve, pa čak i za konkurenciju!

 

I još nešto, VELIKI PLUS što će raditi i na APU integriranim grafikama. Bolje performanse za ljude koji ih koriste 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 10:57 (Brki1994).
Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Znaci FSR ce postati standard. Lipo dela dlss 2.0 ali ako je FSR i priblizno kvaliteti prikaza ka dlss 2.0 onda je nazalost dlss po mojoj logici lanjski snijeg. I to cisto zbog toga sto je FSR open Source i sto ce podrzavati sve i apu-e cak.

Pametan potez amd-a, sada navuci sto vise igara na ovaj nacin i kada dodje navi3 onda ce AMD vjv biti najjaci u Tom segmentu jel ce vrlo vjv bazirati navi3 da renda najbolje od svih.

Ugl najveca vijest je da ce apu-i dobiti podrsku, znaci 1080p netreba vise graficka?! Ali svakako ce vise igara prihvatiti FSR nego dlss cisto jel je jednostavniji i netreba nitko iz AMD-a dolaziti u develop studio da bi isti implementirao sto kosta i devose i nvidiju.

Bravo AMD ovo je pobjeda za nas gejmere, i jos jedan dokaz koliko je zdrava dobra konkurencija. 

Ugl nadam se da ce nvidia prestati sa preseravanjima i neka daju Source kodove devosima. Nebi me cudilo da nvidiu saceka ono sto se intelu dogodilo, a to da bude Underdog. 

 

 Za FSR se od pocetka znalo da ce biti open source, samo sto to nije jedini uvjet za uspjesnost. Kvaliteta FSR-a mora biti na razini, a posto je ovo samo nekakvo driversko rjesenje koje se moglo implementirati davnih dana (doba Polarisa) cisto sumnjam da ce FSR biti ne znam sta. Ovdje nije stvar da FSR mora biti "dobar", on mora biti na jednakoj razini kao DLSS ili bolji, jer tesko da ce industrija skociti s konja na magarca, to bi bila cista samarcina korisnicima.
Takoder treba se postaviti pitanje zasto AMD nije slozio nekakav FSR vec prije u doba Polarisa, Vege i Navi-ja kada nisu niti imali kartice u high endu i gdje bi ima takvo nesto itekako pomoglo. Pretpostavljam da su mogli, ali bi to bilo neko polovicno rjesenje upitne kvalitete. Iz tog razloga mi je tesko povjerovati da su sad samo na driverskom nivou uspjeli pronaci "carobnu forumu" koja ce parirati Nvidijinim dediciranim tensor jezgrama i implementaciji AI-a.
Iduci problem je to sve skupa upogoniti da radi kako spada bez bugova i sl. Sjetimo se samo koliko je DLSS 1.0 bio los, ako tome dodamo cinjenicu da AMD-u treba puno previse da nesto poslozi da radi kako spada, FSR cemo u nekakvom zadovoljavajucem obliku gledati jednog lijepog dana.
Dok FSR proradi kako spada DLSS ce vec imati pozamasan i uigran ekosustav, a FSR ce do tada zazivjeti na nekim nebitnim igrama tipa Godfal i sl.
Iako i sam imam Pascal karticu, gdje ce FSR takoder raditi, i gdje bi ovo bi sjelo kao budali samar pogotovo sada za vrijeme ovog ludila sa cijenama kartica sumnjam da ce to zazivjeti u skorije vrijeme, a pogotovo na nekim igrama vrijednim spomena.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
A što je s onom najavom, ili leakom ili štoveć je bilo, da je ovo tek prva verzija, a da će potpuna vezija raditi tek od nove serije navi grafa, koje bi trebale imati zaseban hw za to, sličan nevidijinim tensor jezgrama?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Tekst.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
A što je s onom najavom, ili leakom ili štoveć je bilo, da je ovo tek prva verzija, a da će potpuna vezija raditi tek od nove serije navi grafa, koje bi trebale imati zaseban hw za to, sličan nevidijinim tensor jezgrama?

 

Pa logično je da će biti još verzija kao što je slučaj s FreeSyncom gdje npr FreeSync2 imaš s boljim monitorima. Tako će vrlo vjerojatno postojati i FidelityFx Pro ili FidelityFx 2 ili kako god koji će bolje koristiti hardver koji podržava RT sve dok RT ne postane sastavni dio svake grafičke na tržnicu. Freesync sada ima gotovo svaki monitor, pa čak i oni ispod 1000 kuna, a i TV-i (nešto skuplji) ga isto imaju. 

 

Uostalom, tu je i image sharpening koji je fantastičan feature i koji će se lijepo upotpuniti s FidelityFx-om 

I want to believe
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Znaci FSR ce postati standard. Lipo dela dlss 2.0 ali ako je FSR i priblizno kvaliteti prikaza ka dlss 2.0 onda je nazalost dlss po mojoj logici lanjski snijeg. I to cisto zbog toga sto je FSR open Source i sto ce podrzavati sve i apu-e cak.

Pametan potez amd-a, sada navuci sto vise igara na ovaj nacin i kada dodje navi3 onda ce AMD vjv biti najjaci u Tom segmentu jel ce vrlo vjv bazirati navi3 da renda najbolje od svih.

Ugl najveca vijest je da ce apu-i dobiti podrsku, znaci 1080p netreba vise graficka?! Ali svakako ce vise igara prihvatiti FSR nego dlss cisto jel je jednostavniji i netreba nitko iz AMD-a dolaziti u develop studio da bi isti implementirao sto kosta i devose i nvidiju.

Bravo AMD ovo je pobjeda za nas gejmere, i jos jedan dokaz koliko je zdrava dobra konkurencija. 

Ugl nadam se da ce nvidia prestati sa preseravanjima i neka daju Source kodove devosima. Nebi me cudilo da nvidiu saceka ono sto se intelu dogodilo, a to da bude Underdog. 

 

 Za FSR se od pocetka znalo da ce biti open source, samo sto to nije jedini uvjet za uspjesnost. Kvaliteta FSR-a mora biti na razini, a posto je ovo samo nekakvo driversko rjesenje koje se moglo implementirati davnih dana (doba Polarisa) cisto sumnjam da ce FSR biti ne znam sta. Ovdje nije stvar da FSR mora biti "dobar", on mora biti na jednakoj razini kao DLSS ili bolji, jer tesko da ce industrija skociti s konja na magarca, to bi bila cista samarcina korisnicima.
Takoder treba se postaviti pitanje zasto AMD nije slozio nekakav FSR vec prije u doba Polarisa, Vege i Navi-ja kada nisu niti imali kartice u high endu i gdje bi ima takvo nesto itekako pomoglo. Pretpostavljam da su mogli, ali bi to bilo neko polovicno rjesenje upitne kvalitete. Iz tog razloga mi je tesko povjerovati da su sad samo na driverskom nivou uspjeli pronaci "carobnu forumu" koja ce parirati Nvidijinim dediciranim tensor jezgrama i implementaciji AI-a.
Iduci problem je to sve skupa upogoniti da radi kako spada bez bugova i sl. Sjetimo se samo koliko je DLSS 1.0 bio los, ako tome dodamo cinjenicu da AMD-u treba puno previse da nesto poslozi da radi kako spada, FSR cemo u nekakvom zadovoljavajucem obliku gledati jednog lijepog dana.
Dok FSR proradi kako spada DLSS ce vec imati pozamasan i uigran ekosustav, a FSR ce do tada zazivjeti na nekim nebitnim igrama tipa Godfal i sl.
Iako i sam imam Pascal karticu, gdje ce FSR takoder raditi, i gdje bi ovo bi sjelo kao budali samar pogotovo sada za vrijeme ovog ludila sa cijenama kartica sumnjam da ce to zazivjeti u skorije vrijeme, a pogotovo na nekim igrama vrijednim spomena.

 U svakoj industriji, pa i u gaming se uvijek gleda sto jeftinije i jednostavnoje doci do zavrsnog produkta koji ce se skupo prodavati. Gaming industrija je ista, i dok amd fsr nudi devosima da sami lagano implementiraju trhnologiju za razliku od nvidie gdje uvijek treba netko od nvidie kako bi se implementirala, FSR ce biti u daleko vise igara nego dlss.

Znaci AMD-u nije potrebno da bude isti ili bolji od Nvidia, bitno je da bude blizu. A nekoliko developera je vec reklo kako je kvaliteta slike jako dobra i da je implementacija prejednostavna. Eto samo zato sto je jednostavnije od dlss-a i sto je open source pa moze svatko koristiti bez pitanja amd-a gdje sta kako, samo radi ta dva razloga ce fsr biti u 90% igara a dlss u 10%. Isto je sa gsync- freesync, daleko imate vise freesync opcija za kupiti nego li gsync. 

A stime da amd ima najbolji sharpening na trzistu, vjerujem kako ce ovo biti jako slicno dlss-u tj necete primjetiti razlike osim ako pauzirate zoomirate i bas cjepidlacite.

Ugl AMD nam je ovo dao za apu-e, doslovno sve grafe koje imaju dx12 podrsku, i to je pobjeda AMD-a... neznam jeli vamo to preko drivera ili kako, ali pitate se zasto je sada bas amd to izbacio na svjetlo dana. Pa zato sto je sada optimalno vrijeme za to za protuodgovor nvidie. Pa zasto nvidia nije prije dala onaj smart acces memory ili kako se zove ili sto nije isto dala dlss vec na Pascalu, ako jedna amaterski amd moze bez AI jezgrica doci do Rezultata, a nvidia nemoze?  Imaju oni svasta u svojim labosima i dlss i rt i fsr vec se godina sigurno vrte i pitaj Boga koje jos sve tehnikalije sto nam treba tek doci. Znaju oni dobro kada trebaju nesto nama dati na pladanj, pa veliki je ovo biznis, nemoras shvataiti ali mozes pokusati razumjeti.

 A koliko sam citao, FSR ce biti u svim igrama gdje vec sada imate AMD fx tehnikalije tipa HZD i cak cp2077 bi po toj logici trebao na startu podrzati FSR ili nekim malim Update-ovima samo otkljucati tu opciju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 13:37 (Ivan Majstorovic).
16 godina
online
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Znaci FSR ce postati standard.Lipo dela dlss 2.0 ali ako je FSR i priblizno kvaliteti prikaza ka dlss 2.0 onda je nazalost dlss po mojoj logici lanjski snijeg. I to cisto zbog toga sto je FSR open Source i sto ce podrzavati sve i apu-e cak.

Pametan potez amd-a, sada navuci sto vise igara na ovaj nacin i kada dodje navi3 onda ce AMD vjv biti najjaci u Tom segmentu jel ce vrlo vjv bazirati navi3 da renda najbolje od svih.

Ugl najveca vijest je da ce apu-i dobiti podrsku, znaci 1080p netreba vise graficka?! Ali svakako ce vise igara prihvatiti FSR nego dlss cisto jel je jednostavniji i netreba nitko iz AMD-a dolaziti u develop studio da bi isti implementirao sto kosta i devose i nvidiju.

Bravo AMD ovo je pobjeda za nas gejmere, i jos jedan dokaz koliko je zdrava dobra konkurencija. 

Ugl nadam se da ce nvidia prestati sa preseravanjima i neka daju Source kodove devosima. Nebi me cudilo da nvidiu saceka ono sto se intelu dogodilo, a to da bude Underdog. 

 

Da pa to je i najbitnije u ovoj cjeloj priči, žuto pogotovo u današnjoj majning ludnici sa nestašicom grafa.FSR radi na svim AMD Ryzen APU procesorima, a baš na iGPU gejming ljudi trebaju što više FPS-a.

 

Kaj se tiče FSR kvalitete, kolko sam ja vidio komentare nije na razini DLSS 2.0.Ali je ipak znatno bolji od originalnog Nevidija DLSS-a, a to je najbitnije+ovo zeleno dakle postaje standard koji je znatno lakše ubacit u bilo koji gejmerski engine.

 

Da Nevidija DLSS je krepal, ali ekipa u Nevidiji još toga nije niti svjesna.

 

Treba imat u vidu, da je ovo tek FSR 1.0 dakle prva verzija.Nova varijanta stiže druge godine, barem su takve glasine dakle FSR 2.0 vjerojatno stiže kad i RDNA3 grafetine.

 

https://gpuopen.com/fsr-announce/

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 13:59 (rambox).
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 U svakoj industriji, pa i u gaming se uvijek gleda sto jeftinije i jednostavnoje doci do zavrsnog produkta koji ce se skupo prodavati. Gaming industrija je ista, i dok amd fsr nudi devosima da sami lagano implementiraju trhnologiju za razliku od nvidie gdje uvijek treba netko od nvidie kako bi se implementirala, FSR ce biti u daleko vise igara nego dlss.

Znaci AMD-u nije potrebno da bude isti ili bolji od Nvidia, bitno je da bude blizu. A nekoliko developera je vec reklo kako je kvaliteta slike jako dobra i da je implementacija prejednostavna. Eto samo zato sto je jednostavnije od dlss-a i sto je open source pa moze svatko koristiti bez pitanja amd-a gdje sta kako, samo radi ta dva razloga ce fsr biti u 90% igara a dlss u 10%. Isto je sa gsync- freesync, daleko imate vise freesync opcija za kupiti nego li gsync. 

A stime da amd ima najbolji sharpening na trzistu, vjerujem kako ce ovo biti jako slicno dlss-u tj necete primjetiti razlike osim ako pauzirate zoomirate i bas cjepidlacite.

Ugl AMD nam je ovo dao za apu-e, doslovno sve grafe koje imaju dx12 podrsku, i to je pobjeda AMD-a... neznam jeli vamo to preko drivera ili kako, ali pitate se zasto je sada bas amd to izbacio na svjetlo dana. Pa zato sto je sada optimalno vrijeme za to za protuodgovor nvidie. Pa zasto nvidia nije prije dala onaj smart acces memory ili kako se zove ili sto nije isto dala dlss vec na Pascalu, ako jedna amaterski amd moze bez AI jezgrica doci do Rezultata, a nvidia nemoze?  Imaju oni svasta u svojim labosima i dlss i rt i fsr vec se godina sigurno vrte i pitaj Boga koje jos sve tehnikalije sto nam treba tek doci. Znaju oni dobro kada trebaju nesto nama dati na pladanj, pa veliki je ovo biznis, nemoras shvataiti ali mozes pokusati razumjeti.

 A koliko sam citao, FSR ce biti u svim igrama gdje vec sada imate AMD fx tehnikalije tipa HZD i cak cp2077 bi po toj logici trebao na startu podrzati FSR ili nekim malim Update-ovima samo otkljucati tu opciju.

 Ono sto ja vidim je da DLSS naslovi iskacu iz pastete sto bi znacilo da su se devsi vec uhodali sa DLSS-om, doslovce svaka nova igr ai novi blockbuster po novome izlaze sa DLSS-om. dodatno k tome DLSS Unreal plugin im omogucava i jednostavnu implementaciju u starije igre. Kao sto sam vec napisao DLSS je postao vec uigrani ekosustav, a novi igrac na trzistu se treba tek dokazati. Ne vezano za temu Nvidia sharpenign je identicna stvar kao i AMd sharpening, zgodni filtercic koji moze biti fascinantan ekipi sa slabnijim vidom.
Uglavnom da skratimo pricu i pogledamo kako stvari stoje:

DLSS:
-uigrani sustav, developeri se naucili raditi sa njime
-DLSS Unreal plugin omogucava jednostavnost implementacije, dosta vazno kod starijih naslova
-gotovo svaki novi naslov koji izade i nesto vrijedi podrzava DLSS
-sve vise je i starijih naslova koji dobivaju DLSS implementaciju
-kvaliteta na visokom nivou, nekad cak i bolja od nativne rezolucije

FSR:
-nova tehnologija koja se tek mora dokazati
-najavljeno desetak naslova ove godine u koje ce biti implementirano, ako su to nebitni naslovi kao Godfal to je kao da nisu nista niti izbacili
-pitanje da li ce se devisima koji su vec implementirali DLSS u nove i starije naslove isplati sad jos gurati i FSR
-upitna kvaliteta, kad netko kaze "jako dobro" to obicno znaci da je srednja zalost, a kao sto sam rekao nitko ne zeli ici s konja na magarca, pogotovo nekakav "novi standard" kako ga neki ovdje nazivaju ne moze biti osrednje rijesen
-proizvod AMD-a za koji se zna da im treba dugo vremena da nesto upogone kako spada

I za kraj treba dodati cinjenicu da Nvidia ne spava. Napravili su sve ovo dok AMD nije imao nista, malo je smijesno misliti da ce se uspavati sad kad konkurent izbacuje nekakvo svoje rjesenje.

7 godina
offline
Re: AMD Navi

Zaboravio si 2 ključne stvari.

 

Prva su konzole. Konzole nemaju DLSS, ali će imati FidelityFx. Samim time ekosustav u kojem se on impelemnitra raste i postaje dostupan developerima. Sjeti se PS3 i Xboxa 360. PS3 je bio moćnija konzola, ali su igre na njemu imale lošije performanse i vizualno su bile inferiorne dok je Xbox 360 bio konstanant. Sve zato jer je Xboxova arhitektura bila jednostavnija. Slična ti je stvar i ovdje. Mnogi budući developeri gledaju kako uštedjeti vrijeme i novac, a FidelityFx im pruža i jedno i drugo.

 

Druga stvar je kompatibilnost. Iste stvari sam slušao i za Gsyinc. Eksluziva i premium features za Nvidije korisnike, a na kraju Freesync omogućio i Nvidije grafe (u prijevodu, Nvidia nije ni razmišljala egalitarno). Zašto bi se developeri onda zezali s DLSS-om kada će jednostavnije ubaciti FidelityFx koji podržava AMD i Nvidiu?

 

Imao je FreeSync shaky start, ali s godinama je sazrio i sada je praktički sastavni dio svakog gaming računala. Čak i mobiteli (naročito gamerski) počinju koristiti FreeSync.

 

I Intel nije spavao, ali se kasno osvijestio pa se sada nalazi u laganom škripcu  

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 14:44 (Brki1994).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 U svakoj industriji, pa i u gaming se uvijek gleda sto jeftinije i jednostavnoje doci do zavrsnog produkta koji ce se skupo prodavati. Gaming industrija je ista, i dok amd fsr nudi devosima da sami lagano implementiraju trhnologiju za razliku od nvidie gdje uvijek treba netko od nvidie kako bi se implementirala, FSR ce biti u daleko vise igara nego dlss.

Znaci AMD-u nije potrebno da bude isti ili bolji od Nvidia, bitno je da bude blizu. A nekoliko developera je vec reklo kako je kvaliteta slike jako dobra i da je implementacija prejednostavna. Eto samo zato sto je jednostavnije od dlss-a i sto je open source pa moze svatko koristiti bez pitanja amd-a gdje sta kako, samo radi ta dva razloga ce fsr biti u 90% igara a dlss u 10%. Isto je sa gsync- freesync, daleko imate vise freesync opcija za kupiti nego li gsync. 

A stime da amd ima najbolji sharpening na trzistu, vjerujem kako ce ovo biti jako slicno dlss-u tj necete primjetiti razlike osim ako pauzirate zoomirate i bas cjepidlacite.

Ugl AMD nam je ovo dao za apu-e, doslovno sve grafe koje imaju dx12 podrsku, i to je pobjeda AMD-a... neznam jeli vamo to preko drivera ili kako, ali pitate se zasto je sada bas amd to izbacio na svjetlo dana. Pa zato sto je sada optimalno vrijeme za to za protuodgovor nvidie. Pa zasto nvidia nije prije dala onaj smart acces memory ili kako se zove ili sto nije isto dala dlss vec na Pascalu, ako jedna amaterski amd moze bez AI jezgrica doci do Rezultata, a nvidia nemoze?  Imaju oni svasta u svojim labosima i dlss i rt i fsr vec se godina sigurno vrte i pitaj Boga koje jos sve tehnikalije sto nam treba tek doci. Znaju oni dobro kada trebaju nesto nama dati na pladanj, pa veliki je ovo biznis, nemoras shvataiti ali mozes pokusati razumjeti.

 A koliko sam citao, FSR ce biti u svim igrama gdje vec sada imate AMD fx tehnikalije tipa HZD i cak cp2077 bi po toj logici trebao na startu podrzati FSR ili nekim malim Update-ovima samo otkljucati tu opciju.

 Ono sto ja vidim je da DLSS naslovi iskacu iz pastete sto bi znacilo da su se devsi vec uhodali sa DLSS-om, doslovce svaka nova igr ai novi blockbuster po novome izlaze sa DLSS-om. dodatno k tome DLSS Unreal plugin im omogucava i jednostavnu implementaciju u starije igre. Kao sto sam vec napisao DLSS je postao vec uigrani ekosustav, a novi igrac na trzistu se treba tek dokazati. Ne vezano za temu Nvidia sharpenign je identicna stvar kao i AMd sharpening, zgodni filtercic koji moze biti fascinantan ekipi sa slabnijim vidom.
Uglavnom da skratimo pricu i pogledamo kako stvari stoje:

DLSS:
-uigrani sustav, developeri se naucili raditi sa njime
-DLSS Unreal plugin omogucava jednostavnost implementacije, dosta vazno kod starijih naslova
-gotovo svaki novi naslov koji izade i nesto vrijedi podrzava DLSS
-sve vise je i starijih naslova koji dobivaju DLSS implementaciju
-kvaliteta na visokom nivou, nekad cak i bolja od nativne rezolucije

FSR:
-nova tehnologija koja se tek mora dokazati
-najavljeno desetak naslova ove godine u koje ce biti implementirano, ako su to nebitni naslovi kao Godfal to je kao da nisu nista niti izbacili
-pitanje da li ce se devisima koji su vec implementirali DLSS u nove i starije naslove isplati sad jos gurati i FSR
-upitna kvaliteta, kad netko kaze "jako dobro" to obicno znaci da je srednja zalost, a kao sto sam rekao nitko ne zeli ici s konja na magarca, pogotovo nekakav "novi standard" kako ga neki ovdje nazivaju ne moze biti osrednje rijesen
-proizvod AMD-a za koji se zna da im treba dugo vremena da nesto upogone kako spada

I za kraj treba dodati cinjenicu da Nvidia ne spava. Napravili su sve ovo dok AMD nije imao nista, malo je smijesno misliti da ce se uspavati sad kad konkurent izbacuje nekakvo svoje rjesenje.

 Pa koji to naslovi molim vas. Dlss 2.0 je vani vise od godinu dana i imas 20 igara koje ga podrzavaju.Oke nije malo, ali nije ni puno, sve sony eksluzive koje ce dolaziti na PC nece imati dlss, a devosi zele da im igre vrte na 100+ frejmova jel znaju onda ce ih i prodavati jos bolje, I trenutno imaju samo jednu opciju dlss- gdje nvidija salje ljude u devos studio kako bi se implementiralo. Vjeruj te mi kada vam kazem da devosi nemoraju nebi implementirali dlss- tj citaj ako imaju sto drugo. Dlss koci devose, trazi puno vremena i mijenjanje nekih linija coda kako bi se implementirao, pa ti sada pitaj devosa sta je njemu draze: jedan nvidia izvidjac koji im gleda preko ramena dok kreiraju igru i dlss ili da imaju source code te tehnologije i stavljaju kako ih je volja.

AMD je upravo ubio dlss, FSR ce biti standard o tome se nemora raspravljati tj svadjati. Naravno da ce biti standard jel podrzava sve: od konzola i mobitela preko grafickih i APU-a svih proizvodjaca. Tu se nema kaj vise dodati-oduzeti, vjv ce se dogotiti to da ce najvise naslova biti na FSR a amd ce onda sa navi3 imati najjacu karticu u rendanju tog sadrzaja. Odlican poslovni plan, jednostavno nemogu vjerovati da je AMD uspio toliko poljuljati trziste.

Vec sada imate hrpu devosa koji imaju taj source code i pocinju ga implementirati, i ako kazu da nije kao dlss 2.0 ali je i daleko od katastrofalnog dlss 1.0 onda mi je sve receno. Znaci performira tako da moram stati, napraviti SC sa upaljenim FSR-om i bez, zoomirati i gledati razliku. I tu ce se vidjeti sigurno razlika spram dlss2.0, ali dok igraci u akciji to neprimjecuju niti im treba vise?!

Nvidia se uspavala kao intel: nedaju source codove i to ces ih kostati vjv nekoliko godina underdoga kao intel-a. Jeste da je AMD daleko od nvidije sto se zarade/prodaje tice, ali AMD je najavio da nagodinu izbacuje MCM graficke i tu nvidija nema trenutno kolkiko vidim, odgovora...jos. 

Ali opet stojim do zavrsne msili, a to je da je na kraju nvidia graficka daleko bolja/isplativija od AMD-a. Nvidia je pravi "prosumer", dok AMD neuspije nesto odgovoriti na relaciji cuda-e, bit ce samo druga opcija, mada i skine nvidiju totalno nagodinu sa MCM dizajnom. Eto dobra gaming graficka i nista vise, a PC netreba biti samo gaming masina, za to imate konzole molim vas lipo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 14:52 (Ivan Majstorovic).
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Brki1994 kaže...

Zaboravio si 2 ključne stvari.

 

Prva su konzole. Konzole nemaju DLSS, ali će imati FidelityFx. Samim time ekosustav u kojem se on impelemnitra raste i postaje dostupan developerima. Sjeti se PS3 i Xboxa 360. PS3 je bio moćnija konzola, ali su igre na njemu imale lošije performanse i vizualno su bile inferiorne dok je Xbox 360 bio konstanant. Sve zato jer je Xboxova arhitektura bila jednostavnija. Slična ti je stvar i ovdje. Mnogi budući developeri gledaju kako uštedjeti vrijeme i novac, a FidelityFx im pruža i jedno i drugo.

 

Druga stvar je kompatibilnost. Iste stvari sam slušao i za Gsyinc. Eksluziva i premium features za Nvidije korisnike, a na kraju Freesync omogućio i Nvidije grafe (u prijevodu, Nvidia nije ni razmišljala egalitarno). Zašto bi se developeri onda zezali s DLSS-om kada će jednostavnije ubaciti FidelityFx koji podržava AMD i Nvidiu?

 

Imao je FreeSync shaky start, ali s godinama je sazrio i sada je praktički sastavni dio svakog gaming računala. Čak i mobiteli (naročito gamerski) počinju koristiti FreeSync.

 

I Intel nije spavao, ali se kasno osvijestio pa se sada nalazi u laganom škripcu  

 Ne vidim da su konzole do sada ista uvjetovale pa mi je tesko povjerovati da ce se to sad odjednom promijeniti.

 Kad vec pricamo o G-syncu i Freesyncu danas G-sync ili G-sync compatible ne znaci samo da addaptive sync radi osnovnu zadacu tj da sprijecava tearing, to je postala oznaka da sve radi bez greske (artefakti, stutter i sl) i da su to monitori dovoljno visoke kvalitete. Sa druge strane pod Freesync spada apsolutno sve, pa tako i razni monitori koji nisu vrijedni spomena.
Intel nije spavao? Pa vukli su 4 core procesare ne znam kolko generacija i davali jednoznamenkasti porast u ipc-u iz generacije u generaciju. Uz to su sa prelaskom sa 14nm na 10nm odlucili "metlom vuci precizne linije" pa su i na proizvodnom procesu zapeli.
Poanta price je da pred FSR-om stoji ogroman izazov, mora postati jednako dobar ili bolji od DLSS-a, mora raditi bez vecih gresaka i mora dobiti naklonost velikih naslova. Sve to ce trajati i tko zna kad ce zazivjeti kako spada, a kamo li preuzeti glavnu rijec.

7 godina
offline
Re: AMD Navi

Konzole itekako uvjetuju jer veliki broj korisnika gejma na konzolama. Tu leže novci i tu su ekskluzive.

Možda nisu vrijedni spomena, ali barem imaju FreeSync kao opciju dok je Gsync zaključan iza velikog novčanog iznosa koji korisnik mora izdvojiti. 

 

Intel nije spavao jer su i dalje razvijali tehnologiju, ali nisu to pružili ostalima. Onda se pojavio ZEN i pomeo ih cijenom. Intel nije progutao ponos, nego su odlučili ići head to head s AMD-om. Još se sjećam onih namještenih benchova gdje su osakatili 2700x i predstavli ga kao inferironiju opciju uz svoj i9 kojem su omogućili najbolje moguće uvjete. ZEN 3 ih je pomeo performansama, a proizvodni proces na kojem su zapeli je već duga priča. Školski primjer predatorskog monopola koji se obio u glavu. Nijenda firma ne spava, samo nisu predvidjeli uspijeh koji su ovi ostvarili.

 

Opet ponavljam, cijena i fleksibilnost će odraditi svoje u korist nas potrošača. Konkretno prilagođavanje sustava developeru je veliki plus. Jedino što Nvidia sada može učiniti je učiniti DLSS besplatnim, ali znaju i vrapci na grani da Nvidia svoje značajke drži iza novčanica i da bi time progutali ponos. 

 

Uostalom, najviše koristi će imati indie developeri koji neće morati za svoje inhouse engine i projekte izdavati novce za DLSS već će koristiti AMD-ovo rješenje. Nije sve odmah u kvaliteti, neke pute je u praktičnosti. 

 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 15:15 (Brki1994).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Znaci FSR ce postati standard.Lipo dela dlss 2.0 ali ako je FSR i priblizno kvaliteti prikaza ka dlss 2.0 onda je nazalost dlss po mojoj logici lanjski snijeg. I to cisto zbog toga sto je FSR open Source i sto ce podrzavati sve i apu-e cak.

Pametan potez amd-a, sada navuci sto vise igara na ovaj nacin i kada dodje navi3 onda ce AMD vjv biti najjaci u Tom segmentu jel ce vrlo vjv bazirati navi3 da renda najbolje od svih.

Ugl najveca vijest je da ce apu-i dobiti podrsku, znaci 1080p netreba vise graficka?! Ali svakako ce vise igara prihvatiti FSR nego dlss cisto jel je jednostavniji i netreba nitko iz AMD-a dolaziti u develop studio da bi isti implementirao sto kosta i devose i nvidiju.

Bravo AMD ovo je pobjeda za nas gejmere, i jos jedan dokaz koliko je zdrava dobra konkurencija. 

Ugl nadam se da ce nvidia prestati sa preseravanjima i neka daju Source kodove devosima. Nebi me cudilo da nvidiu saceka ono sto se intelu dogodilo, a to da bude Underdog. 

 

Da pa to je i najbitnije u ovoj cjeloj priči, žuto pogotovo u današnjoj majning ludnici sa nestašicom grafa.FSR radi na svim AMD Ryzen APU procesorima, a baš na iGPU gejming ljudi trebaju što više FPS-a.

 

Kaj se tiče FSR kvalitete, kolko sam ja vidio komentare nije na razini DLSS 2.0.Ali je ipak znatno bolji od originalnog Nevidija DLSS-a, a to je najbitnije+ovo zeleno dakle postaje standard koji je znatno lakše ubacit u bilo koji gejmerski engine.

 

Da Nevidija DLSS je krepal, ali ekipa u Nevidiji još toga nije niti svjesna.

 

Treba imat u vidu, da je ovo tek FSR 1.0 dakle prva verzija.Nova varijanta stiže druge godine, barem su takve glasine dakle FSR 2.0 vjerojatno stiže kad i RDNA3 grafetine.

 

https://gpuopen.com/fsr-announce/

 

 

 Prva stvar je sjajna vijest, a to je da nedobijemo dlss 1.0. Radujem se ovome kao budali samaru, cisto zato sto nisam ocekivao da ce biti open source. MIslio sam da je to jos samo jedna tehnologija jednog proizvodjaca a mi cemo doiti onda na PC-u eksluzive sa DLSS-om i FSR-om. To bi nas odvojilo totalno  kao konzole. Ovako je AMD pokupio sve sto se ima za pokupiti samo zato jel je otvorio svima na koristenje. I sad ako je istina da ga se moze implementirati i sa DLSS-om, recimo CP2077 zato sto ima fidelity FX tehnikalije, i mogu ga jos ukljuciti na prastarom pascalu recimo....e tu se nema vise sto za dodati, odsada ce sve igre imati ili DLSS ili FSR ili DLSS i FSR. Sve nvidijevi "prvijenci" a na kraju moramo reci hvala AMD.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 15:14 (Ivan Majstorovic).
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 Neke stvari sam vec odgovorio covjeku gore pa cu se samo nadovezati na ovo da je "FSR ubio DLSS". FSR je najavljen kao open source odavno, nista novo i nista spektakularno. Ono sto se cekalo je nekakva eventualna najava o kvaliteti samog proizvoda, ako se sad vec spominje da je to "dosta dobro" onda je pred FSR-om jos dalek put uz sve ostale navedene prepreke.
Svima nam je u interesu da dobijemo implementaciju koja je brza, jeftinija i podrzana na svim frontovima, samo sto taj film na zalost necemo gledati jos duze vrijeme.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Neke stvari sam vec odgovorio covjeku gore pa cu se samo nadovezati na ovo da je "FSR ubio DLSS". FSR je najavljen kao open source odavno, nista novo i nista spektakularno. Ono sto se cekalo je nekakva eventualna najava o kvaliteti samog proizvoda, ako se sad vec spominje da je to "dosta dobro" onda je pred FSR-om jos dalek put uz sve ostale navedene prepreke.
Svima nam je u interesu da dobijemo implementaciju koja je brza, jeftinija i podrzana na svim frontovima, samo sto taj film na zalost necemo gledati jos duze vrijeme.

 Ja kad sam istrazivao AMD dlss ili kako vec nisam nalazio da se prica o ovolikom pojmu "open source" dali su nam algoritam koji dela na svim proizvodima koje pomsilis. To je ono sto mislim da nitko nije ocekivao, ljudi koi imaju polaris, vege, pascale da ce imati dlss opciju, a pogotovo ne iGpu...pa znate da je sada moguce da na ovim novijim malo jacim apu-ima mozes igrati 1080p high/ultra preko 60 fpsa? To me najvise zanima od bilo cega trenutno, jel onda je stvarno hvala AMD i teta SU.

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Ne razumijem toliku fascinaciju sa APU-ima sad kad su 1440p monitori sve povoljniji i kartice sposobne da 1440p guraju kako spada. Dok se FSR poslozi 1080p ce bit zanimljiv eventualno pro gamerima sa 360hz monitorima.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...

Ne razumijem toliku fascinaciju sa APU-ima sad kad su 1440p monitori sve povoljniji i kartice sposobne da 1440p guraju kako spada. Dok se FSR poslozi 1080p ce bit zanimljiv eventualno pro gamerima sa 360hz monitorima.

 Recite to malom Luki iz kvarta kojem su mama i tata na minimalcu mozda. Nemojte molim vas, Igpu je najveca vijest nema se tu sto dotati-oduzeti. Gdje su kartice u HR u slobodnoj prodaji i po kojoj cijeni?!

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 15:30 (Ivan Majstorovic).
2 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Kad smo vec kod PS ekskluziva koje zazive na PC-u evo friska vijest, RDR2 dobiva DLSS. FSR ima zalogajcinu pred sobom.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...

 kartice sposobne da 1440p guraju kako spada.

 Koje kartice?

Say hello to my little friend
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...

Kad smo vec kod PS ekskluziva koje zazive na PC-u evo friska vijest, RDR2 dobiva DLSS. FSR ima zalogajcinu pred sobom.

 Vi neshvacate razliku izmedju konzolaskih eksluziva i PS eksluziva al ajd. I nije meni radi ovih AMD-ovih grafickih, briga me 1% za to negejmam vise na racunalu od veljace, bitno mi je radi Igpu korisnika i konzola tj moje pleyke. Da nemoram se brinuti hoce nece novi HZD ici sa svim kerefekama na 60 frejmova, To je bitno i to je odlicna vijest i eto hvala AMD-u sto je dao ovo svima na jednostavan nacim implementiranja, a ne da bude kojekakva bitka sa nvidiom i sada odjednom FSR i DLSS eksluzive, treba mi sada dvije konzole i dva kompa kako bih igrao ono sto zelim?! Ovako neovisno ili si intel-amd igpu, amd-nvidia gpu, upali i imas besplatne perf. Nema tu fanboynizma svi smo dobili, a pomocu ovoga kada dodje ps6 nece biti problema kao sa nekim novim igrama i ps4. Ovime ce plejka5 ziviti daleko vise nego se ocekiva od nje. Bravo AMD to su gameri trebali da uzivaju u igri a nemoraju kresati kvalitetu vise, ali ajde sacekajmo i vidjet cemo. ALi ako se ovo upari sa sharpeningom - iskreno nvidia nije do koljena AMD-ovom nacinu izostravanja, mislim da ce biti sasvim zadovoljavajuce, a najbitnije od svega je da imamo potvrdu da nije dlss 1.0.

I radi toga je sada FSR ili ce biti/postati standard! Ima i apple svoj 1000 dolara stalak za monitor, ali vesina je ipak drazi VESA mount.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 17:18 (Ivan Majstorovic).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Brki1994 kaže...

Pa logično je da će biti još verzija kao što je slučaj s FreeSyncom gdje npr FreeSync2 imaš s boljim monitorima. Tako će vrlo vjerojatno postojati i FidelityFx Pro ili FidelityFx 2 ili kako god koji će bolje koristiti hardver koji podržava RT sve dok RT ne postane sastavni dio svake grafičke na tržnicu. Freesync sada ima gotovo svaki monitor, pa čak i oni ispod 1000 kuna, a i TV-i (nešto skuplji) ga isto imaju. 

 

Uostalom, tu je i image sharpening koji je fantastičan feature i koji će se lijepo upotpuniti s FidelityFx-om 

 ovo uopće nije vezano uz ray tracing

ono što je bilo u nekim najavama da amd-ova konkurencija dlss-u zasad stiže u obliku kakvom stiže, no da kasnije dolazi prava verzija za koju će u novoj serioji grafičkih kartica osigurati zaseban hardver sličan tensor jezgrama

odnosno, softverski mogu pružiti nekakav poluproizvod više sličan dlss 1.0, a pravu konurenciju dlss 2.1 će tek omogućiti nove navi grafe s decidiranim hardverom

 

bar je takva bila najava, što znači da ova verzija neće bogzna kako dugo biti u opticaju, a isto tako da je neće bogzna koliko dugo podržavati i razvijati dalje jer im je interes prodaja sljedeće serije grafa koja će imati sposobnost prave hardverske ai obrade na razini nevidijinog rješenja, što opet znači da ovaj open source fsr neće dugo živjeti kao takav

 

to uopće ne bi bilo iznenađujuće obzirom na sve češću politiku amd-a kojom kopiraju intel i nevidiju po pitanju naplate i zaključavanja tehnologije na vlastite najnovije proizvode (sjetimo se prvih najava smart memory acces gdje su samo vlasnici najnovijeg amd hardvera trebali dobiti podršku, dok ih nevidija svojom verzijom nije prisilila na drukčiji pristup) 

dakle, fsr će izaći kao nekakvo privremeno rješenje dok ne izađu nove navi grafe, a tek tada ćemo vidjeti pravi fsr, koji će tek tada biti prava konkurencija, nažalost samo za vlasnike najnovijeg amd hardvera

14 godina
online
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
H0wYesN0 kaže...

Kad smo vec kod PS ekskluziva koje zazive na PC-u evo friska vijest, RDR2 dobiva DLSS. FSR ima zalogajcinu pred sobom.

 Vi neshvacate razliku izmedju konzolaskih eksluziva i PS eksluziva al ajd. I nije meni radi ovih AMD-ovih grafickih, briga me 1% za to negejmam vise na racunalu od veljace, bitno mi je radi Igpu korisnika i konzola tj moje pleyke. Da nemoram se brinuti hoce nece novi HZD ici sa svim kerefekama na 60 frejmova, To je bitno i to je odlicna vijest i eto hvala AMD-u sto je dao ovo svima na jednostavan nacim implementiranja, a ne da bude kojekakva bitka sa nvidiom i sada odjednom FSR i DLSS eksluzive, treba mi sada dvije konzole i dva kompa kako bih igrao ono sto zelim?! Ovako neovisno ili si intel-amd igpu, amd-nvidia gpu, upali i imas besplatne perf. Nema tu fanboynizma svi smo dobili, a pomocu ovoga kada dodje ps6 nece biti problema kao sa nekim novim igrama i ps4. Ovime ce plejka5 ziviti daleko vise nego se ocekiva od nje. Bravo AMD to su gameri trebali da uzivaju u igri a nemoraju kresati kvalitetu vise, ali ajde sacekajmo i vidjet cemo. ALi ako se ovo upari sa sharpeningom - iskreno nvidia nije do koljena AMD-ovom nacinu izostravanja, mislim da ce biti sasvim zadovoljavajuce, a najbitnije od svega je da imamo potvrdu da nije dlss 1.0.

I radi toga je sada FSR ili ce biti/postati standard! Ima i apple svoj 1000 dolara stalak za monitor, ali vesina je ipak drazi VESA mount.

 Kak misliš jednostavna? Za sad je najavljeno tek desetak naslova...i neće to sad odjednom podržavati sve igre. U budućnosti najdamo se svi konzolaški portovi...bilo bi to super.

Uz nvida DLSS i AMD "DLSS" ne moram svoju grafu mijenjati debeli niz godina...ali ne vjerujem da će biti toliko glupi i meni davati besplatne FPS-e u nedogled.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
H0wYesN0 kaže...

Kad smo vec kod PS ekskluziva koje zazive na PC-u evo friska vijest, RDR2 dobiva DLSS. FSR ima zalogajcinu pred sobom.

 Vi neshvacate razliku izmedju konzolaskih eksluziva i PS eksluziva al ajd. I nije meni radi ovih AMD-ovih grafickih, briga me 1% za to negejmam vise na racunalu od veljace, bitno mi je radi Igpu korisnika i konzola tj moje pleyke. Da nemoram se brinuti hoce nece novi HZD ici sa svim kerefekama na 60 frejmova, To je bitno i to je odlicna vijest i eto hvala AMD-u sto je dao ovo svima na jednostavan nacim implementiranja, a ne da bude kojekakva bitka sa nvidiom i sada odjednom FSR i DLSS eksluzive, treba mi sada dvije konzole i dva kompa kako bih igrao ono sto zelim?! Ovako neovisno ili si intel-amd igpu, amd-nvidia gpu, upali i imas besplatne perf. Nema tu fanboynizma svi smo dobili, a pomocu ovoga kada dodje ps6 nece biti problema kao sa nekim novim igrama i ps4. Ovime ce plejka5 ziviti daleko vise nego se ocekiva od nje. Bravo AMD to su gameri trebali da uzivaju u igri a nemoraju kresati kvalitetu vise, ali ajde sacekajmo i vidjet cemo. ALi ako se ovo upari sa sharpeningom - iskreno nvidia nije do koljena AMD-ovom nacinu izostravanja, mislim da ce biti sasvim zadovoljavajuce, a najbitnije od svega je da imamo potvrdu da nije dlss 1.0.

I radi toga je sada FSR ili ce biti/postati standard! Ima i apple svoj 1000 dolara stalak za monitor, ali vesina je ipak drazi VESA mount.

 Kak misliš jednostavna? Za sad je najavljeno tek desetak naslova...i neće to sad odjednom podržavati sve igre. U budućnosti najdamo se svi konzolaški portovi...bilo bi to super.

Uz nvida DLSS i AMD "DLSS" ne moram svoju grafu mijenjati debeli niz godina...ali ne vjerujem da će biti toliko glupi i meni davati besplatne FPS-e u nedogled.

 Nije najavljeno desetak naslova, vec je najavljeno rad sa vec desetak dev studija i engine-a. A ovo za free perf neznam sto bi ti rekao, vidi podrzavaju i kod konkurencije tako da uzmi ili ostavi. Ako ce jedna gtx1060 npr sa ovim FSR-om dobiti tier perf iznad sebe, recimo 1080-1080ti perf sa ukljucenim FSR-om, pa zar to nije sjajno? A evo po netu kruze vec glasine kako devosi ti koji su to dobili u ruke da kazu kako je sasvim oke, nije kao dlss 2.0 ali je i daleko od dlss 1.0- znaci sasvim dovoljno u ovo vrijeme kad nema grafickih. Ali briga me za graficke, mene zanima kvaliteta i perf na sony-u i igpu-ima i ovim starim karticama iz doba pascala.

14 godina
online
Re: AMD Navi

Ne da je sjajno nego je perfektno...ovo samo može natjerati nvidiju da tjera i dalje, na kraju win-win za mene. Ne može bolje, samo neka se kolju i neka ovo podržava sve više igara, idealno sve AA i AAA igre.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Ako će te tier+ perfomanse izgledati onako zamućeno kao na primjeru za 1060 koji su pustili, onda te perfomanse možeš imat već sad. Samo spustiš rezoluciju sa 1080p na 720p...
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Ako će te tier+ perfomanse izgledati onako zamućeno kao na primjeru za 1060 koji su pustili, onda te perfomanse možeš imat već sad. Samo spustiš rezoluciju sa 1080p na 720p...

 To je sada relativno govoreci, niti se moze preko YT upload-a tocno vidjeti stvarnu situaciju i to sami znate. Digital foundry ce ovo okrenuti naglavacke i onda cemo znati valja li ili ne. A vjeruj te mi da ce jedan 1060 korisnik radije uzeti 10-20 fps-a vise baciti neki sharpening filtar preko toga i cesljati se da nekazem dje. Zato sam u jednom postu napomenuo kako ce ovo na AMD platformi biti ipak najbolje zbog AMD-ove sharpening tehnologije. Po mojem misljenju FSR dolazi prekasno, ali opravdava to sto ce biti podrzan bas bas svuda, i zato se evo slavim AMD-ov potez. Radi toga sto ce konzole s ovime prodisati, sto ce stare graficke i ljudi koji nemaju love moci malo bolje doziviti gameplay. Ako bude na kraju dlss 1.0 onda sipak, svatko moze kako velite spustiti na 720p ili nize i dobiti istu stvar.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 22:27 (Ivan Majstorovic).
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 Nije najavljeno desetak naslova, vec je najavljeno rad sa vec desetak dev studija i engine-a. A ovo za free perf neznam sto bi ti rekao, vidi podrzavaju i kod konkurencije tako da uzmi ili ostavi. Ako ce jedna gtx1060 npr sa ovim FSR-om dobiti tier perf iznad sebe, recimo 1080-1080ti perf sa ukljucenim FSR-om, pa zar to nije sjajno? A evo po netu kruze vec glasine kako devosi ti koji su to dobili u ruke da kazu kako je sasvim oke, nije kao dlss 2.0 ali je i daleko od dlss 1.0- znaci sasvim dovoljno u ovo vrijeme kad nema grafickih. Ali briga me za graficke, mene zanima kvaliteta i perf na sony-u i igpu-ima i ovim starim karticama iz doba pascala.

 Od DLSS-a 1.0 su bolji i AMD i Nvidia sharpening filtercici tako da to i nije bas neka utjeha.
Ne razumijem zasto ponavljas da je AMd sharpening superiorniji kad su to doslovce identicne tehnologije, a to su i potvrdili na HU.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Nije najavljeno desetak naslova, vec je najavljeno rad sa vec desetak dev studija i engine-a. A ovo za free perf neznam sto bi ti rekao, vidi podrzavaju i kod konkurencije tako da uzmi ili ostavi. Ako ce jedna gtx1060 npr sa ovim FSR-om dobiti tier perf iznad sebe, recimo 1080-1080ti perf sa ukljucenim FSR-om, pa zar to nije sjajno? A evo po netu kruze vec glasine kako devosi ti koji su to dobili u ruke da kazu kako je sasvim oke, nije kao dlss 2.0 ali je i daleko od dlss 1.0- znaci sasvim dovoljno u ovo vrijeme kad nema grafickih. Ali briga me za graficke, mene zanima kvaliteta i perf na sony-u i igpu-ima i ovim starim karticama iz doba pascala.

 Od DLSS-a 1.0 su bolji i AMD i Nvidia sharpening filtercici tako da to i nije bas neka utjeha.
Ne razumijem zasto ponavljas da je AMd sharpening superiorniji kad su to doslovce identicne tehnologije, a to su i potvrdili na HU.

 Vi meni sada pokusavate sto? Usaditi u glavu neku misao iako sam SAM porobao-dozivio svojim ocima. AMD sharpening nije kao nvidia filtar, AMD je bazirao svoju tehnologiju mnogo dublje nego nvidia, kontrast shrapening, izvlacenje detalja iz tekstura koje sa normalnim izostravanjem nemozes postici. Evo vam primjer iz istih kojih spominjete. Mislim da ce par kolega koji imaju 6000 navi potvrditi o cemu pricam. Probao sam nvidia opciju, i sada imam AMD opciju, razlika se primjeti, daleko od toga da su indenticne.

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Upravo u tom videu covjek govori koliko su jednaki, u dijelu kod Battlefielda 5 doslovce kaze da daju identican rezultat. Kako i ne bi kad se baziraju na istoj tehnologiji,samo treba malo prouciti i oduprijet se placebo efektu.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...

Upravo u tom videu covjek govori koliko su jednaki, u dijelu kod Battlefielda 5 doslovce kaze da daju identican rezultat. Kako i ne bi kad se baziraju na istoj tehnologiji,samo treba malo prouciti i oduprijet se placebo efektu.

 Kakav placebo efekat? Imam dva oka da gledam sam bez da mi kojekakvi YT izvidjaci prodaju maglu nekad. AMD je baziran na kontrast izostravanju nvidia ne, kako neshvacate to? Dva razlicita algoritma kao dlss i fsr.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice