AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.634.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Ma jasno da , preskupe su za konkurenciju.

Vjerujem cak i da izbace 6700 po cijeni 500e Nvidia ce izbacit obicnu 3060 malo slabiju od 3060ti i opet nema logike da uzmes radeon.

edit:Da za propuste se slazem kako nas je Intel guzio sa 4/4 i5 par generacija pa smo lijepo svi uzeli ryzen.

 

Pa brža je od 3070, a tu su negdje po cijeni

12 godina
offline
Re: AMD Navi

Da ali rtx 3070 ima DLSS pa kada ga ukljucis presisa radeonku u nekim naslovima.Sve vise igara ce podrzavat dlss , iz AMD su rekli da ce isto napravit neku vrstu DLSS samo kada ce to biti dostupno jos nije poznato.A za 6800kn imas i 3080 koja je daleko bolja.Da i ovo sve vazi sa RTX off na on se ne smije ni usporedit jer se tek tad vidi kakav corak je ta 6000 serija.

Na kraju krajeva ljudi najvise kupuju 3060ti za 4000kn a tu amd trenutno ima samo stariju seriju 5700XT.

Po meni 6800 je super kartica za esports 1080p.

 

edit:Mozda ako izade 6700/XT i bude malo jaca od 3060ti po 3700kn to bi moglo ici kao vruce kifle s tim da ih imaju nastancanih...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 16:29 (MGloc).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

 

Po meni 6800 je super kartica za esports 1080p.

 

 

Tako je, jer svi znamo da je razlika izmedju 330 i 390fps razlika izmedju pobjede i poraza!

 

Dajte ljudi dopizdilo je ovo s grafickim karticama, kazu neki sta brinemo za tudje novce, pa zao mi je ljudi jer su to mogli potrosit na zene i drogu a ne spiskati...

16 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
MGloc kaže...

 

Po meni 6800 je super kartica za esports 1080p.

 

 

Tako je, jer svi znamo da je razlika izmedju 330 i 390fps razlika izmedju pobjede i poraza!

 

Dajte ljudi dopizdilo je ovo s grafickim karticama, kazu neki sta brinemo za tudje novce, pa zao mi je ljudi jer su to mogli potrosit na zene i drogu a ne spiskati...

 

baš...evo ja na RX580 nemam nikakvih problema, a sve vrtim na 3440x1440

6 godina
offline
Re: AMD Navi

Ja na 2560X1440
Svejedno bih novu, jer ono, benchanje!!

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ja ne mogu docekati da se rijesim ovog smeca od 5700xt. Kartica kao takva zapravo nije losa ali driveri... Sve cekam da dozivim ono "AMD kartice stare kao vino". A ono govno za govnetom. Kad je cyberpunk izasao skinuo sam nove drivere jer ih nisam vec neko vrijeme azurirao (jer se uvijek sve sjebe). Skinuo, instalirao (clean install), ucitam svoj profil...

Na prvu - sve stima. Taman mi je dan ranije stigao UPS pa sam se zabavljao promatranjem potrosnje svog stroja. Gledam, nesto mi je povecana potrosnja stroja. Nije puno ali 20 i par watta vise pokazuje u idle nego inace. Odem u wattman i imam sta vidjeti - VRAM radi na full taktu. A upravo zbog toga mjesecima vec ne koristim drugi monitor jer AMD smece ne moze sniziti takt VRAM-a niti za jedan mhz ako imas spojenog vise od jednog monitora. Resetiram stroj (vec treci reset nakon instalacije) - i dalje isto. Pardon, nije isto - sjebale se sve postavke. Ajmo opet ucitavaj postavke iz profila. Ali VRAM i dalje kuri na maksimalnom taktu. Nije to bas toliki problem po sebi. Ali zbog toga se cijeli PCB ugrije, GPU se ugrije i onda se ventilator na grafi od nule zaleti na skoro 2000 rpm jednom u minuti i polako se smanjuje do nule. I onda OPET. A to kad cujem bacio bih ga van kroz prozor. E onda sam iducih sat i pol skidao drivere sa AMD stranica instalirao jednu po jednu verziju dok nisam nasao onu na kojoj mi VRAM radi na snizenom taktu dok je stroj idle.

Uzeo sam 2080 cim je izasla i platio skoro 900 eura. Nije mi nikad bilo zao niti centa. Idiot, prodao ju i presao na full AMD setup. Sa procesorom sam zadovoljan (iako na CPU imaju jos gore overvolt probleme nego na GPU) ali graficka nece vise od AMD-a u moj stroj. Nema jebene sanse. Vise od godine dana cekam da popeglaju najbanalnije stvari sa driverima poput resetiranja postavki takta i ventilatora. Nisu ni to u stanju napraviti. Ali zato uvode nove bugove. Kakva jebena hrpa morona, pa to je strasno...

Zaradim za novu 3080 u par dana a ja se jebeni idiot jebem sa ovim polu-proizvodima. Trebalo bi mi zabraniti da koristim racunalo uopce.

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Općenito je sav taj softver od bilo kakvih komponenti u kurcu. Meni recimo flicekera slika od kad je izašao Nvidijin driver za Cyberpunk, i nikakav pomak od onda...

 

Gigabyte i njihov SIV za upravljanje ventovima je također koma. Možeš složiti curve kako hoćeš s obzirom na temperaturu (odabereš koji senzor), ali često se znaju pogubiti, pa se ili ne vrte ili se vrte na max okretajima. Pa onda, imam i Aorus grafu i matiču, ali ne možeš poštelati da ventovi rade s obzirom na temp. grafe, najbliže tome je da rade s obzirom na temp. PCI-e slota...Debilana.

 

O RGB softverima da ne pričam...Opet Giga MBO i GPU, i kad recimo staviš onaj 'breathing' efekt, svijela na matičnoj i GPU-u nisu sinkroznirana nego rade svaki svoje...A isti bred, isti eko-sistem i nisu sposobni to omogućiti. Jest da nije bitno, niti ne koristim to, ali dokaz nevjerojatne šlampavosti. Svaki komad hardvera koji dolazi sa nekim takvim programom za upravljanje/štelanje ima slične probleme.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ali ovo su elementarne stvari - napon, takt, brzina ventilatora. Jebem im mater da im jebem

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Ali ovo su elementarne stvari - napon, takt, brzina ventilatora. Jebem im mater da im jebem

 

 

kad sam tek uzeo 5700xt bilo je problema sa wattmanom da nije pamtio postavke nakon restarta, ali to se desavalo prvih mjesec ili dva i nakon toga, undervolt/overclock, sve radilo normalno. tada sam prelazio sa dva monitora na uw, pa moguce da se nije popravilo od drajvera vec zato sto sam koristio jedan monitor.

 

ali, najgore... na 5700xt sam imao flicker na freesyncu isto kao sa prethodnom 1070 karticom. uzmem drugu nvidia karticu, i flicker posve nestao. bizarno i porazavajuce da im freesync ne radi, a na nvidiji radi . sta bi rekao mate bilic "digod udje, digod ne udje". u glavnom, odjeb lansiran.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Daj friday nema te pola godine na forumu i počneš kenjati po amd-u 5700xt je najbolja grafa za idle, napravljena da baca sliku.Cak ima nižu potrošnju od nvidie.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
Daj friday nema te pola godine na forumu i počneš kenjati po amd-u

 

Radio sam ja i gore stvari...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Ali ovo su elementarne stvari - napon, takt, brzina ventilatora. Jebem im mater da im jebem

Pa da jesu, isto kao i ovo kaj sam ja naveo...Sve su to elementarne stvari s obzirom na svrhu samog softvera.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Zaradim za novu 3080 u par dana a ja se jebeni idiot jebem sa ovim polu-proizvodima. Trebalo bi mi zabraniti da koristim racunalo uopce.

 

  To je stvarno za psihijatrisko, neurološko promatranje. A možda ti i paše, hmmmm ... čudno je sve to. Al najbitnije da si se ti nama vratio pun elana.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 20:26 (rokonja).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Ja ne mogu docekati da se rijesim ovog smeca od 5700xt. Kartica kao takva zapravo nije losa ali driveri... Sve cekam da dozivim ono "AMD kartice stare kao vino". A ono govno za govnetom. Kad je cyberpunk izasao skinuo sam nove drivere jer ih nisam vec neko vrijeme azurirao (jer se uvijek sve sjebe). Skinuo, instalirao (clean install), ucitam svoj profil...

Na prvu - sve stima. Taman mi je dan ranije stigao UPS pa sam se zabavljao promatranjem potrosnje svog stroja. Gledam, nesto mi je povecana potrosnja stroja. Nije puno ali 20 i par watta vise pokazuje u idle nego inace. Odem u wattman i imam sta vidjeti - VRAM radi na full taktu. A upravo zbog toga mjesecima vec ne koristim drugi monitor jer AMD smece ne moze sniziti takt VRAM-a niti za jedan mhz ako imas spojenog vise od jednog monitora. Resetiram stroj (vec treci reset nakon instalacije) - i dalje isto. Pardon, nije isto - sjebale se sve postavke. Ajmo opet ucitavaj postavke iz profila. Ali VRAM i dalje kuri na maksimalnom taktu. Nije to bas toliki problem po sebi. Ali zbog toga se cijeli PCB ugrije, GPU se ugrije i onda se ventilator na grafi od nule zaleti na skoro 2000 rpm jednom u minuti i polako se smanjuje do nule. I onda OPET. A to kad cujem bacio bih ga van kroz prozor. E onda sam iducih sat i pol skidao drivere sa AMD stranica instalirao jednu po jednu verziju dok nisam nasao onu na kojoj mi VRAM radi na snizenom taktu dok je stroj idle.

Uzeo sam 2080 cim je izasla i platio skoro 900 eura. Nije mi nikad bilo zao niti centa. Idiot, prodao ju i presao na full AMD setup. Sa procesorom sam zadovoljan (iako na CPU imaju jos gore overvolt probleme nego na GPU) ali graficka nece vise od AMD-a u moj stroj. Nema jebene sanse. Vise od godine dana cekam da popeglaju najbanalnije stvari sa driverima poput resetiranja postavki takta i ventilatora. Nisu ni to u stanju napraviti. Ali zato uvode nove bugove. Kakva jebena hrpa morona, pa to je strasno...

Zaradim za novu 3080 u par dana a ja se jebeni idiot jebem sa ovim polu-proizvodima. Trebalo bi mi zabraniti da koristim racunalo uopce.

 Sve potpisujem ista situacija skroz....samo sto na kraju sam odhebao order za 5900x i 3080 prije tjedan dva i cekam iduce serije, ovo nema smisla.

 

P.S. Epic Games Launcher na Ryzenu 5900 ne da CPU da ode u idle...puse ko maslenica

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 1:40 (Mitch).
5 godina
offline
AMD Navi

Ja zadovoljan svojim primjerkom :) 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Ja ne mogu docekati da se rijesim ovog smeca od 5700xt. Kartica kao takva zapravo nije losa ali driveri... Sve cekam da dozivim ono "AMD kartice stare kao vino". A ono govno za govnetom. Kad je cyberpunk izasao skinuo sam nove drivere jer ih nisam vec neko vrijeme azurirao (jer se uvijek sve sjebe). Skinuo, instalirao (clean install), ucitam svoj profil...

Na prvu - sve stima. Taman mi je dan ranije stigao UPS pa sam se zabavljao promatranjem potrosnje svog stroja. Gledam, nesto mi je povecana potrosnja stroja. Nije puno ali 20 i par watta vise pokazuje u idle nego inace. Odem u wattman i imam sta vidjeti - VRAM radi na full taktu. A upravo zbog toga mjesecima vec ne koristim drugi monitor jer AMD smece ne moze sniziti takt VRAM-a niti za jedan mhz ako imas spojenog vise od jednog monitora. Resetiram stroj (vec treci reset nakon instalacije) - i dalje isto. Pardon, nije isto - sjebale se sve postavke. Ajmo opet ucitavaj postavke iz profila. Ali VRAM i dalje kuri na maksimalnom taktu. Nije to bas toliki problem po sebi. Ali zbog toga se cijeli PCB ugrije, GPU se ugrije i onda se ventilator na grafi od nule zaleti na skoro 2000 rpm jednom u minuti i polako se smanjuje do nule. I onda OPET. A to kad cujem bacio bih ga van kroz prozor. E onda sam iducih sat i pol skidao drivere sa AMD stranica instalirao jednu po jednu verziju dok nisam nasao onu na kojoj mi VRAM radi na snizenom taktu dok je stroj idle.

Uzeo sam 2080 cim je izasla i platio skoro 900 eura. Nije mi nikad bilo zao niti centa. Idiot, prodao ju i presao na full AMD setup. Sa procesorom sam zadovoljan (iako na CPU imaju jos gore overvolt probleme nego na GPU) ali graficka nece vise od AMD-a u moj stroj. Nema jebene sanse. Vise od godine dana cekam da popeglaju najbanalnije stvari sa driverima poput resetiranja postavki takta i ventilatora. Nisu ni to u stanju napraviti. Ali zato uvode nove bugove. Kakva jebena hrpa morona, pa to je strasno...

Zaradim za novu 3080 u par dana a ja se jebeni idiot jebem sa ovim polu-proizvodima. Trebalo bi mi zabraniti da koristim racunalo uopce.

Ali na redditu hrpa profića nema problema :-) Kako reče "nepristrani" kolega - DO USERA JE, NIJE DO AMD-a !

 

Ti jednostavno mrziš sve crveno. Kakav snobizam si pokupio na otoku, sramota.

 

P.S. Drago mi je da si se vratio. 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Role2 kaže...

Ja zadovoljan svojim primjerkom :) 

 

 kako ne bi bio zadovoljan na 2800 rpma :)

14 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Role2 kaže...

Ja zadovoljan svojim primjerkom :) 

 

 kako ne bi bio zadovoljan na 2800 rpma :)

Iso miki pa to helikopter u kućištu 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Role2 kaže...

Ja zadovoljan svojim primjerkom :) 

 

Pretpostavljam da je necujna na tih 2800+ rpm-a?

5 godina
offline
AMD Navi

Manual fan curve, cisto da vidim gdje joj je limit + H510 je oličenje airflowa, jos AIO naprijed 

 

Po defaultu vrti nekih 1300rpm-a , ali morat cu to dignit bliže 2000rpma jer chipset od MBO mi je nakon ure vrimena VR-a doša na 88C . Prije je bila Vega64 LC i s njom SB nije isa preko 75c.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

A pazi graf CPU temperature - ploca nabija napon bez prestanka u kratkim vremenskim intervalima. Isto tako izgleda i kad je idle, samo su nize vrijednosti. Jedino kad je graf ravan je ako odaberes Power Saver mod. U protivnom je kao pila. Uopce ne razumijem zasto to tako radi

 

EDIT:

Evo kod mene je power saver. I onda sam ukljucio Ryzen Balanced. Temperatura je sa ravne krivulje na nekih 32 stupnja postala "pila" gdje su vrhovi na nekih 46-47 pa se spusta do cca 35. Krv mi sprica iz ociju kad to vidim. Zato mi je stroj uvijek kad ne igram na power saveru

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 10:22 (Friday).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
AMD Navi

KO JE OVAJ FRAJDEJ I KO GA JE PUSTIO OVDJE??!!!??

 
2 0 hvala 0
9 godina
online
Re: AMD Navi
DrNasty kaže...

KO JE OVAJ FRAJDEJ I KO GA JE PUSTIO OVDJE??!!!??

Liječnik... za praznike samo

nhf... šala

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...

P.S. Epic Games Launcher na Ryzenu 5900 ne da CPU da ode u idle...puse ko maslenica

To je na svim sistemima tako.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...

 

P.S. Epic Games Launcher na Ryzenu 5900 ne da CPU da ode u idle...puse ko maslenica

 

 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
6 godina
offline
Re: AMD Navi

Bome helikopter... Na 2.75 GHz.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
miki_the_pirat kaže...
DrNasty kaže...

KO JE OVAJ FRAJDEJ I KO GA JE PUSTIO OVDJE??!!!??

Liječnik... za praznike samo

nhf... šala

 

Dobro pa se vratio. Nije ga bilo mjesecima i sada je Edge ušao na Linux. 

 

Petko, mi Linuxsaši smo kao žene, čim dobijemo pravo glasa, odmah nastaje sranje! Riješavaj to pod hitno!

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
AMD Navi

Nije vrijedna pogleda da je cijena 5k kn.  Asrock pa ova cijena jao jao. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Nije vrijedna pogleda da je cijena 5k kn.  Asrock pa ova cijena jao jao. 

 A ja u istom dućanu uzeo 3080-ku za 190kn više. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...
dery kaže...

Nije vrijedna pogleda da je cijena 5k kn.  Asrock pa ova cijena jao jao. 

 A ja u istom dućanu uzeo 3080-ku za 190kn više. 

 

zajeb, trebao si malo pričekati

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 16:20 (segregator).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice