AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.637.868
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: AMD Navi
Pharaoh kaže...

Ajmo ekipa, tko prvi cura njegova hehe 

 

Grafička kartica PCI-E POWERCOLOR Radeon RX 6800XT Red Devil Limited Edition, 16GB GDDR6 - 7399kn dostupno za narudzbu 

 jos uvijek dostupno. To da je nVidia vec bi odavno bilo sve rasprodano 

 

salu nastranu cijena je dobra s obzirom koliko su bile one Asrock, Power Color je ipak #1

 

usput, svak cast linksu, na dostupnosti i nvidije i amd-a, bar sto se hrvatske tice, necete ostati kratkih rukava za bozic, jer koliko vidim u zemljama oko nas ili nema nista ili ima sa puno vecim cijenama nego u domovini 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Pharaoh kaže...

Ajmo ekipa, tko prvi cura njegova hehe 

 

Grafička kartica PCI-E POWERCOLOR Radeon RX 6800XT Red Devil Limited Edition, 16GB GDDR6 - 7399kn dostupno za narudzbu 

 Jel ima ta kartica DLSS i kako vrti Cyberpunk u 4K?

Vrti 30-ak frameova, sta bi ti za tu cijenu? 

3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Al kaj je je, rtx 3080 ili 3070 ne izdrze duze od 10 minuta odma se razgrabe i to koji god model bio u pitanju.

 

Za Links svaka cast, stvarno svako malo imaju Ampere, a i Navi imat u ponudi i to TOP model u limitiranom izdanju od 1000 komada u proizvodnji je za svaku pohvalu 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
forumaš kaže...
Pharaoh kaže...

Ajmo ekipa, tko prvi cura njegova hehe 

 

Grafička kartica PCI-E POWERCOLOR Radeon RX 6800XT Red Devil Limited Edition, 16GB GDDR6 - 7399kn dostupno za narudzbu 

 Jel ima ta kartica DLSS i kako vrti Cyberpunk u 4K?

Vrti 30-ak frameova, sta bi ti za tu cijenu? 

barem 60 uz DLSS.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
ansha kaže...
forumaš kaže...
Pharaoh kaže...

Ajmo ekipa, tko prvi cura njegova hehe 

 

Grafička kartica PCI-E POWERCOLOR Radeon RX 6800XT Red Devil Limited Edition, 16GB GDDR6 - 7399kn dostupno za narudzbu 

 Jel ima ta kartica DLSS i kako vrti Cyberpunk u 4K?

Vrti 30-ak frameova, sta bi ti za tu cijenu? 

barem 60 uz DLSS.

I moja baba koristi DLSS za kolace pravit...

11 godina
online
Re: AMD Navi
ansha kaže...

I moja baba koristi DLSS za kolace pravit...

 kako ne bi, na dva kolača dobije bar još jedan besplatni sa dlss 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

I moja baba koristi DLSS za kolace pravit...

 kako ne bi, na dva kolača dobije bar još jedan besplatni sa dlss 

 bolja je tekstura biskvita

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
14 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
forumaš kaže...
ansha kaže...
forumaš kaže...
Pharaoh kaže...

Ajmo ekipa, tko prvi cura njegova hehe 

 

Grafička kartica PCI-E POWERCOLOR Radeon RX 6800XT Red Devil Limited Edition, 16GB GDDR6 - 7399kn dostupno za narudzbu 

 Jel ima ta kartica DLSS i kako vrti Cyberpunk u 4K?

Vrti 30-ak frameova, sta bi ti za tu cijenu? 

barem 60 uz DLSS.

I moja baba koristi DLSS za kolace pravit...

 Pametna baba.

11 godina
online
Re: AMD Navi
nixass kaže...

 bolja je tekstura biskvita

 to samo ako uključi quality mode, inače je ista, na performance čak i malo lošija onome tko pozna bakine kolače 

14 godina
offline
AMD Navi

Bitno je da ima dobre sastojke. Bez alata nema zanata ili ne možeš od govna napraviti pitu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Navi
Mozes al nece nitko jest.
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Evo nakon gotovo tjedan dana posjedovanja rx6800 mogu napisati nesto pametnije oko doticne graficke. Naime, da prvo naglasim: prezadovoljan sam sa grafickom! Iako sam imao neke nedoumice oko 3070 ili 6800 mislim da sam napravio dobar izbor i 6800 mji se cini nekako ipak bolja graficka. Sto se RT performance tice, tu je negdje na razini 2080ti/3070 sto sam testirao i usporedio po internetu onda. Dlss mijenja situaciju naravno, ali obecan je i na AMD-ovoj strani tako da se valja strpiti malo jos, a duplo vise graficke memorije isto daje olaksanje u dusi da toga nece nedostajati. Dugo godina sam koristio nvidieve graficke i ono sto sam primjetio je da nvidia sharpening nije ni do koljena AMD-ovom rijesenju. To se bas primjeti u igrama gdje je TAA kao AA rijesenje- AMD daleko bolje to izostri nego nvidia. Eto, to je  sitnica koju sam primjetio isto.

Isto tako overclocking je uzasno zabavan, onako bez dizanja temperature i potrosnje mozete nabiti  400-500Mhz-a vise i dobiti u prosijeku 10-15% bolje performance. Ova nitro izvedba je nesto sto jos nisam imao prilike vidjeti.Sa samo 660 grama(koliko tezi hladnjak) hladi tako dobro...do sada nisam imao slucaj temperature preko 62°C na jezgri i 85°C na "hot-spot" i isto tako netreba mi nikakav "stalak" kako se graficka nebi naginjala.

Uspio sam jos uhvatiti 4. i 12. mjesto u  3d mark benchmarku tj time spy i port royal.

 

Putem reddit foruma uspio  sam doci do saznanja kako  staviti drugi bios na graficku tj bios od 6800xt. Budem to ovih dana malo probao pa javim rezultate naravno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 15:42 (Ivan Majstorovic).
 
10 0 hvala 5
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Evo nakon gotovo tjedan dana posjedovanja rx6800 mogu napisati nesto pametnije oko doticne graficke. Naime, da prvo naglasim: prezadovoljan sam sa grafickom! Iako sam imao neke nedoumice oko 3070 ili 6800 mislim da sam napravio dobar izbor i 6800 mji se cini nekako ipak bolja graficka. Sto se RT performance tice, tu je negdje na razini 2080ti/3070 sto sam testirao i usporedio po internetu onda. Dlss mijenja situaciju naravno, ali obecan je i na AMD-ovoj strani tako da se valja strpiti malo jos, a duplo vise graficke memorije isto daje olaksanje u dusi da toga nece nedostajati. Dugo godina sam koristio nvidieve graficke i ono sto sam primjetio je da nvidia sharpening nije ni do koljena AMD-ovom rijesenju. To se bas primjeti u igrama gdje je TAA kao AA rijesenje- AMD daleko bolje to izostri nego nvidia. Eto, to je  sitnica koju sam primjetio isto.

Isto tako overclocking je uzasno zabavan, onako bez dizanja temperature i potrosnje mozete nabiti  400-500Mhz-a vise i dobiti u prosijeku 10-15% bolje performance. Ova nitro izvedba je nesto sto jos nisam imao prilike vidjeti.Sa samo 660 grama(koliko tezi hladnjak) hladi tako dobro...do sada nisam imao slucaj temperature preko 62°C na jezgri i 85°C na "hot-spot" i isto tako netreba mi nikakav "stalak" kako se graficka nebi naginjala.

Uspio sam jos uhvatiti 4. i 12. mjesto u  3d mark benchmarku tj time spy i port royal.

 

Putem reddit foruma doci saznanja kako  staviti drugi bios na graficku tj bios od 6800xt. Budem to ovih dana malo probao pa javim rezultate naravno.

Onda si nesto krivo testirao.

Ovo je prikaz kako koja arhitektura vrti raytrace kada se iz jednadzbe izbaci rasterizacija.

Navi2 je u generacijskom zaostatku i tvoja grafa je tu slabija od Turinga.

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Evo nakon gotovo tjedan dana posjedovanja rx6800 mogu napisati nesto pametnije oko doticne graficke. Naime, da prvo naglasim: prezadovoljan sam sa grafickom! Iako sam imao neke nedoumice oko 3070 ili 6800 mislim da sam napravio dobar izbor i 6800 mji se cini nekako ipak bolja graficka. Sto se RT performance tice, tu je negdje na razini 2080ti/3070 sto sam testirao i usporedio po internetu onda. Dlss mijenja situaciju naravno, ali obecan je i na AMD-ovoj strani tako da se valja strpiti malo jos, a duplo vise graficke memorije isto daje olaksanje u dusi da toga nece nedostajati. Dugo godina sam koristio nvidieve graficke i ono sto sam primjetio je da nvidia sharpening nije ni do koljena AMD-ovom rijesenju. To se bas primjeti u igrama gdje je TAA kao AA rijesenje- AMD daleko bolje to izostri nego nvidia. Eto, to je  sitnica koju sam primjetio isto.

Isto tako overclocking je uzasno zabavan, onako bez dizanja temperature i potrosnje mozete nabiti  400-500Mhz-a vise i dobiti u prosijeku 10-15% bolje performance. Ova nitro izvedba je nesto sto jos nisam imao prilike vidjeti.Sa samo 660 grama(koliko tezi hladnjak) hladi tako dobro...do sada nisam imao slucaj temperature preko 62°C na jezgri i 85°C na "hot-spot" i isto tako netreba mi nikakav "stalak" kako se graficka nebi naginjala.

Uspio sam jos uhvatiti 4. i 12. mjesto u  3d mark benchmarku tj time spy i port royal.

 

Putem reddit foruma doci saznanja kako  staviti drugi bios na graficku tj bios od 6800xt. Budem to ovih dana malo probao pa javim rezultate naravno.

Onda si nesto krivo testirao.

Ovo je prikaz kako koja arhitektura vrti raytrace kada se iz jednadzbe izbaci rasterizacija.

Navi2 je u generacijskom zaostatku i tvoja grafa je tu slabija od Turinga.

 

 

 Nazalost nemam sve RT igre na raspolaganju. Testirao sam ono sto sam imao tj metro exodus, SOTR, i control. Jedino u controlu je 3070 tj 2080ti za nekih 8 frejmova bolja.

Isto tako uzmi u obzir da je moja graficka overklokana na 2.55 Ghz-a i 2130 na memoriji. Napisao sam gore da u istim igrama mi digne frejm sa RT-om oko 10-15%. 

Eto nazalost imam samo te 3 igre sa ray tracing opcijom. Isto tako ovo je koliko vidim jos prvi driver tako da se nadam da ce to biti i malo bolje jos. 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 Daj nam reci si primjetio kakav flickering, crashanje/freezanje sa tom grafom ? Prvenstveno me zanima jel ista stvar (iako gledam po redditu nije) kao sa proslom 5XXX serijom ili ti radi sve normalno.

13 godina
online
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

kako  staviti drugi bios na graficku tj bios od 6800xt. Budem to ovih dana malo probao pa javim rezultate naravno.

Onda si nesto krivo testirao.

Ovo je prikaz kako koja arhitektura vrti raytrace kada se iz jednadzbe izbaci rasterizacija.

Navi2 je u generacijskom zaostatku i tvoja grafa je tu slabija od Turinga.

 

 Znači, mjerodavan test za RT je samo Quake 2?

11 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...
MEGATAMA kaže...

kako  staviti drugi bios na graficku tj bios od 6800xt. Budem to ovih dana malo probao pa javim rezultate naravno.

Onda si nesto krivo testirao.

Ovo je prikaz kako koja arhitektura vrti raytrace kada se iz jednadzbe izbaci rasterizacija.

Navi2 je u generacijskom zaostatku i tvoja grafa je tu slabija od Turinga.

 

 Znači, mjerodavan test za RT je samo Quake 2?

Igra je na vulkanu,nije ogranicena rasterizacijom,nema DLSS tako da je mozda i najcisci primjer jedne igre sto se tice raytrace performansi arhitektura....mozda i Minecraft ali ne znam dali se on moze vrtit na Navi2 grafama?

Ovdje tocno vidis gdje se koja grafa nalazi sto se tice raytracea i ovo nikako nije dobra slika cak niti za top end radeone gdje ih moja grafa sisa za dupli framerate,usporedjivao sam....i to bez dlssa.

I zanimljivo je da se bolje vrti na vulkanu nego nvidia ekstenzijama sto bi znacilo da je nvidia prestala razvijat svoje ekstenzije za vulkan sad kada vulkan nativno podrzava raytrace.

3 godine
protjeran
offline
AMD Navi
  1. Sretan Božić ekipa, da ne cestitam praznih ruku evo jedan link ASrock AMD Radeon RX 6800 XT 16GB - 6800kn 
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 0:09 (Pharaoh).
Moj PC  
3 0 hvala 3
10 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...
MEGATAMA kaže...

kako  staviti drugi bios na graficku tj bios od 6800xt. Budem to ovih dana malo probao pa javim rezultate naravno.

Onda si nesto krivo testirao.

Ovo je prikaz kako koja arhitektura vrti raytrace kada se iz jednadzbe izbaci rasterizacija.

Navi2 je u generacijskom zaostatku i tvoja grafa je tu slabija od Turinga.

 

 Znači, mjerodavan test za RT je samo Quake 2?

 Dap mjerodavan je test napravljen iskljucivo za nvidia naslov (posto je RTX u imenu)...  Jedino nazalost su jos jednom fanbojecki otjerali novog clana sa foruma, prozvali ga lazovom i debilom, ali to je tako na ovom forumu, ako imas kombo nvidia/intel onda si dobrodosao, potencijalno bi se mogao forum preimenovat nesto na tu temu.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Daj nam reci si primjetio kakav flickering, crashanje/freezanje sa tom grafom ? Prvenstveno me zanima jel ista stvar (iako gledam po redditu nije) kao sa proslom 5XXX serijom ili ti radi sve normalno.

 Nije me nitko otjerao, sam sam odlucio da je za moje mentalno zdravlje bolje neposjecivati ovaj forum vise. Nije mi bila namjera ikoga prozivaati ni nista, cisto da upoznam graficku malo, a nakon 2-3 tj vise ionako nebi bio online kada skupim sve informacije koje su mi potrebne da upoznam AMD software.Na kraju sam pomoc dobio putem reddita, gdje moram priznati nije me nitko prozvao za temperaturu graficke ili da sam netko pod necjim inkognito indentitetom. Ostavio sam svoj e-mail u slucaju da me netko zeli kontaktirati i pomoci , lakse mi je putem maila nego ovako.

Evo na kraju u manje od 10 dana sam svejedno sakupio sve potrebne informacije...Naime, nisam do sada imao nikakvih problema koje spominjes osim u metro exodus-u gdje sa upaljenim RT-om nakon 30-tak minuta se rusi igra i mora se tipkom ponovno pokrenuti racunalo. Na redditu sam naisao na par poruka koje ukazuju na isti problem u metro-u, neki imaju i navodno sa novim call of duty-om iste probleme sa upaljenim Rt-om. Na AMD-ovim stranicama naisao sam isto spominjanje toga: "kao u opisu drivera sto jos nije optimizirano". Tako da, to i nije toliko veliki minus buduci da  je igra i sa 2080 na izlasku bila takvog ponasanja pa se sredilo nadolazecim driver update-om. Control, SOTR bez problema a jucer sam probao i The Riftbreaker jedno 2-3 sata sa RT-om i sve radi kako treba.

 

Mozda najveci minus je da ova nitro+ izvedba ima toliko mekanu plastiku da bih preporucio svakome korisniku da pripazi pri instalaciji. Toliko da sam cak uputio jedan mail sapphire-u u vezi tog problema, neznam mozda im je to bilo u dizajnu da graficka bude lagana,ali definitivno se moglo bolje pristupiti. Ovako je graficka  prelagana, naisao sam na podatak da je hladnjak samo 600-tinjak grama tezak i uopce se nimalo nesavija kad je instalirana.

Isprva sam htio i zelim jos uvijek svoju 3080-tku, ali stvari su trenutno i sa covidom skroz cudne. 3070-tka mi nedolazi u obzir, rekao sam da sam i dosad mogao imati 2080ti performance. Ova 6800 kad se overkloka  i nije toliko losija u RT-u od nvidie 2080ti/3070 koliko sam mogao usporedit, DIRT5 je cak bolji na AMD-u sa RT-om a iskreno zanima me sta ce biti sa novim FAR CRY-om koji isto dolazi sa RT-om. Ceka se amd dlss ili VRS neznam kako se spominje sve po internetu, i onda ce u RT naslovima biti relativno bolje iskustvo. Samo sto sam u naslovima koji jos nedolaze sa RT-om i dlss-om u daleko boljem polozaju sa 6800 nego 3070, a to vidim nitko isto neuzima u obzir.  U igrama sto posjedujem i sto sam testirao, sa overklokom sam doslovno u vecini njih 1 na 1 sa 6800xt, a temperatura i potrosnja mi ostaje doslovno ista kao i na tvornickim postavkama. 

 

Istaknuo sam isto kako sam iznenadjen sa AMD-ovim nacinom izostravanja tj sharpening-om. Tako sam neki dan sasvim slucajno naisao na ovaj video, i moje iskustvo je sasvim zadovoljavajuce, doslovno nikakve gubitke na relaciji vizuala nisam primjetio. Jedini minus eto sto neradi u svim igrama bas: cyberpunk, control,Dirt5... Tako da se nadam  inacici AMD dlss-a  u driverima inace idem na 3080 pa neka kosta koliko kosta. Malo ce mi biti zao priznajem, jedino zbog ovog AMD software-a koji izgleda predobro spram nvidia-ovog i ima daleko vise funkcija na jednom mjestu. 

 

                

 

 

Svima zelim Sretan i Blagoslovljen Bozic :)

 

 

Kao sto sam rekao neradi u svim igrama ova tehnologija. Vidim da ima neki nacim upscalinga zato sto igre koje funkcioniraju nepromijene rezoluciju, a to vidim po velicini samih objekata u igri i FPS brojaca. U igrama gdje nefunkcionira promijeni se rezolucija i vidi se da nije to vise 1440p. Svakako cu pricekati kao sto sam rekao do veljace sada sa 6800 i vjdeti pricu sa VSR-om ili VRS-om kako vec :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 15:54 (Ivan Majstorovic).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
itomic009 kaže...

 Dap mjerodavan je test napravljen iskljucivo za nvidia naslov (posto je RTX u imenu)... Jedino nazalost su jos jednom fanbojecki otjerali novog clana sa foruma, prozvali ga lazovom i debilom, ali to je tako na ovom forumu, ako imas kombo nvidia/intel onda si dobrodosao, potencijalno bi se mogao forum preimenovat nesto na tu temu.

Vidim ti si oličenje pravde i licemjera a jutros si ovdje nove članove u drugoj temi proglasio niti manje ni više nego ŠTAKORIMA (ja sam te prijavio za vrijeđanje pa je poslje sve pobrisano), što si ti onda? po ovome kako pišeš trebali su tebe pobrisati instantno. Pa evo neka vide ostali s kakvom osobom razgovaraju upravo ovakav kakve ih ti nazivaš, Sretan Božić i tebi od svih novih članova na bugu takozvani Štakoraši kretenčino neodgojena! Napravit ču jos 500 štakorskih računa ako treba samo radi tebe, neznam samo kako si izdržao tu 7g s ovakvim načinom komunikacije

 

6 godina
offline
AMD Navi

Tu nas cca 10 gadino ovaj forum i nazalost smo otjerali puno dobrih ljudi. Multi accounti više se ni ne brišu. Bolje se maknut. Samo znam da nisi novi, al nema veze. Ako stjepanji, ware-ovi i ostali mogu napravit 30 novih, možeš i ti. Uživaj u grafi, gejmanju, radi što god voliš i budi zadoboljan. Jbš forume, ovo je piss party. 

Takoder svako dobro za blagdane, uživaj. Ivan Majstorovic 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 15:58 (cvaja997).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Tu nas cca 10 gadino ovaj forum i nazalost smo otjerali puno dobrih ljudi. Multi accounti više se ni ne brišu. Bolje se maknut. Samo znam da nisi novi, al nema veze. Ako stjepanji, ware-ovi i ostali mogu napravit 30 novih, možeš i ti. Uživaj u grafi, gejmanju, radi što god voliš i budi zadoboljan. Jbš forume, ovo je piss party. 

Takoder svako dobro za blagdane, uživaj. Ivan Majstorovic 

Pa jednom od njih si upravo odgovorio, post iznad tvog 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

Tu nas cca 10 gadino ovaj forum i nazalost smo otjerali puno dobrih ljudi. Multi accounti više se ni ne brišu. Bolje se maknut. Samo znam da nisi novi, al nema veze. Ako stjepanji, ware-ovi i ostali mogu napravit 30 novih, možeš i ti. Uživaj u grafi, gejmanju, radi što god voliš i budi zadoboljan. Jbš forume, ovo je piss party. 

Takoder svako dobro za blagdane, uživaj. Ivan Majstorovic 

Pa jednom od njih si upravo odgovorio, post iznad tvog 

 Ti znaš tko su oni?, u drugoj temi si također prijavio nekog novog člana i pobrisali su ga, čovjek se naknadno javio s novim moderatoru Miri i objasnio mu da nije netko za koga ga ti optužuješ, strašno! Jel ti radiš išta drugo zanimljivo u svom životu?

6 godina
offline
Re: AMD Navi

Odgovarao sam na Ivan Majstorovic 
Čestit ti Božić. Treba cirkus radit po forumu.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
10 godina
offline
Re: AMD Navi
kobe38 kaže...
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

Tu nas cca 10 gadino ovaj forum i nazalost smo otjerali puno dobrih ljudi. Multi accounti više se ni ne brišu. Bolje se maknut. Samo znam da nisi novi, al nema veze. Ako stjepanji, ware-ovi i ostali mogu napravit 30 novih, možeš i ti. Uživaj u grafi, gejmanju, radi što god voliš i budi zadoboljan. Jbš forume, ovo je piss party. 

Takoder svako dobro za blagdane, uživaj. Ivan Majstorovic 

Pa jednom od njih si upravo odgovorio, post iznad tvog 

 Ti znaš tko su oni?, u drugoj temi si također prijavio nekog novog člana i pobrisali su ga, čovjek se naknadno javio s novim moderatoru Miri i objasnio mu da nije netko za koga ga ti optužuješ, strašno! Jel ti radiš išta drugo zanimljivo u svom životu?

 Da, ja sam govorio da je multic i to je to (ne, taj clan nije "pobrisan", evo upravo sad je online, opet lazete kao i svaki put vas par koji ste pobrali ban) ali znas zasto ? Jer radi upravo iste stvari kao i doticni, dodje u navi/ryzen temu i sere kak ovo nevalja i da je intel/nvidia najbolja.. Ali ovo sto se tice Ivana, govorili da je lazov, debil i slicne stvari, to je normalno ? I to ne od jednog clana nego od njih 5+. Nego sjecam se da je vec netko tebe spomenuo da si multic, s obzirom kak si se natrigerao sa necime sto nisam nikome rekao, ocito je, ali dobro, upao si u moju zamku sto mi je drago 

 

Nego, jel ti ista drugo radis u zivotu ? Ili opcenito samo ides od foruma do foruma i radis nove accove zbog toga sto ti je dosadno ?

 

E da, zasto vas par koji tolko branite sve i zelite forum normanim mjestom onda ne upozorite i nvidia/intel fanyobe koji su ovdje u daleko vecoj kolicini ? Doslovno zadnjih par dana pitam Ivana neko pitanje, i neki pametnjakovic mora govorit da je to standardan amd feature, zasto njega ne upozoris da prestane trolat ? Ah ustvari, to je ok, on ima nvidiju u kompu sorry.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 16:26 (hahhaajaads).
12 godina
offline
AMD Navi
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 19:28 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Navi

Ovo su brutalne cijene za RX 6800 seriju. Također sam si u 11. mjesecu planirao uzeti RX 6800 (ne XT verziju) karticu kad izađe, ali prvo ih nije bilo 20 dana i više uopće na našem tržištu kada su službeno izašle, a kada sam vidio vani koje su cijene totalno sam odustao od AMD-a (znajući da će kod nas cijene biti još veće). Stvarno sam se nadao da će cijenovno biti jeftinije od Nvidia-e, a ono cijene u rangu Nvidia-e pa čak malo možda i jače, sve ovisno od modela. Tada je odluka pala uzeti RTX 3060Ti za 3.900 kn koja odlično radi na mojem 1440p 32" monitoru. Znam da je RX 6800 jača kartica od RTX 3060Ti, ali opet nije bolja za 2.500 kn. Iskreno se nadam da će AMD smanjiti cijene svojih grafa (iako sumnjam) jer sam stvarno imao namjeru preći na AMD, ali sa ovakvim cijenama nema šanse, a pitanje je uopće kada će serija RX 6700 izaći na tržište koja bi bila u rangu moje RTX 3060Ti i pitanje po kojim uopće cijenama. Sve u svemu svake godine cijene grafa odlaze nebu pod oblake što nema veze sa stvarnošću, prije par godina si dao 3.000 kn za ovu grafu i mogao si čuda raditi i igrati, danas takve grafe koštaju 5.500 kn pa na dalje. Blago rečeno strava, šišaju nas kao ovce.

6 godina
offline
AMD Navi

U igrama koje podržavaju DLSS 2.0, na quality presetu jer isti ne narušava kbalitetu prikaza niti malo! su čak i blizu. Tko je uhvatio one po 3900 je kupio dobru stvar. To je realna cijena, 3500 za koji mjesec, 3900 na launchu. 5300 u jednom dućanu- NE!

AMD je napravio njesra. U esportsu obje mogu držat zadovoljavajuć framerate, tu DLSSa ne treba. Kao Radeon fanboy, AMD grafički segment u zadnjih 3 godine mi se gadi. I da, onaj tko kupi 6800 XT za veće novce od 3080 je lud. Propuste i gluposti iz generacije u generaciju treba kaznit.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Ma jasno da , preskupe su za konkurenciju.

Vjerujem cak i da izbace 6700 po cijeni 500e Nvidia ce izbacit obicnu 3060 malo slabiju od 3060ti i opet nema logike da uzmes radeon.

edit:Da za propuste se slazem kako nas je Intel guzio sa 4/4 i5 par generacija pa smo lijepo svi uzeli ryzen.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 7:31 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice