AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.540
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Navi

OMG kako loše 

 

 

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
offline
AMD Navi

Konzumerizam na djelu. Lansiraju proizvod koji očito još nije spreman, jedva sa papira izašao u proizvodnju. Ovo je užas. Ako nisu spremni, nisu spremni. Nemoj predstavljat proizvod, odgodi, tko te jeb... imaš razloge. Ovako rješavanje u hodu, problema će bit, veliki flop još jedne serije AMD GPUa.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

ma majneri će kupovati kad izbace da izbace, taman da se svi gameri naljute i ignoriraju. nema brige za njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ovo je sramota od launcha da veća ne može biti. Nvidia je ukenjala ali ovo je prestrašno, niti jedne doslovno kod nas na stanju.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

kako god, ne dam im 4000kn za 5700XT...čak ni za 6700XT

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

kako god, ne dam im 4000kn za 5700XT...čak ni za 6700XT

  Daj koliko hočeš al 6700XT nećeš tako brzo kupiti... a 5700XT imaš na njušci oko 3000...

15 godina
offline
AMD Navi

Hebote 30 stranica i tu i u Ampere pisete o launchu...msm ne kuzim sto vise nije jasno? Tko zeli mora cekat...cak ni ovaj prvi nego drugi val, tamo negdje 3-4. mj

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Mene recimo ovaj dio iritira do bola... ne mogu izdržat taj coil whine. Podivljam odmah.

 

"Ono što smo primijetili u radu je da RX 6900 XT ima izraženije “cvrčanje” zavojnica od slabije dvije kartice kod kojih je to također lagano čujno."

 

Ista stvar kao i kod 6800XT...

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...

Mene recimo ovaj dio iritira do bola... ne mogu izdržat taj coil whine. Podivljam odmah.

 

"Ono što smo primijetili u radu je da RX 6900 XT ima izraženije “cvrčanje” zavojnica od slabije dvije kartice kod kojih je to također lagano čujno."

 

Ista stvar kao i kod 6800XT...

 Ista stvar kao i kod svih grafa, ovisno kakav primjerak poberes... Neki imaju coil whine a neki ne.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...

Mene recimo ovaj dio iritira do bola... ne mogu izdržat taj coil whine. Podivljam odmah.

 

"Ono što smo primijetili u radu je da RX 6900 XT ima izraženije “cvrčanje” zavojnica od slabije dvije kartice kod kojih je to također lagano čujno."

 

Ista stvar kao i kod 6800XT...

 A nu oksimorona od zaključka rofl 

 

+Izgled, kvaliteta materijala, komponenata i izrade, izvrsne 1440p i 4K performanse, visoka efikasnost, niska radna buka

-Omjer cijene i performansi u odnosu na RX 6800 XT, malo povišeno zagrijavanje oklopa, cvrčanje zavojnica.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
AMD Navi

https://www.techpowerup.com/275698/asus-delivers-first-custom-radeon-rx-6900-xt-gpu-the-tuf-gaming-radeon-rx-6900-xt-graphics-card

 

Asus Tuf i 6900XT, ajde bas me zanima kakvo je stanje sa tim, jel ce bit cooler kao i na 5700XT ili ce bit odlican kao na 3080.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
mrsmith kaže...

Mene recimo ovaj dio iritira do bola... ne mogu izdržat taj coil whine. Podivljam odmah.

 

"Ono što smo primijetili u radu je da RX 6900 XT ima izraženije “cvrčanje” zavojnica od slabije dvije kartice kod kojih je to također lagano čujno."

 

Ista stvar kao i kod 6800XT...

 Ista stvar kao i kod svih grafa, ovisno kakav primjerak poberes... Neki imaju coil whine a neki ne.

Sve imaju, samo je pitanje koliko glasan...

15 godina
offline
AMD Navi

Vidi i ovdje je zabava.. pa ovaj forum je kao festival muzike.. za svakoga po nešto :-D

Šta je ovo 6900XT predstavljen... ima li i jedan test a da nije lošija od 3090? Ili da čekamo seriju 7000.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Cekat cemo jos.

11 godina
offline
AMD Navi

Gdje je lošija? Kartice iste snage.

Moj PC  
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...

Gdje je lošija? Kartice iste snage.

 6% sporija avg i 4% sporija low, ako je to isto onda ok 

 

jedna i druga su totalni fail i apsolutno nebitne kartice za gaming

6 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
ibme74 kaže...

Gdje je lošija? Kartice iste snage.

 6% sporija avg i 4% sporija low u 4K, ako je to isto onda ok 

 

jedna i druga su totalni fail i apsolutno nebitne kartice za gaming

 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
10 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
ibme74 kaže...

Gdje je lošija? Kartice iste snage.

 6% sporija avg i 4% sporija low, ako je to isto onda ok 

 

jedna i druga su totalni fail i apsolutno nebitne kartice za gaming

 Pa iste su, doslovno. Jos dok dodju aib kartice koje ce ic na 2950mhz i eto je ispred.

 Gdje su oni koji su najavljivali da ce najjaci navi bit rang ili ispod 2080ti, ha 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 11:52 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: AMD Navi

koja od koje? Jedna ima sitnu predost na 1080p i 1440p a druga na 4k

6 godina
offline
AMD Navi

pa valjda testiramo graficke kartice, a ne procesore? 

 

1080 i 1440 nisu rezolucije za testiranje najjacih grafickih kartica, kad je CPU BN totalni.

 

 

4K rezolucija ili vise gdje je GPU jedini bitan, i gdje se vidi koja graficka je brza

 

 

 

 

Moj PC  
1 6 hvala 0
9 godina
online
Re: AMD Navi

Negdje natrčah na info da se ne radi o CPU BN već o BN arhitekture.... nez koliko ima smisla... nisam pažljivo slušao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 11:59 (miki_the_pirat).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 Pa iste su, doslovno. Jos dok dodju aib kartice koje ce ic na 2950mhz i eto je ispred.

 Gdje su oni koji su najavljivali da ce najjaci navi bit rang ili ispod 2080ti, ha 

Ja sam mislio da će biti mrvicu jača od 2080Ti...Ali sam isto tako mislio da će fakat i izdati kartice.

 

Ovako me boli kita, mogu AMD-ove kartice biti i 14 puta brže od 3090 kad ih nema... 

13 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

pa valjda testiramo graficke kartice, a ne procesore? 

 

1080 i 1440 nisu rezolucije za testiranje najjacih grafickih kartica, kad je CPU BN totalni.

 

 

4K rezolucija ili vise gdje je GPU jedini bitan, i gdje se vidi koja graficka je brza

 

 

 

 

Na 1440p nije CPU BN gotovo nigdje, kamoli totalni BN...

 

Bio sam ti linkao video...Očito nisi pogledao. 

6 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...

 

 

 

 

Na 1440p nije CPU BN gotovo nigdje, kamoli totalni BN...

 

Bio sam ti linkao video...Očito nisi pogledao. 

 da nema CPU BN razlika bi bila indenticna na svim rezolucijama, a kako nije, onda je CPU BN

 

ne samo u ovom slucaju, vec mjesecima gledamo isti scenarij i sa 3080 i 3070 na niskim rezolucijama koje nisu 4k da je izrazen CPU BN

8 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
Promster kaže...

 

 

 

 

Na 1440p nije CPU BN gotovo nigdje, kamoli totalni BN...

 

Bio sam ti linkao video...Očito nisi pogledao. 

 da nema CPU BN razlika bi bila indenticna na svim rezolucijama, a kako nije, onda je CPU BN

 

ne samo u ovom slucaju, vec mjesecima gledamo isti scenarij i sa 3080 i 3070 na niskim rezolucijama koje nisu 4k da je izrazen CPU BN

 Navi ima mali infinity cache za 4k u tom ti je razlika

 

Da je CPU BN onda bi opet bila ista stvar, nebi navi bio bolji od NV jer je valjda CPU BN jednak za sve

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 12:12 (Santana).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
Promster kaže...

 

 

 

 

Na 1440p nije CPU BN gotovo nigdje, kamoli totalni BN...

 

Bio sam ti linkao video...Očito nisi pogledao. 

 da nema CPU BN razlika bi bila indenticna na svim rezolucijama, a kako nije, onda je CPU BN

 

ne samo u ovom slucaju, vec mjesecima gledamo isti scenarij i sa 3080 i 3070 na niskim rezolucijama koje nisu 4k da je izrazen CPU BN

 Aha, a zasto je onda 6800xt jaca i od 3090 u 1080p i zasto je jaca od 3080 u 1440p ? Vec je odavno govoreno da je zbog ampere arhitekture a ne cpu bn. Isto ti djabe 4k reza kad niti nedna niti druga nemogu tjerat nove igre na 4k rezi i ultra postavakama na 60 fpsa

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 12:15 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

pa valjda testiramo graficke kartice, a ne procesore? 

 

1080 i 1440 nisu rezolucije za testiranje najjacih grafickih kartica, kad je CPU BN totalni.

 

 

4K rezolucija ili vise gdje je GPU jedini bitan, i gdje se vidi koja graficka je brza

 

 

 

 

 

znači netko tko kupuje jednu od te dvije za 1440p 144hz monitor će kupiti rtx3090 naspram rx6900xt iako je ova prva brza na 4k gdje nema cpu bn iako je sporija na rezoluciji za koju kupuje? 
Da ne pričam da su u sva tri slučaja mizerne razlike.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
Promster kaže...

 

 

 

 

Na 1440p nije CPU BN gotovo nigdje, kamoli totalni BN...

 

Bio sam ti linkao video...Očito nisi pogledao. 

 da nema CPU BN razlika bi bila indenticna na svim rezolucijama, a kako nije, onda je CPU BN

 

ne samo u ovom slucaju, vec mjesecima gledamo isti scenarij i sa 3080 i 3070 na niskim rezolucijama koje nisu 4k da je izrazen CPU BN

Ne...

 

6 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 Aha, a zasto je onda 6800xt jaca i od 3090 u 1080p i zasto je jaca od 3080 u 1440p ? Vec je odavno govoreno da je zbog ampere arhitekture a ne cpu bn. Isto ti djabe 4k reza kad niti nedna niti druga nemogu tjerat nove igre na 4k rezi i ultra postavakama na 60 fpsa

kak mislis zbog arhitekture, sta to znaci? objasni mi ne kuzim.

 

zasto nema toga problema na vecim rezolucijama gdje CPU ne igra ulogu? zato sam zakljucio da je do procesora

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice