AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
moderator
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA ....

Zasto?

Samo preporuke za cekanja....prije mjesec i nesto ste mi ovdje preporucivali da ne kupujem rtx3080 da cekam rx6800xt.

 Jbt,stvarno si ko papiga već s tim ponavljanjem.

Jesu,preporučili su ti da čekaš....preboli to i idemo dalje

سمندری ڈاکو
11 godina
offline
AMD Navi

Bit će napeto kad izađu 6700 i 3060. Vjerojatno će ih ekipa masovno kupovat pa će cijena biti napuhana kao sa rajzenom 5600x. To su mid range grafe kakve si većina ekipe želi za 1080p i 1440p rezolucije. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 12:30 (pavlovs_dog).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Navi
pavlovs_dog kaže...

Bit će napeto kad izađu 6700 i 3060. Vjerojatno će ih ekipa masovno kupovat pa će cijena biti napuhana kao sa rajzenom 5600x. To su mid range grafe kakve si većina ekipe želi za 1080p i 1440p rezolucije. 

Neće ekipa ništa masovno kupovat, jer ih neće biti da ih se masovno kupuje.

 

Ajde za AMD mi je jasno zašto se nema, što sve oni štanacaju na 7nm; konzole, Renoir APU-ove, Ryzen 3000, Ryzen 5000, RX 5xxx seriju, pa sad RX 6xxx seriju...

 

Ali Nvidija, pa kaje? 

 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
pavlovs_dog kaže...

Bit će napeto kad izađu 6700 i 3060. Vjerojatno će ih ekipa masovno kupovat pa će cijena biti napuhana kao sa rajzenom 5600x. To su mid range grafe kakve si većina ekipe želi za 1080p i 1440p rezolucije. 

Neće ekipa ništa masovno kupovat, jer ih neće biti da ih se masovno kupuje.

 

Ajde za AMD mi je jasno zašto se nema, što sve oni štanacaju na 7nm; konzole, Renoir APU-ove, Ryzen 3000, Ryzen 5000, RX 5xxx seriju, pa sad RX 6xxx seriju...

 

Ali Nvidija, pa kaje? 

 

 Korona... iz Kine stigla nam Korona... 

6 godina
offline
Re: AMD Navi

Pa ono... Cijena da bude do 2500 kuna bi bila zbilja fenomenalna. Ne govorim o strix, nitro+, RedDevil... Normalni Pulse ili slični modeli bi bili super. Ali cijena će ići 1000 gore. Vjerojatno i 1500 za neke modele. Sad gledam da si stavim pod bor RedDevil 5700 XT. Cijena 3.5k kuna. 1660 super je oko 2, ali je zbilja preslaba, slabija od 5600 XT koja je 500 kn skuplja. Odluke, odluke, odluke. Nije da mi treba, ali želim. Makar će stajat u idle 90% vremena, želim.
Edit: čekam release, ako budu oko 3.5 tisuće kuna, uzimam sigurno. Makar čisto sumnjam. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 13:12 (cvaja997).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

 Sad gledam da si stavim pod bor RedDevil 5700 XT. Cijena 3.5k kuna. 

 ma niti blizu tolike pare davat za 5700xt, mrtva kartica, još nisu dxr omogućili, vjerojatno niti neće jer ionako nema rt hardver

pitanje je hoće li dobiti i amd alternativu dlss-u, ništa niti od ostalih tehnologija poput direktnog pristupa cpu memoriji grafe

čak i da netko gleda uzet ih jer ga nije briga za rt i ostale tehnologije, radije pričekat izlazak 6700 i nevidijew 3060 jer će se ove prodavat za bagatelu vrlo uskoro

10 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Pa ono... Cijena da bude do 2500 kuna bi bila zbilja fenomenalna. Ne govorim o strix, nitro+, RedDevil... Normalni Pulse ili slični modeli bi bili super. Ali cijena će ići 1000 gore. Vjerojatno i 1500 za neke modele. Sad gledam da si stavim pod bor RedDevil 5700 XT. Cijena 3.5k kuna. 1660 super je oko 2, ali je zbilja preslaba, slabija od 5600 XT koja je 500 kn skuplja. Odluke, odluke, odluke. Nije da mi treba, ali želim. Makar će stajat u idle 90% vremena, želim.
Edit: čekam release, ako budu oko 3.5 tisuće kuna, uzimam sigurno. Makar čisto sumnjam. 

 Radije onda cekaj polovnu 5700XT staru par mj pa ju ugrabis za ono 2600-2700kn, vec sam ju par puta vidio po toj cijeni.

 A ak mozes cekat onda cekaj, i izlazak novih grafa i dok se smiri situacija i dodju na police.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 13:38 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
5600XT je u rangu?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Ja se nadam 6800 ili 6800 XT safirki, mislim da su najpouzdaniji što se tiče hlađenja kod amd-a.

Još nisam odlučio XT ili non XT, ma koja bude dostupna uzimam

Nisam se ovoliko veselio izlasku AMD kartice od 2004 negdje LOL

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Nemoj običnu, 6800 XT je puno bolja za samo 800 kuna više. 12 CU više, više stream procesora, više texture jedinica. Ako razmišljaš između te 2, jedini logični izbor je XT verzija jer je jednostavno toliko bolja za samo 800 kuna više, +/-.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
pavlovs_dog kaže...

Bit će napeto kad izađu 6700 i 3060. Vjerojatno će ih ekipa masovno kupovat pa će cijena biti napuhana kao sa rajzenom 5600x. To su mid range grafe kakve si većina ekipe želi za 1080p i 1440p rezolucije. 

Točnije zamjena za RX 5700XT, dakle 40CU RX 6700XT ili još jeftiniji model to če se najbolje prodavat.Za normalnu tržišnu GPU situaciju, za to treba pročekat minimalno do trečeg mjeseca 2021.

 

Trenutno je ludnica+Korona, ili realno AMD-u Desktop gejming grafe sasvim logično nisu prioritet na 7nm.

 

AMD Epyc serverski CPU tu se mlati lova, a prodaju sve kaj se može ispeč nema viška.Procovi po 5000$ a površina proca kao jedna RDNA2 RX 6900XT ili RX 6800XT.

Promster kaže... 

Neće ekipa ništa masovno kupovat, jer ih neće biti da ih se masovno kupuje.

 

Ajde za AMD mi je jasno zašto se nema, što sve oni štanacaju na 7nm; konzole, Renoir APU-ove, Ryzen 3000, Ryzen 5000, RX 5xxx seriju, pa sad RX 6xxx seriju...

 

Ali Nvidija, pa kaje? 

 

 Samsung 8nm kvaliteta, svako malo pa im izgore grijači u pečnici pa zovu servis.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 14:03 (rambox).
3 godine
offline
AMD Navi

Tako se i meni cini, ta 6800 mi izgleda kao i 5800 proc, neisplativo i kao da postoji samo da bi te privukli na jaci model.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

koja krmača 

kak je rekel zagorec kad je čuo koliko koštaju krmače (one kaj se iz aviona bacaju) - nis ja te sreće da jedna u moje dvorišće padne 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

koja krmača 

kak je rekel zagorec kad je čuo koliko koštaju krmače (one kaj se iz aviona bacaju) - nis ja te sreće da jedna u moje dvorišće padne 

 

 

 Valjda dolazi sa GPU Holderom 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
pirat kaže...
MEGATAMA ....

Zasto?

Samo preporuke za cekanja....prije mjesec i nesto ste mi ovdje preporucivali da ne kupujem rtx3080 da cekam rx6800xt.

 Jbt,stvarno si ko papiga već s tim ponavljanjem.

Jesu,preporučili su ti da čekaš....preboli to i idemo dalje

 Upravo to, respekt zbog komentara koji pokazuje ono što ja govorim već duže vrijeme, nisam tako loš kakve me se pokušava prikazati, samo govorim činjenice, iako bolne za neke.... prilično očito ga izjeda to što je pretplatio karticu i sad hoće da ga mi utješimo ovdje, no to neće dobiti, neka traži od ljepše polovice.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 14:40 (Riot).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

koja krmača 

kak je rekel zagorec kad je čuo koliko koštaju krmače (one kaj se iz aviona bacaju) - nis ja te sreće da jedna u moje dvorišće padne 

 

 

Izgleda da je mene RT pojeo...Gledam sliku i prvih 3 sekunde mislim da je polovica debljine kartice zapravo samo refleksija.

 

Nešto ovako, sve ispod crte samo refleksija. Makar je na normalnoj slici bolji efekt.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 15:26 (Promster).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...

Izgleda da je mene RT pojeo...Gledam sliku i prvih 3 sekunde mislim da je polovica debljine kartice zapravo samo refleksija.

 

Nešto ovako, sve ispod crte samo refleksija. Makar je na normalnoj slici bolji efekt.

 malo si se zajebao, refleksija počinje od strelice, debelo ispod crte

doslovce debelo 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Nemoj običnu, 6800 XT je puno bolja za samo 800 kuna više. 12 CU više, više stream procesora, više texture jedinica. Ako razmišljaš između te 2, jedini logični izbor je XT verzija jer je jednostavno toliko bolja za samo 800 kuna više, +/-.

 

800 kn više? Pouzdane informacije ????

Tih 100 dolara uvijek bude 3000 kn razlike u hr. Barem se pokazalo kad gledam recimo 3070 i 3080.

everyday i'm shuffling...
13 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

Izgleda da je mene RT pojeo...Gledam sliku i prvih 3 sekunde mislim da je polovica debljine kartice zapravo samo refleksija.

 

Nešto ovako, sve ispod crte samo refleksija. Makar je na normalnoj slici bolji efekt.

 malo si se zajebao, refleksija počinje od strelice, debelo ispod crte

doslovce debelo 

Dada, uspjeli su tako progurati Raytracing da vidim refleksije i tamo di ih i nema.

10 godina
offline
AMD Navi

Jel netko kupovao preko ebay-a kartice.. vidim da likovi prodaju za 600 eura rx 6800 xt na papiru.. to je znaci fejk oglas?i netko tko ne gleda kupi papir?

vidim ima i pravih oglasa, za oko 5800kn sa postarinom... gdje se onda vraca karticu u slucaju kvara?kaze lik da imam dve opcije ,slat u njemacku u ducan ili slat u sapphire .. a gdje je lokacija sapphire?na internetu mi baca asbis da je sluzbeni prodavac? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Nemoj se zafrkavat s time da ne završiš sa ciglom u paketu.

 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Navi
pavlovs_dog kaže...

Nemoj se zafrkavat s time da ne završiš sa ciglom u paketu.

 prodavao sam i kupovao na ebayu.. i kada sam nesto prodao cekao sam 30 dana da mi paypay isplati novac u slucaju prevare.. tako da vjerujem da ako mi netko posalje ciglu da to mogu prijavit, takoder postar radi zapisnik i salje se u paypal gdje onda paypal prodavacu ne isplati novac ,a meni vrati.  ali me zanima ako netko konkretno zna gdje saljem karticu u slucaju kvara.. gdje je najblize sjediste sapphire u europi? da li je u njemackoj ili ima u HR?

14 godina
offline
Re: AMD Navi
njuskac kaže...

Jel netko kupovao preko ebay-a kartice.. vidim da likovi prodaju za 600 eura rx 6800 xt na papiru.. to je znaci fejk oglas?i netko tko ne gleda kupi papir?

vidim ima i pravih oglasa, za oko 5800kn sa postarinom... gdje se onda vraca karticu u slucaju kvara?kaze lik da imam dve opcije ,slat u njemacku u ducan ili slat u sapphire .. a gdje je lokacija sapphire?na internetu mi baca asbis da je sluzbeni prodavac? 

Jamstvo za Sapphire u EU se uvijek obavlja preko prodavača, tj karticu moraš vraćati u trgovinu iz koje imaš račun. IMHO najbolje je računati da jamstvo niti nemaš, tj ne zamarati se time jer šanse da doživiš nekakav kvar su ionako 1%.


pavlovs_dog kaže...

Nemoj se zafrkavat s time da ne završiš sa ciglom u paketu.

Pa nije to njuškalo... Naravno, paziš otkud je prodavatelj i kakav ima history. U normalnim zemljama sudovi funkcioniraju pa se nitko ne usudi prevarit te, a i paypal protection je tu. Sigurnije je kupiti na ebayu nego u nekim našim fizičkim trgovinama.

8 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Tko god je srao protiv nvidie i njihovog paper launcha....

 

Ovo što je 6000 launch nije ni paper nego je neznam što ništa launch.... pa kartice doslovno ne postoje, ne postoje listinzi istih kod niti jednog EU retailera.... nitko nema čak ni nikakve informacije o njima od većih retailera oko dobavljivosti i datuma + Ovo malo njih koji su naručili sa AMD.com/de još nisu dobili nikakvu promjenu statusa narudžbi.

 

Imam postavljene sve notifikacije, ekstenzije i nvidie ispadaju svakih par sati par komada po raznim stranicama dok mrtvi AMD od starta je imao evo 10 kartica max koje su išle preko njemačkih retailera sa cijenama od 750-1200e za 6800XT

 

Ja sam AMD Fanboy... al ovo je teški fail AMD-a još više su pišali u vjetar kad su se sprdali sa nvidiom i javno po društvenim mrežama pričali kako ovo neće biti paper launch već "pravi launch" i da se nadaju da će zadovoljit potražnju.

 

 

6900XT će doslovno bit mit i legenda...

 

#YOLO
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
AdR03 kaže...

Tko god je srao protiv nvidie i njihovog paper launcha....

 

Ovo što je 6000 launch nije ni paper nego je neznam što ništa launch.... pa kartice doslovno ne postoje, ne postoje listinzi istih kod niti jednog EU retailera.... nitko nema čak ni nikakve informacije o njima od većih retailera oko dobavljivosti i datuma + Ovo malo njih koji su naručili sa AMD.com/de još nisu dobili nikakvu promjenu statusa narudžbi.

 

Imam postavljene sve notifikacije, ekstenzije i nvidie ispadaju svakih par sati par komada po raznim stranicama dok mrtvi AMD od starta je imao evo 10 kartica max koje su išle preko njemačkih retailera sa cijenama od 750-1200e za 6800XT

 

Ja sam AMD Fanboy... al ovo je teški fail AMD-a još više su pišali u vjetar kad su se sprdali sa nvidiom i javno po društvenim mrežama pričali kako ovo neće biti paper launch već "pravi launch" i da se nadaju da će zadovoljit potražnju.

 

 

6900XT će doslovno bit mit i legenda...

 

Čini se da AMD nema niti papir na kojem bi napravili 'paper launch'.

11 godina
offline
AMD Navi

Nije niti Nvidia bolja.

2020 je bas banana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Navi

Zato ja mentalno dijelim AMD na AMD Ryzen... i RTG Radeon technologies grupe 

 

Nije im trebao ovaj launch. Da su ga barem odgodili na jedno.. pa i 2 mjeseca. Neki bi rekli, propustili bi ovaj blagdanski window, no realno, ni ovako nemaju što prodati.

Apoc
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Neka se iskupe i spuste 5700XT na 2000kn.
 
7 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Neka se iskupe i spuste 5700XT na 2000kn.

 Pa da se jebedemo s driverima dok naštancaju kartice?

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Kažu forumaši da su driveri popeglani odavno i da se dotična hrva sa 2070S bez problema. Ja im vjerujem.
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice