AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.635.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
dax-lax kaže...
Postoji kakav inside info naših trgovina u vezi rx6000? Cijelo vrijeme se nabrundavam na 6800, ali ne vidim nikakvu vijest od tom đibretu i dolasku u prodaju. Kaj ću stvarno na kraju kupiti 3070 koja mi nije prvi ni drugi izbor?

 citaj malo temu, vise puta je napisano da ovih AMD nema za nasu regiju u prodaji.

 

25.11. dolaze "normalne" od AIB partnera, pa ce ih valjda biti u prodaji

 

mada se ne bi ni tome nadao

 Evo ni ja nisam upucen. Odnosno na AMD-ovoj stranici izlistane su 4 firme za RX 6000, a ne salju u nasu regiju? Ako netko ima volje pojasnit, bio bih ztahvalan. 

 

https://www.amd.com/en/where-to-buy/radeon-rx-6000-series-graphics

AMD Fanboyčina
16 godina
offline
AMD Navi

Evo ko ima volje čekati 11 dana za Nitro safirku i zaletiti se do slovenije

 

https://www.pcplus.si/racunalnistvo/komponente/graficne-kartice.html?graficni_procesor=2884

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
GdjeSuBikovi kaže...

 Evo ni ja nisam upucen. Odnosno na AMD-ovoj stranici izlistane su 4 firme za RX 6000, a ne salju u nasu regiju? Ako netko ima volje pojasnit, bio bih ztahvalan. 

 

https://www.amd.com/en/where-to-buy/radeon-rx-6000-series-graphics

nema robe za nasu regiju, sta je tu nejasno :)

 

a i da ima, pa sta ne bi radije kupio Sapphire ili PowerColor nego AMD?

7 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Bilo mi je nejasno da li AMD daje krive/kontradiktorne informacije, ili ima neki treci razlog.

Za mene su te grafe overkill, ali nekome i referentna po ok cijeni moze bit bolja od AIB. (Ipak je ova generacija referentnih vjerovatno najbolja kod oba tima)

 

AMD Fanboyčina
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Za preko 4mil ljudi u hr nema, a u sloveniji za 2 covjeka ima

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
SuperHeroj kaže...

Za preko 4mil ljudi u hr nema, a u sloveniji za 2 covjeka ima

 Lakše njima zasitit tržište ;) 

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
AMD Navi

Uglavnom, loš launch, puno lošiji nego za Ryzen zadnji

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Uglavnom, loš launch, puno lošiji nego za Ryzen zadnji

 Na žalost tak su mi rekli kad sam kupoval 3080-tku da se neću usrečiti ako čekam Radeonke jer će i njih biti jako malo u početku.. 

Ne znam jel sve zeznuto radi Corone ili kaj ali dosta hardvera sad kaj dođe se jako brzo rasproda i ima premala ponuda na početku. Možda jer su ljudi doma više pa kupuju hardver pojačano ili se jednostavno manje proizvodi..  ne znam ni sam.. 

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
AMD Navi

Situacija sa Nvidia 3xxx je koma

 

https://www.proshop.de/RTX-30series-overview

 

a sa AMD-om još lošija, kartice i ne spominju nigdje

 

 

Ono što mi je još zanimljivo je da anandtech još nije testirao nove Radeone?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 9:16 (segregator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Dado_ZG78 kaže...
segregator kaže...

Uglavnom, loš launch, puno lošiji nego za Ryzen zadnji

 Na žalost tak su mi rekli kad sam kupoval 3080-tku da se neću usrečiti ako čekam Radeonke jer će i njih biti jako malo u početku.. 

Ne znam jel sve zeznuto radi Corone ili kaj ali dosta hardvera sad kaj dođe se jako brzo rasproda i ima premala ponuda na početku. Možda jer su ljudi doma više pa kupuju hardver pojačano ili se jednostavno manje proizvodi..  ne znam ni sam.. 

 Korona definitivno ima velik utjecaj na to. Jer kupuju svi koji bi i inace kupili plus jos masa "slucajnih" koji su se sad odlucili pocastit s kompom/ plejkom da imaju sta raditi dok su zatvoreni doma, za djecu ili sto god. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

alternate.nl alternate.de i mindfactory.de zbog podizanja cijena preko msrp (sklalpiranja) cijene izbačeni s liste službenih retailera.

Nek se malo zamisle sada kad će dobiti sljedeću pošiljku.

Moj PC  
13 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: AMD Navi
pavlovs_dog kaže...

Da sam HC gejmer kupio bih kvalitetan 144hz FHD monitor i sve naslove igrao sa grafičkom od 2500kn. Malo mi je blesavo platit premium cijenu za nešto što u suštini nije premium nego mid range samo na većoj rezoluciji. :) 

 

Nisam HC igrač ali to sam ja uradio, imam ASUS VG279Q 1080p 144Hz monitor i prije godinu dana sam nadogradio GTX1060 na ASUS Arez Vega56, koštala me 2.100kn nova sa 3 god jamstva undervolt + oc je negdje na razini GTX1080 i žvače apsolutno sve što isprobam na 1080p.

16 godina
offline
AMD Navi

Moja najskuplja će još neko vrijeme ostati 2400kn za Radeon 800XL :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

decki, evo iz prve ruke od jednog vendora

 

6800XT jedan jedini model 1000 worldwide

 

6800 jedan jedini model 500 worldwide

 

 ovo je za launch day 25.11.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 10:56 (3dfx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...

alternate.nl alternate.de i mindfactory.de zbog podizanja cijena preko msrp (sklalpiranja) cijene izbačeni s liste službenih retailera.

Nek se malo zamisle sada kad će dobiti sljedeću pošiljku.

Odlicno da netko krece i to regulirat.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

decki, evo iz prve ruke od jednog vendora

 

6800XT jedan jedini model 1000 worldwide

 

6800 jedan jedini model 500 worldwide

 

 ovo je za launch day 25.11.

 Tko uopće kupuje referentne modele kad su kartice partnera bolje. nVidia je druga priča gdje ljudi kupuju Founders Edition da se mogu kurčit, gotovo kao modni dodatak (izgledaju lijepo), to nitko ne radi sa AMD-om (koje su uvijek ružne).

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Zeus_CM kaže...
3dfx kaže...

decki, evo iz prve ruke od jednog vendora

 

6800XT jedan jedini model 1000 worldwide

 

6800 jedan jedini model 500 worldwide

 

 ovo je za launch day 25.11.

 Tko uopće kupuje referentne modele kad su kartice partnera bolje. nVidia je druga priča gdje ljudi kupuju Founders Edition da se mogu kurčit, gotovo kao modni dodatak (izgledaju lijepo), to nitko ne radi sa AMD-om (koje su uvijek ružne).

Ova amd serija je jako ljepa,nereferentnih mozda bude i manje....

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Zeus_CM kaže...
3dfx kaže...

decki, evo iz prve ruke od jednog vendora

 

6800XT jedan jedini model 1000 worldwide

 

6800 jedan jedini model 500 worldwide

 

 ovo je za launch day 25.11.

 Tko uopće kupuje referentne modele kad su kartice partnera bolje. nVidia je druga priča gdje ljudi kupuju Founders Edition da se mogu kurčit, gotovo kao modni dodatak (izgledaju lijepo), to nitko ne radi sa AMD-om (koje su uvijek ružne).

 

tebi ovo ruzno?

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...
Zeus_CM kaže...
3dfx kaže...

decki, evo iz prve ruke od jednog vendora

 

6800XT jedan jedini model 1000 worldwide

 

6800 jedan jedini model 500 worldwide

 

 ovo je za launch day 25.11.

 Tko uopće kupuje referentne modele kad su kartice partnera bolje. nVidia je druga priča gdje ljudi kupuju Founders Edition da se mogu kurčit, gotovo kao modni dodatak (izgledaju lijepo), to nitko ne radi sa AMD-om (koje su uvijek ružne).

 

tebi ovo ruzno?

Subjektivno je. Trenutna generacija na nešto liči iako nisam fan ovih Pokemon Team Rocket fanova, ova zadnja sa udubljenjem je bila bože sačuvaj. S druge strane ne bi nikad kupio Founder Edition iako su mi svaka generacija od 1080ti lijepe.

6 godina
offline
Re: AMD Navi
Zeus_CM kaže...
3dfx kaže...

decki, evo iz prve ruke od jednog vendora

 

6800XT jedan jedini model 1000 worldwide

 

6800 jedan jedini model 500 worldwide

 

 ovo je za launch day 25.11.

 Tko uopće kupuje referentne modele kad su kartice partnera bolje. nVidia je druga priča gdje ljudi kupuju Founders Edition da se mogu kurčit, gotovo kao modni dodatak (izgledaju lijepo), to nitko ne radi sa AMD-om (koje su uvijek ružne).

 nisu ovo referentne, ovo je info od vendora tipa Asus, Saphire, Powercolor i to

3 godine
offline
AMD Navi

Ja kad bih uzimao AMD, ili Sapphire ili nista, ove referentne koje idu na 80-90 stupnjeva nema sanse.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Nije ruzna, ali meni je ona mat crna kocka starih referentnih vrh. Samo da je tiša.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

 To je 1440p grafa i 8gb bi bilo top topova ali ocito ima starog vrama na zalihama.

 

Btw koliko bi trebala kostat rx6800xt u De?

Na ebayu nema ispod 1000eu a prosjecno po 1200eu...skuplje od top modela rtx3080...tko je tu lud.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

 To je 1440p grafa i 8gb bi bilo top topova ali ocito ima starog vrama na zalihama.

 

Btw koliko bi trebala kostat rx6800xt u De?

Na ebayu nema ispod 1000eu a prosjecno po 1200eu...skuplje od top modela rtx3080...tko je tu lud.

 Pricekaj dok grafe budu 2mj na trzistu pa onda usporedjuj.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

 To je 1440p grafa i 8gb bi bilo top topova ali ocito ima starog vrama na zalihama.

 

Btw koliko bi trebala kostat rx6800xt u De?

Na ebayu nema ispod 1000eu a prosjecno po 1200eu...skuplje od top modela rtx3080...tko je tu lud.

 Pricekaj dok grafe budu 2mj na trzistu pa onda usporedjuj.

Zasto?

Samo preporuke za cekanja....prije mjesec i nesto ste mi ovdje preporucivali da ne kupujem rtx3080 da cekam rx6800xt.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Vjerovatno će joj cijena biti 450$ msrp
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

 To je 1440p grafa i 8gb bi bilo top topova ali ocito ima starog vrama na zalihama.

 

Btw koliko bi trebala kostat rx6800xt u De?

Na ebayu nema ispod 1000eu a prosjecno po 1200eu...skuplje od top modela rtx3080...tko je tu lud.

 Pricekaj dok grafe budu 2mj na trzistu pa onda usporedjuj.

Zasto?

Samo preporuke za cekanja....prije mjesec i nesto ste mi ovdje preporucivali da ne kupujem rtx3080 da cekam rx6800xt.

 Pa ako budemo gledali... 3080 je nakon par dana na ebayu bila po 2k eura, sto znaci da and je dosta jeftinija 6800xt i kod scalpera. Naravno nisu nit aib kartice izasle, ali sad kuzit zasto svi seru po tebi jel ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice