AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.635.072
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Cansee kaže...

kad izlaze grafe i kad su testovi?

 Za dva dana, onda će sve biti jasno. 

Emilio Estavez
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Kako ne pa evo ti 2060S je kao stock 2070 onda su prevareni kupci 2070 isto vec.Razlika ispod 10fpsa za mene i nije neka razlika.

 

A dolje pise da 6900 jedva ide protiv naklokane 2080ti ajmo reci 3070.A u videu u naslovu navodi 6800 tko tu koga , vjerovatno je 6800.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 18:02 (MGloc).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Pa nisu valjda toliki idioti u Amd-u da postave cijenu 6800 veču od 3070 pa da bude slabija.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Kako ne pa evo ti 2060S je kao stock 2070 onda su prevareni kupci 2070 isto vec.Razlika ispod 10fpsa za mene i nije neka razlika.

 

A dolje pise da 6900 jedva ide protiv naklokane 2080ti ajmo reci 3070.A u videu u naslovu navodi 6800 tko tu koga , vjerovatno je 6800.

 

 

 Ajde jos jednom, preslusaj video od pocetka do kraja pa ces skuzit da se ovo na slici radi o 6800 a ne o 6900 (6900 ne postoji, "postoji" 6900XT). Ne znam zasto je napisana 6900 no netko je ocito fulao brojku, isto ti se spominjalo i u komentarima.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Kako ne pa evo ti 2060S je kao stock 2070 onda su prevareni kupci 2070 isto vec.Razlika ispod 10fpsa za mene i nije neka razlika.

 

A dolje pise da 6900 jedva ide protiv naklokane 2080ti ajmo reci 3070.A u videu u naslovu navodi 6800 tko tu koga , vjerovatno je 6800.

 

 

 ovdje su ti dva testa 6800 jedna je s vulkanom a drugi s dx... nisu ovdje dvije graficke

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
AMD Navi

Bas me interestira hoce li jos biti onog flashanja, 6800 u 6800XT 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Dado_ZG78 kaže...

Bojim se da će biti dosta razočaranih ljudi ovdje kad na kraju cijene i dostupnost budu skroz u rangu Nvidia kartica (što je opet OK jer su i performanse tu negdje, ali ljudi očekuju ne znam koliko veču isplativost..).
Meni se čini da će tu i mineri napraviti dodatnu štetu pošto su Radeonke poslovično dobre pri rudarenju 

 Kako rekoh, 3 paper launcha ove godine.

 

Riža - ajde ne toliko, al cijena u kurcu

Nvdia - yep

Navi - yep

 

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6800-xt-rx-6800-reportedly-terrible-launch-stock/

 

Dečki 1. mjesec je vrijeme za kupovinu ovih stvari.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Bojim se da će biti dosta razočaranih ljudi ovdje kad na kraju cijene i dostupnost budu skroz u rangu Nvidia kartica (što je opet OK jer su i performanse tu negdje, ali ljudi očekuju ne znam koliko veču isplativost..).
Meni se čini da će tu i mineri napraviti dodatnu štetu pošto su Radeonke poslovično dobre pri rudarenju 

 Kako rekoh, 3 paper launcha ove godine.

 

Riža - ajde ne toliko, al cijena u kurcu

Nvdia - yep

Navi - yep

 

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6800-xt-rx-6800-reportedly-terrible-launch-stock/

 

Dečki 1. mjesec je vrijeme za kupovinu ovih stvari.

 

 a PS5 si zaboravio?

11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Bojim se da će biti dosta razočaranih ljudi ovdje kad na kraju cijene i dostupnost budu skroz u rangu Nvidia kartica (što je opet OK jer su i performanse tu negdje, ali ljudi očekuju ne znam koliko veču isplativost..).
Meni se čini da će tu i mineri napraviti dodatnu štetu pošto su Radeonke poslovično dobre pri rudarenju 

 Kako rekoh, 3 paper launcha ove godine.

 

Riža - ajde ne toliko, al cijena u kurcu

Nvdia - yep

Navi - yep

 

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6800-xt-rx-6800-reportedly-terrible-launch-stock/

 

Dečki 1. mjesec je vrijeme za kupovinu ovih stvari.

 

Ako ce bit u prvom mjesecu,MS najavio nestasicu novih xbox konzola do 4 mjeseca 2021 ako sam dobro vidio a xbox bas i nije najtrazenija roba.

 

 

Kad sam pisao da je uzrok nestasice Ampere grafa korona poznata "grupa" amd fanova me je napadala da ce Radeona bit na lopate da je problem Samsung 8nm i gddr6x....pa Radeon nema niti jedno,gdje je problem sad?.....

I nemojte odgovarat konzole jer nece bit niti njih po informacijama.

 

Btw ove amd referentne su apsolutno preljepe i djeluju kvalitetno izradjene,Lisa je uistinu napravila kaos u AMDu u pozitivnom smislu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 19:35 (MEGATAMA).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Bojim se da će biti dosta razočaranih ljudi ovdje kad na kraju cijene i dostupnost budu skroz u rangu Nvidia kartica (što je opet OK jer su i performanse tu negdje, ali ljudi očekuju ne znam koliko veču isplativost..).
Meni se čini da će tu i mineri napraviti dodatnu štetu pošto su Radeonke poslovično dobre pri rudarenju 

 Kako rekoh, 3 paper launcha ove godine.

 

Riža - ajde ne toliko, al cijena u kurcu

Nvdia - yep

Navi - yep

 

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6800-xt-rx-6800-reportedly-terrible-launch-stock/

 

Dečki 1. mjesec je vrijeme za kupovinu ovih stvari.

 

Znači ti si nas 'zacoprao'.

 

Da me jebeš ne vjerujem da je korona razlog za manjak GPU-a. Ajde da je korona kriva za veće cijene, skuplji i usporen tranzit robe s Tajvana, itd...

 

A ovo dvoje, zeleni i crveni, nek se yebu sa takvim launchem. Kaj meni znači kaj ste vi odštancali 16 kartica, pa se ja moram boriti rukama i nogama da uopće platim i to po x1.5 cijeni. Kad se količina kartica konačno dovede red i cijene spuste na ono najavljeno, oni će taman "izdati" nove serije...

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
DarthMarkus kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Bojim se da će biti dosta razočaranih ljudi ovdje kad na kraju cijene i dostupnost budu skroz u rangu Nvidia kartica (što je opet OK jer su i performanse tu negdje, ali ljudi očekuju ne znam koliko veču isplativost..).
Meni se čini da će tu i mineri napraviti dodatnu štetu pošto su Radeonke poslovično dobre pri rudarenju 

 Kako rekoh, 3 paper launcha ove godine.

 

Riža - ajde ne toliko, al cijena u kurcu

Nvdia - yep

Navi - yep

 

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6800-xt-rx-6800-reportedly-terrible-launch-stock/

 

Dečki 1. mjesec je vrijeme za kupovinu ovih stvari.

 

Znači ti si nas 'zacoprao'.

 

Da me jebeš ne vjerujem da je korona razlog za manjak GPU-a. Ajde da je korona kriva za veće cijene, skuplji i usporen tranzit robe s Tajvana, itd...

 

A ovo dvoje, zeleni i crveni, nek se yebu sa takvim launchem. Kaj meni znači kaj ste vi odštancali 16 kartica, pa se ja moram boriti rukama i nogama da uopće platim i to po x1.5 cijeni. Kad se količina kartica konačno dovede red i cijene spuste na ono najavljeno, oni će taman "izdati" nove serije...

Korona je kriva za veliku potražnju. Većina ljudi je doma, radi od doma, uči od doma i zabavlja se doma. Većini ekipe na zapadu, plače su ostale iste, a zbog lockdowna nisu imali gdje da potroše (nema putovanja, tuluma itd.). Tako da imate brdo ekipe s puno love koja želi da kupi zabavu bez obzira na cijenu. Na žalost u Hrvatskoj nije ista situacija, mi ne radimo za par hiljada eura na mjesec  pa nam je ostalo love da si si možemo kupiti komp za tri tisuće eura bez frke 

Emilio Estavez
12 godina
offline
AMD Navi

Samo me temperature zanimaju, 6800 XT je masivna brate

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Luka123 kaže...

Samo me temperature zanimaju, 6800 XT je masivna brate

 Pa ak su sad uspjeli obuzdati 300w onda nemas problema, jedan MSI Lightning hladnjak je deklariran na 550w tdp

15 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

 Kako rekoh, 3 paper launcha ove godine.

 

 

 Prenježan si, ne možeš to nazvat tako nego ovako:

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 22:09 (dery).
8 godina
offline
Re: AMD Navi
KingMaster kaže...
DarthMarkus kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Bojim se da će biti dosta razočaranih ljudi ovdje kad na kraju cijene i dostupnost budu skroz u rangu Nvidia kartica (što je opet OK jer su i performanse tu negdje, ali ljudi očekuju ne znam koliko veču isplativost..).
Meni se čini da će tu i mineri napraviti dodatnu štetu pošto su Radeonke poslovično dobre pri rudarenju 

 Kako rekoh, 3 paper launcha ove godine.

 

Riža - ajde ne toliko, al cijena u kurcu

Nvdia - yep

Navi - yep

 

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6800-xt-rx-6800-reportedly-terrible-launch-stock/

 

Dečki 1. mjesec je vrijeme za kupovinu ovih stvari.

 

 a PS5 si zaboravio?

 PS5 se prodao u daleko vise komada nego ovo sve gore nabrojano skupa

 

Prati malo po forumu kolko ljudi ima preorder PS5, a kolko njih ima RTX kartice nove :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 22:15 (Santana).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

 LOL disi ti bio day one na launchu... i oni koji su bili za 3080 nhisu se vise javljali otisli u miru igrati se a ja vamo ko idiot pokusavam jos uvijek malo progurati navi da ljudi nebacaju pare bezveze. 

 

Ček ček ček ček... hoćeš reći da navija neće biti na launch day?  

 

Nije valjda paper launch kao nvidija 

 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
KingMaster kaže...
Luka123 kaže...

Samo me temperature zanimaju, 6800 XT je masivna brate

 Pa ak su sad uspjeli obuzdati 300w onda nemas problema, jedan MSI Lightning hladnjak je deklariran na 550w tdp

Kako si Stjepko, sta ima?

13 godina
offline
AMD Navi

 

Nije Rdna nego Cdna, ali može se vidjeti da su u servere uveli/uvode nove jezgre. Zovu to matrix cores a po radu mi izgledaju slično tensor jezgrama kod nvidie.

 

Instinct MI100 je monstrum 120 CU-a, 7680 Stream processors, 32gb hbm2. Nešto moćnija nego A100 u klasici, dok je u tensor flowu sporija.

 

Možda matrix cores postoji u planu za gaming u sljedećoj seriji rx-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
KingMaster kaže...
Luka123 kaže...

Samo me temperature zanimaju, 6800 XT je masivna brate

 Pa ak su sad uspjeli obuzdati 300w onda nemas problema, jedan MSI Lightning hladnjak je deklariran na 550w tdp

Kako si Stjepko, sta ima?

 Ja sam ga skužio nakon 1. posta. Stavio njemu specifični emoticon .

 

EDIT : nismo mu trebali blowat cover

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...
KingMaster kaže...
DarthMarkus kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Bojim se da će biti dosta razočaranih ljudi ovdje kad na kraju cijene i dostupnost budu skroz u rangu Nvidia kartica (što je opet OK jer su i performanse tu negdje, ali ljudi očekuju ne znam koliko veču isplativost..).
Meni se čini da će tu i mineri napraviti dodatnu štetu pošto su Radeonke poslovično dobre pri rudarenju 

 Kako rekoh, 3 paper launcha ove godine.

 

Riža - ajde ne toliko, al cijena u kurcu

Nvdia - yep

Navi - yep

 

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6800-xt-rx-6800-reportedly-terrible-launch-stock/

 

Dečki 1. mjesec je vrijeme za kupovinu ovih stvari.

 

 a PS5 si zaboravio?

 PS5 se prodao u daleko vise komada nego ovo sve gore nabrojano skupa

 

Prati malo po forumu kolko ljudi ima preorder PS5, a kolko njih ima RTX kartice nove :)

 Tako je i jos ih AMD sve stanca...cak zbog toga im malo dajem kredita u odnosu na Nvidiju...ali koma svejedno, izgleda da ce u US bit mrvu bolje nego stanje s 3080 ali opet mizerno

15 godina
offline
AMD Navi

samo neka krene stabilizacija cijena.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Sutra izlazi grafa?sta nije sutra kod nas neradni dan?hoce radit koji ducan ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Mislim da se na web shopovima može bez beda preorderat/kupiti i na neradni dan samo nema odmah dostave 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Dado_ZG78 kaže...

Mislim da se na web shopovima može bez beda preorderat/kupiti i na neradni dan samo nema odmah dostave 

 Informacije su da će biti čak i gore nego rtx3080.Znači preordati može ovo:

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Navi
njuskac kaže...

Sutra izlazi grafa?sta nije sutra kod nas neradni dan?hoce radit koji ducan ?

 ma kupit ces ovu seriju malo sutra kod nas....

dakle ne znam niti jedan shop koji ce imati AMD karticu na vrijeme + mining groznica sugava...

 

Imat ce je recenzenti + par sretnika

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 10:57 (toxic).
15 godina
offline
AMD Navi

Ma bit će ih na ljeto koliko hoćeš nema straha.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ma bit će ih na ljeto koliko hoćeš nema straha.

Isto kao i Ampere,Ps5 ili Xbox nazalost.

13 godina
offline
AMD Navi

Onaj koji odlaže kupnju nove grafe već godinu-dvije dok mu trenutna već stvarno nije dovoljna, taj na ljeto gleda kao nešto za dvije godine.

 

Osobno pikiram 6800, ali imam neke kriterije. Prvi je da đubre ne bude iznad 5k kn, iako znam da ziher bude sad neko vrijeme. Ako nikako drugačije, znojit će se rx580 još neko vrijeme

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ali je rudarenje opet aktualno? Mislio san da je to izumrlo, šta se sad rudari?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

https://www.pcgamer.com/amd-smart-access-memory-not-proprietary-promise/?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=socialflow&fbclid=IwAR2nSAEdHuRcsOl6zMPk5IzZtvrVnwhZMKjAOG8q36WsBwtD3o1fL-x6hA8

 

"AMD says its Smart Access Memory isn't proprietary and isn't only locked into working with its own Ryzen 5000-series CPUs and Radeon RX 6000-series GPUs. It's just that it hasn't yet worked with any other hardware vendors to enable it, though it welcomes the opportunity to do so."

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice