AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.638.349
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Navi

Da, ne znam gdje si iz grafa izvukao tvrdnje od nadmoći rx-a protiv dlss-a kad se lijepo vidi da su 3070 i 2080ti 10-15 frejmova iznad. Bez dlss-a je amd s s s s s s s snaga i već gledam na koliko rata ide 6800 u kuštru

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...

Da, ne znam gdje si iz grafa izvukao tvrdnje od nadmoći rx-a protiv dlss-a kad se lijepo vidi da su 3070 i 2080ti 10-15 frejmova iznad. Bez dlss-a je amd s s s s s s s snaga i već gledam na koliko rata ide 6800 u kuštru

 Mcno zar ne... jak je taj Ampere, 80 vs 85 frejma u 1440p i 45 vs 52 frejma u 4k... nema sta 10-15 u prosijeku svaka cast

 

P.S. za dlss ON da nezaboravimo...

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 14:41 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

AMD može imati i malo lošiju tehnologiju od DLSS-a opet će doći u najmanju ruku na njihovu razinu s tim modom zbog sirove snage, a u igrama bez toga (a takve su 99%) će RDNA 2 dominirati, plus što i sam xbox koristi identične featurese koje ima i PC verzija RDNA 2 što će biti dobar poguranac za AMD.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 14:43 (Riot).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...

AMD može imati i malo lošiju tehnologiju od DLSS-a opet će doći u najmanju ruku na njihovu razinu s tim modom zbog sirove snage, a u igrama bez toga (a takve su 99%) će RDNA 2 dominirati, plus što i sam xbox koristi identične featurese koje ima i PC verzija RDNA 2 što će biti dobar poguranac za AMD.

 a ps5 si zaboravio? (isto rdna 2 nesto slabiji) ali radit ce se sigurno podrska punom parom za DXR

E sad ako AMD napravi za trenutne cipove neku vrstu DLSS-a, moguce je da ce se zivotno vijek konzola isto tako pomaknuti... jer to daje zavidan boost, bar ovo sto ja vidim s svoj 3070 to je jednostavno kvalitetom isto a imas bolje frejmove.

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 15:00 (toxic).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
dax-lax kaže...

Da, ne znam gdje si iz grafa izvukao tvrdnje od nadmoći rx-a protiv dlss-a kad se lijepo vidi da su 3070 i 2080ti 10-15 frejmova iznad. Bez dlss-a je amd s s s s s s s snaga i već gledam na koliko rata ide 6800 u kuštru

 Mcno zar ne... jak je taj Ampere, 80 vs 85 frejma u 1440p i 45 vs 52 frejma u 4k... nema sta 10-15 u prosijeku svaka cast

 

P.S. za dlss ON da nezaboravimo...

 Ne znam, ali je rasturacina kada AMD sirovom snagom isto tolko gore vodi 3070 zar ne ? a ovo sto ova s dlssom vodi to nije nista... u

ne razumijem.... ne mogu biti toliki fanboy da te mogu razumijeti zapravo... nemoj niti odgovorit.

Bnet: mNik987#2148
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Mislim da je jednostavno, AMD se potrudio da progura SW standard za raytracing a podržavaju ga Sony i Microsoft koji će ne samo za konzole nego i PC izbaciti brdo igra.
Svaka igra koja ima novi Direct x(a to je svaka nova igra) će raditi dobro na AMDu.

Nvidia se sad mora izboriti da progura DLSS kod programera jer će to biti dodatni posao kojeg će morati platiti.

Nice play AMD.

Ova generacija znači raw power AMD ili ovisno o naslovu bolja Nvidia.

Na kraju krajeva ako imaš dovoljno visok fps, što ti znači koja je kartica bolja?
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 17:05 (Bur33k).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
Riot kaže...

AMD može imati i malo lošiju tehnologiju od DLSS-a opet će doći u najmanju ruku na njihovu razinu s tim modom zbog sirove snage, a u igrama bez toga (a takve su 99%) će RDNA 2 dominirati, plus što i sam xbox koristi identične featurese koje ima i PC verzija RDNA 2 što će biti dobar poguranac za AMD.

 a ps5 si zaboravio? (isto rdna 2 nesto slabiji) ali radit ce se sigurno podrska punom parom za DXR

E sad ako AMD napravi za trenutne cipove neku vrstu DLSS-a, moguce je da ce se zivotno vijek konzola isto tako pomaknuti... jer to daje zavidan boost, bar ovo sto ja vidim s svoj 3070 to je jednostavno kvalitetom isto a imas bolje frejmove.

 

 PS 5 se dosta odmakao koliko znam od PC verzije, imaju i svoj API, dok je xbox verzija dosta slična i koristi sve što ima i PC verzija pa će postavljati standard.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
HCgamingCRO kaže...
dax-lax kaže...

Da, ne znam gdje si iz grafa izvukao tvrdnje od nadmoći rx-a protiv dlss-a kad se lijepo vidi da su 3070 i 2080ti 10-15 frejmova iznad. Bez dlss-a je amd s s s s s s s snaga i već gledam na koliko rata ide 6800 u kuštru

 Mcno zar ne... jak je taj Ampere, 80 vs 85 frejma u 1440p i 45 vs 52 frejma u 4k... nema sta 10-15 u prosijeku svaka cast

 

P.S. za dlss ON da nezaboravimo...

 Ne znam, ali je rasturacina kada AMD sirovom snagom isto tolko gore vodi 3070 zar ne ? a ovo sto ova s dlssom vodi to nije nista... u

ne razumijem.... ne mogu biti toliki fanboy da te mogu razumijeti zapravo... nemoj niti odgovorit.

 Pa da nezvuci lijepo kada nvidia treba dlss(upscaling) da bi hvatao AMD....

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
13 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Jel moguće da AMD tuče i Intel i nVidiu u istoj godini?! Još kad sljedeće godine daju update i predstave svoj DLSS...

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Zeus_CM kaže...

Jel moguće da AMD tuče i Intel i nVidiu u istoj godini?! Još kad sljedeće godine daju update i predstave svoj DLSS...

 Da, Lisa Su...

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...
Zeus_CM kaže...

Jel moguće da AMD tuče i Intel i nVidiu u istoj godini?! Još kad sljedeće godine daju update i predstave svoj DLSS...

 Da, Lisa Su...

 hahahha dobra profilna slika 😂😂

11 godina
online
Re: AMD Navi
Riot kaže...
Zeus_CM kaže...

Jel moguće da AMD tuče i Intel i nVidiu u istoj godini?! Još kad sljedeće godine daju update i predstave svoj DLSS...

 Da, Lisa Su...

  

12 godina
offline
AMD Navi

Novi leakovi:

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6800-xt-and-rx-6800-geekbench-opencl-benchmarks-leaked

 

 

 

edit: ovo su OPEN CL benchmarkovi, samo da se razumijemo...

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 20:02 (Luka123).
Moj PC  
1 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: AMD Navi

Nvidia će imat bolje tj više frameove u 90% igara. Ali AMD će pružiti gotovo isto iskustvo, vidjet ćemo driver podršku. U međuvremenu moj stariminerski GCN nikako da umre.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
11 godina
offline
AMD Navi

Znaci mogao bi i amd ubacit slicno ko.i nvidia dsll? Mozda dodje i na 5700xt nesto? Sve u svemu ja sam.skocio s 1070ti na 5700xt..meni bu dovoljno...igrao par igara i ugodno.me.iznenadili s driverima..nemam.nikakvih problema

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Eto šta im donosi druga generacija 7nm node-a, neusporedivo sa sranjem od Samsunga:

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6800-xt-overclocks-beyond-2-5-ghz-performance-on-par-rtx-3090/

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...

 neusporedivo sa sranjem od Samsunga:

Jel ti možeš jedan post napisati bez da sereš po nekome? Nije dovoljno samo link na članak staviti?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
offline
AMD Navi

Dosta zanimljivih detalja ili informacija, ipak očekivano kaj se tiče ove teme i RDNA 2 grafetina.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 23:14 (rambox).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo jos malo RT  tehnikalija ovaj puta u Riftbreaker koji btw izgleda stvarno jako zanimljivo 

A i ovaj fidelity FX VSR izgleda sasvim obecavajuce dok nedodje dlss. Ugl kako sam i rako dx12 ultimate naslovi su AMD naslovi.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Dobro dobro

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Znaci 150 eura mj...barem dvije idu u stroj zua majnanje. Ko tu koga eto mi nebenjob-a.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 22:43 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

AMd-ov "najmanji" big navi ide do 2.5 ghz max 60 stupnjeva.Kao sto sam rekao 6800 ce mechati 3080 tu i tamo u 4k a fino u 1440p-u ostaviti vise iza u zaborav. A da, jos da spomenem 6900xt je najjaca gaming gpu na svijetu za 999 novaca.

https://twitter.com/davideneco25320/status/1327356740715868160

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 0:21 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi

 Vidio sam taj članak, al valjda ljudi koji su isprobali nove radeone ne lažu.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

AMd-ov "najmanji" big navi ide do 2.5 ghz max 60 stupnjeva.Kao sto sam rekao 6800 ce mechati 3080 tu i tamo u 4k a fino u 1440p-u ostaviti vise iza u zaborav. A da, jos da spomenem 6900xt je najjaca gaming gpu na svijetu za 999 novaca.

https://twitter.com/davideneco25320/status/1327356740715868160

 Aha a odmah drugi leak, 2200mhz vec na 74c... to nisi linkao.. lako tuđim ku**m mahati 

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

AMd-ov "najmanji" big navi ide do 2.5 ghz max 60 stupnjeva.Kao sto sam rekao 6800 ce mechati 3080 tu i tamo u 4k a fino u 1440p-u ostaviti vise iza u zaborav. A da, jos da spomenem 6900xt je najjaca gaming gpu na svijetu za 999 novaca.

https://twitter.com/davideneco25320/status/1327356740715868160

 Aha a odmah drugi leak, 2200mhz vec na 74c... to nisi linkao.. lako tuđim ku***m mahati 

It is always darkest just before the dawn.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

AMd-ov "najmanji" big navi ide do 2.5 ghz max 60 stupnjeva.Kao sto sam rekao 6800 ce mechati 3080 tu i tamo u 4k a fino u 1440p-u ostaviti vise iza u zaborav. A da, jos da spomenem 6900xt je najjaca gaming gpu na svijetu za 999 novaca.

https://twitter.com/davideneco25320/status/1327356740715868160

 Aha a odmah drugi leak, 2200mhz vec na 74c... to nisi linkao.. lako tuđim ku**m mahati 

 O cem ti pricas? Gdje je taj leak? Mozda 6800xt? Mozda manji obrtaji na hladnjaku. Ajde linkaj da je 6800 preko 70 stupnjeva kad su ve prije tj dana rekli driveri odlicni temp perfektne.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

AMd-ov "najmanji" big navi ide do 2.5 ghz max 60 stupnjeva.Kao sto sam rekao 6800 ce mechati 3080 tu i tamo u 4k a fino u 1440p-u ostaviti vise iza u zaborav. A da, jos da spomenem 6900xt je najjaca gaming gpu na svijetu za 999 novaca.

https://twitter.com/davideneco25320/status/1327356740715868160

 Aha a odmah drugi leak, 2200mhz vec na 74c... to nisi linkao.. lako tuđim ku**m mahati 

 O cem ti pricas? Gdje je taj leak? Mozda 6800xt? Mozda manji obrtaji na hladnjaku. Ajde linkaj da je 6800 preko 70 stupnjeva kad su ve prije tj dana rekli driveri odlicni temp perfektne.

 Evo ga momak... stari moj, samo čekaj da dođu u konfe kod ekipe... ispod 70c neće biti ni na stocku u loadu.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 12:11 (mrsmith).
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

I koji je leak bolji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

AMd-ov "najmanji" big navi ide do 2.5 ghz max 60 stupnjeva.Kao sto sam rekao 6800 ce mechati 3080 tu i tamo u 4k a fino u 1440p-u ostaviti vise iza u zaborav. A da, jos da spomenem 6900xt je najjaca gaming gpu na svijetu za 999 novaca.

https://twitter.com/davideneco25320/status/1327356740715868160

 Aha a odmah drugi leak, 2200mhz vec na 74c... to nisi linkao.. lako tuđim ku**m mahati 

 O cem ti pricas? Gdje je taj leak? Mozda 6800xt? Mozda manji obrtaji na hladnjaku. Ajde linkaj da je 6800 preko 70 stupnjeva kad su ve prije tj dana rekli driveri odlicni temp perfektne.

 Evo ga momak... stari moj, samo čekaj da dođu u konfe kod ekipe... ispod 70c neće biti ni na stocku u loadu.

 Ja samo vidim da je po grafu vent vjv bio max 1000-1200rpm-a. Mislim to bi bila revolucija da imas 70-75 stupnjeva gpu pod tim okretajima. O em pricas Hladno je ovo ko eskim u sibiru.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice