AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.659
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
mislioc kaže...
Dobro istina Amd štanca na pet frontova tak da im se može uzet kao olakotna okolnost. Sony,Xbox, Navi, Ryzen, mobilni Ryzen tako da realno može se to i shvatit.

Ne stanca AMD nista,Sonyeva je briga proizvodnja Playstationa....MSova Xbox itd itd....valjda ste shvatili poantu.

 

EDIT:

Dali ih ima uopce igdje...djeluje kao da ih ovdje u DE nema....

I cijena 1000eu u trgovini znaci kod skalpera 1300 ili vise...

https://m.alternate.de/SAPPHIRE/Radeon-RX-6800-XT-OC-NITROplus-SE-Gaming-Grafikkarte/html/product/1696478

 Kakva Sonyeva briga? Od kud izlazi logic board za PS5? pricas napamet. TSMC radi sve to

Tako je a ne stanca amd.

 Ne zelim te vrijedat pa rec da nemas pojma, ako trolas oke, ako ne...hebiga decko google ti je pod rukom.

 

Pa AMDova arhitektura je u PS5 i XSX i XSS, kao i Zen3 i Navi, a alokacija prema TSMCu funkcionira po odredenim ugovorima gdje trenutno AMD i Apple imaju najvecu prednost i pritisak na TSMC...

 

AMD niti Intel niti Nvidia ne stancaju nista...

 Intel ima svoje tvorncie i sve štanaca sam. tek za GPU ide u dogovor sa TMS-om, Inetl je i dalje jedan od največih, ako nei njavečih proizvođač chipova.

 

https://www.investopedia.com/articles/markets/012216/worlds-top-10-semiconductor-companies-tsmintc.asp

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000015142/programs.html

15 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
mislioc kaže...
Dobro istina Amd štanca na pet frontova tak da im se može uzet kao olakotna okolnost. Sony,Xbox, Navi, Ryzen, mobilni Ryzen tako da realno može se to i shvatit.

Ne stanca AMD nista,Sonyeva je briga proizvodnja Playstationa....MSova Xbox itd itd....valjda ste shvatili poantu.

 

EDIT:

Dali ih ima uopce igdje...djeluje kao da ih ovdje u DE nema....

I cijena 1000eu u trgovini znaci kod skalpera 1300 ili vise...

https://m.alternate.de/SAPPHIRE/Radeon-RX-6800-XT-OC-NITROplus-SE-Gaming-Grafikkarte/html/product/1696478

 Kakva Sonyeva briga? Od kud izlazi logic board za PS5? pricas napamet. TSMC radi sve to

Tako je a ne stanca amd.

 Ne zelim te vrijedat pa rec da nemas pojma, ako trolas oke, ako ne...hebiga decko google ti je pod rukom.

 

Pa AMDova arhitektura je u PS5 i XSX i XSS, kao i Zen3 i Navi, a alokacija prema TSMCu funkcionira po odredenim ugovorima gdje trenutno AMD i Apple imaju najvecu prednost i pritisak na TSMC...

 

AMD niti Intel niti Nvidia ne stancaju nista...

Kao sto sam napisao,Sony se mora pobrinut koliko ce konzola uspijet isporucit isto tako i MS.

Ne mozete opravdat nedostatak/nepostojanje rx6800/xt time,amd se trebao pobrinut za svoje pc trziste.

Postavljate kao da...amd sve to mora stancat....zar nije amd zaduzen za dizajn APUa a dalje su stvari na njihovim partnerima....

Situacija je da nema nicega u normalnim kolicinama.

Kako ti nije jasno da se Sony i MS ne mogu za to pobrinut?

 

Apsolutno svi su odabrali iste fabove, a to su oni od TSMCa koji su utilizirani 24/7 100%...i to je bas zato sto jedini znaju slozit ono sto AMD nalaze.

AMD tu ima najvecu moc zajedno s TSMCa, to je i budali jasno, ako tebi nije odi pa citaj...ne znam sto da ti kazem.

 

TSMC ima moc prema ugovorima koje daje tim firmama...a AMD i Apple su tu glavni i to je cinjenica. Nece oni gubit posao s Appleom i Sonyem/AMDom, zato sto Radeon segment ili Nvidia oce izgurat nesto sto se prodaje u 10x manjoj kolicini.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
mislioc kaže...
Dobro istina Amd štanca na pet frontova tak da im se može uzet kao olakotna okolnost. Sony,Xbox, Navi, Ryzen, mobilni Ryzen tako da realno može se to i shvatit.

Ne stanca AMD nista,Sonyeva je briga proizvodnja Playstationa....MSova Xbox itd itd....valjda ste shvatili poantu.

 

EDIT:

Dali ih ima uopce igdje...djeluje kao da ih ovdje u DE nema....

I cijena 1000eu u trgovini znaci kod skalpera 1300 ili vise...

https://m.alternate.de/SAPPHIRE/Radeon-RX-6800-XT-OC-NITROplus-SE-Gaming-Grafikkarte/html/product/1696478

 Kakva Sonyeva briga? Od kud izlazi logic board za PS5? pricas napamet. TSMC radi sve to

Tako je a ne stanca amd.

 Ne zelim te vrijedat pa rec da nemas pojma, ako trolas oke, ako ne...hebiga decko google ti je pod rukom.

 

Pa AMDova arhitektura je u PS5 i XSX i XSS, kao i Zen3 i Navi, a alokacija prema TSMCu funkcionira po odredenim ugovorima gdje trenutno AMD i Apple imaju najvecu prednost i pritisak na TSMC...

 

AMD niti Intel niti Nvidia ne stancaju nista...

 Intel ima svoje tvorncie i sve štanaca sam. tek za GPU ide u dogovor sa TMS-om, Inetl je i dalje jedan od največih, ako nei njavečih proizvođač chipova.

 

https://www.investopedia.com/articles/markets/012216/worlds-top-10-semiconductor-companies-tsmintc.asp

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000015142/programs.html

 Ma dobro mislim parafriziram, dizajn != fab.

12 godina
offline
AMD Navi

Gledao sam onog youtuber-a "gamer meld", live je pokušao uhvatiti karticu na newegg i pojavila se na 10 sekundi išao je dodati u košaricu, osvježi se stranica nema ničeg u košarici rasprodano

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

škot je na svom kanalu to još početkom godine dobro predvidio. išao je računati veličinu APU chipa koji ide u konzole i podjelio sa veličinom wafera i nije mu bilo jasno kako oni to misle isporučiti + ryzen 5+ navi2.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

I prodali najbolji odjel - odjel za memorije, prodali Micronu.

 

Sta ih briga, imaju prastari 32nm odjel koji stanca najvise mreznih chipova u svijetu.

Nisu na najnovijem standardu po tehnologiji, ali zato rade dobro i podrzavaju HW i SW tehnikalije.

 

Isto kao sto se AMD rijesio svog mobilnog odjela, prodao ga Qualcommu, a ovi ga integrirali

i napravili Adreno grafike za mobilne uredjaje (Adreno je preslozeno - Radeon).

 

I nVidija je imala dosta toga svog, ali oni ne prodaju, nego ugase - kupe tudje,

ugase svoje. Primjerice, radili su chipsete, odlucili ugasiti - zarada je bila dobra,

cak su i djelomicno bili odlicni chipseti (nF2,NF4), ali i grozni (NF3/NF5).

https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Nvidia_nForce_chipsets

 

Nekad dobijas a nekad gubis, samo nek ima konkurencije i bit ce sve OK.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
mislioc kaže...
Dobro istina Amd štanca na pet frontova tak da im se može uzet kao olakotna okolnost. Sony,Xbox, Navi, Ryzen, mobilni Ryzen tako da realno može se to i shvatit.

Ne stanca AMD nista,Sonyeva je briga proizvodnja Playstationa....MSova Xbox itd itd....valjda ste shvatili poantu.

 

EDIT:

Dali ih ima uopce igdje...djeluje kao da ih ovdje u DE nema....

I cijena 1000eu u trgovini znaci kod skalpera 1300 ili vise...

https://m.alternate.de/SAPPHIRE/Radeon-RX-6800-XT-OC-NITROplus-SE-Gaming-Grafikkarte/html/product/1696478

 Kakva Sonyeva briga? Od kud izlazi logic board za PS5? pricas napamet. TSMC radi sve to

Tako je a ne stanca amd.

 Ne zelim te vrijedat pa rec da nemas pojma, ako trolas oke, ako ne...hebiga decko google ti je pod rukom.

 

Pa AMDova arhitektura je u PS5 i XSX i XSS, kao i Zen3 i Navi, a alokacija prema TSMCu funkcionira po odredenim ugovorima gdje trenutno AMD i Apple imaju najvecu prednost i pritisak na TSMC...

 

AMD niti Intel niti Nvidia ne stancaju nista...

Kao sto sam napisao,Sony se mora pobrinut koliko ce konzola uspijet isporucit isto tako i MS.

Ne mozete opravdat nedostatak/nepostojanje rx6800/xt time,amd se trebao pobrinut za svoje pc trziste.

Postavljate kao da...amd sve to mora stancat....zar nije amd zaduzen za dizajn APUa a dalje su stvari na njihovim partnerima....

Situacija je da nema nicega u normalnim kolicinama.

Kako ti nije jasno da se Sony i MS ne mogu za to pobrinut?

 

Apsolutno svi su odabrali iste fabove, a to su oni od TSMCa koji su utilizirani 24/7 100%...i to je bas zato sto jedini znaju slozit ono sto AMD nalaze.

AMD tu ima najvecu moc zajedno s TSMCa, to je i budali jasno, ako tebi nije odi pa citaj...ne znam sto da ti kazem.

 

TSMC ima moc prema ugovorima koje daje tim firmama...a AMD i Apple su tu glavni i to je cinjenica. Nece oni gubit posao s Appleom i Sonyem/AMDom, zato sto Radeon segment ili Nvidia oce izgurat nesto sto se prodaje u 10x manjoj kolicini.

 Po tebi amd odredjuje koliko ce bit proizvedeno ps5 ili XsX jer imaju....najvecu moc.....ne slazem se apsolutno.

I to je kraj ove rasprave od moje strane.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 18:39 (MEGATAMA).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
Mitch kaže...
MEGATAMA kaže...
mislioc kaže...
Dobro istina Amd štanca na pet frontova tak da im se može uzet kao olakotna okolnost. Sony,Xbox, Navi, Ryzen, mobilni Ryzen tako da realno može se to i shvatit.

Ne stanca AMD nista,Sonyeva je briga proizvodnja Playstationa....MSova Xbox itd itd....valjda ste shvatili poantu.

 

EDIT:

Dali ih ima uopce igdje...djeluje kao da ih ovdje u DE nema....

I cijena 1000eu u trgovini znaci kod skalpera 1300 ili vise...

https://m.alternate.de/SAPPHIRE/Radeon-RX-6800-XT-OC-NITROplus-SE-Gaming-Grafikkarte/html/product/1696478

 Kakva Sonyeva briga? Od kud izlazi logic board za PS5? pricas napamet. TSMC radi sve to

Tako je a ne stanca amd.

 Ne zelim te vrijedat pa rec da nemas pojma, ako trolas oke, ako ne...hebiga decko google ti je pod rukom.

 

Pa AMDova arhitektura je u PS5 i XSX i XSS, kao i Zen3 i Navi, a alokacija prema TSMCu funkcionira po odredenim ugovorima gdje trenutno AMD i Apple imaju najvecu prednost i pritisak na TSMC...

 

AMD niti Intel niti Nvidia ne stancaju nista...

Kao sto sam napisao,Sony se mora pobrinut koliko ce konzola uspijet isporucit isto tako i MS.

Ne mozete opravdat nedostatak/nepostojanje rx6800/xt time,amd se trebao pobrinut za svoje pc trziste.

Postavljate kao da...amd sve to mora stancat....zar nije amd zaduzen za dizajn APUa a dalje su stvari na njihovim partnerima....

Situacija je da nema nicega u normalnim kolicinama.

Kako ti nije jasno da se Sony i MS ne mogu za to pobrinut?

 

Apsolutno svi su odabrali iste fabove, a to su oni od TSMCa koji su utilizirani 24/7 100%...i to je bas zato sto jedini znaju slozit ono sto AMD nalaze.

AMD tu ima najvecu moc zajedno s TSMCa, to je i budali jasno, ako tebi nije odi pa citaj...ne znam sto da ti kazem.

 

TSMC ima moc prema ugovorima koje daje tim firmama...a AMD i Apple su tu glavni i to je cinjenica. Nece oni gubit posao s Appleom i Sonyem/AMDom, zato sto Radeon segment ili Nvidia oce izgurat nesto sto se prodaje u 10x manjoj kolicini.

 Po tebi amd odredjuje koliko ce bit proizvedeno ps5 ili XsX jer imaju....najvecu moc.....ne slazem se apsolutno.

I to je kraj ove rasprave od moje strane.

 masala

15 godina
offline
AMD Navi

poruku za situaciju šalje stari dobri scooter

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
AMD Navi

Ništa ljudi moji, čekamo RX 7000 seriju.

 

A ja ću osobno poslati AMD-u bunt papira tako da barem mogu imati paper launch jer i tu kasne za Nvidijom, a tko bi rekao da je moglo gore od Amperea...

Moj PC  
6 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

 

 

povlacim svaku pljuvacku koju sam uputio nvidiji, mislim, sve to stoji i danas (uglavnom) ali ovi degenerici su gori matere mi. 

 

hrrrrrrrrrcoooooo, kam aut tu pleeejeeeej

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 23:21 (jovial).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Navi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
X-Wind kaže...

Ova budala desno je fakat rekla da nema AMD-ovih kartica zato jer Nvidia nije zadovoljila ni 1/4 svog tržišta, pa svi kupuju AMD i zato je teško doći do njih??? 

13 godina
online
Re: AMD Navi
Promster kaže...
X-Wind kaže...

Ova budala desno je fakat rekla da nema AMD-ovih kartica zato jer Nvidia nije zadovoljila ni 1/4 svog tržišta, pa svi kupuju AMD i zato je teško doći do njih??? 

 Trkelja gluposti, u europi uopće nije bilo kartica za prodaju. Čak je i naša banana republika imala par 3080 RTX kartica prvi dan.

16 godina
offline
AMD Navi

Šašava grafa, naklokana na 2.7ghz ali eto uopče ne ždere puno struje.Za cijenu je bolje ne pitati, uostalom samo 1000 komada znači da je to več odavno rasprodano.

 

 

Hm kolko vidim, još nije osvanula na Ibeju za recimo 1500$ nek se nađe fučkaj ga sad.

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=PowerColor+RX+6800+XT+Red+Devil+Limited+edition&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=PowerColor+RX+6800+XT+Red+Devil

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Šašava grafa, naklokana na 2.7ghz ali eto uopče ne ždere puno struje.Za cijenu je bolje ne pitati, uostalom samo 1000 komada znači da je to več odavno rasprodano.

 

 

Hm kolko vidim, još nije osvanula na Ibeju za recimo 1500$ nek se nađe fučkaj ga sad.

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=PowerColor+RX+6800+XT+Red+Devil+Limited+edition&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=PowerColor+RX+6800+XT+Red+Devil

 Znaci eto, u 4K ista ili bolja od RTX 3080... RTX 3080 FE i Tuf je razlika 1-2-3 fpsa tak da su 50/50.

11 godina
offline
AMD Navi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Steve kaže: "For this review I did receive a limited edition version..."

 

Ne kužim pa sve su limited edition...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 15:40 (Promster).
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

 ko oće vodu ima pravi custom loop ova AIO sranja na karticama nemogu i neću nikad razumjeti.

#YOLO
11 godina
offline
Re: AMD Navi
AdR03 kaže...
MEGATAMA kaže...

 ko oće vodu ima pravi custom loop ova AIO sranja na karticama nemogu i neću nikad razumjeti.

Pa grafa je odlicna po recenziji,nikako sr.nje kako ti kazes.

I opcenito ne znam dali sam do sad vidio ovako jaku podrsku proizvodjaca sto se tice kvalitete izrade modela na AMD cipu.

Recimo moja zadnja amd Sapphire r9 290 tri-x oc je na nekim djelovima metala izgledala kao da nije izbrusena do kraja a ove grafe na RDNA2 izgledaju vrhunski.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
AdR03 kaže...
MEGATAMA kaže...

 ko oće vodu ima pravi custom loop ova AIO sranja na karticama nemogu i neću nikad razumjeti.

Pa grafa je odlicna po recenziji,nikako sr.nje kako ti kazes.

I opcenito ne znam dali sam do sad vidio ovako jaku podrsku proizvodjaca sto se tice kvalitete izrade modela na AMD cipu.

Recimo moja zadnja amd Sapphire r9 290 tri-x oc je na nekim djelovima metala izgledala kao da nije izbrusena do kraja a ove grafe na RDNA2 izgledaju vrhunski.

 Meni je zalosno da znaci referantne se maknu sa blowera, i onda bam, asus ga napravi. Mislim, iako je vodeno ali opet...

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
AdR03 kaže...
MEGATAMA kaže...

 ko oće vodu ima pravi custom loop ova AIO sranja na karticama nemogu i neću nikad razumjeti.

Pa grafa je odlicna po recenziji,nikako sr.nje kako ti kazes.

I opcenito ne znam dali sam do sad vidio ovako jaku podrsku proizvodjaca sto se tice kvalitete izrade modela na AMD cipu.

Recimo moja zadnja amd Sapphire r9 290 tri-x oc je na nekim djelovima metala izgledala kao da nije izbrusena do kraja a ove grafe na RDNA2 izgledaju vrhunski.

 Nisam reko da je kartica sranje... kartica je vrhunska... sranje je to što stavljaju AIO na kartice... Ko oće vodeno hlađenje i slaže high end svakako će već slagati custom loop koji ima xxx% bolje performanse od AIO a tko neće ima zrak i jednostavnost održavanja.

 

To sam samo ja... entjuzijast znam da je lakše naprdit AIO i ne dirat niš i imat bolje performanse od zraka.... ali... "to jednostavno nije to"

#YOLO
11 godina
offline
Re: AMD Navi
AdR03 kaže...
MEGATAMA kaže...
AdR03 kaže...
MEGATAMA kaže...

 ko oće vodu ima pravi custom loop ova AIO sranja na karticama nemogu i neću nikad razumjeti.

Pa grafa je odlicna po recenziji,nikako sr.nje kako ti kazes.

I opcenito ne znam dali sam do sad vidio ovako jaku podrsku proizvodjaca sto se tice kvalitete izrade modela na AMD cipu.

Recimo moja zadnja amd Sapphire r9 290 tri-x oc je na nekim djelovima metala izgledala kao da nije izbrusena do kraja a ove grafe na RDNA2 izgledaju vrhunski.

 Nisam reko da je kartica sranje... kartica je vrhunska... sranje je to što stavljaju AIO na kartice... Ko oće vodeno hlađenje i slaže high end svakako će već slagati custom loop koji ima xxx% bolje performanse od AIO a tko neće ima zrak i jednostavnost održavanja.

 

To sam samo ja... entjuzijast znam da je lakše naprdit AIO i ne dirat niš i imat bolje performanse od zraka.... ali... "to jednostavno nije to"

Da ovo sto kazes si apsolutno u pravu.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

 Vodena šminkerska glupost, nepotrebo smeče pored viđenog Powercolor zračnog hlađenja koje nije bučno+odlično hladi.

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
online
AMD Navi

RDNA2 nije niti paper launch, već mrtvi launch. Dok se kartice ne pojave kod nas, za mene kao i da ne postoje.

Apoc
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

 E za tu mi je oko zapelo.

Kad se stvari slegnu možda i uleti u moje kućište

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Apocalypso722 kaže...

RDNA2 nije niti paper launch, već mrtvi launch. Dok se kartice ne pojave kod nas, za mene kao i da ne postoje.

 

nije papir, još je drvo, i to neposječeno

15 godina
offline
AMD Navi

ovakav lanč je prikladno

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Jel ima di na akciji za BF 5700/XT?
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 19:43 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
Spitfire_zg kaže...

Lako je s ruljom koja ima niske standarde i manjak kičme i izbora

 ?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice