AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.950
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
nicky.sl kaže...
dery kaže...

Nije vrijedna pogleda da je cijena 5k kn.  Asrock pa ova cijena jao jao. 

 A ja u istom dućanu uzeo 3080-ku za 190kn više. 

 

zajeb, trebao si malo pričekati

 A šta sam trebao pričekat ???

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...
segregator kaže...
nicky.sl kaže...
dery kaže...

Nije vrijedna pogleda da je cijena 5k kn.  Asrock pa ova cijena jao jao. 

 A ja u istom dućanu uzeo 3080-ku za 190kn više. 

 

zajeb, trebao si malo pričekati

 A šta sam trebao pričekat ???

 

Pa da dođe 6800

10 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
nicky.sl kaže...
segregator kaže...
nicky.sl kaže...
dery kaže...

Nije vrijedna pogleda da je cijena 5k kn.  Asrock pa ova cijena jao jao. 

 A ja u istom dućanu uzeo 3080-ku za 190kn više. 

 

zajeb, trebao si malo pričekati

 A šta sam trebao pričekat ???

 

Pa da dođe 6800

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
nicky.sl kaže...
segregator kaže...
nicky.sl kaže...
dery kaže...

Nije vrijedna pogleda da je cijena 5k kn.  Asrock pa ova cijena jao jao. 

 A ja u istom dućanu uzeo 3080-ku za 190kn više. 

 

zajeb, trebao si malo pričekati

 A šta sam trebao pričekat ???

 

Pa da dođe 6800

 Kad kupuješ 6800?

13 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

 Pa da dođe 6800

Samo moraš pogledati potpis koji čovjek koristi, sve će ti biti jasno. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 19:12 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
segregator kaže...
nicky.sl kaže...
segregator kaže...
nicky.sl kaže...
dery kaže...

Nije vrijedna pogleda da je cijena 5k kn.  Asrock pa ova cijena jao jao. 

 A ja u istom dućanu uzeo 3080-ku za 190kn više. 

 

zajeb, trebao si malo pričekati

 A šta sam trebao pričekat ???

 

Pa da dođe 6800

 Kad kupuješ 6800?

 Neću odusta sam od te ideje

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: AMD Navi
DrNasty kaže...

KO JE OVAJ FRAJDEJ I KO GA JE PUSTIO OVDJE??!!!??

To je onaj Intelov špilja, koji je za kaznu moral klečat na pinovima prvih Zen procesora.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=27&jumpto=5248353&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
AMD Navi

U Galaxus.de cete od 8.1 imat dostupnu za kupit rx6800 za 900eu kome se zuri nabavit,bacite pogled.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Hoće mi jedan kolega iz Uk poslati 6800 za 620 eura sa postarinom. Uzeo bih ali sad ne znam jel moram kakvu carinu plaćati jer Uk više nije u eu. Jel netko zna šta o tome? 

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Nešto je bilo govora da od 1. 1. 2021. nastupaju promjene i vb postaje 'treća zemlja', dakle da se plaća carina.
Na linku ispod imaš info o tome
https://carina.gov.hr/vijesti/povlacenje-ujedinjenog-kraljevstva-iz-clanstva-eu-brexit/6356

Sad jedino treba vidjeti u linku unutar teksta kakav je dogovor postignut sa eu
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi

Jesu se unormalile pošilje iz UK... bilo je nešto prije priče da je pošta stala radi covidPRO... nezz jel samo HP.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

ovaj ovdje je dosta orijentiran na irsku jer su oni dosta ovisili o UK, al irska=EU tako da vjerujem da dosta toga mozemo preslikat na hrvatsku i ostatak kontinentalne EU

https://www.moneyguideireland.com/vat-and-online-shopping-in-the-uk-after-brexit.html

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
6 godina
online
AMD Navi

znači izašli su definitvo, sve preko 22E ko i kina i usa,propast će ebay.co.uk ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi
Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

S kojom si karticom tu placo? Meni kod njih nikak nije htjela proc visa od pbza. Dode do onog za token, upisem veli da je proslo i vrati na checkout.

11 godina
offline
AMD Navi

Dosta trgovina nudi i pay pal ako sam dobro vidio,prebacite lovu na pay pal i platite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ja živim u njemačkoj i platio sam sa Amazon pay sa Mastercard karticom... 

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

LIjepo je vidjeti pomake u tome, dok se ne maknu od monolitnog dizajna ne možemo očekivati velike pomake: https://wccftech.com/amd-files-mcm-based-gpu-patent-finally-bringing-the-mcm-approach-to-radeon-gpus/

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...

LIjepo je vidjeti pomake u tome, dok se ne maknu od monolitnog dizajna ne možemo očekivati velike pomake: https://wccftech.com/amd-files-mcm-based-gpu-patent-finally-bringing-the-mcm-approach-to-radeon-gpus/

Ne trebaju nam nikakvi pomaci sa HW strane. SW kasni za HW koliko hoćeš. Imaš 64 jezgre i trebaš da otvoriš Word on svih 64 nekako raspoređuje.. ja ne znam šta radi.. Linux/Win isto.. ne računajući specijaizirane rendere.

Kada vidim Demo Unreal Engina 5... pa matero draga.. eto im sve.. samo neka pokupe stare ideje i prave videoigrice, jer UE5 je ono što sam ja vidio dostatno za naredno destljeće ako čak ne i dva.. a to što su ideje za video igre i sl. u banani, nije kriv ni HW ni SW.

15 godina
offline
AMD Navi

Sad je papir lanč zadesio jamper, navija ima na bacanje samo grabi nepitaj koliko je. I onda baciš oko malo niže na ovu usamljenu uzdanicu jamperčića od 4kkn koja se popiša po precjenjenima.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 16:29 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
AMD Navi

A što je sa ovom Red Devil 6800XT LE https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-powercolor-radeon-rx-6800-xt-red-devil-limited-edition-16gb-gddr6-051800740

Ima botun za dodati u košaricu ali kaže da nije nigdje dostupna? Jel se može to naručiti? Onako informativno ako netko ima iskustva sa "rogue" botunima.

 

EDIT: Nema veze, evo kupio je :D:D:D:D:D

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 22:30 (Chilly383).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Navi

Ja sam se neckao sto uzeti , ali na kraju sam zbog VR-a uzeo 6800XT . Bivsa Vega64 je redovito popunjavala 8GB , pa sam se vodia logikom ako je 8gb nedovoljno , 10gb i nije neki napredak.

Alyx i Squadrons redovito i preko 12gb odu.

Moj PC  
9 0 hvala 1
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Ovom momentu ne mogu zadovoljiti tržište niti sa ovim modelima koji su vani, a da negovorimo da sad izbace 6700 i 6700xt bi bio još jedan paper launch.

ako je do 11 mj. bilio isporučeno samo ok 15% procesora od ukupne količine koju je Sony i MS naručili za svoje konzole, onda znamo ko će imati prioritet.

 

BF3:fluffy_inside
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

 

ako je do 11 mj. bilio isporučeno samo ok 15% procesora od ukupne količine koju je Sony i MS naručili za svoje konzole, onda znamo ko će imati prioritet.

 

Prioritet uvijek ima Apple, onda svi ostali...

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Role2 kaže...

Ja sam se neckao sto uzeti , ali na kraju sam zbog VR-a uzeo 6800XT . Bivsa Vega64 je redovito popunjavala 8GB , pa sam se vodia logikom ako je 8gb nedovoljno , 10gb i nije neki napredak.

Alyx i Squadrons redovito i preko 12gb odu.

 Vidim da koristite 20.11.2 drivere, nestvaraju vam probleme? Ja sam naime imao rusenja u metro-u sa upaljenim RT-om i kad-kad je klok jezgre znao pasti na 400Mhz-a prilikom pauziranja igre, pa se trebalo sacekati 5 sekundi mozda da se vrati u normalu.

20.12.1 apsolutno popravilo ta dva problema,barem meni. Pa eto da znate da ima jos jedan driver iz 12-tog mjeseca.

S kolicinom memorije se slazem, draze mi je vidjeti malo vise nego manje. Vidio sam da 3070 8GB ima u nekim igrama na 4K probleme tako da mislim da je neki minimum sada za igre koje tek dolaze jedno 12-tak, ali mozda se i varam nisam ekspert. RDR2 nakon 2-3 sata igranja skoci i popuni svih 16 GB-a u 4K, a u 1440p oko 14GB. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 13:54 (Ivan Majstorovic).
5 godina
offline
Re: AMD Navi

Igrao sam Metro 2-3 sata , jer ga nisam nikad do kraja presa bia... Ja sam imao problem da igra nije uopce funkcionirala u 4K I DX12. 25-30FPS i graficka nije isla sa clockovima preko 1500mhz. 

Prebacio na DX11 i onda je bilo OK ,tako da san je odigra bez RT-a. Ja sam racuna da je zbog 1.0 verzije igre i nije mi se gubilo previse vremana na troubleshooting. Probam sa novijim driverom ako ce sto rijesiti . Hvala

 

RDR2 cu vjerojatno opet odigrat za koji mjesec , jos mi je prefisko sve :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 14:18 (Role2).
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

I kako se navija Navi? Mozes li odvrtiti superposition

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Taj 20.12.1 driver mi je do neki dan bio totalno nepoznat buduci da se nepojavljuje prilikom osvjezavanja u radeon software-u. Onako skroz slucajno sam naisao na njega gledajuci ovaj video, nalazi se na AMD-ovoj sluzbenoj stranici. Isto tako sam sada dobio jedno 10-15%tak vise performance u Cyberpunku: tamo gdje sam imao 70-tak sad imam i po 85-90 frejmova.

Koliko sam uspio pohvatati informacije o problemima: taj dx12 bug sa klokom navodno se nalazi jos i u novom cod-u, ali nemam igricu pa nemogu reci...ali ovaj novi driver mi je rijesio padanje kloka u metro-u i rdr2.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 14:39 (Ivan Majstorovic).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice